ଫୁରସତ |

୩୧ରେ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ, ୫ ରାଶିରେ ପଡ଼ିବ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ

୩୧ରେ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ, ୫ ରାଶିରେ ପଡ଼ିବ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ

୨୦୧୮ରେ ଦୁଇଟି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପଡିବ। ଯେଉଁଥିରୁ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ ତାରିଖରେ ପଡୁଛି। ଏହା ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେବ। ଭାରତ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦେଶରେ ଏହା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ। ପାଞ୍ଜି ଅନୁଯାୟୀ, ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଅପରାହ୍ନ ୪.୨୧ ମିନିଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ରାତି ୯.୩୮ ମିନିଟ୍‌ରେ ଶେଷ ହେବ। ଭାରତରେ ଏହା ସନ୍ଧ୍ୟା ୬.୨୧ମିନିଟରୁ ୯.୩ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଖାଯାଇପାରିବ। ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ,ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ବିଭିନ୍ନ ରାଶି ଉପରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ରହିଛି ପ୍ରଭାବ।

*ମେଷ: ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳରେ ଆପଣଙ୍କ ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ବାଛିଥିବା ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭବାନ ହେବେ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ। ଜମିବାଡି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଉପାସନା କରନ୍ତୁ।

*ବୃଷ: ବୃତ୍ତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିପାରେ। ଚାକିରି ଓ ବ୍ୟାପାର ଆଦିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ତେବେ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ୍‌ ନେଉଥିବା ନିର୍ଣ୍ଣୟରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଅଚାନକ ଧନପ୍ରାପ୍ତିର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ରହିଛି। ଗ୍ରହଣକାଳରେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କର ଉପାସନା କରନ୍ତୁ।

*ମିଥୁନ:ଧନହାନି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ମାନସିକ ଦୁଃଶ୍ଚିନ୍ତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଆଖି, କାନ, ନାକ, ବେକ ଆଦିର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ।

*କର୍ମଟ: ଦୁର୍ଘଟଣାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଶାରିରିକ କଷ୍ଟର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। କୋର୍ଟ କଚେରି ତଥା ଅନ୍ୟ ବିବାଦରୁ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ରମାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ।

*ସିଂହ: ଧନହାନୀର ଆଶଙ୍କା। ଆଖିର ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ନିଜକୁ ନିବୃତ୍ତ ରଖନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣକାଳରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠ କରନ୍ତୁ।
*କନ୍ୟା: ଆକସ୍ମିକ ଧନପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିଛି। ଚାକିରି ସମୟରେ ନେଉଥିବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। କୌଣସି ନିକଟତମ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ଗ୍ରହଣକାଳରେ ରାମରକ୍ଷା ଶ୍ଳୋକ ପାଠ କରନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ପରେ ଅନ୍ନ ଦାନ କରିପାରନ୍ତି।

*ତୁଳା: କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ମନରେ ଭୟ ଉପୁଜିପାରେ। ଜୀବନରେ ସଂଘର୍ଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ବୃତ୍ତିରେ ହଠାତ୍‌ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ଦୁର୍ଘଟଣାର ଭୟ ରହିଛି। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଦୁର୍ଗା କବଚ ପାଠ କରନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ପରେ କଳା ବସ୍ତ୍ର ଦାନ କରିପାରିବେ।

ବିଛା: ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପାଠପଢ଼ାରେ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଅପଯଶ ଓ ବିବାଦର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଗ୍ରହଣକାଳ ସମୟରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠ କରନ୍ତୁ। ପରେ ଫଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

*ଧନୁ: କର୍ମସ୍ଥଳ ଏବଂ ବୃତ୍ତି ପ୍ରତି ବିପଦ ଆସିପାରେ। ବିରୋଧୀ ମାନେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ଜୀବନ ସାମାନ୍ୟ ରହିପାରେ। ଧନ ଲାଭ ସହ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିପାରେ। ଆଇନ ସହ ଜଡିତ ମାମଲାରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ଗାଡି ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବେ। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ରମା ମନ୍ତ୍ର ଉଚ୍ଚାରଣ କରନ୍ତୁ। ପରେ ଧଳା ଦ୍ରବ୍ୟ କିଛି ଦାନ କରନ୍ତୁ।

*ମକର: ଜୀବନସାଥୀ ସହ ନିଜର ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଅର୍ଥ ନେଣଦେଣରେ ଧନହାନି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ହନୁମାନ ବାହୁକ ପାଠ କରନ୍ତୁ। ପରେ ନାଲି ରଙ୍ଗର ଫଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

* କୁମ୍ଭ: ବୃତ୍ତିରେ ଆଶାମୁତାବକ ସଫଳତା ମିଳିବ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଆଦି ମାମଲାରେ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ପ୍ରଭୁ ଶିବଙ୍କର ଉପାସନା କରନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ପରେ ଗରିବଙ୍କୁ ଅଥବା ଭୋକିଲାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଖୁଆନ୍ତୁ।

*ମୀନ: ଅଯଥାରେ ମାନସମ୍ମାନ ହାନି ହୋଇପାରେ। ପେଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ନଚେତ କାରବାରରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ ବିଶେଷଭାବେ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଉପାସନା କରନ୍ତୁ। ଗ୍ରହଣ ପରେ କିଛି କଦଳୀ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

All Right Reserved By
I&PR

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଫୁରସତ |

ଯେଉଁଠି ଅନ୍ତର୍ବସ୍ତ୍ରରେ ମହିଳା ରଖନ୍ତି ଚାମଚ ...

ଯେଉଁଠି ଅନ୍ତର୍ବସ୍ତ୍ରରେ ମହିଳା ରଖନ୍ତି ଚାମଚ ...

ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ତେବେବି ମହିଳା ଚାଲାଣ ବନ୍ଦ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ। ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତିରେ ନିୟୋଜିତ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବିଡେନରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଅନେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥାଏ।

ଯେଉଁଠି କିଶୋରୀ ଝିଅ କରେ ନିଜର ସ୍ବୟମ୍ବର

ଯେଉଁଠି କିଶୋରୀ ଝିଅ କରେ ନିଜର ସ୍ବୟମ୍ବର

ଝିଅ କିଶୋର ବୟସରେ ଉପନୀତ ହେବା ପରେ ଯଦି କୌଣସି ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖେ ତେବେ ତାକୁ ଘରୁ ତଡି ଦେବା ଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ହେଲେ କାମ୍ବୋଡିଆ ଜନଜାତିରେ ଅଛି ଏକ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଥା। ଏଠି ଝିଅ କିଶୋର ବୟସରେ ଉପନୀତ ହେବା ପରେ ବାପା ତିଆରି କରନ୍ତି ଲଭ୍‌ ହଟ୍‌(କୁଡିଆ)।

ମହିଳାଙ୍କ ଓଠ କହିଦିଏ ସେମାନେ କେତେ ରୋମାଣ୍ଟିକ

ମହିଳାଙ୍କ ଓଠ କହିଦିଏ ସେମାନେ କେତେ ରୋମାଣ୍ଟିକ

ମହିଳାଙ୍କ ଓଠ ହିଁ ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ। ତେବେ ଏହି ଓଠକୁ ଦେଖିଲେ ଠଉରେଇ ହୁଏ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବଭାବ ବିଷୟରେ। ଓଠ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଙ୍ଗ। ଓଠରେ ଛିଦ୍ର ନ ଥିବାରୁ ଏହା ସହଜରେ ଶୁଖିଯାଏ ଓ ଏଥିରେ ଝାଳ ବାହାରି ନ ଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବୟସ ବଢିଲେ ଓଠର ଆକାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ।

ରମଜାନ୍‌ ମାସରେ କାହିଁକି ଖାଆନ୍ତି ଖଜୁରିକୋଳି

ରମଜାନ୍‌ ମାସରେ କାହିଁକି ଖାଆନ୍ତି ଖଜୁରିକୋଳି

ମୁସଲମାନଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ମାସ ହେଉଛି ରମଜାନ୍‌। ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ ଉପବାସ ବ୍ରତ କରିଥାନ୍ତି। ଦିନସାରା କିଛି ନ ଖାଇ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଏହି ମାସରେ ମୁସଲମାନମାନେ ଖଜୁରିକୋଳିକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାଆନ୍ତି। ରମଜାନ୍‌ ସମୟରେ ଉପବାସ ପରେ ଏହି ଫଳ ଖାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ବୈଜ୍ଞାନିକ କାରଣ।

ଯେଉଁଠି ଖଣ୍ଡେ ରୁଟି ଲାଗି କରାଯାଏ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି

ଯେଉଁଠି ଖଣ୍ଡେ ରୁଟି ଲାଗି କରାଯାଏ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି

ଏଥେନ୍ସ୍‌,୨୫।୫ : କୁହାଯାଏ ପେଟ ପାଇଁ ସବୁ ନାଟ। ପେଟକୁ ଦାନା ଲାଗି ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଘଟଣା ନଜରକୁ ଆସିଥାଏ। ତେବେ ଅର୍ଥ ପାଇଁ ଦେହବେପାର ବା ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ। ହେଲେ ଖଣ୍ଡେ ରୁଟି ଆଶାରେ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତିକୁ ଆପଣେଇନେବା କଥା ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଥାଏ। ତେବେ ଏଭଳି ବହୁ ଘଟଣା ପ୍ରତିଦିନ ଗ୍ରୀସ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ।

୧୦ ଟଙ୍କାରେ ୨୦ ମିନିଟ ପାଇଁ ଭଡ଼ାରେ ମିଳିନ୍ତି ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀ

୧୦ ଟଙ୍କାରେ ୨୦ ମିନିଟ ପାଇଁ ଭଡ଼ାରେ ମିଳିନ୍ତି ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୫ : ଆଜିକାର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ପ୍ରାୟତଃ ସଭିଏଁ ମାନସିକ ଚାପରେ ରହୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମାନସିକ ଚାପକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ହାଲକା କରିବା ପାଇଁ ଗୁଆଡୋଙ୍ଗ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏକ ଅଜବ ଷ୍ଟୋର। ’ଦି ଓ୍ବାଇଟେଲିଟି ସିଟି ଇନ୍‌ ହୁୟଆନ୍‌ ସିଟି’ ନାମକ ସହରରେ ଥିବା ଏହି ଷ୍ଟୋରରେ ଏକ ପୋଡିୟମ୍‌ରେ ସୁନ୍ଦରୀ ଯୁବତୀମାନେ ଛିଡା ହୋଇଥାନ୍ତି।

ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବିକାଳିଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ରୋଜଗାର ୫୦ ଲକ୍ଷ

ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବିକାଳିଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ରୋଜଗାର ୫୦ ଲକ୍ଷ

ବମ୍ବେ,୨୫।୫ : ଭଲ ଦରମାର ଚାକିରି ପାଇଁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ଗୁଗୁଲ ଭଳି ସଂସ୍ଥାର ଚାକିରି ଛାଡି ଏବେ ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ଆଉ ଏଥିରୁ ବର୍ଷକୁ ଆୟ କରୁଛନ୍ତି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁନାଫା କପାଡିୟା।

ଗଛରେ ଫଳିଛି ଟଙ୍କା

ଗଛରେ ଫଳିଛି ଟଙ୍କା

ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ହେଲେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ। କାରଣ ଟଙ୍କା ଗଛର ଫଳ ନୁହେଁ, ଯେ ସହଜରେ ତାକୁ ତୋଳି ଆଣିହେବ। ହେଲେ ଏମିତି ବି ଗଛ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଲାଗିଛି ଅକଳନ ଟଙ୍କା ବା କଏନ୍‌। ସତକଥା, ବ୍ରିଟେନରେ ଅଛି ଏଭଳି ଗଛ। ଯେଉଁ ଗଛରେ ଲାଗି ରହିଛି ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାର କଏନ୍‌। ଦୂରଦୂରାନ୍ତରରୁ ଲୋକେ ଏଠାକୁ ଆସିଥାଆନ୍ତି ଏହି ଗଛରେ କଏନ୍‌ ଲଗାଇବାକୁ ।

ଡାକ୍ତର ଏଲୋରା ଦାସଙ୍କୁ ୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ: କର୍ତ୍ତବ୍ୟନିଷ୍ଠ ହେଲେ ଭଲ ମଣିଷ ହୋଇପାରିବେ

ଡାକ୍ତର ଏଲୋରା ଦାସଙ୍କୁ ୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ: କର୍ତ୍ତବ୍ୟନିଷ୍ଠ ହେଲେ ଭଲ ମଣିଷ ହୋଇପାରିବେ

ହୋମିଓପାଥିକ ଡାକ୍ତର ଏଲୋରା ଦାସ। ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଟିଲୋ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସେ ୨୦୧୫ ଜୁଲାଇ ୨୦ ତାରିଖରୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଘର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଗୁରୁଜଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ। ପୂର୍ବରୁ ସେ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଦୀର୍ଘ ୯ବର୍ଷ କାଳ ସୁଚାରୁରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଦିନକର କାହାଣୀ: ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୁଏ ଜ୍ୟୋତିଷବିଦ୍ୟା

ଦିନକର କାହାଣୀ: ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୁଏ ଜ୍ୟୋତିଷବିଦ୍ୟା

ସେ ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଓ ଭବିଷ୍ୟତ ସମ୍ପର୍କରେ କୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଜ୍ୟୋତିଷ ଗଣନା ଠିକ୍‌ ହୁଏ ବୋଲି ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ତେଣୁ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଜ୍ୟୋତିଷ ଭାବେ ସେ ପରିଚିତ। ସେ ହେଲେ ବୁଲା ଦାଶ( ୭୮)। ବୁଲା ଭାଇନା ଭାବେ ସେ ଜଣାଶୁଣା।

ଯେଉଁଠି ଦିଆଯାଏ ଡେଟିଂ ପାଇଁ ଟ୍ରେନିଂ

ଯେଉଁଠି ଦିଆଯାଏ ଡେଟିଂ ପାଇଁ ଟ୍ରେନିଂ

ବେଜିଂ: ଡେଟିଂର ଅର୍ଥ ଯୁବପିଢି ବେଶ୍‌ ଭଲଭାବେ ଜାଣନ୍ତି। ପ୍ରେମ କରିବା ପରେ ଜଣେ ଡେଟିଂ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାଏ। ହେଲେ କେହି କେହି ଏଥିରେ ସଫଳ ହେଉଥିବା ବେଳେ କାହା ଭାଗ୍ୟରେ ଡେଟିଂ ଆଦୌ ଜୁଟି ନ ଥାଏ। ହେଲେ ସର୍ବାଧିକ ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଦେଶ ଚାଇନାରେ ଡେଟିଂକୁ ନେଇ ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଇଥାଏ।

ବର୍ଷକୁ ୭ଥର ଅଜଣା ପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ବଦଳିଯାଏ ଭାଗ୍ୟ

ବର୍ଷକୁ ୭ଥର ଅଜଣା ପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ବଦଳିଯାଏ ଭାଗ୍ୟ

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ: ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଏମିତି ଏକ ପ୍ରଥା ରହିଛି ଯାହା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ। ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ବାଲିଦ୍ୱୀପରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ‘ପାନ୍‌’ ନାମକ ଏକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି ଉତ୍ସବର ବିଶେଷତ୍ୱ ହେଉଛି ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ବିବାହିତା ମହିଳାମାନେ ୭ ଜଣ ଅଜଣା ପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥାନ୍ତି।