ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮: ଓଡ଼ିଶାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଲିକତାର ବ୍ରିଟିଶ୍ ଡେପୁଟି ହାଇ କମିଶନଙ୍କ ସହାୟତା ଲୋଡିଛନ୍ତି ଏନେଇ କମିଶନ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ଟି ୟୁକେ ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା କମ୍ପାନୀ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜୀବଭନବ ସ୍ଥିତ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପରିଷଦରଠାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଅାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଭାରତର ୧୩ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଉପରେ କମିଶନ କାଯର୍ୟକରିଥାଏ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶରେ ସଫଳତା ପାଇଥିବା କେତୋଟି ରାଜ୍ୟର ଉଦାହରଣକୁ ପରିଷଦ ନିକଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଅାଲୋଚନାରେ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁବ୍ରୋତ ବାଚ୍ଚି, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସଚିବ ସୁବାଶ ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ କମିଶନ ଦେଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକୁ ପରିଷଦ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅାକାରରେ ଉକ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ 

"/>

ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପାଇଁ ସହାୟତା ଲୋଡିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର


ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮: ଓଡ଼ିଶାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଲିକତାର ବ୍ରିଟିଶ୍ ଡେପୁଟି ହାଇ କମିଶନଙ୍କ ସହାୟତା ଲୋଡିଛନ୍ତି ଏନେଇ କମିଶନ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ଟି ୟୁକେ ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା କମ୍ପାନୀ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜୀବଭନବ ସ୍ଥିତ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପରିଷଦରଠାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଅାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଭାରତର ୧୩ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଉପରେ କମିଶନ କାଯର୍ୟକରିଥାଏ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶରେ ସଫଳତା ପାଇଥିବା କେତୋଟି ରାଜ୍ୟର ଉଦାହରଣକୁ ପରିଷଦ ନିକଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଅାଲୋଚନାରେ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁବ୍ରୋତ ବାଚ୍ଚି, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସଚିବ ସୁବାଶ ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ କମିଶନ ଦେଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକୁ ପରିଷଦ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅାକାରରେ ଉକ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ 



The Oriya daily Dharitri was started on November 24 1974 by the Samajbadi Society from Bhubaneswar, the capital city of Orissa, India. During 1986, Dharitri started web offset printing. The real growth of Dharitri started during late eighties and early nineties. READ ABOUT US

Quick Links

STAY IN TOUCH!

Copyright © Dharitri.com 2016-2017 - All rights reserved Designed and Development by: Dharitri