ରାଶିଫଳ - Dharitri.com 19-Jan-2019

ମେଷ

ଆଜି ଶନିଦୃଷ୍ଟ ଚନ୍ଦ୍ର ଓ ରେବତୀ ନକ୍ଷତ୍ରସ୍ଥ ରାଶ୍ୟାଧିପତି ହେତୁ ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେତେକାଂଶରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ ା ପାରିବାରିକ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବପରି ରହିବା ସାଙ୍ଗକୁ ପାଖ ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଗତାନୁଗତିକ ରୀତିରେ ଗଡି ଚାଲିବ ା ଅବଶ୍ୟ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୈାଣସି କଥା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନିକଟରୁ ଶୁଣି ଉଲ୍ଲସିତ ହେବେ ା ବ୍ୟବସାୟ,ଯାତ୍ରା ଓ ପ୍ରଶାସନିକ କ୍ଷେତ୍ର ମଧ୍ୟମ ପ୍ରକାରର ରହିପାରେ ା ଅପରାଘ୍ଲେ ଶୁଭଖବର ପାଇବେ ା

ବୃଷ

ମିତ୍ର ନକ୍ଷତ୍ରସ୍ଥ ଶୁକ୍ର ଓ ଚନ୍ଦ୍ର କେନ୍ଦ୍ରାଧିପତିଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ହେତୁ ଉଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ସହ ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ମନକୁ ଉଚ୍ଚାଟ କରିବ ା ମନୋରଞ୍ଜନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବା ସହ ସାହିତ୍ୟ,କଳା,ବୈଷୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ ା ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପ୍ରଭାବ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟହାନିର କାରଣ ହୋଇପାରେ ା କିଛିି ଜିନିଷ ହଜାଇବା କାରଣରୁ ବିରସ ମନରେ କାଳ କାଟିପାରନ୍ତି ା ଯାତ୍ରାକାଳୀନ କୈାଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ା

ମିଥୁନ

ରାଶିରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଓ ଏକାଦଶାଧିପତି ଧନାଧିପଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ରହିଥିବାରୁ ଆଜି ଯାହା ପାଇବାକୁ ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ପାଇପାରିବେ ା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରେରିତ ହୋଇ ଦୂରସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ା ଶିଳ୍ପ,ବାଣିଜ୍ୟ,କଳ କାରଖାନା,ହୋଟେଲ,ବ୍ୟବସାୟରୁ ସୁଫଳ ପାଇବେ ା

କର୍କଟ

ରାଶିପ୍ରତି ଗୁରୁଦୃଷ୍ଟି ଆପଣଙ୍କ କଥାର ଓଜନକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ଫଳରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ା କୈାଣସି ନୂଆ କାମଟିକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ା ଅଶ୍ଳେଷା ନକ୍ଷତ୍ର କିନ୍ତୁ ଭାବପ୍ରବଣତା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟମନସ୍କତା କାରଣରୁ କେତେକ ଭୁଲ୍‌ କରିପାରନ୍ତି ା କରଜଦାତାଙ୍କ ଚାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା କାରଣରୁ ସାମୟିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ା ସ୍ନାୟବିକ ଦୁର୍ବଳତା କିମ୍ବା ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠିରେ ଦରଜଜନିତ ପୀଡା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି ା

ସିଂହ

ଆଜିର ଦ୍ୱାଦଶାଧିପ ଚନ୍ଦ୍ର ଏକାଦଶ ଭାବରେ ରହି ଆପଣଙ୍କ ଯାତ୍ରାରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରାଇବେ ା ଆଶା କରିଥିବା ଦିଗରୁ ଅର୍ଥ, ସମ୍ମାନ ଓ ଅଭିଳଷିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାରେ କୈାଣସି ଅସୁବିଧା ରହିବ ନାହିଁ ା ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସୁବିଧା ଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ସାନ୍ତ୍ୱନାବାଣୀ ମନରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଭରିପାରେ ା ଗଠନମୂଳକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ ା

କନ୍ୟା

କର୍ମ ସ୍ଥାନରେ ଚନ୍ଦ୍ର ହେତୁ ଆଜିର ଦିନଟି ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ବହୁତ ଭଲ ରହିବ ା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର,ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦ ହେବନି ା କିନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତାନ୍ତର ପାଇଁ ଅଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ା ଅଫିସ୍‌ରେ ଖୋଜୁଥିବା କୈାଣସି ଫାଇଲପତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ନ ପାଇବା କାରଣରୁ ବିରକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିପାରନ୍ତି ା ଖୁସି ରହିବା ଓ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବା ସକାଶେ ଯତ୍‌ପରୋନାସ୍ତି ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି ା

ତୁଳା

ଆପଣ ଯାହା କରିବା ସକାଶେ ମନସ୍ଥ କରିଛନ୍ତିି ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିଦେବା ବହୁତ ଭଲ ହେବ ା ଯୋଗକାରକ ଶନିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଚନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ପତିତ ହେଉଥିବାରୁ କୈାଣସି ବିଜାତୀୟବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ା ଆଜି ଆକସ୍ମିକ ଭାବରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ ା ଗୃହସୀମା କିମ୍ବା ଘରଭଡାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିତର୍କର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାର‘ି ା ନିଜ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଅନାଦର ଭାବ ମନକୁ ସାମୟିକ ବ୍ୟଥିତ କରିପାରେ ା

ବିଛା

ବିଚ୍ଛା:-କିଛି ଆଶା ଓ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ମାନସିକ ସ୍ତିତି ଦୋଦୁଲ୍ୟମାନ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିବ ା ଅଷ୍ଟମ ଚନ୍ଦ୍ର କାରଣରୁ ଅସ୍ଥିରତା ମଧ୍ୟରେ ଯଦିଓ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାମକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ କରିବେ କି‘ୁ ସହଜ ଓ ସୁବିଧାରେ ନୁହେଁ ା ଅର୍ଥନୈତିକ,ପ୍ରଶାସନିକ,ସାମାଜିକ ଓ ରାଜନତିକ ସ୍ଥିତି ପ୍ରାୟତଃ ମଧ୍ୟମ ପ୍ରକାରର ରହିବ ା ସାହିତ୍ୟ,ସାମ୍ବାଦିକତା,ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦୂରେଇଯିବ ା ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମିଶ୍ରିତ ଫଳ ଅନୁଭବ କରିବେ ା

ଧନୁ

ଧନୁ:-ଦୀର୍ଘଦିନର ଆଶା ଓ ଅଭିଳାଷକୁ ପୂରଣ କରିବାର ବେଳ ଆସିଯାଇଛି ତଥାପି ଆଜିର ଦିନଟି ମଧ୍ୟମ ପ୍ରକାରର ରହିବ ା ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପ୍ରଭାବରେ ଆଜିର ଯାତ୍ରାରେ ଯେଉଁଥି ସକାଶେ ଯାଉଛ‘ି ସେଥିରେ ସଫଳତା ଅବଶ୍ୟମ୍ଭାବୀ ା ଦ୍ୱାଦଶ ଭାବରେ ଗୁରୁ ଓ ଶୁକ୍ରଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଜନିତ ସଭାସମିତିରେ ସଂଯମତା ରକ୍ଷା ନକଲେ ବିବାଦଗ୍ରସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିବେ ା ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନରେ ରାସ୍ତା ଖୋଜି ବାହାର କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇପାର‘ି ାବାଣିଜ୍ୟ,ବ୍ୟବସାୟ, ଆଇନ ଓ ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲକ୍ଷ୍ୟଭ୍ରଷ୍ଟ ହେବେନାହିଁ ା

ମକର

ମକର:-ପୂର୍ବର ସରାଗ କେତେକାଂଶରେ ମଉଳିଯିବା ସହ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ,ଯାତ୍ରା, ଓ ଲକ୍ଷ୍ୟପୂରଣ ବହୁଳାଂଶରେ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ା ତଥାପି ସାମୟିକ ଭାବରେ ଆଜି ଦିନଟିରେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ମେଳରେ ରହିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ା ପାରିବାରିିକ ପରିସ୍ଥିତି ପୂର୍ବପରି ରହିବ ଏବଂ ପିଲାଙ୍କ ସହ ଖୁସିଗପ କରିବାରମଉକା ଜୁଟିବ ା ପ୍ରକାଶନ,ସଂଗଠନ, ରାଜନୀତି, ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା ତଥା ପ୍ରଶାସନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ ଦୂର ହେବ ା ବ୍ୟବସାୟିକ ସଫଳତା ମିଳିବ କି‘ୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସେ‘ାଷଜନକ ହେବ ନାହିଁ ା

କୁମ୍ଭ

କୁମ୍ଭ:-ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ନିଜର ଆଶା ଓ ଅଭିଳାହକୁ ପୂରଣ କରିବା ସକାଶେ ମନଗଢା କାହାଣୀମାନ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିପାର‘ି ା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମନକୁ ନପାଇଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି କରିବାର ଉପାୟ ପାଇବେ ନାହିଁ ା ସ୍ବାସ୍ଥନହ‘ା ଗୁରୁ କର୍ମସ୍ଥାନରେ ଥିବାରୁ ଅସୁବିଧା ନହେଲେ ମଧ୍ୟ କତେକ କାମ ଅଧାରେ ଅଟକି ଯାଇପାରେ ା ଯାତ୍ରା,ବାଣିଜ୍ୟ,ଆଲୋଚନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନ୍ୟମନସ୍କ ହେତୁ କେତେକ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେବ ା ଶତଭିଷା ନକ୍ଷତ୍ର ସହକର୍ମୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ସାହାଯ୍ୟ ଓ ସହଯୋଗ ପାଇ କାମ ହାସଲ କରିବେ ା

ମୀନ

ମୀନ-ଆଜିର ଚନ୍ଦ୍ର ଆପଣଙ୍କୁ ଜହ୍ନମାମୁଁ ଭଳି ନିଜପରିସର,କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ଓ ବନ୍ଧୁଗହଣରେ ଆଦରଣୀୟ କରାଇବ ା ପରିବାରର ଖର୍ଚ୍ଚ ପରିମାଣ କ୍ରମଶଃ ବଢିବା କାରଣରୁ ବ୍ୟସ୍ତତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ ା ଅତୀତ ଘଟଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟହାନି କିମ୍ବା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମନୋମାଳିନ୍ୟ ଯୋଗଁୁ ମନ ଉଦାସ ସାମୟିକ ରହିବ ା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅନ୍ୟମନସ୍କତା କାରଣରୁ କେତେକ ଭୂଲ୍‌ କରିପାର‘ି ାକାଳା,ସାହିତ.ସଙ୍ଗୀତ,ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ଷେତ୍ରରେ ବେଶ୍‌ ଆଦୃତ ହେବେ ା