Dharitri News

ରାଶିଫଳ 18-Jan-2018

ମେଷ

କର୍ମସ୍ଥାନରେ ଚତୁଃଗ୍ରହ ରାଜଯୋଗ ସୃଷ୍ଟିକରି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ସମ୍ମାନ ପାଇବାର ବାଟ ଫିଟାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବୋଝଭଳି ରହିଥିବା ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ଆଜି ହଠାତ୍‌ ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ। ସଭାସମିତିରେ ବାକ୍‌ ଅସଂଯମତା ଯୋଗୁ ସୁସମ୍ପର୍କ ବ୍ୟାହତ ହୋଇପାରେ। ଆର୍ଥିକ, ସାମାଜିକ ଓ ବୈଷୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପକୃତ ହେବେ ।

ବୃଷ

ଆଜିର ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅଜଣା ଅଶୁଣା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ, ନତୁବା ପକେଟମାର କିମ୍ବା ଧନହାନିର ମନସ୍ତାପ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ବ୍ୟବସାୟ,ବାଣିଜ୍ୟରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବେପାର ସନ୍ତୋଷଜନକ ହେବନାହିଁ। ଅବହେଳା ଯୋଗୁ କେତେକ କାମ ସକାଶେ ଅନ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ।

ମିଥୁନ

ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଯାଇ ସମସ୍ୟା ବଢାଇ ଦେଇପାରନ୍ତି। ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଖବରଟି ଅପରାହ୍ନେ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମାଲିମକଦ୍ଦମା, ପ୍ରମୋଶନ ଓ ଅଯଥା ଟେନସନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ମନ ଭାରାକ୍ରାନ୍ତ କରିପାରେ ।ଅର୍ଥ ଓ ସହଯୋଗ ଉଣା ହେବ ନାହିଁ। ବନ୍ଧୁଙ୍କ କୁଟିଳ ଚିନ୍ତାଧାରା ଅତିଷ୍ଠ କରିବ।

କର୍କଟ

ବହୁତ ଦିନର ଅପୂରଣୀୟ ଆଶା ଆଜି ହିଁ ପୂରଣ ହୋଇଯିବାର ସୂଚନା ପାଇପାରନ୍ତି। ପୂର୍ବରାଗକୁ ନେଇ ଆମତ୍ୀୟମାନେ ହଠାତ୍‌ ଶତ୍ରୁତା କରିବେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଅସୁବିଧା ହେବନି। ପରିବାର ଲୋକେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ଅସମ୍ମାନିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ସହକର୍ମୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ କାମକୁ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ।

ସିଂହ

ମନ ଭଲ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉପର ମନରେ ହସି ହସି ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଆତିଥ୍ୟକୁ ସ୍ବୀକାର କରିବେ। ସାଧାରଣ କଥାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମଧ୍ୟାହ୍ନେ ମନରେ ବିରକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। କେତେକ ପାରିବାରିକ ଅସୁବିଧା, କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ବିଳମ୍ବିତ ହେବ। ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରଶଂସା ଓ ପ୍ରୋସତ୍ାହନ ପାଇଁ ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

କନ୍ୟା

ଯେତେ ତ୍ୟାଗ ସ୍ବୀକାର କଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସାସୂଚକ ପଦୁଟିଏ କଥା ପରିବାରରୁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ। ପରିବାର ଭିତରେ ଭୁଲ୍‌ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ସମସ୍ୟା ବଢିପାରେ। ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଭର ଆଶା ନେଇ କଳ୍ପନାପ୍ରବଣ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଧର୍ମଚର୍ଚ୍ଚା ପ୍ରତି ମନ ବଳିପାରେ। ବ୍ୟବସାୟିକ ଦିଗଟି ବେଶ୍‌ ଭଲ ରହିବ ।

ତୁଳା

ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଅଣଦେଖାରେ ଅସହାୟତା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗି ରହିବା କାରଣରୁ ସୁବିଧାରେ କାମ ହାସଲ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିବ। କଳା, ସାହିତ୍ୟ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିବେ। ପରୋକ୍ଷ ଶତ୍ରୁତା କାରଣରୁ ସତର୍କରେ ଚଳିବା ଭଲ।

ବିଛା

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦିଗରୁ ଅଭିଯୋଗ ମନରେ ଭାବାନ୍ତର ସୃଷ୍ଟିକରିବ। କଳା, ସାହିତ୍ୟ, କ୍ରୀଡା, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଥିବା ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ । ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କାରଣରୁ ଶିିଳ୍ପ ଓ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଉନ୍ନତିର ପଥରୋଧ ଘଟିପାରେ ।

ଧନୁ

ବିଶେଷ କିଛି ଗୁରୁତର ସମସ୍ୟା ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନିଃସଙ୍ଗତା ଓ ସାନ୍ବନାମୂଳକ କଥାର ଅଭାବ ହିଁ ମନ ବ୍ୟଥାର କାରଣ ହେବ। ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କ ପଛରେ ଛାଇଭଳି ଲାଗି ରହିବେ ଏବଂ କିଛି ନା କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରନ୍ତି। ଶିଳ୍ପ, ବାଣିଜ୍ୟରେ ଲାଭାଂଶ ବଢ଼ିପାରେ ମାତ୍ର ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

ମକର

ରାଶିରେ ଏକାଧିକ ଗ୍ରହଙ୍କ ପ୍ରଭାବଜନିତ ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ଲାଗିରହିବ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା, ବ୍ୟବସାୟ, ଯାତ୍ରା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କେତେକ ଚିନ୍ତାରେ ବ୍ୟାକୁଳ ରହିପାରନ୍ତି । ସନ୍ଦେହ ଓ ଭୁଲ୍‌ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ପରିବାରରେ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିବ। ପରିବହନରେ ଆଖିଦୃଷ୍ଟିଆ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

କୁମ୍ଭ

ପାରିବାରିକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଓ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ ଆଚରଣରୁ ଦୁଃଖିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜନିତ ସ୍ନାୟବିକ ଦୁର୍ବଳତାରୁ ପୀଡାନୁଭବ କରିବେ। ଶିଳ୍ପ, ବାଣିଜ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବେ। ଅସମର୍ଥିତ ସୂତ୍ରରୁ ହଠାତ୍‌ କାହାର କଥା ଶୁଣି ବ୍ୟସ୍ତ ହଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସମସ୍ୟାର ସରଳ ସମାଧାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବନ୍ଧୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ।

ମୀନ

ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଆଶ୍ୱାସନାର ବାଣୀ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ମନକୁ ସାନ୍ବନା ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ। ଅଫିସ୍‌ରେ ଶତ୍ରୁକୃତ ମିଥ୍ୟା ଗୁଜବ ମନକୁ ଆତଙ୍କିତ କରିପାରେ । ସାଧାରଣ କଥାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ପରିବାରରେ ଝଡ ଉଠିପାରେ । ଶିଳ୍ପ, ବ୍ୟବସାୟ ଓ କଳା, ସାହିତ୍ୟ,ସଭା ସମିତିରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ।