ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କୃଷି ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀ ଉତ୍ତେଜନା

କୃଷି ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀ ଉତ୍ତେଜନା

ଦଶପଲ୍ଲା,୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବି ଫସଲ ପାଇଁ ମୁଗ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ବୁଧବାର ବ୍ଲକ ପରିସରସ୍ଥ କୃଷି ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। 

ଚଳିତବର୍ଷ ୨୪,୫୭୦ ନୂଆ ଭୋଟର : ୯୩୬ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଦେବେ ୭,୯୧,୩୫୬ଜଣ

ଚଳିତବର୍ଷ ୨୪,୫୭୦ ନୂଆ ଭୋଟର : ୯୩୬ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଦେବେ ୭,୯୧,୩୫୬ଜଣ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୨-  ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିଲାର ୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର  ୯୩୬ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଦେବେ ୭,୯୧,୩୫୬ ଭୋଟର (ମତଦାତା)। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪,୧୭,୪୪୦ ପୁରୁଷ, ୩,୭୩,୮୫୪ ମହିଳା ଓ ୬୨ ଜଣ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବର୍ଗର।  ଚଳିତବର୍ଷ ନୂତନ ଭାବେ ୨୪,୫୭୦ ଭୋଟର ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମା’ମଙ୍ଗଳା ଭଲିବଲ୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:ସିପିଆ ଦଳ ବିଜୟୀ

ମା’ମଙ୍ଗଳା ଭଲିବଲ୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:ସିପିଆ ଦଳ ବିଜୟୀ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୬ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଖୋଲଗଞ୍ଜ ଗୋପବନ୍ଧୁ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ୩ୟ ବାର୍ଷିକ ଭଲିବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ରାଜସ୍ବ ଜମା କରିବାକୁ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌

ରାଜସ୍ବ ଜମା କରିବାକୁ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ।୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ଇଟାଭାଟି ପୋଡ଼ା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପରିବେଶ ପ୍ରତି କାହାରି ନଜର ନାହିଁ। ଫଳରେ ଇଟାଭାଟି ଧୂଆଁରେ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ନାନା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଆଖିଦୃଶିଆ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରା ନ ଯିବା ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ରୟାଲଟି ଆଦାୟ କରିବା ପାଇଁ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ପାତରଅନ୍ତର ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବାରୁ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ତହସିଲଦାର ଶରତ କୁମାର ଗିରି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ରୟାଲଟି ଦେବା ପାଇଁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। 

ମହିଳା ଚାଲାଣ, ଶୋଷଣ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

ମହିଳା ଚାଲାଣ, ଶୋଷଣ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୬।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ରାମନଗର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ରାମଚଣ୍ଡୀ ପୀଠ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କମିଶନ ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ଚାଲାଣ ଓ ଶୋଷଣ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ସମ୍ପର୍କୀତ ଏକ ଦିନିକିଆ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୬।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ସଂସ୍ଥା ଓ ଜମ୍ବୁ-ମାର୍ଶାଘାଇ ଟ୍ରେକର ସଂଘ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଏକ ସଚେନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମହାବୀର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଫାଇନାଲରେ ବାଙ୍କୀ ଆଥଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ

ଗଣିଆ,୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ଗଣିଆସ୍ଥିତ ମହାବୀର ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ଚାଲୁ ରହିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମହାବୀର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ମହୋତ୍ସବ ପରେ ଆବର୍ଜନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ କଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ନୂଆଗାଁ,୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ନୂଆଗାଁ +୩ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ପରିବେଶ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନା: ୪୧୯ ପରିବାରକୁ ମିଳିଲା ଜମିପଟ୍ଟା

ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନା: ୪୧୯ ପରିବାରକୁ ମିଳିଲା ଜମିପଟ୍ଟା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୨- ନୟାଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସିର ୬ ବସ୍ତିରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ୪୧୯ ପରିବାରକୁ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେମାନେ ରହୁଥିବା ଜମିର ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଅଭିଯାନ ୮ରୁ

ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଅଭିଯାନ ୮ରୁ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୨- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲେରିଆ (ବାତଜ୍ୱର) ମୁକ୍ତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଚଳିତମାସ ୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଅଭିଯାନ। 

ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ବିକୃତ ଶବ୍ଦ ଓଡ଼ିିଆ ଭାଷାର ମାନ ଖରାପ କରୁଛି’

ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ବିକୃତ ଶବ୍ଦ ଓଡ଼ିିଆ ଭାଷାର ମାନ ଖରାପ କରୁଛି’

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୬ା୨- ବିକୃତ ଶବ୍ଦ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ତଳିତଳାନ୍ତ କରୁଛି। ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଦ୍ୱାହି ଦେଇ ଯେଉଁ ସାହିତ୍ୟ ସର୍ଜନା କରାଯାଉଛି, ତାହା ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ସ୍ବର ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେଉନାହିଁ| 

ବିଦେଶରେ ବଢ଼ୁଛି ଲହଡ଼ା ମାଛ ଚାହିଦା

ବିଦେଶରେ ବଢ଼ୁଛି ଲହଡ଼ା ମାଛ ଚାହିଦା

ମହାକାଳପଡା,୬ା୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ସମୁଦ୍ରରେ  ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମାଛ ମିଳିଥାଏ। ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଶାଙ୍କୁଚ, ମଗର, ଡଲଫିନ, ବାଗଦା ଚିଙ୍ଗୁଡି, କଣୀ, ସାଁଳ, ଇଲିଶି ଓ ପାମ୍ପ୍ଲେଟ ଆଦି ପ୍ରମୁଖ ଥିବା  ବେଳେ ଲହଡ଼ା (ଲୋଟେ) ମାଛର ଦେଶ ବିଦେଶରେ ବହୁଳ ଚାହିଦା ରହିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଜାହାଜ ଯୋଗେ ଏହି ମାଛକୁ ଦେଶ ବିଦେଶକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। 

ଏନ୍‌ଜେନ ଅଫିସରୁ ଚୋରି

ଏନ୍‌ଜେନ ଅଫିସରୁ ଚୋରି

ରାଜନଗର, ୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ସାନବଡ଼ ଗୋପାଳପୁରସ୍ଥ ଏନ୍‌ଜେନ ଅଫିସରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ୪ଟି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସହ ନଗଦ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚୋରି କରିଥିବା ରାଜନଗର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

ରାହାଡ଼ପୁର ଖାଦାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

ରାହାଡ଼ପୁର ଖାଦାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୫।୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡଙ୍କାରୀ କଳାପଥର ଖାଦାନ ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାହାଡ଼ପୁର ୬ ଓ ୧୦ ନମ୍ବର ଖାଦାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇ କ୍ଲୋଜର ନୋଟିସ ହୋଇଛି। ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲଦାର ସରୋଜ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଓ ଜେନାପୁର ଥାନାଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଲାଲ ପତାକା ଲଗାଇବା ସହ ଜେସିବି ମେଶିନରେ ଖାଦାନ ରାସ୍ତାକୁ ଖୋଲି ଦିଆଯାଇଛି।

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତାରପୁର ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତାରପୁର ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ରଘୁନାଥପୁର, ୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କଟକ ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ ତାରପୁର ବାଇପାସ୍‌ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ରାତି ଅଧରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ୨ ଚାଷୀ ବସନ୍ତ ନାଏକ ଓ ପବିତ୍ର ନାଏକଙ୍କୁ ରଘୁନାଥପୁର ପୋଲିସ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା। 

ଏନ୍‌ଜିଟିର ୨୫ କୋଟି କ୍ଷତିପୂରଣ ଡିମାଣ୍ଡ ମାମଲା:ପକ୍ଷ ରଖିବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଏନ୍‌ଜିଟିର ୨୫ କୋଟି କ୍ଷତିପୂରଣ ଡିମାଣ୍ଡ ମାମଲା:ପକ୍ଷ ରଖିବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୫।୨:ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡଙ୍କାରୀ ପାହାଡ଼ରେ ବେଆଇନ ଖନନ ଓ ପରିବେଶଗତ କ୍ଷତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତିକାଳୀନ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୨୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ଜାତୀୟ ସବୁଜ ପ୍ରାଧିକରଣ (ଏନ୍‌ଜିଟି)ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଉପରେ ସୋମବାର ଏକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଲା ଡଙ୍ଗା

ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଲା ଡଙ୍ଗା

ମହାକାଳପଡ଼ା,୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଖୋଳା ନଦୀରେ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୨ରେ  ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ିଯିବାରୁ ୧୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଲିଭି ନ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ବ୍ଲକ  ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଜୟନଗର ଗ୍ରାମ ପାର୍ଶ୍ୱ ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ସୋମବାର ଅନ୍ୟ ଏକ ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଯାଇଛି। ତେବେ ଡଙ୍ଗାରେ ଥିବା ୧୭ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। 

ଆରଡିସିସି କ୍ରିକେଟ କପ୍‌ ଡଙ୍କାରିସାହିକୁ ହରାଇ ଗଣିଆ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଗଣିଆ,୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ଛାମୁଣ୍ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମ ଆରଡିସିସି କ୍ରିକେଟ କପ୍‌ର ସୋମବାର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଡଙ୍କାରିସାହି କ୍ରିକେଟ ଟିମକୁ ୧୦୮ ରନରେ ହରାଇ ଗଣିଆ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି ା ପ୍ରଥମେ ଡଙ୍କାରିସାହି କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଫିଲ୍ଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ା 

କଲେଜ ପରିସରରେ ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂକୁ ବିରୋଧ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ଆକ୍ରମଣ

ଭାପୁର,୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଲେଜ ପରିସରରେ କିଛି ଝିଅପୁଅ ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ବସିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଯୁବକ ଏହାର ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଯାଇ ଜଣେ ଯୁବକ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁଇଭାଇଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଫତେଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି।  

ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଭାପୁର,୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଫତେଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଦଳିତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ସୋମବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଫତେଗଡ଼ ଥାନା ନିମାଣୀ ଗ୍ରାମର ସରୋଜ କୁମାର ସେଠୀଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ସାଇ ସ୍ବାଗତିକା ସେଠୀ (୮) ସେହି ଗ୍ରାମର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲେ। 

ମା’କାଳିକା ଭାଗବତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ମା’କାଳିକା ଭାଗବତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବୋଲଗଡ,୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅସରଳାଠାରେ  ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମା’କାଳିକା ଭାଗବତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କ୍ୟାରମ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ସୋରଣ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

କ୍ୟାରମ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ସୋରଣ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ନିରାକାରପୁର,୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରାମେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରସ୍ଥ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସେବାକେନ୍ଦ୍ରରେ ରାମେଶ୍ୱର କ୍ୟାରମ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୪ର୍ଥ ବାର୍ଷିକ କ୍ୟାରେମ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ଆଞ୍ଚଳିକ ବଣିକ ମହାସଂଘର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଆଞ୍ଚଳିକ ବଣିକ ମହାସଂଘର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ବୋଲଗଡ଼,୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ପାହାଡ଼ ଶୀର୍ଷସ୍ଥିତ ମା’ଭୂଇଁଆଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ବୋଲଗଡ଼ ଆଞ୍ଚଳିକ ବଣିକ ମହାସଂଘର ୭ମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଦିବାରାତ୍ର ଭଲିବଲ୍‌  ନାଗପୁର ବିଜୟୀ

ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଦିବାରାତ୍ର ଭଲିବଲ୍‌ ନାଗପୁର ବିଜୟୀ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଟାଙ୍ଗୀ ଦୁର୍ଗାଚରଣ ଚିଲିକା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆରେ ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଦିବାରାତ୍ର  ଭଲିବଲ ଖେଳ ଆୟୋଜିତ  ହୋଇଯାଇଛି ।