ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଲେଙ୍କୁଡ଼ିପଡ଼ାରେ ଭାଜପାର ଜନପରାମର୍ଶ ପଦଯାତ୍ରା

ଲେଙ୍କୁଡ଼ିପଡ଼ାରେ ଭାଜପାର ଜନପରାମର୍ଶ ପଦଯାତ୍ରା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨।୧୧- ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାକୁ ଚେକ୍‌ମେଟ ଦେବା ପାଇଁ ରବିବାର ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଜନ ପରାମର୍ଶ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ସରିଲା ଭଏସ୍‌ ଅଫ୍‌ ନୟାଗଡ଼ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌: ଫାଇନାଲ୍‌ ରାଉଣ୍ଡକୁ ଚୟନ ହେଲେ ୧୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ସରିଲା ଭଏସ୍‌ ଅଫ୍‌ ନୟାଗଡ଼ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌: ଫାଇନାଲ୍‌ ରାଉଣ୍ଡକୁ ଚୟନ ହେଲେ ୧୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨।୧୧- ନୟାଗଡ଼ କ୍ଲବ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଭଏସ୍‌ ଅଫ୍‌ ନୟାଗଡ଼ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ରବିବାର ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ସଂସ୍କୃତି ଭବନଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇଲେ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ତାଲା ପକାଇଲେ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ରଣପୁର, ୧୨।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକରେ ଗରିବ  ହିତାଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ରାସନ କାର୍ଡ ଓ ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ  ବଣ୍ଟନ  କରା ନ ଯିବା  ବିରୁଦ୍ଧରେ  ଭାଜପା ତରଫରୁ ସୋମବାର ବ୍ଲକକୁ ତାଲା ପକାଇ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଚାଡୁନାହାନ୍ତି।

ନବଜାତ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ

ନବଜାତ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ

ରାଜନଗର,୧୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜାତୀୟ ନବଜାତ ଶିଶୁ  ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ-୨୦୧୮ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ପାଣିକୋଇଲିରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଦାବି

ପାଣିକୋଇଲିରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଦାବି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୨।୧୧: କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପାଣିକୋଇଲିରେ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଦାବି ନେଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଗଣଧାରଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବାଟବଣା ବନୀକରଣ ଯୋଜନା

ବାଟବଣା ବନୀକରଣ ଯୋଜନା

ନାଉଗାଁ,୧୨ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସବୁଜ ବଳୟ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ବନୀକରଣ ଯୋଜନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକରେ ଉକ୍ତ ଯୋଜନା ଠିକ ଭାବେ କାଯର୍‌ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ।

କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଆଉ ୧୧ ଦିନ : ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଦାମ ଅଡୁଆ

କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଆଉ ୧୧ ଦିନ : ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଦାମ ଅଡୁଆ

ପାରାଦୀପ,୧୨ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ଅନ୍ୟତମ ଗଣପର୍ବ କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନ ରହିଲା। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ଏହି ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ଏବେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ତେବେ ଚଳିତବର୍ଷ ମହୋତ୍ସବ ଆୟୋଜନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ ସାଜିଲେଣି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ  ୟୁନାଇଟେଡ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ୟୁନାଇଟେଡ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ଡୁବୁରୀ,୧୧ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୋବରଘାଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗୋବରଘାଟିସ୍ଥିତ ମଧୁବନ ବିର୍ସାମୁଣ୍ଡା ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ରବିବାର  ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜମିଜୀମା ମାମଲାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୩ ଗୁରୁତର

ଜମିଜୀମା ମାମଲାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୩ ଗୁରୁତର

ବିଞ୍ଝାରପୁର, ୧୧ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-  ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା  ଅଧୀନସ୍ଥତ ବରୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଧୁସୂଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସୁନ୍ଦରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜମିଜୀମା ମାମଲାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସୁନି ଇଜ୍‌ତେମାର ଧର୍ମ ସମ୍ମିଳନୀ

ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସୁନି ଇଜ୍‌ତେମାର ଧର୍ମ ସମ୍ମିଳନୀ

ଧର୍ମଶାଳା,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ନେଉଳପୁର ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଟା ବଣିଆଠାରେ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସୁନି ଇଜ୍‌ତେମାର ଏକ ଧର୍ମ ସଭା ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରରୁ ୧୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧର୍ମ ପରାୟଣ ବ୍ୟକ୍ତି  ସଭାରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଓଷ୍ଟାର ସାମ୍ବିଧାନୀକ ସମ୍ମିଳନୀ

ଓଷ୍ଟାର ସାମ୍ବିଧାନୀକ ସମ୍ମିଳନୀ

କଳିଙ୍ଗନଗର,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକ ଓଷ୍ଟାର ସାମ୍ବିଧାନୀକ ସମ୍ମିଳନୀ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଭାପତି ବିନାୟକ ରାଏଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ସମ୍ମିଳନି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ସମ୍ପାଦକ ଅଜୟ କୁମାର ପଣ୍ଡା ସମ୍ପାଦକୀୟ ବିବରଣିପାଠ କରିଥିଲେ।

ସ୍କର୍ପିଓ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର : ବାଇକ୍‌ ଓ ଗାଡ଼ି ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ରଣପୁର,୧୨ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଗୌରଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

୪ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ :  ଲୁଟ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ

୪ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ : ଲୁଟ୍‌ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ

ବାଲୁଗାଁ,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଘରୁ ଗତ ୩୦ତାରିଖରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ନେଇ ବାଲୁଗାଁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। 

ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା ବିଜେଡି ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ; ପଦଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ନ ହେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ :  ୩ ଆହତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା ବିଜେଡି ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ; ପଦଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ନ ହେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ : ୩ ଆହତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨ା୧୧- ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ନ ହେବା ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୪ ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି। ଖଣ୍ଡା ଓ ଠେଙ୍ଗାରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବାରୁ ୩ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ରମାବିଲରେ ଟିବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଫନ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌

ରମାବିଲରେ ଟିବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଫନ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌

ନିରାକାରପୁର,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରମାବିଲସ୍ଥିତ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବିଦ୍ୟା ନିକେତନ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ  ଟିବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଫନ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ୧୫ଟି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୬୮୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଶଂଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

କଂଗ୍ରେସର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

କଂଗ୍ରେସର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ବୋଲଗଡ଼,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ ସ୍ଥିତ ମା’ ଭୂଇଁୟାଣୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ରବିବାର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପିସିସି ମହିଳା ସମ୍ପାଦିକା ଜୟଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ସର୍ପପୂଜା ପରମ୍ପରା: ଆଖିର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନାଗ ଚତୁର୍ଥୀ ବ୍ରତ ପାଳନ

ସର୍ପପୂଜା ପରମ୍ପରା: ଆଖିର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନାଗ ଚତୁର୍ଥୀ ବ୍ରତ ପାଳନ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୨ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସର୍ପପୂଜା ପରମ୍ପରା ବହୁ ପ୍ରାଚୀନ ନାଗ ହେଉଛନ୍ତି ଶିବଙ୍କ ଅଙ୍ଗଭୂଷଣ  ପୁରାଣ ଅନୁସାରେ ପୃଥିବୀକୁ ନାଗରାଜ ବାସୁକୀ ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି  ତେଣୁ ଉକତ୍ଳୀୟ ପରମ୍ପରାରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଆଖିର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନାଗ ଚତୁଥର୍ର୍ୀ ବ୍ରତ ପାଳନ କରାଯାଏ 

୩ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ

୩ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ

ରଣପୁର,୧୨ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରଣପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡମସାହିସ୍ଥିତ ରିଜିଓନାଲ ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୩ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ ଉସତ୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ  : କ୍ଷୋଭ ଜଣାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ : କ୍ଷୋଭ ଜଣାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୧।୧୧-    ନୟାଗଡ଼ ସହରର ବ୍ରଜେନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଥିବା ଜିଲାର ଏକମାତ୍ର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ରହିଛି। ଏନେଇ ରବିବାର ଅଭିଭାବକମାନେ ରାଜାବଗିଚାସ୍ଥିତ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକଭବନରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଏଠାରେ ପଢୁଥିବା ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ସେମାନେ ଚିନ୍ତାବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରଲରରେ ମାଛ ଧରିବାକୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିବା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟ୍ରଲରରେ ମାଛ ଧରିବାକୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିବା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପାରାଦୀପ,୧୧। ୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାରାଦୀପ ମାଛଧରା ବନ୍ଦରରୁ ଏକ ଟ୍ରଲରରେ ସମୁଦ୍ରକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାର   ଜଣେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ଷଣ୍ଢକୁଦର ଏଲ. ଶୁଭ୍ରମନ୍ୟମ।  ସେ ସମୁଦ୍ର ମଝିରେ ହଠାତ୍‌ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିବାରୁ ଅନ୍ୟ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ତାଙ୍କୁ କୂଳକୁ ଆଣି ନିକଟସ୍ଥ ବିଜୁ ମେମୋରିଆଲ  ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।  ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ଶୁଭ୍ରମନ୍ୟମଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। 

 ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୧। ୧୧- ଜଗତସିଂହପୁର ଟାଉନ ହଲ ପରିସରରେ ରବିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅତିଥିଭାବେ ସବ୍‌ କଲେକ୍ଟର ମହେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ମହାନ୍ତି, ସ୍ବଳ୍ପ ସଞ୍ଚୟ ଅଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଓ ଡିପିଆରଓ କାମିନୀ ରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୩ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୩ ଗୁରୁତର

ତିର୍ତ୍ତୋଲ, ୧୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଣିଜଙ୍ଗା-ଏଲରସମା ରାସ୍ତାର ବୋଧେଇ ସମିଲ୍‌ ଛକରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୩ଜଶ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଗଲା ଦୁଇଶିଶୁଙ୍କ ଜୀବନ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଗଲା ଦୁଇଶିଶୁଙ୍କ ଜୀବନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୧।୧୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୁଆଖିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁରୁକୁରା ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଜାତୀୟ ଆଇନ ସହାୟତା ଦିବସ

ଜାତୀୟ ଆଇନ ସହାୟତା ଦିବସ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଦକ୍ଷିଣେଶ୍ୱର ହାଇସ୍କୁଲ, କାଠିଆପଡାଠାରେ  ଜାତୀୟ ଆଇନ ସହାୟତା ଦିବସ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି  ଏହି ଅବସରରେ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟର ସିନିୟର ସିଭିଲ୍‌ ଜଜ୍‌ ହରପ୍ରସାଦ ପାଢୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ  ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମାନ ଅଧିକାର ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିି କିପରି ଆଇନର ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧ ପରିପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ୧୯୮୭ ମସିହାଠାରୁ ଜାତୀୟ ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ (ଏନଏଏଲଏସଏ) ଗଠିତ ହୋଇଛି