ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଏ ଥାନାରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ସେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ଏ ଥାନାରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ସେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ପାରାଦୀପ,୧୪ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ପାରାଦୀପରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ୫ଟି ଥାନା କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ତେବେ ଉକ୍ତ ୫ ଥାନାର ସୀମା ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଠିକ୍‌ ଭାବେ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯାଇନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକୁଛି। ମଜାଦାର ଘଟଣା ହେଲା ଗୋଟିଏ ଥାନା ପରିସରରେ ଆଉ ଏକ ଥାନା ରହିଛି। ତେଣୁ ଉକ୍ତ ଥାନା ପରିସରରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହେଲେ ଅନ୍ୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡୁଛି। 

ପାରାଦୀପରେ ବିଜେଡିର ପଦଯାତ୍ରା ସମାବେଶ: ନେତା ଚୟନ ଶେଷ, ଘୋଷଣା ବାକି

ପାରାଦୀପରେ ବିଜେଡିର ପଦଯାତ୍ରା ସମାବେଶ: ନେତା ଚୟନ ଶେଷ, ଘୋଷଣା ବାକି

ପାରାଦୀପ,୧୪ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କୁ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ପାରାଦୀପରେ ବିଜେଡିର ଏକ ବିରାଟ ସମାବେଶ କରାଯାଇଛି। ଦାମ ନୂତନ ଦଳ ଗଠନ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିବାର ୩ ଦିନ ପରେ ବିଜେଡି ତାଙ୍କୁ ପଦଯାତ୍ରା ମହାସମାବେଶ କରି ଜବାବ ଦେଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 

୬ ଜେଲ୍‌ର ଅନ୍ତେବାସୀ ଖାଇଛନ୍ତି ୧୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜଳଖିଆ

୬ ଜେଲ୍‌ର ଅନ୍ତେବାସୀ ଖାଇଛନ୍ତି ୧୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜଳଖିଆ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩ା୧୧ (ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟର ୬ଟି ଜେଲ୍‌ରେ ରହୁଥିବା ଅନ୍ତେବାସୀମାନେ ବର୍ଷକ ଭିତରେ ୧୮ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ଜଳଖିଆ ଖାଇଛନ୍ତି। 

୧.୩୫ କୋଟି ଋଣ ଠକେଇ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ

୧.୩୫ କୋଟି ଋଣ ଠକେଇ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩ା୧୧ (ବ୍ୟୁରୋ)- ମଦ ଦୋକାନ କରିବା ଆଳରେ ଜାଲ୍‌ କାଗଜପତ୍ର ଦେଇ ଏସ୍‌ବିଆଇରୁ ୧.୩୫ କୋଟି ଋଣ ନେବା ଘଟଣାରେ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସୁରଭି’

୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସୁରଭି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୩ା୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସୁରଭି’। ୟୁନିଟ୍‌-୯ ସରକାରୀ ବାଳକ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏ ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଚାଲିବ। ଏହି ଅବସରରେ ବେଟି ବଚାଓ: ବେଟି ପଢ଼ାଓ, ସ୍ବଚ୍ଛ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ, ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଶ୍ରୁତଲିଖନ ଓ ହସ୍ତାକ୍ଷର, ବକ୍ତୃତା, ରଚନା, ଚିତ୍ରକଳା, ତର୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଯିବ।  ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମଣ୍ଡଳ ଓ ଜିଲାସ୍ତରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଯାଇ କୃତୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି।

ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ୍‌ ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ‘ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ବେଳେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ରହିଥାନ୍ତି ସର୍ବଦା ଆଗରେ’

ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ୍‌ ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ‘ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ବେଳେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ରହିଥାନ୍ତି ସର୍ବଦା ଆଗରେ’

ନିରାକାରପୁର,୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ରାମଚନ୍ଦ୍ର କଳ୍ପନା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ୍‌  ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅଟୋରୁ ଚକ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ

ଅଟୋରୁ ଚକ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ

ବୋଲଗଡ଼,୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ଥାନା ବାଙ୍କୋଇ ଗ୍ରାମର ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅଟୋରୁ ରବିବାର ରାତିରେ ୩ ଚକ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଧାରଣା: ପ୍ରାଇସ୍‌, ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ୍‌ ଓ ପେନ୍‌ସନ ଦାବି

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଧାରଣା: ପ୍ରାଇସ୍‌, ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ୍‌ ଓ ପେନ୍‌ସନ ଦାବି

ବୋଲଗଡ଼,୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ୍‌ ଖଙ୍ଗୁରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଓ ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଓ ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବଉଳାବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗ୍ରାମରେ ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ତୃତୀୟ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

 ଭାଜପାର ସଚେତନତା ପଦଯାତ୍ରା

ଭାଜପାର ସଚେତନତା ପଦଯାତ୍ରା

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହରିଦାସପୁର ଓ ଆରୁହା ପଞ୍ଚାୟତରେ ସୋମବାର ଭାଜପାର ଜନଜାଗରଣ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ା

ଅର୍ଥାଭାବ ଯୋଗୁ ହୋଇପାରୁନି ଚିକିତ୍ସା: ଜଡିବୁଟି ଆଶ୍ରାରେ ପୀଡିତ

ଅର୍ଥାଭାବ ଯୋଗୁ ହୋଇପାରୁନି ଚିକିତ୍ସା: ଜଡିବୁଟି ଆଶ୍ରାରେ ପୀଡିତ

ଡୁବୁରୀ, ୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶାଳିଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ଗମ୍ଭାରିପାଟିଆ ଗଣ୍ଡ ସାହିରେ କୁନା ସାମାଡଙ୍କ ପରିବାର ଅନାହାରରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି।

ସପ୍ତମ ଦିନରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜୟୀ

ସପ୍ତମ ଦିନରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜୟୀ

ସପ୍ତମ ଦିବସର ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ଖେଳରେ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ ବିଳାସପୁରକୁ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୩ ଉଇକେଟରେ ହରାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି।

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଭିଭାବକ ସଂଘ  ବୈଠକ

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଭିଭାବକ ସଂଘ ବୈଠକ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଭିଭାବକ ସଂଘର ଏକ ବୈଠକ ସୋମବାର ଜାରକାସ୍ଥିତ ତ୍ରିନାଥେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ିର ଅସ୍ତିତ୍ୱ ନାହିଁ, ସହାୟିକା ହେବାକୁ କଳି

ପାରାଦୀପ, ୧୩ା୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.):  ପାରାଦୀପ ପୌରାଞ୍ଚଳର ଅଧିକାଂଶ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ସହାୟିକା ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ  ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଏକାଧିକ ଦାବିଦାର ଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ବିବାଦ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ମୋଡ଼ ନେଲାଣି। 

ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଆସନ ଦୌଡ଼ରେ ନୂଆ ମୁହଁ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଆସନ ଦୌଡ଼ରେ ନୂଆ ମୁହଁ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୧୧: ରାଜ୍ୟ ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳ(ବିଏମ୍‌ଜେଡି)ର ନୂଆ ସଭାନେତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ରସୁଲପୁରର ମିନତି ବେହେରା।

ନେତା, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗାଁକୁ ଛଡା ଯିବନି: ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ

ନେତା, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗାଁକୁ ଛଡା ଯିବନି: ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ

ରଘୁନାଥପୁର,୧୨।୧୧, (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ପେନସନ ଦାବି ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଚାଲ ଅଭିଯାନକୁ ସଫଳ କରାଇ ନଦେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଇଛି। ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରତିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ବିରିଡି,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଓଡ଼ିଶାଙ୍କ ଡାକରାରେ ସୋମବାର ବିରିଡ଼ି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। 

ଶଙ୍ଖାରୀସାହି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଅଧାପନ୍ତରିଆ

ଶଙ୍ଖାରୀସାହି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଅଧାପନ୍ତରିଆ

ବିରିଡି,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ୨୦୧୩-୧୪ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ବିରିଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶଙ୍ଖାରୀସାହି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର-୨ର କାର୍ଯ୍ୟ ବିଭାଗୀୟ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ୫ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କେବଳ ମୂଳଦୁଆ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି।

ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ

ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୨ା୧୧- ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ କୋରୁଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଧୂଆନପଡା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସମାବେଶ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସମାବେଶ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୨ା୧୧- ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକର ୧୬ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ସମାବେଶ କରାଯାଇଛି। 

ତହସିଲ ଅଫିସ ଆଗରେ ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ତହସିଲ ଅଫିସ ଆଗରେ ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୧୨ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ବ୍ୟାସନଗର ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ କୋରେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ଦଳ: ବଢୁଛି ମଶା, ମାଛିଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ

ପୋଖରୀରେ ଦଳ: ବଢୁଛି ମଶା, ମାଛିଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୨ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଦୁମୁକା ଗ୍ରାମର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଲାଗି ରହିଛି ଏକ ପୁଷ୍କରିଣୀ। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପୋଖରୀରୁ ଦଳ ସଫା ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ଏବେ ଘଞ୍ଚ କଟକୀ ଦଳରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି।

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨।୧୧- ନୟାଗଡ଼ ସହରର ବ୍ରଜେନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଥିବା ଜିଲାର ଏକମାତ୍ର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତି ଗୁରୁଙ୍କ ଆତ୍ମିୟତା ଭରପୂର ଥିଲା -ବିଚାରପତି ଡ. ଷଡଙ୍ଗୀ

ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତି ଗୁରୁଙ୍କ ଆତ୍ମିୟତା ଭରପୂର ଥିଲା -ବିଚାରପତି ଡ. ଷଡଙ୍ଗୀ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୨।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତି ଗୁରୁଙ୍କ ଭରପୂର ଆତ୍ମିୟତା ରହୁଥିଲା ଓ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଖୁବ୍‌ ମଜବୁତ ଥିଲା। ଏପରି କି ଜଣେ ଛାତ୍ର ଯେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିରାଡମ୍ବର ଓ ସରଳ ଜୀବନ ଧାରଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରୁଥିଲା।