ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପଦନୀପାଳ-ନମତରା ରାସ୍ତା କାଟି ଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ପଦନୀପାଳ-ନମତରା ରାସ୍ତା କାଟି ଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଆଳି, ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆଳି ବ୍ଲକ ପଦନୀପାଳ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ବାହ୍ୟଜଗତ ସହ ସିଧାସଳଖ ସଂଯୋଗ ପଥ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ତେବେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗତ ଏପ୍ରିଲରେ ନଦୀ କଡ଼ରେ ଏକ ଫେୟାର ଓ୍ବେଦର ରୋଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଟିଟୋଙ୍କ ୪ ସହଯୋଗୀ ଜେଲ ଗଲେ

ରାଜନଗର,୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋ ଓରଫ ସୟଦ ଉସ୍‌ମାନ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ୪ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ବୁଧବାର ରାଜନଗର ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଇଥିଲା। ସେମାନେ ହେଲେ କଟକ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ସେକ୍‌ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଓରଫ ରାଜେଶ୍‌ , ଜାହାଙ୍ଗୀର ଖାନ୍‌, ଇମ୍‌ତିଆଜ୍‌ ଖାଁ ଓରଫ ବାବୁ ଓରଫ କାଲୁ, ଲାଲବାଗ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଗୋଲଡେନ ପପୁ ଓରଫ ମହମ୍ମଦ ଅବଦୁଲା ଆସିଫ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲାପାଳ

ନୂଆଗାଁ ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ନୂଆଗାଁ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ଆଲୁମନି ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ନୟାଗଡ ଜିଲାପାଳ ଡ.ଏନ.ତିରୁମାଲା ନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଓ ଆଲୁମନି କମିଟି ଚାହିଁଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସ୍କୁଲର ଉନ୍ନତି ହେବା ସହିତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଗଠନ ହୋଇ ପାରିବ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଥିଲେ ।

ରାଣୀପଡ଼ାରେ ପୁଣି କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମେତ ୧୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱଙ୍କ ନାମରେ ଖଣ୍ଡପଡା ଥାନାରେ ମାମଲା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୯।୭(ସ୍ବପ୍ର)-ଖଣ୍ଡପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଣୀପଡା ଗ୍ରାମରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହି ଗାଁରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ ବସାଇ ଏକ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ରାଣୀପଡା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପିଅନ ଛାଟକିଶୋର ଦାସଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଇଥିଲେ।

ମହାନଦୀରେ ଭରପୁର ପାଣି,ଜାଳକାଠ ସଂଗ୍ରହ

ମହାନଦୀରେ ଭରପୁର ପାଣି,ଜାଳକାଠ ସଂଗ୍ରହ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଏବଂ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଫଳରେ ମହାନଦୀ ପାଣିରେ ଭରପୁର ହୋଇଛି। କଣ୍ଟିଲୋଠାରେ ମହାନଦୀର ବିପଦ ସଂକେତ ୫.୮ ମିଟର ଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଜଳ ପତ୍ତନ ୨.୪୦ ମିଟର ରହିଛି।

ବାଟବଣା ହୋଇଛି ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ: ପିଲା ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ବାରଣ୍ଡାରେ, ଖାଉଛନ୍ତି ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ

ବାଟବଣା ହୋଇଛି ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ: ପିଲା ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ବାରଣ୍ଡାରେ, ଖାଉଛନ୍ତି ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୯।୭-ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନରେ ୬ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ଯାଏ ସମସ୍ତ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ମାଗଣା ତଥା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଭିତ୍ତି ଭୂମି ପ୍ରତି ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଯୋଜନାର ଅଧୋଗତି: ହ୍ରାସ ପାଉଛି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ

ପାରାଦୀପ,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ୧୨ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାର ମାନ ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଫଳରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ କମୁଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଯାହାର ଫାଇଦା ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ନେଉଛନ୍ତି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ସମ୍ମିଳନୀ: ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷାଦାନ ହେଲେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ହସିବ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ସମ୍ମିଳନୀ: ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷାଦାନ ହେଲେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ହସିବ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୭- ପାଠଶାଳା ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟ ହେଉଛି ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା। ଏଥିରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷାଦାନ ସହ ଚରିତ୍ରବାନ ହେବାର ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଏ। ମୋଟାମୋଟି କହିବାକୁ ଗଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନ ସାଙ୍ଗକୁ ଦେଶର ଭଲ ନାଗରିକ ହେବାର ଶିକ୍ଷା ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଦେଶ ସମୃଦ୍ଧିରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ମାନସିକ ରୋଗୀଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ: କେହି ଚାହିଁଲେନି, ଛିଡ଼ା ହେଲେ ୫ ଯୁବକ

ମାନସିକ ରୋଗୀଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ: କେହି ଚାହିଁଲେନି, ଛିଡ଼ା ହେଲେ ୫ ଯୁବକ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୭- ଜୀବଜଗତରେ ମଣିଷ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରାଣୀ। କାରଣ ମଣିଷ ପାଖରେ ବୁଦ୍ଧି, ବିବେକ, ବିଦ୍ୟା, ଦୟା, କ୍ଷମା, ତ୍ୟାଗ, ସହାନୁଭୁତି ଆଦି ସବୁ କିଛି ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ମଣିଷ ଯେତେବେଳେ ନିଷ୍ଠୁର, ଅତ୍ୟାଚାରୀ, ହିଂସ୍ର ହୋଇଯାଏ, ତା ପାଖରେ ସାମାନ୍ୟତମ ମଣିଷ ପଣିଆ ନ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ସବୁକିଛି ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଏ।

ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ସରକାର ଦୋ ଦୋ ପାଞ୍ଚ: ଶିଥିଳ ହେଲାଣି ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୯।୭: ଉପସ୍ଥାନ ଅଭାବରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଶହସ୍ରାଧିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ଏସବୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନିକଟସ୍ଥ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଚାଲିଯିବେ। ସେହିପରି ୧୦୦ ମିଟର ଦୂରତା ଭିତରେ ଏକାଧିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଥିଲେ ସେଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ। ସରକାର ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜ୍ୟର ପାଖାପାଖି ୪,୨୬୫ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଅନ୍ୟ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସହ ମିଶାଇଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି।

ପୋସ୍କୋ ଫେରିଯିବା ପରେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଉଛି ପ୍ରଶାସନ: ବିକାଶରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛି ଢିଙ୍କିଆ ପଞ୍ଚାୟତ

ପୋସ୍କୋ ଫେରିଯିବା ପରେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଉଛି ପ୍ରଶାସନ: ବିକାଶରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛି ଢିଙ୍କିଆ ପଞ୍ଚାୟତ

କୁଜଙ୍ଗ,୧୯।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଏକଦା ପୋସ୍କୋ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ କେବଳ ରାଜ୍ୟରେ ନୁହେଁ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାର ପାରାଦୀପ ସଂଲଗ୍ନ ଢିଙ୍କିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିଲା। ଢିଙ୍କିଆରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଅଟକ ହେବା, ପୋଲିସ ଘେରାବନ୍ଦୀରେ ରହିବା, ବୋମା ଓ ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ୫ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନହାନୀ ଘଟିବା ସହିତ ପୋଲିସ-ପବ୍ଲିକ ଖୁଲମ୍‌ ଖୁଲା ଲଢ଼େଇ ଯୋଗୁ ଢିଙ୍କିଆ ସ୍ପର୍ଶକାତର ଗାଁର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିଲା।

ବୀରବର ବେହେରା ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୨ ସହଯୋଗୀ ଫେରାର

ବୀରବର ବେହେରା ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୨ ସହଯୋଗୀ ଫେରାର

ବିରିଡି,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିରିଡି ଥାନା ଅଧୀନ କୁଳ କଇଜଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ବୀରବର ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦଣ୍ଡିତ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶୁକଦେବ ବେହରାଙ୍କୁ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କର ୨ ସହଯୋଗୀ ସେହି ଗ୍ରାମର ବୁଲା ଓରଫ ନରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଏବଂ ହିପି ଓରଫ ଉମେଶ ବେହେରା ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି।

କଜଳପାତିଆ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଘଟଣ:  ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟରୁ ବାହାରିଲା ମଲା ଅସରପା, ୩ ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ

କଜଳପାତିଆ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଘଟଣ: ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟରୁ ବାହାରିଲା ମଲା ଅସରପା, ୩ ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୮।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବତୀଘର ପଞ୍ଚାୟତରସ୍ଥିତ କଜଳପାତିଆ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ବୁଧବାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ରୋଷେଇ ହୋଇଥିବା ଭାତ ଓ ଅଣ୍ଡା ତରକାରୀରେ ମଲା ଅସରପା ବାହାରି ଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଉକ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରର ୩ ଶିଶୁ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଚିନାବାଦାମ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ, ୧୮।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଚିନାବାଦାମ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକର ଚାଷୀମାନେ ଚଢେୟା ଛକରେ ଚିନାବାଦାମ ରଖି ବୁଧବାର ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପୁରୀ-କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ସୁକିନ୍ଦା ମାଇନ୍ସ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଛଟେଇ ଆଦେଶ ଖାରଜ

ସୁକିନ୍ଦା ମାଇନ୍ସ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଛଟେଇ ଆଦେଶ ଖାରଜ

ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌, ୧୮।୭- ସୁକିନ୍ଦା ଅଞ୍ଚଳର ସାରୁଆବିଲ କ୍ରୋମାଇଟ୍‌ ଖଣିରେ କାମ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅନ୍ୟାୟ ଭାବେ ଛଟେଇ କରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶ୍ରମିକମାନେ କରିଥିବା କେସ୍‌ର ରାୟ ଜୁଲାଇ ୧୭ ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶିଳ୍ପ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ଏହାର ବିଚାର କରି ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ ଛଟେଇ କରିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବେଆଇନ। ଏଥିସହ ଛଟେଇ ସମୟରେ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ୧୯ ମାସ ୧୫ ଦିନର ଦରମା, ପିଏଫ୍‌, ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି, ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଆଦି ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ କୋର୍ଟ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୧୮।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ଅଧୀନ କଟିକଟା ବଜାରଠାରେ ଥିବା ଏକ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଆଉ୨ଜଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏଥିସହ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କର ୨ ବାଇକ୍‌ (ନଂ.- ଓଡି-୨୯-ଇ-୫୭୧୪ ଓ ଓଡି-୦୫-ଏଏଫ୍‌-୯୬୯୯)କୁ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିସହ ଲୁଟ ବେଳେ ବ୍ୟବହୃତ ଗ୍ୟାସ କଟର, ଶାବଳ, ଓ କିଛି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ପୋଲିସ ହାତରେ ଲାଗିଛି।

ଏଲ୍‌ଇଡି ଆଲୋକୀକରଣ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଏଲ୍‌ଇଡି ଆଲୋକୀକରଣ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮।୭-ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ପୌର ପରିଷଦରେ ଏଲ୍‌ଇଡି ଆଲୋକୀକରଣ ବୁଧବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିପ୍ଳବ ଚୌଧୁରୀ ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ଖଡିଅଣ୍ଟା ହାଇସ୍କୁଲରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ

ଖଡିଅଣ୍ଟା ହାଇସ୍କୁଲରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ

ରାଜନଗର, ୧୮।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ୬୯ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ ବୁଧବାର ରାଜନଗର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକର ଖଡିଅଣ୍ଟା ଜି.ପି. ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୮।୭: ଯାଜପୁରରୋଡ ମାଲଗୋଦାମରେ ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତି ପୂରଣ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦାବିରେ ଯାଜପୁର-କେନ୍ଦୁଝର ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନକୁ ଲାଗିଥିବା ମାଲଗୋଦାମ ସମ୍ମୁଖରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୭- ଜିଲାର ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀମାନେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ିରେ ଏସ୍‌ଏନପି ଓ ଟିଏଚ୍‌ଆର ଖାଦ୍ୟ ବିବରଣୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସାଙ୍ଗକୁ ବଜାର ଦରବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବା , ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କାର୍ଯ୍ୟ ବାହାରେ ଥିବା ୬ଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁୂ ବାଦ୍‌ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

 ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ: ତିନିଦିନ ହେଲାଣି ବଧିସାହି ଗ୍ରାମ ପୁରୁଷଶୂନ୍ୟ

ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ: ତିନିଦିନ ହେଲାଣି ବଧିସାହି ଗ୍ରାମ ପୁରୁଷଶୂନ୍ୟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୭-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଥାନା ଖିଲାରପାଟଣା ମଶାଣିଠାରେ ଶନିବାର ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ହୋଇଥିବା ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ୭ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ବଧିସାହିର ପ୍ରଭାତ ପ୍ରଧାନ, ଉଲ୍ଲାସ ପାତ୍ର, ଭଦ୍ର ଓରଫ ବଳଭଦ୍ର ସାହୁ, ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ, ବୃନ୍ଦାବନ ପ୍ରଧାନ, ଅକ୍ରୂର ସ୍ବାଇଁ, ମଦନ ମହାପାତ୍ର । ସେହିଭଳି ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ଶରଣକୁଳ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ନାରାୟଣ ବାରିକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଶରଣକୁଳରୁ ୧୭  ନାଗସାପ ଛୁଆ  ଉଦ୍ଧାର

ଶରଣକୁଳରୁ ୧୭ ନାଗସାପ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୭- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଭଞ୍ଜସାହିରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ୧୭ଟି ନାଗସାପ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତେବେ ମା’ ସାପ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରି ନ ଥିବାରୁ ଗ୍ରାମରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

 ଯୁବ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଭିନ୍ନ ପରିକଳ୍ପନା ଗାଁ ହାଟ

ଯୁବ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଭିନ୍ନ ପରିକଳ୍ପନା ଗାଁ ହାଟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୭(ରଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନ)-ରୋଜଗାର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଗ୍ରାମରୁ ଲୋକମାନେ ସହରାଭିିମୁଖୀ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ସହରରେ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହାସହିତ ତାଳଦେଇ ସହରରେ ଦେଖାଦେଉଛି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା। ସେହିଭଳି ଗ୍ରାମରେ ଲୋକ ଅଭାବରୁ ଜମିଗୁଡ଼ିକ ପଡ଼ିଆ ହୋଇ ପଡ଼ି ରହୁଛି।

ପୋଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଏକାଠି ହେଲେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ

ପୋଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଏକାଠି ହେଲେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ

ରାଜନଗର, ୧୮।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ପ୍ରେମିକଠାରୁ ପ୍ରତାରିତ ହେବା ପରେ ପୋଲିସର ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୁବତୀ। ଏହି ଘଟଣା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ତାଳଚୁଆ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଭୀର ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।