ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ରାସ୍ତା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରାସ୍ତା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଆଳି ୨୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆୟୁଷି ଏଜୁକେଶନ ସେଣ୍ଟର ଓ ଆୟୁଷି ସ୍ମାର୍ଟ ସ୍କୁଲ ମିଳିତ ସଂଯୋଗରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଆଳି ଡାକବଗଳା ଛକଠାରେ ରାସ୍ତା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସଙ୍କୁଳସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

ସଙ୍କୁଳସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

ଆଳି ୨୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଦେମାଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଆଳି ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ସଙ୍କୁଳସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଯାଜପୁର ଜିଲା ଆନ୍ତଃକ୍ଲବ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଯାଜପୁର ଜିଲା ଆନ୍ତଃକ୍ଲବ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୨୫।୮: ଯାଜପୁର ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ସଂସଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟାସନଗର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜୁନିୟର କବାଡି ଚୟନ ସହିତ ଆନ୍ତଃକ୍ଲବ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି: ଲୋକଲଜ୍ଜା ସହି ନ ପାରି ଜୀବନ ହାରିଲେ ବିବାହିତା ମହିଳା, ପ୍ରେମିକ

ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି: ଲୋକଲଜ୍ଜା ସହି ନ ପାରି ଜୀବନ ହାରିଲେ ବିବାହିତା ମହିଳା, ପ୍ରେମିକ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଟକ ଜିଲା ସାଲେପୁର ଥାନା ଖଣ୍ଡଗାଁରେ ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ଯୋଗୁ ଲୋକ ଲଜ୍ଜାରୁ ଜୀବନ ହାରିବାକୁ ପଡିଛି ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ। 

୫ମ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବୈଠକ: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ସମୀକ୍ଷା କଲେ

୫ମ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବୈଠକ: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ସମୀକ୍ଷା କଲେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୫ା୮- ୫ମ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥ କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ରବିନାରାୟଣ ସେନାପତି ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସେନାପତି ପ୍ରତି ୫ବର୍ଷରେ ଥରେ ଏହି କମିଶନ ଗଠନ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ନୟାଗଡ଼ରେ ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍‌: ୨ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ କଲା ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌

ନୟାଗଡ଼ରେ ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍‌: ୨ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ କଲା ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୫ା୮- କାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସ୍‌ଟିଏଫ (ସ୍ପେଶାଲ ଟାକ୍ସ ଫୋର୍ସ)ର  ୩ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୟାଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଘଡ଼ୁଆଳସ୍ଥିତ ରିଲାଏନ୍ସ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ପମ୍ପ ନିକଟରୁ ଦୁଇଟି ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ କରିଛି।

ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣକୁ ନେଇ ଘଟିଛି ଘଟଣା: ରାତିରେ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ

ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣକୁ ନେଇ ଘଟିଛି ଘଟଣା: ରାତିରେ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୫ା୮- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଘଡୁଆଳ କେନାଲସାହିରେ ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା।

କଳଙ୍କିତ ହେଲା ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କ: ଝିଆରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରି ପୋଲିସ ଏଏସ୍‌ଆଇ ଦାଦା ଗିରଫ

କଳଙ୍କିତ ହେଲା ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କ: ଝିଆରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରି ପୋଲିସ ଏଏସ୍‌ଆଇ ଦାଦା ଗିରଫ

ଭାପୁର,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦାଦା ଝିଆରୀ ଭଳି ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ ଲାଗିଛି କଳଙ୍କର ଛିଟା। ଏଭଳି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଫତେଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ। ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଫିସର ତାଙ୍କ ଝିଆରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦାଦାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ସାରଥିଙ୍କ ସତ୍‌ସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା

ସାରଥିଙ୍କ ସତ୍‌ସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା

ରାଜକନିକା,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ରାଜକନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ସନ୍ତୋଷ ରାଉଳ ଓରଫ ସାରଥିଙ୍କୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏବେବି କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ସାରଥିଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସ ଅତୁଟ ରହିଛି। ସମୟ ସୁବିଧା ଦେଖି ଲୋକେ ତାଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବାକୁ ପଛାଉ ନାହାନ୍ତି।

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇରୁ   ବେଆଇନ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇରୁ ବେଆଇନ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ୨୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବେଧଡକ ଭାବେ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛି। ଗୋରୁ ଚାଲାଣକୁ ନେଇ ନାନା କଟକଣା ଜାରି ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା  ଠିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନାହିଁ ା ଏହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିଛି। 

ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା ସୁଧାରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ୭ ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା

ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା ସୁଧାରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ୭ ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ, ୨୫।୮: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧୀନ କଳପଡ଼ା ରଙ୍କାଳ ରାସ୍ତା ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ଫଳରେ ବର୍ଷା ଋତୁରେ ଯାତାୟାତ ସମ୍ଭବ ହେଉ ନାହିଁ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ସମାଧାନ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ, ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ତତ୍ପରତା ଆବଶ୍ୟକ। 

ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରର ପାଇପ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଯାଞ୍ଚ

ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରର ପାଇପ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଯାଞ୍ଚ

ମହାକାଳପଡା, ୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପାରାଦୀପ-ହଳଦିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆଇଓସିଏଲ  ବିଛାଇଥିବା ତୈଳ ପାଇପ ଲାଇନଗୁଡିକୁ ଶୁକ୍ରବାର କମ୍ପାନୀର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି।  

ଉଇହୁଙ୍କାରୁ ୪୦ ସାପ ଅଣ୍ଡା ଉଦ୍ଧାର

ଉଇହୁଙ୍କାରୁ ୪୦ ସାପ ଅଣ୍ଡା ଉଦ୍ଧାର

ରାଜନଗର, ୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ମହିଁଷାସୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଳୁଦିଆ ଗାଁର ଶେଷ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ଏକ ଉଇହୁଙ୍କାରୁ  ଶୁକ୍ରବାର  ୪୦ଟି ସାପ ଅଣ୍ଡା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

କୃଷ୍ଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ ସ୍ମୃତି ହୋଇରହିବ: ଶରତଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର(ରାଜ୍ୟପାଳ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ)

କୃଷ୍ଣ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ ସ୍ମୃତି ହୋଇରହିବ: ଶରତଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର(ରାଜ୍ୟପାଳ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ)

ରାଜନଗର,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକର  ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟପାଳ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ହେଲେ ଶରତଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର। ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଗ୍ରୀନ୍‌ପିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଗ୍ରୀନ୍‌ପିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଛତିଆ,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ବଡଚଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୈରୀଠାରେ ଥିବା ବନ ଓ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁସ୍ଥିତ ଗ୍ରୀନ୍‌ପିସ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ପରିବେଶବିତ୍‌ ବିଶ୍ୱଜିତ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ କଟକସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ଭେଟି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। 

ଜନତା ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଚୋରି ଘଟଣା: ୯ ଗିରଫ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ

ଜନତା ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଚୋରି ଘଟଣା: ୯ ଗିରଫ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ/ଛତିଆ,୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଜନତା ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ବୈରୀ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଚୋରି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଥିବା ଛତିଆ ବିଟ୍‌ ହାଉସ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯାଜପୁରରୋଡ ଏସ୍‌ଡିପିଓ କେଦାରନାଥ ସାହୁଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି। 

ରାଇଝର ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ରାଇଝର ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଛତିଆ,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ବଡଚଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସମିଆଁ ପଞ୍ଚାୟତର ରାଇଝର ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅଶୋକ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ପଣ୍ଡିତ ନୀଳକଣ୍ଠ ଦାସ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ ବଡ଼ଚଣା ବିଧାୟକ

ପଣ୍ଡିତ ନୀଳକଣ୍ଠ ଦାସ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ ବଡ଼ଚଣା ବିଧାୟକ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୨୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-  ବଡ଼ଚଣା ବିଧାୟକ ତଥା ସରକାରୀ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ଅମର ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ୨୦୧୩ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ଭାବେ ପଣ୍ଡିତ ନୀଳକଣ୍ଠ ଦାସ ସମ୍ମାନ ମିଳିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାନସଭା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ତାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମାଗାର

ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମାଗାର

ରନତ୍ଗିରି,୨୫ା୮(ଡିଏନ୍‌.ଏ.)- ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଭଅଁଁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମାଗାର ଅର୍ଦ୍ଧନିର୍ମିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ବରୀ ବ୍ଲକ୍‌ ଭଅଁରା ପଞ୍ଚାୟତର ରାଇପୁର, ବୋଦୁଅ ପଞ୍ଚାୟତର ବୋଦୁଅ ସମେତ ପ୍ରାୟ ୨୦ ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗ୍ରାମବାସୀ ନଦୀ ପାର ହୋଇ ବରୀ ବ୍ଲକ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ବରୀ ତହସିଲ, ସବ୍‌ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସ୍‌, ବାଲିଆପାଳ, ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ବାଟବଣା: ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ତଥ୍ୟ ଦେଉଛି ଯାଜପୁର ବ୍ଲକ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ

ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ବାଟବଣା: ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ତଥ୍ୟ ଦେଉଛି ଯାଜପୁର ବ୍ଲକ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମହତ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଆଇନ୍‌ ବଳରେ ସରକାରଙ୍କ  ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକର ଯୋଜନାରେ କେତେ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଉପକୃତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ କେତେଜଣ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି, ତାହା ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଜାଣିପାରିବ । 

କୁଜଙ୍ଗ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ରାଜାଙ୍କ ଜମି ମାଲିକାନା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଖଜଣା ଧାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ରହିତାଦେଶ ଜାରି କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

କୁଜଙ୍ଗ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ରାଜାଙ୍କ ଜମି ମାଲିକାନା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଖଜଣା ଧାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ରହିତାଦେଶ ଜାରି କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

 କୁଜଙ୍ଗ, ୨୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୁଜଙ୍ଗ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ରାଜାଙ୍କ ଜମିଦାରୀ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ହେଲା ରାଜ ପରିବାର ଓ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜମିଜମା ବିବାଦ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ମାମଲା ଚାଲିଛି।

୫୩ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ

୫୩ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ

ଗଣିଆ,୨୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ଛାମୁଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ବଚ୍ଛଭାରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନାରେ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରାଜନଗର,୨୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜନଗର ଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନର ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଇଲିଶି ମାଛ ଦର କମିଛି: ଚାହିଦା ବଢ଼ିଛି।

ଇଲିଶି ମାଛ ଦର କମିଛି: ଚାହିଦା ବଢ଼ିଛି।

ପାଟକୁରା,୨୪। ୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପଦ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ନୂଆପଡା ବଜାରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଇଲିଶି ମାଛ କିଲୋପ୍ରତି ୩୦୦ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଇଲିଶି ମାଛ ଦର କମିବା ପରେ ଏଥପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।