ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଚାଷୀଙ୍କ କାମରେ ଆସୁନି ଡାହୁକା ଡ୍ୟାମ୍‌

ଚାଷୀଙ୍କ କାମରେ ଆସୁନି ଡାହୁକା ଡ୍ୟାମ୍‌

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫ା୧୧- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଡାହୁକା ଡ୍ୟାମ୍‌ (ଜଳ ବିଭାଜିକା ପ୍ରକଳ୍ପ) ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ଏହି ଡ୍ୟାମ୍‌ ଚାଷୀଙ୍କ କାମରେ ଲାଗୁନି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନା: ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତା କାମ ନେଇ ଜନଅସନ୍ତୋଷ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନା: ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତା କାମ ନେଇ ଜନଅସନ୍ତୋଷ

ନୂଆଗାଁ,୫ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକରେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା ରାସ୍ତାକାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବାରୁ ଜନଅସନ୍ତୋଷ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି।

ଟ୍ରକ୍‌, ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ୍‌, ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଧର୍ମଶାଳା/ଜେନାପୁର, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଜେନାପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଘୁଆ ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ରାଇଜିଙ୍ଗ୍‌ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ବିଜୟୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ରାଇଜିଙ୍ଗ୍‌ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ବିଜୟୀ

ଧର୍ମଶାଳା, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଳକ ଜାରକାସ୍ଥିତ ଅଂଶୁମାନ ମେମୋରିଆଲ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନବମ ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଧର୍ମଶାଳା ମହୋତ୍ସବ ପଡିଆରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭାଜପାର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

ଭାଜପାର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

ଧର୍ମଶାଳା, ୫|୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଜାରକାସ୍ଥିତ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରବିବାର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ଚୈତନ୍ୟ ସାମଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଥାନୁଆଳ, ବଡ଼କାଏମା, ଅଭୟପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ବିଜେଡିକର୍ମୀ ଭାଜପାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ନୂତନ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ବିରୋଧ : ଶିଳାନ୍ୟାସ ସ୍ଥଳରେ ଧାରଣା ଦେଲେ  ଗ୍ରାମବାସୀ

ନୂତନ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ବିରୋଧ : ଶିଳାନ୍ୟାସ ସ୍ଥଳରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୫|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଚେଟ୍ଟିନାଡ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଶିବ ଦାସ ଓ କ୍ଷେତ୍ରବାସି ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗ୍ରାମର ୪ ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯୁବତୀଯୁବକ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

ଧାନ ଥୋଡ଼ ବେଳକୁ ପାଣି ନାହିଁ

ନାଉଗାଁ,୫ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକରେ ଧାନଚାଷ ଉପରେ ୭୫ଭାଗ ଲୋକ ନିର୍ଭରଶୀଳ। ତେବେ ଅନିୟମିତ ପାଣିପାଗ ଯୋଗୁ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକରେ ଚାଷକାର୍ଯ୍ୟ ବିଶେଷ ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି। ବର୍ଷା ଏବେ ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଛି।

କୋମାରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିୟୋଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ପାରାଦୀପ,୫ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନିଯୁକ୍ତି ସମସ୍ୟା ଏକ ରାଜନୈତିକ ବିତର୍କର ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଲଟିଲାଣି। ସୋମବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ସମସ୍ତ ନିୟୋଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲାବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ।

ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ବେଳେ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ, ବିଡିଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ବେଳେ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ, ବିଡିଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ନୂଆଗାଁ,୪ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଦୁର୍ଦ୍ଦୁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ସମୟରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ। ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦୁରା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆଗାଁ ବିଡିଓ ଶିରିୟାଲ ଏସ ପଟେଲ, ବ୍ଲକ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଅନ୍ତର୍ଯାମୀ ସ୍ବାଇଁ, ଦଶପଲ୍ଲା ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ, ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରତିମା ସ୍ବାଇଁ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା। କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରି ବିଡିଓ, ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଓ ବିଧାୟକ ଫେରି ଆସିଥିଲେ।

ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୫ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଣାଗାଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗ୍ରାମର ଆରାଧ୍ୟଦେବ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ନୀଳକଣ୍ଠେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ପୀଠରୁ ପଦଯାତ୍ରାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶତାଧିକ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ, ସମର୍ଥକ ଓ ସଂଗଠକ ପ୍ଲାକାର୍ଡ଼ ଧରି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

 ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପାରାଦୀପ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାରାଦୀପ ଲକ୍‌ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଡ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଜଣେ ୮ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପାରିବାରିକ ଅଶାନ୍ତି କାରଣରୁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ନୂଆବଜାରରେ ଫୁଟିଲା ବ୍ରହ୍ମକମଳ

ନୂଆବଜାରରେ ଫୁଟିଲା ବ୍ରହ୍ମକମଳ

ପାରାଦୀପ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାରାଦୀପ ନୂଆବଜାରସ୍ଥିତ ସନ୍ତୋଷ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଘର ଫୁଲକୁଣ୍ଡରେ ରବିବାର ଭୋର ସମୟରେ ୩ ବହ୍ମକମଳ ଫୁଲ ପୁଟିଛି।

ଗହୀରମଥାରୁ ୩୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ, ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ

ଗହୀରମଥାରୁ ୩୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ, ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ

ରାଜନଗର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗହୀରମଥା ସାମୁଦ୍ରିକ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ବାବୁବାଲି ଦୀପ ନିକଟରୁ ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ୩୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ୨୦ କୁଇଣ୍ଟାଲ ମାଛ ସହ ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ବାପ ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ବାପ ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୪।୧୧- ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଡ଼ୁବୁରୀ ୫୩ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଜେନାପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଘୁଆ ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ସମୟରେ ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଅପହୃତା ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ଅପହୃତା ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ଖଣ୍ଡପଡା,୪ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ଥାନା କଣ୍ଟିଲୋ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିବା ଜଣେ ଅପହୃତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

ଉତ୍ତମ ଶିଷ୍ୟ ଗଠନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ

ଖଣ୍ଡପଡା,୪ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଯେଉଁମାନେ ଶିକ୍ଷକତାକୁ ସେବା ଆଳ କରି ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ କରନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ନୁହନ୍ତି। ଶିକ୍ଷକ ହେଉଛନ୍ତି ଜାତିର ମେରୁଦଣ୍ଡ।

ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ବେଳେ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ: ବିଡିଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ବେଳେ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ: ବିଡିଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ନୂଆଗାଁ,୪ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଦୁର୍ଦ୍ଦୁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ସମୟରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ।

କାଳିକାପ୍ରସାଦରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ପଦଯାତ୍ରା

କାଳିକାପ୍ରସାଦରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ପଦଯାତ୍ରା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୪ା୧୧-ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଧାୟକ ଡ. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ୧୫ ଦିନରେ ୩୦୦ କିଲୋମିଟର ପଦଯାତ୍ରା ଚାଲୁରହିଛି। ଶନିବାର ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଳକର ଚାରୋଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପଦଯାତ୍ରା ହୋଇଥିଲା।

ଶରଣକୁଳ ୫୯ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ହଷ୍ଟେଲ କଟକ ଚାମ୍ପିୟନ

ଶରଣକୁଳ ୫୯ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ହଷ୍ଟେଲ କଟକ ଚାମ୍ପିୟନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୪।୧୧-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଲଡୁକେଶ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ନାରାୟଣ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ୫୯ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବାଲୁଗାଁ,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଚିଲିକା ବ୍ଲକର ନିମିକ୍ଷେତା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚିଲିକା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରଘୁନାଥ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପଦଯାତ୍ରା ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା।

ମେଧାବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷାରେ ଛାତ୍ରଙ୍କ କୃତିତ୍ୱ

ଗଣିଆ,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷର ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ମେଧାବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷାରେ ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ଛାମୁଣ୍ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଛାତ୍ର ରାହୁଲ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ଶେଖର ବ୍ଲକସ୍ତରରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।

ନଦୀରୁ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନଦୀରୁ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନିରାକାରପୁର,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ଥାନା ରାମେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତର ଧାନଘର ପାହାଡ଼ ପାଦଦେଶ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ମଲାଗୁଣୀ ନଦୀରୁ ଶନିବାର ଜଣେ ଅଣଓଡିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଶିକ୍ଷା ହିଁ ଛାତ୍ର ଜୀବନର ମୂଳମନ୍ତ୍ର

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଶିକ୍ଷା ହିଁ ଛାତ୍ର ଜୀବନର ମୂଳମନ୍ତ୍ର

ଗଣିଆ,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଶିକ୍ଷା ହିଁ ଛାତ୍ର ଜୀବନର ମୂଳମନ୍ତ୍ର। ପାଠ ପଢିବା ସମୟରେ କଲେଜ ପଢୁଆ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଫ୍ୟାଶନକୁ ଆପଣେଇ ଉଚ୍ଛୃଙ୍ଖଳିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଭିତରକନିକାରେ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ସାମଗମ

ଭିତରକନିକାରେ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ସାମଗମ

ରାଜନଗର,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ଏବେ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀଙ୍କ କଳରବରେ ମୁଖରତିତ ହୋଇଉଠିଛିି। ଶୀତଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଏହି ପକ୍ଷୀମାନେ ଯୋଜନ ଯୋଜନ ପଥ ଅତିକ୍ରମ କରି ଏଠାକୁ ଆସି ଏକତ୍ରିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି।