ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ସୁନାମୁହିଁ, ନୀଳମାଧବ  ଓ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ପୀଠରେ ଭିଡ଼

ସୁନାମୁହିଁ, ନୀଳମାଧବ ଓ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ପୀଠରେ ଭିଡ଼

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୩୧ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-୨୦୧୯ ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଚଳିତବର୍ଷର ଶେଷ ରବିବାର ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ଓ କଣ୍ଟିଲୋର ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳରେ ଭିଡ଼ ଦେଖାଦେଇଛି। 

୪ ବାଲି, ଚିପ୍ସ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ

କୋରେଇ,୩୧ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାଣିକୋଇଲି ଥାନାଧିକାରୀ ଅଜୟ କୁମାର ଜେନା  ରବିବାର ସକାଳେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ ବେଆଇନ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୩ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଓ ଗୋଟିଏ ଚିପ୍ସ ବୋଝେଇ ହାଇୱାକୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ରତ୍ନଗିରି,୩୧ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସରକାର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହା ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହଁି। 

ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର:ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବାପା

ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର:ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବାପା

କଳିଙ୍ଗନଗର,୩୧ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଯଖପୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଣତିରା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଯଖପୁରା ପୋଲିସ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। 

ସୁସ୍ଥ ସମାଜ ଗଠନ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟବୋଧଭିତ୍ତିକ ଶିକ୍ଷା ଜରୁରୀ

ସୁସ୍ଥ ସମାଜ ଗଠନ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟବୋଧଭିତ୍ତିକ ଶିକ୍ଷା ଜରୁରୀ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୩୧ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଡ଼ଚଣା ଶିକ୍ଷା ମଣ୍ଡଳ ଅଧୀନ ଧାନମଣ୍ଡଳସ୍ଥିତ ଅଗ୍ରଣୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଲି ଜେସସ ସ୍କୁଲର ୨୭ତମ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିକ୍ରି ହୋଇପାରୁନି : ମଣ୍ଡିରେ ପଡି ରହିଛି ଧାନ, ଚାଷୀ ହତାଶ

ବିକ୍ରି ହୋଇପାରୁନି : ମଣ୍ଡିରେ ପଡି ରହିଛି ଧାନ, ଚାଷୀ ହତାଶ

ରଣପୁର,୩୦ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ, ଜିଲା ଓ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରରେ ଧାନ ମଣ୍ଡି ଖୋଲି ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନ ବିକିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଥିବା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଚାଷୀମାନେ ଏହାର କେତେଦୂର ସୁଫଳ ପାଇପାରୁଛନ୍ତି ସେ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ । ନୟାଗଡ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖୋର୍ଦ୍ଧା କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଚାନ୍ଦପୁର ସୋସାଇଟ୍‌ ଅଧୀନ ମଣ୍ଡିରେ ୭୦୦ କୁଇଣ୍ଟାଲ୍‌ ଧାନ ବିକିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷୀ ଆସିଥିଲେ। 

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର କ୍ରୀଡା ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର କ୍ରୀଡା ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ

ରାଜନଗର,୩୦।୧୨(ଡିଏନଏ)-ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭାଗୃହରେ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀଙ୍କୁ କ୍ରୀଡା ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ବେଆଇନ ବାଲି ଚାଲାଣ ବେଳେ ହାଇୱା ଜବତ୍‌ : ୧୫,୬୬୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବେଆଇନ ବାଲି ଚାଲାଣ ବେଳେ ହାଇୱା ଜବତ୍‌ : ୧୫,୬୬୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୩୦।୧୨(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ମାର୍ଶାଘାଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ ବାଲି ଖାଦାନଗୁଡିକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ  ଏବେ ପୁଣି ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛିି । 

କବାଟ ତାଡି ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌

କବାଟ ତାଡି ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୩୦।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର) - ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦନନଗରସ୍ଥିତ ଚନ୍ଦ୍ରମଉଳିଙ୍କ  ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖସ୍ଥ ଟୁକୁଲା ରଣାଙ୍କ ଷ୍ଟେସନାରୀ ଦୋକାନ କବାଟ ତାଡି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି । 

ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ ଠାବ

ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ ଠାବ

ରାଜନଗର, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ଏକ ମୃତ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପାଟକୁରା, ୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ପାଟକୁରା ଥାନା ନିକଟ ମାଣ୍ଡିଆକୁଦ ନଈକୂଳ ସୋର ନିକଟରୁ ଜଣେ ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକର ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ପାଟକୁରା ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। 

ପଠାଣିି ସାମନ୍ତ ଜୟନ୍ତୀ, ଶିଶୁମେଳା

ପଠାଣିି ସାମନ୍ତ ଜୟନ୍ତୀ, ଶିଶୁମେଳା

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୩୦ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ଓ ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ମେମୋରିଆଲ ପରିଷଦର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶନିବାର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ସାଇ ବୃନ୍ଦାବନ ସେବାଧାମ ପରିସରରେ ସୁବିଖ୍ୟାତ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଦ୍‌ ପଠାଣି ସାମନ୍ତଙ୍କ ୧୮୪ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ୨୯ତମ ଶିଶୁମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା : ୩ ଗିରଫ, ଅଳଙ୍କାର ଜବତ

ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା : ୩ ଗିରଫ, ଅଳଙ୍କାର ଜବତ

ରଣପୁର,୩୦ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନା ଦୋକାନୀ ରଞ୍ଜିତ ସାହୁଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବୋମା ପକାଇ ଗତ ୨୩ ତାରିଖରେ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଡକାୟତମାନେ ଆନୁମାନିକ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା, ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ମିଲର ଓ ଚାଷୀ ମଧ୍ୟରେ କଟ୍‌ନୀଛଟ୍‌ନୀ ତୁଟିଲାନି : ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ କିଣାବିକା ନୋହିଲା

ମିଲର ଓ ଚାଷୀ ମଧ୍ୟରେ କଟ୍‌ନୀଛଟ୍‌ନୀ ତୁଟିଲାନି : ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ କିଣାବିକା ନୋହିଲା

ଓଡ଼ଗାଁ, ୩୦ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସମ୍ପ୍ରତି ଧାନ ଅମଳ ବେଳ। ଧାନ ଅମଳ ସରୁସରୁ ଏହାକୁ ବିକିବା ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଶନିବାର ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ସୁନାମୁହିଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲିସିଂସା ମଣ୍ଡିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ମହାସମାଧାନ ଶିବିର

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ମହାସମାଧାନ ଶିବିର

ନୂଆଗାଁ,୩୦ା୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାକେଡା ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜନେତାଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁଫଳ ମିଳି ନ ଥିଲା

ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳିବ ସାନିଟାରି ନାପକିନ୍‌

ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳିବ ସାନିଟାରି ନାପକିନ୍‌

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୯ା୧୨- ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର (କମନ ସର୍ଭିସିଂ ସେଣ୍ଟର)ରେ ମିଳିବ ସାନିଟାରି ନାପକିନ୍‌ ପ୍ୟାଡ଼। ମହିଳାମାନେ ଦୋକାନକୁ ଯାଇ ପ୍ୟାଡ଼ ମାଗିବା ବେଳେ ସଙ୍କୋଚ ବୋଧ କରୁଥିବାରୁ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। 

ଆଠଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସିର ସମସ୍ତ ୱାର୍ଡ ବାହ୍ୟ ଶୌଚମୁକ୍ତ

ଆଠଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସିର ସମସ୍ତ ୱାର୍ଡ ବାହ୍ୟ ଶୌଚମୁକ୍ତ

ଆଠଗଡ଼, ୨୮।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଟକ ଆଠଗଡ ଏନ୍‌ଏସିର ସମସ୍ତ ୱାର୍ଡ ବାହ୍ୟ ଶୌଚମୁକ୍ତ ବୋଲି ଶୁକ୍ରବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଯୋଜନାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୱାର୍ଡରେ ପାଇଖାନା ନ ଥିବା ପରିବାରକୁ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପୋଲ ଉପରେ ଟ୍ରକ୍‌-ଟ୍ରଲର ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା ଜାମ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପୋଲ ଉପରେ ଟ୍ରକ୍‌-ଟ୍ରଲର ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା ଜାମ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୨୯।୧୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଚଣ୍ଡିଖୋଲ-ଡୁବୁରୀ ୫୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବ୍ରିଜ ଉପରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରରେ ୧୨ ଚକିଆ ଟ୍ରକ ସହିତ ଏକ ଟ୍ରଲର ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ରଣପୁରକୁ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ସହର ଘୋଷଣା

ରଣପୁରକୁ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ସହର ଘୋଷଣା

ରଣପୁର,୨୯ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦ ଅଧୀନ ୧୫ଟି ୱାର୍ଡକୁ ଗୁରୁବାର ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ସହର ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦର୍ଶକ ବିମୁଗ୍ଧ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦର୍ଶକ ବିମୁଗ୍ଧ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୨୯ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଖଣ୍ଡପଡ଼ା କଳାବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ରମେଶଙ୍କ ଦିନ ବିତୁଛି ଅନାହାରରେ

ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ରମେଶଙ୍କ ଦିନ ବିତୁଛି ଅନାହାରରେ

ରଣପୁର,୨୯ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସରକାର ଗରିବଙ୍କୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ବିିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି।

ମଣ୍ଡି ନାହିଁ କି ଧାନ ସାଇତିବାକୁ ଜାଗା ନାହିଁ

ମଣ୍ଡି ନାହିଁ କି ଧାନ ସାଇତିବାକୁ ଜାଗା ନାହିଁ

ନାଉଗଁା,୨୯ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ବର୍ଷା ଢାଙ୍କି ବୁଲୁଛି। ଜମିରେ ପାଚିଲା ଧାନ। ଯାହା କିଛି ଧାନ ଅମଳ ହୋଇଛି, ସେ ସବୁ ସାଇତି ରଖିବା ମଧ୍ୟ ସହଜ ହେଉନାହିଁ।

ଶିଆଳି ବେଳାଭୂମିରେ ବଢୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼

ଶିଆଳି ବେଳାଭୂମିରେ ବଢୁଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼

ଏରସମା,୨୮।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାର ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ହେଉଛି ଶିଆଳି ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମି। ଏରସମାର ପଦ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଏହି ବେଳାଭୂମିରେ ଏବେ ନବବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ପର୍ଯଟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିବାରେ ଲାଗିଛି। କଟକ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଓ ପାରାଦୀପ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରୁ ପ୍ରକୃତି ପ୍ରେମୀମାନେ ଏଠାକୁ ଛୁଟି ଆସୁଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ସ୍କୁଲ ପିଲାମାନେ ବେଶ୍‌ ମଜା ନେଉଛନ୍ତି।

ଶରଣକୁଳ ଲଡୁବାବାଙ୍କ ମନ୍ଦିର: ମଣ୍ଡପ ବଦଳରେ ମନ୍ଦିରରେ ଲାଗୁଛି ଚାଚେରି ଭୋଗ

ଶରଣକୁଳ ଲଡୁବାବାଙ୍କ ମନ୍ଦିର: ମଣ୍ଡପ ବଦଳରେ ମନ୍ଦିରରେ ଲାଗୁଛି ଚାଚେରି ଭୋଗ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮।୧୨- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଲଡୁବାବା ମନ୍ଦିରରେ  ପାଖାପାଖି ବର୍ଷେ ହେଲା ବିଭିନ୍ନ ପର୍ବପର୍ବାଣୀରେ ଚାଳିମଣ୍ଡପ ବଦଳରେ ମନ୍ଦିରରେ ଲାଗୁଛି ଚାଚେରି ଭୋଗ। ପ୍ରଶାସନ-ସେବାୟତ ବିବାଦରୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତ ଦେଖାଦେଇଛି।