ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କଳ୍ପତରୁ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆରୁହା ବିଜୟୀ

କଳ୍ପତରୁ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆରୁହା ବିଜୟୀ

ଧର୍ମଶାଳା, ୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ତରଞ୍ଜିଆସ୍ଥିତ ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଚତୁର୍ଥ କଳ୍ପତରୁ ଦାସ ମେମୋରିଆଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶନିବାର ୧୩ନଂ ଜୋନ୍‌ର ପ୍ରଥମ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ମ୍ୟାଚ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଯାଜପୁର ଏମ୍‌ପି ରୀତା ତରାଇ, ଧର୍ମଶାଳା ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ କୁମାର ବଳବନ୍ତରାୟ ଓ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ନିରଞ୍ଜନ ରାଉତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।  

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନଶନ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନଶନ

ଧର୍ମଶାଳା, ୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ପ୍ରାଇସ୍‌ ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ ପେନସନ ଦାବିରେ ଶନିବାର ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲ୍ଳକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  ଅନଶନ କରାଯାଇଛି। 

ବେଆଇନ ମୋରମ ଖନନ, ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ

ବେଆଇନ ମୋରମ ଖନନ, ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୮।୧୨: (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ଦର୍ପଣ ତହସିଲ ଅଧୀନ ଅଚ୍ୟୁତ ବସନ୍ତ ପାହାଡ଼ରୁ ବେଆଇନ ମୋରମ ଖନନ ଚାଲିଥିଲା। କୌଶସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ଶନିବାର ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଏକ ଜେସିବି ମେଶିନ ଜବତ କରାଯାଇଛି। 

 ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ/ମହାକାଳପଡ଼ା,୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ସରୁମୁହିଁଠାରେ ଏକ ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶନିବାର ଶିଳାନ୍ୟାସ ହୋଇଯାଇଛି।

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା

ନାଉଗାଁ, ୮।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଚାଷୀଙ୍କୁ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଦାବୀରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବଜାରରେ ଥିବା ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। 

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଜଇପୁର ବୟନ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ: ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଜଇପୁର ବୟନ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ: ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା

ରଘୁନାଥପୁର,୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ ଜଇପୁରସ୍ଥିତ ବୟନ ଗ୍ରାମ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶୀ ଲାଲ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। 

ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ: ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ: ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ନିରାକାରପୁର,୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ନୂଆ ଜଗନ୍ନାଥ ସଡ଼କ କଡ଼ରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥାପନ ଖାତା ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରିଣୀ

ଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥାପନ ଖାତା ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରିଣୀ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରିଣୀ କଳ୍ପନା କୁମାରୀ  ବେହେରା ଶନିବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି। 

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ/ଓଡ଼ଗାଁ, ୮ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭବ୍ୟ ଶ୍ରୀରାମମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ୯ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶାଳ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ନୟାଗଡ଼ ଓ ଓଡ଼ଗାଁରେ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ନୟାଗଡ଼ରେ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରାଲି କରାଯାଇଥିଲା। 

ଯୁବକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଠିକାଦାର ଆହତ: ଛୁରି ଓ ଦେଶୀ ମାଉଜର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଥାନାରେ ଅଟକ

ଯୁବକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଠିକାଦାର ଆହତ: ଛୁରି ଓ ଦେଶୀ ମାଉଜର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଥାନାରେ ଅଟକ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୮ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ଲକ ରୋଡସ୍ଥିତ ଗାନ୍ଧୀବଜାର ଛକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଛୁରାଘାତରେ ଠିକାଦାର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ରାଜବାଟୀ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରଜ୍ଞାପାତ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ (୩୦)। 

ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଆକ୍ରମଣ, ୫ ଗୁରୁତର

ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଆକ୍ରମଣ, ୫ ଗୁରୁତର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୧୨- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଇଟାମାଟି ଥାନା ନୋତର ପଞ୍ଚାୟତ ଶଙ୍ଖେଇ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜମିବାଡ଼ିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୫ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଅରକ୍ଷିତ ବରାଡ଼ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିଦୁଲତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପରିବାରର ସାବିତ୍ରୀ ବରାଡ଼, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବରାଡ଼ ଓ ସୁକାନ୍ତି ପଲେଇ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ତୃତୀୟ ବାର୍ଷିକ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଧର୍ମଶାଳା ପୁସ୍ତକ ମେଳା

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ତୃତୀୟ ବାର୍ଷିକ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଧର୍ମଶାଳା ପୁସ୍ତକ ମେଳା

ଧର୍ମଶାଳା, ୮ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ଧର୍ମଶଳା ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଧର୍ମଶାଳା ବାଣୀପୀଠ ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତୃତୀୟ ବାର୍ଷିକ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଧର୍ମଶାଳା ପୁସ୍ତକ ମେଳା ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ତ୍ଛି।

 ବାରଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଛି ଅଙ୍ଗନାୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ବାରଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଛି ଅଙ୍ଗନାୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର

କାଳିଆପାଣି, ୮ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଁସୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଘୁସୁରିପଦା ସାହିରେ ଏକ ବାରଣ୍ଡାରେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଚାଲିଛି। ୨୦୧୧ରୁ କେନ୍ଦ୍ରଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ବାରଣ୍ଡାରେ ପାଠପଢା ଯାଉଛି। ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ଗ୍ରାମରେ ବସବାସ କରୁଥିବାବେଳେ ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢା ପାଇଁ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରି ନ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମୋଦନ: ବିଡିଓଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ଜନପ୍ରତିନିଧି

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମୋଦନ: ବିଡିଓଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ଜନପ୍ରତିନିଧି

ଏରସମା,୮ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଏରସମା ବ୍ଲକରେ ହୋଇଥିବା ଆମ ଗଁା, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ କେତେଜଣ ଜନପ୍ରତିନିଧି ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା  ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଏହାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମାଧାନ ନ କଲେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଜନପ୍ରତିନିଧିମାନେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ଆନ୍ଦୋଳନାତ୍ମକ ପନ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଶେଲ୍‌ଟର ହୋମ ନିର୍ଯାତନା ପ୍ରତିବାଦ: ଭାଜପା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବିକ୍ଷୋଭ

ଶେଲ୍‌ଟର ହୋମ ନିର୍ଯାତନା ପ୍ରତିବାଦ: ଭାଜପା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବିକ୍ଷୋଭ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୮ା୧୨: ସମ୍ପ୍ରତ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ନାବାଳିକା, ଯୁବତୀଙ୍କ ପ୍ରତି ନିର୍ଯାତନା ବଢିଚାଲିଛି। ସେଲ୍‌ଟର ହୋମ୍‌ରେ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି। ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ କରାଯାଉଛି। ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଭାଜପା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ  ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନା ଛକରେ ଟାୟାର ଜାଳି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ :କେରଳ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ :କେରଳ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନୀତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭।୧୨- ୭୮୬ ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ ସିନ୍ଦୂରିଆ ଓ ଜିଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନୟାଗଡ଼ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଚାଲୁରହିଛି।

କେଡିଏମ୍‌  କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: କୁମାରୀକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚୋରମୁହଁ। ସପୁର୍‌ସିକ୍ସକୁ ଉନ୍ନୀତ

କେଡିଏମ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: କୁମାରୀକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚୋରମୁହଁ। ସପୁର୍‌ସିକ୍ସକୁ ଉନ୍ନୀତ

ଧର୍ମଶାଳା, ୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼କାଏମାସ୍ଥିତ ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୪ର୍ଥ କଳ୍ପତରୁ ଦାସ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶୁକ୍ରବାର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷ ହୋଇଛି।

ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଯୁଗ୍ମ ଶସ୍ୟକାଟ

ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଯୁଗ୍ମ ଶସ୍ୟକାଟ

ପାଟକୁରା,୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ପାଟକୁରା ବ୍ଲକ ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଧାନ ଫସଲର ଯୁଗ୍ମ  ଶସ୍ୟକାଟ ହୋଇଛି। ପରିସଂଖ୍ୟନ ବିଭାଗର କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶକ ପ୍ରମୋଦ ପଟ୍ଟନାୟକ,ସର୍ଭେୟର ଅନୀଲକୃଷ୍ଣ ସୋରେନ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ  ଶସ୍ୟକାଟ ହୋଇଛି।

ରାମଚଣ୍ଡୀ ପଡିଆରେ କଂଗ୍ରେସ ସମାବେଶ

ରାମଚଣ୍ଡୀ ପଡିଆରେ କଂଗ୍ରେସ ସମାବେଶ

ମହାକାଳପଡା,୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରାମନଗର ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶକ୍ତିପୀଠ ମା ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ପଡିଆ ଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମାବେଶରେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଖୋଲିଲା ପ୍ରଥମ ଧାନ ମଣ୍ଡି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଖୋଲିଲା ପ୍ରଥମ ଧାନ ମଣ୍ଡି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,  ୭।୧୨: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ଜିଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଓ ଆର୍‌ଏମ୍‌ସି ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଥମ ଧାନ ମଣ୍ଡି ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଟ୍ରା କୃଷକ ବଜାରଠାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଗୋପାଳପୁର ସମିତି ସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜୟୀ ହେଲେ ଉପାସନା ପାତ୍ର

ଗୋପାଳପୁର ସମିତି ସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜୟୀ ହେଲେ ଉପାସନା ପାତ୍ର

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୭।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ବଡ଼ଚଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋପାଳପୁର ସମିତି ସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପାର୍ଥି ଉପାସନା ପାତ୍ର ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୧୫୮୦ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଚା’ ଦେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ଗରମ ତେଲ କଡ଼େଇ ଫୋପାଡ଼ିଲେ, ଦୋକାନୀ ଗୁରୁତର

ଚା’ ଦେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ଗରମ ତେଲ କଡ଼େଇ ଫୋପାଡ଼ିଲେ, ଦୋକାନୀ ଗୁରୁତର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ, ୭।୧୨: ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ବଡ଼ଗୋଠ ପଞ୍ଚାୟତ ବକଳବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଗରମ ତେଲ ପଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଗୋଲକ ବିହାରୀ ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର(୩୦)। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୭।୧୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ବ୍ଲକ ତୁଳତି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରେହେମାନପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

୫୬ତମ ଗୃହରକ୍ଷୀ ଦିବସ

୫୬ତମ ଗୃହରକ୍ଷୀ ଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୧୨-  ନୟାଗଡ଼ ରିଜର୍ଭ ପରେଡ଼ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଗୁରୁବାର ୫୬ ତମ ଗୃହରକ୍ଷୀ (ହୋମଗାର୍ଡ଼) ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏସ୍‌ପି ଶଶିଭୂଷଣ ଶତପଥୀ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଗୃହରକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ପରେଡ଼ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।