ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

୨୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଛାଡ଼ିଲେଣି ଅନ୍ନ: ଡାଲି ଓ ପରିବା ସିଝା ମୁଖ୍ୟଖାଦ୍ୟ

୨୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଛାଡ଼ିଲେଣି ଅନ୍ନ: ଡାଲି ଓ ପରିବା ସିଝା ମୁଖ୍ୟଖାଦ୍ୟ

ଗଣିଆ,୨୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନ୍ନ (ଭାତ) ହେଉଛି ଓଡ଼ିଆ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଧାନ ଖାଦ୍ୟ। ପୁଣି କୌଣସି ତରକାରିରେ ଲୁଣ ନ ପଡିଲେ ତାହା ରୁଚିକର ହୋଇ ନ ଥାଏ। ଏପରିସ୍ଥଳେ ମାସେ କି ବର୍ଷେ ନୁହେଁ, ଦୀର୍ଘ ୨୩ବର୍ଷ ହେଲା ଭାତ ଓ ଲୁଣ ପରିତ୍ୟାଗ କରି ଜୀବନ ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି।

ଦୃଷ୍ଟି ଆଢୁଆଳରେ ଐତିହ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ଦଶହରା ପଡ଼ିଆ

ଦୃଷ୍ଟି ଆଢୁଆଳରେ ଐତିହ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ଦଶହରା ପଡ଼ିଆ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୯ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିର ଆଦିପୀଠ ଭାବେ କଣ୍ଟିଲୋର ଶ୍ରୀ ନୀଳମାଧବ ପୀଠ ସର୍ବଜନବିଦିତ। ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପୂଜାନୀତି ଓ ଏଠାକାର ନୀତିକାନ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ରହିଛି ା ଏହି କାରଣରୁ ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିରରେ ପାଳିତ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଯାନିଯାତ୍ରା ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ପାଳିତ ହୋଇଥାଏ।

ଲୁଟ୍‌ ହେଉଛି ଜଙ୍ଗଲ, ବନ ବିଭାଗ ନିଷ୍କ୍ରିୟ

ଲୁଟ୍‌ ହେଉଛି ଜଙ୍ଗଲ, ବନ ବିଭାଗ ନିଷ୍କ୍ରିୟ

ନୂଆଗାଁ,୨୯ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡିଶା ବନ ବିଭାଗ ନୂତନ ଜଙ୍ଗଲ ସୃଷ୍ଟି ଓ ପୁରୁଣା ଜଙ୍ଗଲ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛି। ଏଥିନେଇ ବ୍ୟାପକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଥିବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଉଛି। ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ମହୀପୁର ବନାଞ୍ଚଳର ଗୁମୀ ଓ ମହିତମା ସେକ୍ସନ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା ଯେପରି ପ୍ରହସନ ପାଲଟିଛି। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ

ଗଣିଆ,୨୯।୯(ଡିଏନଏ)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଗଣିଆ ଥାନା ରାସଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ସାନଝିଅ ବର୍ଷା (୫) ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ମାର୍ଶାଘାଇ,୨୯।୯(ଡିଏନଏ)- ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ରାଶନକାର୍ଡ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁଚରଣ ବଳ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ୨୪।୯।୧୮ଠାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲୁ ରଖିଥିଲେ।

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ ଦାବିରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ତହସିଲ ଘେରାଉ

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ ଦାବିରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ତହସିଲ ଘେରାଉ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୨୯।୯(ଡିଏନଏ)- ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଫସଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଯାହାକି ଚାଷୀଙ୍କ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ସାଜିଛି। ଋଣ କିପରି ସୁଝିବ ସେ ନେଇ ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେଇ ବସିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଓ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ ଦାବିରେ  ବଡଚଣା ଭାଜପା ଶନିବାର ଦର୍ପଣ ତହସିଲ ଘେରାଉ କରିଥିଲା। 

ପଥର ଖାଦାନ ପାଇଁ ହେବ ଜନଶୁଣାଣି

ପଥର ଖାଦାନ ପାଇଁ ହେବ ଜନଶୁଣାଣି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୯।୯- ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଅଞ୍ଜିରା କଳାପଥର ଖାଦାନ ନମ୍ବର-୧ ପାଇଁ ପରିବେଶ ମଞ୍ଜୁରୀ ସକାଶେ ଅଞ୍ଜିରା ଗ୍ରାମରେ ଜନଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡ (ଏସପିସିବି)ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଜିଲାରେ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଜନଶୁଣାଣି ହେଉଥିବା ବେଳେ ପଥର ଖାଦାନ ପାଇଁ ଜନଶୁଣାଣି ହେବା ଇତିହାସରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରଥମ। ତେବେ ଲଘୁ ଖଣିଜ ଦ୍ରବ୍ୟର ଗନ୍ତାଘର ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ସମସ୍ତ ପଥର ଖାଦାନ ପାଇଁ ଜନଶୁଣାଣିର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି ମତପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଜନଶୁଣାଣିରେ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନେଇ ପଥର ଖାଦାନ ଲିଜ ଦିଆଗଲେ ଏଠାରେ ବେଆଇନ କାରବାର ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ ପଥର ଖାଦାନ ପାଇଁ ସବୁ ନୀତିନିୟମକୁ ଜଳାଞ୍ଜଳି ଦିଆଯାଇଛି।

ପଞ୍ଚାୟତ ନିିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ

ପଞ୍ଚାୟତ ନିିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଆଳି,୨୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚାୟତ ନିିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରି ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚାୟତ ନିିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ  ଶନିବାର କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।

ରାଶନ କାର୍ଡ ଚୟନରେ ତ୍ରୁଟି ନେଇ ପ୍ରତିବାଦ:  ଭାଜପାର ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ରାଶନ କାର୍ଡ ଚୟନରେ ତ୍ରୁଟି ନେଇ ପ୍ରତିବାଦ: ଭାଜପାର ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୨୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ରାଶନ କାର୍ଡକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଲାଗିରହିଛି। ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ରାଶନ କାର୍ଡ ଚୟନରେ ତ୍ରୁଟି ନେଇ  ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଛି। 

ନିର୍ମାଣର ୨ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାସ୍ତା ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ

ନିର୍ମାଣର ୨ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାସ୍ତା ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ

ବୋଲଗଡ଼,୨୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ସାନପଦରଠାରୁ ବାୟାପଲ୍ଲୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧ କି.ମି. ଆର୍‌ଡି ରାସ୍ତାର ପିଚୁ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାସ୍ତାର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ବୋଲଗଡ଼,୨୮ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭବନଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ବ୍ଲକ୍‌ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ଯୁବତୀଯୁବକମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ଔଷଧ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ : ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ରେ ଭିଡ଼

ଔଷଧ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ : ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ରେ ଭିଡ଼

ନିରାକାରପୁର,୨୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଇ-ଫାର୍ମାସୀ ଓ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଔଷଧ ଯୋଗାଇବା ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରି ଶୁକ୍ରବାର ନିରାକାରପୁର ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ମେଡ଼ିସିନ୍‌ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା।

ପଲିଥିନ୍‌, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ସହର ପାଇଁ ସଚେତନତା ସଭା

ପଲିଥିନ୍‌, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ସହର ପାଇଁ ସଚେତନତା ସଭା

ଯାଜପୁରରୋଡ,୨୯ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁରରୋଡ ବ୍ୟାସଦେବ ଟାଉନ୍‌ ହଲଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପଲିଥିନ୍‌ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ସହର ପାଇଁ ଏକ ସଚେତନତା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଏଥିରେ ସୁଜିତ୍‌ ମଲ୍ଲିକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମିଶ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅପହରଣ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁ୍‌କ୍ତଙ୍କୁ ସହାୟତା ଅଭିଯୋଗରେ ବାପା କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅପହରଣ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁ୍‌କ୍ତଙ୍କୁ ସହାୟତା ଅଭିଯୋଗରେ ବାପା କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

କୋରେଇ,୨୯ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ସହାୟତା  ଅଭିଯୋଗରେ ପାଣିକୋଇଲି ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ କୋରେଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାହାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧଗଁା ଗ୍ରାମର ଅନାମ ମଳିକ(୬୦)।

ସାଧୁଗୌଡ଼େଶ୍ୱର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ: ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ

ସାଧୁଗୌଡ଼େଶ୍ୱର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ: ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଦଶରଥପୁର,୨୯ା୯(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣାକ୍ରମେ ଅକ୍ଟୋବର ୧୨ ତାରିଖରେ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚିଠି ଆସିନାହଁି । ହେଲେ ଦଶରଥପୁର ବ୍ଲକର ଏସ୍‌ଜି(ସାଧୁଗୌଡ଼େଶ୍ୱର) କଲେଜରେ ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରିସାରିଲେଣି। ।

କୁଜଙ୍ଗରେ ବିଜେଡି ମହିଳା ସମାବେଶ ଭଣ୍ଡୁର କରିବାକୁ ଗୋଟି ଚଳାଉଛନ୍ତି ଦାମ

କୁଜଙ୍ଗରେ ବିଜେଡି ମହିଳା ସମାବେଶ ଭଣ୍ଡୁର କରିବାକୁ ଗୋଟି ଚଳାଉଛନ୍ତି ଦାମ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୯: ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବା ପରେ ପାରାଦୀପ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ କରିବା ପାଇଁ ବିଜେଡି ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି। ପ୍ରଥମେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଦଳର ଛାମୁଆଁ ନେତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡାକି ଏକତ୍ରିତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା।

ନଭେମ୍ବର ୨୨ରୁ କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ

ନଭେମ୍ବର ୨୨ରୁ କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ

ପାରାଦୀପ,୨୯ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ଅନ୍ୟତମ ସାଂସ୍କୃତିକ ଗଣପର୍ବ କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ୨୦୧୮ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ମଧୁବନ ଅଫିସର୍ସ କ୍ଲବ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଚିରାଚରିତ ଭାବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୨୨ରୁ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ଦିନ ଧରି କଳିଙ୍ଗ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଦାମଙ୍କ ମନରେ ହତାଶା, ମୁହଁରେ ଧମକ

ଦାମଙ୍କ ମନରେ ହତାଶା, ମୁହଁରେ ଧମକ

ପାରାଦୀପ,୨୯ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କାର ହେବା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ୱିତୀୟଥର ପାଇଁ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଏହି ଗସ୍ତ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଥିଲା, ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ ସେ ମନ ଭିତରର ଅନେକ କ୍ଷୋଭ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ମନ ଭିତରେ ଥିବା ହତାଶାବୋଧ ବେଶ୍‌ ବାରି ହେଉଥିବାବେଳେ ତୁଣ୍ଡରେ କିନ୍ତୁ ଧମକର ସ୍ବର ରହିଥିଲା।

ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ ଗୋପାଳ ପ୍ରହରାଜ

ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ ଗୋପାଳ ପ୍ରହରାଜ

ବିରିଡ଼ି,୨୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଓଡିଆ ଭାଷାକୋଷ ରଚନା କରି ଗୋପାଳଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରହରାଜ ଏ ଜାତିର ଐତିହାସିକ ଆବଶ୍ୟକତା ପୁରଣ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଗୁରୁବାର କନ୍ଦରପୁର ଉମାକାନ୍ତ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଗୋପାଳଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରହରାଜଙ୍କ ୧୪୫ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଜୟନ୍ତୀରେ ବକ୍ତାମାନେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ସାପ କାମୁଡାରେ ଦୁଇ ଭାଇ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ଦୁଇ ଭାଇ ମୃତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୮।୯-କେନ୍ଦ୍ରପଡା ଜିଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ତହସିଲ ବନ୍ଧପଡା ଗ୍ରାମରେ ସାପକାମୁଡାରେ ୨ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପ୍ରଭାକର ସାହୁଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ପପି (୧୨) ଓ ତପି (୬)  । 

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୁଜୁ କଲେ ହେବ ମାମଲା

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୁଜୁ କଲେ ହେବ ମାମଲା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮।୯-ନୟାଗଡ଼ର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ନିସ୍ବାର୍ଥ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଡିଆରଡ଼ିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷ ସୃଜନଠାରେ  ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିରାକରଣ ଉପରେ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ବୈଠକ

ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ବୈଠକ

ଭାପୁର,୨୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଭାପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ରୋଗୀକଲ୍ୟାଣ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଏହା ୨ୟ ବୈଠକ।

ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

ଭାପୁର,୨୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ତଥା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

 ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲା: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନି ପୋଲିସ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲା: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନି ପୋଲିସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮ା୯-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା  ସଦର ଥାନା  ବୋଦାପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ  ଅସଦାଚରଣ କରାଯିବା ଘଟଣାର ୪ ମାସ ବିତି ଯାଇଥିଲେ  ବି ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ।