ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ୨ଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପରେ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେବା ଘଟଣା ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଏନେଇ ପ୍ରେମିକା ଜଣଙ୍କ ପ୍ରତାରକ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ନାମରେ ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ପାଣି କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ୧୧ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ପାଣି କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ୧୧ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ରାଜନଗର, ୧୪।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଡାଙ୍ଗମାଳ ଗ୍ରାମର ଏସ୍‌.କେ. ଉସମାନଙ୍କ ୧୧ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ଏସ.କେ. ନବିଙ୍କର ଗୁରୁବାର ପାଣିକୁଣ୍ଡରେ ପଡି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଗହୀରମଥାରୁ ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ, ୩୧ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ଗହୀରମଥାରୁ ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ, ୩୧ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ରାଜନଗର, ୧୪।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗହୀରମଥା ସାମୁଦ୍ରିକ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ୩ ଟ୍ରଲର ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବନବିଭାଗ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଟିମ୍‌ ଜବତ କରିଛି।

ଜଞ୍ଜିର ବନ୍ଧା ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର, ଚିକିତ୍ସା ଦାବି

ଜଞ୍ଜିର ବନ୍ଧା ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର, ଚିକିତ୍ସା ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୪।୩-ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଢ଼ିହି ପଞ୍ଚାୟତ ଇଟାକଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ (୪୮)ଙ୍କୁ ଝଞ୍ଜିରରୁ ମୁକ୍ତ କରି ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ରୁ ୩ଟା ଯାଏଁ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ରୁ ୩ଟା ଯାଏଁ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୪।୩-ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଓ ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଚୋରା କାଠ ବୋଝେଇ ଟାଟା ଏସି ଜବତ

ଛତିଆ,୧୪ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୈରୀ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ କଣ୍ଟେଇଝର ନିକଟରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଚୋରା ଶାଗୁଆନ୍‌ କାଠ ବୋଝେଇ ଟାଟା ଏସି ଜବତ ହୋଇଛି। 

ବିରୂପାରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ବିରୂପାରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଡେରାବିଶ,୧୪ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର) : ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିରୂପା ନଦୀର ଛୋଟିଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବିଜୁ ସେତୁ ନିକଟରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।  ଛାତ୍ର ଦ୍ୱୟ ଛୋଟି ଗ୍ରାମର ପ୍ରଦୀପ ଚରଣ ଦାସଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ (୧୮) ଏବଂ ଜୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୁତୁରା ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି(୧୬)।

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ସୁହାଉଛି ବିଜେଡିରେ ଫାଟ

ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ସୁହାଉଛି ବିଜେଡିରେ ଫାଟ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୩ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ଅପେକ୍ଷା ୧୧,୮୯୪ ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହିକ୍ରମରେ ଭୋଟଦାନ ହାର ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଦେଇଛି। 

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ନୂତନ ନେତୃତ୍ୱକୁ ଅପେକ୍ଷା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ନୂତନ ନେତୃତ୍ୱକୁ ଅପେକ୍ଷା

କେନ୍ଦ୍ରପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୪।୩: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକର ୨୭ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକର ୧୨ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ। 

ସାହାରାଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ଡ୍ରାମାବେଳେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ଜଣେ ଗୁରୁତର,୩ ଆହତ; ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଘେରାଉ

ସାହାରାଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ଡ୍ରାମାବେଳେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ଜଣେ ଗୁରୁତର,୩ ଆହତ; ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଘେରାଉ

କୁଜଙ୍ଗ,୧୪।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାହାରାଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଭାବନୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମରେ ଡ୍ରାମା ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ଦିପୁନା ଦାସ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ନିଜର ଅଭିନୟ ଶେଷ କରି ଅଚାନକ ମଞ୍ଚକୁ ଉଠିଯାଇ ଲାଇଟ୍‌ ଭଙ୍ଗାଭଙ୍ଗି କରିବାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ସୁଗାର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି, ବାସନ ଶିଳ୍ପର ନାହିଁ ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ: ବେକାରି ଦୂର ପାଇଁ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନର ପୁନରୁତ୍ଥାନ ହେଉ

ସୁଗାର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି, ବାସନ ଶିଳ୍ପର ନାହିଁ ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ: ବେକାରି ଦୂର ପାଇଁ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନର ପୁନରୁତ୍ଥାନ ହେଉ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୪ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : ତତ୍କାଳୀନ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ଦୀର୍ଘ ୬୦ ବର୍ଷ ତଳେ କେତେକ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଅବିଭକ୍ତ ପୁରୀ ଜିଲା ଅଧୀନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ଲକକୁ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଭାବେ ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଉଥିଲା।

ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହୋଡିଂ ହଟାଯାଇନି

ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହୋଡିଂ ହଟାଯାଇନି

ଟାଙ୍ଗୀ (ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୪ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.) : ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଧିବଦ୍ଧ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଘୋଷିତ ହେବା ସହିତ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ ହୋଇଯାଇଛି । 

ମଣିକୁଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନାଁରେ ଏନ୍‌ଜିଟରେ ମାମଲା, କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ସହ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ

ମଣିକୁଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନାଁରେ ଏନ୍‌ଜିଟରେ ମାମଲା, କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ସହ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୩।୩-ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ମଣିକୁଣ୍ଡାଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ବନ୍ଦ ରଖିଛି। ଏଥିସହ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତଦନ୍ତ କରି ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ନ୍ୟାସନାଲ ଗ୍ରୀନ ଟ୍ରିବୁନାଲ(ଏନ୍‌ଜିଟି)କୁ ବୁଧବାର ପଠାଇଛି। 

ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍‌: ୨ ମୃତ

ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍‌: ୨ ମୃତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୩।୩: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦଶପଲ୍ଲା ରଙ୍ଗମାଟିଆ ନିକଟସ୍ଥ ବୁଲାଣି ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟଛି। 

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକରେ ଘରେ ଘରେ ଶଙ୍ଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକରେ ଘରେ ଘରେ ଶଙ୍ଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୨୩।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଟକ ଜିଲାର ମାହାଙ୍ଗା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅଧୀନ ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ଦେବିକୃପା ମଣ୍ଡପରେ ବ୍ଲକ ମହିଳା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଘରେ ଘରେ ଶଙ୍ଖ କର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ସହ ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ସହ ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର

ମାଧପୁର, ୧୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର  ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ  କାର  ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ସହିତ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଏକ ମୋଟରସାଇକେଲ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଯାଇଥିଲା। 

କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ପାଣି ପମ୍ପ ଅଚଳ:   ୧୨ ଦିନ ହେଲା ପାଣି ପାଇଁ ଅନ୍ତେବାସୀ ଡହଳ ବିକଳ

କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ପାଣି ପମ୍ପ ଅଚଳ: ୧୨ ଦିନ ହେଲା ପାଣି ପାଇଁ ଅନ୍ତେବାସୀ ଡହଳ ବିକଳ

ଭାପୁର,୧୩ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଭାପୁର ବଜାରସ୍ଥିତ ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ରହିଛି ବ୍ଲକର ଏକମାତ୍ର କନ୍ୟାଶ୍ରମ। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳ, ଜିଲା ବାହାର ଅଞ୍ଚଳରୁ ବହୁ ଆଦିବାସୀ, ହରିଜନ ଛାତ୍ରୀ ଏଠାରେ ରହି ଅଧ୍ୟୟନ କରନ୍ତି। 

୭୪୫୨ ପିଲା ଖାଇଲେ ପୋଲିଓ ବୁନ୍ଦା

୭୪୫୨ ପିଲା ଖାଇଲେ ପୋଲିଓ ବୁନ୍ଦା

ଭାପୁର,୧୩ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଦେଶକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଲିଓ ମୁକ୍ତ କରିବା ଅଭିଯାନରେ ମିଳିଛି ଅପୂର୍ବ ସଫଳତା। ରବିବାରଠାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ପୋଲିଓ ବୁନ୍ଦା ଅଭିଯାନରେ ଭାପୁର ବ୍ଲକରେ ୭୪୫୨ ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ବୁନ୍ଦା ଦିଆଯାଉଛି। 

ନୀଳମାଧବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ:  ସାଇକେଲ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ ଓ ପାଚେରି ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତା ଅଭିଯୋଗ 

ନୀଳମାଧବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ: ସାଇକେଲ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍‌ ଓ ପାଚେରି ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତା ଅଭିଯୋଗ 

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୩ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-‘ନାକ୍‌’ମାନ୍ୟତାପ୍ରାପ୍ତ କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏହାର ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି|

କମ୍ପାନୀ କରୁଛି ଶ୍ରେଣୀଗୃହ, ପାରୁନି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

କମ୍ପାନୀ କରୁଛି ଶ୍ରେଣୀଗୃହ, ପାରୁନି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ପାରାଦୀପ,୧୩ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପ୍ରଗତିର ମୁଖଶାଳା ପାରାଦୀପରେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ପ୍ରତିକ ହୋଇରହିଛି ୫ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ଘୋଲାପଡ଼ା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ। ୨୦୦୮ରୁ ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଚାଲୁଥିଲେ ହେଁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ପିଲାଙ୍କ ବସିବା ପାଇଁ ଜାଗା ନାହିଁ। ଗଛମୂଳ କିମ୍ବା ଯଜ୍ଞ ପାଇଁ ଉର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପିଣ୍ଢି, ନଦୀପଠାରେ ପାଠ ପଢାଯାଉଛି। 

ମହାନଦୀରେ ଜଳ ସଙ୍କଟ, ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି ଖରାଦିନିଆ ଚାଷ

ମହାନଦୀରେ ଜଳ ସଙ୍କଟ, ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି ଖରାଦିନିଆ ଚାଷ

କୁଜଙ୍ଗ,୧୩ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗତ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ମହାନଦୀକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ରାଜନୀତି ଚାଲିଛି। ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗିରହିଛି। ବିଜେଡି ଓ ଭାଜପା ପରସ୍ପରକୁ ଦୋଷାରୋପ କରୁଛନ୍ତି। 

ରଣପୁରରେ ଧରିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବ: ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଅଚଳ ନଳକୂପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା

ରଣପୁରରେ ଧରିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବ: ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଅଚଳ ନଳକୂପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା

ରଣପୁର,୧୨ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୨ମାସ ଧରି ଅଚଳ ହୋଇଥିବା ନଳକୂପ ଯୋଗୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବହୁ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଥିବା ଖବର ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ପ୍ରକାଶିତ ପରେ ପିଏଚ୍‌ଡି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ମରାମତି କରାଯାଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ଶିକ୍ଷକ/ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଓ ଅଭିଭାବକ ମହଲରେ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମଙ୍ଗଳବାର ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ପରେ ସେହିଦିନ ହିଁ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯାଇଛି। 

ନକଲି ଚା’ପତି, ତେଲ ଜବତ

ନକଲି ଚା’ପତି, ତେଲ ଜବତ

ଡେରାବିଶ, ୧୨।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଚାନ୍ଦୋଳ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଖରିଦାସାହି ଗ୍ରାମର ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ସୋମବାର ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ନକଲି ଚା’ପତି, ନକଲି ଡାବର ଅମଳା ତେଲ ଓ ନିହାର ତେଲ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିସହିତ ପ୍ୟାକିଂ ମେଶିନ ଖୋଲା ପାଉଚ୍‌, ଖାଲି ବୋତଲ, ଲେବିଲିଂ ମେସିନ୍‌ ଆଦି  ଜବତ କରିଛି। ଏହି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ସନ୍ଦେହରେ ପୋଲିସ ଜଣେ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚୁରା କରୁଛି।

ଅସହାୟ ଦୁଇ ଭଉଣୀ   ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ବୁଲିଲେଣି ୧୬ ଜିଲା

ଅସହାୟ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ବୁଲିଲେଣି ୧୬ ଜିଲା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨।୩-ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରାଯିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ସଶକ୍ତୀକରଣ କରାଯିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସଭାସମିତିରେ ସମସ୍ତେ ଭାଷଣ ଦେଇଥାନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ସରକାର ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଥିବାବେଳେ ବାସ୍ତବ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିନ୍ତୁ ତାହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ, ଯାହାର ଉଦାହରଣ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଏ ଜିଲାରୁ ସେ ଜିଲାକୁ ୨ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ଧାଉଁଥିବା ଦୁଇ ଭଉଣୀ ।