ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

 କୃଷକ ସଂଘର ସମାବେଶ

କୃଷକ ସଂଘର ସମାବେଶ

ରାଜନଗର,୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ରାଜନଗର ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଦେବୀ ମଣ୍ଡପଠାରେ କୃଷକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକ ସଂଯୋଜକ ଶତୃଘ୍ନ ସେଠୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ସମାବେଶରେ ଜିଲାର ୯ ବ୍ଲକର ସଂଯୋଜକ, ଜିଲା ଓ ରାଜ୍ୟ କୃଷକ ନେତାମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ଧାମରା ପୋର୍ଟରେ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଧାମରା ପୋର୍ଟରେ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ରାଜନଗର,୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମରା ପୋର୍ଟରେ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରାଜନଗର ପୋଲିସ ଧାମରା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଓଟିଇଟି ଅନୁମତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବି

ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଓଟିଇଟି ଅନୁମତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୬।୧୨- ଜାତୀୟ ମୁକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଦ୍ବାରା ଡିଇଆଇଡି ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଓଟିଇଟି ଅନୁମତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି।

ପିପିଏଲ୍‌କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡିଏପି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସମ୍ମାନ

ପିପିଏଲ୍‌କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡିଏପି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସମ୍ମାନ

ପାରାଦୀପ,୬।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ଫସ୍‌ଫେଟ୍‌ସ ଲିମିଟେଡ୍‌(ପିପିଏଲ୍‌) କାରଖାନାକୁ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡିଏପି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଭାବେ ମାନ୍ୟତା ମିଳିବା ସହ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଭାରତୀୟ ଫଟିଲାଇଜର ସଂଘର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

୩୩ ଉଠାଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ, ବିଭାଗକୁ ଦିଶୁନି ଚାଷୀଙ୍କ ଦୁଃଖ

୩୩ ଉଠାଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ, ବିଭାଗକୁ ଦିଶୁନି ଚାଷୀଙ୍କ ଦୁଃଖ

ନାଉଗଁା,୬ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗଁା ବ୍ଲକରେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ଭାଗ ଲୋକ ଚାଷ ଉପରେ ନିର୍ଭରକରି ଚଳନ୍ତି। ତେବେ ଜଳସେଚନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆଶାନୁରୂପ ହୋଇପାରି ନ ଥିବାରୁ ସେମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଅନେକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଅଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେସବୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯାଉନାହିଁ।   ଏହି ବ୍ଲକରେ ୮୬ଟି ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଥିବାବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୩ଟି ସଚଳ ଅଛି।

ମଡେଲ ଥାନା ସାଙ୍ଗକୁ ମାଳ ମାଳ ସିସିଟିଭି : ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିପାରୁନି ପୋଲିସ

ମଡେଲ ଥାନା ସାଙ୍ଗକୁ ମାଳ ମାଳ ସିସିଟିଭି : ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିପାରୁନି ପୋଲିସ

ପାରାଦୀପ,୬ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ଥାନାକୁ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାର ଏକମାତ୍ର ମଡେଲ ଥାନା କରାଯାଇଛି। ସହରସାରା ମାଳମାଳ ସିସିଟିଭି ଲାଗିଛି। ଥାନାକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆନୁସଙ୍ଗିକ ସୁବିଧା ଦିଆଯାଇଛି। ମାତ୍ର ପରିତାପର ବିଷୟ ଦିନ ଦି’ପହରେ ପୋଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଅପରାଧ ଘଟାଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି।

ବିନିଯୋଗ ହେଉନି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମସ୍ୟା ପାଣ୍ଠି, ତାଗିଦ୍‌ କଲେ ବିଷ୍ଣୁ

ବିନିଯୋଗ ହେଉନି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମସ୍ୟା ପାଣ୍ଠି, ତାଗିଦ୍‌ କଲେ ବିଷ୍ଣୁ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୬ା୧୨: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମସ୍ୟା ପାଣ୍ଠି (ସ୍ପେଶାଲ ପ୍ରୋବ୍ଲେମ ଫଣ୍ଡ) ଦ୍ୱାରା ଚଳିତବର୍ଷ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ୨୮୪ ପ୍ରକଳ୍ପ କରିବାକୁ ୬କୋଟି ୭୪ଲକ୍ଷ ୮୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ପରିତାପର ବିଷୟ ପ୍ରାୟ ୧୦ମାସ ହେବ ଏହି ଅନୁଦାନ ଆସିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି। ବିଶେଷକରି ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ପୌର ପରିଷଦ ଓ ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇନାହିଁ।

ହାତୀପଲ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସ୍କୁଲ୍‌ ପାଚେରି, ନଷ୍ଟ କଲେ ଫସଲ: ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ହାତୀପଲ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସ୍କୁଲ୍‌ ପାଚେରି, ନଷ୍ଟ କଲେ ଫସଲ: ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ନିରାକାରପୁର,୬ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଟାଙ୍ଗୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀପଲ ପୂର୍ବ ଭଳି ରହିଛନ୍ତି। ଏମାନେ ଏଠାରେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହ ସ୍କୁଲ୍‌ ପାଚେରି ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି। ହାତୀ ଉପଦ୍ରବରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ହାତୀମାନେ ଚିତ୍ରକୁଟ ପାହାଡ଼ରେ ରହି ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ପୂର୍ବଦିନ ଭଳି ଧାନ ବିଲ ନଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ ଉପଦ୍ରବ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ କଟକ ୨-୧ରେ ବିଜୟୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ କଟକ ୨-୧ରେ ବିଜୟୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୧୨- ୭୮୬ ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ ସିନ୍ଦୂରିଆ ଓ ଜିଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନୟାଗଡ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଚାଲୁରହିଛି।

ଛାତ୍ରୀ ଅପହରଣ ଘଟଣା: ଥାନାରେ ୪ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ଛାତ୍ରୀ ଅପହରଣ ଘଟଣା: ଥାନାରେ ୪ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୧୨-  ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଖଣ୍ଡପଡା ଥାନା ଖଳିସାହି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ(୨୨)ଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୪ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଖଣ୍ଡପଡା ଏନ୍‌ଏସିର ୩ନଂ. ୱାର୍ଡ କାଦୁଆସାହିର ସୁଶାନ୍ତ  କୁମାର ରାଉତ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ।

ଗୋତିସାହି ଆର୍‌ଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ  : ୩୧ବର୍ଷ ହେଲା ଭଡ଼ାଘରେ ଚାଲୁଛି

ଗୋତିସାହି ଆର୍‌ଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ : ୩୧ବର୍ଷ ହେଲା ଭଡ଼ାଘରେ ଚାଲୁଛି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୧୨-  ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଭିତ୍ତିଭୂମି କିପରି ସୁଦୃଢ଼ ହେବ ସେ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ନିଜସ୍ବ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପରେ ବି କେତେକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭଡ଼ାଘରେ ଚାଲୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋତିସାହି ଆର୍‌ଆଇ (ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ) କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଓଡିଶା ଟେଲର ଶ୍ରମିକ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ସଭା

ଓଡିଶା ଟେଲର ଶ୍ରମିକ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ସଭା

ପାରାଦୀପ, ୫ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରାଜ୍ୟରେ ଟେଲର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କାରିଗରମାନେ ବୁଧବାର ପ୍ରଥମ କରି ଏକ ସଂଘ କରିବା ସହ ସାଧାରଣ ସଭା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ବଡପଡିଆସ୍ଥିତ  ଶ୍ରମିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଏହି ସାଧାରଣ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

କାର୍ତ୍ତିକେଶ୍ୱର ମେଢ଼ ଭସାଣୀ ବେଳେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ

କାର୍ତ୍ତିକେଶ୍ୱର ମେଢ଼ ଭସାଣୀ ବେଳେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୫ା୧୨ ( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ବୈରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଛତିଆ ବଜାରରେ କାର୍ତ୍ତିକେଶ୍ୱର ମେଢ଼ ଭସାଣୀ ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଘଟିଛି। ଭସାଣୀ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ତରଫରୁ ଟେକା ମାଡକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ଗୋବରୀ ନଦୀ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ମୃତ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ଉଦ୍ଧାର

ଗୋବରୀ ନଦୀ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ମୃତ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ଉଦ୍ଧାର

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଳାଇଲ ଗ୍ରାମ ସଂଲଗ୍ନ  ଗୋବରୀ ନଦୀ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ବୁଧବାର ଏକ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କୁମ୍ଭୀରଟି ନଦୀରେ ଭାସୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦେଖି ବନବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

ଆନ୍ତଃଜିଲା ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ମାଉଜର ଜବତ

ଆନ୍ତଃଜିଲା ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ମାଉଜର ଜବତ

ଓଡଗାଁ, ୫।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୨୦୧୫ ରୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ୨୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚୋରି ଓ ଲୁଟ ମାମଲାରେ ଜଡ଼ିତ ଜଣେ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଲୁଟେରା ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡଗାଁ ଥାନା ଆରେଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଆନ୍ଦ ଗ୍ରାମର ଫକୀର ପ୍ରଧାନ(୨୨)। 

ବଡ଼ାମ୍ବିଳା ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବଡ଼ାମ୍ବିଳା ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଆଳି,୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ବଡାମ୍ବିଳା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ଆଳିର ବିଜେଡି ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ଦେବ ଯୋଗଦେଇ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 

୭ ଶିଶୁଙ୍କ ହାର୍ଟ ଅପରେଶନ ସଫଳ

୭ ଶିଶୁଙ୍କ ହାର୍ଟ ଅପରେଶନ ସଫଳ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫ା୧୨- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବାଲ୍‌ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନଭେମ୍ବର ୨୬ ତାରିଖରେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାରୁ ୧୮ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ହାର୍ଟ ଅପରେଶନ୍‌ ନିମନ୍ତେ ସତ୍ୟସାଇ ହାର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ ଅହମଦାବାଦ୍‌ ପଠାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଶିଶୁଙ୍କ ହାର୍ଟ ଅପରେଶନ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ହେଟାବାଘ ଆକ୍ରମଣରେ ୧୨ ଛେଳି ମୃତ

ହେଟାବାଘ ଆକ୍ରମଣରେ ୧୨ ଛେଳି ମୃତ

ନୂଆଗାଁ, ୫|୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଉଦୟପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବଡକାଠବାରି ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ହାତୀମୁଣ୍ଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ହେଟାବାଘ ଆକ୍ରମଣରେ  ୧୨ଛେଳିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳି ଯାଇଛି। 

ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବରେ ୩ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବରେ ୩ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ରଣପୁର, ୫|୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ମାଳ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ବାର୍‌ହା ପଲ ଏବେ ଚାଷୀମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି| 

୧୯ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଠକିଦେଲା ଠିକା ସଂସ୍ଥା : ଚାକିରି ଦେଇ ଦରମା ଦେଲାନି

୧୯ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଠକିଦେଲା ଠିକା ସଂସ୍ଥା : ଚାକିରି ଦେଇ ଦରମା ଦେଲାନି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫ା୧୨- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାର ୧୯ ଜଣଙ୍କୁ ଶାରଦା ସିଷ୍ଟମ ନାମକ ଏକ ଠିକା ସଂସ୍ଥା ଠକିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଚାକିରି ଦେଲା, ହେଲେ ଦରମା ଦେଲାନି। ଏବେ ଦରମା ନ ପାଇ ସଂସ୍ଥାର ୧୯ କର୍ମଚାରୀ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ୩-୧ ଗୋଲ୍‌ରେ ଗୋଆ ବିଜୟୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ୩-୧ ଗୋଲ୍‌ରେ ଗୋଆ ବିଜୟୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫ା୧୨- ୭୮୬ ୟୁଥ୍‌କ୍ଲବ ସିନ୍ଦୂରିଆ ଓ ଜିଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନୟାଗଡ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଚାଲୁରହିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ସଂଘର୍ଷ କ୍ଲବ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ସିଗ୍‌ନାଲ୍‌ ଏଫସି ଗୋଆ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।  

ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଜନସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଜନସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୫ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବିଭେଦ ନୀତି ବିରୋଧରେ ଜାରି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ମଙ୍ଗଳବାର ୭ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଟାଙ୍ଗୀ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ ୨୦୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। 

ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମିଶ୍ର ହେଲେ ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦର ପ୍ରଶାସକ

ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମିଶ୍ର ହେଲେ ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦର ପ୍ରଶାସକ

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୪।୧୨(ନି.ପ୍ର.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦର ପ୍ରଶାସକ ଭାବରେ କଳିଙ୍ଗନଗର  ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମିଶ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଗୃହ ଓ ନଗର  ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ନଂ. ୨୬୩୭୮ ତା. ୨୯।୯।୨୦୧୮ରେ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି। 

୨୦ ଏକର ଧାନ ଜମି ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀ ପଲ୍ଲ

୨୦ ଏକର ଧାନ ଜମି ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀ ପଲ୍ଲ

ନିରାକାରପୁର,୪।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କାଶିପୁର ମୌଜାରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ୧୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜଙ୍ଗଲି ହାତୀ ପଶିଥିଲେ। ଧାନ ବିଲରେ ପଶି ପ୍ରାୟ ୨୦ ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜମିରୁ ଧାନ ଖାଇବା ସହିତ ଦଳି ଚକଟି ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି। କିଛି କଟା ଧାନ ମଧ୍ୟ ବିଲରେ ଥୁଆ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।