ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରାକୁ ପାଣିକୋଇଲିରେ ସ୍ବାଗତ

ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରାକୁ ପାଣିକୋଇଲିରେ ସ୍ବାଗତ

କୋରେଇ,୨୮ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବହୁଜନ କ୍ରାନ୍ତି ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଅକ୍ଟୋବର ୯ରୁ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାହାରିଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରାକୁ ଶନିବାର ପାଣିକୋଇଲିରେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି|

ମନ୍ମଥ ଆଣ୍ଡ ଗିରିଧାରୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଛତିଆ,୨୮ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଛତିଆସ୍ଥିତ ଅମରାବତୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ ଶନିବାର ପାଟଣା କ୍ରିକେଟ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ଛତିଆ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ମନ୍ମଥ ଆଣ୍ଡ ଗିରିଧାରୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ  ହୋଇଯାଇଛି। ବିସିସି ବଡ଼ଚଣା ଓ ଓ୍ବାଇସିସି ଛତିଆ ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। 

ବିଜେଡ଼ି ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବିଜେଡ଼ି ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଦଶରଥପୁର,୨୮ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦଶରଥପୁର ବ୍ଲକ ଚମ୍ପେଇପାଳ ପଞ୍ଚାୟତଠାରେ ଶନିବାର ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି|  

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ତନ୍ତ୍ର ଚିକିତ୍ସା ଘଟଣା : ତାନ୍ତ୍ରିକଙ୍କ ନାମରେ ଥାନାରେ ଦିଆଯିବ ଏତଲା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮ା୧୦-  ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ତାନ୍ତ୍ରିକ (ଗୁଣିଆ)  ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ। ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା କରିଥିବା ତାନ୍ତ୍ରିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯିବା ସହ ଉକ୍ତ ଦିନ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ସହକାରୀ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ (ଏଡ଼ିଏମ୍‌ଓ) ଡା. ଶ୍ୱେତ ମହାପାତ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଡ଼ିସେମ୍ବର ୨୪ରୁ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ

ଡ଼ିସେମ୍ବର ୨୪ରୁ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮ା୧୦- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ୨୦୧୮ ପାଇଁ ଶନିବାର ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡା.ଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକ୍‌ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଡ. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ମହୋତ୍ସବର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। 

ଶରଣକୁଳ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସେମିରେ ଅନୁଗୋଳ ପତାକା କ୍ଲବ

ଶରଣକୁଳ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସେମିରେ ଅନୁଗୋଳ ପତାକା କ୍ଲବ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮ା୧୦- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଲଡୁକେଶ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ନାରାୟଣ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ୫୯ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଚାଲୁରହିଛି। ଶନିବାର ତୃତୀୟ ଦିବସ ମ୍ୟାଚ ପତାକା କ୍ଲବ୍‌ ଅନୁଗୋଳ ଓ ରେଲ୍‌ୱେ କ୍ଲବ୍‌ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଡ଼ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତାଲିମ

ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତାଲିମ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୨୮ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ଦୀନଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଗ୍ରାମୀଣ କୌଶଳ ଯୋଜନାରେ ଓଡିଶା ଜିବୀକା ମିଶନ ତରଫରୁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ା ଶିବିରରେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଗତି ସହାୟକ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ| 

ଶାଳ, ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ଶାଳ, ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ଦଶପଲ୍ଲା,୨୮ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦଶପଲ୍ଲା ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଶାଳ ଓ ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ କରାଯିବା ସହ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ ଟେନିସ ଭଲିବଲ୍‌ : ନୟାଗଡ ବାଳିକା , ବାଳକ ବିଭାଗ ଚାମ୍ପିୟନ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ ଟେନିସ ଭଲିବଲ୍‌ : ନୟାଗଡ ବାଳିକା , ବାଳକ ବିଭାଗ ଚାମ୍ପିୟନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୮।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ କ୍ରୀଡା ସଙ୍ଗଠନର ଟେନିସ ଭଲିବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବାଲୁଗାଁ ,୨୮।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଲୁଗାଁ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ୍‌ରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସାନ୍ତ୍ରାଗାଛି-ଚେନ୍ନାଇ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଟ୍ରେନରୁ ଖସି ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳ କୁଲାଡ଼ ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ୱନାଥ ଦାସଙ୍କ ପୁଅ ଅରୁଣ ଦାସ(୩୨) |

ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି

ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୭ା୧୦- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗମ୍ଭାରିଡିହି ପଞ୍ଚାୟତ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ସାଧନ କେନ୍ଦ୍ରସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି ୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ହାଉସିଂ ବୋର୍ଡ କଲୋନୀ ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ସ୍ଥଳୀ

ହାଉସିଂ ବୋର୍ଡ କଲୋନୀ ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ସ୍ଥଳୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୭ା୧୦- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବାସଭବନଠାରୁ କିଛି ଦୂରରେ ରହିଛି ହାଉସିଂବୋର୍ଡ କଲୋନୀ। ଏହି କଲୋନୀ ଏବେ ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି। ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ବାସଗୃହଗୁଡ଼ିକରେ ଅସାମାଜିକ ଯୁବକମାନେ ରହି ଚୋରି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଘରେ ପଶି ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ସହ ପାଣିପମ୍ପ ଚୋରି କରି ନେଉଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଗତ ୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରୁ ୬ରୁ ଅଧିକ ପାଣିପମ୍ପ ଚୋରି ହୋଇଛି। ପୋଲିସର ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଅଭାବରୁ ଏଭଳି ଘଟଣା ବାରମ୍ବାର ଘଟୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

କେନାଲରେ ପାଣି ଥାଇ ଚାଷୀଙ୍କ କାମରେ ଲାଗୁନି

କେନାଲରେ ପାଣି ଥାଇ ଚାଷୀଙ୍କ କାମରେ ଲାଗୁନି

ନାଉଗଁା,୨୭ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଚାଷୀ ଓ ଚାଷର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନାଉଗଁା ଭଳି କୃଷି ପ୍ରଧାନ ବ୍ଲକରେ ଏହା ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଏହି ବ୍ଲକରେ ୭୫ ଭାଗ ଲୋକ ଚାଷ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ। 

 ବୈତରଣୀ କୂଳରେ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ

ବୈତରଣୀ କୂଳରେ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୭।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗୀତା ଜାଗରଣ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ସାତ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଭାଗବତ କଥାମୃତ ଆଲୋଚନା ଏବଂ ବୈତରଣୀ କୂଳରେ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ଉତ୍ସବ ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ଶନିବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରତିମା କର ଏହି ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଏହି ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ଉତ୍ସବ ନଭେମ୍ବର ୧୭ରୁ ୨୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ନଭେମ୍ବର ୧୭ରୁ ୨୧ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏବଂ ୨୨, ୨୩ ତାରିଖ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ଉତ୍ସବ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ନ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ନ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୭।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଉଥିବା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଉଠିଯିବା ପାଇଁ ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ନୋଟିସ ଜାରି କରି ତାଗିଦ୍‌ କରିଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ଦୋକାନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନୀମାନେ ଭେଟି ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଯାଜପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଚଇନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସୁନ୍ଦରପୁର ଛକ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରୁଛି। ଯାଜପୁର ଟାଉନ ଓ ଷଠିପୁର ରାସ୍ତାର ମାଳଆନନ୍ଦପୁର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ସୁନ୍ଦରପୁରଠାରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ବିଭାଗ, ଜିଲା ନିୟୋଜନ ବିଭାଗ, ସହକାରୀ ନିବନ୍ଧକ ସମବାୟ ସମିତି ସମୂହ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନୂତନ ଭାବେ ଖୋଲିଛି। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ, ଯୁବକ ଅଟକ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ, ଯୁବକ ଅଟକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୨୭।୧୦- ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ସାପ ଦେଖାଇବାକୁ ଡାକି ନେଇ ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଶନିବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଲଜ୍ଜାକର ଘଟଣା ଘଟିଛି। 

ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଅଚାନକ ଚଢାଉ: ୮ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ୨ ମେଶିନ ଜବତ

ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଅଚାନକ ଚଢାଉ: ୮ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ୨ ମେଶିନ ଜବତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୨୭।୧୦: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାହାଡ଼ ଓ ବାଲି ଘାଟ ଉପରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଚଢାଉ ହୋଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ଶୀତଲ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଓ ଜେନାପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ ସଦଳବଳେ ଚଢ଼ାଉକରି ୮ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ୨ ମେଶିନ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। 

 ଖଣି ନିଗମରେ ବେଆଇନ ଟୋକନ୍‌ ଦେବା ଘଟଣା:୬ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବଦଳି

ଖଣି ନିଗମରେ ବେଆଇନ ଟୋକନ୍‌ ଦେବା ଘଟଣା:୬ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବଦଳି

କାଳିଆପାଣି, ୨୭ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଣି ନିଗମରେ କ୍ରୋମାଇଟ ଚୋରି ରୋକିବା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଗୃହ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଓଆଇଏସ୍‌ଏଫ( ଓଡ଼ିଶା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫୋର୍ସ ) ସଂସ୍ଥାକୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି ।  ଓଆଇଏସ୍‌ଏଫ ସଂସ୍ଥା ଏବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଫାଷ୍ଟକମ୍‌ ଫାଷ୍ଟ ଲୋଡିଂ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ  ନିକଟରେ କେତେକ ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରଇଭରମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।

ଲଳିତଗିରି ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ୩୦୦ ବୌଦ୍ଧ ଭିକ୍ଷୁ

ଲଳିତଗିରି ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ୩୦୦ ବୌଦ୍ଧ ଭିକ୍ଷୁ

ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୨୭ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ିଶାର ବୌଦ୍ଧ କୀର୍ତ୍ତିରାଜିର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ପେଲ୍‌ ଦୁପକା ଚାରିଟେବଲ୍‌ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ୨୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ଠାରୁ ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟାପୀ ପଦଯାତ୍ରାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀର ସେଲ୍‌ସ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା, ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ

ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀର ସେଲ୍‌ସ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା, ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ

କୋରେଇ,୨୭ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଜାରକା ବଜାରରେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀର ସେଲ୍ସ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣାରେ କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଶୁକ୍ରବାର ଏସ୍‌ପି ଚରଣ ସିଂ ମୀନାଙ୍କୁ ଭେଟି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ମୀନା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଫେରିଯାଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରତ୍ନଗିରି ପାହାଡ଼

ଫେରିଯାଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରତ୍ନଗିରି ପାହାଡ଼

ବରୀ,୨୭ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର୍ର.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ବରୀ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରତ୍ନଗିରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ରହିଛି ବାୈଦ୍ଧ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ମଣ୍ଡିତ ରତ୍ନଗିରି ପାହାଡ।  ହେଲେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ପ୍ରତ୍ନତତ୍ତ୍ୱ ବିଭାଗର ଅଣଦେଖା ଯୋଗୁ ଏହି ପାହାଡ଼ ଏବେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଗୁରୁବାର ବୌଦ୍ଧ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ଦେଖିବାକୁ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଦଳ ବାରିପଦାରୁ ଆସିଥିଲେ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଚାଷୀ ମୃତ, ମୃତଦେହ ରଖି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଚାଷୀ ମୃତ, ମୃତଦେହ ରଖି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ନୂଆଗାଁ,୨୬।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଳକ ଖାଲମଡା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଚାଷୀ ଜମିକୁ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂର୍ସ୍ପଶରେ ଆସି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ଖାଲମଡା ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ (୫୨)।

ଯାଜପୁର ସିମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଜନଶୁଣାଣିକୁ ସମର୍ଥନ

ଯାଜପୁର ସିମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଜନଶୁଣାଣିକୁ ସମର୍ଥନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୬।୧୦-ଯାଜପୁର ଜିଲା କଳିଙ୍ଗନଗର ଦାନଗଦି ଭବନରେ ଯାଜପୁର ସିମେଣ୍ଟ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଂ ୟୁନିଟର ଜନଶୁଣାଣିକୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ୩୦ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୯ଜଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ।

ବଳାତ୍କାର ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକାଙ୍କ  ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର

ବଳାତ୍କାର ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୨୬ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଫତେଗଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବଳାତ୍କାର ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକା କଣ୍ଟିଲୋ ନିକଟ କମେଇ ନଦୀକୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଲଜ୍ଜା ଓ ଅପମାନ ସହି ନ ପାରି ସେ ଏପରି ଚରମ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।