ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଏନ୍‌ଜିଟିର ୨୫ କୋଟି କ୍ଷତିପୂରଣ ଡିମାଣ୍ଡ ମାମଲା:ପକ୍ଷ ରଖିବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଏନ୍‌ଜିଟିର ୨୫ କୋଟି କ୍ଷତିପୂରଣ ଡିମାଣ୍ଡ ମାମଲା:ପକ୍ଷ ରଖିବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୫।୨:ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡଙ୍କାରୀ ପାହାଡ଼ରେ ବେଆଇନ ଖନନ ଓ ପରିବେଶଗତ କ୍ଷତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତିକାଳୀନ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୨୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ଜାତୀୟ ସବୁଜ ପ୍ରାଧିକରଣ (ଏନ୍‌ଜିଟି)ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଉପରେ ସୋମବାର ଏକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଲା ଡଙ୍ଗା

ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଲା ଡଙ୍ଗା

ମହାକାଳପଡ଼ା,୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଖୋଳା ନଦୀରେ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୨ରେ  ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ିଯିବାରୁ ୧୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଲିଭି ନ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ବ୍ଲକ  ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଜୟନଗର ଗ୍ରାମ ପାର୍ଶ୍ୱ ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ସୋମବାର ଅନ୍ୟ ଏକ ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଯାଇଛି। ତେବେ ଡଙ୍ଗାରେ ଥିବା ୧୭ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। 

ଆରଡିସିସି କ୍ରିକେଟ କପ୍‌ ଡଙ୍କାରିସାହିକୁ ହରାଇ ଗଣିଆ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଗଣିଆ,୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ଛାମୁଣ୍ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମ ଆରଡିସିସି କ୍ରିକେଟ କପ୍‌ର ସୋମବାର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଡଙ୍କାରିସାହି କ୍ରିକେଟ ଟିମକୁ ୧୦୮ ରନରେ ହରାଇ ଗଣିଆ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି ା ପ୍ରଥମେ ଡଙ୍କାରିସାହି କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ଫିଲ୍ଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ା 

କଲେଜ ପରିସରରେ ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂକୁ ବିରୋଧ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାରେ ଆକ୍ରମଣ

ଭାପୁର,୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଲେଜ ପରିସରରେ କିଛି ଝିଅପୁଅ ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ବସିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଯୁବକ ଏହାର ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଯାଇ ଜଣେ ଯୁବକ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁଇଭାଇଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଫତେଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି।  

ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ନାବାଳିକା ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଭାପୁର,୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଫତେଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଦଳିତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ସୋମବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଫତେଗଡ଼ ଥାନା ନିମାଣୀ ଗ୍ରାମର ସରୋଜ କୁମାର ସେଠୀଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ସାଇ ସ୍ବାଗତିକା ସେଠୀ (୮) ସେହି ଗ୍ରାମର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲେ। 

ମା’କାଳିକା ଭାଗବତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ମା’କାଳିକା ଭାଗବତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବୋଲଗଡ,୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅସରଳାଠାରେ  ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମା’କାଳିକା ଭାଗବତ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କ୍ୟାରମ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ସୋରଣ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

କ୍ୟାରମ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ସୋରଣ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ନିରାକାରପୁର,୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରାମେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରସ୍ଥ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସେବାକେନ୍ଦ୍ରରେ ରାମେଶ୍ୱର କ୍ୟାରମ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୪ର୍ଥ ବାର୍ଷିକ କ୍ୟାରେମ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ଆଞ୍ଚଳିକ ବଣିକ ମହାସଂଘର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଆଞ୍ଚଳିକ ବଣିକ ମହାସଂଘର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ବୋଲଗଡ଼,୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ପାହାଡ଼ ଶୀର୍ଷସ୍ଥିତ ମା’ଭୂଇଁଆଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ବୋଲଗଡ଼ ଆଞ୍ଚଳିକ ବଣିକ ମହାସଂଘର ୭ମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଦିବାରାତ୍ର ଭଲିବଲ୍‌  ନାଗପୁର ବିଜୟୀ

ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଦିବାରାତ୍ର ଭଲିବଲ୍‌ ନାଗପୁର ବିଜୟୀ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଟାଙ୍ଗୀ ଦୁର୍ଗାଚରଣ ଚିଲିକା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆରେ ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଦିବାରାତ୍ର  ଭଲିବଲ ଖେଳ ଆୟୋଜିତ  ହୋଇଯାଇଛି । 

ବଳରାମଦେବ ଫୁଟ୍‌ବଲ କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ  ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ବିଜୟୀ

ବଳରାମଦେବ ଫୁଟ୍‌ବଲ କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ବିଜୟୀ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ଚିଲିକା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ସୋମବାର  ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବଳରାମଦେବ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ କପ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଗଡ଼କରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପାରାଦୀପରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଗଡ଼କରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପାରାଦୀପରେ ଉତ୍ତେଜନା

ପାରାଦୀପ,୫ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ଜାହଜ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀ ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ପାରାଦୀପ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୋମବାର ଏଠାରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି କରି ଗତ ୧ ତାରିଖରୁ ଏଠାରେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚ ଧାରଣା ଚଳାଇଛି।

୨୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ, ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ

ରାଜନଗର, ୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଗହିରମଥା ସାମୁଦ୍ରିକ ଅଭୟାରଣ୍ୟରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚର ଧାରଣା:  ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାରଣାକାରୀ ଅଟକ, ପ୍ରତିବାଦରେ  ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚର ଧାରଣା: ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାରଣାକାରୀ ଅଟକ, ପ୍ରତିବାଦରେ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ପାରାଦୀପ, ୪।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଆଗରେ ଗତ ୧ରୁ ଚାଲୁ୍‌ଥିବା ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚ ଧାରଣା ସୋମବାର ଭିନ୍ନମୋଡ଼ ନେଇଛି। ରବିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ  ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାରଣାକାରୀଙ୍କୁ  ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇନେଇ ଲକ୍‌ ଥାନା ପରିସରରେ ଅଟକ ରଖିଛି। 

ଦେଢ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଦେଢ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୪।୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିରୁହା ପୋଲ ନିକଟରେ ଯାଜପୁରରୋଡ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଗାଡିରୁ ପ୍ରାୟ ଦେଢ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। 

ରାଜନଗରରେ ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଜନଗରରେ ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଜନଗର, ୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ  ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଏହି ରୋଗରେ ୬୦ରୁ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି। 

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୪।୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବ୍ୟାସନଗର ଟାଉନହଲ ପରିସରରେ  ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଦିଗହରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ନ ଥିବାରୁ ଶିକ୍ଷା ଅପହଞ୍ଚ

ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଦିଗହରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ନ ଥିବାରୁ ଶିକ୍ଷା ଅପହଞ୍ଚ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୪ା୨- ୬ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ଯେପରି ଶିକ୍ଷିତ ହେବେ ସେଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି। ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ବାଣ୍ଠପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନାଣ୍ଡିଗିରି ଗ୍ରାମରେ  ଏହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖାଦେଇଛି। 

ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚୁପାଣ୍ଡବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ:ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦର୍ଶକ ବିଭୋର

ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚୁପାଣ୍ଡବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ:ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦର୍ଶକ ବିଭୋର

ନୂଆଗାଁ,୪ା୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ତିନିଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପଞ୍ଚୁପାଣ୍ଡବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ୨୦୧୯ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୋଡ଼ାନାଳ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉନ୍ନତୀକରଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୪ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଂଘାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ରୁପାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ମୋଡ଼ାନାଳ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉନ୍ନତୀକରଣ ପାଇଁ ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଯୁବକ ସଂଘର ସଦସ୍ୟମାନେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିିଛନ୍ତିି ା ଏଥିପାଇଁ ୨୦୧୮ ଜୁଲାଇ ୩ ରୁ ‘ମେ ଆଇ ହେଲ୍ପ ୟୁ’ ନାମରେ ଏହି ସଂଗଠନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଡ. ଭାରତ ଭୂଷଣ ରଥଙ୍କୁ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ପୁରସ୍କାର

ଡ. ଭାରତ ଭୂଷଣ ରଥଙ୍କୁ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ପୁରସ୍କାର

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୪ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେନ୍ଦୁପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଜନ୍ମିତ ତଥା ତିରୁପତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂସ୍କୃତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟାପକ ଡ. ଭାରତ ଭୂଷଣ ରଥଙ୍କୁ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ରଣବ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ :ରାଜ ସୁନାଖଳା ଚାମ୍ପିୟନ

ପ୍ରଣବ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ :ରାଜ ସୁନାଖଳା ଚାମ୍ପିୟନ

ବୋଲଗଡ଼,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଆରିକମା ସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆରେ ୭ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଣବ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ରବିବାର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅଧାରେ ରହିଲା ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଅଧାରେ ରହିଲା ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୪ା୨: ଏକଦା ସୁନାବ୍ୟା ଓ ସୁଗଭୀର ଥିବା ଅଳକା ନଦୀ ଏବେ ସ୍ଥିତି ହରାଇବସିଛି। ମୃତପ୍ରାୟ ଏହି ନଦୀ ଉପରେ ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ଲୋଲୁପଦୃଷ୍ଟି ଆଜି ଏହାର ସ୍ବରୂପ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି।

ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ସମ୍ମିଳନୀ

ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ସମ୍ମିଳନୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୩।୨:  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଟାଉନ ହଲ୍‌ ପରିସରରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।