ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଟ୍ୟାପରୁ ଗୋଳିଆ ପାଣି ବାହାରୁଛି

ଯାଜପୁରରୋଡ,୫।୭(ନି.ପ୍ର.)-ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦର ୧୩ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡର ରାଧାନାଥ ମାର୍ଗ ନିକଟରେ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ପାଣି ଟ୍ୟାପ୍‌ରୁ ଗୋଳିଆ ପାଣି ବାହାରୁଛି ।ଏ

ବାଟବଣା ବସୁନ୍ଧରା ଯୋଜନା, ଭୂମିହୀନ ତାଲିକାରେ ବହୁ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୫।୭-କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାରେ ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି ବସୁନ୍ଧରା ଯୋଜନା। ଅନେକ ଭୂମିହୀନ ଜିଲା ଓ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇ ନିରାଶ ହେଉଥିବା ବେଳେ କେତେଜଣ ଦଲାଲମାଙ୍କ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡି ଅଯଥାରେ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମିଳିଛି ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଜମ୍ବୁ ଅଞ୍ଚଳରୁ। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୂମିହୀନ ଜମି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଆର୍‌ଆଇ ତାଙ୍କୁ ପଟ୍ଟା ଯୋଗାଇ ଦେବେ କହି ପାଖାପାଖି ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ମିଥ୍ୟା ପଟ୍ଟା ଦେବା ସହ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ମିଥ୍ୟା ପାଉତି ମଧ୍ୟ କାଟିଛନ୍ତି।

ଅଭୟଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଅଭୟଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଆଠଗଡ଼,୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆଠଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେଡି ଯୁବ ସଂଗଠକ ଅଭୟ ବାରିକଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିକରି ଗୁରୁବାର ଆଠଗଡ଼ ଆଦିବାସୀ-ହରିଜନ ଉନ୍ନୟନ ସାମୁକ୍ଷ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ

ମହାକାଳପଡା,୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହଠାରେ ମେଗା ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଲେ ମାର୍ଶାଘାଇ ଓ ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ୩୫ ପଞ୍ଚାୟତର ୨ ଶହ ଗ୍ରାମର ଜନସାଧାରଣ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇପାରିବେ ।

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମସ୍ୟା ଶୁଣିଲେ ଶାସନ ସଚିବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୫।୭-ଗତ ଜୁନ ୧୭ ତାରିଖରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ତରାଣ୍ଡୋ ଠାରେ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି । ୧୬୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଉର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମିର ଅଭାବ ରହିଛି ।

ମାଛ ମାଂସ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଥଇଥାନ ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୫।୭-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଭଗେଶ୍ୱରପୁର କେନାଲ କୂଳରେ ମାଛ ମାଂସ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସୋମବାର ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ସେମାନଙ୍କ ଥଇଥାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ

ରାଜନଗର,୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ସାନବଡ-ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କୁଶାଇଲୋ ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରର କର୍ମୀ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣଲତା ପରିଡାଙ୍କୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ନେଇ ରାଜନଗର ସିଡିପିଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

ଅସରାଏ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ : ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଅସରାଏ ବର୍ଷାରେ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ : ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୫। ୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୫ ନଂ (କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ତୁଳସୀପୁର ବ୍ରିଜ ଠାରୁ ବାଲଣା ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ କିଲୋମିଟର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି ।

୬ରୁ ଶିଶୁ ଚେସ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୫।୭-କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଜାତୀୟ ଶିଶୁ (୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌) ଚେସ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଓଡିଶାର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରବାହ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ବର୍ଷା କବିତା ଆସର

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ବଡପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଟାବଣହାଟ ପ୍ରବାହ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବର୍ଷା କବିତା ଆସର ପ୍ରେମଲତା ଶିକ୍ଷା ନିକେତନଠାରେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗ୍ରାମ୍ୟ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୫।୭-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଓରସକା ଠାରୁ ବସପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡକ ଯୋଜନାରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ।

ଆଖୁଆ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ଆଖୁଆ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା କଟକ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ କୋ-ଅପରେଟିଭ ବ୍ୟାଙ୍କର ମାର୍ଶାଘାଇ ଶାଖା ଆଖୁଆ ପ୍ରାଥମିକ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର କୃଷକ ସମାବେଶ ଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଜମ୍ବୁ-ମାର୍ଶାଘାଇ କେନାଲରେ ଦଳଭର୍ତ୍ତି

ମାର୍ଶାଘାଇ,୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଜଳସେଚନ ସେକ୍‌ସନ ଅଧୀନସ୍ଥ ଜମ୍ବୁ-ମାର୍ଶାଘାଇ କେନାଲର ମାର୍ଶାଘାଇ ଲକ୍‌ ଠାରୁ ବାଲଣା ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି ।

ଡ. ଧନେଶ୍ୱର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୫। ୭-ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉ ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଭାଷାତତ୍ତ୍ୱବିତ୍‌ ସ୍ବର୍ଗତ ଧନେଶ୍ୱର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଏକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏଆଇଟିୟୁସିର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୫।୭-ଏଆଇଟିୟୁସି ଅନୁବନ୍ଧିତ ନିଖିଳ ଓଡିଶା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା ସହାୟିକା ସଂଘର କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲିଖିତ ଏକ ପାଞ୍ଚ ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଡ. ଉଦୟନାଥ ମାଝିଙ୍କୁ ବୁଧବାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ତାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ସଚିବ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ତାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ସଚିବ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ତାଇ ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ସଚିବ ରଞ୍ଜନା ଚୌପ୍ରା ଗୁରୁବାର ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ତାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି।

ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ରାଜନଗର,୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୫୦ଜଣ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଛି।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ, ୫।୭: ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ୫୭ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନ: ମତଗଣନାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ

ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନ: ମତଗଣନାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୫।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ୩୦ ନମ୍ବର ଜୋନ ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନର ମତଗଣନା ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଏହି ମତଗଣନାରେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାତିରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପଶି ୨  ରୋଷେୟାଙ୍କୁ  ମାଡ଼

ରାତିରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପଶି ୨ ରୋଷେୟାଙ୍କୁ ମାଡ଼

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫।୭- ନୟାଗଡ଼ ସହରସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପଶି କେତେକ ଲୋକ ଅବଢ଼ା ରୋଷେଇ କରିବା ପାଇଁ ଥିବା ୨ ଜଣ ରୋଷେୟାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଚମ୍ପତ୍ତିପୁର ଗ୍ରାମର କାହ୍ନୁ ଶତପଥୀ ଏ ନେଇ ଟାଉନ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ହଟହଟା ହେଲେ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ: ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ

ହଟହଟା ହେଲେ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ: ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ

ରଣପୁର,୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଉନ୍ନତୀକରଣ କରି ରୋଗୀମାନେ ଯେପରି ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପାଇପାରିବେ ସେ ନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଅନେକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆବଶ୍ୟକ ଡାକ୍ତର ନ ଥିବାରୁ ରୋଗୀମାନେ ସେବା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ସହ ଧାରଣା ଓ ଅନଶନ କରାଯାଉଛି।

ନାରାୟଣୀଙ୍କ ପୋଖରୀ ଜଳ ପ୍ରଦୂଷିତ

ନାରାୟଣୀଙ୍କ ପୋଖରୀ ଜଳ ପ୍ରଦୂଷିତ

ଖଣ୍ଡପଡା,୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକ ପଥରଚକଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ପୌରାଣିକ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବହନ କରୁଥିବା ମା’ ନାରାୟଣୀ ପୋଖରୀ ଜଳ ଏବେ ପ୍ରଦୂଷିତ। ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ପୋଖରୀର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ସଚିବଙ୍କ ଦୁଇଦିନିଆ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଗସ୍ତ: ନିମ୍ନମାନର ଛତୁଆ ନ ଯୋଗାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସଚିବଙ୍କ ଦୁଇଦିନିଆ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଗସ୍ତ: ନିମ୍ନମାନର ଛତୁଆ ନ ଯୋଗାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫।୭- ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତୀକରଣ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ନିତେନ୍‌ ଚନ୍ଦ୍ରା ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ବୁଧବାର ଦୁଇଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଜିଲାର ନୟାଗଡ଼ ଓ ରଣପୁର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକର ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସାରିବା ପରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମିଳିନି ଆବଶ୍ୟକ ବହି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫।୭-ଖରା ଛୁଟି ପରେ ଏକ ସପ୍ତାହ ହେଲାଣି ସ୍କୁଲ ଖୋଲି ନିୟମିତ ପାଠପଢା ଚାଲିଲାଣି। ତେବେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଏଯାଏଁ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ବହି ମିଳିନି। ଫଳରେ ପାଠପଢାରେ ବ୍ୟାହତ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ବହି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଅଭିଭାବକ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।