ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସରେ ନିଶାନିବାରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସରେ ନିଶାନିବାରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ବରୀ, ୨।୧୦: ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜନ୍ମଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ  ମଙ୍ଗଳବାର ଗୋପବନ୍ଧୁ ଚୌଧୁରୀ ଆଶ୍ରମ, ବରୀରୁ ଏକ ଅମରଜ୍ୟୋତି ରଥ ବାହାରିଛି।

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ଅଘଟଣ: ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ଅଘଟଣ: ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ପାରାଦୀପ, ୨।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରଦୀପ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ୩ଜଣ ଛାତ୍ର ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଉ ଥିବାବେଳେ ବୁଡିଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଜଣେ ନୋଳିଆ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବାବେଳେ ଜଣେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ ଯୋଜନାର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ: ୧୮ ଜିଲାର ୧୪୯୯  ବିଦ୍ୟାଳୟ ସାମିଲ

‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ ଯୋଜନାର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ: ୧୮ ଜିଲାର ୧୪୯୯ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସାମିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,  ୨।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ-ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ’ ଯୋଜନାର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୮ଟି ଜିଲାର ୧୪୯୯ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟର ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି।

ଭିତରକନିକାରୁ ବୋଟ ଜବତ, ୮ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ଭିତରକନିକାରୁ ବୋଟ ଜବତ, ୮ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ରାଜନଗର, ୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ରାଜନଗର ବ୍ଲକ  ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ପ୍ରବାହିତ ପାଟ୍ଟଶାଳା ନଦୀରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଛ ମାରୁଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ୮ଜଣ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ରାଜନଗରରେ କଂଗ୍ରେସର ଚାଷୀ  ସମାବେଶ

ରାଜନଗରରେ କଂଗ୍ରେସର ଚାଷୀ ସମାବେଶ

ରାଜନଗର, ୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-   ରାଜନଗର ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ଚାଷୀ ସମାବେଶ ରାଜନଗର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ସାହିତି୍ୟକ ବିଦ୍ୟାଧର ବାରିକଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଶୋକ

ସାହିତି୍ୟକ ବିଦ୍ୟାଧର ବାରିକଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଶୋକ

ରାଜକନିକା,୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିହୋପଡା ଗ୍ରାମର ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତି୍ୟକ ତଥା ହିନ୍ଦ୍‌ ମଜଦୁର ସଭାର ନେତା ବିଦ୍ୟାଧର ବାରିକଙ୍କ ସୋମବାର  ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି ା

ପାରାଦୀପ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରୁ ଡଙ୍ଗାରେ ତରଳ କୋଇଲା ଚାଲାଣ

ପାରାଦୀପ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରୁ ଡଙ୍ଗାରେ ତରଳ କୋଇଲା ଚାଲାଣ

ମହାକାଳପଡା,୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାରାଦୀପ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରୁ  ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ବତିଘର, ଖରିନାସୀ, ଜମ୍ବୁ ଓ ରାମନଗର ଆଦି  ଅଞ୍ଚଳକୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ତରଳ କୋଇଲା ଚାଲାଣ ହେଉଛି। 

ନୀଳମାଧବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଦିବସ

ନୀଳମାଧବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଦିବସ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସର୍ଜିକାଲଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇ ଯାଇଛି ା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁକାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ା

ସନାତନ ଧର୍ମ ମହାସଭା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖ ନତଃ ପଞ୍ଚମୀ ଅବସରରେ ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିର ଆଦି ଦେବତା ଶ୍ରୀ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ଆଦ୍ୟ ସେବକ ଭକ୍ତ ବିଶ୍ୱାବସୁ ଶବର ରାଜାଙ୍କ ଗଡ କାଳିଆପଲ୍ଲୀଠାରେ ଗହଣ ଦଳ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ ବିଶାଳ ସନାତନ ଧର୍ମ ମହାସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ା 

 ପିତୃଋଣ ଶୁଝିବା ଲକ୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପିଣ୍ଡଦାନ

ପିତୃଋଣ ଶୁଝିବା ଲକ୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପିଣ୍ଡଦାନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭାଦ୍ରବ ମାସ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅପରପକ୍ଷ(ପିତୃପକ୍ଷ)। ପିତୃଋଣ ଶୁଝିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ କରାଯାଉଛି ଶ୍ରାଦ୍ଧ,ତର୍ପଣ ଓ ପିଣ୍ଡଦାନର କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ା ଜଣେ ଗୃହସ୍ଥ ପକ୍ଷରେ ଜୀବଦଶା ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚଗୋଟି ଋଣ ଶୁଝିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି ା

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ କୋଣ ଠେସା

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ କୋଣ ଠେସା

ଗଣିଆ,୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତିକରଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଗଣିଆ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀକକ୍ଷ ଠାରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଦିବସ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ୧୧,୯୪୫ଜଣ ସାମିଲ

ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ୧୧,୯୪୫ଜଣ ସାମିଲ

ଧର୍ମଶାଳା, ୨। ୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମଙ୍ଗଳବାର ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଯୋଜନା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ।

 ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କଲେ ଶତାଧିକ ମହିଳା

ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କଲେ ଶତାଧିକ ମହିଳା

କାଳିଆପାଣି, ୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ସୁକିନ୍ଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଠଛକ- କୋଇଲ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତାତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବଳିପଡିଲା ମାନବିକତା : ସମ୍ପତି ନାହିଁ ବୋଲି ପଡ଼ିରହିଛି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ବଳିପଡିଲା ମାନବିକତା : ସମ୍ପତି ନାହିଁ ବୋଲି ପଡ଼ିରହିଛି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତଦେହ

କୁଜଙ୍ଗ,୨ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସମ୍ପତ୍ତି ଆଗରେ ମାନବିକତା ତୁଛ ହୋଇଯାଇଛି। ଜମିବାଡି ଓ ସମ୍ପତ୍ତି ନ ଥିବାରୁ ଜନୈକ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମୃତଦେହ ସତ୍କାର ହୋଇପାରୁନାହିଁ। 

ସେସୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ବିଦ୍ୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା

ସେସୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ବିଦ୍ୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା

ବିରିଡି,୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନୀରବଚ୍ଛିନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିବା କହୁଥିବାବେଳେ ବିରିଡ଼ି ବ୍ଲକ ସେସୁ କନିଷ୍ଠ ପରିଚାଳକଙ୍କ ଅଧୀନ  ୨୨ ମୌଜାର ୬ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ପ୍ରାକ୍‌ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା : ଅଳକା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହଁାମୁହିଁ

ପ୍ରାକ୍‌ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା : ଅଳକା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହଁାମୁହିଁ

ବିରିଡ଼ି,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)/ବାଲିଆ,୨।୧୦: ବିରିଡ଼ି ବ୍ଲକ ବସନ୍ତପୁର ଅନନ୍ତବଟଠାରେ ଥିବା ଅଳକା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ପ୍ରାକ୍‌ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ହିଂସା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଧରିତ୍ରୀ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନକୁ ନୟାଗଡ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନେ ସମର୍ଥନ ଜଣାଉଛନ୍ତି ।

ଧରିତ୍ରୀ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନକୁ ନୟାଗଡ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନେ ସମର୍ଥନ ଜଣାଉଛନ୍ତି ।

ଧରିତ୍ରୀ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନକୁ ନୟାଗଡ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନେ ସମର୍ଥନ ଜଣାଉଛନ୍ତି ।

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୂଆଗାଁ,୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସଭାଗୃହ ମଧ୍ୟରେ ସୋମବାର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ନୂଆଗାଁ ବିଡିଓ ଶିରିୟାଲ ପଟେଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବ୍ଲକ ଏସିଓ ନରେଶ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଶେଷ ହେଲା ଡ଼େରାବିଶର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭାଲୁକୁଣୀ ମେଲଣ

ଶେଷ ହେଲା ଡ଼େରାବିଶର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭାଲୁକୁଣୀ ମେଲଣ

ଡେରାବିଶ,୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଏକମାସ ଧରି ଭାଲୁକୁଣୀ ପୂଜା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିଲା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର ଡ଼େରାବିଶ ଅଞ୍ଚଳ। ସୋମବାର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗୋଲରାହାଟ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ହାଟପଡିଆଠାରେ ଭାଇଚାରା ପରମ୍ପରାର ପ୍ରତୀକ ବହୁ ପ୍ରାଚୀନ ଭାଲୁକୁଣୀ ମେଲଣ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି ।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେଲା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେଲା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧।୧୦- ନୟାଗଡ଼ ସହରସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ, ଛାତ୍ରୀ ସୋମବାର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ ନେଇ ଦାବିପତ୍ର

ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ ନେଇ ଦାବିପତ୍ର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧।୧୦- ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଅବସରକାଳୀନ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ  ନେଇ ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ନୟାଗଡ଼ ଶାଖା ଉତ୍କଳ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ତରଫରୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ମଦ ଜବତ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ସୋମବାର ଚଢାଉ କରି ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣାରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣାରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧।୧୦: ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ମାଡ ଓ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଓଡିଶା ୟୁନିୟନ ଅଫ ଜୋର୍ଣ୍ଣାଲିଷ୍ଟ ଯାଜପୁର ଜିଲା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ବିଜେଡି ମହିଳା ନେତ୍ରୀ

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ବିଜେଡି ମହିଳା ନେତ୍ରୀ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୧।୧୦(ସ୍ବ:ପ୍ର): କଟକଜିଲ୍ଲା ମାହଙ୍ଗା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ କୁଳିଆ ଆରଏମସି ପଡ଼ିଆରେ ବିଜୁ ମହିଳା ଦଳର ମହାସମାବେଶ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।