ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କୁମାଣ୍ଡଳରେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

କୁମାଣ୍ଡଳରେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଚିଲିକା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୁମାଣ୍ଡଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚିଲିକା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି। 

ସତ୍ୟବାଦୀ ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ସତ୍ୟବାଦୀ ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ନିରାକାରପୁର,୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ ନୀଳଗିରିପାଟଣାସ୍ଥିତ ସତ୍ୟବାଦୀ ସଂସ୍କୃତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୫ମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି|

ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ: ଶିବା ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଟାଙ୍ଗୀ ଚିଲିକା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ଗୁରୁବାର ଖେଳ ଟାଙ୍ଗୀର ଶିବା ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ଓ ଧର୍ମଶାଳାର ଫୁଟ୍‌ବଲ ଏକାଡେମୀ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା । 

ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ବୋଲଗଡ଼,୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବାଙ୍କୋଇସ୍ଥିତ କୁମୁଦିନୀ ପାଞ୍ଚଗଡ଼ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୨୪ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଐତିହାସିକ ତଥା ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ସତ୍ୟବାଦୀ ବଳିୟାରସିଂହ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ବନ ପ୍ରକଳ୍ପ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ବନ ପ୍ରକଳ୍ପ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ

ଡେରାବିଶ,୭।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ରଘୁଦେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜନଗରଠାରେ ଥିବା ବନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁରୁବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି। ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ରାଜନଗର ବନ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। 

ମହିଳା ଆୟୋଗ ଶିବିର ଅଦାଲତ, ୪୯ ମାମଲାର ହେବ ଶୁଣାଣି

ମହିଳା ଆୟୋଗ ଶିବିର ଅଦାଲତ, ୪୯ ମାମଲାର ହେବ ଶୁଣାଣି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୭।୨- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭା ଗୃହରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଶିବିର ଅଦାଲତ ଗୁରୁବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଶିବିରରେ ଆୟୋଗ ସଦସ୍ୟା କୁସୁମ ରଥ, ଟିଲୋଟ୍ଟମା ନାୟକ ଯୋଗ ଦେଇ ମହିଳା ନିର୍ଯାତନା ସମ୍ପର୍କରେ ଶୁଣାଣି କରୁଛନ୍ତି । ମୋଟ ୪୯ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପାରାଦୀପ ହେବ ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ଇଞ୍ଜିନ : ଗଡ଼କରୀ

ପାରାଦୀପ ହେବ ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ଇଞ୍ଜିନ : ଗଡ଼କରୀ

ପାରାଦୀପ,୭ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୩ ବର୍ଷ ତଳେ ପାରାଦୀପ ଗସ୍ତରେ ଆସି ମୁଁ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲି, ତାହା ପୂରଣ କରିବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ଆଗାମୀ ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ୧ନଂ. ବୃହତ୍‌ ବନ୍ଦର ହେବ। ସାଗରମାଳା ପ୍ରକଳ୍ପ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି।

ମାନସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ୍‌ : ବଡଭାଇ ପାଲଟିଲା ହତ୍ୟାକାରୀ

ମାନସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ୍‌ : ବଡଭାଇ ପାଲଟିଲା ହତ୍ୟାକାରୀ

ନିରାକାରପୁର,୭ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ସ୍ଥାନୀୟ କଲେଜ ଛକ ନିକଟ ପୁରୁଣା ଶ୍ମଶାନ ପଛପଟ ଜନବସତି  ଅଞ୍ଚଳରୁ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୨୭ରେ ପୋଲିସ ଏକ ରକ୍ତାକ୍ତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ମୃତକ ଥିଲେ ଏହି ଥାନା ଅଧୀନ ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଭଟ୍ଟସାହି ଗ୍ରାମର ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଭଟ୍ଟମିଶ୍ର। 

ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ପଙ୍ଗୁ  ଲଙ୍ଘିପାରେ ଗିରି: ବନମାଳୀପୁର ହାଇସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ

ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ପଙ୍ଗୁ ଲଙ୍ଘିପାରେ ଗିରି: ବନମାଳୀପୁର ହାଇସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୭।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି,ମନୋବଳ ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ  ଦ୍ୱାରା ପଙ୍ଗୁ ମଣିଷ ବି ସବୋର୍ଚ୍ଚ ଶିଖର ଏଭରେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଗ ଆରୋହଣ କରିପାରେ। ଏହା କହିଛନ୍ତି ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନମାଳୀପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଅତିଥିମାନେ। 

କୃଷି ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀ ଉତ୍ତେଜନା

କୃଷି ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀ ଉତ୍ତେଜନା

ଦଶପଲ୍ଲା,୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବି ଫସଲ ପାଇଁ ମୁଗ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ବୁଧବାର ବ୍ଲକ ପରିସରସ୍ଥ କୃଷି ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। 

ଚଳିତବର୍ଷ ୨୪,୫୭୦ ନୂଆ ଭୋଟର : ୯୩୬ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଦେବେ ୭,୯୧,୩୫୬ଜଣ

ଚଳିତବର୍ଷ ୨୪,୫୭୦ ନୂଆ ଭୋଟର : ୯୩୬ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଦେବେ ୭,୯୧,୩୫୬ଜଣ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୨-  ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିଲାର ୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର  ୯୩୬ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ ଦେବେ ୭,୯୧,୩୫୬ ଭୋଟର (ମତଦାତା)। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪,୧୭,୪୪୦ ପୁରୁଷ, ୩,୭୩,୮୫୪ ମହିଳା ଓ ୬୨ ଜଣ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବର୍ଗର।  ଚଳିତବର୍ଷ ନୂତନ ଭାବେ ୨୪,୫୭୦ ଭୋଟର ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମା’ମଙ୍ଗଳା ଭଲିବଲ୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:ସିପିଆ ଦଳ ବିଜୟୀ

ମା’ମଙ୍ଗଳା ଭଲିବଲ୍‌ ଫାଇନାଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:ସିପିଆ ଦଳ ବିଜୟୀ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୬ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଖୋଲଗଞ୍ଜ ଗୋପବନ୍ଧୁ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ୩ୟ ବାର୍ଷିକ ଭଲିବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ରାଜସ୍ବ ଜମା କରିବାକୁ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌

ରାଜସ୍ବ ଜମା କରିବାକୁ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ।୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ଇଟାଭାଟି ପୋଡ଼ା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପରିବେଶ ପ୍ରତି କାହାରି ନଜର ନାହିଁ। ଫଳରେ ଇଟାଭାଟି ଧୂଆଁରେ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ନାନା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଆଖିଦୃଶିଆ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରା ନ ଯିବା ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ରୟାଲଟି ଆଦାୟ କରିବା ପାଇଁ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ପାତରଅନ୍ତର ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବାରୁ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ତହସିଲଦାର ଶରତ କୁମାର ଗିରି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ରୟାଲଟି ଦେବା ପାଇଁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। 

ମହିଳା ଚାଲାଣ, ଶୋଷଣ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

ମହିଳା ଚାଲାଣ, ଶୋଷଣ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୬।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ରାମନଗର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ରାମଚଣ୍ଡୀ ପୀଠ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କମିଶନ ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ଚାଲାଣ ଓ ଶୋଷଣ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ସମ୍ପର୍କୀତ ଏକ ଦିନିକିଆ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୬।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ସଂସ୍ଥା ଓ ଜମ୍ବୁ-ମାର୍ଶାଘାଇ ଟ୍ରେକର ସଂଘ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଏକ ସଚେନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମହାବୀର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଫାଇନାଲରେ ବାଙ୍କୀ ଆଥଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ

ଗଣିଆ,୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ଗଣିଆସ୍ଥିତ ମହାବୀର ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ଚାଲୁ ରହିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମହାବୀର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ମହୋତ୍ସବ ପରେ ଆବର୍ଜନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ କଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ନୂଆଗାଁ,୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ନୂଆଗାଁ +୩ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ପରିବେଶ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନା: ୪୧୯ ପରିବାରକୁ ମିଳିଲା ଜମିପଟ୍ଟା

ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନା: ୪୧୯ ପରିବାରକୁ ମିଳିଲା ଜମିପଟ୍ଟା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୨- ନୟାଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସିର ୬ ବସ୍ତିରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ୪୧୯ ପରିବାରକୁ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେମାନେ ରହୁଥିବା ଜମିର ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଅଭିଯାନ ୮ରୁ

ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଅଭିଯାନ ୮ରୁ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୨- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲେରିଆ (ବାତଜ୍ୱର) ମୁକ୍ତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଚଳିତମାସ ୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଅଭିଯାନ। 

ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ବିକୃତ ଶବ୍ଦ ଓଡ଼ିିଆ ଭାଷାର ମାନ ଖରାପ କରୁଛି’

ପୁସ୍ତକ ମେଳାର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା: ‘ବିକୃତ ଶବ୍ଦ ଓଡ଼ିିଆ ଭାଷାର ମାନ ଖରାପ କରୁଛି’

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୬ା୨- ବିକୃତ ଶବ୍ଦ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ତଳିତଳାନ୍ତ କରୁଛି। ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଦ୍ୱାହି ଦେଇ ଯେଉଁ ସାହିତ୍ୟ ସର୍ଜନା କରାଯାଉଛି, ତାହା ଜନସାଧାରଣଙ୍କର ସ୍ବର ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେଉନାହିଁ| 

ବିଦେଶରେ ବଢ଼ୁଛି ଲହଡ଼ା ମାଛ ଚାହିଦା

ବିଦେଶରେ ବଢ଼ୁଛି ଲହଡ଼ା ମାଛ ଚାହିଦା

ମହାକାଳପଡା,୬ା୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ସମୁଦ୍ରରେ  ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମାଛ ମିଳିଥାଏ। ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଶାଙ୍କୁଚ, ମଗର, ଡଲଫିନ, ବାଗଦା ଚିଙ୍ଗୁଡି, କଣୀ, ସାଁଳ, ଇଲିଶି ଓ ପାମ୍ପ୍ଲେଟ ଆଦି ପ୍ରମୁଖ ଥିବା  ବେଳେ ଲହଡ଼ା (ଲୋଟେ) ମାଛର ଦେଶ ବିଦେଶରେ ବହୁଳ ଚାହିଦା ରହିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଜାହାଜ ଯୋଗେ ଏହି ମାଛକୁ ଦେଶ ବିଦେଶକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। 

ଏନ୍‌ଜେନ ଅଫିସରୁ ଚୋରି

ଏନ୍‌ଜେନ ଅଫିସରୁ ଚୋରି

ରାଜନଗର, ୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ସାନବଡ଼ ଗୋପାଳପୁରସ୍ଥ ଏନ୍‌ଜେନ ଅଫିସରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ୪ଟି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସହ ନଗଦ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚୋରି କରିଥିବା ରାଜନଗର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

ରାହାଡ଼ପୁର ଖାଦାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

ରାହାଡ଼ପୁର ଖାଦାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୫।୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡଙ୍କାରୀ କଳାପଥର ଖାଦାନ ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାହାଡ଼ପୁର ୬ ଓ ୧୦ ନମ୍ବର ଖାଦାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇ କ୍ଲୋଜର ନୋଟିସ ହୋଇଛି। ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲଦାର ସରୋଜ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଓ ଜେନାପୁର ଥାନାଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଲାଲ ପତାକା ଲଗାଇବା ସହ ଜେସିବି ମେଶିନରେ ଖାଦାନ ରାସ୍ତାକୁ ଖୋଲି ଦିଆଯାଇଛି।

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତାରପୁର ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତାରପୁର ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ରଘୁନାଥପୁର, ୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କଟକ ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ ତାରପୁର ବାଇପାସ୍‌ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ରାତି ଅଧରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ୨ ଚାଷୀ ବସନ୍ତ ନାଏକ ଓ ପବିତ୍ର ନାଏକଙ୍କୁ ରଘୁନାଥପୁର ପୋଲିସ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା।