ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଓଡ଼ିଶାରେ ‘ମୋମୋ’ ନେଲା ପୁଣି ଏକ ଜୀବନ: ମାହାଙ୍ଗାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଓଡ଼ିଶାରେ ‘ମୋମୋ’ ନେଲା ପୁଣି ଏକ ଜୀବନ: ମାହାଙ୍ଗାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ମାହାଙ୍ଗା,୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଟକ ଜିଲା ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭଦ୍ରେଶ୍ୱର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଉମର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ମୋମୋ ଖେଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ନେଇ ବୁଧବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ଅଲେଖ ବେହେରାଙ୍କ ବଡ଼ପୁଅ ଉମାକାନ୍ତ ବେହେରା(୨୪)।

ଗୁରୁ-ଶିଷ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ: ଶିକ୍ଷାର ବ୍ୟବସାୟୀକରଣ ଦୂରତ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି

ଗୁରୁ-ଶିଷ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ: ଶିକ୍ଷାର ବ୍ୟବସାୟୀକରଣ ଦୂରତ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି

ଖଣ୍ଡପଡା,୫ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ ଗୁରୁ ଓ ଶିଷ୍ୟର ପରମ୍ପରା ମହାନ୍‌। ଗୁରୁ ହେଉଛନ୍ତି ପବିତ୍ରତା, ଶାନ୍ତି, ପ୍ରେମ ଓ ଜ୍ଞାନର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ା ଅଜ୍ଞାନକୁ ଜ୍ଞାନବନ୍ତ କରି ଯିଏ ଗଢିତୋଳନ୍ତି ସେ ହିଁ ଗୁରୁ। ଗୁରୁଙ୍କ ସାନ୍ନିଧ୍ୟରେ ଯିଏ ଧନ୍ୟ ହୁଏ ସେ ହିଁ ଶିଷ୍ୟ। 

 କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପରିଧାନ କଲେ କେଭିକେ କର୍ମଚାରୀ

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପରିଧାନ କଲେ କେଭିକେ କର୍ମଚାରୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫ା୯-ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ରାଜ୍ୟର ୩୧ ଗୋଟି କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର (କେଭିକେ)ର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଓଡ଼ିଶା କର୍ମଚାରୀ  ମହାମଞ୍ଚର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପରିଧାନ କରିଛନ୍ତି। 

ବାସ୍ତବତାଠାରୁ  ବହୁ ଦୂରରେ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା: ପୁଅକୁ କିଡ୍‌ନୀ ରୋଗ, ବାପାଙ୍କୁ ଫାଇଲେରିଆ

ବାସ୍ତବତାଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା: ପୁଅକୁ କିଡ୍‌ନୀ ରୋଗ, ବାପାଙ୍କୁ ଫାଇଲେରିଆ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୫ା୯-ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବହୁ ଯୋଜନା ରହିଛି। ନିକଟରେ କେହି ଯେମିତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ନ ହେବେ ସେଥିପାଇଁ  ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି।  ହେଲେ ଏସବୁ କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବତାଠାରୁ ଯେ ବହୁ ଦୂରରେ ତାହା ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଜମିରୁ ନିିଷ୍କାସିିତ ହେଉନାହିଁ ବର୍ଷା, ବନ୍ୟା ଜଳ

ଜମିରୁ ନିିଷ୍କାସିିତ ହେଉନାହିଁ ବର୍ଷା, ବନ୍ୟା ଜଳ

ମହାକାଳପଡା, ୫ା୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଲଘୁଚାପଜନିତ  ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବରେ ମହାନଦୀ, ଲୁଣା ନଦୀରେ ବନ୍ୟାଜଳ ବୃଦ୍ଧିପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଫଳରେ ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର କରଞ୍ଜ ଓ ବଡକୂଳ ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ଏକର ଚାଷ ଜମିରୁ ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସିତ ହୋଇ ନ ପାରି ଜମି ରହିଛି।  ଏହା ପ୍ରଭାବରେ ବହୁ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନାହିଁ ସୁନାମି ଟାଓ୍ବାର

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନାହିଁ ସୁନାମି ଟାଓ୍ବାର

ମହାକାଳପଡ଼ା,୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ୧୮ ଗ୍ରାମକୁ ସୁନାମିପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବୁଧବାର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଲାଗି ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। 

ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅନଶନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ : ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ପୁଣି ହେବ ଅନଶନ

ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅନଶନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ : ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ପୁଣି ହେବ ଅନଶନ

ପାରାଦୀପ,୫ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ଓଏସ୍‌ଏଲ୍‌ କମ୍ପାନୀ ସମ୍ମୁଖରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକମାନେ ଚଳାଇଥିବା ଆମରଣ ଅନଶନ ମଙ୍ଗଳବାର ସାମୟିକ ଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି। ଗେଟ୍‌ ପାସ୍‌ ପ୍ରଦାନ ଓ ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ହୋଇଥିବା ମାମଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଏହି ଶ୍ରମିକମାନେ ଦୀର୍ଘ ୧୦ ଦିନ ଧରି ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କୌଣସି ସୁଫଳ ନ ମିଳିବାରୁ ୫ ଦିନ ହେଲା ଆମରଣ ଅନଶନ ଚଳାଇଥିଲେ।

୪,୪୦୦ ଥାଇଲେରିଆ ଟିକା ନଷ୍ଟ :  ସିଡିଭିଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

୪,୪୦୦ ଥାଇଲେରିଆ ଟିକା ନଷ୍ଟ : ସିଡିଭିଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୫ା୯: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ପ୍ରାୟ ୪,୪୦୦ ଡୋଜ୍‌ ଥାଇଲେରିଆ ଟିକା (ମୂଲ୍ୟ ୫,୩୨,୪୦୦ ଟଙ୍କା) ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତରଳ ଯବକ୍ଷାରଜାନ (ଲିକୁଇଡ୍‌ ନାଇଟ୍ରୋଜେନ୍‌) ଅଭାବରୁ ଏଭଳି ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଏହିସବୁ ଟିକା ନେବାକୁ ପ୍ରାଣୀଧନ ନିରୀକ୍ଷକ (ଏଲ୍‌ଆଇ)ମାନେ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରି ମିଳିଲାନି ସୁଫଳ : ପକ୍କାଘରକୁ ଚାହିଁ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ମାଟି କାନ୍ଥ

ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରି ମିଳିଲାନି ସୁଫଳ : ପକ୍କାଘରକୁ ଚାହିଁ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ମାଟି କାନ୍ଥ

ବାଲିଆ,୫।୯: ସରକାର ଗରିବ ପରିବାରକୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଗାଇ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଏ ବାବଦରେ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଯୋଜନାଗୁଡିକର ସଫଳ ରୂପାୟନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି। 

ଜିପିଏସ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବି: ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା

ଜିପିଏସ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବି: ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା

ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌,୪।୯(ନି.ପ୍ର.):ଜିପିଏସ ପ୍ରତିହାର କୁ ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସୁକିନ୍ଦା, ଯାଜପୁର ରୋଡ ଓ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପାଞ୍ଚଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟ୍ରକ ମାଲିକମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ଦାବି ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଖଣି ଉପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୪।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.) : କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ।

ବୈତରଣୀ, ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଣିଘେରରେ ବହୁ ଏକର ଚାଷ ଜମି

ବୈତରଣୀ, ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଣିଘେରରେ ବହୁ ଏକର ଚାଷ ଜମି

ରାଜକନିକା,୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରୁ ବୈତରଣୀ ଓ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀର  ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।  ଫଳରେ ନଦୀକୂଳିଆବାସୀ  ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। ରାଜକନିକା ବ୍ଲକର ବହୁ ଏକର ଚାଷ ଜମିରେ ଏହି ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘରୁ ସୁନା,ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘରୁ ସୁନା,ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ମହାକାଳପଡା,୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଦେଉଳତରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚଣ୍ଡିଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର କୈଳାସ ବାରିକଙ୍କ ଘରୁ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। 

୨ଟି ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି

୨ଟି ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି

କାଳିଆପାଣି,୪ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଯାଜପୁର ଜିଲା କାଳିଆପାଣି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୀମଟାଙ୍ଗର ଓ କଲରଙ୍ଗୀ ପୁରିଆଝର ଗ୍ରାମରୁ ସୋମବାର ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ କବାଟଭାଙ୍ଗି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚୋରି କରିନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟର, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୩ା୯(ଡିି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନୀ  ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ବଡ଼ଚଣା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣ ସରଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। 

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଚାଷଜମି ପ୍ରଭାବିତ ଜଳ ନିସ୍କାସନରେ ବାଧକ ସାଜିଛି ବେଆଇନ ମାଛଧରା ଆଡିବନ୍ଧ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଚାଷଜମି ପ୍ରଭାବିତ ଜଳ ନିସ୍କାସନରେ ବାଧକ ସାଜିଛି ବେଆଇନ ମାଛଧରା ଆଡିବନ୍ଧ

ବିଞ୍ଝାରପୁର, ୪ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ୧୦ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇ ରହିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।  ଏହି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫଳପୁର, ହଳଦୀଢିଅ ଓ ଅଣ୍ଢାଳୋଦେଇ ଯାଇଥିବା ନଇଆ ନାଳରେ ମାଛ ଧରିବା ପାଇଁ ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସ୍ଥାନରେ ବେଆଇନଭାବେ ଆଡିବନ୍ଧ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି। 

ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୨୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୨୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୪ା୯: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ଡେଙ୍ଗୁ ସ୍ଥିତି ଦିନକୁ ଦିନ ଚିନ୍ତାଜନକ ହେଲାଣି। ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ମାସରୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୨୪୦ ଜଣ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଲେଣି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନ ଶୁଣାଣିରେ ଶିଳ୍ପ ବିରୋଧୀ ତାତି : ବନ୍ଦର ଟ୍ରକ୍‌ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିରୋଧ, ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନ ଶୁଣାଣିରେ ଶିଳ୍ପ ବିରୋଧୀ ତାତି : ବନ୍ଦର ଟ୍ରକ୍‌ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିରୋଧ, ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି

କୁଜଙ୍ଗ, ୪ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିଳ୍ପ କାରଖାନାରୁ ବାରମ୍ବାର ଗ୍ୟାସ ଲିକ ହେବା ଯୋଗୁ ଅଭାବନୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରଭାବିତ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି, ଯାହାର ପ୍ରତିଫଳନ ସୋମବାର କୁଜଙ୍ଗଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଜନ ଶୁଣାଣିରେ ଶିଳ୍ପ ବିରୋଧୀ ତାତି  ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ  କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୪ା୯-ନୟାଗଡ଼ ସହରସ୍ଥିତ ତଳକୋର୍ଟ ସାହିରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ଶ୍ରମିକ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼  ବ୍ଲକ କ୍ରିଦାଶପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଯୌତୁକପାଟଣା ଗ୍ରାମର ମନୋଜ ରାଉତ (୩୩)। 

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ପକ୍କାଘର

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ପକ୍କାଘର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୪ା୯-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ  ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଜନାର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ।  

ମହିଳା ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି କୃଷି ଋଣ : ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ନାମରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

ମହିଳା ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି କୃଷି ଋଣ : ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ନାମରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩ା୯- ଚଳିତବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ ୧ରୁ ଜୁଲାଇ ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଥିବା ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସେବା ସମବାୟ ସମିତି (ପାକ୍ସ)ଗୁଡ଼ିକ ତରଫରୁ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ସଚେତନତା କରାଯାଇ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୋଷ୍ଠୀଗତ ଭାବେ ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ

ଡେରାବିଶ,୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଡେରାବିଶ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବେଶ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବେଶ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ରାଜନଗର,୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ସାନ ବଡଗୋପାଳପୁରସ୍ଥ ଶିବାନନ୍ଦ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ସୋମବାର ପବିତ୍ର ନନ୍ଦ ଉତ୍ସବରେ କୁନି କୁନି ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବେଶ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ସରପଞ୍ଚ ସଂଘର ଧାରଣା

ସରପଞ୍ଚ ସଂଘର ଧାରଣା

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟ ତଥା ଲୋକପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ନିମନ୍ତେ ସହଯୋଗ କରୁ ନ ଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର ସରପଞ୍ଚ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।