ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବେଆଇନଭାବେ ଚାଲିଛି ପିଚୁ ପ୍ଲାଣ୍ଟ,   ପ୍ରଦୂଷଣର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ବେଆଇନଭାବେ ଚାଲିଛି ପିଚୁ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ପ୍ରଦୂଷଣର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ଜେନାପୁର, ୨୨୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅଧୀନ ଅଞ୍ଜିରା ମୌଜା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଣ୍ଡିଆଗଡାଛକଠାରେ ବେଆଇନଭାବେ ଏକ ପିଚୁପ୍ଲାଣ୍ଟ ରହିଛିି। ବେଆଇନଭାବେ ଦୈନିକ ଶହ ଶହ ବ୍ୟାରେଲ ପିଚୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ହାଇୱା ଓ ଡମ୍ପର ଯୋଗେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ପଠାଯାଉଛି। 

ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଧର୍ମଶାଳା, ୨୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ  ସ୍ଥାନରେ ବୁଧବାର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ  ଚୋରମୁହାଁ, ଚହଟାଗ୍ରାମର ମୁସଲମାନ ଧର୍ମାଲମ୍ବୀମାନେ ମସଜିଦ୍‌ ନିକଟରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିଲେ।

ରୋଟାରି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପାଣି ଟ୍ୟାପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରୋଟାରି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପାଣି ଟ୍ୟାପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଧର୍ମଶାଳା,୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜାରକା ରୋଟାରି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଗଙ୍ଗାଧରପୁରସ୍ଥିତ ପତିତପାବନ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ପାଣି ଟ୍ୟାପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ହାତ ଧୋଇ ଖାଇବା ଉପରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି। 

ସୁନାଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ, ୨ ଗିରଫ

ଧର୍ମଶାଳା,୨୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଣ୍ଡୁଆ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ସାକଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାଚେନ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ  ଜଣଙ୍କୁ କାବୁକରି ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ଗାଙ୍ଗପଡ଼ାରେ ମହାପୁରୁଷ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ

ଗାଙ୍ଗପଡ଼ାରେ ମହାପୁରୁଷ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୧।୧୧- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧିନ ଗାଙ୍ଗପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ଭରସିଂସ୍ଥ ଇଦ୍‌ଗାହ ମହଲାରେ ମହାପୁରୁଷ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜସ୍ନ ଏ ଇଦ୍‌ ମିଲଦୁନନ ନବୀ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏଥିପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ପଞ୍ଚାୟତର ଭରସିଂ, ଦୋବନ୍ଧା, ଗଗୁଆ ଆଦି ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା।

ପାରାଦୀପ ବାଲିଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡାନ୍ତ

ପାରାଦୀପ ବାଲିଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡାନ୍ତ

ପାରାଦୀପ, ୨୧।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାରାଦୀପ ବତୀଘର ନିକଟସ୍ଥ ବେଳାଭୂମିରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ବାଲିଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ୭ଦିନ ଧରି ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ଡା.ଦାମୋଦର ରାଉତ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେବେ।

୬୨ ଲିଟର ମଦ ଜବତ, ମହିଳା କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

୬୨ ଲିଟର ମଦ ଜବତ, ମହିଳା କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ପାରାଦୀପ, ୨୧।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପାରାଦୀପ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଅଧୀନ ଢ଼ିଙ୍କିଆ ଗ୍ରାମରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ୬୨ ଲିଟର ଚୋରା ମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ମହିଳା ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ପୋତି ହୋଇପଡିଛି ସୁନାମୁହିଁ ଜୋର

ପୋତି ହୋଇପଡିଛି ସୁନାମୁହିଁ ଜୋର

ଆଳି, ୨୦।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଷର ସୁବିଧା ପାଇଁ ଥିବା ସୁନାମୁହିଁ ଜୋର ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଅନୁପଯୋଗୀ ହୋଇପଡିଛି। ଯୋରଟି ଏବେ ଅନାବନା ଦଳରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁ ଜଳ ପ୍ରବାହ ହୋଇପାରୁନାହିଁ।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୧।୧୧- ବୁଧବାର ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଥାନା ନୂଆପୋଲଠାରେ ବୁଧବାର ଏକ କାର (ନଂ. ଓଡି-୦୨-ଏଜି-୦୪୨୬) ଓ ସ୍କୁଟି (ନଂ. ଓଡି-୦୫-ଏଜି-୪୧୮୫) ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ବିରିଡ଼ି ଥାନା ଅଧୀନ ମାଣିତ୍ରୀ ଗ୍ରାମରର ଅଜୟ ଖୁଣ୍ଟିଆ। ଗୁରୁତରମାନେ ହେଲେ ରାଣିପଡ଼ାର ସୁଜିତ କୁମାର ନାଥ ଓ ଅଭିଷେକ ମହାନ୍ତି। 

ଭିତରକନିକାରୁ ୩ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ଭିତରକନିକାରୁ ୩ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ରାଜନଗର, ୨୧।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜନଗର ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ଭିତରକନିକାର ବାଉଁଶଗଡ଼ି ନଦୀରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ବେଳେ ୩ଜଣ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଗୋଟିଏ ଡଙ୍ଗା ଜବତ ହୋଇଛି।

‘ଶୁଦ୍ଧପୂତ ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା ହିଁ କାର୍ତ୍ତିକ ବ୍ରତର ପ୍ରେରଣା’: ପଞ୍ଚ ‘କ’ର ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝିଲେ ମଣିଷ ହୁଏ ଚରିତ୍ରବାନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କାର୍ତ୍ତିକ ବ୍ରତ ତଥା ଏହି ମାସର ମାହାମତ୍‌ୟ ହିନ୍ଦୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ ରହିଛି| ସମଗ୍ର ବର୍ଷର ପୂଣ୍ୟ ଏହି ଗୋଟିଏ ମାସରେ ମିଳେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି| 

ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

ବୋଲଗଡ଼,୨୧ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ୍‌ ପିଚୁକୁଳି ସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ଶ୍ରୀରଘୁନାଥଦେବ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଓ କନିଷ୍ଠ ଉଭୟ ବିଭାଗରୁ ୪୫ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ରାସୋତ୍ସବ ଓ ପଞ୍ଚୁକ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ରାସୋତ୍ସବ ଓ ପଞ୍ଚୁକ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ଦଶପଲ୍ଲା,୨୧ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦଶପଲ୍ଲା ସାତପାଟଣାସ୍ଥିତ ଗୋପୀନାଥ ଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଶରତ ରାସୋତ୍ସବ ନଭେମ୍ବର ୧୭ରୁ ୨୩  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ କୁନି କୁନି କଳାକାରମାନେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଲୀଳା ଉତ୍ସବ କରିବେ। 

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୨୧|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଘରୋଖ କଳହକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗନଗର ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

୨ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା ଗିରଫ

୨ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା ଗିରଫ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୨୧|୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୨ ଜଣ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି | ଗିରଫ ଦୁଇ ଜଣ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳର ଏମ୍‌.ଅଶୋକ (୩୦) ଓ ଦାନୀକର୍ଣ୍ଣ ରାଓ (୨୦)। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ଏକ କଳା ପଲସର ଓ ୨ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରିଛି । 

ସାହାଣୀ ଫୁଟବଲ୍‌ କପ୍‌; ଯାଜପୁର ଜିଲାରୁ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ୧୦ ଜଣ ଖେଳାଳି

ସାହାଣୀ ଫୁଟବଲ୍‌ କପ୍‌; ଯାଜପୁର ଜିଲାରୁ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ୧୦ ଜଣ ଖେଳାଳି

କାଳିଆପାଣି, ୨୧|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାହାଣୀ କପ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଯାଜପୁର ଜିଲାର ୧୦ ଜଣ ଖେଳାଳି ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଟାଟାଷ୍ଟିଲ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତିନିଦିନିଆ  ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବ୍ରହ୍ମବିଭ୍ରାଟର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ

ବ୍ରହ୍ମବିଭ୍ରାଟର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦।୧୧- ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ନବକଳେବର ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ବ୍ରହ୍ମ ବିଭ୍ରାଟ, ଦାରୁ ଚୟନରେ ଫିକ୍ସିଂ, ବ୍ରହ୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଗୁପ୍ତନୀତି ଭଙ୍ଗ କରିବା ଆଦି ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛି  ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ। ମଙ୍ଗଳବାର ସହରର କେସି କ୍ଲବଠାରେ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏହି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରଣଜିତ୍‌ ଦାଶ। ଏହାକୁ ନେଇ ଡିସେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯିବ। ସେହିଭଳି ୫ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଓ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଡେରାବିଶ,୨୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ୫ନଂ. (କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଦୁହୁରିଆସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପାଟକୁରା ଥାନା ପରକୁଳା ଗ୍ରାମର ଛବିନ୍ଦ୍ର ବେହେରା (୬୧)। ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଛବିନ୍ଦ୍ର କୌଣସି କାମରେ ଦୁହୁରିଆ ଆସିଥିଲେ। କାମସାରି ଫେରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପଛପଟୁ ଏକ ଗାଡି ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ଗରୁଡ ଗୋବିନ୍ଦ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉ

ଗରୁଡ ଗୋବିନ୍ଦ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ଅନ୍ୟ ଏକ ଆକର୍ଷଣ ପଞ୍ଚକ। କାର୍ତ୍ତିକ ଶୁକ୍ଳ ଏକାଦଶୀଠାରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ଦିନ ଧରି ଏହା ପାଳନ କରାଯାଏ । ସୋମବାର ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ଶ୍ରୀ ଜୀଉ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଇଥିଲେ 

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଗରୁଡ଼ ଗୋବିନ୍ଦ ବେଶ

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଗରୁଡ଼ ଗୋବିନ୍ଦ ବେଶ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ସହରାଞ୍ଚଳସ୍ଥିତ ଏକକ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ମହାପ୍ରଭୁ ପତିତପାବନ ଜୀଉଙ୍କ ପଞ୍ଚକ ଅବସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗରୁଡ଼ ଗୋବିନ୍ଦ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଶିବିରରେ ୮୩ ଅଭିଯୋଗ ପଞ୍ଜୀକୃତ

ଶିବିରରେ ୮୩ ଅଭିଯୋଗ ପଞ୍ଜୀକୃତ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୨୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡ଼ଗାଁ  ବ୍ଲକରେ  ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଡ. ଏନ ତିରୁମାଲା ନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱିମାସିକ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ସୋମବାର ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

କଟକ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ: ୭ ଚୋରା ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର

କଟକ ପୋଲିସର ଚଢ଼ାଉ: ୭ ଚୋରା ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲୁଗଁ।,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏକ ଚୋରା ବାଇକ୍‌ ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଠାବ କରିବାରେ କଟକ ପୋଲିସ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବୟାନକ୍ରମେ ବାଲୁଗଁା ଓ ବାଣପୁରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୭ଗୋଟି ଚୋରା ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

‘ନିଶାକୁ ନାଁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

‘ନିଶାକୁ ନାଁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାଲୁଗଁ।,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋମବାର ବାଲୁଗଁ।ସ୍ଥିତ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ୩ନ. ଗ୍ରୁପ୍‌ ତରଫରୁ ‘ନିଶାକୁ ନାଁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ସଦସ୍ୟମାନେ ବାଲୁଗଁ।ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଉମାମହେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିରଠାରୁ ପଦଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଗୋପୀନାଥପୁର ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇ ନିଶାର କୁପ୍ରଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ।

ବିଶ୍ୱ ଶୌଚାଳୟ ଦିବସ

ବିଶ୍ୱ ଶୌଚାଳୟ ଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦।୧୧- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାର ୪ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏଚ୍‌ଡ଼ିଏଫ୍‌ସି ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଗ୍ରାମ ବିକାଶ ସଂସ୍ଥାର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱ ଶୌଚାଳୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।