ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଢିଲା, ସଙ୍କଟରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ  ମଣିଭଦ୍ରା ପର୍ବତ ଶିକାରୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ

ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଢିଲା, ସଙ୍କଟରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ମଣିଭଦ୍ରା ପର୍ବତ ଶିକାରୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ

ଗଣିଆ,୧୬ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୟାଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡର ଗଣିଆ ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଣିଭଦ୍ରା ଓ ସାତପୁରୀ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ଅବାଧ ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଚାଲିଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ୩ ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ୩ ଗୁରୁତର

ମହାକାଳପଡ଼ା,୧୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିଜୟନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ଜଗତପଡ଼ା କୈବର୍ତ୍ତ୍ୟ ସାହିରେ  ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଶନିବାର ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ସାଇକେଲରେ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଟାଙ୍ଗି ଦୋକାନକୁ ଯିବା ସମୟରେ ୮୫ ହଜାର ଚୋରିକଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ସାଇକେଲରେ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଟାଙ୍ଗି ଦୋକାନକୁ ଯିବା ସମୟରେ ୮୫ ହଜାର ଚୋରିକଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ତାଇ,୧୬।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ମହାବୀର ବଜାରରୁ ଶନିବାର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ୮୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଛି। 

ଫେରୋଟେକ୍‌ କାରଖାନାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଫେରୋଟେକ୍‌ କାରଖାନାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

କଳିଙ୍ଗନଗରସ୍ଥିତ ରୋହିତ ଫେରୋଟେକ୍‌ କାରଖାନାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ମୃତ ଶ୍ରମିକ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଦେହୁରୀ (୨୦)ଙ୍କର ଶବ ରଖି କାରଖାନା ସମ୍ମୁଖରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଶନିବାର ସକାଳୁ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି 

ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩ ପରିବାରର ୫ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୩ ପରିବାରର ୫ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୧୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଟରା ପଞ୍ଚାୟତ ଦୁର୍ଦ୍ଦାଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ପରିବାରର ୫ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି। 

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୫୩ ବୁଥ୍‌ରେ ଇଭିଏମ୍‌, ଭିବିପାର୍ଟ ସଚେତନତା

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୫୩ ବୁଥ୍‌ରେ ଇଭିଏମ୍‌, ଭିବିପାର୍ଟ ସଚେତନତା

ରାଜନଗର,୧୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ  କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଇଭିଏମ୍‌ ଓ ଭିଭିପାର୍ଟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି।

ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଚିଲିକାକୁ ଘେରିମୁକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତିର ପ୍ରତିବାଦ

ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଚିଲିକାକୁ ଘେରିମୁକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତିର ପ୍ରତିବାଦ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୬ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମଗିରି ତହସିଲର ୮ହଜାର ୩୬୩ ହେକ୍ଟର ପରିମିତ ଚିଲିକା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଘେରିମୁକ୍ତ କରିବାକୁ  ୭ ତାରିଖରେ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବଲିକୁଦାରେ ୧୬୧୦ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭୋଟର

ବଲିକୁଦାରେ ୧୬୧୦ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭୋଟର

ବାଲିକୁଦା,୧୫।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲିକୁଦା ବ୍ଲକରେ ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ୧୬୧୦ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭୋଟର ଥିବା ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡିଛି। ସେହିପରି ଗର୍ଭବତୀ ଭୋଟର, ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ(୮୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବୟସ୍କ) ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ମିଶାଇଲେ ୨୨୪୫ ହେଉଛି। 

ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଘଟଣାରେ ନକଲି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଗିରଫ

ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଘଟଣାରେ ନକଲି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଗିରଫ

ପାଟକୁରା,୧୫।୩(ଡିଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ବିଲହାଟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଜାଲ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନକଲି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପାଟକୁରାଥାନା ଗରଦପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ଦାଶ। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଣପୁର ତହସିଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ନାଜର, କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଣପୁର ତହସିଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ନାଜର, କନିଷ୍ଠ କିରାଣୀ

ରଣପୁର,୧୫।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ତହସିଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ନାଜର ଓ କନିଷ୍ଠ  କିରାଣୀ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜଣେ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ  ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱର  ଭିଜିଲାନ୍ସ  ଟିମ୍‌ ଉଭୟଙ୍କୁୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି।

କାଳିଆ ଯୋଜନା ଟଙ୍କା ନପାଇ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ଚାଷୀ

କାଳିଆ ଯୋଜନା ଟଙ୍କା ନପାଇ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ଚାଷୀ

ପାଟକୁରା,୧୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରପଡ଼ା ଜିଲା ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବେଡ଼ାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର କୃଷକ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ଟଙ୍କା ପାଇ ନ ଥିବା ନେଇ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ରାଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୨୮୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମତ ଦେବେ ଭୋଟର

ରାଜନଗର, ୧୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୯ ହଜାର ୮୫୨ ଭୋଟର ମତଦାନ କରିବେ। 

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଗୃହରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ତାଲିମ

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଗୃହରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ତାଲିମ

ରଣପୁର,୧୫ା୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷଣ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗତ ସୋମବାରଠାରୁ ରଣପୁର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଉଜ୍ୱଳ ଓ ଉତ୍‌ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। 

ସଙ୍କଟରେ କଂସାପିତ୍ତଳ ବାସନ ଶିଳ୍ପ: ଯୁବପିଢି ସାମିଲ ନ ହେଲେ ବୁଡିଯିବା ଆଶଙ୍କା  

ସଙ୍କଟରେ କଂସାପିତ୍ତଳ ବାସନ ଶିଳ୍ପ: ଯୁବପିଢି ସାମିଲ ନ ହେଲେ ବୁଡିଯିବା ଆଶଙ୍କା  

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୫ା୩(ଅଜୟ କୁମାର ମହାରଣା)-ଏକଦା ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିର ଆଦି ପୀଠ ଭାବେ ପରିଚିତ କଣ୍ଟିଲୋର ଶ୍ରୀନୀଳମାଧବ ପୀଠ କଂସାପିତ୍ତଳ ବାସନ ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିଲା।

ମେହନତ ପାଖରେ ହାର ମାନିଛି ବୟସ 

ମେହନତ ପାଖରେ ହାର ମାନିଛି ବୟସ 

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୫।୩(ଆଦର୍ଶ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ))-ଆଗକୁ ଆସୁଛି ଦୋଳ । ଘରେଘରେ ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ସାହି ପଡିଶାଙ୍କୁ ମୁଢି ଉଖୁଡା ମୁଆଁ ଦେଣନେଣର ପରମ୍ପରା ଏବେବି ବଞ୍ଚତ୍ ରହିଛି ନୟାଗଡ ଜିଲାର ପୁରପଲ୍ଲୀରେ। 

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୩ ଜଣ ସମ୍ମାନିତ 

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୩ ଜଣ ସମ୍ମାନିତ 

ଭାପୁର,୧୫ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଓଡିଶାର ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର୍‌ ଗଣେଶୀ ଲାଲ ରାଜ୍ୟର ୨ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ କବି ଓ ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ରାଜଭବନର ଏକ ନିରାଡମ୍ବର ଉତ୍ସବରେ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି। 

ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ପାନୀୟଜଳ ସମସ୍ୟା : ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଅପେକ୍ଷାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ପାନୀୟଜଳ ସମସ୍ୟା : ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଅପେକ୍ଷାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୪ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଭାପୁର ବ୍ଲକ ପଥରଚକଡା ପଞ୍ଚାୟତ ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ପାନୀୟଜଳ ସମସ୍ୟା ଲାଗିରହିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୯ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏକ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାଧ୍ୟହୋଇ ନଳକୂପରୁ ବାହାରୁଥିବା ଫ୍ଲୋରାଇଡଯୁକ୍ତ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ୨ଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପରେ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେବା ଘଟଣା ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଏନେଇ ପ୍ରେମିକା ଜଣଙ୍କ ପ୍ରତାରକ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ନାମରେ ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ପାଣି କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ୧୧ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ପାଣି କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ୧୧ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ରାଜନଗର, ୧୪।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଡାଙ୍ଗମାଳ ଗ୍ରାମର ଏସ୍‌.କେ. ଉସମାନଙ୍କ ୧୧ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ଏସ.କେ. ନବିଙ୍କର ଗୁରୁବାର ପାଣିକୁଣ୍ଡରେ ପଡି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଗହୀରମଥାରୁ ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ, ୩୧ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ଗହୀରମଥାରୁ ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ, ୩୧ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ

ରାଜନଗର, ୧୪।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗହୀରମଥା ସାମୁଦ୍ରିକ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ୩ ଟ୍ରଲର ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବନବିଭାଗ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଟିମ୍‌ ଜବତ କରିଛି।

ଜଞ୍ଜିର ବନ୍ଧା ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର, ଚିକିତ୍ସା ଦାବି

ଜଞ୍ଜିର ବନ୍ଧା ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର, ଚିକିତ୍ସା ଦାବି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୪।୩-ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଢ଼ିହି ପଞ୍ଚାୟତ ଇଟାକଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ (୪୮)ଙ୍କୁ ଝଞ୍ଜିରରୁ ମୁକ୍ତ କରି ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ରୁ ୩ଟା ଯାଏଁ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ରୁ ୩ଟା ଯାଏଁ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୪।୩-ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଓ ଅଂଶୁଘାତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଚୋରା କାଠ ବୋଝେଇ ଟାଟା ଏସି ଜବତ

ଛତିଆ,୧୪ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୈରୀ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ କଣ୍ଟେଇଝର ନିକଟରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଚୋରା ଶାଗୁଆନ୍‌ କାଠ ବୋଝେଇ ଟାଟା ଏସି ଜବତ ହୋଇଛି। 

ବିରୂପାରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ବିରୂପାରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ

ଡେରାବିଶ,୧୪ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର) : ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିରୂପା ନଦୀର ଛୋଟିଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବିଜୁ ସେତୁ ନିକଟରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ୨ ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।  ଛାତ୍ର ଦ୍ୱୟ ଛୋଟି ଗ୍ରାମର ପ୍ରଦୀପ ଚରଣ ଦାସଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ (୧୮) ଏବଂ ଜୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୁତୁରା ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି(୧୬)।