ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବୋମା ପକାଇ, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌: ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କଠାରୁ ନେଇଗଲେ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର, ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା

ବୋମା ପକାଇ, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌: ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କଠାରୁ ନେଇଗଲେ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର, ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା

ରଣପୁର,୨୪ା୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବଜାରରୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବୋମା ଫୁଟାଇବା ସହିତ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଜଣେ ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କଠାରୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଓ ନଗଦ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସୁନା ଦୋକାନୀ ବାବୁ ସାହୁ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

କାଚପଲ୍ଲୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ: ଲୁହାଗୁଣ୍ଡ ମିଶ୍ରିତ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

କାଚପଲ୍ଲୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ: ଲୁହାଗୁଣ୍ଡ ମିଶ୍ରିତ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ନୂଆଗାଁ,୨୪ା୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଓ ନୀରୋଗ ରଖିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି। ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବାବେଳେ ପରିବେଶକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ରଖିବା ପାଇଁ ଘରୋଇ ପାଇଖାନା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।

ଚାଷୀଙ୍କ ଦାବି: କାଳିଆ ନୁହେଁ କୃଷିଋଣ ଛାଡ଼, ପେନ୍‌ସନ

ଚାଷୀଙ୍କ ଦାବି: କାଳିଆ ନୁହେଁ କୃଷିଋଣ ଛାଡ଼, ପେନ୍‌ସନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୪ା୧୨- ଚାଷ ଓ ଚାଷୀଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର  କାଳିଆ (କୃଷକ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଫର ଲାଇଭହୁଡ଼ ଆଣ୍ଡ ଇନ୍‌କମ୍‌ ଅଗ୍‌ମେଣ୍ଟେଶନ) ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। 

 କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ  ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ  ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶଂଖେଶ୍ୱର  ପଞ୍ଚାୟତର ସରଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଖେଳ ପଡିଆରେ ହେଉଥିବା କ୍ରିକେଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଦେଖୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଗ୍ରାମର ନନ୍ଦନ କର(୧୪)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମା’ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ପୁଅ ଗିରଫ

ମା’ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ପୁଅ ଗିରଫ

ଡେରାବିଶ,୨୩।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଛୁଆ ଜନ୍ମ ହେବା ପରେ ବହୁ କଷ୍ଟ ସ୍ବୀକାର କରି ତାକୁ ଲାଳନପାଳନ କରିଥାଏ ମା’। ନିଜେ ଉପବାସ ରହି ପିଲାକୁ ମଣିଷ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥାଏ । ଘରେ ପୁଅଟିଏ ଜନ୍ମ ହେଲେ ମା’ ତାକୁ ନେଇ ମନରେ କେତେ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖେ । ହେଲେ ଆଜିର ସମାଜରେ କେତେକ ପରିବାରରେ ପୁଅ ବଡ ହେବା ପରେ ମା’ର ତ୍ୟାଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲି ଯାଇ ନିଜ ଢଙ୍ଗରେ  ନିଜର ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏମିତି କି ପାରିବାରିକ କଳହକୁ ନେଇ  ପୁଅ ମା’କୁ ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ପରେ ପଦାକୁ ଆସିଛି । ଏପରି ଘଟଣା ଡେରାବିଶ ଥାନା ଅଧୀନସ୍ଥ ଦୁମୁକା ଗାଁରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଅକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରଛି।

ବାଦାମ ବିହନ ବଣ୍ଟନରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ

ବାଦାମ ବିହନ ବଣ୍ଟନରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ

ଆଳି,୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖରିଫ ଋତୁରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଚାଷୀମାନେ ବାଦାମ ଚାଷ କରିବା ପାଇଁ ଆଶା ବାନ୍ଧି ବସିଥିବା ବେଳେ ଏହାର ବିହନ ବଣ୍ଟନରେ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଆଳି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନରେନ୍ଦ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀମାନେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। 

 ଭିତରକନିକାରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଆଶଙ୍କା :ପ୍ରଥମ ୧୫୦ ନମୁନା ବିପଦମୁକ୍ତ

ଭିତରକନିକାରେ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଆଶଙ୍କା :ପ୍ରଥମ ୧୫୦ ନମୁନା ବିପଦମୁକ୍ତ

ରାଜନଗର, ୨୩।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)  - କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରୁ ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଆଶଙ୍କାରେ ଦେଶୀ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ଲାଳ,ମଳ ଓ ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା। ଏପରିଭାବେ ମୋଟ ୩୧୪ଟି ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଗତ ବୁଧବାର କଟକ ନିକଟ ପୁଲନଖରାସ୍ଥିତ ପ୍ରାଣୀ ରୋଗ ଗବେଷଣା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରୁ ଭୋପାଳସ୍ଥିତ ଫୋରେନସିକ୍‌ ଲାବୋରେଟୋରିକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୩ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପଠାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ  ୧୫୦ଟି ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ନମୁନାଗୁଡିକ ବିପଦମୁକ୍ତ ରହିଥିବା ରାଜନଗର ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସହକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଡା. ଦେବୀପ୍ରସାଦ କୁଣ୍ଡ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ୨୦୦ ବର୍ଗଫୁଟର ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର

ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ୨୦୦ ବର୍ଗଫୁଟର ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ଅଫିସ, ୨୩।୧୨- କୃଷି ଉତ୍ପାଦ ସଂରକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା । ଏହି ଜିଲାରେ ଶୀତଳୀକରଣ ଭଣ୍ଡାର ନ ଥିବାରୁ ବହୁ ଚାଷୀଙ୍କ ପନିପରିବା ନଷ୍ଟ ହେଉଛି । ଚାଷୀଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ୮ ମେଟ୍ରିକ ଟନ ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ କୁଲ ଚାମ୍ବର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରାଯାଉଛି। ମାତ୍ର ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ୨୦୦ ବର୍ଗଫୁଟର ଏହି ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ଜିଲା ଉଦ୍ୟାନକୃଷି ବିଭାଗ ଓ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟେକ୍ନୋକ୍ରାଟ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରୁ ୨୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳାରେ ଏହାର ଡେମୋ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଉଛି । ଏସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲା ସହକାରୀ କୃଷି ଉପନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କନ୍ଧ ଜେନା କୁହନ୍ତିଯେ, ଫଳ, ପନିପରିବା ଓ ପୁଷ୍ପ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ଚାଷୀ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରର ଉପଯୋଗ କରି ନିଜ ଉତ୍ପାଦର ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିପାରିବେ । ପ୍ରକଳ୍ପର ମୂଲ୍ୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ମିଶନରେ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସବସିଡି ଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବେଆଇନ୍‌ ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା ତିଆରି କାରଖାନା ଠାବ

ବେଆଇନ୍‌ ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା ତିଆରି କାରଖାନା ଠାବ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୩।୧୨- ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେନ୍ଦାଳ ଗ୍ରାମରେ ବେଆଇନ୍‌ ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା ତିଆରି କାରଖାନା ଠାବ ହୋଇଛି। ଏନେଇ  ସମ୍ପୃକ୍ତ କାରଖାନାର  ସ୍ବୀକୃତି ପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରତିନିଧି କୈଳାସ ସିଂ  ଚୋହ୍ବାନ  ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଥାନାରେ ମାମଲା (ନଂ-୩୪୯/୧୮) ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ  ସମ୍ପୃକ୍ତ କାରଖାନାରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଗ୍ରାମର  ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ  ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଚଳାଇଛି।

‘୫ବର୍ଷରେ ୬ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ଲକ୍ଷ୍ୟ’

‘୫ବର୍ଷରେ ୬ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ଲକ୍ଷ୍ୟ’

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/କଳିଙ୍ଗନଗର (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ),୨୩ା୧୨: ଯାଜପୁର ଏକ ଆଗୁଆ ଜିଲା।  ଶିଳ୍ପ, କୃଷି, କଳା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯାଜପୁରର ସୁନାମ ରହିଛି ା ଜନଜାତି, କଳା ଓ ସଂସ୍କୃତି ପାଇଁ କଳିଙ୍ଗନଗର ମହୋତ୍ସବ ବିଶେଷ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବ।

ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ତାର ଜବତ

ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ତାର ଜବତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ/ଓଡ଼ଗାଁ(ସ୍ବ.ପ୍ର.),୨୩ା୧୨- ନୟାଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ଓଡ଼ଗାଁ ବନାଞ୍ଚଳ  ଅଧୀନ ହଳନ୍ଦାପଲ୍ଲୀ ତୁଲୁବି ଜଙ୍ଗଲ-୨ରୁ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ଜିଆଇ ତାରକୁ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୬ ବଖରା : ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୬ ବଖରା : ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ/ଓଡ଼ଗାଁ(ସ୍ବ.ପ୍ର.),୨୩ା୧୨- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ଆଙ୍ଗିସିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ପରିବାରଙ୍କ ୬ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି। 

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଂଯୋଜକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ: ଗୁହାରୀ କରିବାକୁ ଯାଇ ଥାନାରେ ଖାଇଲେ ମାଡ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଂଯୋଜକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ: ଗୁହାରୀ କରିବାକୁ ଯାଇ ଥାନାରେ ଖାଇଲେ ମାଡ

ରଣପୁର,୨୩ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଂଯୋଜକଙ୍କୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ନେଇ ସେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ପୋଲିସ ମାଡ଼ ମାରିଛି । ଏ ନେଇ ଶନିବାର ରଣପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ କୌଣସି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିନାହିଁ । କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ରଣପୁର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ା 

ସରିଯାଇଛି ମହାଯଜ୍ଞ : ପଡ଼ିରହିଛି ଆବର୍ଜନା

ସରିଯାଇଛି ମହାଯଜ୍ଞ : ପଡ଼ିରହିଛି ଆବର୍ଜନା

ଗଣିଆ,୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶେଷହୋଇଛି ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ା ଉଠିଗଲାଣି ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ ବଜାର। ହେଲେ ପଡିରହିଛି କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ା ଦୁର୍ଗନ୍ଧରେ ଫାଟିପଡୁଛି ସାରା ପରିବେଶ ା ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ମଣିଭଦ୍ରା ପର୍ବତ ପାଦଦେଶରେ ଥିବା ମା’ କଳାପାଟଙ୍କ ପୀଠସ୍ଥଳୀରେ ା 

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଦିନରେ ଖୋଲୁନି ଧାନମଣ୍ଡି: ବେପାରୀ ମନଇଚ୍ଛା ଦରରେ କିଣିବାକୁ ପାଉଛନ୍ତି ସୁଯୋଗ

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଦିନରେ ଖୋଲୁନି ଧାନମଣ୍ଡି: ବେପାରୀ ମନଇଚ୍ଛା ଦରରେ କିଣିବାକୁ ପାଉଛନ୍ତି ସୁଯୋଗ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩ା୧୨- ଦୀର୍ଘଦିନର ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଚଳିତମାସ ୧୭ ତାରିଖରେ  ଜିଲାରେ ଧାନମଣ୍ଡି ଖୋଲା (ଉଦ୍‌ଘାଟିତ) ହେଲା। ଇତିମଧ୍ୟରେ ୬ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିଲାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଦିନରେ ମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ଜିଲାରେ ମୋଟ ୧୫୪ଟି ମଣ୍ଡି ଥିବାବେଳେ ସେଥିରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମାତ୍ର ୧୫ଟି ଖୋଲାଯାଇଛି। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କଳାକାର ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କଳାକାର ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭାପୁର,୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବିଲୁପ୍ତ ହୋଇଯାଉଥିବା ଗ୍ରାମ୍ୟ କଳା ଓ କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବାରେ ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଜାମୁସାହିଠାରେ ଥିବା ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସିଦ୍ଧମହାବୀର କଳାକାର ସଂଘ ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଆସୁଛି।

ଆଜି ୧୦ମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁସ୍ତକମେଳା

ଆଜି ୧୦ମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁସ୍ତକମେଳା

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଯାଜପୁର ସହରର ବାଳାଶ୍ରମ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଅନନ୍ୟା ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରବିବାର ୧୦ମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁସ୍ତକମେଳା-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୨୬କୁ କଳାଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରସ୍ତୁତି

୨୬କୁ କଳାଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରସ୍ତୁତି

କୋରେଇ,୨୩ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଡିସେମ୍ବର ୨୬କୁ କଳା ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯିବା ଅବସରରେ କୋରେଇ କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ପାଣିକୋଇଲି କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୬ବଖରା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୬ବଖରା

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଳକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ୭ନଂ. ୱାର୍ଡରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ଜଣଙ୍କର ୬ ବଖରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି ା

ଓଷ୍ଟା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ଉତ୍ସବ-୨୦୧୮: ‘ଶିଶୁଙ୍କ ସଫଳତା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରମାଣପତ୍ର’

ଓଷ୍ଟା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ଉତ୍ସବ-୨୦୧୮: ‘ଶିଶୁଙ୍କ ସଫଳତା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରମାଣପତ୍ର’

ରସୁଲପୁର,୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଖଣ୍ଡିତର ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ(ଓଷ୍ଟା) ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ଉତ୍ସବ-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗାଡ଼ି ଓଭରଟେକ୍‌ ଅର୍ଥକୁ ନେଇ ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାରପିଟ

ଗାଡ଼ି ଓଭରଟେକ୍‌ ଅର୍ଥକୁ ନେଇ ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାରପିଟ

ପାରାଦୀପ,୨୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ପାରାଦୀପ ଲକ୍‌ ଥାନାରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଗାଡ଼ି ଓଭରଟେକ ଅର୍ଥକୁ ନେଇ ୨ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାରପିଟ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ହାବିଳଦାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଗୃହରକ୍ଷୀ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୧୦ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ସମାବେଶ

୧୦ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ସମାବେଶ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୨୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାରୁ କଟକ ଜିଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଜେଗ୍ନିପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ୨୪ନମ୍ବର ଜୋନର ୧୦ ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ମୀକୁ ନେଇ ଶନବାର ଏକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ତାର ଫାଶ ଜବତ

ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ତାର ଫାଶ ଜବତ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୨୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ଓଡ଼ଗାଁ ବନାଞ୍ଚଳ ହଳନ୍ଦାପଲୀ-ତୁଲୁବି ଜଙ୍ଗଲ-୨ରୁ ବନ କର୍ମଚାରୀ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ତାର ଫାଶ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ରେଞ୍ଜର ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସହିତ ବନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତୁଲୁବିକୁ ଯାଇଥିବା ଉଚ୍ଚ ଶକ୍ତିସମ୍ପନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତଳେତଳେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଶିକାର ପାଇଁ ବିଛାଯାଇଥିବା ୫ କେଜି ଫାଶ ଜବତ କରିଥିଲେ।

ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ

ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି, ୨୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଭବାନୀପାଟଣା ପୋଲିସ ହାଉସିଂ କର୍ପୋରେଶନରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମଙ୍ଗୁଳି ଚରଣ ବେହେରାଙ୍କ ଘରେ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ ଚାଲିଛି।