ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀ ଗୁପ୍ତଗିରି ସେତୁ

ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀ ଗୁପ୍ତଗିରି ସେତୁ

ମହାକାଳପଡା, ୧୦ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ମହାକାଳପଡା ଥାନା ଅଧୀନ କୋଚିଳା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଗୁପ୍ତଗିରି ସେତୁରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ଜମୁଛି। ସେଠାରେ ଜୁଆଖେଳଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି, ନିଶାଦବ୍ୟ ସେବନ ପଯ୍ୟନ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଅସାମଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ।

ସ୍କୁଲ ଆଗରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଧାରଣା

ସ୍କୁଲ ଆଗରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଧାରଣା

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୦ା୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ଷଣ୍ଢପଲ୍ଲୀ ନୋଡାଲ ୟୁପି ସ୍କୁଲ ଆଗରେ ସୋମବାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖା ବରାଳଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି କରାଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସେମାନେ ଗେଟ୍‌ରେ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଥିଲେ।

ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ିଛି ଜମି ଜବରଦଖଲ

ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ିଛି ଜମି ଜବରଦଖଲ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୦ା୭ବିଶ୍ୱ ଐତିହ୍ୟ ତାଲିକାରୁ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ଭିତରକନିକା ବାଦ୍‌ ପଡିବାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ବର୍ଷେ ହେବ। ତେବେ ୟୁନୋସ୍କୋ ପକ୍ଷରୁ ବାଦ ପଡିବା ସମ୍ପର୍କରେ କେତେକ ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିଲା।

ପୂରଣ ହେଲା ୫ ବିଇଓ ପଦବୀ : ୫ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାହାନ୍ତି ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୦ା୭: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାର ୮ ବ୍ଲକରେ ୮ ଜଣ ବିଇଓ (ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ) ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବା କଥା। କିନ୍ତୁ ପାଖାପାଖି ୨ ବର୍ଷ ହେବ ୫ ବ୍ଲକ ବାଲିକୁଦା, ନାଉଗାଁ, ରଘୁନାଥପୁର, ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଓ ଏରସମାରେ ବିଇଓ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡିଥିଲା।

ପରିବେଶର ମୂଳ ଉପାଦାନ ଗଛ

ପରିବେଶର ମୂଳ ଉପାଦାନ ଗଛ

ଗଣିଆ,୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ଗଣିଆ ବନାଞ୍ଚଳ ତରଫରୁ ଛାମୁଣ୍ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ମହୁକଣସ୍ଥିତ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ସୋମବାର ୬୯ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଓ ଶିକ୍ଷକମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିଥିଲେ।

କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୯ା୭- ସୟଦ ଉସ୍‌ମାନ ଅଲ୍ଲୀ ଓରଫ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋଙ୍କୁ ସୋମବାର କେନ୍ଦ୍ରପଡା ଏସଡିଜେମ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଛି। ୫ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଶେଷ ହେବା ପରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଅଧିକ ୧୦ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛି।

ପିଡିଏର ପ୍ଲାନ ଆପ୍ରୁଭାଲ ନେଇ ବୈଠକ

ପାରାଦୀପ,୯ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପାରାଦୀପ ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ପିଡିଏ) ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୪ ବ୍ଲକର ୧୨୦ ଗ୍ରାମକୁ ନେଇ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା।

ପରୀକ୍ଷାରେ କମ୍‌ ମାର୍କ ଆସିଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଧାରଣା

ପରୀକ୍ଷାରେ କମ୍‌ ମାର୍କ ଆସିଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଧାରଣା

ନୟାଗଡ ଅଫିସ,୯ା୭- ନୟାଗଡ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମବର୍ଷ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କମ୍‌ ମାର୍କ ଆସିଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର ପିଲାମାନେ କଲେଜରେ ତାଲାପକାଇ ଧାରଣା ଦେଇଥିତ୍ଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ୨୦ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୭ରେ ଅର୍ଥନୀତି ବିଷୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ।

ରଙ୍ଗମିସ୍ତ୍ରି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ୍‌ ପାଉଁଶ ନେଇ ଫେରିଲା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ବଡପାଳଡିଆ ଗ୍ରାମର ରଙ୍ଗମିସ୍ତ୍ରି ସୁବୋଧ ନାୟକଙ୍କୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ହତ୍ୟାକରି ରବିବାର ରାତିରେ ପୋଡିଦେଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଦାବିରେ ଥାନା ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

 ତାଳଚୂଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମାତୃତ୍ୱ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ

ତାଳଚୂଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମାତୃତ୍ୱ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ

ରାଜନଗର,୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ଉପାନ୍ତ ତାଳଚୂଆ ପ୍ରଥାମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ସୋମବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମାତୃତ୍ୱ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ

ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୯।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଦାନଗଦୀ ପଞ୍ଚାୟତସମିତି ପରିସରରେ ସୋମବାର ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ଅଭିଯୋଗଗୁଡ଼ିକର ଶୁଣାଣି କରିବା ସହ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏହାର ସମାଧାନର ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪ ଷଣ୍ଢ ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪ ଷଣ୍ଢ ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ରାଜନଗର,୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ତଳରାସ୍ତାର ବାଲିଆ ଗ୍ରାମ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ୪ ଷଣ୍ଢଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୀର୍ଘସମୟ ଧରି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିବାରୁ ଯାତାୟାତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୯।୭- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଇଟାମାଟି ନାରାୟଣ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ରବିବାର ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ଥର ସ୍ଥାପନ

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ଥର ସ୍ଥାପନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୯।୭- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ିପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତର ଅଭିମାନପୁର ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଏକ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। ରଣପୁର ବିଧାୟକ ରବି ନାରାୟଣ ମହାପାତ୍ର ଏହି ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।

ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଶିକ୍ଷକ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର

ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଶିକ୍ଷକ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୯।୭- ସହରସ୍ଥିତ ନୀଳମାଧବ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ରରିବାର ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ମିଳିତ ଏଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଶିକ୍ଷକ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁମିଳନ ଓ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମିତିର ସଭାପତି ବଟକୃଷ୍ଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଡ. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

କେରଣ୍ଡାଟାଙ୍ଗୀରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ

ଟାଙ୍ଗୀ (ଖୋର୍ଦ୍ଧା), ୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରଣପୁର ବ୍ଲକ୍‌ର କେରଣ୍ଡାଟାଙ୍ଗୀଠାରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଯୁବକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ସ୍ବଚ୍ଛଭାରତ ଅଭିଯାନ ଜରିଆରେ ସଫେଇ କରାଯାଇଥିଲା।

କନ୍ଦାଖାଇ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୋଗ ଶିବିର

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକର କନ୍ଦାଖାଇ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜାତୀୟ ସେବା ମୁକ୍ତ ତରଫରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଗ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନୃସିଂହାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡା ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଫିସର ତଥା ଅଧ୍ୟାପକ ଡା. ପ୍ରଭାତ କୁମାର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଶିବିର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ବାମନ ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ଲାଟିନମ୍‌ ଜୁବିଲି ପାଳନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବାମନ ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ଲାଟିନମ୍‌ ଜୁବିଲି ପାଳନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବୋଲଗଡ,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ ବାମନ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୭୫ତମ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଅବସରରେ ପ୍ଲାଟିନମ୍‌ ଜୁବିଲି ପାଳନ ପାଇଁ ରବିବାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ତଥା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ନବକିଶୋର ପଟ୍ଟନାୟକ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଦିନକର କାହାଣୀ : କମ୍ପୋଜିଟରରୁ ଅଫ୍‌ସେଟ୍‌ ପ୍ରିଣ୍ଟିଂ ୟୁନିଟ୍‌ ମାଲିକ- ପ୍ରକାଶ କୁମାର ଶୁକ୍ଳ

ଦିନକର କାହାଣୀ : କମ୍ପୋଜିଟରରୁ ଅଫ୍‌ସେଟ୍‌ ପ୍ରିଣ୍ଟିଂ ୟୁନିଟ୍‌ ମାଲିକ- ପ୍ରକାଶ କୁମାର ଶୁକ୍ଳ

ସଭାସମିତି, ବିବାହ ବ୍ରତ ହେଉ କି ରାଜନୈତିକ ସମାବେଶ ଏସବୁର ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଖୋଜା ପଡନ୍ତି ପ୍ରକାଶ କୁମାର ଶୁକ୍ଳ (୩୬)। କାରଣ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିମନ୍ତେ ଦରକାର ପଡୁଥିବା ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର, ଫ୍ଲେକ୍ସ ଓ ପୁସିଂ କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାଇଁ ସେ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ। ଓଡଗାଁ ନିକଟ ରଙ୍ଗଣୀପାଟଣାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶଙ୍କ ପିଲାଦିନ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟମୟ ଥିଲା।

ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ ନିଯୁକ୍ତିରେ ବିଳମ୍ବ: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ ନିଯୁକ୍ତିରେ ବିଳମ୍ବ: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୯।୭- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ବାଉଁଶିଆପଡ଼ା ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ସମ୍ପାଦକ ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାର ୨ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ନିଯୁକ୍ତି ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ଯୋଗୁ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିରାଶ ହୋଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଦଳର ସଂଗଠନ ପାଇଁ ବରିଷ୍ଠ କର୍ମୀ ଏକଜୁଟ

ଦଳର ସଂଗଠନ ପାଇଁ ବରିଷ୍ଠ କର୍ମୀ ଏକଜୁଟ

ଦଶପଲ୍ଲା,୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ଲୁଣି ବଗିଚାଠାରେ ରବିବାର ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ କର୍ମୀଙ୍କ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଦଶପଲା୍ଲ ବ୍ଲକ ସମେତ ନୂଆଗାଁ ଏବଂ ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ବହୁ ବରିଷ୍ଠ କର୍ମୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଫଳ ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ

ଦଶପଲ୍ଲା,୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ପାଟପୁର ପାଟଣା ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୧୯୯୧ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

କେନାଲର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଦାବି

ଦଶପଲ୍ଲା,୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋତି ହୋଇ ରହିଥିବା କେନାଲର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ନିମନ୍ତେ ଦଶପଲ୍ଲା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଟଣା ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ଜନସାଧାରଣ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନିକଟସ୍ଥ ନେତାଜୀ ପଡିଆ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଯାଇଥିବା କେନାଲଟି ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପୋତି ହୋଇ ରହିଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରେ ଲତା ମାଡ଼ି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରେ ଲତା ମାଡ଼ି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି

ନୂଆଗାଁ,୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ନିୟମ ମୁତାବକ ବର୍ଷାଦିନ ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା କୌଣସି ଗଛ ବା ଲତା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବା ଆଗରୁ ସେଗୁଡିକ ହାଣି ସଫା କରିବା କଥା। କିନ୍ତୁ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରେ ଗଛଲତା ମାଡିରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ସଫା କରାଯାଉ ନାହିଁ।