ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ରତ୍ନଗିରି ବୌଦ୍ଧପୀଠରେ ବିଧାୟକ ସଗରିଆ

ରତ୍ନଗିରି ବୌଦ୍ଧପୀଠରେ ବିଧାୟକ ସଗରିଆ

ରତ୍ନଗିରି,୧ା୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ରତ୍ନଗିରି ବୌଦ୍ଧପୀଠରେ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆ ପହଞ୍ଚି ବୌଦ୍ଧଭିକ୍ଷୁଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ବରୀ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆସିଥିବା ଖବରପାଇ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା ଏକାନ୍ତ ଅନୁଗତ ଭାବେ ଜଣାଶୁୁଣା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନେତାଙ୍କ ସହ ଆସି ବୌଦ୍ଧପୀଠ ଦର୍ଶନ ଆଳରେ ବୌଦ୍ଧଗୁରୁଙ୍କ ଅଶୀର୍ବାଦ ଭିକ୍ଷା ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି ।

ପୂରାତନ ନାଳ ପୂନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମ

ପୂରାତନ ନାଳ ପୂନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମ

ବରୀ,୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋତି ହୋଇପଡ଼ୁଥିବା ପୁରାତନ ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ରତ୍ନଗିରିସ୍ଥିତ ଏକ ସଭା ଗୃହରେ ବୁଧବାର କୃଷି ବିଭାଗ, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ, ବୃଦ୍ଧିଜୀବୀ, ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ, ଖବରଦତା, ଆଇନଜୀବୀ, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷକନେତା ଓ ଡ୍ରେନେଜ ବିଭାଗ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ମିଳିତ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ

ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ/ଛତିଆ,୧ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ତରଫରୁ ସତ୍ୟାଗ୍ରହୀ ପଦଯାତ୍ରା ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଛତିଆଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ୧୬ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଛତିଆ ଛକ ନିକଟସ୍ଥ ନେଳିଆ ପୋଲ ତଳେ ହଜାର ହଜାର କୃଷକ ରାତ୍ରୀଯାପନ କରିଥିଲେ। 

ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ, ୩୧।୧୦: ଜିଲା ଛାତ୍ର ଓ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଦିବସକୁ ବଳିଦାନ ଦିବସ ଭାବେ ବୁଧବାର ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭିତ୍ତିକ ଫସଲ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା

ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭିତ୍ତିକ ଫସଲ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୩୧।୧୦: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଗାଙ୍ଗପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଗୁଆ ଡାକବଙ୍ଗଳା ପରିସରରେ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭିତ୍ତିକ ଫସଲ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ କର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଆନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ମେଲଣରେ ୪୬ ମେଢ଼ ସାମିଲ: ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟରେ ଝୁମିଲେ ସହରବାସୀ

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ମେଲଣରେ ୪୬ ମେଢ଼ ସାମିଲ: ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟରେ ଝୁମିଲେ ସହରବାସୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୩୧।୧୦: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ଧନଦାତ୍ରୀ ମା’ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମେଲଣ ପର୍ବ ବୁଧବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ପୂର୍ବାହ୍ନରୁ ସହରସାରା ପାରମ୍ପରିକ ବାଦ୍ୟ ଓ ଡିଜେର ଉଚ୍ଚ ସଂଗୀତ ତାଳେ ତାଳେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଝୁମିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

କୁଜଙ୍ଗ, ୩୧।୧୦ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ହାଇକୋର୍ଟ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରି ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଓକିଲମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିଲେ। ତେବେ ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ବୁଧବାର ସାରା ରାଜ୍ୟର ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କୁଜଙ୍ଗ ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରାଯାଇଥିଲା।

ବେଡ଼ାରୀରେ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ଭସାଣି

ବେଡ଼ାରୀରେ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ଭସାଣି

ପାଟକୁରା, ୩୧।୧୦ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବୁଧବାର ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଭଣ୍ଡୁର ଉଦ୍ୟମ

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଭଣ୍ଡୁର ଉଦ୍ୟମ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୩୧।୧୦: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୁଆଖିଆଠାରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରାଇସ, ପ୍ରେସଟିଜ ଓ ପେନ୍‌ଶନ ଦାବିରେ  ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସୋମବାର  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

କୋରେଇ,୩୧ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କୋରେଇ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ। ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇ ନ ଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଏଟିଏମ୍‌ ମେଶିନ ଭାଙ୍ଗି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ପୋଲିସ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି। 

ପଲିଥିନ୍‌ ବନ୍ଦ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ପଲିଥିନ୍‌ ବନ୍ଦ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ଏପିଏଲ୍‌ଏଲ୍‌ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପଲିଥିନ୍‌ ବନ୍ଦ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଗାନ୍ଧୀଛକଠାରୁ ବାହାରି  ମେଡିକାଲ ଛକ ଦେଇ ଯାଜପୁର ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।  

୭୭ ଦିନରେ କାଠ ଶିଳ୍ପ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

୭୭ ଦିନରେ କାଠ ଶିଳ୍ପ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କାଠ ଶିଳ୍ପ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା ମଙ୍ଗଳବାର ୭୭ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ହେଲେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବା କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀକାନେ କହିଛନ୍ତି। 

ଶେଷ ହେଲା ଷୋଡ଼ଶ ପଦଯାତ୍ରା: ଯୋଗଦେଲେ ୩୦୦ ବୌଦ୍ଧଭିକ୍ଷୁ

ଶେଷ ହେଲା ଷୋଡ଼ଶ ପଦଯାତ୍ରା: ଯୋଗଦେଲେ ୩୦୦ ବୌଦ୍ଧଭିକ୍ଷୁ

ବରୀ,୩୧ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ିଶାରେ ଥିବା ଧଉଳିଗିରି, ରତ୍ନଗିରି, ଉଦୟଗିରି, ଲଳିତଗିରି ଆଦି ବାୈଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀର ସୁରକ୍ଷା ଓ ବିକାଶ ପାଇଁ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ବାୈଦ୍ଧଭିକ୍ଷୁମାନେ ଷୋଡ଼ଶ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ୨୪ ତାରିଖରେ ଧଉଳିଗିରିଠାରୁ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମଙ୍ଗଳବାର ରତ୍ନଗିରିରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ସବର୍ଣ୍ଣ, ଅସବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟଣା: ଛଣଗିରି ବଜାର ବନ୍ଦ

ସବର୍ଣ୍ଣ, ଅସବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟଣା: ଛଣଗିରି ବଜାର ବନ୍ଦ

ନିରାକାରପୁର,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ଛଣଗିରି ପଞ୍ଚାୟତ ଛଣଗିରି ବଜାରରେ ସବର୍ଣ୍ଣ, ଅସବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଛଣଗିରି ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିଛି। 

ସରକାରୀ କଟକଣାକୁ ମାନିଲେନି କୃଷକ ସଂଗଠନ

ସରକାରୀ କଟକଣାକୁ ମାନିଲେନି କୃଷକ ସଂଗଠନ

ବାଲୁଗାଁ,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସରକାରଙ୍କ କଟକଣାକୁ ରାଜ୍ୟ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଗ୍ରହଣ କରିନାହିଁ ।   

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ : ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆହତ, ୬ ଗୁରୁତର

ଖଣ୍ଡପଡା,୩୦ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଢୋଲମରାରୁ ନୟାଗଡ ଅଭିମୁଖେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆସୁଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଭିଲେଜର (ମିନି ବସ୍‌ )ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଚାଳକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇବାରୁ ଗାଡିଟି  ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଏକ ଗଛରେ ଧକ୍କା ହୋଇଯିବା ଫଳରେ ଗାଡିରେ ଥିବା ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଁ।  ସାଥୀ ସଂଘ ବୈଠକ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଁ। ସାଥୀ ସଂଘ ବୈଠକ

ବୋଲଗଡ଼,୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ୍‌ ବାଙ୍କୋଇସ୍ଥିତ ତାରେଶ୍ୱରଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗଁ।  ସାଥୀ (ମେଟ୍‌)ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରେରଣ :ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରେରଣ :ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀର ମହିଳା ସଦସ୍ୟାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଓ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରେରଣ କରାଯାଉଥିବା ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଯୁବବାହିନୀର ଶତାଧିକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନାକୁ ପ୍ରାୟ ୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଘେରାଉ କରି ରଖିଥିଲେ।

ବାରିମୂଳ ସବ୍‌ଜେଲରେ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌କୋର୍ଟ :ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୫୭ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ

ବାରିମୂଳ ସବ୍‌ଜେଲରେ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌କୋର୍ଟ :ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୫୭ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ/ଡେରାବିଶ, (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ୩୦ା୧୦- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ବାରିମୂଳ ସବ୍‌ଜେଲରେ ବିଚାର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର କ୍ୟାମ୍ପ୍‌କୋର୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଜଜ୍‌ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌କୋର୍ଟରେ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଜାମିନଯୋଗ୍ୟ ମାମଲାଗୁଡିକର ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।  

୯ ସୁନାମି ଆଲର୍ଟ ଟାଓ୍ବାର ଲୋକାର୍ପିତ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

୯ ସୁନାମି ଆଲର୍ଟ ଟାଓ୍ବାର ଲୋକାର୍ପିତ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମହାକାଳପଡା,୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକରେ ସୋମବାର ୯ ସୁନାମି ଆଲର୍ଟ ଟାଓ୍ବାରକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଟାଓ୍ବାରଗୁଡିକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି । 

ମହାବାତ୍ୟାକୁ ପୂରିଲା ୧୯ ବର୍ଷ :ମିଳିନାହିଁ କ୍ଷତିପୂରଣ,କାମରେ ଆସୁନି ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର

ମହାବାତ୍ୟାକୁ ପୂରିଲା ୧୯ ବର୍ଷ :ମିଳିନାହିଁ କ୍ଷତିପୂରଣ,କାମରେ ଆସୁନି ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର

ମହାକାଳପଡା, ୩୦ା୧୦ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-୧୯୯୯ ମହାବାତ୍ୟାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୯ ବର୍ଷ ପୂରିଛି। ମାତ୍ର ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ର ସେହି  କରାଳ ସ୍ମୃତି ଏବେବି ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଜୀବିତ  ହୋଇରହିଛି। 

ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଧର୍ମଶାଳା, ୨୯।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୧୩ ଓ ୧୪ ନମ୍ବର ଜୋନ୍‌ରେ ସୋମବାର ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୧୩ ନମ୍ବର ଜୋନ୍‌ର କ୍ଷେତ୍ରପାଳ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ କୁମାର ବଳବନ୍ତରାୟ ପଦଯାତ୍ରା ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।  

ଚାନ୍ଦୋଳ ଖଦିହାଟର ଚାହିଦା ବଢ଼ୁଛି

ଚାନ୍ଦୋଳ ଖଦିହାଟର ଚାହିଦା ବଢ଼ୁଛି

ଡେରାବିଶ, ୨୯।୧୦ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଚାନ୍ଦୋଳ ବଜାରରେ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟ ଖଦି ଗ୍ରାମୋଦ୍ୟୋଗ ବୋର୍ଡ଼ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଖଦିହାଟ ଖୋଲାଯାଇଛି। 

ଭିଡ଼ରେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛନ୍ତି ରାଜନେତା

ଭିଡ଼ରେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛନ୍ତି ରାଜନେତା

ଡେରାବିଶ, ୨୯।୧୦ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ମା’ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜାର ୬ଷ୍ଠ ଦିବସରେ କୋହଲା ପାଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ସବୁ ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ନିକଟରେ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି।