ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଖବର କାଗଜ ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ମୋବାଇଲ, ନଗଦ ଟଙ୍କା ଲୁଟ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡଗାଁ ଥାନା ଓ ବାହାଡ଼ାଝୋଲା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଢୋଲମସ୍କା ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣେ ଖବର କାଗଜ ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ  ମୋବାଇଲ ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି| 

ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ ମାମଲାରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ, ଅନ୍ୟ ମାମଲାରେ ୨ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ ମାମଲାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଓଡଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନନ୍ଦିଘୋର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଊର୍ମିଳା ପରିଡା(୩୮)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି| 

୪ଦିନ ହେଲା ଡାକ ସେବା ବନ୍ଦ

୪ଦିନ ହେଲା ଡାକ ସେବା ବନ୍ଦ

ନୂଆଗାଁ,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଉପଡାକଘରେ ୪ଦିନ ହେଲା ଡାକ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଫଳରେ ଜରୁରୀ କାଗଜପତ୍ର ବା ଚିଠିପତ୍ର ପାଇ ନ ପାରି ଲୋକେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। 

ଭୁଶୁଡିଲା ଘର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ଭୁଶୁଡିଲା ଘର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ନୂଆଗାଁ,୧୬ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ କାପ୍ତାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବାମୁରି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଘର ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛନ୍ତି। 

ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବ: ଶ୍ରୀହୀନ ହୋଇପଡିଛି ରାଧାମୋହନ ଜୀଉଙ୍କ ବଗିଚା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୬ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିର ଆଦି ପୀଠ ହେଉଛି କଣ୍ଟିଲୋ ଶ୍ରୀ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ର। ନୀଳମାଧବ ଜୀଉ ବିଜେ କରିଥିବା ବ୍ରହ୍ମାଦ୍ରୀ ପାହାଡ ଦକ୍ଷିଣପାର୍ଶ୍ୱ ପାଦଦେଶରେ ରହିଛି ରାଧାମୋହନ ଜୀଉଙ୍କ ମଠ। 

କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ପୀଠ: ସମାଧାନ ହେଉନି ପାର୍କିଂ ସମସ୍ୟା

କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ପୀଠ: ସମାଧାନ ହେଉନି ପାର୍କିଂ ସମସ୍ୟା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୬ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ପୀଠରେ ଯାନବାହନ ପାର୍କିଂ ପାଇଁ ଖଣ୍ଡପଡା ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ନିଲାମ ମାଧ୍ୟମରେ ଫି’ ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। 

ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା: ସମାଜସେବୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା: ସମାଜସେବୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଇଚ୍ଛାପୁରଠାରେ ସମାଜସେବୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ୩ୟ ବାର୍ଷିକ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଓ ସମାଜସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠୀମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। 

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ବୋଲଗଡ଼,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ କୃଷକମାନେ ବୋଲଗଡ଼ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ସତ୍ୟାଗ୍ରହରେ ବସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଇଜ୍‌, ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ୍‌ ଓ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଦାବି ନେଇ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିଲା। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ୍‌ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନ୍‌

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ୍‌ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନ୍‌

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଳକ ଜାରକାସ୍ଥିତ ମହୋତ୍ସବ ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ୍‌ ମେମୋରିଆଲ୍‌  କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ

ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ

କାଳିଆପାଣି, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କାଳିଆପାଣି ପଞ୍ଚାୟତର ହାଟପଡ଼ିଆ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଘଡାଇ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଶହୀଦ ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବାଧିନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ। 

ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୧୩ନଂ ଜୋନ୍‌ରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ଧର୍ମଶାଳା ବିଧାୟକ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଗହଣରେ ପଦ ଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗଦେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲେକାଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ। 

ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଙ୍ଗଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ରାଏପଡାସ୍ଥିତ ଜୟ ମଙ୍ଗଳା ନୋଡାଲ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଉତ୍କଳମଣି ପଣ୍ଡିତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ୩ୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ବୁଧବାର ଜାରକାସ୍ଥିତ କଳ୍ପତରୁ ଦାସ ଶିଶୁ ଉଦ୍ୟାନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କଳ୍ପତରୁ ଦାସ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବକୁ ଏମ୍‌ପି ରୀତା ତରାଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ଡିସେମ୍ବର ୭ରୁ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ

ଡିସେମ୍ବର ୭ରୁ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୬ା୧୧: ଗୁରୁବାର ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ୨୦୧୮-୧୯ ଖରିଫ ଋତୁ ପାଇଁ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗୁନି ସିଏସ୍‌ଆର ଅର୍ଥ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗୁନି ସିଏସ୍‌ଆର ଅର୍ଥ

ପାରାଦୀପ,୧୬ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୨୦୧୩ କମ୍ପାନୀ ଆକ୍ଟ ଅନୁସାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥା ସେମାନଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଲାଭାଂଶର ୨ରୁ ୫ ପ୍ରତିଶତ ସିଏସଆର (କର୍ପୋରେଟ ସୋସିଆଲ ରେସ୍‌ପନସିବିଲିଟି) ବାବଦରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ। 

ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଧାରଣା

ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଧାରଣା

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଭଣ୍ଡୁର କରିବା ପାଇଁ ଚଳାଇଥିବା ଦମନଲୀଳା ବିରୋଧରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସଂଗଠନର ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ୍‌ ଶାଖା ତରଫରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଜାଗା ମିଶନରେ ୧୦୭ ଜଣଙ୍କୁ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ

ଜାଗା ମିଶନରେ ୧୦୭ ଜଣଙ୍କୁ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୫।୧୧-ସହର ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ା ରାସ୍ତାଘାଟ ନିର୍ମାଣ ଠାରୁ  ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମାପନ ହୋଇଥାଏ ।

ରାଜନଗର ଥାନା ଆଗରେ କୃଷକଙ୍କ ଧାରଣା

ରାଜନଗର ଥାନା ଆଗରେ କୃଷକଙ୍କ ଧାରଣା

ରାଜନଗର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ , ପ୍ରାଇସ ଓ ପେନ୍‌ସନ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ରାଜନଗର ଥାନା ଆଗରେ କୃଷକମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ ।

କଲେଜ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା

କଲେଜ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା  ଅଧୀନ ମାର୍ଶାଘାଇ କଲେଜ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗୃହ ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗୃହ ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୫।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନରସିଂହପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୁରାତନ ଆଜବେଷ୍ଟସ୍‌  ଗୃହ ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି । 

ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଶିଶୁ ଦିବସ ପାଳିତ

ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଶିଶୁ ଦିବସ ପାଳିତ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୫।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର)- ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଳକ ଅଧୀନ ଖଡ଼ିପାଳ ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଶିଶୁ ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୫।୧୧: ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ଓଡିଶାର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ  ପ୍ରାଇସ ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ ଓ ପେନସନ ଦାବିରେ ୧୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀମାନେ  ଯାଜପୁର ଜିଲା  ଜେନାପୁର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଭତ୍ତା ନେବାକୁ ଆସି ଫେରିଲେନି ଘରକୁ, ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଭତ୍ତା ନେବାକୁ ଆସି ଫେରିଲେନି ଘରକୁ, ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ରଣପୁର,୧୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ ପଟିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୁରୁବାର ଭତ୍ତା ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ମୃତ ବୃଦ୍ଧା ହେଲେ ପ୍ରେମଲତା ଲେଙ୍କା(୮୦)। ଏହାକୁ ନେଇ ପଟିଆ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ରଘୁନାଥପୁର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘର ଗଣଧାରଣା

ରଘୁନାଥପୁର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘର ଗଣଧାରଣା

ରଘୁନାଥପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ବୈମାତୃକ ମନୋଭାବ ଓ ମାତ୍ରାଧିକ ପୋଲିସ ଜୁଲମ ପ୍ରତିବାଦରେ ରଘୁନାଥପୁର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ୫ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷୀ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପେଟ ପାଟଣା କଥା ଚିନ୍ତା ନ କରି ସରକାର ପୋଲିସ ଲଗାଇ ଗିରଫ କରିନେଲେ।