ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୫ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା କଣ୍ଟିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫକୀର ଅତିବୁଦ୍ଧିପାଟଣାର ରନତ୍ାକର ଖଟୁଆ ଓରଫ ବଜରଙ୍ଗୀ(୧୯)ଙ୍କ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଏଭଳି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ମୃତପୁଅଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ କରିଛନ୍ତିି।

 ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ

ନାଉଗାଁ,୧୫।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମାଠାରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନୟାଗଡ଼ରେ ଯୁବକ ପାଳିଲେ ନିଆରା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ

ନୟାଗଡ଼ରେ ଯୁବକ ପାଳିଲେ ନିଆରା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ

ନୂଆଗାଁ/ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଫେବୃୟାରୀ ୧୪ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’କୁ ପ୍ରେମ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଅନେକ ଯୁବତୀ ଯୁବକ ପାର୍କ, ସିନେମା ହଲ୍‌, ମଲ୍‌ କିମ୍ବା ଭୋଜିଭାତରେ ସମୟ ବିତାଇଥିବାବେଳେ ନୟାଗଡ଼ର କେତେକ ଯୁବକ ଏହାକୁ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।

ଖାଦ୍ୟ କମିଶନରଙ୍କ ନୂଆଗାଁ ପରିଦର୍ଶନ: ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଜାଗାର ନକ୍ସା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଖାଦ୍ୟ କମିଶନରଙ୍କ ନୂଆଗାଁ ପରିଦର୍ଶନ: ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଜାଗାର ନକ୍ସା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୂଆଗାଁ, ୧୫।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସୁବିଧା ଅସୁବିଧା ବୁଝିବା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଖାଦ୍ୟ କମିଶନର ରଙ୍ଗଲାଲ ଜାମୁଡା ନୂଆଗାଁ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। 

ଭାଡ଼ିକିଳା ବିଜୁ ସେତୁ ଲୋକାର୍ପିତ:୧୦ ଗ୍ରାମର ୧୫ ହଜାର ଲୋକ ହେବେ ଉପକୃତ

ଭାଡ଼ିକିଳା ବିଜୁ ସେତୁ ଲୋକାର୍ପିତ:୧୦ ଗ୍ରାମର ୧୫ ହଜାର ଲୋକ ହେବେ ଉପକୃତ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୫ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ଶରଧାପୁର-ଭାଡ଼ିିକିଳା-ଓସ୍ତିଆ ରାସ୍ତାର ଭାଡ଼ିିକିଳାଠାରେ ୪ କୋଟି ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ବିଜୁ ସେତୁର ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ଓ ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି| 

 ୬୦ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ଦେଶୀମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଜେଲ୍‌

୬୦ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ଦେଶୀମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଜେଲ୍‌

ରଣପୁର,୧୫ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାର ରଣପୁର ଥାନା ଦର୍ପନାରାୟଣପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁଲିଆ ଗ୍ରାମରୁ ଗୁରୁବାର ରଣପୁର ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରୁ ୬୦ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ଦେଶୀ ମଦ ପାଉଚ୍‌ ଜବତ କରିଛି

ବାଇଚଢ଼େଇ, ଖଜୁରୀ, ତାଳଗଛ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଚେତନତା: ମନ ଢାଳିଛନ୍ତି ପରିବେଶପ୍ରେମୀ ଅନ୍ତର୍ଯାମୀ ସାହୁ

ବାଇଚଢ଼େଇ, ଖଜୁରୀ, ତାଳଗଛ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଚେତନତା: ମନ ଢାଳିଛନ୍ତି ପରିବେଶପ୍ରେମୀ ଅନ୍ତର୍ଯାମୀ ସାହୁ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୫ା୨(ଅଜୟ କୁମାର ମହାରଣା)-କଣ୍ଟିିଲୋ ଓ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ଖଜୁରି, ତାଳ ଆଦି ଗଛ ଓ ବାଇଚଢ଼େଇଙ୍କ ବଂଶ କ୍ରମଶଃ ହ୍ରାସ ପାଉଥିବାରୁ ଏଥିନେଇ ଜଣେ ପରିବେଶପ୍ରେମୀ ବିଶେଷ ଭାବେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। 

ହରାଇଲେ ୨ ହାତ:  ଭିକ୍ଷାମାଗି ପରିବାର ପୋଷୁଛନ୍ତି ରବି

ହରାଇଲେ ୨ ହାତ: ଭିକ୍ଷାମାଗି ପରିବାର ପୋଷୁଛନ୍ତି ରବି

 ଭାପୁର,୧୫ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଟିକିଏ ଅସାବଧାନତା ହେବା ଯୋଗୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଲଟିଗଲେ। ତାଙ୍କର ଜୀବନ ଓ ଜୀବିକାର ଗତିପଥ ବଦଳି ଗଲା। ଏହାର ଏକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ହେଉଛନ୍ତି ରବି ନାଏକ।

ଅସଜଡ଼ା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର, ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଅସଜଡ଼ା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର, ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୫ା୨: ୧୯୮୫ ପରଠାରୁ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ସହର ସମେତ ଜିଲା ପାଇଁ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ ହୋଇନାହିଁ। ଫଳରେ ଏହି ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ସହରଟି ଅସଜଡ଼ା ହୋଇ ରହିଛି। 

ଶ୍ରୀରାମ ଆଶ୍ରମରେ ହନୁମାନ ମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଶ୍ରୀରାମ ଆଶ୍ରମରେ ହନୁମାନ ମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଭାପୁର,୧୪ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଶାଳପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କିସ୍‌ମତ କେନ୍ଦୁପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମସ୍ଥ ଶ୍ରୀରାମ ଆଶ୍ରମରେ ହନୁମାନ ବିଗ୍ରହ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି। ଏ ଉପଲକ୍ଷେ ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ବୁଧବାର ୨ ଦିନ ଧରି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ଭାଗବତ ସଭା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି।

୧୬ରୁ  ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ମାଘମେଳା:  ବିଳମ୍ବରେ ବସିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

୧୬ରୁ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ମାଘମେଳା: ବିଳମ୍ବରେ ବସିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୪ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କଣ୍ଟିଲୋ ଶ୍ରୀ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ପବିତ୍ର ଭୈମୀ ଏକାଦଶୀ ବା ମାଘମେଳା ଫେବୃୟାରୀ ୧୬ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ା ଶହ ଶହ ବର୍ଷଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଏହି ମେଳାରେ ବୁଲିବା ସହିତ ଶ୍ରୀ ଜୀଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଏଠାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସମାଗମ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଓ ଗିରଫ ଦାବି

ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଓ ଗିରଫ ଦାବି

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୪ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ସିସୋର ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ସମନ ପାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ା ତେଣୁ ନୈତିକିତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାହୁ ବିଧାୟକ ପଦବୀରୁ  ଇସ୍ତଫା ଦେବା ଓ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ  ବୁଧବାର ଦାବି କରାଯାଇଛି । 

ଚିଲିକାରୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ ଅତିଥି ପକ୍ଷୀ

ଚିଲିକାରୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ ଅତିଥି ପକ୍ଷୀ

ବାଲୁଗଁ।,୧୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶୀତର ପ୍ରକୋପ କମି ଆସୁଥିବା ବେଳେ କିଛିଦିନ ହେଲା ତାତି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଣୁ ଜଳବାୟୁ ଉଷ୍ମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନୀଳାମ୍ବୁ ଚିଲିକାର ମୋହ ଛାଡ଼ି ବିଦେଶାଗତ ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗର ପକ୍ଷୀ ଏବେ ଘର ମୁହାଁ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

ମନ୍ଦିର ପରିସରରୁ ଚନ୍ଦନ ଗଛ ଚୋରି

ମନ୍ଦିର ପରିସରରୁ ଚନ୍ଦନ ଗଛ ଚୋରି

ବାଲୁଗାଁ,୧୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଲୁଗାଁ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ଉମାମହେଶ୍ୱର ଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପରିସରରୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏକ ଚନ୍ଦନ ଗଛ କାଟି ନେଇଛି।  ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏହି ଚନ୍ଦନ ଗଛ ବହୁ ଦିନରୁ ରହିଆସିଥିଲା । 

ଚାଷୀ ପାଇଲେନି ମୁଗ ବିହନ : ଗୋଦାମରେ ଖାଇଗଲେ ପୋକ

ଚାଷୀ ପାଇଲେନି ମୁଗ ବିହନ : ଗୋଦାମରେ ଖାଇଗଲେ ପୋକ

ନୂଆଗାଁ,୧୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାଷୀମାନେ ଫସଲ ଅମଳ କରି ଲାଭବାନ ହେବା ପାଇଁ ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ବିହନ ଯୋଗାଇ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଏବଂ ଖାମଖିଆଲ ନୀତି ଯୋଗୁ ଚାଷୀମାନେ ତାହାର ସୁଫଳ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। 

ବାହାଘର ଭୋଜି ଖାଇ ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅସୁସ୍ଥ

ବାହାଘର ଭୋଜି ଖାଇ ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅସୁସ୍ଥ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା)/ରଣପୁର,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଜଜଙ୍କିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ମହାଦେବ ସାହିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବାହାଘର ଭୋଜି ଖାଇ ୨୫ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଚାଷଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ନାହିଁ: ଚୁଆ ଖୋଳି ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ଚାଷଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ନାହିଁ: ଚୁଆ ଖୋଳି ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ମହାକାଳପଡା, ୧୨।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଚାଷୀ ଓ ଚାଷର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଥିବା ବେଳେ ରିହାତି ଦରରେ ସାର, ବିହନ ପମ୍ପସେଟ୍‌ ଆଦି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।  ଏଥିସହ ଚାଷୀ, ଭାଗଚାଷୀ ଓ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚାଷୀଙ୍କୁ କମ୍‌ ସୁଧରେ ଋଣ ଯୋଗାଇ ଦେବାର ନିୟମ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଷୀମାନେ ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳସେଚନ ଏକ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଖରିଫ୍‌ ବା ରବି ଫସଲ ସମୟରେ ବିଲରେ ପାଣି ପହଞ୍ଚୁନି। ଫଳରେ ଚାଷୀମାନେ ଚୁଆ ଖୋଳି ତେଣ୍ଡା, ସେଣା ବା ଡଜେଲ ଚାଳିତ ପମ୍ପ ଲଗାଇ ବିଲକୁ ପାଣି ମଡ଼ାଉଛନ୍ତି।

୬ ଆନ୍ତଃଜିଲା ଡକାୟତ ଗିରଫ

୬ ଆନ୍ତଃଜିଲା ଡକାୟତ ଗିରଫ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୩।୨-ଯାଜପୁର ଜିଲା ପୋଲିସ ଏକ ଆନ୍ତଃଜିଲା ୬ଜଣିଆ ଡକାୟତ ଦଳକୁ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ବାବୁଲା ସାହୁ, ଢେଙ୍କାନାଳର କାଳିଆ ରଣା ଓ ପପୁ ରଣା, ଯାଜପୁର ଜିଲାର ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାତ୍ର, ପୁରୀ ଜିଲାର ରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ଓ କଟକ ଜିଲାର ଚେମା ପଧାନ। 

ବଧୂହତ୍ୟା  ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଗିରଫ

ବଧୂହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଗିରଫ

ରଣପୁର,୧୩।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ଥାନା ମହତପଲ୍ଲା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଶ୍ୱଶୁର ଘର ସମ୍ପତ୍ତି ଲୋଭରେ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ପୋଲିସ ୨୯/୧୯ରେ ଏକ ମାମାଲା ରୁଜୁକରି ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ପ୍ରତାପ କୁମାର ମହାପାତ୍ର (୩୦) ଓ ଶ୍ୱଶୁର ପ୍ରସନ୍ନ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।  ମୃତଦେହ ଗ୍ରାମରୁ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ରଣପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ପଠାଇଛି । 

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିଲାନି ପ୍ରଶାସନ: ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଚାଷୀ

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିଲାନି ପ୍ରଶାସନ: ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଚାଷୀ

ରଣପୁର,୧୩।୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗତ ୪ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସଭା ତରଫରୁ ରଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ଚାଷୀ ୨୦୧୫ ମସିହାରୁ ବକେୟା ଥିବା ମରୁଡି ବାବଦ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇଁ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। 

ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ: କଟକ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଚାମ୍ପିୟନ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ଚିଲିକା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବଳରାମଦେବ କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏହାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କଟକ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଓ ଭବାନୀପାଟଣା କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନା: ନିମ୍ନମାନର କାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନା: ନିମ୍ନମାନର କାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ନୂଆଗାଁ,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଦେଶର ପ୍ରତି ଗାଁକୁ ରାସ୍ତା ସଂଯୋଗୀକରଣ ହୋଇପାରିଲେ ଯାତାୟାତ, ପରିବହନର ସୁବିଧା ସହ ଦେଶର ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ସଡ଼କ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉଦାସୀନତା, ଅପାରଗତା, ଦୁର୍ନୀତି ଓ ତଦାରଖର ଅଭାବରୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଯୋଜନାର ସଫଳତା ପହଞ୍ଚତ୍ପାରୁନି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ:  ଋଣ ବାବଦରେ ପରିଶୋଧ ହେବ ନାହିଁ କାଳିଆ ଯୋଜନା ଅର୍ଥ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ: ଋଣ ବାବଦରେ ପରିଶୋଧ ହେବ ନାହିଁ କାଳିଆ ଯୋଜନା ଅର୍ଥ

ବୋଲଗଡ଼,୧୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଋଣଖିଲାପି ଚାଷୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କାଳିଆ ଯୋଜନା ବାବଦ ପ୍ରଦତ୍ତ ଅର୍ଥକୁ ପରିଶୋଧ ବାବଦରେ ନ କାଟିବାକୁ ବୈଠକରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଗୃହୀତ ହୋଇଛି।

ନବନର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ନବନର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ପରାଦୀପ,୧୨ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାରାଦୀପ ଉପକଣ୍ଠ ଭୂତମୁଣ୍ଡାଇ ୫ନଂ (କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥଠାରେ ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରାଇସ୍‌, ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ, ପେନ୍‌ସନ ଦାବିରେ ସଂଗଠନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସମସ୍ତ ଭାରିଯାନ ଅଟକାଇଥିଲେ।