ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

୧୨ ଦଫା ଦାବିରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା ସହାୟିକାଙ୍କ ସମାବେଶ

୧୨ ଦଫା ଦାବିରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା ସହାୟିକାଙ୍କ ସମାବେଶ

ଆଳି,୨୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : ଆଳି ବ୍ଲକ ସିଇଓ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ନିଖିଳ ଓଡିଶା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଚିକା ଓ ସହାୟିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛ। ୧୨ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି।

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଖନନ ଦାବି: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଖନନ ଦାବି: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାଟକୁରା,୨୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅଧନ ପଦ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବିଚଣା ଶିବ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଖନନ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ନୂଆପଡ଼ା ବଜାର ଛକରେ ଜନସାଧାରଣ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ିଲା ଟ୍ରକ୍‌: ଜଣେ ମୃତ,ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ିଲା ଟ୍ରକ୍‌: ଜଣେ ମୃତ,ଦୁଇ ଗୁରୁତର

ଧର୍ମଶାଳା,୨୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ରଥିଆ ଛକ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରାବାର ଭୋର ସମୟରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ରାସ୍ତା ଉପରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ଏକ ଟ୍ରକ ସହ ଅନ୍ୟ ଟ୍ରକ୍‌ର ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଢାବାର ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୨୪।୮: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଂସାର ପଞ୍ଚାୟତ କାଙ୍କଦିଆ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ଯୁବତୀଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଯୁବତୀଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଏହି ଗ୍ରାମର ବ୍ରହ୍ମାନନ୍ଦ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝିଅ ରୁକ୍ମୁଣୀ(୧୭)।

୧୧୦ ସ୍କୁଲରେ ନାହାନ୍ତି ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ

୧୧୦ ସ୍କୁଲରେ ନାହାନ୍ତି ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ

ବଅଁରପାଳ,୨୪।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରଚାର କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତବ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହିଁ। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକକୁ ଏହାର ଉଦାହରଣ ଭାବେ ନିଆଯାଇପାରେ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

କାଳିଆପାଣି, ୨୪ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ସୁକିନ୍ଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଳିପଶୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବୋର୍ଡରେ ବାହାରିଥିବା ତାରରେ ହାତ ବାଜିଯିବାରୁ ଜଣେ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ପାଣି ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଠପଢା ଛାଡି ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପାଣି ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଠପଢା ଛାଡି ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ରସୁଲପୁର, ୨୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରଥମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରଥମଖଣ୍ଡ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଗୁରୁବାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।  

 ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ କରି ଫେରାର ଘଟଣା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନୁଗୋଳରୁ ଗିରଫ

ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ କରି ଫେରାର ଘଟଣା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନୁଗୋଳରୁ ଗିରଫ

ଡୁବୁରୀ, ୨୪ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଜଣେ  ଗରିବ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗର୍ଭବତୀ କରି ଫେରାର ଅଭିଯୋଗରେ କଳିଙ୍ଗନଗର ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।  ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲା ବିକ୍ରମପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବରା ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବେହେରା(୨୪) ।

ଚୋରି ବ୍ୟାଟେରି ଜବତ, ୨ଯୁବକ ଅଟକ

ଚୋରି ବ୍ୟାଟେରି ଜବତ, ୨ଯୁବକ ଅଟକ

ଧର୍ମଶାଳା, ୨୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଥାନୁଆଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯୋଗରଡା ଗ୍ରାମ ମୋହନ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କର ଅଟୋରୁ ଚୋରି ବ୍ୟାଟେରିକୁ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି।

ଭଙ୍ଗା କୁଡିଆରେ ଚାଲିଛି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ଭଙ୍ଗା କୁଡିଆରେ ଚାଲିଛି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ରସୁଲପୁର, ୨୪ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ଭୂମିକା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକର ଉନ୍ନତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ନୂତନ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିମଳ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି ।

ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କଲେ ଜିଲାପାଳ

ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କଲେ ଜିଲାପାଳ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୪ା୮- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଚାହାଳିସ୍ଥିତ ଜନଶକ୍ତି ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଗୁରୁବାର ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡ. ଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ ହେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ। 

ସିନ୍ଦୂରିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚାରା ରୋପଣ

ସିନ୍ଦୂରିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚାରା ରୋପଣ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୪ା୮- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ସିନ୍ଦୂରିଆ ପଞ୍ଚାୟତଠାରେ ଗୁରୁବାର ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଚାରା ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାଇବିନ ବାବାଙ୍କ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭଜନମଞ୍ଜରୀ

ବାଇବିନ ବାବାଙ୍କ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭଜନମଞ୍ଜରୀ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୨୪ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ବୁଦ୍ଧିବର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବାଲିନାସୀ ଗ୍ରାମ ବାସଭବନଠାରେ ଗୁରୁବାର ଦୀପଦଣ୍ଡି ମଠ ମହନ୍ତ ସ୍ବର୍ଗତ ବାଇବିନ ବାବାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭଜନ ମଞ୍ଜରୀ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ଓଭରହେଡ୍‌ ପାଣିଟାଙ୍କିର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ଓଭରହେଡ୍‌ ପାଣିଟାଙ୍କିର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଭାପୁର,୨୪ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଭାପୁର ବ୍ଲକ ପଥରଚକଡ଼ା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ୧ ଲକ୍ଷ ଲିଟର କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ପାଣିଟାଙ୍କି ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଓଭରହେଡ୍‌ ପାଣିଟାଙ୍କି ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୧ କୋଟି ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ଓ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବ। 

ନୟାଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସି: ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି ସ୍ବଚ୍ଛ ବଜାର ମିଶନ

ନୟାଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସି: ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି ସ୍ବଚ୍ଛ ବଜାର ମିଶନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୪ା୮- ନୟାଗଡ଼ ଏନ୍‌ଏସିରେ ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି ସ୍ବଚ୍ଛ ବଜାର ମିଶନ। ବଜାରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆ ଗଦା ହୋଇ ପଡିରହୁଛି। ଦିନ ୧୨ଟା ନ ହେଲେ ବଜାରରୁ ଅଳିଆ ଉଠୁନାହିଁ। ବଜାର କଥା ଛାଡ଼ନ୍ତୁ, ସହର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବିଭନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଳିଆ ପଡ଼ିରହି ଦୁର୍ଗନ୍ଧମୟ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ମହେନ୍ଦ୍ର ସାଗର ପୁଷ୍କରିଣୀ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ମହେନ୍ଦ୍ର ସାଗର ପୁଷ୍କରିଣୀ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୨୪ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ସହରାଞ୍ଚଳ ତହସିଲ ଓ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପଛପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ମହେନ୍ଦ୍ର ସାଗର ପୁଷ୍କରିଣୀ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ହେବ ଆବଶ୍ୟକ ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିରହିଛି। 

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଆତଙ୍କ, ଚିହ୍ନଟ ହେଲେଣି ୧୧୦ ରୋଗୀ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଆତଙ୍କ, ଚିହ୍ନଟ ହେଲେଣି ୧୧୦ ରୋଗୀ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୪ା୮: ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ଡେଙ୍ଗୁକୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରକାର ଆତଙ୍କ ଖେଳିଗଲାଣି। ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ମାସରୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଜିଲାରେ ୧୧୦ ଜଣ ଡେଙ୍ଗୁରେ ପୀଡିତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। 

ସର୍କିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼

ସର୍କିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୪ା୮: ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସର୍କିଟ୍‌ ହାଉସ ପରିସରରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ବିଜେଡି ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ  ହୋଇଥିଲା। ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ଦାସଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଜଣେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।

ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚର ରାସ୍ତାରୋକୋ

ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚର ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାରାଦୀପ,୨୪ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ପାଇଁ ଜମି ହରାଇଥିବା ୧୭୫୨ ପରିବାରକୁ ନେଇ ଗଠିତ ହୋଇଛି ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚ। ଉକ୍ତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ରଙ୍ଗିଆଗଡ଼ ଓଭରବ୍ରିଜଠାରେ ଘଣ୍ଟିକିଆ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା : ପାରାଦୀପରେ ୩ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା : ପାରାଦୀପରେ ୩ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ପାରାଦୀପ,୨୪ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପରେ ଗୁରୁବାର ୩ଟି କ୍ଷୁଦ୍ରଶିଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଶିଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ଇଫ୍‌କୋର ରେଲ୍‌ଓ୍ବେ ସାଇଡିଂ।

ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଚୋପା ଦୁର୍ଗନ୍ଧରେ ନାକ ଫାଟୁଛି : ପ୍ରଶାସନର ତାଗିଦ୍‌ ସତ୍ତ୍ୱେ ଚାଲିଛି କାରବାର

ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଚୋପା ଦୁର୍ଗନ୍ଧରେ ନାକ ଫାଟୁଛି : ପ୍ରଶାସନର ତାଗିଦ୍‌ ସତ୍ତ୍ୱେ ଚାଲିଛି କାରବାର

ପାରାଦୀପ,୨୪ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ଷଣ୍ଢକୁଦ ଉପାନ୍ତ କଂସାରିପାଟିଆଠାରେ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଚୋପା (ମଥା) ବ୍ୟବସାୟକୁ ନେଇ ପୁଣି ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଚୋପା ଗଦା ହୋଇପଡିଥିବାରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ଯାତାୟାତ କରିହେଉନି। 

ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ବଗଦିଆରେ ସମାବେଶ: ମହିଳାଙ୍କ ଅଭୂତପୂର୍ବ ସମର୍ଥନ

ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ବଗଦିଆରେ ସମାବେଶ: ମହିଳାଙ୍କ ଅଭୂତପୂର୍ବ ସମର୍ଥନ

କୁଜଙ୍ଗ,୨୪ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଭୂତମୁଣ୍ଡାଇଠାରେ ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଉଥିବା ଦାବିକୁ ଗୁରୁବାର ବଗଦିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅଦ୍ଭୁତ ପୂର୍ବ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି।

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ରାଜକନିକା, ୨୩।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପଧାନପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ମା’ କୁଞ୍ଜକାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛଇ।

ଶାରୀରିକ ବ୍ୟାୟାମ ସମ୍ପଦ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଶାରୀରିକ ବ୍ୟାୟାମ ସମ୍ପଦ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୩।୮: ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବରିଷ୍ଠ କ୍ରୀଡ଼ା ଶିକ୍ଷକ ଛବି ପ୍ରସାଦ ମହାକୁଡ଼ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଚିତ ପୁସ୍ତକ ‘ଶାରୀରିକ ବ୍ୟାୟାମ ସମ୍ପଦ’ ସହରର ତିନିମୁହାଣୀସ୍ଥିତ ଏକ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।