ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ : ସଙ୍ଗଠିତ ହେଲେ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ

କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ : ସଙ୍ଗଠିତ ହେଲେ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୭: କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭାଜପା ଓ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡି ସରକାର ଉପରେ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳର ନେତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡିଲେଣି। ତେଣୁ ଏହି ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା କେବଳ ସଙ୍ଗଠିତ ହେଲେ ହିଁ ସମ୍ଭବ। ତାହା ହେଲେ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବିଧାନସଭା ସମେତ ଓଡ଼ିଶାରେ ସରକାର ଗଢିବ।

ସମୁଦ୍ରରେ ଫସିଥିବା ୧୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ

ସମୁଦ୍ରରେ ଫସିଥିବା ୧୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ

ପାରାଦୀପ,୧୪ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପୁରୀ ବତୀଘରଠାରୁ ୧୮ କିମି ଦୂର ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ବିପଦରେ ପଡିଥିବା ଏକ ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର ସହ ୧୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ (କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ) ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଉଦ୍ଧାର ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରୀ ମେରାଇନ୍‌ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା, ଗର୍ଭପାତ ଅଭିଯୋଗ : ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମାଉସୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା, ଗର୍ଭପାତ ଅଭିଯୋଗ : ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମାଉସୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୧୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଦଳିତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରତାରଣା ଦେବା ସହ ତାଙ୍କର ଗର୍ଭପାତ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମାଉସୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ନାଉଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ : ପ୍ରସ୍ତାବ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ

ନାଉଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ : ପ୍ରସ୍ତାବ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ

ନାଉଗଁା,୧୩ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ୬ଷ୍ଠ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଗନ୍ନାଥ ଦାସଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଲିଙ୍ଗରାଜ ସ୍ବାଇଁ, ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ମାମିନା ଦଳାଇ, ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଢୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ସୁବଳ ବେହେରା, ବିଡିଓ ବିଜୟ କେତନ ଚୌଧୁରୀ, ଡା.ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ, ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ବୈଠକରେ ଯାହା ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି, ତାହାକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁ ନ ଥିବା ରୋହିଆ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପଦ୍ମଚରଣ ରାଉତ, ନୂଆଗଁା ସଭ୍ୟ ଦୋଳଗୋବିନ୍ଦ ରାଉତ, ଅଲଣା ସମିତି ସଭ୍ୟ ମନ୍ମଥ ଓଝା ପ୍ରମୁଖ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ନୟାଗଡ ଅଫିସ,୧୩।୭-ନୟାଗଡସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ୧୫ଦିନ ଅଣସରରେ ରହିଥିବା ଶ୍ରୀଜୀଉମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ନବଯୌବନ ରୂପରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ନେତ୍ର ଲଗାଯାଇଥିଲା।

୧୯ବାଇକ୍‌ ଜବତ: ୨ଲୁଟେରା ଗିରଫ

୧୯ବାଇକ୍‌ ଜବତ: ୨ଲୁଟେରା ଗିରଫ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୩।୭-କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ପାଟକୁରା ଥାନା ପୋଲିସ ୨ଲୁଟେରାଙ୍କ ଠାରୁ ୧୯ଟି ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରି ଲୁଟେରାଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପାଟକୁରା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଦନ ଗ୍ରାମର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଓରଫ ଜୁଲୁ ଏବଂ ପାଟକୁରା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଭାବଗ୍ରାହୀ ସାମନ୍ତରାୟ ଓରଫ ଭାବ।

ଟିଟୋଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଜେରା

ଟିଟୋଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଜେରା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୩।୭-କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସହରର ଦିଲାରପୁରସ୍ଥିତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋ ଓରଫ ସୟଦ ଉସ୍‌ମାନ ଅଲୀଙ୍କ ଘରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବେନାଜୀରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୧୦ମିନିଟ୍‌ରେ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଜେରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ବଧୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ର ତଦନ୍ତ

ବଧୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ର ତଦନ୍ତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୩।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ପାଣିକୋଇଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅମୃତିଆ ବଢେସାହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ପୋଡ଼ି ମାରି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତା ମହିଳା ଜଣକ ହେଲେ କନକଲତା ଓଝା।

ବିଶ୍ୱ ଜନସଂଖ୍ୟା ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ଜନସଂଖ୍ୟା ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଜନଗର, ୧୩ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ରାଜନଗର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଶ୍ୱ ଜନସଂଖ୍ୟା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ

ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୩।୭: ଉତ୍କଳମଣି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସଙ୍କ ପବିତ୍ର ୯୦ ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଯାଜପୁର ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାସନଗର ଗୋପବନ୍ଧୁ ଛକଠାରେ ଥିବା ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ଶୁକ୍ରବାର ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାସୁମନ ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮

ରାଜନଗର, ୧୩ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ମହୁଲିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ମାଣପଡ଼ା ପଞ୍ଚୁବରାହୀ ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବନମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କଣ୍ଟେନର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ: ଗଳିପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

କଣ୍ଟେନର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ: ଗଳିପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୩।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ୧୬ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଛତିଆ ଚଟିଘର ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ କଣ୍ଟେନର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ୨୦ରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଛୋଟବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ଦିନକ ପରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା : ତିନିରଥ ନିର୍ମାଣ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ

ଦିନକ ପରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା : ତିନିରଥ ନିର୍ମାଣ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ

ରଣପୁର,୧୩ା୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡିଶାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭାବେ ପରିଚିତ ରଣପୁର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭଳି ନୀତିକାନ୍ତି ହୋଇଥାଏ। ଆଉ ଦିନକ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରେ ଏଠାରେ ଠାକୁରଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଠିକାଦାର ଜେଲ ଗଲେ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୩।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଖଣ୍ଡପଡା ସହର ୮ନଂ. ୱାର୍ଡ କୁମ୍ଭାରସାହିର ବିରଞ୍ଚତ୍ ନାରାୟଣ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଫତେଗଡ ପୋଲିସ ଖଣ୍ଡପଡା ସହରର ଠିକାଦାର ଦୁର୍ଗାମାଧବ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା।

ଖଣ୍ଡପଡା ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ଖଣ୍ଡପଡା ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୩।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଖଣ୍ଡପଡା ସହରର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱ ସମେତ ଗଳିକନ୍ଦିରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ ପୋତି ହୋଇଥିବାରୁ ବର୍ଷା ପାଣି ନିଷ୍କାସିତ ହୋଇ ନ ପାରି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି।

ମର୍ଦ୍ଦରାଜପୁରରେ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୩।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ମର୍ଦ୍ଦରାଜପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ରଥିଆନାଳ ନିକଟରେ ଏକ ନୂତନ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚୋରି ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ୍‌ ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଚୋରି ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ୍‌ ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୩ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଖଣ୍ଡପଡା ସହରାଞ୍ଚଳର ପ୍ରତ୍ୟେକ ୱାର୍ଡ, ଗଳିକନ୍ଦି, ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏନ୍‌ଏସି ପକ୍ଷରୁ ଏଲ୍‌ଇଡି ଲାଇଟ୍‌ ଲଗାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟାଳୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲା ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସଂଘ

ବିଦ୍ୟାଳୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲା ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସଂଘ

ଗଣିଆ,୧୩ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକର ଉନ୍ନତି ଓ ଶିକ୍ଷାର ଗୁଣାତ୍ମକ ମାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ନିମନ୍ତେ ସରକାର ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଯୋଜନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ, ଶୌଚାଳୟ, ପାନୀୟ ଜଳ, ପାଚେରୀ ନିର୍ମାଣ, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ଓ ଖେଳପଡ଼ିଆର ଅଭାବ ଆଦି ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ।

ବିଦୁୁତ୍‌ କାଟ୍‌  ପ୍ରତିବାଦରେ ଟାୟାର ଜାଳି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ବିଦୁୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ଟାୟାର ଜାଳି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଦଶପଲ୍ଲା,୧୩।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ଗୁରୁବାର ରାତ୍ର ୮ ଟା ଠାରୁ ଦଶପଲ୍ଲା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସ୍ଥାନୀୟ ତ୍ରିନାଥ ବଜାର ଠାରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ସ୍କୁଲ ପିଲା କଲେ ରାସ୍ତା ମରାମତି

ସ୍କୁଲ ପିଲା କଲେ ରାସ୍ତା ମରାମତି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୩ା୭-ନୟାଗଡ଼ ସହରର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ରୋଡ଼ସ୍ଥିତ ରତନପୁର ଲୋକନାଥ ନଗର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲା। ବର୍ଷା ହେବାରୁ ରାସ୍ତା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଯାତାୟାତରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିଲା।

୪ ମାସ ବିତିଲା, ଭାଙ୍ଗିଲା ସ୍କୁଲ ପାଚେରି

୪ ମାସ ବିତିଲା, ଭାଙ୍ଗିଲା ସ୍କୁଲ ପାଚେରି

ନୟାଗଡ ଅଫିସ,୧୩।୭- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଦର୍ପନାରାୟଣପୁର ଜନତା ହାଇସ୍କୁଲର ପାଚେରୀ ଗୁରୁବାର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପାଚେରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ୪ ମାସ ତଳେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା।

ଦାସିଆ ଅଜାଙ୍କ ୧୧୧ତମ ଜୟନ୍ତୀ

ଦାସିଆ ଅଜାଙ୍କ ୧୧୧ତମ ଜୟନ୍ତୀ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୩।୭-ଦଶ ପଇସାର ରାଜା ଦାସିଆ ଅଜା ତଥା ଦାଶରଥି ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ୧୧୧ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ଜିଲାପାଳ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୩।୭-ନିକଟରେ ଗଜପତି ଜିଲାପାଳ ଅନୁପମ ଶାହା ଓ ପୁରୀ ଜିଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଡ. ଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକ ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରି ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା: ମାଲ ପରିବହନ ଗାଡ଼ିରେ ଚାଲିଛି ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୩ା୭: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜମ୍ବୁ ମାର୍ଶାଘାଇ କେନାଲ ବନ୍ଧ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଏକ ଗାଡ଼ ଥିବାଯୋଗୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ତଳକୁ ଖସି ପଡିବାରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୩୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।