ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମିଳୁନି ରାଶନ କାର୍ଡ : ବିଡିଓଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ୬ ପରିବାର

ମିଳୁନି ରାଶନ କାର୍ଡ : ବିଡିଓଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ୬ ପରିବାର

ଏରସମା,୯ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଏରସମା ବ୍ଲକ ଗୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାଶନ କାର୍ଡକୁ ନେଇ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ଲାଗି ରହିଛି। ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀ ବାରମ୍ବାର ବ୍ଲକ ଓ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଶନ କାର୍ଡ ନ ପାଇ ହତାଶ ହେଲେଣି।

ପୋଲିସକୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଚଢୁଥିଲେ ଚୋରା ବାଇକ

ପୋଲିସକୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଚଢୁଥିଲେ ଚୋରା ବାଇକ

ବାଲିକୁଦା,୯ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବନ୍ଦର ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେ ହେଲେ ନହରଣା ଗାଁର ପଙ୍କଜ ନାୟକ(୩୨)। ପଚରାଉଚରା ସମୟରେ ସେ ବହୁ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧରେ ଗର୍ଜିଲା ଭାଜପା

ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବିରୋଧରେ ଗର୍ଜିଲା ଭାଜପା

ଡେରାବିଶ, ୮।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡି ସରକାରଙ୍କ ସମୟରେ ପିସି କାରବାର ବଢ଼ିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ହେଉଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଗୁରୁବାର ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ  ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଥିଲା। 

ମାଲେସିଆ ଜେଲରେ ଆଳିର ଯୁବକ

ମାଲେସିଆ ଜେଲରେ ଆଳିର ଯୁବକ

ଆଳି, ୮।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆଳି ଥାନା ବଡଆଙ୍କୋ ଗ୍ରାମର ଜନୈକ ଯୁବକ ପାଣି ପାଇପ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମାଲେସିଆ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭିସା ସରିଯାଇଥିବାରୁ ଅଢ଼େଇ ମାସ ହେବ  ସେଠାରେ ବନ୍ଦୀ ଜୀବନ କଟାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ପୁଅକୁ ମାଲେସିଆରୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ପରିାବର ଲୋକେ। 

ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଆଗରେ ବିଜେଡ଼ିର ବିକ୍ଷୋଭ

ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଆଗରେ ବିଜେଡ଼ିର ବିକ୍ଷୋଭ

ପାରାଦୀପ, ୮।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ ଉଦ୍ୟୋଗ ଆଗରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ଛାତ୍ର ଓ ଯୁବ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଆଗରେ ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ନୂଆପଡ଼ା ବଜାରରେ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା

ନୂଆପଡ଼ା ବଜାରରେ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା

ପାଟକୁରା, ୮।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ  ପଦ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ନୁଆପଡ଼ା ବଜାରରେ ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ବୁଧବାରଠାରୁ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ରୀଡ଼ା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଅସଦାଚରଣ, ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ରୀଡ଼ା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଅସଦାଚରଣ, ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୮।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ କଂସାର ବଡ଼ଦାଣ୍ଡୁଆ ପଞ୍ଚାୟତ ତରପଦାସ୍ଥିତ କୁଞ୍ଜବିହାରୀ ହାଇସ୍କୁଲର କ୍ରୀଡ଼ା ଶିକ୍ଷକ ଜନୈକ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଛନ୍ତି।  ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୩ ବଖରା ଘର ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୩ ବଖରା ଘର ଜଳିଗଲା

ମହାକାଳପଡା, ୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡା ବଉଳାଣୀ  ପଞ୍ଚାୟତର ସ୍ଥାନୀୟ ଅରୁଣନଗର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଆକସ୍ମିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ବଖରା ଜଳିଯିବା ସହ ୩ଟି ଛେଳି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଡ୍ରେସ ଦୋକାନ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଡ୍ରେସ ଦୋକାନ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାହାମା ବଜାରରେ ଥାବା ‘ଫାଇନ୍‌ ସିଲେକ୍ସନ’ ନାମକ ଏକ ଡ୍ରେସ ଦୋକାନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଦୋକାନଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି।

ବାଣ ନିଆଁରେ ୩ ବଖରା ଘର ଭସ୍ମ

ବାଣ ନିଆଁରେ ୩ ବଖରା ଘର ଭସ୍ମ

ପାରାଦୀପ, ୮।୧୧: ପାରାଦୀପ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଧୁବନ ଗୋପାଳଜୀୟୁ କଲୋନୀରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ବାଣ ନିଆଁରୁ ୩ ବଖରା ଘର ପୋଡିଯାଇଛି। ଏକ ପଲିଥିନ୍‌ ବାଣ ଉଡିଆସି ଘର ଉପରେ ପଡିବାରୁ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା।

ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ୫ଟି ମଣ୍ଡପରେ ମା’ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା

ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ୫ଟି ମଣ୍ଡପରେ ମା’ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା

 ମାର୍ଶାଘାଇ,୭।୧୧(ଡିଏନଏ)-ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ୫ଟି ମଣ୍ଡପରେ ମା’ ଶ୍ୟାମାକାଳୀଙ୍କ ପୂଜା ବିଧି ମୁତାବକ ଅନୁଷ୍ଠିତ  ହୋଇଛି। 

ଅଠରବାଙ୍କିରେ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା

ଅଠରବାଙ୍କିରେ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା

ପାରାଦୀପ,୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପାରାଦୀପର ସର୍ବ ପୁରାତନ ୫୨ ବର୍ଷର ମା’ ଶ୍ୟାମାକାଳୀଙ୍କ ଷୋଡଶ ଉପଚାର ପୂଜା ଅଠରବାଙ୍କିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ।

ଯୁବ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଯୁବ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ପାରାଦୀପ,୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରେ ଏକ ଠିକା ସଂସ୍ଥାରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୁଧବାର ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । 

ଛୁରାମାଡରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଛୁରାମାଡରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ପାରାଦୀପ,୭।୧୧(ଡିଏନଏ)-ବୁଧବାର ସକାଳେ ପାରାଦୀପର ଅଭୟ ଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଜୁ ବଗଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ହୋଇଛି । 

ଦହିବରା ଖାଇ ୩୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଦହିବରା ଖାଇ ୩୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ନୟାଗଡ ଅଫିସ,୭।୧୧-ଓଡଗଁା ବ୍ଲକ ଗୋଡିପଡା ପଞ୍ଚାୟତର କେଶପାନିଆ ଗ୍ରାମରେ ଦହିବରା ଖାଇ ୩୦ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୟାଗଡ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ  ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି। 

ଧୋୟାଞ୍ଚଳରେ କାଳମୁଣ୍ଡି ପୋକ ଉପଦ୍ରବ  ୨ ହଜାର ହେକ୍ଟର ବିରି ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ଧୋୟାଞ୍ଚଳରେ କାଳମୁଣ୍ଡି ପୋକ ଉପଦ୍ରବ ୨ ହଜାର ହେକ୍ଟର ବିରି ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକର ଧୋୟାଞ୍ଚଳରେ ଥିତ୍ବା ୭ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିରି ଫସଲରେ କାଳମୁଣ୍ଡି ପୋକ ଲାଗିଛି। ଫଳରେ ଅଳପୁଆ, ତରଡିପାଳ, ପେଣ୍ଠପାଳ, ସିଂହଗାଁ, ଅଣ୍ଢରା, ଅମୃତମଣୋହି ଓ ବଲୁରିଆ ଆଦି ପଞ୍ଚାୟତର ପ୍ରାୟ ୨ ହଜାର ହେକ୍ଟର ଚାଷ ଜମିରେ ବୁଣାଯାଇଥିବା ବିରି ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦୀପାବଳି ପାଇଁ କାଉଁରିଆ କାଠିର ଚାହିଦା

ଦୀପାବଳି ପାଇଁ କାଉଁରିଆ କାଠିର ଚାହିଦା

ମାର୍ଶାଘାଇ ,୭।୧୧(ଡିଏନଏ)-ଦୀପାବଳି ଅମାବାସ୍ୟାରେ ପିମ୍ପେଇ ବା କାଉଁରିଆ ଜାଳି ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ବିଧି ରହିଛ। 

ଫ୍ୟାନ୍‌ ଖସିବା ଘଟଣା: ଘରକୁ  ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ଶିଶୁ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିଲେ

ଫ୍ୟାନ୍‌ ଖସିବା ଘଟଣା: ଘରକୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ଶିଶୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିଲେ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଶିଶୁବିଭାଗ ପୃଷ୍ଟି ପୁର୍ନବାସ ୱାର୍ଡରେ  ଫ୍ୟାନ ଖସିବା ଯୋଗୁ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଶିଶୁମାନେ ଘରକୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ । 

ଯାଜପୁର  ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଯାଜପୁର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୭।୧୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ବର୍ହିବିଭାଗ ପଛପଟେ ଥିବା ଆଶାଗୃହ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ଗୋଦାମ ଘରେ  ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୪ଟି ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ: ତୁରନ୍ତ ସହାୟତା ଦାବି

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୪ଟି ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ: ତୁରନ୍ତ ସହାୟତା ଦାବି

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ୍‌ ପାରିଓରଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ଓରଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଯାଇଛି।

ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୭|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁକିନ୍ଦା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୂଳିଗଡ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମାନଗୋବିନ୍ଦପୁର ଛକ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେଡି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି| 

ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା

ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା

ସୁକିନ୍ଦା, ୭|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁକିନ୍ଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅତା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଦିନେଶ୍ୱର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସୁକିନ୍ଦା ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ  ସୁକିନ୍ଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିବ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ବରାଳ ଯୋଗଦେଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ| 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ କଟକ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ କଟକ ଫାଇନାଲ୍‌ରେ

ଧର୍ମଶାଳା, ୭|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାରକାସ୍ଥିତ ମହୋତ୍ସବ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ ମେମୋରିଆଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ରାମ୍‌କୀ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା କାରଖାନା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଜନଶୁଣାଣି

ସୁକିନ୍ଦା, ୭|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁକିନ୍ଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଞ୍ଚିଚୁଆଠାରେ ଥିବା ରାମକୀ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ନିମନ୍ତେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।