ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା

ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା

କାଳିଆପାଣି,୧୪ା୬(ଡିଏନଏ)- କାଳିଆପାଣି ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ସୁଧୁରୁ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ଛୋଟବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଟ୍ରକ କ୍ରୋମାଇଟ ଲୋଡ଼ିଂ କରିବାକୁ କାଳିଆପାଣି ଖଣି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରକଗୁଡ଼ିକୁ ଠିକଣା ସ୍ଥାନରେ ପାର୍କିଂ କରାଯାଉ ନାହିଁ।

ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ପରିମଳ ଦିଗହରା: ଅଧାରେ ଅଟକିଛି ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ମଞ୍ଜୁରପ୍ରାପ୍ତ ପାଇଖାନା

ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ପରିମଳ ଦିଗହରା: ଅଧାରେ ଅଟକିଛି ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ମଞ୍ଜୁରପ୍ରାପ୍ତ ପାଇଖାନା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୬- ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନରେ ସ୍କୁଲ୍‌ ଗୁଡ଼ିକରେ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମହାନଦୀ କୋଲ୍‌ଡ ଫିଲ୍‌ଡ ଲିମିଟେଡ(ଏମ୍‌ସିଏଲ) ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଦାନ ଆବଣ୍ଟିତ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ଯାଜପୁର ଜିଲା ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ଅଧାରେ ଅଟକି ଯାଇଛି।

୬୩ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଏ’ ଗ୍ରେଡ୍‌ କବାଡି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

୬୩ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଏ’ ଗ୍ରେଡ୍‌ କବାଡି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରସୁଲପୁର,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଣ୍ଡିତର କବାଡି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୬୩ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ଉତ୍ସବରେ ଯାଜପୁର କବାଡି ଆସୋସିଏଶନର ଉପ-ସଭାପତି ନିଗମାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଯୋଜନାରେ ମିଳୁନି ପ୍ରୋସତ୍ାହନ ରାଶି

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ମିଳୁ ନାହିଁ। ସୂଚନାମୁତାବକ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିଯୁ୍‌କ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଲେ ଭାଜପା ନେତା, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ପୌର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର

ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଲେ ଭାଜପା ନେତା, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ପୌର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୧୪ା୬ (ନି.ପ୍ର)- ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରକୁ ୫ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ଭାଜପା ବ୍ୟାସନଗର ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମହାଳିକ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଯାଜପୁରରୋଡ଼

୬୦ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍‌ ପାସ୍‌ ହାର ରଖିଥିବା ସ୍କୁଲ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ: ୬୫ ହାଇସ୍କୁଲକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଓଡ଼ିଆ ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଓ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରୀ ତିଆରି କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରଥମରୁ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣାରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ, ପୋଷାକ, ପୁସ୍ତକ ଆଦି ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

କୋରେଇ,୧୪ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହାର ସୁଫଳ ଅନେକ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ସେହିଭଳି କୋରେଇ ବ୍ଲକ କନ୍ତୋର ପଞ୍ଚାୟତ କନ୍ତୋର ଗ୍ରାମର ତଳସାହି ନିବାସୀ ଭଗବାନ ପହିଙ୍କ ପୁଅ ନରେନ୍ଦ୍ର (୩୦) ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ବ୍ୟାସନଗର ବାଇପାସ ରାସ୍ତାରେ ଉଚ୍ଛେଦ: ବର୍ତ୍ତିଲେନି ସାଧାରଣ, ବଡ଼ବଡିଆଙ୍କୁ ଛାଡ଼

ବ୍ୟାସନଗର ବାଇପାସ ରାସ୍ତାରେ ଉଚ୍ଛେଦ: ବର୍ତ୍ତିଲେନି ସାଧାରଣ, ବଡ଼ବଡିଆଙ୍କୁ ଛାଡ଼

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ଯାଜପୁରରୋଡ(ନି.ପ୍ର.),୧୪।୬- ସରକାରୀ ଜାଗାକୁ ମାଡ଼ି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ଘର ଓ ପାଚେରୀକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ପୌର ପରିଷଦ, ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରହିଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ: ଯୁକ୍ତ ୨ ନାମ ଲେଖା ପାଇଁ ହଇରାଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବରୀ,୧୪।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ଫଳରେ ଗ୍ରାହକ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ସୋମବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ହେଉଛି। ବରୀ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ଅଧୀନରେ ୩୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗ୍ରାହକ ରହିଛନ୍ତି। ଅସହ୍ୟ ଗୁଳଗୁଳି ଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି।

ନାଉଗଁ। ବ୍ଲକରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ନାଉଗଁ।,୧୪।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର): ନାଉଗଁ। ବ୍ଲକରେ ବାରମ୍ବାର ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟକୁ ନେଇ ବ୍ଲକର ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ବୁଧବାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ସେସୁ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୩ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ

୩ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ କମିଟି ବୈଠକ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୪ା୬- ବୁଧବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସମନ୍ବୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ତହସିଲ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ

ନାଉଗଁ।,୧୪ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗଁ। ବ୍ଲକର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହେଉଥିବା ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ସଚେତନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ପାଦକ ବସନ୍ତ କୁମାର ମହାନ୍ତି ଓ ସଦସ୍ୟମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଢିଙ୍କିଆ, ନୂଆଗଁା ଓ ଗଡ଼କୁଜଙ୍ଗରେ ଫିକା ପଡ଼ିଛି ରଜ

କୁଜଙ୍ଗ,୧୪ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗୁରୁବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ୩ଦିନ ଧରି ରଜପର୍ବ ପାଳନ ହେବ। ତେବେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାର ପାରାଦୀପ ସଂଲଗ୍ନ ୩ ପଞ୍ଚାୟତ ଢିଙ୍କିଆ, ନୂଆଗଁା ଓ ଗଡକୁଜଙ୍ଗରେ ଏହି ପର୍ବ ଫିକା ପଡ଼ିଛି। ପୋଡପିଠା ପାଇଁ ଓଳିଆରେ ଧାନ ନାହିଁ।

ଏସାର ଷ୍ଟିଲରେ ପୁଣି ଅଘଟଣ

ପାରାଦୀପ,୧୪ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର): ୪ ଦିନ ତଳେ ଏସାର ଷ୍ଟିଲ କମ୍ପାନୀରେ ବିମଳ ଦୁବେ ନାମକ ଶ୍ରମିକ ଶିଡ଼ିରୁ ପଡ଼ି ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ। ପୁଣି ବୁଧବାର ସେହି କମ୍ପାନୀର ଆଉ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ କାମ ବେଳେ ହାତ ଆଙ୍ଗୁଠି ହରାଇଛନ୍ତି। ଏସାର ଷ୍ଟିଲ ଫିଲଟରସେନ ବେଲ୍ଟରେ କାମ କରୁଥିବାବେଳେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ହାତ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବତୀ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବତୀ ମୃତ

ପାରାଦୀପ,୧୪ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର): ପାରାଦୀପ ଲକ୍‌ ଥାନା ଅଧୀନ ତୈଳବିଶୋଧନାଗାର ଟାଉନ୍‌ଶିପ୍‌ ରାସ୍ତାରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ରଘୁନାଥପୁର ଅଞ୍ଚଳର ବିଜୟ ଦଳେଇଙ୍କ ଝିଅ ଆରତୀ(୨୪)।

ଦୋକାନ ଭିତରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର

ଦୋକାନ ଭିତରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର

ବାଲିକୁଦା,୧୪ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବାଲିକୁଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର କଣିଆଁ ଥାଇଳୋ ରାସ୍ତାର ଜୟଗାଁ ଛକରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନ ଘରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜନୈକା ନାବାଳିକା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଦୋକାନକୁ କିଛି ସଉଦା ନେବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୋକାନୀ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଚକ୍‌ଲେଟ ଦେବା ବାହାନାରେ ଭିତରକୁ ଡାକି ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ।

ଘାସକଟା ମେଶିନ୍‌ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ବିରିଡି,୧୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ. ): ବିରିଡି ବ୍ଲକ ବିଲୁଆଖାଇ କେନାଲ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ବାଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର କେନାଲ ସଫା ପାଇଁ ଏକ ଘାସକଟା ମେଶିନ୍‌ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି। କେନାଲ ସବ୍‌ଡିଭିଜନର ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଦଳପତି ମଣ୍ଡଳ ଏହି ମେଶିନକୁ ୭ନଂ କେନାଲରେ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିଥିଲେ।

ସଅଁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଗଠିତ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ସଅଁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଗଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସଭାପତି ଭାବେ ପ୍ରଭୁପ୍ରସାଦ ଦାଶ, ସମ୍ପାଦକ ମନୋରଞ୍ଜନ ସାହୁ ଏବଂ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ରାକେଶ କୁମାର ଜେନା ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ମହିଳା ମୃତ

ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ମହିଳା ମୃତ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ତରଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ତେରତାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ଶଶଧର ଦାସଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଟିକିନା(୩୬)ଙ୍କ ବୁଧବାର ନଦୀ ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ଅପରାହ୍ନରେ ନିଜର ବାପଘର ନାହାଙ୍ଗୁରୀକୁ ଯିବା ପାଇଁ ତେରତାଙ୍ଗ ଗଡା ନିକଟରେ ମହାନଦୀରେ ପଶି ଆର ପଟକୁ ଯାଉଥିଲେ।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ଡେରାବିଶ, ୧୩।୬ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବାଲିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଦରବୋଲ ଗ୍ରାମର ପ୍ରମୋଦ ଜେନା (୫୦)ଙ୍କ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ପ୍ରମୋଦ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଘର ଆଗରେ ଏକ ବିଷାକ୍ତ ସାପ ତାଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା।

ବାଲଣ୍ଡା ସରକାରୀ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ନୂଆଗାଁ,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଳକ ପାରାଢିପି ପଞ୍ଚାୟତ ବାଲଣ୍ଡା ସରକାରୀ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍କୁଲର ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଗତିକୃଷ୍ଣ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଯୋଗ

ଓଡ଼ଗାଁ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌: ତୃତୀୟ ଦିନରେ ୩ ମ୍ୟାଚ

ଓଡ଼ଗଁା, ୧୩।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡଗାଁ କଲେଜ ଖେଳ ପଡିଆରେ ରଘୁନାଥ ଆଥଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରଜ ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ୧୧ତମ ଓଡ଼ଗାଁ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ର ବୁଧବାର ୩ୟ ଦିବସରେ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସମ୍ପାଦକ ଦିବାକର ନାୟକଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୩।୬- ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ନବନିଯୁକ୍ତ ଜିଲା ସଭାପତି ତଥା ଆଇନଜୀବୀ ରଣଜିତ୍‌ ଦାଶ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ହୁସେନ ଖାଁ, ମନୋଜ କୁମାର ସାହୁ ଓ କମଳ ଚରଣ ସାହୁଙ୍କୁ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯିବ।

ନଛିପୁରରେ ଜମିବ ୪ର୍ଥ ରଜ ଉତ୍ସବ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୩।୬- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଇକିରି ପଞ୍ଚାୟତ ନଛିପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜମିବ ୪ର୍ଥ ରଜ ଉତ୍ସବ। ଆଧୁନିକତା ଛାପରେ ଲୋପ ପାଇଆସୁଥିବା ରଜ ଉତ୍ସବକୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ନିଆରା ଢ଼ଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରନ୍ତି ଏହି ଗ୍ରାମର ଯୁବକମାନେ। ଗ୍ରାମର ଆଲୋକ ଜ୍ୟୋତି ୟୁଥ୍‌ ପାୱାର କ୍ଲବ ତରଫରୁ ହେଉଥିବା ରଜ ଉତ୍ସବ ଚଳିତବର୍ଷ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ