ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

୩ ଦିନ ପରେ ମହାନଦୀରୁ  ଟ୍ରକ ଉଦ୍ଧାର, ମିଳିଲା ଚାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ

୩ ଦିନ ପରେ ମହାନଦୀରୁ ଟ୍ରକ ଉଦ୍ଧାର, ମିଳିଲା ଚାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ

କୁଜଙ୍ଗ/ପାରାଦୀପ,୧ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୁଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ୍‌ ଭୁତମୁଣ୍ଡାଇ ପୋଲରୁ ମହାନଦୀକୁ ଖସି ପଡିଥିବା ଟ୍ରକ ୩ ଦିନ ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକ ତଥା ମାଲିକ ଅଜିତ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି। ପାରାଦୀପ ଲକ୍‌ଥାନା ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ପଠାଇଛି। ପାଣିରେ ବୁଡି ରହିଥିବା ଉକ୍ତ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଚେନ୍‌ ପୁଲି ସାହାଯ୍ୟରେ ଗଭୀର ଜଳରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା।

ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ : ବ୍ଲକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ : ବ୍ଲକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିରିଡ଼ି,୧।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିରିଡ଼ି ବ୍ଲକ ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ହିରଣ୍ମୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସମୂହ କଲମଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରି ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସେମାନେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଗୃହରେ ଚାଳିଛି ପାଠପଢ଼ା: ମରାମତି କରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦାବି

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଗୃହରେ ଚାଳିଛି ପାଠପଢ଼ା: ମରାମତି କରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦାବି

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୩୧।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ରାଜଗଡ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ଗୟାସପୁର ବୀଣାପାଣି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାଠ ପଢ଼ି ଅନେକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବହୁ ଉଚ୍ଚ ପଦ ପଦବୀରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୯୪୮ ମସିହାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିବା ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ମହାକାଳପଡ଼ା ଓ ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ପୁରାତନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଭାବେ ସୁଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଛି। ପିଲାମାନଙ୍କ କୃତିତ୍ୱ ଯୋଗୁ ସ୍କୁଲ ଜିଲା ଓ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି।

ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌

ସୁନା ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌

ଆଳି,୩୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଆଳିର ନୂଆବଜାରସ୍ଥିତ ଏକ ଅଳଙ୍କାର ଦୋକାନରୁ ମଙ୍ଗଳବାର କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟ୍‌ କରି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ତୁଳସୀ ଶାସନ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଦୀପ ସାହୁ ଆଳି ମେଡିକାଲ ରୋଡରେ ସୁନା ଦୋକାନ କରିଥିଲେ। ଗହଣା ବ୍ୟାଗ୍‌ ସୋକେଶ ଉପରେ ରଖି ଦୋକାନ ଆଗରେ ଥିବା କୂଅରୁ ପାଣି ଆଣୁଥିବାବେଳେ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଦୀପ ପାଟି କରି ଡାକିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

 ତହସିଲ ଅଫିସରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଖୋଳତାଡ଼

ତହସିଲ ଅଫିସରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଖୋଳତାଡ଼

ମହାକାଳପଡ଼ା,୩୧। ୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍‌କୁ ନେଇ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ସେହିପରି ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଟିମ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ମହାକାଳପଡ଼ାର ତହସିଲ ଅଫିସ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚି କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମହାକାଳପଡ଼ା ତହସିଲ ଅଧୀନ ପାଟଳିଫକ ପଞ୍ଚାୟତର କୋଦାକଣ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ସ୍ଥାନୀୟ ମହାନଦୀ ବାଲି ଖାଦାନ ନିଲାମ ସମ୍ପର୍କିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ ଯାଞ୍ଚ କରିଛି।

୨ ଦଫା ଦାବିରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆମରଣ ଅନଶନ

୨ ଦଫା ଦାବିରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆମରଣ ଅନଶନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧।୭- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ତରଫରୁ ୨ ଦଫା ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଓକିଲମାନେ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ କୋର୍ଟ ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନ କରିଥିଲେ।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ମୃତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧।୭- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଳକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ଲିଟୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଝିଅ ସଙ୍ଗୀତା (୧୮ ମାସ)।

ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଲୋକାର୍ପିତ

ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଲୋକାର୍ପିତ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡଗାଁରେ ୩ କୋଟି ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡ଼ିଓ କନ୍‌ଫରେର୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି।

୮ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ

୮ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୩୧।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ବଡଚଣା ବ୍ଲକ ଦର୍ପଣୀ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ଦେବପ୍ରସାଦ ନାଏକ ଜମି ପଟ୍ଟା ଦେବା ବାବଦକୁ ୮୦୦୦ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସୁବିଧାକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସୁବିଧାକେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୩୧।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଡୁବୁରୀଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସୁକିନ୍ଦା ବିଧାୟକ ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ଘଡେଇ, ଦାନଗଦି ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲୋପାମୁଦ୍ରା ନାଏକ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ୍ମାବତୀ ଜେନା, ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ତାରାପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ

ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ, ୩୧।୭: ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋ ଓରଫ ସୟାଦ୍‌ ଉସ୍‌ମାଲ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଢାଉ ଜାରି ରହିଛି।

ଦେଉଳି ଗ୍ରାମରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଦଳିତଙ୍କ ଘର

ଦେଉଳି ଗ୍ରାମରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଦଳିତଙ୍କ ଘର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧।୭-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ମାଳିସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଦେଉଳି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ ଭଳି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣା ଘଟିଛି। କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ଦଳିତ ପରିବାରର ଘରକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ତାଲିମ ଶିବିର

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ତାଲିମ ଶିବିର

ରଣପୁର,୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରଣପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଣ୍ଡପଡା ପଞ୍ଚାୟତର ସୁକଳ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ନିକଟସ୍ଥ ବାଘମାରି ଗ୍ରାମରେ ଥିବା କୋଠଘରେ ସୋମବାର ମା ମଙ୍ଗଳା ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ,ଶିବାନନ୍ଦ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସମସ୍ତ ୩୦ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ କର୍ମୀ ଗାୟତ୍ରୀ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଦିନିକିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କାସନ୍ଦା କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଡକାୟତି ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ

କାସନ୍ଦା କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଡକାୟତି ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧।୭-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ କାସନ୍ଦାସ୍ଥିତ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିିତ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଡକାୟତି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସୋମବାର ନୟାଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିମଳ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ସମ୍ମାନ-୨୦୧୮ ପ୍ରଦାନ

ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ସମ୍ମାନ-୨୦୧୮ ପ୍ରଦାନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୋସିଆଲ ଇନିସିଏଟିଭ ଅଫ୍‌ ଖଣ୍ଡପଡା ହ୍ୟୁମାନ ଆକ୍ସନ ଏକ ସାମାଜିକ ଆନ୍ଦୋଳନ। ଏହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ସୀମାରେଖା ତଳେ ତଥା ସମାଜର ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ବର୍ଗର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବା ସହ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା।

ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ପାଲଟିଛି ଗୋଦାମ ଘର: ଅସୁରକ୍ଷିତ ଟିଣ ଛାତ ତଳେ ପଢୁଛନ୍ତି ପିଲା

ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ପାଲଟିଛି ଗୋଦାମ ଘର: ଅସୁରକ୍ଷିତ ଟିଣ ଛାତ ତଳେ ପଢୁଛନ୍ତି ପିଲା

ଖଣ୍ଡପଡ,୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ପାଇଁ ତଥା ପିଲାମାନେ ପ୍ରତ୍ୟହ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆକୃଷ୍ଟ ହୋଇ ଆସିବା ପାଇଁ ମାଗଣା ପୋଷାକ, ସାଇକେଲ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଆଦିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବା ବେଳେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନମାନଙ୍କରେ ଆବଶ୍ୟକ ଶୈକ୍ଷିକ ବାତାବରଣ ନଥିବାରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଏଥିରୁ ବିମୁଖ ହେଉଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ସଂଶୋଧନକୁ ବିରୋଧ

ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ସଂଶୋଧନକୁ ବିରୋଧ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୩୧।୭: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ସୂଚନା ଆଇନର ସଂଶୋଧନ ପ୍ରସ୍ତାବ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଓଡିଶା ସୂଚନା ଅଧିକାର ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି।

୩ବର୍ଷ ହେଲା ୫ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି

୩ବର୍ଷ ହେଲା ୫ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର): ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ନା ନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି। ଫଳରେ ରୋଗୀମାନେ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ନ ପାଇ ହୀନସ୍ତା ହେଉଛନ୍ତି।

୧୮୨ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

୧୮୨ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ୩୧।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ରେଘୁ ଜୀ.ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶିବିରରେ ମୋଟ ୧୮୨ଟି ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି କରାଯାଇଥିଲା।

‘ଇଫ୍‌କାଲ’ର ବ୍ରିକେଟିଂ ଦୁର୍ନୀତି: ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲେ ପୂର୍ବତନ ଉପଦେଷ୍ଟା

‘ଇଫ୍‌କାଲ’ର ବ୍ରିକେଟିଂ ଦୁର୍ନୀତି: ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲେ ପୂର୍ବତନ ଉପଦେଷ୍ଟା

ଯାଜପୁରରୋଡ,୩୧।୭(ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ସର୍ବପୁରାତନ ରାଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ଉନ୍ନୟନ ନିଗମ ଅଧୀନ ଯାଜପୁରରୋଡର ‘ଇଡକଲ ଫେରୋକ୍ରୋମ ଆଣ୍ଡ ଆଲୟେଜ ଲିମିଟେଡ’(ଇଫ୍‌କାଲ) କାରଖାନାର ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ସଂଘର ପୂର୍ବତନ ଉପଦେଷ୍ଟା ଦୁଷ୍ମନ୍ତ କୁମାର ରାଉତ ସୋମବାର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ୍‌ଡି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ନାବାଳିକା ଅପହରଣ ଘଟଣା: ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପତ୍ତା ପାଇନି ପୋଲିସ

ନାବାଳିକା ଅପହରଣ ଘଟଣା: ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପତ୍ତା ପାଇନି ପୋଲିସ

ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଲାଇ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ କେଶରାଇପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଳିତଗିରି ଗ୍ରାମର ଉତ୍ସବ ମଲିକ(୨୭) ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ।

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାରି ଟାଙ୍ଗିଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାରି ଟାଙ୍ଗିଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାରି ଟାଙ୍ଗିଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ବଡ଼ଚଣା ପୋଲିସ ସୋମବାର ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବଡ଼ଚଣା ଥାନାର ବନ୍ଦାଳୋ ଗ୍ରାମର ଦୀପକ ରାଉତ। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା (୧୬୬/୧୮) ରୁଜୁ କରିଛି।

ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୩୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁରର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ସୋମବାର ଯାଜପୁର ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ସେକ୍‌ ଜୁମା।

ଦାମ, ସର୍ଖେଲଙ୍କୁ ଭାଜପାର ଟାର୍ଗେଟ : ସବୁ ଆପରାଧିକ ତତ୍ତ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଦାମ

ଦାମ, ସର୍ଖେଲଙ୍କୁ ଭାଜପାର ଟାର୍ଗେଟ : ସବୁ ଆପରାଧିକ ତତ୍ତ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଦାମ

ପାରାଦୀପ,୩୧।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୟଦ ଉସମାନ ଅଲୀ ଓରଫ ଟିଟୋଙ୍କ ପାରାଦୀପ ଲିଙ୍କ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼ ପାରାଦୀପ ରାଜନୀତିକୁ ସରଗରମ କରିଛି।