ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କଳାକାର ଭତ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ରାଜ୍ୟ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ତବଲା ପ୍ରଶିକ୍ଷକ

କଳାକାର ଭତ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ରାଜ୍ୟ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ତବଲା ପ୍ରଶିକ୍ଷକ

ଆଳି,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ କଳାକାରମାନଙ୍କୁ  କଳାକାର ଭତ୍ତା ଦେବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଆଳି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଶଶୀକାନ୍ତ ଜେନା ା ଶଶୀକାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ସରକାରୀ ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ତବଲା ପ୍ରଶିକ୍ଷକ। ବୟସ ଏବେ ୮୦ ଡେଇଁଲାଣି।

ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଦୃଷ୍ଟି ଆଢ଼ୁଆଳରେ ଢ଼ୁ ଢ଼ୁଆ ଜଳପ୍ରପାତ

ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଦୃଷ୍ଟି ଆଢ଼ୁଆଳରେ ଢ଼ୁ ଢ଼ୁଆ ଜଳପ୍ରପାତ

ବାଲୁଗଁା,୭ା୧(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ନୀଳାଦ୍ରିପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତର ବରବରା ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ଅବସ୍ଥିତ ଢ଼ୁ ଢ଼ୁଆ ଜଳପ୍ରପାତ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ବଣଭୋଜି ନିମନ୍ତେ ସ୍ଥାନଟି ଅନୁକୂଳ ଥିବାବେଳେ ଜଳପ୍ରପାତରେ ସ୍ନାନ ନିଆରା ଅନୁଭୂତି ଦିଏ।

ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା:   କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୧- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ସଦର ଥାନା ଆଗରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ରବିବାର ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ମୃତ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଜନସାଧାରଣ ୫୭ନଂ. ଜାଜୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। 

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା:  ଦଳିତଙ୍କ ଘର ପୋଡ଼ିଦେଲେ

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା: ଦଳିତଙ୍କ ଘର ପୋଡ଼ିଦେଲେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୧- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଲାଠିପଡ଼ାଠାରେ ରବିବାର ଭାଜପାର ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଯୋଗଦେବା ଦଳିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମରାଯିବା ସହ ଘର ପୋଡିଦିଆଯାଇଛି। ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଜେମାଦେଇପୁରପାଟଣା ପଞ୍ଚାୟତ ଲାଉସେଣା ଗ୍ରାମର ଦଳିତ ସାହିରେ।  ସାହିର  ମାଧବ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଘର ପୋଡ଼ି ଯାଇଥିବାବେଳେ ମଧସୂଦନ ଓ ଭ୍ରମର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। 

ରାଜନଗରରେ ଭିଭିପାଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ

ରାଜନଗରରେ ଭିଭିପାଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ

ରାଜନଗର,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଆଣିବା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଭିଭିପାଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଭିତରକନିକାରେ ପକ୍ଷୀ ସଂଖ୍ୟା କମିଲା: ଏ ବର୍ଷ ଆସିଛନ୍ତି ୧ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ୫୯ ପକ୍ଷୀ

ଭିତରକନିକାରେ ପକ୍ଷୀ ସଂଖ୍ୟା କମିଲା: ଏ ବର୍ଷ ଆସିଛନ୍ତି ୧ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ୫୯ ପକ୍ଷୀ

ରାଜନଗର,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ବିଦେଶାଗତ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ଗଣନା ସୋମବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୭୪ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଛି। ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ଥିବା ଆର୍ଦ୍ର ଭୂମିରେ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ କଳରବରେ ମୁଖରିତ ହେଉଛି ପରିବେଶ। 

ମର୍ମନ୍ତୁଦ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ମର୍ମନ୍ତୁଦ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା: ୫ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୭।୧- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଡେରାବିଶ ଥାନା ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ପାରାଦୀପ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଅଳାବାଙ୍କଠାରେ ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଛିା ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାର ଚାଳକଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛିା

ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ବୈଠକ, ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ବୈଠକ, ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା, ୭ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଲକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ ଓ ଅବସରକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଶୁଭମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ରୂପେ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ସେବାଶ୍ରମ ପକ୍ଷରୁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ଗରିବଙ୍କୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ବଣ୍ଟନ

ସେବାଶ୍ରମ ପକ୍ଷରୁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ଗରିବଙ୍କୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ବଣ୍ଟନ

ବୋଲଗଡ଼,୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଟିକାତାଳସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ରାମକୃଷ୍ଣ ସେବାଶ୍ରମରେ ରବିବାର ଶୀତକାଳୀନ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ନିକଟସ୍ଥ ୨୫ଟି ଗ୍ରାମରୁ ଆସିଥିବା ୨୦୦ ଗରିବ, ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସ୍ବେଟର୍‌ ଓ କମ୍ବଳ ଆଦି ଶୀତବସ୍ତ୍ର ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସଦାଶିବ ମେମୋରିଆଲ  କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : କଳିଙ୍ଗ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସେମିଫାଇନାଲରେ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସଦାଶିବ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : କଳିଙ୍ଗ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସେମିଫାଇନାଲରେ

ଭାପୁର,୭ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଫତେଗଡ଼ ଯୁବକ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରବିବାର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୯ମ ସଦାଶିବ ମେମୋରିଆଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କଳିଙ୍ଗ ଖୋର୍ଦ୍ଧା କ୍ରିକେଟ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ନୟାଗଡ଼ ଇଲେଭେନ୍‌ କ୍ଲବକୁ ୨୩ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଭାପୁର,୭ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ବାଇଗୁଣିଆ ଓ ବଳଦିଆନୂଆଗାଁ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଆମ୍ବନାଳରେ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଶିଳାନ୍ୟାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ।

ନୟାଗଡ଼ରୁ ଜବାବ୍‌ ମାଗିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ନୟାଗଡ଼ରୁ ଜବାବ୍‌ ମାଗିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୭ା୧- ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭାଜପା ତରଫରୁ ଜବାବ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ରବିବାର ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଲାଠିପଡ଼ା ଟାଙ୍ଗିପଡ଼ିଆଠାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା। 

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି  ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,୬।୧ - କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନା ନିମପୁର ଗାଁରେ ରବିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ନିମପୁର ଗଁ।ର କୁମର ମଳିକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ତାଙ୍କୁ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଯାଇଛି।

ମାହାଙ୍ଗାରେ କଂଗ୍ରେସର ମହାସମାବେଶ

ମାହାଙ୍ଗାରେ କଂଗ୍ରେସର ମହାସମାବେଶ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୬।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ମାହାଙ୍ଗା ର୍ନିବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ତହସିଲ ଛକ ନିକଟରେ ରବିବାର କଂଗ୍ରେସର ଏକ ମହାସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଂସ୍କାରିତ ବିଚାରଧାରା ହିଁ ବାସ୍ତବ ଅଧ୍ୟାତ୍ମବାଦ

ସଂସ୍କାରିତ ବିଚାରଧାରା ହିଁ ବାସ୍ତବ ଅଧ୍ୟାତ୍ମବାଦ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା  ଅଫିସ,୬।୧-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ଚାଟରାପାଟଣାସ୍ଥିତ ଗୋବିନ୍ଦଜୀଉ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଗତ ୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଗୀତା କଥାମୃତ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମାଜ ସଂସ୍କାରକ ବିଶ୍ୱପ୍ରେମୀ ବାବା ବଳିଆ ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସଂସ୍କାରିତ ବିଚାରଧାରା ହିଁ ବାସ୍ତବ ଅଧ୍ୟାତ୍ମବାଦ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ।

 ଗ୍ୟାସ୍‌ଟାଙ୍କି ଫାଟି ଦମ୍ପତି ମୃତ, ୨ ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଗ୍ୟାସ୍‌ଟାଙ୍କି ଫାଟି ଦମ୍ପତି ମୃତ, ୨ ଝିଅ ଗୁରୁତର

ରାଜନଗର,୬।୧(ଡିଏନଏ)-ଗ୍ୟାସ୍‌ ଟାଙ୍କି ଫାଟିଯିବା ଯୋଗୁ ସୁଦୂର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ରହୁଥିବା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ବେଲପାଳ ଗଁ।ର ଅଜାମ୍ବର ସାହାଣୀ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାଛଡା ସେମାନଙ୍କ ୨ଝିଅ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସେଠାକାର ଭିକ୍ଟୋରିଆ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ଗଁ।ରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି। 

ବାଂଲାଦେଶୀ ଅମିତଙ୍କ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତ୍ୱ  ରଦ୍ଦ କଲା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ

ବାଂଲାଦେଶୀ ଅମିତଙ୍କ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତ୍ୱ ରଦ୍ଦ କଲା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୬।୧-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ବତିଘର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ  କଜଳପାତିଆ ଗ୍ରାମର ଅମିତ ରାୟ (୨୨)ଙ୍କ ବାଂଲାଦେଶୀ ପରିଚୟ ମିଳିବା ପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ଭୋଟର କାର୍ଡ, ଆଧାର କାର୍ଡକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯିବା ସହ ପାସପୋର୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷେ ଅମିତ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଗାଏବ ହୋଇଯାଛନ୍ତି।

ଭୂତକୋଠି ପାଲଟିଛି କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌

ଭୂତକୋଠି ପାଲଟିଛି କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌

ଡେରାବିଶ, ୬।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଉଥିବା ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ବିଭିନ୍ନ କାaର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ଓ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ବାଟମାରଣା ହେବା ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଉଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ନଜରକୁ ଆସିଛି। ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାଟରାଚକଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ଛତାଠାରେ ୨୦୧୬ରୁ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଦ୍ୟାବଧି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ୨ବର୍ଷ ତଳେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନ ହେବାରୁ ଭୂତକୋଠିରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଘର ଚାରିପାଖରେ ଅନାବନା ଗଛ ଉଠି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘରଟି ତାଲା ପଡ଼ି ରହିଛି

ମହାକାଳପଡ଼ାରେ ନକଲି ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା କାରଖାନା ଠାବ: ୨ ଗିରଫ

ମହାକାଳପଡ଼ାରେ ନକଲି ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା କାରଖାନା ଠାବ: ୨ ଗିରଫ

ମହାକାଳପଡ଼ା,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନ ରାଜାଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଏକ ନକଲି ଗୋପାଳ ଜର୍ଦ୍ଦା କରଖାନା ଠାବ କରାଯାଇଛି। 

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗରେ  ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଗିରଫ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଗିରଫ

ଦଶପଲ୍ଲା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖମାରସାହି ପଞ୍ଚାୟତର ଏକ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର  ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜନୈକ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଦଶପଲ୍ଲା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।  ଗିରଫ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ହେଲେ ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀ ଦାଶ।  

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ବିକାଶ ପରିଷଦର ଦାବି

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ବିକାଶ ପରିଷଦର ଦାବି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୬ା୧-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ହୋଇଥିବା ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ଯୁବତୀଯୁବକମାନଙ୍କୁ ବେକାରି ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଭାରତୀୟ ବିକାଶ ପରିଷଦ ।  ଶନିବାର ନୟାଗଡ଼ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ଡାକବଙ୍ଗଳାଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହିଭଳି ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବିକାଶ ପରିଷଦର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ । 

ରଣପୁର ମହୋତ୍ସବ ଅର୍ଜୁନ- ୨୦୧୯ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରଣପୁର ମହୋତ୍ସବ ଅର୍ଜୁନ- ୨୦୧୯ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରଣପୁର,୬ା୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପମି ମେଲୋଡି ଗ୍ରୁପ୍‌ ଓ ଓଡିଶାର ବିଶିଷ୍ଟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀଙ୍କ ଗୀତର ତାଳେ ତାଳେ ଶନିବାର ଶୀତୁଆ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ୧୨ତମ ରଣପୁର ମହୋତ୍ସବ ଅଜୁନ-୨୦୧୯ ା ସ୍ଥାନୀୟ ବାଘସାଆନ୍ତ ପଡିଆର ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ପୁରୀ ଏମ୍‌ପି ପିନାକୀ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭିଡ଼:ସବୁଜ ଫର୍ମରେ ଆବେଦନ କଲେ ଚାଷୀ

କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭିଡ଼:ସବୁଜ ଫର୍ମରେ ଆବେଦନ କଲେ ଚାଷୀ

ଗଣିଆ,୬ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ୮ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଥିବା ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ା

ନୀଳମାଧବ ପୀଠରେ ବକୁଳ ଅମାବାସ୍ୟା

ନୀଳମାଧବ ପୀଠରେ ବକୁଳ ଅମାବାସ୍ୟା

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୬ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ପୀଠରେ ଶନିବାର ବକୁଳ ଅମାବାସ୍ୟା ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଭୋର ସମୟରୁ ଶ୍ରୀ ଜୀଉଙ୍କ ଆଳତି, ବଲ୍ଲଭ ବେଶ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇ ସକାଳ ଧୂପ ଉଠିବା ସମୟରେ ରୋଷରୁ ବଉଳ ଗଇଁଠା ଅଣାଯାଇ ଭୋଗ ଲାଗିହୋଇଥିଲା।