ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଯାଜପୁରରୋଡ ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘର ଆଗରେ ଧାରଣା

ଯାଜପୁରରୋଡ ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘର ଆଗରେ ଧାରଣା

ଯାଜପୁରରୋଡ,୩୧।୫(ନି.ପ୍ର.)-ନିଖିଳ ଭାରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ସଂଘ ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ୧୦ ଦିନ ହେଲା ଯାଜପୁରରୋଡ ଡାକଘର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି।

ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଜାରି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୩୧।୫-ଅଖିଳ ଭାରତ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘ, ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ସଂଘ ଓ ଅଖିଳ ଭାରତ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ କଟକ ଉତ୍ତର ମଣ୍ଡଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗତ ୨୨ ତାରିଖରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଓ ଧର୍ମଘଟ ଚାଲୁ ରଖିଛନ୍ତି ।

ଗରା, ମାଠିଆ ଧରି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଗରା, ମାଠିଆ ଧରି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୩୧।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତିବାଦରେ ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ତାଳସଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ତାଳସଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ମହିଳା ଗରା, ମାଠିଆ ଧରି ହଳଦିଆ-ପାଟକୁରା ରାସ୍ତାର ତାଳସଙ୍ଗାଠାରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ଭୂମି ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ  ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆଲୋଚନା

ଭୂମି ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆଲୋଚନା

ଯାଜପୁରରୋଡ,୩୧।୫(ନି.ପ୍ର.)-ବ୍ୟାସନଗର ଭୂମି ସୁରକ୍ଷା କମିଟିର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭୂମିହୀନମାନଙ୍କୁ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ଗୁରୁବାର ବ୍ୟାସନଗର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତହସିଲଦାର ସପନ କୁମାର ନନ୍ଦଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।

ଦିଅରଙ୍କ କତା ଚୋଟରେ ଭାଉଜଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ମଙ୍ଗଳପୁର ପୋଲିସର ତନାଘନା

ଦିଅରଙ୍କ କତା ଚୋଟରେ ଭାଉଜଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ମଙ୍ଗଳପୁର ପୋଲିସର ତନାଘନା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୩୧।୫: ଯାଜପୁର ଜିଲା ମଙ୍ଗଳପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଈଶ୍ବରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଦିଅରଙ୍କ କତା ଚୋଟରେ ଭାଉଜଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଖବର ପାଇ ମଙ୍ଗଳପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ବାମଦେବ ନନ୍ଦ ସଦଳବଳେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

କୁଜଙ୍ଗ ଡାକ୍ତରଖାନାା ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ନିଲମ୍ବିତ

କୁଜଙ୍ଗ,୩୧ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା କୁଜଙ୍ଗ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଫାର୍‌ମାଶିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଚିଠି ନଂ. ୧୫୫୦ ଯୋଗେ ସାହୁଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

କେରଳରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ସହି ନ ପାରି ବିଷ ପିଇଲେ ମା’, ୨ ଭଉଣୀ

କେରଳରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ସହି ନ ପାରି ବିଷ ପିଇଲେ ମା’, ୨ ଭଉଣୀ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୩୧ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁହାଳି ପଞ୍ଚାୟତ ପଦାସାହି ଗ୍ରାମର ପଞ୍ଚୁ ଜେନାଙ୍କ ପୁଅ ମଣ୍ଟୁ(୨୧)ଙ୍କର ଗତ ୨୯ ତାରିଖରେ କେରଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ପୁଅର ବିୟୋଗ ସହି ନ ପାରି ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ମା’ କେତକି ଜେନା(୪୮), ୨ ଭଉଣୀ ଗୁରୁବାରୀ ଜେନା(୨୫) ଓ ମମତା ଜେନା(୨୦) ବିଷ ପିଇଦେଇଛନ୍ତି।

୯ମ ଦିନରେ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

୯ମ ଦିନରେ ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ରାଜନଗର,୩୧ା୫: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ୧୫ଟି ଶାଖା ଡାକଘରର ଡାକ ସେବକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଗୁରୁବାର ୯ମ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ରାଜନଗର ଉପଡାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ ୨୫ ଜଣ ଡାକସେବକ ଧର୍ମଘଟରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର, ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର, ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଓଡ଼ଗାଁ,୩୧।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ ବାହାଡାଝୋଲା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର କୈବଲ୍ୟପୁରଠାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମହିଳାଜଣକ ହେଲେ ରଜନୀ ପରିଡା(୪୦)। ରଜନୀଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିଭୁ ସାହୁ ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିଭୁ ସାହୁ ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ/ପାଟକୁରା,୩୧।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିଭୁ ସାହୁ ଓରଫ ପ୍ରତାପ ସାହୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଉଭୟ ଗୋଡରେ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଗୁଳି ବାଜିଛି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ପରେ କଟକ ବଡ଼ମେଡିକାଲକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି।

କ୍ୟାମ୍ପସ ଖଟି : ଖଟିରେ ଖଟିରେ

ଭିତିଭୁମିର ବିକାଶ କରାଯାଉଛି, ଶୈକ୍ଷିକ ବାତାବରଣ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉନାହିଁ କଲେଜରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କଲେଜ କମନରୁମ ଅପେକ୍ଷା ବାହାର ପରିବେଶରେ ଖଟି କରିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି

ମହାନଦୀରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସ୍ତାବ : ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଲେ ପିପିଏଫ୍‌ଆଇ

ମହାନଦୀରେ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରସ୍ତାବ : ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଲେ ପିପିଏଫ୍‌ଆଇ

ଖଣ୍ଡପଡା/ଭାପୁର,୩୧ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର/ଡି.ଏନ.ଏ)-ମହାନଦୀର ପଦ୍ମାବତୀ ଗ୍ରାମ ମାଙ୍କଡଗଡା ପାହାଡଠାରେ ଏକ ବ୍ୟାରେଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଅବଗତ କରିଥିଲେ। ବୁଧବାର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପ୍ଲାନିଙ୍ଗ ଫରମୁଲେଶନ ଆଣ୍ଡ ଇନ୍‌ଭେଷ୍ଟିଗେଶନ(ପିପିଏଫ୍‌ଆଇ) ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷମାନେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ସ୍ଥାନକୁ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି

ପିଏଚ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ବୈଠକ

ପିଏଚ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ବୈଠକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧ା୫- ବାଉଁଶିଆପଡ଼ାଠାରେ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍‌ଟ (ପିଏଚ୍‌) ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ପୁର୍ବାଞ୍ଚଳ ରେଲ୍‌ୱେ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ତରଫରୁ ବୁଧବାର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆବାହକ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ପାତ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ୧୧ଟି ପଂଚାୟତର ସ୍ବାର୍ଥକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା।

ଜିଲା  ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଜିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧ା୫- ଜିଲାପାଳ ଡ. ଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୁଧବାର ଜିିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଯୋଜନା -୨୦୧୮ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟକୁ କିପରି ମୁକାବିଲା କରାଯିବ ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

କୁରାଳ ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି

ଓଡଗାଁ, ୩୧ା୫ (ସ୍ବ.ପ୍ର,)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁରାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି ଲିଃର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦକୁ ବ୍ୟାପକ ଆର୍ଥିକ ଅନିୟମିତତା ଦର୍ଶାଇ ନୟାଗଡ ଡିଆରସିଏସଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଭଙ୍ଗ କରିଦିଆଯାଇଛି

ନାବାଳିକା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଅପହରଣ, ଥାନାରେ ମାମଲା

ନାବାଳିକା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଅପହରଣ, ଥାନାରେ ମାମଲା

ଖଣ୍ଡପଡା/ଭାପୁର, ୩୧ା୫(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଳକ ବାଘୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ +୨ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ନାବାଳିକା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ବାହାଡା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିଥାନ୍ତି ା ମଙ୍ଗଳବାର ସେ ଉକ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସି ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ଘରଲୋକେ ବହୁ ଖୋଜା ଖୋଜି କରି ପାଇ ନ ଥିଲେ।

ପିଲାଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ମାନସିିକ ବିକୃତ ଯୁବକକୁ ଆକ୍ରମଣ

ପିଲାଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ମାନସିିକ ବିକୃତ ଯୁବକକୁ ଆକ୍ରମଣ

ଖଣ୍ଡପଡା/ଭାପୁର,୩୧।୫(ସ୍ବ.ପ୍ର/ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)-ଜଣେ ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ପିଲାଚୋର ସନ୍ଦେହ କରି ଆକ୍ରମଣ କରିବାବେଳେ ଫତେଗଡ ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଁଚି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମାଲା ରୁଜୁ କରିିଛି ା

କାଇଞ୍ଚ କାରିଗରି ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କାଇଞ୍ଚ କାରିଗରି ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୩୧।୫ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକ ଜଜାଙ୍ଗସ୍ଥ ଖମାର କେଶପୁର ଠାରେ ଗତ ୧୬ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କାଇଞ୍ଚ କାରିଗରି ତାଲିମ ଶିବିର ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଓରମାସ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଶିବିରରେ ଶିବପାର୍ବତୀ ଉତ୍ପାଦକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଦସ୍ୟା ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ।

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପଦଯାତ୍ରା ସ୍ମାରକୀ ଦିବସ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୩୧ା୫ ୧୯୩୪ ମସିହା ମେ ମାସରେ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଓଡିଶା ଆସିଥିଲେ । ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଗାନ୍ଧିଜୀ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହର ନିକଟ ଗରାପୁରଠାରେ ୨୭ରୁ ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତ୍ରିଯାପନ କରିଥିଲେ ଓ ୩୦ ତାରିଖରେ ଏହି ଜିଲାର ବାରିମୂଳ, ଧୂମାତ ଦେଇ ଯାଜପୁର ଜିଲାର ବରୀରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ।

୫ ବର୍ଷ ପରେ ବି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନରେ ବିଫଳ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୩୧।୫(ଡିଏନ୍‌ଏ) ଚଣ୍ଡିଖୋଲ-ପାରାଦୀପ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟିକସ ପାଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ରାଜପଥରେ ନିର୍ମାଣ ଜନିତ ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରିବା ଓ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇ ଆସୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହାନ୍ତି ।

କେନାଲ ଖନନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ

କେନାଲ ଖନନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୩୧।୫ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ କେନାଲର ନବୀକରଣ ଆଳରେ ଅନୁଦାନ ଅର୍ଥକୁ ହରିଲୁଟ କରାଯାଉଛି । ଗତ ୪ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୩.୫୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିଲାର ୪ଟି କେନାଲରେ ସଫେଇ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କ କ୍ଷେତରେ ପାଣି ପହଞ୍ଚୁନାହିଁ ।

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୩୧।୫ ପୂର୍ବତନ ବିଡିଓ କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବ୍ଲକରୁ ବଦଳି ହୋଇ ଯିବା ପରେ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନିୟମିତତାର ପେଡି ଖୋଲିଛି। ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ବାସଗୃହ ଯୋଜନା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ହୋଇଥିବା ନେଇ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ତୃତୀୟ ସାଧାରଣ ବୈଠକରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଶୁଖିଲା ନଦୀରୁ ଚାଲିଛି ଲଘୁ ଖଣିଜ ସମ୍ପଦ ଲୁଟ

ଶୁଖିଲା ନଦୀରୁ ଚାଲିଛି ଲଘୁ ଖଣିଜ ସମ୍ପଦ ଲୁଟ

ରସୁଲପୁର,୩୧।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳଦେଇ ପ୍ରବାହୀତ ନଦୀଗୁଡିକ ଶୁଖିଲା ପଡିଛି। ଏହି ବ୍ଲକ ଦେଇ ଖରସ୍ରୋତା, ଛିଣ୍ଡା ଖରସ୍ରୋତା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଏହି ସବୁ ନଦୀଗୁଡିକରେ କେବଳ ବର୍ଷାଦିନକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଅନ୍ୟ ଦିନଗୁଡ଼ିକରେ ଶୁଖିଲା ପଡୁଛି।

ଓଏମ୍‌ସିର ଉପତ୍ାଦନ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବ: ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରୁ ୯,୪୯୯ ଗଛ କଟିବ

ଓଏମ୍‌ସିର ଉପତ୍ାଦନ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବ: ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରୁ ୯,୪୯୯ ଗଛ କଟିବ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୩୧।୫- ଯାଜପୁର ଜିଲା ସୁକିନ୍ଦା ତହସିଲ୍‌ ଅଧିନରେ ଥିବା ଓଡିଶା ଖଣି ନିଗମ(ଓଏମ୍‌ସି)ର ସୁକୁରଙ୍ଗି କ୍ରୋମାଇଟ ଖଣିର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୋମାଇଟ ଉପତ୍ାଦନ କ୍ଷମତା ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଟନ୍‌ରୁ ୩ଲକ୍ଷ ଟନ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ୧୬୨.୪୨ ହେକ୍ଟର ଜଙ୍ଗଲ ଜମିକୁ ଅଣଜଙ୍ଗଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର ନିମନ୍ତେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଜଙ୍ଗଲ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳି ସାରିଛି।