ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି  ଗୁଳିକାଣ୍ଡ :୨ଭାଇ ମୃତ

ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ :୨ଭାଇ ମୃତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୫।୭-ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଶନିବାର ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଥାନା ଶିଖରପୁର- କଜଳାଇପଲ୍ଲୀ ଆରଡି ରାସ୍ତାର ଖିଲାରପାଟଣା ମଶାଣିଠାରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କ ସମେତ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଭାପୁର,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭାପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ଥିବା ଏକ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଶର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଘର ପୋଡ଼ିଯିବା ସହ ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ସିଆଳରେ ପିଲା ଟାଣିଲେ ରଥ

ସିଆଳରେ ପିଲା ଟାଣିଲେ ରଥ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ସିଆଳ ଗାଁରେ ଶନିବାର ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ପିଲାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଥକୁ ପିଲାମାନେ ଟାଣିଛନ୍ତି। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ପୁରୀ ଯାଇ ଘୋଷଯାତ୍ରା ଦେଖିବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗତ ୧୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ରଥ ନିର୍ମାଣ କରି ପିଲାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଥ ଟଣାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ।

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ଆମ ଓଡିଶା କର୍ମୀ

ଭାପୁର,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଚକ୍ରଧରପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଚକ୍ରଧରପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମର ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଟଣାହେଲା ରଥ

ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଟଣାହେଲା ରଥ

ରଣପୁର,୧୫।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡିଶାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭାବେ ପରିଚିତ ରଣପୁରରେ ଶନିବାର ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଘୋଷଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ସକାଳୁ ରଣପୁର ଦାଣ୍ଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଲୋକାରଣ୍ୟ। ତିନି ରଥ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଯିବା ପରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ନିର୍ଘଣ୍ଟଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ଭରେ ବାଜିଥିଲା ବିଜେ କାହାଳି।

ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ବିତିଲା ୧୫ବର୍ଷ: ଅସୁରକ୍ଷିତ ଗୃହରେ ଚାଲିଛି ରୋଗୀସେବା

ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ବିତିଲା ୧୫ବର୍ଷ: ଅସୁରକ୍ଷିତ ଗୃହରେ ଚାଲିଛି ରୋଗୀସେବା

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୫।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରୁ ଉପଚାର ବା ନିରାକରଣ ନିମନ୍ତେ ଲୋକମାନେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ନାନା ଅସୁବିଧା ଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। କେଉଁଠି ଡାକ୍ତର, କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ନିରାମୟ ଯୋଜନାରେ ଔଷଧ ମିଳୁ ନଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି।

ଭଣ୍ଡାରରେ ନାହିଁ ରକ୍ତ, ରୋଗୀ ହୀନସ୍ତା

ଭଣ୍ଡାରରେ ନାହିଁ ରକ୍ତ, ରୋଗୀ ହୀନସ୍ତା

ଯାଜପୁରରୋଡ଼,୧୫।୭(ନି.ପ୍ର): ଟୋପାଏ ରକ୍ତ ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଛନ୍ତି ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଲଢ଼େଇ କରୁଥିବା ଅନେକ ଜୀବନ। ମାତ୍ର ରକ୍ତ ଅଭାବରୁ ଅନେକ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯାଜପୁର ରୋଡରେ। ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରରେ ରକ୍ତ ନ ଥିବାରୁ ରୋଗୀମାନେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ପତିଆରା ଦେଖାଇବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ନେତା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୫।୭: ଯାଜପୁର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରମାନଙ୍କରେ ୮୦ପ୍ରତିଶତ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଛି। ପୋଲିସ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଭାବନା ନ ରଖି ନିଜ ସ୍ବାର୍ଥପ୍ରତି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ପୋଲିସର ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ତଦନ୍ତ ଓ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲାଗୁଡିକୁ ରଫାଦଫା କରି କେଶ୍‌ଡାଏରୀ ଦାଖଲ ହେଉଛି।

ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ୍‌ ନିର୍ମାଣବେଳେ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବରୀ,୧୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବରୀ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କିମ୍ଭିରିଆପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଶଙ୍ଖାରୀଗଡ଼ା ନିକଟ ଦୁଧେଇନାଳ ଉପରେ ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ କିଛି ନ୍ୟସ୍ଥସ୍ବାର୍ଥ ଗୋଷ୍ଠୀର ଲୋକ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଚେକ ଡ୍ୟାମ୍‌ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ଶହଶହ ଏକର ଚାଷଜମିକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବକୁ ରୋକିଲା ପୋଲିସ: ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ତାଗିଦ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ) ଚଣ୍ଡିଖୋଲସ୍ଥିତ ବାବା ଭୈରବାନନ୍ଦ ସ୍ବଂୟଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଅବାଧ ପ୍ରବେଶ ଓ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଯୋଗୁ ଶିକ୍ଷାଦାନରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ସହ ଅଶାନ୍ତ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ସହ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁଛନ୍ତି।

ବିଷାକ୍ତ ଫର୍ମାଲିନଯୁକ୍ତ ମାଛକୁ ନେଇ ଭୟଭୀତ ଜିଲାବାସୀ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) ଓଡ଼ିଶାରେ ମାଛ ପ୍ରତି ଖାଉଟିଙ୍କ ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହି ଚାହିଦାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ନିମନ୍ତେ ଯୋଜନାମାନ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇ ଜିଲାର ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ମିଳୁନାହିଁ ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଡ଼ଚଣା ବ୍ଲକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥ ମିଳୁନାହିଁ। ଆବାସ ଯୋଜନାର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା(ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌)ର ଅର୍ଥକୁ ହରିଲୁଟ୍‌ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ପାଇଖାନା ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରୁ ସୁଭଦ୍ରାକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆସିବେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ: କୁଜଙ୍ଗଗଡ଼ରେ ବାସି ରଥଯାତ୍ରା ଆଜି

କୁଜଙ୍ଗ,୧୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ମାତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ପରଦିନ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା କୁଜଙ୍ଗ ଗଡ଼ରେ ବାସି ରଥଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ବାସି ରଥଯାତ୍ରା କେବଳ କୁଜଙ୍ଗଗଡ଼ର ସୁଭଦ୍ରା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ, ଯାହାକି ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିର ଏକ ନିଆରା ପରମ୍ପରା।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

କୁଜଙ୍ଗ,୧୫।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣ୍ଡିକିପୁରରେ ଶନିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

୪୫୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଧାନ ବିହନ ବଣ୍ଟନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୪।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ସିଧାମୂଳା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଜିଆଇ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଶୁକ୍ରବାର ୪୫୦ ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ସବ୍‌ ୱାନ ଭେରାଇଟିର ଧାନ ବିହନ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ସିଧାମୂଳା, ବଳରାମପ୍ରସାଦ, ଦୁଆରଗାଁ, ରାଜକିଆରୀ ଓ କନାସିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ ସମାବେଶରେ ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ବିହନ ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଖଣ୍ଡପଡାରେ କଂଗ୍ରେସର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୪।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖଣ୍ଡପଡା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତୃଣମୂଳସ୍ତରରୁ ସଂଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଶୁଭମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ବିନୋଦିନୀ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ନୟାଗଡ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ମନୋଜ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫, ୬ ଓ ୭ନଂ. ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ର ନେତା, ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଲୋକପ୍ରତିନିଧି, ସଂଗଠକ ଓ କର୍ମୀମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଗଣିଆର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରଥଯାତ୍ରା

ଗଣିଆ,୧୪।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଶନିବାର ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସକାଳୁ ମନ୍ଦିରଗୁଡ଼ିକରେ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଅପରାହ୍ନରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ ଓ ଛେରାପହଁରା ପରେ ରଥଟଣା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଡେଙ୍ଗୁକୁ ନେଇ ପଶିଲାଣି ଛନକା : ସଚେତନତା ପ୍ରହସନ, ଚିହ୍ନଟ ହେଲେଣି ୬ ରୋଗୀ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୪।୭: ଡେଙ୍ଗୁକୁ ନେଇ ଏବେ ପୁଣି ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମନରେ ଛନକା ପଶିଲାଣି। ବିଗତ ବର୍ଷଗୁଡିକରେ ଏହି ଜିଲାରେ ଡେଙ୍ଗୁ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ ହୋଇପଡିଥିଲା। ୨୦୧୫ରେ ୩୯୩ ଜଣ ଡେଙ୍ଗୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୦୧୪ରେ ୧୦୫୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

କାମକରୁନି ଜିପିଏସ୍‌ ଟ୍ରାକର : ହୋଟେଲରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ୧୨ ଶହ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ

ଯାଜନୁର ଅଫିସ , ୧୪।୭( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) ସୁକିନ୍ଦା ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ପରହିବହନରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଉଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ଗୁଡିକ ଏବେ ଗୋଟେ ପ୍ରକାର ଅକାମୀ ହୋଇପଡିଛି। ହାଇଦ୍ରାବାଦସ୍ଥିତ ଆର୍ଯ୍ୟା ଓମିନିଟେକର କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଖଣିରେ ନିୟୋଜିତ ଏହି ଟ୍ରକ୍‌ଗୁଡିକରେ ଜିପିଏସ୍‌ ଟ୍ରାକର ଲାଗାଯାଇଥିଲା ହେଲେ ତାହା ଏବେ କାମ କରୁନାହିଁ।

ଗୋଦାମ ଘରେ ଅଗ୍ନକାଣ୍ଡ , ଜଳିଗଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିସ୍କୁଟ

ଯାଜନୁର ଅଫିସ , ୧୪।୭( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) ଯାଜପୁର ସହର ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ଠାରେ ଥିବା ଏକ ବିସ୍କୁଟ ଗୋଦାମ ଗୃହରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ଅଗ୍ନକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏହି ଅଗ୍ନକାଣ୍ଡରେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବିସ୍କୁଟ ଜଳିଯାଇଛି।

ଅପହୃତା ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଡେରାବିଶ, ୧୪।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନିକିରେଇ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା ଅପହୃତା ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶନିବାର ଉଦ୍ଧାର ହେବା ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ। ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ଥାନାରେ ଦେଇଥିବା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୧୮ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ତ୍ରିବେଣୀ ମେଳା ଦେଖି ଫେରିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର କେତେଜଣ ଯୁବକ ପୁଅଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ପୂର୍ବରୁ ଥାନାରେ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ୬/୧୮ ନଂ.ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା।

ଆଳିରେ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ

ଆଳିରେ ରଥଟଣା ଆରମ୍ଭ

ଆଳି, ୧୪।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆଳି ବ୍ଲକା ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ଶ୍ରୀଲକ୍ଷ୍ମୀବରାହ ଜୀଉଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

କେରେଡାଗଡରେ ରଥଯାତ୍ରା ପାଳିତ

ରାଜନଗର,୧୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜନଗର ବ୍ଲକର କେରଡାଗଡସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ପାରମ୍ପାରିକ ରୀତିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା

ଦୁଇ ଗ୍ରାମ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୨ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଦୁଇ ଗ୍ରାମ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୨ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୪।୭: ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୂଳ ଥାନା ପାଣିଭଣ୍ଡାର ଓ ବଧି ସାହିଠାରେ ଶନିବାର ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ଘଟି ୨ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକମାନେ ହେଲେ ପାଣିଭଣ୍ଡାର ଗ୍ରାମର ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ସିଲି ପ୍ରଧାନ। ସେହିଭଳି ଗୁରୁତର ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଚନ୍ଦନ ଧାନ ଓ ମନୋଜ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ।