ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବିଜେଡି ରାଜନୀତିରେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି , ଦାମଙ୍କ ଗଡ଼ରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବିଜେଡି ରାଜନୀତିରେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି , ଦାମଙ୍କ ଗଡ଼ରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୦ା୯: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ବିଜେଡି ରାଜନୀତି ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି। ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଡା. ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବା ପରେ ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ବିଷ୍ଣୁଚରଣ ଦାସ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। 

ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇଁ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇଁ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୨୦ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବର୍ଷାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଚାଷୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ତିର୍ତ୍ତୋଲ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଭାଜପା ନେତା ପ୍ରଫେସର ରମାକାନ୍ତ ଭୋଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା କରାଯାଇଛି।

କୁଜଙ୍ଗ କୋର୍ଟରେ ମହିମାନନ୍ଦଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

କୁଜଙ୍ଗ କୋର୍ଟରେ ମହିମାନନ୍ଦଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

କୁଜଙ୍ଗ,୨୦ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିୱେଜ ପରିଚାଳକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୨୦୧୭ ଜୁନ୍‌ ୧୬ରେ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ଓଏସ୍‌ଏଲ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଶିଳ୍ପପତି ମହିମାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହି ଜାମିନ୍‌କୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ

ପାଚିକା, ସହାୟିକାଙ୍କ ବିଇଓ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପାଚିକା, ସହାୟିକାଙ୍କ ବିଇଓ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଏରସମା,୨୦ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ପାଚିକା ଓ ସହାୟିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏରସମାସ୍ଥିତ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ(ବିଇଓ)ଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ସଂଘ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ରାମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାଚିକା ସହାୟିକାମାନେ ଏରସମା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ

ଭିସାଷ୍ଟିଲ ଉପରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଭାଗର ଚଢାଉ

ଭିସାଷ୍ଟିଲ ଉପରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଭାଗର ଚଢାଉ

କଳିଙ୍ଗନଗର,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- କଳିଙ୍ଗନଗରସ୍ଥିତ ଭିସାଷ୍ଟଲ ଉପରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଭାଗର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଚଢାଉ କରିଛି। ଏହି ଚଢାଉ ୨ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ ବୋଲି ପ୍ରଦୂଷଣ ଅଧିକାରୀ ହାଡିବନ୍ଧୁ ପାଣିଗ୍ରାହୀ କହିଛନ୍ତି। ଭିସା ଷ୍ଟିଲ ପରିବେଶ ନିୟମ 

 ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଜାରକା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଜାରକା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ପଞ୍ଚାୟତ  ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳ ପାଖରେ ଥିବା ଜାରକା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱର ଖୁଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିବା ଯୋଗୁ ଉପର ମହଲାର ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ଛାତ ଓହଳି ରହିଛି।

ଭୂତଳ ତୈଳ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଡଙ୍କାରୀରେ ରାଜସ୍ବ କ୍ଷତିର ଆକଳନ

ଭୂତଳ ତୈଳ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଡଙ୍କାରୀରେ ରାଜସ୍ବ କ୍ଷତିର ଆକଳନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ଧର୍ମଶାଳା/ଚଢେଇଧରା(ଡି.ଏନ.ଏ.),୨୦।୯- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବାର୍ଥ ଚୁଲିକୁ ଯାଉ, ଡଙ୍କାରୀରେ ମାଫିଆରାଜ ଜାରି ରହୁ ବୋଲି ନିକଟରେ ବିଧାନସଭାରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆହୁରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇଥିବା ମନେ ହୋଇଛି

ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ସହର: ଧୂଳିଧୂଆଁରେ ଅତିଷ୍ଠ ସହରବାସୀ

ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ସହର: ଧୂଳିଧୂଆଁରେ ଅତିଷ୍ଠ ସହରବାସୀ

ଯାଜପୁରରୋଡ଼,୨୦।୯(ନି.ପ୍ର)- ଯାଜପୁରରୋଡ଼ ସହରବାସୀ ଧୂଳିଧୂଆଁରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚର୍ମ ଓ କାମଳ ଭଳି ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ହେଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏଥିପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ନିଘା ନାହିଁ। ଯାଜପୁରରୋଡ଼ ସହର କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପୋଲିସର ବୈଠକ

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପୋଲିସର ବୈଠକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦ା୯- ନୟାଗଡ଼ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବୁଧବାର ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏସ୍‌ପି ଶଶିଭୂଷଣ ଶତପଥୀ ଆଗକୁ ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଆସୁଥିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଚିକେନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଉପରେ ମାଡ଼ିଗଲା କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନ୍‌ , ଗାଡ଼ିତଳେ ଫସିରହିଲେ ନାବାଳକ ସମେତ ୪ଜଣ

ଚିକେନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଉପରେ ମାଡ଼ିଗଲା କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନ୍‌ , ଗାଡ଼ିତଳେ ଫସିରହିଲେ ନାବାଳକ ସମେତ ୪ଜଣ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦ା୯- ନୟାଗଡ଼ ସହରର କଲେଜ ରୋଡ଼ସ୍ଥିତ ଗଡ଼ାଣିଠାରେ ଥିବା ଏକ ଚିକେନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଉପରକୁ  ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସ କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନ ମାଡିଯାଇଥିଲା। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ସେଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ୪ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଗାଡ଼ି ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛନ୍ତି।

୯୦୦ ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ, ଦେଶୀମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

୯୦୦ ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ, ଦେଶୀମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ରଣପୁର,୨୦।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବୁଧବାର ନୟାଗଡ଼ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ରଣପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢାଉ କରି ଦେଶୀମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ରଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ଜଙ୍ଗଲରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଦେଶୀମଦ ରନ୍ଧାଯାଇ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଛି। 

ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜେଲ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜେଲ

ରଣପୁର,୨୦।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରଣପୁର ଥାନା ସିନ୍ଦୂରିଆ ଗ୍ରାମରେ ଘର ମାଲିକାଣୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକ ନରେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ (୪୨)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର ନୟାଗଡ଼ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ସେଠାରେ ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ରଣପୁର ଉପ କାରାଗାରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସହାୟତା ରାଶି ପାଇଲେ ୪୬୯ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ

ସହାୟତା ରାଶି ପାଇଲେ ୪୬୯ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦ା୯-  ନୟାଗଡ଼ ସହରସ୍ଥିତ ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ଅଡ଼ିଟୋରିୟମଠାରେ  ବୁଧବାର ଓଡ଼ିଶା କୋଠାବାଡ଼ି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ କଲ୍ୟାଣ ବୋର୍ଡ ତରଫରୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ରାଶି ବଣ୍ଟନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ

ରାଜନଗର, ୧୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜନଗର ବ୍ଲକ କୃଷ୍ଣନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳର ଗୋବିନ୍ଦ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ପୁଅ ମୁଦା(୭)ଙ୍କ ବୁଧବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଉଳକଣୀ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ବାଘୁଆମେଦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ବୁଧବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପିଲାମାନେ ସ୍କୁଲ ବାହାରେ ବସି ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି।

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ସଚେତନତା ଶିବିର

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌, ୧୯।୯ (ନି.ପ୍ର.)-ଯାଜପୁର ଜିଲା ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦ ସଭାଗୃହରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷା ସବିତା ରାଉତଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶିବିରରେ ପୌର ପରିଷଦ ପରିମଳକୁ ପରିଷ୍କାର, ପରିଚ୍ଛନ ରଖିବା ସହ ପାଇଖାନା ବ୍ୟବହାର ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଥିଲା।

ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ପାଟକୁରା, ୧୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଚାକିରି ସର୍ତ୍ତାବଳୀ, ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଲାଗୁ କରିବା ଆଦି ଦାବିରେ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ପଦଯାତ୍ରା କରାଯାଇଛି।

ବିଡିଓଙ୍କ ଆବାସ ଯୋଜନା ଅଗ୍ରଗତି ସମୀକ୍ଷା

ବିଡିଓଙ୍କ ଆବାସ ଯୋଜନା ଅଗ୍ରଗତି ସମୀକ୍ଷା

ପାଟକୁରା, ୧୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗରଦପୁର ବିଡିଓ ଧରଣୀଧର ବେହେରା ବୁଧବାର ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଗସ୍ତ କରି ଆବାସ ଯୋଜନାର ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 

କଣ୍ଡିଆ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାବିପତ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୯।୯: ରାଜକନିକା ଥାନା କଣ୍ଡିଆ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଧନେଶ୍ୱର ବେହେରା ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପରିସରକୁ ନଆଣି ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ହତୋତ୍ସାହ କରିଛନ୍ତି। ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ବେହେରା ୭ ବର୍ଷ ଧରି ଏଠାରେ ରହି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନତା ବିରୋଧୀ ଭାବକୁ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ଡିଜିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଭଳି ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ବ୍ରଜ ସୁନ୍ଦର ଭୂୟଁା ଏସ୍‌ପି ନୀତିଶେଖରଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ବ୍ଲକ୍‌ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିକ୍ରମା

ବ୍ଲକ୍‌ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିକ୍ରମା

ଆଳି,୧୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ସଦସ୍ୟମାନେ ଆଳି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିକ୍ରମା କରି ସରକାରଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଥିବା ଶହଶହ ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜ ବନ୍ଦ ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଗଣେଶ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ଶେଷ

ଗଣେଶ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ଶେଷ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୯।୯-ସହରର ୨୩ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ଶ୍ରୀଗଣେଶଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୦ଟା ସୁଦ୍ଧା ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ଶେଷ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ରାତିରେ ମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକରେ ଶ୍ରୀଗଣେଶଙ୍କ ଆସ୍ଥାନ ବିସର୍ଜ୍ଜନ କରାଯାଇ ଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରୁ ଖଡିଅଙ୍ଗ ଥାନପତି ଶ୍ରୀଗଣେଶ ପ୍ରଥମେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ। ପରେ ଅନ୍ୟ ପୀଠରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ଠାକୁରଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ଥିଲା। 

ଭାଜପାର କର୍ମୀ ସମାବେଶ, କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଋଣ ଛାଡ଼ ଦାବି

ଭାଜପାର କର୍ମୀ ସମାବେଶ, କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଋଣ ଛାଡ଼ ଦାବି

ଡେରାବିଶ, ୧୯।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାନ୍ଦୋଳ କଲେଜ ଛକଠାରେ ଭାଜପା ୧୪ ନଂ. ଜୋନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ  ମଙ୍ଗଳବାର ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନିମନ୍ତେ ଏକ କର୍ମୀ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ୧୪ ନଂ. ଜୋନ୍‌ ସଭାପତି ଅମିୟ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସମାବେଶରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ଅଧ୍ୟାପକ ଭୁବନମୋହନ ଜେନା ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ସରକାରଙ୍କ ଅପାରଗତା ପାଇଁ ଜିଲାର ହଜାର ହଜାର ଚାଷୀକୁଳ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ବିସ୍ଥାପିତ

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ବିସ୍ଥାପିତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯।୯: ଯାଜପୁର ଜିଲା କଳିଙ୍ଗନଗର ତ୍ରିଜଙ୍ଗା କଲୋନୀର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଓ ଘର ବାବଦକୁ ବକୈୟା ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ବିସ୍ଥାପିତମାନେ ବୁଧବାର କଳିଙ୍ଗନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। 

‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗାଡ଼ିକୁ ପୋଡ଼ି

‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗାଡ଼ିକୁ ପୋଡ଼ି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୯: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ରହିଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏହି ଗାଡ଼ିକୁ ପୋଡ଼ି ଦିଆଯାଇଛି। ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଦସ୍ୟ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମନାନ୍ତର ହୋଇଥିଲା।