ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ସାଲେପୁରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ସାଲେପୁରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ସାଲେପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସାଲେପୁର ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆଠାରେ ବୁଧବାର ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ବେଶ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସାଲେପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ସହ ୭୨ତମ ବାର୍ଷିକ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରକାରୀ କଟକଣା ହେତୁ ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇ ନ ଥିଲେ ହେଁ ଏହାର ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନାହିଁ।

ଓଡ଼ଗାଁରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଓଡ଼ଗାଁରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ସ୍ଥାନୀୟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରେଳ ବିଭାଗର ଆପ୍ରୋଚ ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ରେଳ ବିଭାଗର ଆପ୍ରୋଚ ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ରଣପୁର,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରେଳ ବିଭାଗର ଆପ୍ରୋଚ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରଣପୁରରୁ ସୁନାଖଳାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାକୁ ସୁନାଖଳା ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ବୁଝାଶୁଝା କରିବାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା । 

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ: ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଶଯ୍ୟାଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି ଗୋବିନ୍ଦ

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ: ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଶଯ୍ୟାଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି ଗୋବିନ୍ଦ

ଦଶପଲ୍ଲା,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ନଛିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପଥୁରିଆ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ସ୍ତ୍ରୀ, ୩ ଝିଅ ଓ ପୁଅକୁ ଧରି ରହନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇ ଝାଟିମାଟିରେ ତିଆରି ଜରିପାଲ ଘେରା କୁଡିଆରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏହି ପରିବାର। ଦିନମଜୁରି ଭାବେ କାମକରି ପ୍ରସନ୍ନ ପରିବାର ଚଳାଇ ଆସୁଥିଲେ। 

ଲାଠିପଡ଼ାରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ, ଘରକୁ ପଚା ଟମାଟୋ, ଅଇଁଠା ଖଲିପତ୍ର, ଗୋବର ମାଡ଼

ଲାଠିପଡ଼ାରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ, ଘରକୁ ପଚା ଟମାଟୋ, ଅଇଁଠା ଖଲିପତ୍ର, ଗୋବର ମାଡ଼

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୫ା୮- ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଥାନାକୁ ଯିବାରୁ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ କଲେ। ହେଲେ ଏଥିରେ ସାହିଲୋକଙ୍କ ମନ ବୁଝିଲାନି। ସେମାନେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରକୁ ପଚା ଟମାଟୋ, ଅଇଁଠା ଖଲିପତ୍ର, ଗୋବର ଆଦି ପକାଇଲେ। 

ଜଣ୍ଡିସ୍‌ରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଘଟଣା: ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲେ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌

ଜଣ୍ଡିସ୍‌ରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଘଟଣା: ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲେ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌

ନିରାକାରପୁର,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଣ୍ଡିସ ବ୍ୟାପୀ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମଙ୍ଗଳବାର ଧରିତ୍ରୀରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଟାଙ୍ଗୀ ମେଡିକାଲ ଦଳ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମରେ ଥିବା କୂଅରେ ବ୍ଲିଚିଂ ପାଉଡର ପକାଇବା ସହିତ ୨୦ଟି ଲେଖାଏଁ କ୍ଲୋରିନ ବଟିକା ଦେଇଛନ୍ତି। ସିଝାପାଣି ପିଇବା ପାଇଁ ସଚେତନ କରାଇଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ୭ ଦିନ ଧରି ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିବ।

ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ମୋବାଇଲ ଓ ପର୍ସ ଲୁଟ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର

ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ମୋବାଇଲ ଓ ପର୍ସ ଲୁଟ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର

ବାଲୁଗାଁ, ୧୫ା୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁର ଥାନା ନାଚୁଣୀ ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁକୁଡାଝର ଛକ ନିକଟରେ ୩ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଜଣେ ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ କରି ତାଙ୍କ ଠାରୁ ପର୍ସ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟିନେଇଛନ୍ତି । 

ଆଳି ବିଧାୟକଙ୍କ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଆଳି ବିଧାୟକଙ୍କ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଆଳି,୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ): ଆଳି ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ନେଇ ଏକ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ହେବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି।

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ଐତିହାସିକ ପଦଯାତ୍ରା: ବରିମୂଳକୁ ଦେଇଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ଐତିହାସିକ ପଦଯାତ୍ରା: ବରିମୂଳକୁ ଦେଇଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ

ଡେରାବିଶ, ୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବୁଧବାର ସାରା ଦେଶ ପାଳିବ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ। ଦେଶର ସ୍ବାଧୀନତା ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ଅନେକ ସଂଗ୍ରାମୀ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଗାନ୍ଧୀଜୀଙ୍କ ଅହିଂସା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସଂକଳ୍ପ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାର ବହୁ ସଂଗ୍ରାମୀ ଏଥିରେ ଝାସ ଦେଇଥିଲେ। ୧୯୩୪ରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ଐତିହାସିକ ପଦଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଗରାପୁର ଡାକ ବଙ୍ଗଳାରେ ରାତ୍ରୀ ଯାପନ କରିଥିଲେ।

ବିବାଦ କାରଣରୁ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାରରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେବେ ମମତା

ବିବାଦ କାରଣରୁ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାରରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେବେ ମମତା

ରାଜନଗର, ୧୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବିବାଦ କାରଣରୁ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ବଡଭଉଣୀ ଅଶାନ୍ତିଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର ମୁହଁରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର ସାହସୀ ଝିଅ ମମତା ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେବେ । ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ହାତରୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାନ୍ତା। 

କୁନି କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ଶ୍ରାବଣୀ ଯାତ୍ରା

କୁନି କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ଶ୍ରାବଣୀ ଯାତ୍ରା

ମାର୍ଶାଘାଇ ,୧୫।୮(ଡିଏନଏ): ଶ୍ରାବଣର ତୃତୀୟ ସୋମବାରରେ ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଶିଳିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଡଅଁରମୁଣ୍ଡ ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ କାଉଡିଆ ଶ୍ରାବଣୀ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ ଶୈବପୀଠରେ ଜଳ ଲାଗି କରିଛନ୍ତି। 

୫ ଫୁଟର ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

୫ ଫୁଟର ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରାଜକନିକା, ୧୫ା୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜକନିକା ଥାନା ଅଧୀନ ଜୟନଗର ପଞ୍ଚାୟତ  ଟଣେଇପଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ବୈତରଣୀ ନଦୀ କୂଳର ଏକ ଚାଷଜମିରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ବଉଳା କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।

ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅବମାନନା: ବୋଟରେ ଲାଗିଛି ଚିରାଫଟା ଜାତୀୟ ପତାକା

ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅବମାନନା: ବୋଟରେ ଲାଗିଛି ଚିରାଫଟା ଜାତୀୟ ପତାକା

ମହାକାଳପଡା, ୧୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଉପକୂଳ  ଅଞ୍ଚଳର କେତେଜଣ ପାରମ୍ପରିକ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ବୋଟରେ ଚିରାଫଟା ଜାତୀୟ ପତାକା ଲଗାଇ ସମୁଦ୍ରରୁ ମାଛ ଧରୁଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୧୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପୋଲିସ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବଡ଼ଚଣା ବ୍ଲକ ବରଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବରଦା ଗ୍ରାମର ଆଶୁତୋଷ ଦାସ। 

ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ଭତ୍ତା ନ ପାଇ ଫେରିଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ଭତ୍ତା ନ ପାଇ ଫେରିଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତି ମାସ ୧୫ ତାରିଖରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଦିଆଯିବାର ନିୟମ ରହିଛି । ହେଲେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପଡିଥିବାରୁ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୮ ପଞ୍ଚାୟତରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ରେ ଅନିୟମିତତା: ସରକାରୀ ଗୋଚର ଜମିରେ ପୋଖରୀ ଖୋଳିବା ଅଭିଯୋଗ

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ରେ ଅନିୟମିତତା: ସରକାରୀ ଗୋଚର ଜମିରେ ପୋଖରୀ ଖୋଳିବା ଅଭିଯୋଗ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ  ଦୁର୍ନୀତି ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ, ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ ଦୁର୍ନତି ପରେ ଏବେ ( ମହାମତ୍ାଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା) ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ରେ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି 

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ଶିକ୍ଷକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ଶିକ୍ଷକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ସ୍ମୁତିରଞ୍ଜନ ଜେନାଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଞ୍ଝାରପୁର ପୋଲିସ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି । ଏଥିସହ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଚିକଣା ପଞ୍ଚାୟତ ଶାସନପଡାସ୍ଥିତ ମଧୁସୂଦନ ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ।

ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ନବବଧୂଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ଶାଶୂ, ଶଶୂର ଗିରଫ

ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ନବବଧୂଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ଶାଶୂ, ଶଶୂର ଗିରଫ

ବରୀ/ରତ୍ନଗିରି,୧୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର/ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ବରୀଥାନା ଅଧୀନ ଚନ୍ଦନପୁର ଗ୍ରାମରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ବରୀ ପୋଲିସ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ନବବଧୂଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ତାଙ୍କ ଶରୀରର ହାତ, ଗୋଡ଼ ଓ ମୁହଁରେ କଟାଚିହ୍ନ ଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି।

ପାରାଦୀପରେ ମାଛ ମଡ଼କ : ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡର ତଦନ୍ତ

ପାରାଦୀପରେ ମାଛ ମଡ଼କ : ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡର ତଦନ୍ତ

ପାରାଦୀପ,୧୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ଭୀମଭୋଇ କଲୋନୀ ପଛପଟେ ଥିବା କସାଂରିପାଟିଆ ମତ୍ସ୍ୟଡିଆ ନଦୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ମଲା ମାଛ ଭାସୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହା ମାଛ ମଡ଼କ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବାବେଳେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ଏହାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି।

କୁଜଙ୍ଗରେ ତେଜିଥିଲା ବିଦ୍ରୋହର ନିଆଁ : ଫିରିଙ୍ଗିଙ୍କ ପଥରୋଧ କରିଥିଲେ ୧୦ ହଜାର ମହିଳା

କୁଜଙ୍ଗରେ ତେଜିଥିଲା ବିଦ୍ରୋହର ନିଆଁ : ଫିରିଙ୍ଗିଙ୍କ ପଥରୋଧ କରିଥିଲେ ୧୦ ହଜାର ମହିଳା

କୁଜଙ୍ଗ,୧୫ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସ୍ବାଧୀନତା ଆନ୍ଦୋଳନ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ସକ୍ରିୟ ଥିଲା। ତେବେ ଓଡ଼ିଶାର ଏକ ଛୋଟିଆ ସ୍ଥାନ କୁଜଙ୍ଗରେ ଯେଭଳି ମହିଳାମାନେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନର ବହ୍ନି ପ୍ରଜ୍ଜ୍ୱଳିତ କରିଥିଲେ ତାହା ବ୍ରିଟିଶ୍‌ ବାହିନୀ ପାଇଁ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଥିଲା। 

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ଗଣଧାରଣା

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ଗଣଧାରଣା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୪ା୮: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରାଜକନିକା ବିଦ୍ୟୁତ ସେକ୍ସନର ଜୁନିୟର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିସିଆନ୍‌

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରାଜକନିକା ବିଦ୍ୟୁତ ସେକ୍ସନର ଜୁନିୟର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିସିଆନ୍‌

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୪ା୮: ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ବିଦ୍ୟୁତିକରଣ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜକନିକା ବିଦ୍ୟୁତ ସେକ୍ସନର ଜୁନିୟର ଆର୍ଟିସାନ-୧ (ଇଲେକ୍ଟ୍ରିସିଆନ) ଲୋକନାଥ ପ୍ରସାଦ ସାହୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି।  

କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଣ୍ଡିସରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଣି ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ

କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଣ୍ଡିସରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଣି ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ

ନିରାକାରପୁର, ୧୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଣ୍ଡିସ ରୋଗ ବ୍ୟାପୀ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।