ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ରାସ୍ତା ତାଡିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ କରାଣ୍ଡିଆ ମାଇନର କେନାଲ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାକୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ପୁଣି ତାଡି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଭୋଜି

ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ ଭୋଜି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮-ନୟାଗଡ଼ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭୋଜି କରିଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋରି ଧରିଛି। ଉକ୍ତରେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସମ୍ପର୍କୀୟ କଳେଜର ଅଧ୍ୟାପକ ଥିବାରୁ କଲେଜ ପରିସରରେ ଅଣଛାତ୍ରମାନେ କଲେଜ ପରିସରରେ ଭୋଜି କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା ଟ୍ରକ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର

ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା ଟ୍ରକ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ମାର୍ଶାଘାଇ ୫ ନଂ.(କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କ୍ରସିଂ ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗସ୍ତ ହୋଇଛି। 

ତ୍ରିରଙ୍ଗା ତଳେ ସଭିଏଁ ଏକାଠି

ତ୍ରିରଙ୍ଗା ତଳେ ସଭିଏଁ ଏକାଠି

ଆଳି, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆଳିର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଆଳି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଝରଣା ଦାଶ  ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅବସରରେ ବିଡିଓ ଜୟନ୍ତ ପୃଷ୍ଟି ସମେତ ବହୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ଯାଜପୁର ଏକତା ମଞ୍ଚର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଯାଜପୁର ଏକତା ମଞ୍ଚର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଯାଜପୁର ରୋଡ୍‌, ୧୫।୮ (ନି.ପ୍ର.)-ଯାଜପୁର ଏକତା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ କ୍ରାନ୍ତ୍ରି ଦିବସଠାରୁ ୭ଦିନ ବ୍ୟାପି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଛକଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜଳ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

 ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ପାଟକୁରା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ବେଡାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ପରକଣା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ରାଜ୍ୟ ବିଗ୍ରେଡ ସ୍କୁଲରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବେଡାରୀ ସରପଞ୍ଚ ଗୋକୁଳାନନ୍ଦ ବେହେରା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ଜାଗୁଳାଇ ପୀଠରେ ଜାଗ୍ରତ ଗୌରୀ ପଞ୍ଚମୀ

ଜାଗୁଳାଇ ପୀଠରେ ଜାଗ୍ରତ ଗୌରୀ ପଞ୍ଚମୀ

ପାଟକୁରା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗରଦପୁରସ୍ଥିତ ମା’ମୁଢ଼ୀ ଜାଗୁଳାଇ ପୀଠରେ ପବିତ୍ର ଜାଗ୍ରତ ଗୌରୀ ପଞ୍ଚମୀ ଉପଲକ୍ଷେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଚିତାଲାଗି ଅମାବାସ୍ୟା ତିଥିରୁ ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ। 

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ବନ୍ୟା, ୫ଗ୍ରାମକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ବନ୍ୟା, ୫ଗ୍ରାମକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଆଳି, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପ ସାଗର ଓ ଉପକୂଳରେ ଲଘୁଚାପ ଫଳରେ ଗତ ତିନିଦିନ ଧରି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଫଳରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ବନ୍ୟା ଜଳ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରୁ ଆଳି ବ୍ଲକର ୫ ଟି ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ବୁଧବାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଡାଏଲିସିସ୍‌, ଯକ୍ଷ୍ମା, ମାନସିକ ରୋଗ ଓ କର୍କଟ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮-ନୟାଗଡ଼ ପିଟିଏସ୍‌ ପଡ଼ିଆଠାରେ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡିଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପରେଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ରାଜକନିକାରେ ଉଡ଼ିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ରାଜକନିକାରେ ଉଡ଼ିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

ରାଜକନିକା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ବ୍ଲକରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଡିଓ ଡି.ଏସ୍‌.ଶୁଭଦର୍ଶୀ ଯୋଶୀ, ତହସିଲ ଅଫିସରେ ତହସିଲଦାର ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ବେହେରା, ରାଜକନିକା ଥାନା ଓ କନିକା ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବରେ ଥାନାରେ ଅଧିକାରୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ଚୌଧୁରୀ, ଖରସ୍ରୋତା ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦରେ ସଭାପତି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ରାଉତ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଅଫିସ୍‌, ତହସିଲ ଅଫିସ୍‌ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଆଦିରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ଏହି ଅବସରରେ ମର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ, ମାର୍ଶାଘାଇ କଲେଜ ଓ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହାକାଳପଡ଼ା ବିଧାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ବୁଧବାର ତିତ୍ତେର୍ର୍ାଲ ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ମଣିଜଙ୍ଗା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସାରେ ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଛିଣ୍ଡି ୬ ଗୋରୁ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଛିଣ୍ଡି ୬ ଗୋରୁ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, ୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଦାଣ୍ଡିସାହି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର ନିକଟସ୍ଥ ନାହିଆଡିଆ ଗ୍ରମର ଜମି ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଏକ ବୋରିଂକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି  ବୁଧବାର ୬ ଗୋରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଡେରାବିଶ, ୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସରୋଜକାନ୍ତ ସାହୁ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୧୫।୮- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥୀ ଶତପଥୀ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ସ୍ବାଧୀନତା ସମୟରେ ଜିଲାର ବହୁ ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ଅବଦାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲାପାଳ ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। 

ସାଲେପୁରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ସାଲେପୁରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ସାଲେପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସାଲେପୁର ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆଠାରେ ବୁଧବାର ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ବେଶ ଧୁମ୍‌ଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସାଲେପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରକାଶ ବେହେରା ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ସହ ୭୨ତମ ବାର୍ଷିକ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରକାରୀ କଟକଣା ହେତୁ ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇ ନ ଥିଲେ ହେଁ ଏହାର ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନାହିଁ।

ଓଡ଼ଗାଁରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଓଡ଼ଗାଁରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ସ୍ଥାନୀୟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାର ମଣ୍ଡଳସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରେଳ ବିଭାଗର ଆପ୍ରୋଚ ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ରେଳ ବିଭାଗର ଆପ୍ରୋଚ ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ରଣପୁର,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରେଳ ବିଭାଗର ଆପ୍ରୋଚ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରଣପୁରରୁ ସୁନାଖଳାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାକୁ ସୁନାଖଳା ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ବୁଝାଶୁଝା କରିବାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା । 

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ: ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଶଯ୍ୟାଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି ଗୋବିନ୍ଦ

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ: ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଶଯ୍ୟାଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି ଗୋବିନ୍ଦ

ଦଶପଲ୍ଲା,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ନଛିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପଥୁରିଆ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ସ୍ତ୍ରୀ, ୩ ଝିଅ ଓ ପୁଅକୁ ଧରି ରହନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇ ଝାଟିମାଟିରେ ତିଆରି ଜରିପାଲ ଘେରା କୁଡିଆରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏହି ପରିବାର। ଦିନମଜୁରି ଭାବେ କାମକରି ପ୍ରସନ୍ନ ପରିବାର ଚଳାଇ ଆସୁଥିଲେ। 

ଲାଠିପଡ଼ାରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ, ଘରକୁ ପଚା ଟମାଟୋ, ଅଇଁଠା ଖଲିପତ୍ର, ଗୋବର ମାଡ଼

ଲାଠିପଡ଼ାରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ: ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ, ଘରକୁ ପଚା ଟମାଟୋ, ଅଇଁଠା ଖଲିପତ୍ର, ଗୋବର ମାଡ଼

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୫ା୮- ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଥାନାକୁ ଯିବାରୁ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ କଲେ। ହେଲେ ଏଥିରେ ସାହିଲୋକଙ୍କ ମନ ବୁଝିଲାନି। ସେମାନେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରକୁ ପଚା ଟମାଟୋ, ଅଇଁଠା ଖଲିପତ୍ର, ଗୋବର ଆଦି ପକାଇଲେ। 

ଜଣ୍ଡିସ୍‌ରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଘଟଣା: ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲେ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌

ଜଣ୍ଡିସ୍‌ରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଘଟଣା: ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲେ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌

ନିରାକାରପୁର,୧୫ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା କମାଗୁରୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜଣ୍ଡିସ ବ୍ୟାପୀ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମଙ୍ଗଳବାର ଧରିତ୍ରୀରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଟାଙ୍ଗୀ ମେଡିକାଲ ଦଳ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମରେ ଥିବା କୂଅରେ ବ୍ଲିଚିଂ ପାଉଡର ପକାଇବା ସହିତ ୨୦ଟି ଲେଖାଏଁ କ୍ଲୋରିନ ବଟିକା ଦେଇଛନ୍ତି। ସିଝାପାଣି ପିଇବା ପାଇଁ ସଚେତନ କରାଇଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ୭ ଦିନ ଧରି ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିବ।

ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ମୋବାଇଲ ଓ ପର୍ସ ଲୁଟ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର

ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ମୋବାଇଲ ଓ ପର୍ସ ଲୁଟ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଫେରାର

ବାଲୁଗାଁ, ୧୫ା୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁର ଥାନା ନାଚୁଣୀ ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁକୁଡାଝର ଛକ ନିକଟରେ ୩ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଜଣେ ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ କରି ତାଙ୍କ ଠାରୁ ପର୍ସ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟିନେଇଛନ୍ତି ।