ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମଶା ଧୂପରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୨ ଗାଈ, ୧ ବାଛୁରୀ, ୨୫ ମେଣ୍ଢା ମୃତ

ମଶା ଧୂପରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୨ ଗାଈ, ୧ ବାଛୁରୀ, ୨୫ ମେଣ୍ଢା ମୃତ

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ  ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁହୁଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ନରେନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମର  ନରୋତ୍ତମ ବେହେରାଙ୍କ ଘରେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। 

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ପାଟକୁରା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭୋକ ଉପାସରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି  ସାତଭାୟା ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ଶ୍ରମିକ : କେରଳରେ ବନ୍ୟା

ଭୋକ ଉପାସରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି ସାତଭାୟା ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ଶ୍ରମିକ : କେରଳରେ ବନ୍ୟା

ରାଜନଗର,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)କେରଳରେ ବାଦଲଫଟା ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ନଦୀରେ ପ୍ରବଳ ବନ୍ୟା ଆସିବା ଫଳରେ  ସ୍ବାଭାବିକ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି। ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ବନ୍ୟାପାଣି ଘେରରେ ରହି ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତି ଶିକ୍ଷକମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଦରକାର

ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତି ଶିକ୍ଷକମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଦରକାର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୯ା୮- ନୟାଗଡ ସହରସ୍ଥିତ ପଠାଣିସାମନ୍ତ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟଠାରେ ଶନିବାର ଜିଲା ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହର କ୍ରୀଡ଼ା, ଭାରତ ସ୍କାଉଟସ୍‌, ଗାଇଡସ୍‌, ଜୁନିଅର ରେଡକ୍ରସ ସମିତିର ସାଧାରଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ବସାଇବା ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ଅଭିଯୋଗ   ସାହି ଲୋକଙ୍କ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ବସାଇବା ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ଅଭିଯୋଗ ସାହି ଲୋକଙ୍କ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୯ା୮- ହଠାତ୍‌ ବର୍ଷାପବନ ସହ ବିଜୁଳି ଘଡଘଡି ମାରିବାରୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ପୋଡ଼ିଗଲା। ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସାହିଲୋକେ ଏ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କଲେ। ହେଲେ ୪ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଗଲା ନାହିଁ।

୩ବର୍ଷ ବିତିଲା, କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ହୋମିଓପ୍ୟାଥିକ୍‌ ଡାକ୍ତରଖାନା

୩ବର୍ଷ ବିତିଲା, କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ହୋମିଓପ୍ୟାଥିକ୍‌ ଡାକ୍ତରଖାନା

ଗଣିଆ,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଲୋକଙ୍କୁ ହୋମିଓପ୍ୟାଥିକ୍‌ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ଛାମୁଣ୍ଡିଆ, ବଡ଼ଶିଲିଙ୍ଗା ଓ କରଡ଼ାପଡ଼ା ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଖୋଲାଯାଇଛି ହୋମିଓପ୍ୟାଥିକ୍‌ ଡାକ୍ତରଖାନା। ହେଲେ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏବେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ରାଜକୋଷରୁ ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ଗୃହ ଓ ଷ୍ଟାଫ୍‌ କ୍ୱାର୍ଟର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲେ ହେଁ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ହେତୁ ସବୁ ବେଳେ ତାଲା ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। 

କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନି ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର କମ୍ପ୍ୟୁଟର: ଗ୍ରାହକ ହନ୍ତସନ୍ତ

କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନି ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର କମ୍ପ୍ୟୁଟର: ଗ୍ରାହକ ହନ୍ତସନ୍ତ

ରଣପୁର,୧୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟରୀକରଣ କରିବା ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଦ୍ୱାରା ସଂଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଜୋରସୋରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। 

ମଦ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ବିଜ୍ଞାନଗାର ସହାୟକ ଗିରଫ

ମଦ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ବିଜ୍ଞାନଗାର ସହାୟକ ଗିରଫ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୮: ଯାଜପୁର ଜିଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଳମୁକୁଳି ବଜାରରୁ  ରବିବାର ସକାଳେ ମଦ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଜନତା ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି

ଜନତା ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ/ଛତିଆ,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବୈରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ବନ୍ତଳା ଜନତା ନୋଡାଲ ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗ୍ରୀଲ ଭାଙ୍ଗି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରି ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ଭଳି ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ବିରଅର୍ଜ୍ଜୁନ ମହାପାତ୍ର ସ୍କୁଲରେ ରାତ୍ର ଜଗୁଆଳି ଭାବେ ରହିଥିଲେ। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ସହ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି:ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଯୁବ କୃଷକ ସଙ୍ଘ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ସହ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି:ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଯୁବ କୃଷକ ସଙ୍ଘ

କୋରେଇ,୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଅପହୃତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ସହ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଶନିବାର ଯୁବ କୃଷକ ସଂଘ ପାଣିକୋଇଲିସ୍ଥିତ ଯାଜପୁର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଛି।

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ର ଜନଶୁଶାଣି ଶିବିର

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ର ଜନଶୁଶାଣି ଶିବିର

କୋରେଇ,୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରେଇ ବ୍ଲକ ସଭା ଗୃହରେ ଶନିବାର ମହାମତ୍ାଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା(ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌)ର ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ମେଧା ବୃତ୍ତି ଦେଲେ ୩୬୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ମେଧା ବୃତ୍ତି ଦେଲେ ୩୬୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ରନତ୍ଗିରି,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ବରୀ ବ୍ଲକର ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ୨୨୮  ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ମୋଟ୍‌  ୩୬୦ ତୃତୀୟ ଓ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଶନିବାର ବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବା ମଣ୍ଡଳ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅଭୟ କୁମାର ବେହେରା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ା

ଆର୍ଟ ଅଫ୍‌ ଲିଭିଂ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହାପିନେସ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଆର୍ଟ ଅଫ୍‌ ଲିଭିଂ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହାପିନେସ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜନଗର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକରେ ଅନ୍ୟତମ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୁରୁ ରବି ଶଙ୍କରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଆର୍ଟ ଅଫ୍‌ ଲିଭିଂ ପକ୍ଷରୁ ହାପିନେସ୍‌ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବାସ ହରାଇ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିଛନ୍ତି ମହିଳା

ବାସ ହରାଇ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିଛନ୍ତି ମହିଳା

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-  ସ୍ବାଧୀନତାର ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ପରେ ବି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାୟୀ ବାସଗୃହ ନାହଁି। ସମ୍ବିଧାନ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ, ବସ୍ତ୍ର, ବାସଗୃହ ଯୋଗାଇ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଥିବାବେଳେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ଅନେକ ପରିବାର। 

ମଇଁଷି ଚାଲାଣ ମାମଲା :  ପୋଲିସର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ

ମଇଁଷି ଚାଲାଣ ମାମଲା : ପୋଲିସର ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୮: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଥାନା ଦେଉଳୀ ଗ୍ରାମେଶ୍ୱରଠାରେ ଗତ ୧୬ ତାରିଖ ରାତିରେ ମଇଁଷି ଚାଲାଣବେଳେ ଧରାପଡିବା ମାମଲାରେ ଏବେ ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଭୂତ ଭୟ : ନୂଆଗଡ଼ରୁ ନୟାଗଡ଼ ଦୌଡୁଛନ୍ତି ଲୋକେ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ ହ୍ରାସ

ଭୂତ ଭୟ : ନୂଆଗଡ଼ରୁ ନୟାଗଡ଼ ଦୌଡୁଛନ୍ତି ଲୋକେ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ ହ୍ରାସ

ପାରାଦୀପ,୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ଉପକଣ୍ଠ ନୂଆଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ୪ ଦିନ ହେଲା ଭୂତ ଭୟ ଦେଖାଦେଇଛି। ଗ୍ରାମର କେତେଜଣ ଛାତ୍ରୀ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କ ଦେହରେ ପ୍ରେତାତ୍ମା ସବାର ହେଉଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ସେମାନେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିବା ସହ ବାଉଳି ହେଉଛନ୍ତି।

ନିିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଗଲାଣି ଡେଙ୍ଗୁ : ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ, ୬୨ଜଣଙ୍କୁ ଜ୍ୱର

ନିିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଗଲାଣି ଡେଙ୍ଗୁ : ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ, ୬୨ଜଣଙ୍କୁ ଜ୍ୱର

ଏରସମା,୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଏରସମା ବ୍ଲକ କୁଞ୍ଜକୋଠି ପଞ୍ଚାୟତର କନାଗୁଳି ଗ୍ରାମରେ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗ କ୍ରମଶଃ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଯିବାରେ ଲାଗିଛି। ୩ ଦିନ ତଳେ ଏହି ଗ୍ରାମରେ ୩୭ ଜଣ ଜ୍ୱରରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୦ଜଣଙ୍କ ଦେହରେ ଡେଙ୍ଗୁ ପଜେଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା। 

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ରାଜସ୍ବ ବଙ୍ଗଳା ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ରାଜସ୍ବ ବଙ୍ଗଳା ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୮।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ସହରଠାରୁ ଅନତିଦୂର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା-ନୟାଗଡ଼ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅବସ୍ଥିତ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗର ଡ଼ାକବଙ୍ଗଳାଟି ଏବେ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଛି।  

ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ମାର୍ଶାଘାଇ ପରିଦର୍ଶନ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୮।୮(ଡିଏନଏ)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଯେଉଁମାନେ ରାଶନ କାର୍ଡ ପାଇ ନାହାନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବା ପାଇଁ ସରକାରୀସ୍ତରରେ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି।

ବିଶ୍ୱାସ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା

ବିଶ୍ୱାସ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା

ରାଜନଗର,୧୮।୮(ଡିଏନଏ)- ଜାତୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବିଶ୍ୱାସ ଅଭିଯାନ କର୍ମଶାଳା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଚିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପାଚିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ମହାକାଳପଡ଼ା,୧୮।୮(ଡିଏନଏ)- ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ପାଚିକା ସହାୟିକାଙ୍କ ସାମାଜିକ ନିରାପତ୍ତା, ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଆଦି ୧୧ଦଫା ଦାବିକୁ ନେଇ ପାଚିକା ସଂଘ ଓ ଏଆଇଟିୟୁସିର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଶନିବାର ଏକ ଦାବିପତ୍ର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ ଜରିଆରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

୫ମ, ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀ ମେଧାବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା

୫ମ, ୩ୟ ଶ୍ରେଣୀ ମେଧାବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୮।୮(ଡିଏନଏ)- ମାର୍ଶାଘାଇ ସରକାର ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ୧୩୩ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥତ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ୬ଜଣ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିଲେ

‘ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ରୟାଲ ନାମରେ ରୋଟାରୀ ସ୍ବୀକୃତ ପ୍ରାପ୍ତ କୌଣସି କ୍ଲବ ନାହିଁ’

‘ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ରୟାଲ ନାମରେ ରୋଟାରୀ ସ୍ବୀକୃତ ପ୍ରାପ୍ତ କୌଣସି କ୍ଲବ ନାହିଁ’

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୧୮।୮(ନିପ୍ର)- ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ସ୍ଥିତ ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ କଳିଙ୍ଗନଗର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ଏହି କ୍ଲବକୁ ସ୍ଥାଣୁ କରିବା ପାଇଁ ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ରୟାଲ ନାମକ ଆଉ ଏକ ନକଲି ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ଗଠନ କରାଯାଇଛି।

ଭଡ଼ା ଘରେ ଚାଲିଥିଲା ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ: କିଙ୍ଗପିନ୍‌ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ

ଭଡ଼ା ଘରେ ଚାଲିଥିଲା ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ: କିଙ୍ଗପିନ୍‌ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ

ଧର୍ମଶାଳା,୧୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଅଧିନସ୍ଥ ବ୍ରହ୍ମବରଦା ହାଟସ୍ଥିତ ଏକ ଭଡା ଘରେ ଦେହବ୍ୟବସାୟ ଚାଲିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୨ଜଣ ଦେହଜୀବୀ, ୨ଜଣ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସମେତ କାରୋବାର ଚଳାଉଥିବା ଜଣେ କିଙ୍ଗପିନ୍‌ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।