ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭବ: ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଲା ଗଛ

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭବ: ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଲା ଗଛ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ  ଲଗାଣ ବର୍ଷା  ଯୋଗୁ  ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକର ବହୁ ଚାଷ ଜମିରେ ପାଣି ଜମିରହିଛି । ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକରେ ୧୧୧ ମିମି  ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ସାମାନ୍ୟ କମ୍‌ ଧରଣର  ବର୍ଷା  ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ।

ଯୁଗ୍ମ କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିଞ୍ଝାରପୁର ଗସ୍ତ : ଖରିଫ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ

ଯୁଗ୍ମ କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିଞ୍ଝାରପୁର ଗସ୍ତ : ଖରିଫ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାଜ୍ୟ କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଯୁଗ୍ମ କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଉମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସରଂକ୍ଷଣ ଅଧିକାରୀ ସଚିଦାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡା, ଉପକୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପୃଷ୍ଟି , ଯାଜପୁର କୃଷି ଅଧିକାରୀ ବିମଳ କୁମାର ରପ୍ତାନୀ, ଯାଜପୁର ଖାଦ୍ୟ ସରଂକ୍ଷକ ଶ୍ରୀଧର ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ବିଞ୍ଝାରପୁର ଗସ୍ତ କରି ଖରିଫ ଫସଲର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆକଳନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲ : ୫ଟି ଶ୍ରେଣୀକୁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ, ନାହିଁ ପିଇବା ପାଣିର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲ : ୫ଟି ଶ୍ରେଣୀକୁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ, ନାହିଁ ପିଇବା ପାଣିର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ନୂଆଗାଁ,୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପଛୁଆବର୍ଗ, ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତିର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଠପଢା ପାଇଁ ସରକାର  ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଛନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ତଦାରଖ ଅଭାବରୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ତାହାର ସୁଫଳ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମିଳୁନାହିଁ। 

ବର୍ଷା:ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ବର୍ଷା:ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଓଡ଼ଗାଁ(ସ୍ବ.ପ୍ର.)/ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ, ୧୨। ୧୦-ଦୁଇଦିନ ଧରି ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଭୟଭୀତ କରି ରଖିଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ‘ତିତ୍‌ଲି’ ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ହେଲେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି। 

ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତି ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ଚାଷୀ

ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତି ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ଚାଷୀ

ଗଣିଆ,୧୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାତ୍ୟା ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ  ଗଣିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଫଳରେ ଧାନ ଫସଲ ସବୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବାର ଚାଷୀମାନଙ୍କ ମନରେ ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଆଶାକର୍ମୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଆଶାକର୍ମୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ଆଶା କର୍ମୀମାନେ ରହିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ଆଶା କର୍ମୀ ସଂଘ ଶାଖା ମାର୍ଶାଘାଇ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ଶୁକ୍ରବାର ୧୦ଦଫା ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମାର୍ଶାଘାଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଜରୀଆରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ପୋଖରୀରୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୋଖରୀରୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରଣପୁର,୧୨।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲେଖନପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଗନ୍ନାଥ ନାୟକ(୫୦)।

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା: ନୟାଗଡ଼-ରଣପୁର ରାସ୍ତା  ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା: ନୟାଗଡ଼-ରଣପୁର ରାସ୍ତା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ରଣପୁର, ୧୨।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗତ ଦୁଇଦିନ  ଧରି ଲାଗିରହିଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼  ତିତ୍‌ଲି ବିପଦ  ଟଳିଥିବା  ବେଳେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ  ରଣପୁର ଓ ନୟାଗଡରେ ପ୍ରବଳ  ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି। ଏଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ୨୧୮.୨ ମିମି ବର୍ଷା ଜଳ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

କାମରେ ଲାଗିଲାନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ୍‌ ଫଣ୍ଡ୍‌ ସହାୟତା

କାମରେ ଲାଗିଲାନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ୍‌ ଫଣ୍ଡ୍‌ ସହାୟତା

ଦଶପଲ୍ଲା,୧୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଘୁଗୁଡିପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଓସ୍ତିଆ ଗ୍ରାମର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ହଜାରୀ ବେହେରା ଓ ଭଉଣୀ ସୀତା ବେହେରା ଆଜନ୍ମ ଅନ୍ଧ ଓ ମୁକବଧିର। ଉଭୟ ଭଉଣୀଭାଇ ଏକ ଭଙ୍ଗା ଚାଳଘରେ ଅର୍ଦ୍ଧାହାରରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ଛାତ୍ର ନେତାଙ୍କ ମନ ଭାଙ୍ଗିଦେଲା ତିତ୍‌ଲି

ଛାତ୍ର ନେତାଙ୍କ ମନ ଭାଙ୍ଗିଦେଲା ତିତ୍‌ଲି

ରସୁଲପୁର,୧୦ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜ୍ୟରେ ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ  ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କଲେଜଗୁଡିକରେ ନିର୍ବାଚନ ବନ୍ଦ ବୁଧବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ସ୍କୁଲ, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଏକ ଆହ୍ବାନ: ଗାଁ ଗହଳିରେ କମୁନି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରତି ଆଦର

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଏକ ଆହ୍ବାନ: ଗାଁ ଗହଳିରେ କମୁନି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରତି ଆଦର

ରସୁଲପୁର, ୧୨ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମାନବ ସମାଜ ଉପରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସାମଗ୍ରୀରୁ କୁପ୍ରଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ପରଠାରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟି ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ପୁରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ରାଉରକେଲା, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ସମ୍ବଲପୁର ଭଳି ୬ଟି ବଡ଼ ସହରରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ପଲିଥିନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। 

ମେଡିସିନ୍‌ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ମେଡିସିନ୍‌ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ମାହାଙ୍ଗା,୧୧।୧୦: ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଭଦ୍ରେଶ୍ୱର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି-ଲଳିତଗିରି ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ଗୋତରାଠାରେ ଗୁରୁବାର ରାତି ୮ଟାରେ ଜଣେ ମେଡିସିନ୍‌ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଛି। 

ଟଳିଗଲା ତିତ୍‌ଲି : ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଆଶ୍ୱସ୍ତ

 ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୦।୧୦(ଡିଏନ୍‌ଏ)-ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଟଳିଯିବା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ତିତ୍‌ଲି  ଓଡିଶା ମୁହଁା ହୋଇଥିବାରୁ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି  ସହ ଜନସାଧାରଣ ସତର୍କ ହୋଇ  ଯାଇଥିଲେ ।

ଖବର କାଗଜ ବିକ୍ରେତା ସରକାରୀ ସର୍ଭେରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ବଚ୍ଛଳ ବ୍ୟକ୍ତି

ଖବର କାଗଜ ବିକ୍ରେତା ସରକାରୀ ସର୍ଭେରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ବଚ୍ଛଳ ବ୍ୟକ୍ତି

ଡେରାବିଶ,୧୧।୧୦ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବେଳେ ବେଳେ ସରକାରୀ କଳର ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ସର୍ଭେ ଯୋଗୁ ଗରିବ ଦିନ ମଜୁରିଆ କିଭଳି ଧନୀ ଲୋକରେ ଗଣାହୁଏ ଓ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ସହାୟତାରୁ ବଞ୍ଚିିତ ହୁଏ ତାହାର ନିଚ୍ଛକ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଦାନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କେଶରପୁର ଗ୍ରାମର ନୃସିଂହ ଚରଣ ଯେନାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ।

ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଟଳିଲା, ଚାଷୀ ଆଶ୍ୱସ୍ତ

ଡେରାବିଶ, ୧୧।୧୦ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) -ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଟଳି ଯିବା ପରେ ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଗତମାସରେ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହେବା ସହ ଋଣଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା । 

ସମୁଦ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଆସି ବାହାକୁଦ କାଜୁ ଜଙ୍ଗଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

ସମୁଦ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଆସି ବାହାକୁଦ କାଜୁ ଜଙ୍ଗଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

ମହାକାଳପଡା,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ତିତ୍‌ଲି ଉପକୂଳବାସୀଙ୍କ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ବିପଦ ଟଳିଛି ।  ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେଭଳି ଆଖିଦୃଶିଆ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ ।

ଚିତ୍ରୋତ୍ପଳା ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା

ପାଟକୁରା,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା  ଲାଗି ରହିଛି । ଫଳରେ ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଚିତ୍ରୋତ୍ପଳା ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆସିବା ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।ନିକଟରେ

ତିତ୍‌ଲି ବିପଦ ଟଳିଲା: ଗରଦପୁରରେ ୬୫ ମି.ମି. ବର୍ଷା

ପାଟକୁରା,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ‘ତିତ୍‌ଲି’ ବିପଦ ଟଳିଛି ା ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ବୁଧବାର ଗରଦପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ୬୫ ମି.ମି. ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି । କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଖବର ମିଳିନାହିଁ । 

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବ: ବୋଟ ବୁଡିଲା : ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ସଦସ୍ୟ

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବ: ବୋଟ ବୁଡିଲା : ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ସଦସ୍ୟ

ରାଜନଗର,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଉପକୂଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ‘ତିତ୍‌ଲି’ ତାର କାୟା ବିସ୍ତାର କରି ଚାଲିଛି । ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ ହେବା ସହ କୂଳ ଲଘିଂବାରେ ଲାଗିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ପ୍ରଭାବରେ ସମୁଦ୍ରକୁ ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ମା’ ଦୁର୍ଗା ନାମକ ବୋଟ  ଭାଙ୍ଗିଯିବା ସହ ବୁଡି ଯାଇଛି। 

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଗରିବଙ୍କ ନିକଟରେ ଅପହଞ୍ଚ

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଗରିବଙ୍କ ନିକଟରେ ଅପହଞ୍ଚ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୧।୧୦(ଡିଏନ୍‌ଏ)-ମାସେ ନୁହେଁ କି ଦୁଇ ମାସ ନୁହେଁ  ରୋଗ ଶଯ୍ୟାରେ ପଡି ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି  ଦୀର୍ଘ ୧ ବର୍ଷ  ଧରି  କିଶୋର । ଏଣେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ । ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅର ଏପରି ଅବସ୍ଥା କେବଳ ବାପା ମାଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଭରି ଦେଇନି, ରାତି ପାହିଲେ ପୁଅର ଚିକତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ କିପରି ତୁଲାଇବେ ସେହି ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି ।

 ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର, ୨୧୧ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର, ୨୧୧ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶିବିରରେ ଏସ୍‌ପି ନୀତିଶେଖର, ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦିଲୀପ କୁମାର ପରିଡା ଯୋଗଦେଇ ୨୧୧ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ

ଥୁଆବାରି, କୁଶବିଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଶହୀଦ ଦିବସ

ଥୁଆବାରି, କୁଶବିଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଶହୀଦ ଦିବସ

ନୂଆଗାଁ,୧୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ପାରାଢିପି ପଞ୍ଚାୟତ ଥୁଆବାରି ଓ କୁଶବିଡା ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି: ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ, କର୍ମଚାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି: ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ, କର୍ମଚାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଓଡ଼ଗାଁ(ସ୍ବ.ପ୍ର.)/ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ, ୧୧ା୧୦- ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ତିତ୍‌ଲି ଉପକୂଳ ମୁହାଁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଏହାର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ବୁଧବାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରିଲା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ଭାପୁର,୧୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଗତ ମାସରେ କରିଥିବା ଏକ ଚିଠିରେ ଭାପୁର ବ୍ଲକର ଏକ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସଭାପତି ଭାବେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁଙ୍କ ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଥିଲା।