ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଗାଡ଼ି ପୋଡ଼ିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଗାଡ଼ି ପୋଡ଼ିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୨।୬: ଯାଜପୁର ଜିଲା ବ୍ରହ୍ମବରଦା ଗ୍ରାମର ଜାକିର ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ ଏକ ବୋଲେରୋ ଗାଡ଼ିକୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସୋମବାର ରାତିରେ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଗାଡ଼ି ମାଲିକ ହୁସେନ୍‌ ବ୍ରହ୍ମବରଦା ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତିକରଣ ଲାଗି ହଟିଲା ହୋଟେଲ ପାଚେରୀ, ମନ୍ଦିର

ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତିକରଣ ଲାଗି ହଟିଲା ହୋଟେଲ ପାଚେରୀ, ମନ୍ଦିର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୨।୬: ଯାଜପୁରରୋଡରେ ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ୩ୟ ଦିନ ଲାଗି ଉଚ୍ଛେଦ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ହୋଟେଲ ରୟାଲ କଳିଙ୍ଗର ପାଚେରୀ ଭଙ୍ଗାଯିବା ସହ ପାଓ୍ବାର ଜେନେରେଟର୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ରାଜନଗର, ୧୨ା୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୧ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପାନୀୟ ଜଳ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ରାସ୍ତାଘାଟ ନିର୍ମାଣ, ଲୁଣା ଘେରିବନ୍ଧ ମରାମତି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆଦି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ନିପା ଭାଇରସ ଭୟ: କେରଳରୁ ଫେରିଲେ  ୧୨ ଶ୍ରମିକ

ନିପା ଭାଇରସ ଭୟ: କେରଳରୁ ଫେରିଲେ ୧୨ ଶ୍ରମିକ

ମହାକାଳପଡା, ୧୨ା୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନିପା ଭାଇରସ ଭୟରେ କେରଳ ରାଜ୍ୟରେ କାମ କରୁଥିବା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ରାମନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାହାକୁଦ ଗ୍ରାମର ପ୍ରାୟ ୧୨ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଘରକୁ ଫେରି ଆସିଥିବା ନେଇ ସୋମବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଜଳ ପ୍ରବାହ ହ୍ରାସ : ଚାଷୀ,ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ପ୍ରଭାବିତ

ଜଳ ପ୍ରବାହ ହ୍ରାସ : ଚାଷୀ,ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ପ୍ରଭାବିତ

ମହାକାଳପଡା,୧୨ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓରତଗ୍ରାମ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ଗୋବରୀ ନଦୀରେ ବଡ ବଡ ପଠା ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଯୋଗୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀ ଓ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବମାନେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଜେଜେ, ବାପାଙ୍କ ଅମଳରୁ ଚାଲିଛି ଚା ଦୋକାନ

ଜେଜେ, ବାପାଙ୍କ ଅମଳରୁ ଚାଲିଛି ଚା ଦୋକାନ

ମାର୍ଶାଘାଇ ହାଟ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଣ୍ଡପ ସମ୍ମୁଖ ଏକ ନୁଆଁଣିଆ ଚାଳଘରେ ଚାଲିଛି ଚା ଦେକାନ। ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା ମିଥୁନ ଚା’ଦୋକାନ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ା ଏହି ଦୋକାନ ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ମିଥୁନ ସାହୁ । ବୟସ ପ୍ରାୟ ୨୫ ବର୍ଷ। ଜେଜେ ବାପା ଓ ବାପାଙ୍କ ଅମଳରୁ ଏହିଠାରେ ତାଙ୍କ ଚା ଦୋକାନ ରହିଛି। ଏବେ ମିଥୁନ ଏହି ଚା ଦୋକାନ କଥା ବୁଝାବୁଝି କରୁଛନ୍ତି।

ଯୁବକମାନଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା ବିବାହ ମଣ୍ଡପ

ରାଜକନିକା,୧୨ା୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଡିଆହାଟ ଅଞ୍ଚଳର କେତଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ବଜରଙ୍ଗୀ ନାମକ ଏକ ବିବାହ ମଣ୍ଡପ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉସତ୍ର୍ଗୀକୃତ କରାଯାଇଛି । ସୋମବାର ଏହି ବିବାହ ମଣ୍ଡପକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବା ସହ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇଛି।

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ମନୋନୀତ

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ମନୋନୀତ

ଆଳି, ୧୨।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଳି ବ୍ଲକ ଆୟତ୍ତପୁର ଗ୍ରାମର ମାନସ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜିଲାର ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୨ା୬ଜିଲାର ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ର, ଐତିହ୍ୟସ୍ଥଳୀ ଓ ଧାର୍ମିକ ପୀଠର ଉନ୍ନତି ଆବଶ୍ୟକ। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଗଲେ ଜିଲାର ମାନବ ସମ୍ବଳକୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପଯୋଗ କରିହୁଅନ୍ତା।

ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ଅପାରଗତା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଡେରାବିଶ, ୧୨।୬ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)ରାସ୍ତା ପୁନରୁଦ୍ଧାର ନାଁରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବା ବିଶୋକ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘଦିନ ରାସ୍ତା ଉନ୍ନତିକରଣ ନେଇ ଦାବି କରିବା ପରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜନୈକ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଟାଟା ଏସି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟାଟା ଏସି ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଡେରାବିଶ, ୧୨।୬ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଛୋଟି ପଞ୍ଚାୟତ ନେତୁଆ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ନିଜ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଚଉଦ କୋଶ ମଳିକ ସମାଜର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଚଉଦ କୋଶ ମଳିକ ସମାଜର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ କଣ୍ଟିଲୋ କଂସା ପିତ୍ତଳ ବ୍ୟାଖ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି ା ଅନୁଷ୍ଠାନର ସଭାପତି ବସନ୍ତ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ କିପରି ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ା

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଭୁଜାଲି ମାଡ଼ରେ ଅଟୋଚାଳକ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଭୁଜାଲି ମାଡ଼ରେ ଅଟୋଚାଳକ ଗୁରୁତର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨ା୬-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ଥାନା ଦରପଦା ରାସ୍ତାରେ ସୋମବାର ରାତି ୧୦ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତଙ୍କ ଭୁଜାଲି ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଳକ ଘଡ଼ୁଆଳ ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମାଝୀ। ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ଡାହାଣ ଛାତିରେ ଭୁଜାଲି ମାଡ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନୟାଗଡ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ କଟକ ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ସହରତଳି ଗଁ। ଟିଙ୍କଚୁଆ ଅବହେଳିତ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ସହରତଳି ଗଁ। ଟିଙ୍କଚୁଆ ଅବହେଳିତ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଖଣ୍ଡପଡା ଏନ୍‌ଏସି ଅଧୀନରେ ରହିଛି ଟିଙ୍କଚୁଆ ଗ୍ରାମ। ଏକ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଗ୍ରାମ ଭାବରେ ପରିଚିତ ଟିଙ୍କଚୁଆ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇ ରହିଛି। ନାନା ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ରହୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

ଜେନାପୁରରେ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଟ୍ରେନ ରହଣି ଦାବି ତେଜିଲା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୨ା୬ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଓ ପ୍ରତୀକ୍ଷା ପରେ ବି ରେଳବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ଯାଜପୁର ଜିଲାର ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜେନାପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରେ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ରହଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇ ପାରିନାହିଁ ା ତେଣୁ ଏହି ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ରେଳରୋକୋ କରିବାକୁ ଜେନାପୁର ରେଳବିକାଶ କମିଟି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

ପ୍ରଚାରରେ ସୀମିତ ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରସୁଲପୁର,୧୨ା୬(ଡିଏନଏ) ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ଅସଦାଚରଣ ଭଳି ଘଟଣାରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅନେକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆଗଧାଡ଼ିରେ ରହିଛି ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ।

୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଠିକାଦାର ଅଣଓଡ଼ିଆ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/କଳିଙ୍ଗନଗର (ଡି.ଏନ.ଏ.),୧୨ା୬କଳିଙ୍ଗନଗରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ କ୍ଷମତାଶୀଳ ଅଧିକାରୀ ଓ ଲୋକପ୍ରତିନିଧିମାନେ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସରକାରୀ କାରଖାନାରେ ମଧ୍ୟ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରମାନେ ରାଜ କରୁଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲେ ହେଁ ସରକାରଙ୍କ କେତେଜଣ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଦେଣନେଣ କାରବାର ଚାଲୁଥିବାରୁ ଅଣଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଉପରକୁ କେହି ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ଫଳରେ ସରକାରୀ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକ କ୍ଷତିରେ ଚାଲୁଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ଏଠାରେ ସଙ୍କୁଚିତ ହେବା ସହିତ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ଦାନଗଦି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୧୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ): ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ଏବେ ଦାନଗଦି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ା ୧୯୮୩ ମସିହାରେ ନିର୍ମିତ ୧୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରଟି ଏବେ ୪୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ା ହେଲେ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରଟି ଏବେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରକୁ ଠେଲି ହୋଇଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ା ଚିକିସତ୍ା ନିମନ୍ତେ ଏଠାରେ ମାତ୍ର ୫ ଜଣ ଚିକିସତ୍କ ଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ମାତ୍ର ରହିଛନ୍ତି ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ା ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିିତ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନିରାମୟ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରି ନାହଁି ା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଥା ନ କହିଲେ ଭଲ ଏମିତିକି ସ୍ବଚ୍ଛ ପାନୀୟ ଜଳର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍‌ ରୂପେ ହୋଇପାରି ନଥିବା ବେଳେ ଏଠାକୁ ଅସୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଶୈାଚ ହେବାକୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡୁଛି ା ଅନ୍ୟପଟେ ନିର୍ମିତ ହୋଇ ପଡିରହିଥିବା ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁ ନାହଁି ।

କହ୍ନେଇପୁରକୁ ଛୁଇଁନି ସହରୀ ସଭ୍ୟତା

ଯାଜପୁରରୋଡ,୧୨ା୬(ନି.ପ୍ର.) ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦର କହ୍ନେଇପୁର ଅଞ୍ଚଳ ୯ ଓ ୧୦ ନଂ ୱାର୍ଡକୁ ନେଇ ଗଠିତ ା ଲୋକସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୫ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ା ୪୦ ବର୍ଷ ତଳେ କହ୍ନେଇପୁର ଅଞ୍ଚଳ ଝାଟି ଜଙ୍ଗଲ ଥିଲାା ଏବେ ସେଠାରେ ପ୍ୟାଲେସ, ମଲ, ହୋଟେଲ୍‌ ଓ ପାଥୋଲ୍ୟାବ୍‌ ଭଳି ବଡ ବଡ କୋଠା ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ା

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ବିକ୍ଷୋଭ : ପେନ୍‌ସନ କଥା ଉଠାଉ ନ ଥିବା ଦଳକୁ ବର୍ଜନ କର

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ବିକ୍ଷୋଭ : ପେନ୍‌ସନ କଥା ଉଠାଉ ନ ଥିବା ଦଳକୁ ବର୍ଜନ କର

କୁଜଙ୍ଗ,୧୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର କୁଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବହୁବିଧ ଦାବି ନେଇ ଏକ ବିକ୍ଷୋଭ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ବ୍ଲକ୍‌ ସଂଯୋଜକ ବିଷ୍ଣୁ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସମାବେଶରେ ସଂଗଠନର ରାଜ୍ୟ ସଂଯୋଜକ ଶେଷଦେବ ନନ୍ଦ ଯୋଗଦେଇ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କୃଷକ ମାରଣ ନୀତିକୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଏସାର କମ୍ପାନୀର ମାଗଣା ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର : ହୋର୍ଡିଂରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

ଏସାର କମ୍ପାନୀର ମାଗଣା ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର : ହୋର୍ଡିଂରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

ପାରାଦୀପ,୧୨ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବନ୍ଦର ଭିତ୍ତିକ ଶିଳ୍ପ ସହର ପାରାଦୀପରେ ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱବୋଧ (ସିଏସ୍‌ଆର) ବାବଦରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ଅର୍ଥ କେବଳ ପ୍ରଚାର ସର୍ବସ୍ବ ହୋଇଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀର ଲାଭାଂଶର ୨ରୁ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ପାନୀୟଜଳ, ଗମନାଗମନ ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସରକାରଙ୍କ ଜାଣତରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ନିୟମ ରହିଛି।

ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ର଼୍ୟାକେଟ ସକ୍ରୀୟ : ୪ଗୋରୁ ଚୋରି

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୧ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା କଣ୍ଟିଲୋ ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ରାହାଜାନି, ଡ଼କାୟତି, ଲୁଟ ଆଦି ଘଟଣା ଘଟୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଗୋରୁ ଲୁଟ୍‌ ଚାଲିଛି। ଗୋରୁ ଚାଲାଣକାରୀ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦ ଭାଜପା ତରଫରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୧ା୬- ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ଭାଜପା ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ଜିଲା ଭାଜପା ତରଫରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଭାପୁରରେ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭାପୁର,୧୧ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଭାପୁରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭାପୁର ଡାକବଙ୍ଗଳାଠାରେ ଅଧ୍ୟାପକ ସୁମନ୍ତ କୁମାର ଜେନାଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଏକ ବୈଠକ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।