ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବଳରାମଦେବ ଫୁଟ୍‌ବଲ କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ  ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ବିଜୟୀ

ବଳରାମଦେବ ଫୁଟ୍‌ବଲ କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ବିଜୟୀ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ଚିଲିକା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ସୋମବାର  ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବଳରାମଦେବ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ କପ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଗଡ଼କରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପାରାଦୀପରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଗଡ଼କରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପାରାଦୀପରେ ଉତ୍ତେଜନା

ପାରାଦୀପ,୫ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ଜାହଜ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀ ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ପାରାଦୀପ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୋମବାର ଏଠାରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି କରି ଗତ ୧ ତାରିଖରୁ ଏଠାରେ ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚ ଧାରଣା ଚଳାଇଛି।

୨୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ, ୩ ଟ୍ରଲର ଜବତ

ରାଜନଗର, ୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଗହିରମଥା ସାମୁଦ୍ରିକ ଅଭୟାରଣ୍ୟରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚର ଧାରଣା:  ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାରଣାକାରୀ ଅଟକ, ପ୍ରତିବାଦରେ  ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚର ଧାରଣା: ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାରଣାକାରୀ ଅଟକ, ପ୍ରତିବାଦରେ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ପାରାଦୀପ, ୪।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଆଗରେ ଗତ ୧ରୁ ଚାଲୁ୍‌ଥିବା ଜମିହରା କୃଷକ ଏକତା ମଞ୍ଚ ଧାରଣା ସୋମବାର ଭିନ୍ନମୋଡ଼ ନେଇଛି। ରବିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ  ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାରଣାକାରୀଙ୍କୁ  ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇନେଇ ଲକ୍‌ ଥାନା ପରିସରରେ ଅଟକ ରଖିଛି। 

ଦେଢ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଦେଢ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୪।୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିରୁହା ପୋଲ ନିକଟରେ ଯାଜପୁରରୋଡ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଗାଡିରୁ ପ୍ରାୟ ଦେଢ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। 

ରାଜନଗରରେ ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଜନଗରରେ ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଜନଗର, ୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ  ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଏହି ରୋଗରେ ୬୦ରୁ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି। 

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୪।୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବ୍ୟାସନଗର ଟାଉନହଲ ପରିସରରେ  ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଦିଗହରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ନ ଥିବାରୁ ଶିକ୍ଷା ଅପହଞ୍ଚ

ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଦିଗହରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ନ ଥିବାରୁ ଶିକ୍ଷା ଅପହଞ୍ଚ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୪ା୨- ୬ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ଯେପରି ଶିକ୍ଷିତ ହେବେ ସେଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି। ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ବାଣ୍ଠପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ନାଣ୍ଡିଗିରି ଗ୍ରାମରେ  ଏହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖାଦେଇଛି। 

ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚୁପାଣ୍ଡବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ:ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦର୍ଶକ ବିଭୋର

ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚୁପାଣ୍ଡବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ:ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦର୍ଶକ ବିଭୋର

ନୂଆଗାଁ,୪ା୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ତିନିଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପଞ୍ଚୁପାଣ୍ଡବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ୨୦୧୯ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୋଡ଼ାନାଳ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉନ୍ନତୀକରଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୪ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଂଘାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ରୁପାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ମୋଡ଼ାନାଳ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉନ୍ନତୀକରଣ ପାଇଁ ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଯୁବକ ସଂଘର ସଦସ୍ୟମାନେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିିଛନ୍ତିି ା ଏଥିପାଇଁ ୨୦୧୮ ଜୁଲାଇ ୩ ରୁ ‘ମେ ଆଇ ହେଲ୍ପ ୟୁ’ ନାମରେ ଏହି ସଂଗଠନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଡ. ଭାରତ ଭୂଷଣ ରଥଙ୍କୁ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ପୁରସ୍କାର

ଡ. ଭାରତ ଭୂଷଣ ରଥଙ୍କୁ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ପୁରସ୍କାର

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୪ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭାପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେନ୍ଦୁପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଜନ୍ମିତ ତଥା ତିରୁପତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂସ୍କୃତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟାପକ ଡ. ଭାରତ ଭୂଷଣ ରଥଙ୍କୁ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ରଣବ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ :ରାଜ ସୁନାଖଳା ଚାମ୍ପିୟନ

ପ୍ରଣବ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ :ରାଜ ସୁନାଖଳା ଚାମ୍ପିୟନ

ବୋଲଗଡ଼,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଆରିକମା ସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆରେ ୭ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଣବ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ରବିବାର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅଧାରେ ରହିଲା ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଅଧାରେ ରହିଲା ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୪ା୨: ଏକଦା ସୁନାବ୍ୟା ଓ ସୁଗଭୀର ଥିବା ଅଳକା ନଦୀ ଏବେ ସ୍ଥିତି ହରାଇବସିଛି। ମୃତପ୍ରାୟ ଏହି ନଦୀ ଉପରେ ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ଲୋଲୁପଦୃଷ୍ଟି ଆଜି ଏହାର ସ୍ବରୂପ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି।

ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ସମ୍ମିଳନୀ

ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ସମ୍ମିଳନୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୩।୨:  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟର ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଟାଉନ ହଲ୍‌ ପରିସରରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୬ ବଖରା ଘର: ଜଣେ ଆହତ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୬ ବଖରା ଘର: ଜଣେ ଆହତ

ମହାକାଳପଡା, ୩।୨:(ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜଅଁରା ଗ୍ରାମରେ ଶବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୬ବଖରା  ଜଳିଯିବା ସହ ଜଣେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଧ୍ୱଂସାଭିମୁଖୀ ଐତିହାସିକ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି

ଧ୍ୱଂସାଭିମୁଖୀ ଐତିହାସିକ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି

ନାଉଗାଁ,୩ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ଉତ୍ତର ଦିଗକୁ ୮ କିମି ଗଲେ ପଡେ ଅଲଣା ପଞ୍ଚାୟତର କୁଣ୍ଡେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ। ଐତିହାସିକ ଓ ପୌରାଣିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ରହିଛି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପ୍ରାଚୀନ ମନ୍ଦିର ବହୁ ଐତିହାସିକ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ବହନ କରୁଛି। 

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ , ୬ରେ ମହାସମାବେଶରେ ଯୋଗ ଦେବେ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ , ୬ରେ ମହାସମାବେଶରେ ଯୋଗ ଦେବେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୩ା୨-  ନୟାଗଡ଼ ସହରର ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରଠାରେ ଶନିବାର  ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା କୃଷକ ମହାସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ଝରୁଛି କ୍ଷୀର

ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ଝରୁଛି କ୍ଷୀର

ଗଣିଆ,୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଗଣିଆ ବ୍ଲକ କରଡାପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ନିମ୍ବ ଗଛରୁ କ୍ଷୀର ଝରୁଛି ା ଏହି କ୍ଷୀର ମିଠା ଲାଗୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି ା ନିମ୍ବ ଗଛର ୧୦ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତାରୁ ଅନବରତ କ୍ଷୀର ଝରୁଥିବା ବେଳେ ଏହା ବନ୍ଦ ହେଉନାହିଁ ା ଏହି ଖବର ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି ା

ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ନେବା ଦାବିରେ ସମିତି ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାରଣା

ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ନେବା ଦାବିରେ ସମିତି ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବୋଲଗଡ଼,୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପିଚୁକୁଳି ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି ଧାନ ମଣ୍ଡିରୁ ମିଲର ଧାନ ନେବା ଦାବି କରି ଶନିବାର ଚାଷୀମାନେ ସମିତି ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଚାଷୀମାନଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ପିଚୁକୁଳି ପ୍ରାଥମିକ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ଅଧୀନରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଧାନ ମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଛି ।

ଜାତୀୟ ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଜନଗର, ୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭିତରକନିକା  ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ପରିସରରେ ଜାତୀୟ ଆର୍ଦ୍ରଭୂମି ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ, ଜଣେ ଗିରଫ, ୫ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ

ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ, ଜଣେ ଗିରଫ, ୫ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨।୨:  ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଗୋପିନାଥପୁର ଗ୍ରାମରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗ୍ରାମର ସୁଧୀର କୁମାର ବେହେରାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। 

ବେଆଇନ ଗୃହ ନିର୍ମାଣକୁ ବିରୋଧକରି ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ବେଆଇନ ଗୃହ ନିର୍ମାଣକୁ ବିରୋଧକରି ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୨।୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ମଧୁସୂଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ସର୍ବସାଧରଣ ଜମିରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରୋଧକରି ସେମାନେ ଏହି ଧାରଣା ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଗୋଛାବାରୀ ନିକଟ ପୋଲତଳେ ଫିଙ୍ଗାହୋଇଛି ସରକାରୀ ଔଷଧ, ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ

ଗୋଛାବାରୀ ନିକଟ ପୋଲତଳେ ଫିଙ୍ଗାହୋଇଛି ସରକାରୀ ଔଷଧ, ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ/ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୨।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଗୋଛାବାରି ଗାଁ ନିକଟ ପୋଲତଳେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଅନେକ ସରକାରୀ ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଛି। ଏଥିରୁ କିଛିର ଏକ୍ସପାଇରୀ ଡେଟ୍‌ ପଳାଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛିର ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏହାକୁ କିଏ ଓ କାହିଁକି ଫିଙ୍ଗିଛି ତାହା ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ।