ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା: ଆସ୍ଥା, ବିଶ୍ୱାସ ଉଦ୍ରେକକାରୀ ପରମ୍ପରାର ପ୍ରତୀକ

ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା: ଆସ୍ଥା, ବିଶ୍ୱାସ ଉଦ୍ରେକକାରୀ ପରମ୍ପରାର ପ୍ରତୀକ

ରଣପୁର,୬ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଓଡିଶା ସଂସ୍କୃତି, ଲୋକନାଟ୍ୟ ପରମ୍ପରାରେ ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା ଅତି ପ୍ରାଚୀନ। ଏହି ଯାତ୍ରାର ଆରାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଶିବପାର୍ବତୀ ।  ତେଣୁ ଶିବ ଓ ଶକ୍ତିଙ୍କୁ ଉପାସନା କରାଯାଇଥାଏ। 

ନାମାଙ୍କନର ଚତୁର୍ଥ ଦିବସରେ ୧୧ ଫର୍ମ ବିକ୍ରି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୫।୪- ରାଜ୍ୟର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗତ ୨ ତାରିଖ ଠାରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ମଙ୍ଗଳବାର ୧୨ଟି ଓ ବୁଧବାର ୯ଟି, ଗୁରୁବାର ୧୦ଟି ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ୧୧ଟି ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। 

ନିର୍ବାଚନ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଦ୍ୱାରା କାରରୁ ୯ ଲକ୍ଷ ଜବତ

ନିର୍ବାଚନ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଦ୍ୱାରା କାରରୁ ୯ ଲକ୍ଷ ଜବତ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୫।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବାଇପାସ୍‌ ନିକଟରୁ ଏକ କାର (ନଂ. ଓଡି୦୨ଜେଡ୍‌୭୯୬୬)ରୁ ୯ ଲକ୍ଷ ୨୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଦଲକ-ମଠ ଖଜୁରିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡକ ଯୋଜନା :ରାସ୍ତାରେ ଫାଟ, ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ସନ୍ଦେହ

ଦଲକ-ମଠ ଖଜୁରିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡକ ଯୋଜନା :ରାସ୍ତାରେ ଫାଟ, ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ସନ୍ଦେହ

ଓଡ଼ଗାଁ, ୫ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓଡଗାଁ ଏନ୍‌ଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦଲକ-ମଠ ଖଜୁରିଆ ସିମେଣ୍ଟ କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍ତାରେ ଠିକିରି ଆକୃତିର ଫାଟ ଦେଖାଯାଇଥିବାରୁ ଏହାର ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ: ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦଣ୍ଡପର୍ବ ଆରମ୍ଭ:ଦେବୀ ପାର୍ବତୀ ଓ ମହାଦେବ ହୁଅନ୍ତି ଦଣ୍ଡୁଆଙ୍କ ଆରାଧ୍ୟ

ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ: ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦଣ୍ଡପର୍ବ ଆରମ୍ଭ:ଦେବୀ ପାର୍ବତୀ ଓ ମହାଦେବ ହୁଅନ୍ତି ଦଣ୍ଡୁଆଙ୍କ ଆରାଧ୍ୟ

ବୋଲଗଡ଼,୫ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଦୋଳପୂର୍ଣ୍ଣମୀଠାରୁ ଦଣ୍ଡ ଉପାସନା ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହା ପଣାସଂକ୍ରାନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥାଏ। 

ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ମାଡ଼ ଘଟଣା:   ଯାଜପୁର ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ତଲବ

ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଯାଜପୁର ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ତଲବ

କଟକ ଅଫିସ, ୫।୪ : ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ତପନ ପାଢୀଙ୍କୁ ପାଣିକୋଇଲି ଥାନାରେ ନିର୍ଘାତ୍‌ ମାଡ ଓ ଶାରୀରିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଗୁରୁତର କରିବା ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ମାନବାଧିକାର କମିଶନ(ଓଏଚ୍‌ଆର୍‌ସି)। ଏହି ଘଟଣାର ସରଜମିନ୍‌ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ କମିଶନ ଏକ ତଦନ୍ତକାରୀ ଦଳକୁ ପଠାଇବା ସହ ଯାଜପୁର ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ ତଲବ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍କର୍ପିଓରୁ ୮.୯୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ

ସ୍କର୍ପିଓରୁ ୮.୯୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୫।୪ -ନିର୍ବାଚନ ଯେତେ ପାଖେଇ ଆସୁଛି ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚବେଳେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଧରାପଡୁଛି। ଗୁରୁବାର ପିପିଲି ନିକଟରେ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌-୧ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡ଼ିରୁ ୮ଲକ୍ଷ ୯୬ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଛି।

ଦୀପୁ, ଓମ୍‌ ହତ୍ୟା ମାମଲା :  ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲେ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଅଧିକାରୀ

ଦୀପୁ, ଓମ୍‌ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲେ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଅଧିକାରୀ

କଟକ ଅଫିସ, ୫।୪ -ଦୀପୁ, ଓମ୍‌ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗୁରୁବାର ତଦନ୍ତକାରୀ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ର ଅଧିକାରୀ ଅରୁଣ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ କଟକ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହୋଇ ସାକ୍ଷୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୀପୁ ଏବଂ ଓମ୍‌ଙ୍କୁ ଆଠଗଡ଼ର ଖୁଣ୍ଟକଟା ନିକଟରେ ଥିବା ଫାର୍ମ ହାଉସ୍‌ ଭିତରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା

ନିର୍ମାଣ ହେବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଦର୍ଶ ଗୁରୁକୁଳମ୍‌

ନିର୍ମାଣ ହେବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଦର୍ଶ ଗୁରୁକୁଳମ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ,୫।୪-ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବକ ପିଲାଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗେଇନେବା ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଦର୍ଶ ଗୁରୁକୁଳମ୍‌ ଭାବେ ନାମିତ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟର ପରିକଳ୍ପନା ବହୁବର୍ଷ ହେବ କରାଗଲାଣି। ଏଥିପାଇଁ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇ ପାଚେରି ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ସରିଛି।

ରଣପୁରରେ ଶହୀଦ ରଘୁ-ଦିବାକରଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ

ରଣପୁର,୪।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ରଣପୁର ବିଜ୍ଞାପିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ରଘୁ-ଦିବାକରଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ଭାରତ  ପରାଧୀନତାର ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ଥିବାବେଳେ ନୟାଗଡ ମାଟିରେ ସଙ୍ଗଠିତ ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଜା ମଣ୍ଡଳ ଆନ୍ଦୋଳନ। 

ନାମାଙ୍କନର ତୃତୀୟ ଦିବସରେ ୧୦ ଫର୍ମ ବିକ୍ରି

ନାମାଙ୍କନର ତୃତୀୟ ଦିବସରେ ୧୦ ଫର୍ମ ବିକ୍ରି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୪।୪: ରାଜ୍ୟର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗତ ୨ ତାରିଖ ଠାରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ୧୨ଟି ଓ ବୁଧବାର ୯ଟି ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ୧୦ଟି ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। 

ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟାରେ ୨ ପୌରାଞ୍ଚଳବାସୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୪।୪: ଖରା ଦିନ ଆରମ୍ଭରୁ ନଦୀ ନାଳ ଶୁଖିବା ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାର ଦୁଇ ପୌରାଞ୍ଚଳବାସୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ବାଦ ପଡ଼ିନାହାନ୍ତି।

ଘରକରଣା ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନରେ ଜମୁଛି ଭିଡ଼: ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ୨୫ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ

ଘରକରଣା ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନରେ ଜମୁଛି ଭିଡ଼: ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ୨୫ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ

ଡେରାବିଶ, ୪।୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଇନ୍ଦୁପୁରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବାରୁଣୀଯାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ଥିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ। ବୁଧବାର ବାରୁଣୀ ସ୍ନାନ ଯୋଗ ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୩୦ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ବୁନ ପକାଇଥିଲେ।

ବାପୁ ପରିଡ଼ା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ : ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

କୁଜଙ୍ଗ,୪ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ତାରେଣୀ ଗଡ଼ାଠାରେ ହୋଇଥିବା ବାପୁ ପରିଡ଼ା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ବୁଧବାର ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷ୍ୟପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରାଯାଇଛି।

ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ

ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୪ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର): ମାହାଙ୍ଗା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଆସି କଟକ ଏଡିଏମ ବିଜୟ କୁମାର ଖଣ୍ଡାୟତରାୟଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଭାଜପାର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶାରଦା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ

ଭାଜପାର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶାରଦା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ

 ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୪ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର): ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ମାହାଙ୍ଗା ଭାଜପାର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶାରଦା  ପ୍ରଧାନ ନିଜ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଏଡିଏମ୍‌ ବିଜୟ କୁମାର ଖଣ୍ଡାୟତରାୟଙ୍କ ନିକଟରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରୁଛନ୍ତି। 

୬ବର୍ଷ ବିତିଲା,କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଲାନି ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟଜଳ

୬ବର୍ଷ ବିତିଲା,କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଲାନି ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟଜଳ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୪।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଭାପୁର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧାନଚେଙ୍ଗଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟଜଳ ପାଇବାରୁ  ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି।

ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ:  ତୁରନ୍ତ ବଦଳାଇବାକୁ ଦାବି

ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ: ତୁରନ୍ତ ବଦଳାଇବାକୁ ଦାବି

ବୋଲଗଡ଼,୪ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବଡ଼କୁମାରୀ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ କାଉଁରୀପାଟଣା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟସ୍ଥ ବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ରହିଛି। 

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ବିଫଳ:   ୩ ଗିରଫ, ୨ ଫେରାର୍‌

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ବିଫଳ: ୩ ଗିରଫ, ୨ ଫେରାର୍‌

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୪ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଟାଙ୍ଗୀ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବୁଧବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

୯ ଦଫା ଦାବିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନ

୯ ଦଫା ଦାବିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନ

ନାଉଗଁ।,୩ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗଁ। ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କିତ ୯ ଦଫା ଦାବିନେଇ ବୁଧବାର ସଚେତନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ, ନାଉଗଁ। ବିକାଶ ପରିଷଦ, ନାଉଗଁ। ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଆମରଣ ଅନଶନ କରାଯାଇଛି। 

 ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ କପିଳେଶ୍ୱରଦେବଙ୍କ ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ଖଳାରେ ଚାଲିଛି ରଥକାର୍ଯ୍ୟ

ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ କପିଳେଶ୍ୱରଦେବଙ୍କ ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ଖଳାରେ ଚାଲିଛି ରଥକାର୍ଯ୍ୟ

ନିରାକାରପୁର,୩ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ କପିଳେଶ୍ୱରଦେବଙ୍କ ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ ରଥଯାତ୍ରା ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ଡାକ୍ତର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବିରେ ଆମରଣ ଅନଶନ

ଡାକ୍ତର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବିରେ ଆମରଣ ଅନଶନ

ନାଉଗାଁ, ୩।୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ ନାଉଗାଁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଦାବିରେ ନାଉଗାଁ ବିକାଶ ପରିଷଦ, ସଚେତନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟମାନେ ବୁଧବାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜୟ ବେହେରା

ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜୟ ବେହେରା

ରାଜନଗର, ୩।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଅଜୟ କୁମାର ବେହେରା ବୁଧବାର ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ସକାଳୁ ମା’ମାଟିଆ ମଙ୍ଗଳା ପୀଠରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ପରେ ସେଠାରୁ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ରାଲିରେ ବାହାରି ରାଜନଗର, ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବଜାର ପରିକ୍ରମା କରି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। 

ବେଆଇନ ମାଛଧରାକୁ ନେଇ ଗହୀରମଥାରୁ ୧ ଟ୍ରଲର ଜବତ: ୮ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ମାଛଧରାକୁ ନେଇ ଗହୀରମଥାରୁ ୧ ଟ୍ରଲର ଜବତ: ୮ ଗିରଫ

ରାଜନଗର,୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଗହୀରମଥା ସାମୁଦ୍ରିକ ନିଷିଦ୍ଧାଞ୍ଚଳରୁ ବେଆଇନ ମାଛ ଧରାକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଏକ ଟ୍ରଲର ଜବତ ସହିତ ୮ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।