ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ସମସ୍ୟା

ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ସମସ୍ୟା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୨।୭: ତୁଳସୀ କ୍ଷେତ୍ରାଧିପତି ଶ୍ରୀ ବଳଦେବ ଜୀଉଙ୍କର ରଥଯାତ୍ରା ଆସନ୍ତା ୧୪ ଓ ୧୫ ତାରିଖ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ବୋର୍ଡ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ପାଳନରେ ଅର୍ଥ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇଛି।

ପୋଖରୀରୁ ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ, ୨ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦରମା ବନ୍ଦ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୨।୭(ଡିଏନଏ): ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଖାନାକୁ ତାଲା ପକାଇ ରଖାଯାଉଛି। ଫଳରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବାହାରକୁ ଶୌଚ ହେବା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି କାରଣରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧନିଆପଡା ବଜ୍ର ମହାକାଳୀ ଉ.ପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଘଟିଛି ଅଘଟଣ।

ସମବାୟ ଦ୍ୱାରା ଚାଷୀର କ୍ଷେତ ଶସ୍ୟଶ୍ୟାମଳା ହେବ

ସମବାୟ ଦ୍ୱାରା ଚାଷୀର କ୍ଷେତ ଶସ୍ୟଶ୍ୟାମଳା ହେବ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୨।୭: କୃଷି ଓ କୃଷକର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ଜୁନ ୧ ତାରିଖରୁ ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଛି।

ମାର୍କଫେଡ୍‌ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଜଡ଼ିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ବାଟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୨।୭: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଟାଉନହଲ ଠାରେ କଟକ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲିଃ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଜିଲାର କଂଗ୍ରେସର ଦୁଇ ବିଧାୟକ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ମାର୍କଫେଡ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏଥିରେ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଉଥିବାରୁ ଉଭୟ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଆଖିରେ ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ୪୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୨।୭:ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫ ନଂ (କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଦୁହୁରିଆସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ୨ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ମୋନାଲିସା ବେହେରା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଆଖିରେ ଲଙ୍କାଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ୪୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ଥାନା ଆଗରେ ଦଳିତ ମହାସଂଘର ଧାରଣା

ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ଥାନା ଆଗରେ ଦଳିତ ମହାସଂଘର ଧାରଣା

ବାଲୁଗାଁ, ୧୨।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦଳିତ ଅସବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ଉପରେ ସବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ଅତ୍ୟାଚାର ହେଉଛି। ଏ ନେଇ ଦଳିତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବାଣପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଜାତୀୟ ରାଜ୍ୟ ମଣ୍ଡଳ ଦଳିତ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବାଣପୁର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ବାଣପୁର ଓକିଲ ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାଣପୁର ଓକିଲ ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାଲୁଗାଁ, ୧୨।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୋର୍ଟରେ ପଶି ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଓକିଲଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖୋଲାରେ ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ବୁଧବାର ବାଣପୁର ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।

କଣ୍ଟିଲୋ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି: ୨୨ ମାସ ବିତିଲା, ସମ୍ପାଦକ ନିଯୁକ୍ତି ନୋହିଲା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୨।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଣ୍ଡପଡା ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା କଣ୍ଟିଲୋ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ସମ୍ପାଦକ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ୨୦୧୬ ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଆବେଦନ କରିବା ଲାଗି ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ଦୁବାଇରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ୨ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବାଲୁଗାଁ, ୧୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅଧିକ ରୋଜଗାର ଆଶାରେ ସୁଦୂର ଦୁବାଇ ଯାଇଥିବା ୨ଜଣ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି। ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଣପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଖବର ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାରରେ କାନ୍ଦ ବୋବାଳି ପଡିଛି।

ଶ୍ରୀ ରଘୁନାଥଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ହଜିଥିବା  ଗୁରୁଣ୍ଡି ଗୋପାଳ ମୂର୍ତ୍ତି  ଓ ଶାଳଗ୍ରାମ ମାଟି ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର

ଶ୍ରୀ ରଘୁନାଥଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ହଜିଥିବା ଗୁରୁଣ୍ଡି ଗୋପାଳ ମୂର୍ତ୍ତି ଓ ଶାଳଗ୍ରାମ ମାଟି ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୨।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁରେ ବିଜେ ଶ୍ରୀରଘୁନାଥ ଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ବାରଣ୍ଡା ତଳ ଭାଗ ସିମେଣ୍ଟ ଚଟାଣ ଲାଗି ଖୋଳାଯିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ୭୫୦ ଗ୍ରାମ ଓଜନର ଗୁରୁଣ୍ଡି ଗୋପାଳ ଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ସହିତ ଏକ ଶାଳଗ୍ରାମ ମିଳିଛି।

ପ୍ରଶାସନିକ ତତ୍ପରତା : ଡଙ୍ଗା ଚଳାଚଳରେ ଲାଗିଲା ରୋକ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକର ଜହ୍ନିକୁଦାଠାରୁ ସାତପଡା ଚିଲିକାରେ ବେଆଇନ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା ଚଳାଚଳରେ ପ୍ରଶାସନ ରୋକ ଲଗାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଘାଟଡଙ୍ଗା ମଝି ଚିଲିକାରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ପ୍ରାୟ ୧ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅଟକି ଯାଇଥିଲା।

ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ସ୍ବାକ୍ଷର ଅଭିଯାନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨।୭-ରାଜ୍ୟରେ ଓଡିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ସରକାର ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନୟାଗଡରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଷା ଆନ୍ଦୋଳନ ସମିତି ତରଫରୁ ଏକ ସ୍ବାକ୍ଷର ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ବନ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବନ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ରାଜନଗର, ୧୧।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଓସ୍ତିଆ ବନ୍ଧପାଟଣା ନୋଡାଲ୍‌ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଇକୋ କ୍ଲବ ତରଫରୁ ବନ ମହୋତ୍ସବ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ଲା’କାର୍ଡ ଧରି ପରିବେଶ ସଚେତନତା ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଗୃହ ଅଧାପନ୍ତରିଆ: ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ ଚାଲିଛି ପାଠପଢ଼ା

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଗୃହ ଅଧାପନ୍ତରିଆ: ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ ଚାଲିଛି ପାଠପଢ଼ା

ରାଜନଗର, ୧୧।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ବାଲିସାହିପାଟଣା ପଞ୍ଚାୟତ ବାରଦିଆସ୍ଥିତ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ନିଜସ୍ବ ଗୃହ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ଥିବା ବେଳେ ପିଲାମାନେ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଗୃହ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଛାତ ପଡିଥିବା ବେଳେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝରକା କବାଟ ଲାଗା ଯାଇନାହିଁ।

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଅରୁଆ ଚାଉଳ ମିଳିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପାଟକୁରା, ୧୧।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଗତ ୬ ମାସ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଉଷୁନା ଚାଉଳ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅରୁଆ ଚାଉଳ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ପ୍ରାୟତଃ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଲୋକମାନେ ଉଷୁନା ଚାଉଳ ଭାତ ଖାଇବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ୬ମାସ ଧରି ଅରୁଆ ଚାଉଳ ମିଳିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ରୁବି ମୋଟର୍ସ ଉପରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଚଢାଉ:ଟିଟୋଙ୍କ ୨ ହାଇୱା ଜବତ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋଙ୍କ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ନିକଟରେ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ କଟକ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ବୁଧବାର କଞ୍ଚିଗଡ଼ିଆସ୍ଥିତ ରୁବି ମୋଟର୍ସ ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ଚଢାଉବେଳେ ମରାମତି ହେଉଥିବା ଟିଟୋଙ୍କର ୨ ହାଇୱା ଜବତ ହୋଇଛି।

ବିବାହ ବେଦିରୁ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର,ବର ଗିରଫ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବଡ଼ଚଣା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପୋଲିସ୍‌ ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର କଟକ ଜିଲା ଗୁରୁଡ଼ିଝରଟିଆ ଥାନା ଛଅ ଗାଁ ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ବିବାହସ୍ଥଳରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

 ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ଅଭାବ , ସୃଷ୍ଟି ହେଲା କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା

ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ଅଭାବ , ସୃଷ୍ଟି ହେଲା କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କେନାଲ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା ଠିକାସଂସ୍ଥା ଓ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା କେନାଲ ବନ୍ଧ ବୁଡ଼ି ଷଠିପୁର-ଯାଜପୁର ରାସ୍ତାର ଆଙ୍କୁଲା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାରେ ପାଣି ଚାଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ା

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନ ମହୋତ୍ସବ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନ ମହୋତ୍ସବ

ଡେରାବିଶ, ୧୧।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ କାଉପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘିଲୋବାବନପୁରସ୍ଥିତ ମାରୁତି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲରୁ ଆସିଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ୨୭ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଘର ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ୧୧ କେ.ଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ

ଘର ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ୧୧ କେ.ଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ

ରାଜକନିକା, ୧୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚରପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଠାକୁରାଣୀ ପାଳ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ୧୧ କେ.ଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଛିଡି ପଡ଼ିପଡ଼ିଛି। ଗ୍ରାମର ଉପେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଏହି ତାର ଛିଡିପଡ଼ିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ଉକ୍ତ ୫ ପରିବାରର ୫୦ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତୀଯାଇଛନ୍ତି।

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଖାଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଖାଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୧।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ତିଖିରି ପଞ୍ଚାୟତ ବଜ୍ରମହାକାଳୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜନୈକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଖାଲରୁ ମିଳିବା ଘଟଣାରେସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ କାଞ୍ଚନବାଳା ବେହେରାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି।

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ରାଜନଗର,୧୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗୁରୁବାର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ମହିଷାସୁର ହେଲିପ୍ୟାଡ଼ଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ଏ ନେଇ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବ୍ଲକର ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତରେ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧି, ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି, ଆଶାକର୍ମୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ।

ଯାଜପୁରରେ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ୧୨ରେ ନୀରବ ପଦଯାତ୍ରା

କୋରେଇ,୧୧ା୭(ସ୍ବ.ପ୍ର) -ଯାଜପୁରରେ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି। ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ଏ ନେଇ ଏକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଓ ନୀରବ ପଦଯାତ୍ରା କରାଯାଇ ଏହି ଦାବିକୁ ତୀବ୍ରତର କରାଯିବ।

କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ଦଶରଥପୁର,୧୧/୭(ଡିଏନ୍‌ଏ) -ଶରଥପୁର ବ୍ଲକ ବିଲସାହି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲର ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଗଙ୍ଗାଧର ପରିଡାଙ୍କୁ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଥିବା ବିଇଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି।