ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂରେ କୋରଡା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂରେ କୋରଡା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଗାଁ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ କୋରଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଠାରେ ଗୁରୁବାର ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିଧାସଳଖ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । କୋରଡା ସରପଞ୍ଚ ଗୋଲାପ ନାୟକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଉନ୍ନତି ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରୂପାଲି ପ୍ରଥମ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରୂପାଲି ପ୍ରଥମ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୯। ୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ନୟାଗଡ ଜିଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକ ବିଜିପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ରୂପାଲି ସାହୁ ପ୍ରଥମ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରବାଦ ପୁରୁଷ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ୨୧ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋସତ୍ବ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜୟଦେବ ଭବନ ଗୀତଗୋବିନ୍ଦ ସଦନଠାରେ ଗତ ୧୭ ତାରିଖରେ ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଗ(୫ମରୁ ୭ମ ଶ୍ରେଣୀ) ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଷୟବସ୍ତୁ ଥିଲା ”କଳିଙ୍ଗପ୍ରେମୀ ସ୍ବାଭିମାନୀ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ“, ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଗ(୮ମରୁ ୧୦ମ) ପାଇଁ ବିଜୁବାବୁଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରୀୟ ଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ନୀତି ରାଜ୍ୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ସହାୟକ ଏବଂ ତୃତୀୟ ବର୍ଗ(ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ) ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଷୟ ଥିଲା ସଂଗ୍ରାମ, ସଂଘର୍ଷ ଓ ଦୁଃସାହସର ଅନ୍ୟନାମ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ।

ଯୁବକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଯୁବକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର, ଅଫିସ,୧୯ା୪- ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କେହି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତଦେହକୁ ଆଣି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ: ମେଡିକାଲ ଛାତରେ ଚଢ଼ି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ: ମେଡିକାଲ ଛାତରେ ଚଢ଼ି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୪: ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଛାତ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଜଣେ ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକ ଗୁରୁବାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ କାଉନ୍‌ସିଲର ହିରଣ୍ୟ କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ପାରିଛି।

ବିଜୁଳି ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଗଣଧାରଣା

ବିଜୁଳି ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଗଣଧାରଣା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୪: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସହରର ୧୬ ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ଫକିରାବାଦର ୫୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଉପଭୋକ୍ତା ବିଜୁଳି ବିଭ୍ରାଟର ଶିକାର ହୋଇଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରତିବାଦ ସଭାରେ ପୂର୍ବତନ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଜୟକୃଷ୍ଣ ସାହୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବାସ୍କେଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନସିପ ପାଇଁ ଜଗତସିଂହପୁର ଦଳ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୪-କଟକର ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୬୯ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବାସ୍କେଟବଲ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନସିପ (କନିଷ୍ଠ) ପାଇଁ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ଦଳ କଟକ ଯାତ୍ରା କରିଛି। ଏପ୍ରିଲ ୧୯ରୁ ୨୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ପାଇଁ ଉଭୟ ବାଳିକା ଓ ବାଳକ ଦଳ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ଫିଲିଂ ଷ୍ଟେଶନ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ

ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ଫିଲିଂ ଷ୍ଟେଶନ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୪- ଗୁରୁବାର ବିରିଡି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଜିପୁରଠାରେ ଥିବା ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ଫିଲିଂ ଷ୍ଟେଶନ ଉପରେ ବିଡିଓ ପରେଶ କୁମାର ନାୟକ ଓ ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ ମୋଟିରାମ ଦାସ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ।

ଯୌତୁକ ଦାବିରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଯୌତୁକ ଦାବିରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଯାଜପୁର ଜିଲା ପାଣିକୋଇଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଚିନ୍ଦା ଗ୍ରାମର ବିମଳା ଭାରତୀ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦାବିକରି ପୋଡ଼ି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରାଯିବା ନେଇ ପୀଡ଼ିତା ଗୁରୁବାର ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଟ୍ରକ୍‌ମାଲିକ ସଂଘ

ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଟ୍ରକ୍‌ମାଲିକ ସଂଘ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯।୪: ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ପରିବହନରେ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଯାଜପୁର ଜିଲା ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବ୍ରିଜ୍‌ ଟ୍ରକ୍‌ମାଲିକ ସଂଘ ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହୋଇଛି। ଜିଲାପାଳ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଦାସ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବାଣ ନିଆଁରେ ୮ ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ

ବାଣ ନିଆଁରେ ୮ ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ

ବାଲିକୁଦା,୧୯।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲିକୁଦା ତହସିଲ ଅଧୀନ ଆଇଳୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଅରିଲୋ ଗ୍ରାମରେ ବରଯାତ୍ରୀ ପ୍ରସେଶନ ସମୟରେ ବାଣ ନିଆଁ ଲାଗି ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

ଖିଲାପି ଦୁଇ ଖଣିସଂସ୍ଥାକୁ ଏସ୍‌ପିସିବିର ଅନୁକମ୍ପା

ଖିଲାପି ଦୁଇ ଖଣିସଂସ୍ଥାକୁ ଏସ୍‌ପିସିବିର ଅନୁକମ୍ପା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୪ ଯାଜପୁର ଜିଲା ସୁକିନ୍ଦା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଜିଗଡସ୍ଥିତ ବାଲେଶ୍ୱର ଆଲଏଜ ଲିଃର ଫେରୋଆଲଏଜ ପ୍ରକଳ୍ପ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ମାଇନିଂ କର୍ପୋରେଶନ(ଓଏମ୍‌ସି)ର ସୁକୁରୁଙ୍ଗି କ୍ରୋମାଇଟ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି। ଜନଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଯାଜପୁର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ତାରିଖ, ସମୟ ଓ ସ୍ଥାନ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡ(ଏସପିସିବି) ପକ୍ଷରୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଖେଳପଡ଼ିଆ

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଖେଳପଡ଼ିଆ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୪ ନଦୀନାଳ ଭରା ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ବେଆଇନ ବାଲି କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଗ୍ରୀନ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ବି ଅବମାନନା କରି ବିଭିନ୍ନ ବାଲିଘାଟରେ ମେଶିନ ଲଗାଇ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଉଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଅପାରଗତା ଯୋଗୁ ଏହି କାରବାର ଏବେ ଅଣାୟତ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୮। ୪-ବୁଧବାର ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା । ଏହି ଅବସରରେ ଶ୍ରୀବଳଦେବଜୀଉଙ୍କର ଚନ୍ଦନଯାତ୍ରା ଓ ଚାପ ଖେଳ ପାରମ୍ପରିକ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ଚାପଖେଳ ଆସନ୍ତା ୨୧ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୩ ସ୍କୁଲଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୩ ସ୍କୁଲଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ବାଲୁଗଁ। ,୧୮। ୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲୁଗାଁ ଥାନା ନିମିକ୍ଷେତା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବୋରିଆ ସାହି ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ୩ଜଣ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ବୁଡିଯାଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ମୃତ ଛାତ୍ରୀମାନେ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଖଡିକାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝିଅ ରାଣୀ ସ୍ବାଇଁ (୬), ଲମ୍ବୋଧରପୁର ଗ୍ରାମର କବି ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ରୁବି ସିଂ (୭) ଓ ବୋରିଆ ସାହି ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଝିଅ ଅର୍ଚ୍ଚିତା ବିଶ୍ୱାଳ (୮) ।

ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କାଜୁ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା

ଛତିଆ,୧୮। ୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ କାଜୁ ଉନ୍ନୟନ ନିଗମ ଯାଜପୁର ମଣ୍ଡଳୀର ଏକ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କାଜୁ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା ବୁଧବାର ବରୁଣିଆ କାଜୁ ନର୍ସରୀଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଯାଜପୁର ମଣ୍ଡଳ ପରିଚାଳକ ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ସାହୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ଚୋରାମଦ ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

ଧର୍ମଶାଳା,୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଚୋରା ମଦ ବ୍ୟବସାୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଜେନାପୁର ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୋରେଇ ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟଜିତ ସ୍ବାଇଁ ଓ ଜିତ ସାହୁଙ୍କ ଘରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ଗିରଫ କରିବା ସହ ବୁଧବାର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଲେ ଆକାଂକ୍ଷା

ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଲେ ଆକାଂକ୍ଷା

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଯାଜପୁର ଜିଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଳକ ଘଣ୍ଟିଆଳି ପଞ୍ଚାୟତ ଲେଙ୍କାସାହି ଗ୍ରାମର ୮ ବର୍ଷର ବାଳିକା ଆକାଂକ୍ଷା ବୁଧବାର ନିଜ ଜନ୍ମ ଦିବସକୁ ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରି ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର ହୋଇଛନ୍ତି। ଆକାଂକ୍ଷା ଜଦ୍ମଦିନରେ ଜଣେ ବ୍ରେନ୍‌ ଟ୍ୟୁମର ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନିଜ ଘରକୁ ଡାକି ତାଙ୍କୁ ୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗୋଆରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ରସୁଲପୁର,୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୋଆରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ରସୁଲପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶ୍ରୀବନ୍ତପୁର କାଣ୍ଡସରା ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ୱମ୍ବର ସାମଲ(୨୫)ଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ବିଶ୍ୱମ୍ବର ଗୋଆର ପଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ।

ଟ୍ରେନ୍‌ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ଟ୍ରେନ୍‌ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୧୮। ୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଡ଼ଚଣା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧାନମଣ୍ଡଳ-ହରିଦାସପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଖୋସାଲିପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ଜଣେ ଯୁବକ ହାଓ୍ବଡା-ଭାସ୍କୋଡ଼ାଗାମା ଅମରାବତୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଆମତ୍ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଯବକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ କଟକ ଜିଲା ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଣିତିରି ଗ୍ରାମର ଅବିନାଶ ଶତପଥୀ(୨୨) ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉତ୍ସବ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉତ୍ସବ

ଆଳି,୧୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଳିର ନବଗଠିତ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମଞ୍ଚ ସଭାପତି ଧନରଞ୍ଜନ ବୋଷଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟସଭା ଏମ୍‌ପି ପ୍ରତାପ କେଶରୀ ଦେବ ଯୋଗଦେଇ କଟକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଚାଷକମିରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରିଥିଲେ।

ଅପହୃତା ୨ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଯୁବକ ଗିରଫ

ଡେରାବିଶ, ୧୮ା୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗତ ୩ ତାରିଖରେ ଅପହୃତ ହୋଇଥିବା ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ୨ ନାବାଳିକା କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡେରାବିଶ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏଥିସହ ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାଲିଆ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ ଓରଫ ରାଜୁ ସିଂ (୨୫) ଓ ମାନସ ବାରିକ (୨୫) ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୁଧୀର କୁମାର ସାହୁ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ରାମନଗର ବଜାରରୁ ଚୋରି

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୮।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଜମ୍ବୁ ମେରାଇନ୍‌ ଥାନା ଅଧୀନ ରାମନଗର ବଜାରସ୍ଥିତ ସାବିତ୍ରୀ ଗ୍ରୋସରୀ ଷ୍ଟୋରରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଦୋକାନ ମାଲିକ ନିରଞ୍ଜନ ଯତୀ ବୁଧବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ୧୫/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ତେବେ ୨ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ମୁହଁରେ କଳା କପଡ଼ା ବାନ୍ଧି ଥିବା ବେଳେ ସ୍କାଏ ଲାଇଟ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି କରିଥିବା ଘର ଭିତରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ରୁ ଜଣାପଡିଛି।

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର: ଲଙ୍ଗଳ ନୁହେଁ, ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ହଳପ୍ରବାହ କଲେ ଅତିଥି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର: ଲଙ୍ଗଳ ନୁହେଁ, ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ହଳପ୍ରବାହ କଲେ ଅତିଥି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮।୪: ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଚଳିତବର୍ଷ ବୁଧବାର ଜିଲାର ଏକାଧିକ ସ୍ଥାନରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ ହୋଇଛି। ଏରସମା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୋମପୁର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସେବାକେନ୍ଦ୍ର ପାର୍ଶ୍ୱ ବିଲରେ ଜିଲାସ୍ତରରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ଭୂମିପୂଜା ଓ ପରେ ହଳପ୍ରବାହ ଓ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରାଯାଇଥିଲା ।

ହୋଟେଲରେ ଚଢ଼ାଉ: ୩ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଉଦ୍ଧାର

ହୋଟେଲରେ ଚଢ଼ାଉ: ୩ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଉଦ୍ଧାର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୮।୪: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସହରର ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୩ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେମାନେ ୨ ଦିନ ଧରି ହୋଟେଲରେ ରହି ଆସୁଥିଲେ।