ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଦମ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ ସୁନାହାର ଲୁଟ୍‌

ମହାକାଳପଡା, ୧୮।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମଚଣ୍ଡୀ ସେତୁ ନିକଟ ରାମନଗର ରାସ୍ତାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ୩ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଜମ୍ବୁ ମେରାଇନ୍‌ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୮।୬ ସହରର କଜଳାସ୍ଥିତ ଭାରତୀ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଔଷଧୀୟ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଦଶିପୁର ଉମା ମହେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଶିବବିବାହ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୮।୬(ଡିଏନଏ) ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଦଶିପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଧିଷ୍ଠିତ ଉମା ମହେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଶିବବିବାହ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଅବସରରେ ପାରମ୍ପାରିକ ରୀତିରେ ଶିବପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ଧୁମଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ ହେଉ ନଥିବାରୁ ଅନୁଦାନ ଫେରିଯିବା ଆଶଙ୍କା

ରାଜକନିକା,୧୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ କଲେଜର ନିଜସ୍ବ ଜାଗାକୁ କେତେଜଣ ଅସାଧୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜବରଦଖଲ କରି ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଜାଗା ମାପିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ସହାୟତା ନିଆଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ ପ୍ରଶାସନ ବିଫଳ ହୋଇଛି।

ବିରିମଣ୍ଡିର ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦାବି

ବିରିମଣ୍ଡିର ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦାବି

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୮ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଅଳଭା ସମବାୟ ସମିତି ଅଧୀନ ଶାସନଠାରେ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ଖୋଲା ଯାଇଥିବା ବିରିମଣ୍ଡି ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଣ୍ଡିରେ ଚାଷୀମାନେ ବିରି ବିକ୍ରୀ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜୁଲାଇ ୨୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଗଲେ

ଧ୍ୱଂସ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି ସବୁଜବଳୟ

ଧ୍ୱଂସ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି ସବୁଜବଳୟ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୮।୬ ୨୦୧୭ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ରେ ତଟ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଅନୁପ୍ରବେଶ ସମସ୍ୟାର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାପାଳ ରେଘୁଜୀ.ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା ।

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବାଇଜଙ୍ଗା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ : ଦୁଇ ନୁହେଁ, ଫୁଟିଛି ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବାଇଜଙ୍ଗା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ : ଦୁଇ ନୁହେଁ, ଫୁଟିଛି ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୬: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ବଳରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବାଇଜଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୫ ତାରିଖରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଦେନ୍ଦ୍ୱ ଗ୍ରାମର ଦିବ୍ୟସ୍ବରୂପ ସାହୁ ଓରଫ ଜିତୁ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଜିତୁଙ୍କ ଦୁଇ ଜଂଘରେ ୨ଟି ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା ବୋଲି ସେତେବେଳେ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ପରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ନିଶା କାରବାର : ପାଟ୍ରୋଲିଂ, ଚଢାଉ ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ଦାବି

ନାଉଗାଁ,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗଁା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଚୋରା ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ବିଶେଷ କରି ଏହି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ନୂତନ ଭାବେ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ହେବା ପରେ ଏହି କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

୮ ଶୈବ ପୀଠରେ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ

ଗଣିଆ,୧୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ୮ଟି ପ୍ରମୁଖ ଶୈବ ପୀଠରେ ରବିବାର ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ମହାଆଡ଼ମ୍ବର ସହକାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ପୌରାଣିକ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ମାନ୍ୟତା ଲାଭ କରିଥିବା ଛାମୁଣ୍ଡିଆ ପଞ୍ଚୁପଲ୍ଲୀ ପ୍ରଗଣାସ୍ଥିତ କୁଶଭଦ୍ରା ପର୍ବତରେ ବିରାଜିତ ବାବା ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ମହାଦେବ ଓ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କର ବିବାହ ଉତ୍ସବ

ଭାପୁର ବ୍ଲକ: ବଦଳିଲେ ୬ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ

ଭାପୁର,୧୮ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଥିବା ୬ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ବଦଳି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ବ୍ଲକରୁ ୬ଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭାପୁର ବ୍ଲକକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି।

ଶିବ ବିବାହରେ ମର୍ଦ୍ଦରାଜପୁର ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଶିବ ବିବାହ ଉପଲକ୍ଷେ ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ଅର୍ନ୍ତ୍‌ଗତ ମର୍ଦ୍ଦରାଜପୁର ରବିବାର ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ଉଠିଥିଲା । ଗ୍ରାମର ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ମୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ର ମୁଣ୍ଡିଆ ହନୁମାନଙ୍କ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଶୁକ୍ଳ ୪ର୍ଥୀ ତିଥିରେ ପ୍ରଭୁ ଶିବ ଏବଂ ମା’ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦାରୁପୀଠରେ ଅଷ୍ଟପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରବିବାର ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷ ୪ର୍ଥୀ ତିଥିରେ ନୀଳମାଧବଜୀଉଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱ ଠାକୁର ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦାରୁପୀଠ ବଳରାମ ପ୍ରସାଦଠାରେ ୩ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହେଉଛି । ବଳରାମପ୍ରସାଦ ସଡକ ନୂଆସାହି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଆଧ୍ୟାମତ୍ିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଓ ଅଷ୍ଟପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଣଭୋଜି ଦିବସ : ସୁସମ୍ପର୍କ  ପରିବର୍ତ୍ତେ ବଢୁଛି ଉଚ୍ଛୁୃଙ୍ଖଳତା

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଣଭୋଜି ଦିବସ : ସୁସମ୍ପର୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ବଢୁଛି ଉଚ୍ଛୁୃଙ୍ଖଳତା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଗତୀକରଣ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଣଭୋଜି ଦିବସର ଯଥେଷ୍ଟ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି । ଏହା ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି ସହ ସମଷ୍ଟିଗତ ଭାବନାର ଆନନ୍ଦ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ । ମାତ୍ର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଧୁନିକତାର ଛାପରେ ଆଜିର ଯୁବପିଢି ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ବଣଭୋଜି ନାମରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଉଚ୍ଛୃଙ୍ଖଳତା

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବୁଥ୍‌ ସମ୍ପର୍କ ଅଭିଯାନ

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବୁଥ୍‌ ସମ୍ପର୍କ ଅଭିଯାନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୬-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଳକ ନାଟୁଗାଁ ଗ୍ରାମରେ ବୁଥ୍‌ ସମ୍ପର୍କ ଅଭିଯାନ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲା ଭାଜପା ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକାଧିକ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେଇ ଲୋକମାନକୁ ଭାଜପା ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସର ଜିଲା କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଶରଣକୁଳଠାରେ ସ୍ବାଗତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୬-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ସଭାପତି ରଣଜିତ୍‌ ଦାଶ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦକ କମଳ ଚରଣ ସାହୁ, ମନୋଜ କୁମାର ସାହୁ ଓ ହୁସେନ ଖାଁକୁ ରବିବାର ଶରଣକୁଳ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ତରଫରୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା ।

ବିଜେଡ଼ିରେ ଯୋଗଦେଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୬- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଳକ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରବିବାର ବିଜେଡ଼ିରେ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେଡ଼ି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଶରତ କୁମାର ନାୟକ ରବିବାର ଗ୍ରାମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ବିଜେଡ଼ିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ପିତୃଦିବସ

ଅର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ପିତୃଦିବସ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୬- ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଣ୍ଠୁସରସ୍ଥିତ ବରାହ ବାଉରୀ ବିଦ୍ୟା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ରବିବାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପିତୃ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନୁଷ୍ଠାନର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ପରିଡ଼ାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ସଙ୍ଗୀତକାର ବୈକୁଣ୍ଠନାଥ ସ୍ବାଇଁ ଯୋଗ ଦେଇ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ।

ଟାଏକୋଣ୍ଡୋର ୮ମ ବେଲ୍ଟ ପ୍ରମୋଶନ୍‌ ଟେଷ୍ଟ

ଟାଏକୋଣ୍ଡୋର ୮ମ ବେଲ୍ଟ ପ୍ରମୋଶନ୍‌ ଟେଷ୍ଟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮ା୬- ନୟାଗଡ଼ ସହରସ୍ଥିତ ନୂଆ ରାଜବାଟୀ ପରିସରରେ ରବିବାର ନୟାଗଡ଼ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ତରଫରୁ ୮ମ କଲର ବେଲ୍ଟ ପ୍ରମୋଶନ ଟେଷ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ପରୀକ୍ଷାରେ ୮୦ରୁ ଅଧିକ ହ୍ବାଇଟ, ୟୋଲୋ, ଗ୍ରୀନ୍‌, ରେଡ଼୍‌ ଆଣ୍ଡ ବ୍ଲାକ୍‌ ବେଲ୍ଟଧାରୀ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଲୁଚକାଳି ଖେଳିଲା ମୌସୁମୀ :ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀକୁଳ

ଲୁଚକାଳି ଖେଳିଲା ମୌସୁମୀ :ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀକୁଳ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮।୬- ୧୦ ଦିନ ତଳେ ମୌସୁମୀ ପ୍ରଭାବରୁ ଭଲ ବର୍ଷା ହେଲା । ଚାଷୀମାନେ ମନ ଆନନ୍ଦରେ ଜମିରେ ବିହନ ବୁଣିଥିଲେ। ବିହନ ବୁଣିବା ପରେ ୩ ଦିନ ହେଲାଣି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଯୋଗୁଁ ଚାଷୀମାନେ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି। ମୌସୁମୀର ଏହିଭଳି ଲୁଚକାଳି ଖେଳରେ ଚାଷୀକୁଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ହତାଶରେ ଅଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବିରିଡ଼ି,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିରିଡ଼ି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାସନ୍ତରା ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ରବିବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ସ୍ବର୍ଗତ ଶସାନନ୍ଦ ଜେନାଙ୍କ କନ୍ୟା ସୁଜାତା ଓରଫ ସସ୍ମିତା(୨୮)। ସକାଳେ ସେ ପୋଖରୀକୁ ବାସନ ମାଜିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଭାଉଜଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଦିଅର ଗିରଫ

ଭାଉଜଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଦିଅର ଗିରଫ

ନାଉଗଁ।,୧୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗାଁ ଥାନା ନୂଆଗଁ। ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋପାଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ନିଜ ଭାଉଜଙ୍କୁ କଟୁରୀ ଚୋଟରେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ରାୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ମେ ୨୫ରେ ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

କଳା ବିକାଶ କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ନାଉଗଁ।,୧୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଉଗଁ। ବ୍ଲକ ତିହୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ମା’ଜାଗୁଳାଇ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରବିବାର ଉକତ୍ଳ ଭାରତୀ କଳା ବିକାଶ କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ଗୋଠଦା ମଠାଧୀଶ ମହନ୍ତ ଚିନ୍ତାମଣୀ ପର୍ବତ ଗୋସ୍ବାମୀ, ଗୁରୁକୁପା କୁଟୀରର ବାବା ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାରାଜ

ବିଭିନ୍ନ ଶୈବ ପୀଠରେ ଶିବ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ଉତ୍ସବ

ବିଞ୍ଝାପୁର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ଉପଲକ୍ଷେ ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଶୈବ ପୀଠରେ ରବିବାର ବୁ ଯାକଜମକରେ ଶିବ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାସଁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୌଡସାହିସ୍ଥିତ ବାବା କଲ୍ୟାଣେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶିବ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଲେ ଭାଜପା ସମର୍ଥିତ ସରପଞ୍ଚ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକ ଶାସନ୍ଦା ପଞ୍ଚାୟତର ଭାଜପା ସମର୍ଥିତ ସରପଞ୍ଚ ରଶ୍ମିରେଖା ନାୟକ ଓ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ରବିବାର ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସରପଞ୍ଚ ନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ବିଧାୟିକା ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପହଞ୍ଚି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।