ସମ୍ବଲପୁର

ବେଆଇନ ସ୍କ୍ରାପ ଗୋଦାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର: ଲୋଡ ସ୍କ୍ରାପ ଟ୍ରକ ଜବତ

ବେଆଇନ ସ୍କ୍ରାପ ଗୋଦାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର: ଲୋଡ ସ୍କ୍ରାପ ଟ୍ରକ ଜବତ

ବେଦବ୍ୟାସ,୧୩।୧: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବ୍ରାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲୁଙ୍ଗା କରତକଳ ଛକସ୍ଥିତ ଏକ ବେଆଇନ ସ୍କ୍ରାପ ଗୋଦାମରେ ରବିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆଧୁନିକତା ଭିତରେ ହଜି ଯାଉଛେ ପୁଷ୍‌ପୁନି

ଆଧୁନିକତା ଭିତରେ ହଜି ଯାଉଛେ ପୁଷ୍‌ପୁନି

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଆମର ଦେଶ୍‌ରେ ଭିନେ ଭିନେ ରାଏଜ୍‌ରେ ଅଲଗ୍‌ ଅଲଗ୍‌ ମାସେ ଅନେକ ପରକାର କୃଷି ଭିତିକ ପରବ୍‌ ପାଲନ ହେଉଛେ।  ସେନ୍‌ତା ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ନୂଅଁାଖାଇ ଲେଖେଁ ପୁଷ୍‌ପୁନି ବି ଗୁଟେ କୃଷି ଭିତିକ୍‌ ସିଘା ପରବ୍‌। ପୁଷ୍‌ ମାସର ପୁନିରେ ଇ ପରବ୍‌ ଗଁାଗଁଲିନୁ ସହର ତକ୍‌ ସବୁନେ ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଥିଲା। ହେଲେ ବେଶୀକରି ଗଁାଗଁଲିରେ ଇତାର ମହକ୍‌ଟା ଅଲଗ୍‌ ପରକାର ଥିଲା। 

ଅସାହା ପରିବାରକେ ଭେଟଲେ, ଦୁଖ୍‌ସୁଖ୍‌ ହେଲେ : ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼ାଲେ ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ

ଅସାହା ପରିବାରକେ ଭେଟଲେ, ଦୁଖ୍‌ସୁଖ୍‌ ହେଲେ : ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼ାଲେ ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ

ସଇଁତଲା,୧୩ା୧ (ଡିଏନଏ):  ସଇଁତଲା ବ୍ଲକ ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ପଁଚେତ ଟୁର୍ଚ୍ଚାଉପେର ଗଁାରେ ବାସ କରୁଥିବାର ବାହାଦୂର ସାହୁକଁର ଅସାହା ପରିବାରକେ ଭେଟି ସଇଁତଲା ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼େଇଛନ୍‌। 

ଅବେବସ୍‌ତା ଘେରରେ ୭୦ ବଛର୍‌ର ପୁରନା ବନାଞ୍ଚଲ

ଅବେବସ୍‌ତା ଘେରରେ ୭୦ ବଛର୍‌ର ପୁରନା ବନାଞ୍ଚଲ

ଲାଠୋର, ୧୩ା୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): 

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଲାଠୋର ବନାଞ୍ଚଲକେ ୭୦ ବଛର ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ଅବହେଲିତ ଅବସ୍‌ତାରେ ପଡ଼ିଛେ। ଯେନ୍‌ଟାକି ଜଂଗଲି ଜୀବ୍‌ଜଁତୁ ଆର ଜଂଗଲ ଉପରେ ବିପଦ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କରୁଛେ। 

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଇକୋ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଇକୋ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୨।୧: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଇକୋ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଦ୍ୱୟ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଥିଲେ। ହେଲେ ବିଟିଏସ୍‌ ଅଞ୍ଚଳର ସୁନ୍ଦରମ୍‌ ଝା(୧୭), ବଢ଼େଇମୁଣ୍ଡାର ହ୍ରିତିକ୍‌ କେଶରୀ(୨୦)। 

ଚେତି ଶୁଇଛେ ପରଶାସନ : ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛେ ଅସାଧୁ ବେପାରିକର ରାଜୁତି

ଚେତି ଶୁଇଛେ ପରଶାସନ : ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛେ ଅସାଧୁ ବେପାରିକର ରାଜୁତି

ସମ୍ବଲପୁର,୧୨ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ ବିଲମ୍‌ରେ ଧାନ ଘିନା ଆରମ୍‌ ହେଇଥିଲା। ହେଲେ ଏହେଦେ ବଡ଼ଭାଗି ଚାଷୀକର ଧାନବିକା ସରିଯାଇଛେ। ଜିଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ ତରଫୁ ଆଗ୍‌ରୁ ଜିଲା ପରଶାସନକେ ଚଲତି ବଛର ଶେଷ ଆଡ଼କେ ଧାନ ଚୁରା ଚାଲାନ ହେବା ବଲି ସଚେତନ କରିଥିଲା। 

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତଲେ ରାସ୍‌ତା: ବିପଦକେ ଡକରା

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତଲେ ରାସ୍‌ତା: ବିପଦକେ ଡକରା

ବାମରା, ୧୨।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ବ୍ଲକ କୁଟାରୀମାଲ ଗଁାର ରାସ୍‌ତାରେ ଗୁଟେ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ମେଲା ହେଇ ପଡ଼ିଛେ। ଲୋକ୍‌ମାନେ ବିପଦମୁଢ଼େଇ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତଲେ ଗଲି କରି ଯିବାର ଆଏବାର କରୁଛନ୍‌। 

୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଅଲ୍‌ ଓଡିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡି ଲେଡିଜ୍‌ ୱାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି । 

ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ  :ସାହାଯ୍‌ ଅପେକ୍ଷାରେ କର୍କଟ ପୀଡ଼ିତ

ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ :ସାହାଯ୍‌ ଅପେକ୍ଷାରେ କର୍କଟ ପୀଡ଼ିତ

ଖପ୍ର୍ରାଖୋଲ,  ୧୨ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ପଡ଼ିଆବାହାଲ ପଁଚେତ୍‌ର ସାନଉଡେନ ଗଁାର ଟିକେରାମ ତାଣ୍ଡିକଁର ପୁଓ ମନୋରଞ୍ଜନ(୩୦) କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍‌। ଗଲା ୭ ମାସ ତଲେ ତାକର ଟୁଁଡ଼େ ଆର ଜିଭେ କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ ହେଇଥିବାର ଜନାପଡ଼ିଥିଲା।

ଓଭରହେଡ ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରୁଛି

ଓଭରହେଡ ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରୁଛି

ଲୋଇସିଂହା,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ସାପ୍ତାହିକ ବଜାରଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ  ଓଭରହେଡ ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରୁଛି ା ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗଣ ଓ ଖାଉଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ରା ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ା ଉଦ୍‌ଘାଟନର  ୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ  ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରିବାରୁ ଏହାର  ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଉଠିଛ ା 

ବଲାଙ୍ଗୀର ବହିହାଟ: ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତାରେ ଆସର ଜମିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ବହିହାଟ: ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତାରେ ଆସର ଜମିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୨ା୧

ବଲାଙ୍ଗୀର ବହିହାଟର ସପ୍ତମ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତା ଆସରରେ କୋଶଳ କଳାମଣ୍ଡଳ ପଡିଆ ଜମିଥିଲା ା ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବି, କବୟିତ୍ରୀମାନେ ନିଜସ୍ବ ବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତା ମାଧ୍ୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସର ଖୋରକ ଯୋଗାଇଥିଲେ ା 

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର

 ସୋନପୁର,୧୨।୧(ନି.ପ୍ର.)ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ, ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଏବଂ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର କଲିକତା ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଗତ ୭ ତାରିଖରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବା ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ,  ପୋଷ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ ସରିଲା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ, ପୋଷ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ ସରିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୨ା୧

 ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିରାଟ ସମାବେଶରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାଜପା ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡିଛି ା 

ଧିମା ଗତିରେ ଚାଲିଛି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ

ଧିମା ଗତିରେ ଚାଲିଛି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ

 ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୨ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡରେ ମିଲର୍ସମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଶାଜନକ ସହଯୋଗ ମିଳୁ ନ ଥିବା ଫଳରେ ବହୁ ମଣ୍ଡିରେ ହଜାରହଜାର ବସ୍ତା ଧାନ ପଡି ରହିଛି। 

ପୋର୍‌ଛାହନ୍‌ ଅଭାବୁ ମୁହୁଁ ଫିରଉଛନ୍‌ ଚାଷୀ:   ଲୋପ୍‌ ପାଉଛେ ସୁର୍‌ଷୋ ଚାଷ୍‌

ପୋର୍‌ଛାହନ୍‌ ଅଭାବୁ ମୁହୁଁ ଫିରଉଛନ୍‌ ଚାଷୀ: ଲୋପ୍‌ ପାଉଛେ ସୁର୍‌ଷୋ ଚାଷ୍‌

ଜାମଟିକ୍ରା, ୧୨।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଆମର ଭାରତୀୟ ଖାଏଦ୍‌ ପାଏନ୍‌ରେ ସୁର୍‌ଷୋର ଅଲଗ୍‌ ପହେଚାନ୍‌ ଅଛେ। ଖୁଜ୍‌ଲେ ସମକର ରଁଧାଘରେ ଗୁଟା ସୁର୍‌ଷୋ ଆର ତେଲ ମିଲବା। ସୁର୍‌ଷୋ ଖାଲି ରଁଧାବଢ଼ାଥି ବେଭାର ହେସି ହେନ୍‌ତା ନୁହେ, ଇଟାକେ ନାନା ପକରକାର ଉଷୋକଷା ହିସାବେ ବି ବେଭାର କରାହେସି। 

କପା ଚାଷ  କର୍ମଶାଳା:  ଆଧୁନିକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଚାଷ, ବିକ୍ରି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କପା ଚାଷ କର୍ମଶାଳା: ଆଧୁନିକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଚାଷ, ବିକ୍ରି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

 ସୋନପୁର,୧୧।୧(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ କପା ଚାଷ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଦିବସୀୟ କର୍ମଶାଳା ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ କୃଷି ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଓ କପା ଚାଷୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ,  ୪କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ

ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ, ୪କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ

ପାଟଣାଗଡ, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ  ଲରମ୍ଭା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରେଙ୍ଗାଲି ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ଶୁକ୍ରବାର  ୭୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ ଏବଂ ୪୦୦ କେଜି ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ କରିଛି। 

 ପାଟଣା କପ: ବିଶାଖାପାଟନମ ସେମିରେ

ପାଟଣା କପ: ବିଶାଖାପାଟନମ ସେମିରେ

ପାଟଣାଗଡ, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ ରମାଇ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୧୮ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ  ପାଟଣା କପ୍‌  କ୍ରିକେଟ-୧୯ର ପୁଲ ‘ବି’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଶୁକ୍ରବାର  ବିଳାସପୁର ଏବଂ ବିଶାଖାପାଟନାମ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଶିଳ୍ପପତିଙ୍କ ଘରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୧।୧: ଶିଳ୍ପପତି ଦୀପ୍ତିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। 

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ହକି ନର୍ସରି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆଶା: ହୃଦୟର କଥା କହିଲେ ୨ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ତାରକା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ହକି ନର୍ସରି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆଶା: ହୃଦୟର କଥା କହିଲେ ୨ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ତାରକା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୧।୧-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ହକି ନର୍ସରୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ବିଶିଷ୍ଟ ମହିଳା ହକି ତାରକା ତଥା ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ବିଜୟିନୀ ସୁଭଦ୍ରା ପ୍ରଧାନ ଓ ଅର୍ଜୁନ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ତଥା ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟିକା ଜ୍ୟୋତିସୁନୀତା କୁଲୁ। ମାନସିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପରେ ଏହାକୁ କିପରି ସାକାର ରୂପ ଦିଆଯିବ ସେ ନେଇ ଚେଷ୍ଟା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ ହକି ତାରକା। 

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ :  ମନମୋହିଲା  ଓଡିଶୀ, ଡାଲଖାଇ ନୃତ୍ୟ

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ : ମନମୋହିଲା ଓଡିଶୀ, ଡାଲଖାଇ ନୃତ୍ୟ

ସୋନପୁର,୧୧।୧(ନି.ପ୍ର.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ, ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି ୨୬ ତମ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ। 

ଅଚଲ ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ୨ ନଲ୍‌ଚୁଆଁ:  ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଯାତ୍‌ରି ହଟ୍‌ହଟା

ଅଚଲ ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ୨ ନଲ୍‌ଚୁଆଁ: ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଯାତ୍‌ରି ହଟ୍‌ହଟା

ସିଂଘିଯୁବା,୧୧ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଅସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା-ଏସ୍‌.ରାମପୁର ମୁଖିଆ ରାସ୍‌ତା ମଝିଥି ଅଛେ ବିଶାଲପାଲି ଛକ୍‌। ଆସର ପାସର ଗାଁଗଁଡ଼ାର ଲୋକ୍‌ ଫିଦିନ୍‌ ଇ ଛକୁ ବସ୍‌ରେ ଯିବାର ଆଏବାର କରୁଛନ୍‌। 

ଜୋଙ୍କ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଘଟଣା:  ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅସହଯୋଗ କରିବୁ

ଜୋଙ୍କ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଘଟଣା: ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅସହଯୋଗ କରିବୁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୧ା୧-ଜୋଙ୍କ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ଜିରୋହ୍ୟାଡରୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ସହ ଅନିୟମିତତାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଉପର ମୁଣ୍ଡର ଚାଷୀମାନେ ଆଜକୁ ୧୭ ଦିନ ଧରି ଧାରଣା ଦେଇ ଆସିଛନ୍ତି ।

୫ ବଛର ହେଲା କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ:  ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବୁ ଖଟେ ପଡ଼ିରହିଛନ୍‌ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର

୫ ବଛର ହେଲା କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ: ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବୁ ଖଟେ ପଡ଼ିରହିଛନ୍‌ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର

ପଲମ,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ପଲମ ପଁଚେତ୍‌ର ପଲମ ରାସ୍ତାମାଲ ଗାଁର ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ମାଝୀ(୩୦)।