ସମ୍ବଲପୁର

ଓକିଲ ନିଖୋଜ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ଓକିଲ ନିଖୋଜ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୬।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-ସମ୍ବଲପୁର ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ଦ୍ୱିତୀୟ ମହାନଦୀ ସେତୁ ଉପରୁ ଜଣେ ଓକିଲ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ବରଗଡର ମୁରଲୀ ସାଏ କ୍ରିଷ୍ଣା (୪୬) । ବରଗଡର ଓକିଲ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଆସି ଟାଉନ ଥାନାରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ଜୁଡୋ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଧାୟିକା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ

ଜୁଡୋ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଧାୟିକା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୬।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-ସାଓଲିନ କୁଂଫୁ ଆସୋସିଏସନ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଜିଲା ଜୁଡୋ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ବିଧାୟିକା ରାଶେଶ୍ୱରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଛନ୍ତି । 

କାକିଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରି ପୁତୁରା ଗିରଫ

କାକିଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରି ପୁତୁରା ଗିରଫ

ରେଙ୍ଗାଲି,୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କତରବଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଦଳୀପିଠା ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଯୁବକ ନିଜର ସମ୍ପର୍କୀୟ କାକିଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଡାକ୍ତର ଖଡିଆ(୨୪)। ମହିଳା ଜଣକ ନାଳାକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଏକୁଟିଆ ପାଇ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସୁଇମିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଓଡିଶା ଦଳର କେରଳ ଯାତ୍ରା

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସୁଇମିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଓଡିଶା ଦଳର କେରଳ ଯାତ୍ରା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୬।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-ସର୍ବଭାରତୀୟ ସୁଇମିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ-୨୦୧୮ ଚଳିତମାସ ୧୯ରୁ ୨୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେରଳ ରାଜ୍ୟର ଥିରୁଅନନ୍ତମପୁରମଠାରେ ହେବ। ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଓଡିଶା ସୁଇମିଂ ଦଳ କେରଳ ଯାତ୍ରା କରିଛି। ଦେବଗଡର ତୁଲସୀ କିସାନ, ସମ୍ବଲପୁରର ବିକାଶ ହରିପାଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଯଦୁ ବୁଡେକ ଓ ସୋନିଆ ପଟେଲ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ଗଣେଶଙ୍କୁ ଆଳତି କଲେ ଇସଲାମଧର୍ମାବଲମ୍ବୀ

ଗଣେଶଙ୍କୁ ଆଳତି କଲେ ଇସଲାମଧର୍ମାବଲମ୍ବୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୬।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-ଐତିହାସିକ ସମ୍ବଲପୁର ଭାଇଚାରାର ସହର। ଏହି ସହରରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ହିନ୍ଦୁ, ଇସଲାମ, ଖ୍ରୀଷ୍ଟିୟାନ, ଶିଖ, ଜୈନ ଧର୍ମାବଲମ୍ବୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତ୍ମୀୟତା ରହିଛି । 

ବାପ ଘରକୁ ଗଲେନି ବୋଲି ବିଷ ପିଇ ଦେଲେ ନବବିବାହିତା

ବାପ ଘରକୁ ଗଲେନି ବୋଲି ବିଷ ପିଇ ଦେଲେ ନବବିବାହିତା

ବାମରା,୧୬।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ବ୍ଲକ ବାଉଁଶଲଗା ପଞ୍ଚାୟତ ସାଲେଟିକ୍ରା ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ନବବିବାହିତା ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଆରତି କର୍ସେଲ (୨୦)। ସୁରେନ୍ଦ୍ର କର୍ସେଲଙ୍କୁ ଗତ ୬ମାସ ତଳେ ସେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

ଯବାନ ଦଶରଥ ଭୋଇଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ

ଯବାନ ଦଶରଥ ଭୋଇଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ

ନାକଟୀଦେଉଳ, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ ମୂଷାକାନୀ ଗାଁର ଯବାନ ଦଶରଥ ଭୋଇଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚବା ପରେ ଗାଁ ମଶାଣିରେ ତାଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ସାନଭାଇ ତପନ କୁମାର ଭୋଇ ମୁଖାଗ୍ନି ଦେଇଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀ ପର୍ଶୁରାମ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଦାବିରେ ଗର୍ଜିଲା ଭାଜପା

ସୂଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀ ପର୍ଶୁରାମ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଦାବିରେ ଗର୍ଜିଲା ଭାଜପା

ନାକଟୀଦେଉଳ, ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟୀଦେଉଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଲେଭଟା ଗ୍ରାମର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ତଥା ସୂଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀ ପର୍ଶୁରାମ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଏ ଯାଏ କେହି ଗିରଫ ହେଲେନି। 

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଜମନକିରା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ଥାନା ଅଧୀନ ସାଲେଭାଡି ଛକରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବାଇକ୍‌ରେ ଯାଉଥିବା ୩ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଦେଇ ଖସି ପଳାଇଥିଲା। 

ବଡମାଳରେ କଂଗ୍ରେସର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

ବଡମାଳରେ କଂଗ୍ରେସର ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେଢ଼ାଖୋଲ ବ୍ଲକର ବଡମାଳଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଏକ ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରମେଶ ମାଝି ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ନୂଆଖାଇ: ପ୍ରତିଭାଧାରୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ନୂଆଖାଇ: ପ୍ରତିଭାଧାରୀ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଭେଡ଼େନ, ୧୫।୯(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ): ଗଣପର୍ବ ନୂଆଖାଇ ଅବସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାଲମେଣ୍ଡା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ସାନପିପିଲିପାଲି ଗ୍ରାମରେ ଗଣପତି ଯୁବକ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ବାର୍ଷିକୀ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘାଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ।

ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା ନାଟକ ‘ନୂଆଁ ଧାନ କେ ନୂଆଁ ମନ’

ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା ନାଟକ ‘ନୂଆଁ ଧାନ କେ ନୂଆଁ ମନ’

ପଲଶାଗୋରା, ୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ ପଲଶାଗୋରାର ମାଁ ଭୈରବୀ କ୍ଲବ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଭାଇଚାରାକୁ ଦୃଢୀଭୂତ କରେ ନୂଆଁଖାଇ

ଭାଇଚାରାକୁ ଦୃଢୀଭୂତ କରେ ନୂଆଁଖାଇ

ଦେଓଗାଁ,୧୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ କୁତୁର୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତ ବହଲିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ୨୦ତମ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣେଷ ପୂଜା କମିଟି ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଭାବେ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଚାନ୍ଦ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତାଭାବେ ଏମ୍‌ପି ପ୍ରତିନିଧି  ଉମା ଶଙ୍କର ସିଂ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ଗ୍ରାମୀଣ ସଂହତି, ବିକାଶରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟର ବଡ ଭୂମିକା ରହିଛି

ଗ୍ରାମୀଣ ସଂହତି, ବିକାଶରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟର ବଡ ଭୂମିକା ରହିଛି

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ଭୁଜବଳପୁର ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ବାରୁଦ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କ୍ଲବ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରାଧ୍ୟାପକ ଡ. ହୃଷିକେଶ  ବେଦବାକଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ସମାରୋହରେ ଶିକ୍ଷାବିତ ବ୍ରଜ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଏବଂ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାଶ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ  ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟର ମହତ୍ତ୍ବ ପ୍ରତିପାଦିତ କରିବା ସହ ଗ୍ରାମୀଣ ସଂହତି ଓ ବିକାଶରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ଅତିଥିମାନେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ। 

ମୂର୍ଚ୍ଛନା ପକ୍ଷରୁ ସଙ୍ଗୀତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୧୬ରେ

ମୂର୍ଚ୍ଛନା ପକ୍ଷରୁ ସଙ୍ଗୀତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୧୬ରେ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୫।୯: ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମୂର୍ଚ୍ଛନା ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖ ସାରେ ସେକ୍ଟର-୧୯ ସିଭିକ ସେଣ୍ଟରଠାରେ ରାଗ ୟମନ କଲ୍ୟାଣ ଉପରେ ହିନ୍ଦୀ ସଙ୍ଗୀତ ଭିତ୍ତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। 

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମାତୃନିକେତନକୁ ଦାନ

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମାତୃନିକେତନକୁ ଦାନ

ପାଇକମାଳ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ ପାଇଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ପୁରସ୍କାର ରାଶିକୁ ଶୁକ୍ରବାର କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ମାତୃନିକେତନକୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଓମ୍‌ସା କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଶାଖା ଅଧିବେଶନ

ଓମ୍‌ସା କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଶାଖା ଅଧିବେଶନ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଓମ୍‌ସା କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଶାଖା ଅଧିବେଶନ ଭବାନୀପାଟଣାସ୍ଥିତ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସଭାଗୃହଠାରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଡଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଦାମ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି

ବଡଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଦାମ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି

ବଡଗାଁ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଦାମରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ଚୋରି ହୋଇଛି । 

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ତରଫରୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ତରଫରୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆଁଖାଇ ଉପଲକ୍ଷେ ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଯୁବ ବାହିନୀ ତରଫରୁ କମିରା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ସଦର ମହକୁମାଠାରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା

କେସିଙ୍ଗା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଉତକେଲା ଗ୍ରାମର ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ଶବରିଆ(୨୮) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଯିବାରୁ ଶନିବାର ବୁର୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ନୂଆଁଖାଇ ବାସିରେ ଶନିବାର ହାଟ ଫିକା

ନୂଆଁଖାଇ ବାସିରେ ଶନିବାର ହାଟ ଫିକା

ରିଷିଡ଼ା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଷିଡ଼ାରେ ଶନିବାର ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହାଟ ବସିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ନୂଆଁଖାଇ ବାସି ଥିବାରୁ ହାଟ ଟି ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ସଙ୍କୁଚିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନୂଆଁଖାଇରେ ବାଲୁକା କଳା

ନୂଆଁଖାଇରେ ବାଲୁକା କଳା

ରିଷିଡ଼ା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗଜବାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଡଙ୍ଗରମୁଣ୍ଡାର ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ଓମ ପ୍ରକାଶ ସାହୁ ନୂଆଁଖାଇ ଅବସରରେ ଏକ ବାଲୁକା କଳା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ।

ତେରେସିଂହାରେ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘାଟ

ତେରେସିଂହାରେ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘାଟ

ରିଷିଡ଼ା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଷିଡ଼ା ନିକଟସ୍ଥ  ତେରେସିଂହା ମା’ ମାଣିକେଶ୍ୱରୀ ଯୁବକଳା ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବିରାଟ ମଣ୍ଡପରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ୧୬ତମ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟର  ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଲକିଲା ମଞ୍ଚ

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟର ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଲକିଲା ମଞ୍ଚ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ମହାନ ଗଣପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ ଶୁକ୍ରବାର ଘରେ ଘରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ନୂଆଁଖାଇର ନୂଆ ଅନ୍ନ ଖାଇବା ପରେ ଜୁହାର ଭେଟର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥାଏ ।