ସମ୍ବଲପୁର

ବାଣ ଫୁଟିବ, କିନ୍ତୁ  ସୀମା ଡେଇଁବନି

ବାଣ ଫୁଟିବ, କିନ୍ତୁ ସୀମା ଡେଇଁବନି

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଦୀପାବଳି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏସ୍‌ପି ସଞ୍ଜୀବ ଅରୋରାଙ୍କ ସମେତ ସବୁ ଥାନାର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏଥିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶନରେ ବିଳମ୍ବ,କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ପିଜି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶନରେ ବିଳମ୍ବ,କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ପିଜି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୩।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ଓ ଫଳ ପ୍ରକାଶନର ଦାୟିତ୍ୱ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ହୋଇଥିବାବେଳେ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟସୀମା ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶନ କରୁ ନ ଥିବା ନେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଜମିକୁ ମିଳୁନି କେନାଲ ପାଣି, ରାସ୍ତାରେ ବହୁଛି

ଜମିକୁ ମିଳୁନି କେନାଲ ପାଣି, ରାସ୍ତାରେ ବହୁଛି

ପାଇକମାଳ, ୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ନୂଆଖାଇ ଦିନ ଠାରୁ ପାଇକମାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ନ ହେବାରୁ ଅଧିକାଂଶ ଚାଷ ଜମି ଫାଟି ଆଁ କରିଥିବା ବେଲେ ଧାନଗଛ ମରିଗଲାଣି ।

ପଟ୍ଟା ମିଳିଛି, ଜମି ଚିହ୍ନଟ ହେଉନି

ପଟ୍ଟା ମିଳିଛି, ଜମି ଚିହ୍ନଟ ହେଉନି

ମୋହନଗିର,୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାର ଆର୍ଥତ୍କସ୍ଥରରେ ଦୁର୍ବଳ ଶ୍ରେଣୀ ଲୋକଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ଏହି ସବୁ ଯୋଜନା କେବଳ ଯୋଜନାରେ ହିଁ ରହିଯାଉଛି ।

ଧରିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବ: ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଭତ୍ତା

ଧରିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବ: ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଭତ୍ତା

ଜୁନାଗଡ,୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ହାବସପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅର୍ନ୍ତଲା ଗ୍ରାମର ନରସିଂହ ମଶ୍ରା ନାମକ ଜଣେ ୮୮ବର୍ଷିୟା ବୃର୍ଦ୍ଧା ଭତ୍ତା ପାଇଁ ୫ ଥର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ମିଳି ନ ଥିଲା।

ଭତା ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ୮୦ ବଛ୍‌ରିଆ ବୁର୍‌ଧା

ଭତା ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ୮୦ ବଛ୍‌ରିଆ ବୁର୍‌ଧା

ଲଡୁଗଁ।,୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ର ଆର୍‌ ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଅସାହା ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ୀମାନକର ଲାଗି ଭତା, ନିଅଁାସିମାନକର ଲାଗି ଆବାସ ଯୋଜ୍‌ନା କାଯ୍‌କାରୀ କରି କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ସାରୁଛନ୍‌।

ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଖୋାଲା ଉଲ୍ଲଂଘନ,୧୫ ବର୍ଷ ଧରି ଆର ଆଣ୍ଡ୍‌ ବି ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଅବସ୍ଥାପିତ

ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଖୋାଲା ଉଲ୍ଲଂଘନ,୧୫ ବର୍ଷ ଧରି ଆର ଆଣ୍ଡ୍‌ ବି ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଅବସ୍ଥାପିତ

ଜୁନାଗଡ,୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାରଙ୍କ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଅତିକମରେ ୪ ବର୍ଷ କିମ୍ବା ଅତିବେଶୀରେ ୬ ବର୍ଷ ରହି ବଦଳି ହେବାର ନିୟମ ରହିଛି।

ଦେବଗଡ ସହରରେ ବିଜେଡି ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଦେବଗଡ ସହରରେ ବିଜେଡି ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଦେବଗଡ,୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର) -ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଜିଲା ସଭାପତି ସୁଧୀର କପରଦାର, ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ବିଜେଡି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ରୋମାଞ୍ଚରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଜିଲାର ୩ଟି ଯାକ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଆୟୋଜିତ ପଦଯାତ୍ରା ସହିତ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା ମାଧ୍ୟମରେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଜନକଲ୍ୟାଣକାରୀ

୨ ଦିନିଆ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

୨ ଦିନିଆ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଦେବଗଡ, ୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ସ୍ଥାନୀୟ ଇନ୍ଦିରାଗାନ୍ଧି ଷ୍ଟାଡିୟମସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡୋର୍‌ ହଲ୍‌ରେ ଜିଲା କ୍ରୀଡା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଓ ଚୟନ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦନ ସାହୁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର, ଜିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ ସଂଯୋଜକ ଦିଲୀପ ଗୁରୁ,

ତିଲେଇବଣିରେ ୪ ଦିନିଆ ହକି ଲିଗ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ, ଯୋଗଦେବେ ୩୨ଟି ହକି ଟିମ୍‌

ତିଲେଇବଣିରେ ୪ ଦିନିଆ ହକି ଲିଗ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ, ଯୋଗଦେବେ ୩୨ଟି ହକି ଟିମ୍‌

ଦେବଗଡ, ୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଜିଲାର ତିଲେଇବଣି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସ୍ଥାନୀୟ ଖେଳପଡିଆରେ ତିଲେଇବଣି ସ୍ପୋର୍ଟସ ଏଣ୍ଡ୍‌ ୟୁଥ ଆସୋସିଏସନ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୪ ଦିନିଆ ହକି ଲିଗ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୩୨ଟି ହକି ଟିମ୍‌ ଯଥା କୁମଡପାଲି, ମୁଣ୍ଡଗୋହିରା, କଣ୍ଟେଇକୁଳି, ଶାନ୍ତିନଗର, କୁମୁରାପାଲି, ଏଏସସି ପ୍ରଭାଶୁଣି, କୋଡଗୁଡା, ରାଇଜିଙ୍ଗ କ୍ଲବ ତିଲେଇବଣି, ବିରୀଗୁଡା, କେନ୍ଦୁଛାପଲ, ରତାଖଣ୍ଡି, ଜିଏମ କ୍ଲବ ପ୍ରଭାଶୁଣି, କରଡାପାଳ,

ପାନୀୟଜଳ ଓ ପରିମଳ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ: ୯୫ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା

ପାନୀୟଜଳ ଓ ପରିମଳ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ: ୯୫ ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା

ଦେବଗଡ,୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗର ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଜିଲାପାଳ ସୁଧାଂଶୁ ମୋହନ ସାମଲ, ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଭୀନସେଣ୍ଟ ପୁନମକାନ୍ତ ଏକ୍କା, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ। ବୈଠକରେ ଜିଲାପାଳ ସାମଲ ଜିଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ୯୫ଟି

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସମାଜର ମାର୍ଗଦର୍ଶକ

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସମାଜର ମାର୍ଗଦର୍ଶକ

ସୋନପୁର,୩।୧୧(ନି.ପ୍ର.)ବରିଷ୍ଠମାନେ ପୂଜ୍ୟ। ସେମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ମାନି ଚଳିଲେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ବିଘ୍ନ ସହଜରେ ଆସେନି। ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସମାଜର ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ବୋଲି ସୋନପୁର ଟାଉନ ହଲଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜିଲାପାଳ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ର ଏହି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଜାନୁୟାରୀ ୧ରୁ ପଏଁରୀ ତିହାର

ଜାନୁୟାରୀ ୧ରୁ ପଏଁରୀ ତିହାର

ସୋନପୁର, ୩।୧୧(ନି.ପ୍ର.)ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପଏଁରୀ ତରଫରୁ ଜାନୁୟାରୀ ୧ରୁ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଏଁରୀ ତିହାର-୨୦୧୯ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଭୀମଭୋଇ କଳା ମଣ୍ଡପଠାରେ ତିନିଦିନ ଧରି ପାରମ୍ପରିକ ଲୋକନୃତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରାଯିବ।

 ବସ୍‌ରୁ କଫ୍‌ସିରପ ଜବତ ଘଟଣା: ବ୍ୟବସାୟୀ, ଡ୍ରାଇଭର, କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ୬ ଗିରଫ

ବସ୍‌ରୁ କଫ୍‌ସିରପ ଜବତ ଘଟଣା: ବ୍ୟବସାୟୀ, ଡ୍ରାଇଭର, କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ୬ ଗିରଫ

ସୋନପୁର,୨।୧୧(ନି.ପ୍ର.): କଟକରୁ ନୂଆପଡା ଜିଲା ରାଜ ଖରିଆରକୁ କଫ୍‌ସିରପ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ ସୋନପୁର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରଛି। 

କୋକସରା ବ୍ଲକରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

କୋକସରା ବ୍ଲକରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

କୋକସରା,୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଡାଳଗୁମା ପଞ୍ଚାୟତ ଲଟାପଡାଠାରୁ ଡାଳଗୁମା ୪ କି.ମି. ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । 

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ଖଡ଼ିଆଳ ରାଣୀ ରାଜଶ୍ରୀ ଦେବୀ

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ଖଡ଼ିଆଳ ରାଣୀ ରାଜଶ୍ରୀ ଦେବୀ

ଖଡିଆଳ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ତୁଙ୍ଗ ନେତା ଖଡ଼ିଆଳ ରାଜା ସ୍ବର୍ଗତ ଅନୁପ ସିଂଦେଓଙ୍କ ବଡ ବୋହୂ ରାଜଶ୍ରୀ ଦେବୀ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟରୁ ଇସ୍ତାଫା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଧର୍ମଗଡ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ତଥା ଧର୍ମଗଡ ବିଧାୟକ ପୁଷ୍ପନ୍ଦ୍ର ସିଂଦେଓ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରଥିଲେ।

 ଧର୍ମ ଜାଗରଣ ପଦଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ବାଗତ

ଧର୍ମ ଜାଗରଣ ପଦଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ବାଗତ

ଟିକ୍ରାପଡା, ୨। ୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର  ଜିଲା ସଇଁନ୍ତଳା ବ୍ଲକ ଟିକ୍ରାପଡାଠାରେ ଧର୍ମ ଜାଗରଣ ପଦଯାତ୍ରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଧର୍ମ ଜାଗରଣ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଧର୍ମ ଜାଗରଣ ପଦଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିବା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ମଣ୍ଡଳ ସଦସ୍ୟ ସନ୍ଥ ସ୍ବାମୀ ଜୀବନ ମୁକ୍ତାନନ୍ଦପୁରୀ ମହାରାଜଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ହାତୀକୁ ମାରି ପୋଡି ଦେଲେ: ଜଣେ ଗିରଫ, ୨ବନକର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ହାତୀକୁ ମାରି ପୋଡି ଦେଲେ: ଜଣେ ଗିରଫ, ୨ବନକର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ସୁନ୍ଦରଗଡ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନାମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ ହାତୀକୁ ମାରିବା ପରେ ପୋଡି ଦିଆଯିବା ଘଟଣାରେ ବନବିଭାଗର ଜଣେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । 

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍‌ଲକ ଘେରାଉ, ବିଭିନ୍ନ ସୂଚନାତ୍ମକ ବ୍ୟାନର ଚିରି ଫୋପାଡିଲେ

ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍‌ଲକ ଘେରାଉ, ବିଭିନ୍ନ ସୂଚନାତ୍ମକ ବ୍ୟାନର ଚିରି ଫୋପାଡିଲେ

କେସିଙ୍ଗା,୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଶୁକ୍ରବାର କେସିଙ୍ଗା ବ୍‌ଲକ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ଭାଜପା କର୍ମୀମାନେ ପ୍ରଥମେ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଳୋଗାନ ଦେଇ ଆମ୍ବାଜି ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁଲେ ଦମ୍ପତି

ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁଲେ ଦମ୍ପତି

ଲଡୁଗାଁ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କନ୍ଦାବୁଟ୍ରା ପଞ୍‌ଞ୍ଚାୟତର ତୁନଗାଁରେ ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତୁନଗାଁର ସୁଦର୍ଶନ ମାଝୀ(୬୬) ନିଜ ଜମିରେ ୪ଏକର ଧାନ ଚାଷ କରିଥିଲେ।

ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଫେରାର ୨ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଫେରାର ୨ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ନାକଟିଦେଉଳ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଲେଭଟା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ତଥା ଚେମେର୍ଡା ଗ୍ରାମର ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ କର୍ମୀ ପର୍ଶୁରାମ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଫେରାର ଥିବା ଅନ୍ୟ ୪ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । 

ତାମଡ଼ା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଜାଲିଆତି ପ୍ରସଙ୍ଗ, ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରକ୍ଷା ନ କଲେ ଅନଶନ

ତାମଡ଼ା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଜାଲିଆତି ପ୍ରସଙ୍ଗ, ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରକ୍ଷା ନ କଲେ ଅନଶନ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨।୧୧- ଗୁରୁଣ୍ଡିଆ ବ୍ଲକ ତାମଡ଼ା ସରପଞ୍ଚ ଓ ଚାନ୍ଦିପୋଷ ଥାନା ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେହି ପଞ୍ଚାୟତର ସମିତିସଭ୍ୟା ସସ୍ମିତା ଏକ୍କା ଆଣିଥିବା ଅନିୟମିତତା ନେଇ କିଛିଦିନ ପୂର୍ବେ ରାଉରକେଲା ଏସ୍‌ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଚାନ୍ଦମଣି ସାଣ୍ଡିଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ସାଲେପାଲି ଗାଁରେ କ୍ରପ୍‌ କଟିଂ

ସାଲେପାଲି ଗାଁରେ କ୍ରପ୍‌ କଟିଂ

ବଡଗାଁ, ୨।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡଗାଁ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଳ, ଗୋଡା ଓ ବେର୍ଣ୍ଣା କିସମ ଜମିରୁ ଚାଷୀ ଧାନ ବିହନ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ ନାହିଁ। ଚାଷୀ ଯାହା ଆଶା, ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ ତାହା କ୍ରପ କଟିଂରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ।