Dharitri News

ସମ୍ବଲପୁର

୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୧ ମୃତ, ୩  ଗୁରୁତର

୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୧ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର

ଜୁନାଗଡ,୯।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଜୁନାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭତ୍ରାଗୁଡା ଛକରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଥିବାବେଳେ ୩ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଧର୍ମଗଡ଼ ଘୁମୁରା ଉପଲକ୍ଷେ ଗଣଦୌଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଧର୍ମଗଡ଼ ଘୁମୁରା ଉପଲକ୍ଷେ ଗଣଦୌଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଧର୍ମଗଡ,୯।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା ୨୦୧୮ ଉପଲେକ୍ଷେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ଗଣଦୌଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଣ୍ଡାକୁଟୁରା କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠାନ ନିକଟରୁ ଧର୍ମଗଡ ଉତ୍ସବ ପଡିଆ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦ କିମି ବ୍ୟାପି ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ

ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ

ଜୟପାଟଣା, ୯।୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ) ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଲୋକମହୋତ୍ସବ ଘୁମୁରା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର କ୍ଲବ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ସୋମବାର ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନୌକେଶି ରାଉତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୁଇଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ସକାଳେ ମା’ଡ଼ୋକରୀ ମନ୍ଦିର ତାଳଗୁଡ଼ଠାରୁ ମଶାଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା।

 ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଓ ଏନ୍‌.ଏ.ସି ସ୍ତରୀୟ ଘୁମୁରା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଓ ଏନ୍‌.ଏ.ସି ସ୍ତରୀୟ ଘୁମୁରା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜୁନାଗଡ,୯।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡରେ ଗତ ୬ ତାରିଖଠାରୁ ଚାଲିଥିବା ବ୍ଲକ ଓ ଏନଏସିସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆୟୋଜିତ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସଭାରେ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ସଭାପତିତ୍ୱରେ କରିଥିଲେ।

ହାଟପଦାର କମଲ ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ହାଟପଦାର କମଲ ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ ଅଫିସ, ୯।୧: ବରଗଡ ଥାନା ପୋଲିସ ୨୭ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୭ରେ କମଲ ବେହେରାଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ତଦନ୍ତ ପରେ ପୋଲିସ ଭୁର୍ସୁଙ୍ଗବନ୍ଧପଡାର ଛୋଟୁ ମଟାରୀ(୧୯) ଓ ସୁରଜ ସିଂଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଉଭୟେ ଉକ୍ତ ଦିନ ରାତିରେ କମଲଙ୍କ ସହ ଥିବା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପୋଲିସ ଆଗରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କଲମପୁର, ୯।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ର ଈଶ୍ୱରୀନନ୍ଦ ମଞ୍ଚରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ‘ଘୁମୁରା-୨୦୧୮’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମ୍‌ସି କପ୍‌, ସେମିରେ ସମ୍ବଲପୁର

ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମ୍‌ସି କପ୍‌, ସେମିରେ ସମ୍ବଲପୁର

ନୂଆପଡ଼ା ଅଫିସ,୮।୧-ସ୍ଥାନୀୟ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ୨୬ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମ୍‌ସି କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସୋମବାର ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଆୟୋଜକ ୱାଇଏମ୍‌ସି ନୂଆପଡ଼ାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ଦଳ ୫ ଉଇକେଟରେ ହରାଇଛି। ୱାଇଏମସି ନୂଆପଡ଼ା ଟସ୍‌ ଜିଣି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା। ଦଳ ୨୫ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୪୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ

ବାଗମୁଣ୍ଡା ଧନୁଯାତ୍ରା ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟା, କଂସର ସରଗ୍‌ପୁରୀ ଆକ୍ରମନ୍‌, ଇନ୍ଦ୍ର ପରାସ୍ତ

ବାଗମୁଣ୍ଡା ଧନୁଯାତ୍ରା ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟା, କଂସର ସରଗ୍‌ପୁରୀ ଆକ୍ରମନ୍‌, ଇନ୍ଦ୍ର ପରାସ୍ତ

ତରବୋଡ଼,୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା କୋମନା ବ୍ଲକ ସିଆଲଲଟି ପନ୍‌ଚେତ ବାଗମୁଣ୍ଡା ଗାଁରେ ଦୁତୀୟ ବଛର ଅନୁଷ୍‌ଠିତ୍‌ ଧନୁଯାତ୍ରା ସୋମବାର ଥିଲା ଷଷ୍ଠ ସଂଧ୍ୟା। ସଂଧ୍ୟାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖିଆ କୁନୁଆଁ ହିସାବେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ଏ.ଭି. ସ୍ବାମୀ, ସାମାଜିକ୍‌ କର୍ମୀ ସୁରେଶ କୁମାର ଆଚାରୀ, ନୂଆପଡ଼ା ଉକିଲ୍‌ ସଂଘର ସଭାପତି ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ପାଢ଼ୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନମିତା ପ୍ରଧାନ, ଜିଲା ପରିଷଦ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପାଚିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପାଚିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଜୟପାଟଣା,୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରବିବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକ ପ୍ରତାପପୁର ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାଚିକା ତିଲେ ମାଝି (୪୫)ଙ୍କର ସୋମବାର ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ରବିବାର ତିଲେ ପ୍ରତାପପୁରସ୍ଥିତ ନିଜ ଘର ଛାତରେ ବଡ଼ି ତିଆରି କରୁଥିବାବେଳେ ଛାତ ଉପର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୧୧ କେ.ଭି. ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଲହୁଣୀପଡ଼ା,୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡ଼ା ଥାନା କେନାପାଲି ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଲୁଚାଛଫା ପ୍ରେମ ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ରକ୍ତପାତ ହୋଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଗ୍ରାମର ଅନ୍ତର୍ଯ୍ୟାମୀ ସାମନ୍ତ (୫୦)ଙ୍କୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ଭୋଳେଶ୍ୱର ସାହୁ (୪୫) ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ଫେରାର୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭୋଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପୋଲିସ

କାରରୁ ଲୁଟ ଘଟଣା: ୩ ଗିରଫ

କାରରୁ ଲୁଟ ଘଟଣା: ୩ ଗିରଫ

ଲହୁଣୀପଡ଼ା,୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ୧୪୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାନ୍ଦିପୋଷ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚମ୍ପାଝରଣଠାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କାର୍‌କୁ ଅଟକାଇ ଲୁଟ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିପାରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୫ରୁ ୬ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ରାଉରକେଲା ସେକ୍ଟର ୮ର ସନାତନ ସୁନା ନିଜ କାର ଯୋଗେ ବଣେଇ ପଟୁ ରାଉରକେଲା

କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଆତଙ୍କ

କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଆତଙ୍କ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରେଢ଼ାଖୋଲ ବନଖଣ୍ଡ ରାମପୁର ରେଞ୍ଜ ଲୁହାପଙ୍କ ସେକ୍ସନ ମହାଲିଙ୍ଗ, ମଉଳାଭଣଜା, ଚାରବାଟୀ ଆଦି ଗ୍ରାମରେ ଏକ କଲରାପତରିଆ ବାଘକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟସ୍ଥ ଗାଁଗୁଡ଼ିକୁ ବାଘଟି ଚାଲିଆସି ଗାଈ, ଛେଳି, ମେଣ୍ଢାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ମାରି ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ରବିବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ମହାଲିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ରବୀନ୍ଦ୍ର

ବିଜେପୁର ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା: ଥଳକୂଳ ପାଉନି ପୋଲିସ, ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଜେପୁର ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା: ଥଳକୂଳ ପାଉନି ପୋଲିସ, ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୮।୧-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ତାତି ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାକ୍‌ଯୁଦ୍ଧ ସାଧାରଣରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରବିବାର ରାତିରେ ପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଭାଜପା କର୍ମୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ମେହେରଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା ରାଜନେତାଙ୍କ ବୟାନବାଜିକୁ ପୁଣି

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲାଠିମାଡ଼, କଚେରି ରୋଡ୍‌ ପାଲଟିଲା ରଣକ୍ଷେତ୍ର

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲାଠିମାଡ଼, କଚେରି ରୋଡ୍‌ ପାଲଟିଲା ରଣକ୍ଷେତ୍ର

ସମ୍ବଲପୁର,୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର କଚେରି ରୋଡ୍‌ ସୋମବାର ରଣକ୍ଷେତ୍ର ପାଲଟିଥିଲା। ଆନ୍ଦୋଳନରତ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ଆର୍‌ଡିସି ଅଫିସକୁ ଧସେଇ ପଶୁଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ଲାଠିମାଡ଼ କରିଥିଲା। ପ୍ରାୟ ୧୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ କଚେରି ରୋଡ୍‌, ନେଲସନ୍‌ ମଣ୍ଡେଲା ଛକ, ଜେଲ ଛକ ରୋଡ୍‌ରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଥିଲା। ପୋଲିସ ମାଡ଼ରେ ୪

ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ପଛରୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ବା: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ପଛରୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ବା: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ, ୮।୧- ଝାରସୁଗୁଡା ବଡମାଲ ଥାନା ଅଧୀନ ବୃନ୍ଦାମାଲ ଛକରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବଡମାଲ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା।

୮ ମାସରେ ଶେଷ ହେଲା ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ: ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ମନାଇଲେ ଗାଁବାସୀ

୮ ମାସରେ ଶେଷ ହେଲା ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ: ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ମନାଇଲେ ଗାଁବାସୀ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ, ୮।୧-ମଦଭାଟି ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ କରି ଗତ ୮ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେବ ଝାରସୁଗୁଡା ସଦର ବ୍ଲକ ଶ୍ରୀପୁରା ଗାଁର ମହିଳାମାନେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନ ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ମଦଭାଟି ସ୍ଥାନାନ୍ତର ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମୌଖିକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳିବା ପରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିବା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଆନ୍ଦୋଳନ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ଖୁସିରେ ସମସ୍ତେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ଏକ ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ମନାଇଥିଲେ।

ବିଜେପୁର: ଭାଜପା କର୍ମୀଙ୍କ ଘରକୁ ଗୁଳିଚାଳନା

ବିଜେପୁର: ଭାଜପା କର୍ମୀଙ୍କ ଘରକୁ ଗୁଳିଚାଳନା

ବିଜେପୁର,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ) ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଭାଜପା କର୍ମୀ ମନୋରଞ୍ଜନ ମେହେରଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଶନିବାର ରାତ୍ରି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଗୁଳିଚାଳନା ହୋଇଛି। ଗୁଳି ମେହରଙ୍କ ଘର କବାଟରେ ବାଜି ଥିବାବେଳେ ଏଥିରେ କାହାର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ। ବିଜେପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ୨ଟି ଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ୍‌ କରିବା ସହ ତନାଘନା ଚଳାଇଛି। ଆଇଆଇସି ପ୍ରକାଶ କୁମାର କର୍ଣ୍ଣ ପଡାଗଁାରେ ସଦଳବଳ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରତି ସଜାଗ ରହିଛନ୍ତି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ

ବେଲପାହାଡ଼, ୭।୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ଜୁନାଡ଼ିହି ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାହାଦୁର ସେକ୍‌ (୪୦)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବାହାଦୁର ବେଲପାହାଡ଼ର ଶ୍ରୀରାମନଗରରେ ରହୁଥିଲେ। ଫେରିକରି ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଘର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁର୍ଶିଦାବାଦ ଜିଲା ବେଲଡ଼େଙ୍ଗା ସହରରେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ରଣବିର ସିଂ(୪୨) ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବୁର୍ଲା ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମସି କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ବଲାଙ୍ଗୀରକୁ ହରାଇଲା ସମ୍ବଲପୁର

ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମସି କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ବଲାଙ୍ଗୀରକୁ ହରାଇଲା ସମ୍ବଲପୁର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୭।୧- ୨୬ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମସି କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ନୂଆପଡା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡା. ପୋମା ଟୁଡୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଏବଂ ଏସ୍‌ପି ସ୍ମିମ ପରମାର ବିଶେଷ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ସମ୍ବଲପୁର ଏବଂ ନବକ ିଶୋର କ୍ଲବ ବଲାଙ୍ଗୀର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା। ଟସ୍‌ ହାରି ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୪ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୧୬ରନ କରିଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ସିଂବାବୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୪ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ସମ୍ବଲପୁରର ଏସ.କେ. ଜାହାଙ୍ଗୀର ୫ ଓଭରରେ ୨୮ରନ ଦେଇ ୪ଟି ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ସମ୍ବଲପୁର ଦଳ ୬ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୩ଓଭରରେ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା ।

ବୌଦ୍ଧ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ମହୋତ୍ସବ ସ୍ମରଣିକା ଉନ୍ମୋଚିତ

ବୌଦ୍ଧ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ମହୋତ୍ସବ ସ୍ମରଣିକା ଉନ୍ମୋଚିତ

ବୌଦ୍ଧ,୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଦୀର୍ଘ ୫ଦିନ ଧରି ବୌଦ୍ଧ କଚେରୀ ପଡିଆରେ ମହାସମାରୋହରେ ଚାଲିଥିବା ବୌଦ୍ଧ ମହୋତ୍ସବ ୨୦୧୮ ଶନିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟ ଖଣି ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ କୁମାର ମଲିକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗଦେଇ ଏତିହାସିକ ବୌଦ୍ଧ ସହରରେ ଆୟୋଜିତ ସାଂସ୍କୃତିକ ମେଳାକୁ ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ମହୋତ୍ସବ ଯୋଗୁ କଳାର ବିକାଶ ହେବା ସହ ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଜିଲାପାଳ ତଥା ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ଭାବରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଧଳଧର ନାଗ, ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ରିୟ ହରିପାଲ ଓ ଉପଜିଲାପାଳ ଏନସି ଜ୍ୟୋତରଞ୍ଜନ ନାଏକ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ପାଣି ପାଉଚ୍‌ କାରଖାନାରେ ଚଢ଼ାଉ: ୭୫ ବସ୍ତା ପାଉଚ୍‌ ଜବତ

ପାଣି ପାଉଚ୍‌ କାରଖାନାରେ ଚଢ଼ାଉ: ୭୫ ବସ୍ତା ପାଉଚ୍‌ ଜବତ

କେସିଙ୍ଗା, ୭।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେସିଙ୍ଗା ଏନ୍‌ଏସି ୱାର୍ଡ ନଂ. ୨ରେ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଏକ ପାଣି ପାଉଚ୍‌ କାରଖାନା ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଚାଲିଆସୁଥିଲା। ଏହି କାରଖାନାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଚିରାଗ ବେଭରେଜ୍‌ ପାଣି ପାଉଚ ନାମକ କମ୍ପାନୀର ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଆଇଏସ୍‌ଆଇ ମାର୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ସହ ଫୁଡ ଲାଇସେନ୍ସ ନାହିଁ। ଏହି ପାଣି ପାଉଚ୍‌ ଗୁଡିକୁ କେସିଙ୍ଗା ୱାର୍ଡ ନଂ-୩ର ବିବେକ ଜୈନ ବିକ୍ରୟ କରି ଆସୁଥିଲେ। ଏନେଇ ୱାର୍ଡବାସୀ କଳାହାଣ୍ଡି

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ଗୁରୁକୁଳ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ଗୁରୁକୁଳ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୭।୧-ନୂଆପଡା ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାଠାରୁ ମାତ୍ର ୭ କି.ମି .ଦୂର ହରିପୁର- ଜୁନାନୀ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆର୍ଯ୍ୟ (୧୩) ନାମକ ଜନୈକ ଗୁରୁକୁଳ ଛାତ୍ର (ବ୍ରହ୍ମଚାରୀ)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ପଡୋଶୀ ଛତିଶଗଡର ଡୁଙ୍ଗରଗଡରୁ ଆସି ସ୍ଥାନୀୟ ହରିପୁର ଗୁରୁକୁଳ ଆଶ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ। କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ନୂଆପଡା ପୋଲିସ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମ୍‌ସି କପ ଉଦ୍‌ଘାଟନ: ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ସମ୍ବଲପୁର ମୁକାବିଲା

ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମ୍‌ସି କପ ଉଦ୍‌ଘାଟନ: ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ସମ୍ବଲପୁର ମୁକାବିଲା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୭।୧- ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ସ୍ଥାନୀୟ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଥର ବି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ଖେଳର ପର୍ବ ୱାଇଏମ୍‌ସି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ। ୨୬ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ୱାଇଏମ୍‌ସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ରବିବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥିରେ ଓସିଏ (ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନର) ଉପସଭାପତି ଗୋଲାଲ ପ୍ରଧାନ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନମିତା ପ୍ରଧାନ, ଏସ୍‌ପି ସ୍ମିଥ ପରମାର ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ସମ୍ବଲପୁର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

 ଗାଡି ଚେକିଂ ନାମରେ ବୌଦ୍ଧ ମହୋତ୍ସବକୁ ପୋଲିସର ଅସହଯୋଗ: ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ଗାଡି ଚେକିଂ ନାମରେ ବୌଦ୍ଧ ମହୋତ୍ସବକୁ ପୋଲିସର ଅସହଯୋଗ: ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ବୌଦ୍ଧ,୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ସ୍ବନକ୍ଷତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ଦୀର୍ଘ ୫ ଦିନ ଧରି ବହୁ ଆଡମ୍ବର ସହକାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଆସୁଛି। ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଜିଲାର ସଂସ୍କୃତି, କଳା ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପର ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର ସହିତ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାଇଚାରାର ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଜିଲାର ଗୌରବଗାଥା ବହନ କରିଥାଏ। ଯେଉଁଥିରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଜିଲାବାସୀ ଅନାଇ ରହିଥାନ୍ତି। ମହୋତ୍ସବକୁ ଦେଖିବା ସହ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ଓ ପଡୋଶୀ ଜିଲାଗୁଡିକରୁ ଲୋକେ ପରିବାର ସହ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆସିଥାନ୍ତି। ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଖୋଦ ଜିଲାପାଳ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଢଙ୍ଗରେ ମହୋତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥାଏ। ମହୋତ୍ସବର ସୁରକ୍ଷା, ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଓ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପରିଚାଳନା କରାଯାଇଥାଏ। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଦିବସରେ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗଦେଇ ଜିଲାର ଯୁବ ଏସ୍‌ପି ମହୋତ୍ସବ ପାଳନରେ ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କରାଯିବ ବୋଲି ମଞ୍ଚରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ମହୋତ୍ସବ ବହୁ ଆଡମ୍ବର ସହକାରେ ପ୍ରଥମ ତିନିଦିନ ପାଳନ ହେବାପରେ ଚତୁର୍ଥ ଦିନଠାରୁ ଜିଲା ପୋଲିସର ଅସହଯୋଗ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇପଡିଥିଲା। ବର୍ଷସାରା ନିରବ ରହୁଥିବା ପୋଲିସ ହଠାତ୍‌ ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ଦିବସରେ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡିଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଉ ହେଉ ମହୋତ୍ସବ ପଡିଆରେ ଜନଗହଳି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଆସୁଥିବାବେଳେ ବୌଦ୍ଧ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ମହାନଦୀ ବ୍ରିଜ୍‌ ଛକ,ଏନଏସି ଛକ ଓ ବୁଟୁପାଲି ରାସ୍ତାରେ ହାତୀଶାଳ ଛକଠାରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗାଡି ଚେକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ ମହୋତ୍ସବ ବୁଲିବାକୁ ଆସୁଥିବା ପରିବାରମାନେ କାହା ପାଖରେ ହେଲମେଟ୍‌ ନ ଥିଲା ତ ଆଉ କିଏ ପଡୋଶୀର ଗାଡି ନେଇ ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କାହାର ଅନୁରୋଧକୁ ଶୁଣାଯାଇ ନ ଥିଲା।