ସମ୍ବଲପୁର

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାହା ହେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ, କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଧରି ଥାନାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାମୀ

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାହା ହେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ, କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଧରି ଥାନାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାମୀ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୯।୩- ଜଣେ ଯୁବକ ଦୁଇଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଅପ୍ରୀତିକର ଘଟଣା ମନରୁ ନ ଯାଉଣୁ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଘଟଣା ଷ୍ଟିଲ୍‌ ସିଟିରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ବାହାଘରରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ

ସମାଜସେବୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ସମାଜସେବୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୯।୩: ବରଗଡ ଜିଲା ବିଜେପୁରଠାରେ ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ବିଜେପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଗୁଡ୍ଡୁ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ମାଇନର କେନାଲ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

କୋକସରା,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ଓ ଜୟପାଟଣା ସୀମାରେ ଥିବା ରଣମାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ମୋତେଲଗୁଡାଠାରୁ ଅରେବେଡା ସଂଯୋଗ କରିଥିବା ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ମାଇନର କେନାଲ ମୋତେଲଗୁଡା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଭୁଶୁଡ଼ି ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଫଳରେ ୨୦ଏକର ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି। ଚାଷ ସମୟରେ କେନାଲ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ଘଟଣା ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇ ଦେଇଛି। ତୁରନ୍ତ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମରାମତି କରିବାକୁ ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ସମାନ ଜାଗାରେ ସବୁବର୍ଷ କେନାଲ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଊଠିଛି ବୋଲି ଚାଷୀମାନେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସୌମ୍ୟ

ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସୌମ୍ୟ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୮।୩- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା ପଛର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ଏଯାଏଁ ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୩ ଦିନ ବିତିଛି। ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସ୍‌ପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଏକ ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କ୍‌ ମିଳିଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଉକ୍ତ ପ୍ରେମଲିଙ୍କ୍‌ ରିମା ନଁ। ସୌମ୍ୟଙ୍କର ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ଏବେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପରିବାର ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଛି। ସୌମ୍ୟଶେଖର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ କୁଆଡେ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ସହକର୍ମୀ ଜଣକ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଝିଅଟି ନିଜ ଆଡୁ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପ୍ରାୟ ୨ବର୍ଷ ତଳର କଥା ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି।

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳୁନି ଚିକିତ୍ସା

ଜମନକିରା, ୭।୩ ( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ବ୍ଲକ୍‌ ଫାଶିମାଲ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଗତ ଦେଢ଼ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ହେବ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅଭାବ ଥିବାରୁ ରୋଗୀ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି।

ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ

ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ

ସୋନପୁର,୭।୩(ନି.ପ୍ର.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ କେନଝରିଆପାଲି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଡିଏସ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଚାଉଳ, ଗହମ ଓ କିରୋସିନ ହଡ଼ପ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସମ୍ପୃକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ହିତାଧିକାରୀ।

ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ନୋଡାଲ କମିଶନର

ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ନୋଡାଲ କମିଶନର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୭।୩- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ତଥା ନୂଆପଡା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ନୋଡାଲ କମିଶନର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତ କରି ରାଜଧାନୀକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ।

ଭେଟିଲା ପ୍ରଶାସନ: ଚାଉଳ ମିଳିଲା, ଘର ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ଲୋଇସିଂହା, ୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶେଷରେ ବେଟିଖାଇ ଦ୍ୱାରୀ(୭୦)ଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରଶାସନ। ପ୍ରତିମାସରେ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ଯୋଜନାରେ ୧୦କେଜି ଚାଉଳ ଓ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଟାରେ ଘରଟିଏ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି।

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ୟୁସୁଫ୍‌ ଗିରଫ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୬।୩ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନୂଆପଡ଼ା ପୋଲିସ ବୋଡେନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୋଇରଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଖଡୁପାଣି ଗଁାର ୟୁସୁଫ ମହମ୍ମଦ(୫୦)ଙ୍କୁ ସୋମବାର ଗିରଫ କରିଛି ।

ଧାନ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା

ନୂଆଗାଁ,୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ବିଶ୍ରା ଥାନା ଅଧୀନ ବାଗଡେଗା ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ଏକ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ।

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଘଟଣା: ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଣମାଳା, ସକାଳେ ହାତକଡ଼ି

ମଦ୍ୟପ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଘଟଣା: ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବରଣମାଳା, ସକାଳେ ହାତକଡ଼ି

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୬।୩- ଜଣେ ଯୁବକ ମଦ ନିଶାରେ ଟଳମଳ ହୋଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସିବା, ମଦୁଆ ବରକୁ କନ୍ୟା ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ଓ ପରେ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ଆପୋସ ବୁଝାମଣା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବା ଘଟଣା ମଙ୍ଗଳବାର ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼ ନେଇଛି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକ ଥାନାରେ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ହାତକଡ଼ି ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ ହୋଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

ହାଇୱା ଚୋରି କରି ଦୁଇ ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ହାଇୱା ଚୋରି କରି ଦୁଇ ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ରେଙ୍ଗାଲି, ୬।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ବରେଇପାଲିର ନିରଞ୍ଜନ କିଶୋର ଦାସଙ୍କ ହାଇୱା (ଦଶ ଚକିଆ ଟ୍ରକ) ଚୋରି କରି ନେଇ ଚମ୍ପଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଦୁଇ ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନବନ୍ଦର: ସୁରକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ଡଗ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନବନ୍ଦର: ସୁରକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ଡଗ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୬।୩ - ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନବନ୍ଦରର ସୁରକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ ଓଡ଼ିଶା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫୋର୍ସ(ଓଆଇଏସ୍‌ଏଫ) ହାତରେ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ୩୫ରୁ ଅଧିକ ଓଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଭାରତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ପ୍ରାଧିକରଣ (ଏଏଆଇ)ର କୋଲକାତା ସ୍ଥିତ ତାଲିମ୍‌ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ତାଲିମ୍‌ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମିଳିଲା ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୬।୩- ଝାରସୁଗୁଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ପରିଚୟ ଜଣାପଡିଛି। ମୃତ ଯୁବକ ଜଣକ ହେଲେ ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ବାଦିମାଲର ଅର୍ଜୁନ ମିରିଗ (୩୫)।

ଆଇଟି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୬। ୩- ପାଟଣାଗଡ ଜଘନ୍ୟ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ୧୧ ଦିନ ବିତିଛି। ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କ ସୁରାକ୍‌ ମିଳିଥିବା ଛଡା ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ବିଶେଷ କିଛି କହୁନାହିଁ। ରାୟପୁର, ବାଙ୍ଗାଲୋର ସହ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗକୁ ନେଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରଖିଥିତ୍ବା ଏସପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମଦ୍ୟପ ବରର ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟଜଣେ ଯୁବତୀ ଆଣିଲେ ବିବାହ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ମଦ୍ୟପ ବରର ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟଜଣେ ଯୁବତୀ ଆଣିଲେ ବିବାହ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୬।୩: ବିବାହ ବେଦିରେ ମଦ୍ୟପ ବରର ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଦିନକୁ ଦିନ ନୂଆମୋଡ ନେବାରେ ଲାଗିଛି। ରବିବାର ବିବାହ ସମୟରେ ହଙ୍ଗାମା କରିବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବରକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ସୋମବାର ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଜିଦ୍‌ କରିବା ପରେ ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଆପୋସ ବୁଝାମଣା ହୋଇ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେକ୍ଟର-୭ ଅଞ୍ଚଳର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲି ଦାବି କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଟାଙ୍ଗରପାଲି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛି।

ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ସାଲେଗ୍ରାମ

ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ସାଲେଗ୍ରାମ

ଧମା, ୫।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଡାହାଣ ଗୋଡ ଆଣ୍ଠୁଠାରୁ ତଳକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କଳା ପଡିଯାଇଛି। ଆଣ୍ଠୁ ଉପରକୁ ଘା’ ହୋଇ ଗଲାଣି। ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି ଧମନୀରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହିତ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଛି। ଏଣୁ ଗୋଡକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାଟିବାକୁ ହେବ। ନଚେତ୍‌ ଏମିତି ସାରା ଦେହକୁ ବ୍ୟାପିଯିବ। ଏମିତି ବି ହୋଇପାରେ ଯେ କ୍ୟାନସରର ବି ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ହେଲେ ଏଥିପାଇଁ ପାଚେରି ଠିଆ କରିଛି ଟଙ୍କା। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ହୁମା ଗ୍ରାମର ୧ନଂ ୱାର୍ଡ ନିବାସୀ ସାଲେଗ୍ରାମ ରନବିଡା (୪୨) ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି। ଏବେ କେଳବ ଅନ୍ୟର ସହଯୋଗର ହାତ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ସାଲେଗ୍ରାମ।

ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ବାଲିଶଙ୍କରା,୫।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ତଳସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁଲୁକିଡ଼ିହି ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ବଳଦ ବୋଝେଇ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ (ନଂ. ଜେଏଚ ୦୧ ବିଏଫ ୮୦୭୬) ଗାଡ଼ିଟି ବଳଦଙ୍କୁ ନେଇ ବନଡେଗାରୁ ଲୁଲୁକିଡିହି ଦେଇ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଟାଙ୍ଗରଟୋଲି ଯାଉଥିଲା।

ମୃତ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା,୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ଥାନା କୁରୁମକେଲ ଗ୍ରାମ ମୁଣ୍ଡାଢିପା ନାଳ ନିକଟରୁ ରବିବାର ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, କେତେକ ବୁଲାକୁକୁର ମୃତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ କାମୁଡ଼ି ଧରି ଦୌଡ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର ଯୁବକମାନେ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ କୁକୁରମାନେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ନାଳ ନିକଟରେ ଛାଡ଼ିଦେଇ ପଳାଇଯାଇଥିଲେ।

୪୦ ହେକ୍ଟର ଆମ୍ବ, କାଜୁ ବଗିଚା ଛାରଖାର

୪୦ ହେକ୍ଟର ଆମ୍ବ, କାଜୁ ବଗିଚା ଛାରଖାର

ବଡ଼ଗଁ।,୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗଁ। ବ୍ଲକ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକେ ବିଲବାଡ଼ି, ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଅଁ। ଲଗାଇ ପ୍ରକୃତିକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଚାଲିଛନ୍ତି। ଗତ ୨୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜରଙ୍ଗଲୋଇ, ବଡ଼ଗଁ।, ଜାଙ୍ଗଲୀ, ସାହାଜବାହାଲ, ଭୋଇପାଲି ଆଦି ଅନେକ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ବିଲରେ ନିଅଁ। ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ବଡ଼ଗଁ। ଗିରିପଡ଼ା ନିକଟରେ ଥିବା ଚକ୍ରଧର ପୃଷେଟଙ୍କ ବିଲରେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ନିଅଁ। ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହିସବୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗାଈଗୋରୁଙ୍କ ଚାରଣ ପାଇଁ ବିଲରେ ନଡ଼ା ଓ ବିଲ ହିଡ଼ରେ ଘାସ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି।

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଓପିଜିସି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ପୁଣି ଦୁର୍ଘଟଣା: ଟର୍ବାଇନ୍‌ରୁ ଖସିପଡ଼ି ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଓପିଜିସି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ପୁଣି ଦୁର୍ଘଟଣା: ଟର୍ବାଇନ୍‌ରୁ ଖସିପଡ଼ି ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ଲଖନପୁର,୪।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଉପତ୍ାଦନ ନିଗମ (ଓପିଜିସି)ର ବନହରପାଲିସ୍ଥିତ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଇବ୍‌ ଥର୍ମାଲ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ ମାଡ୍ରାସର ବିଜିଆର୍‌ ଠିକାସଂସ୍ଥାର ଏକ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ନାମ ଧନୁର୍ଜୟ ପଟେଲ (୫୦)। ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଉପଯୁକ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ୨ଦିନ ଧରି ପ୍ରକଳ୍ପ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତଦେହ ରଖି କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ। ପରିସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ହେବାରୁ ଠିକାସଂସ୍ଥା ୫.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମନରୁ ନଲିଭୁଣୁ ପୁଣି ଶନିବାର ସେହି ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ପାର୍କରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ପୋଡିଗଲା ବଉଳ ଗଛ

ପାର୍କରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ପୋଡିଗଲା ବଉଳ ଗଛ

ସୋନପୁର,୪।୩(ନି.ପ୍ର.) ମାଣିକେଶ୍ୱରୀ ଫରେଷ୍ଟ ପାର୍କରେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ୬ଟି ବଉଳ ଗଛ ପୋଡି ଯାଉଛି। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପାର୍କର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉ ନ ଥିବା ସହରବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସହରବାସୀଙ୍କ ଚିତ୍ତବିନୋଦନ ତଥା ମର୍ଣ୍ଣିଂ ୱାକ୍‌ ପାଇଁ ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗର ୬.୪ଏକର ପରିମିତ ଜମିରେ ପାର୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଛି। ତେବେ ପ୍ରାଚୀର ଓ ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ପ୍ରାୟ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି।

୪କି.ମି. କାନ୍ଧରେ ବୁହାହେଲେ ଗର୍ଭବତୀ: ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ଶିଶୁପୁତ୍ର

୪କି.ମି. କାନ୍ଧରେ ବୁହାହେଲେ ଗର୍ଭବତୀ: ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ଶିଶୁପୁତ୍ର

ଖଡିଆଳ, ୪ ।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ରାସ୍ତାଘାଟର ସୁବିଧା ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଦୀର୍ଘ ୪କିଲୋମିଟର ବଣପାହାଡ ଘେରା ଅଞ୍ଚଳରେ କାନ୍ଧରେ ବୋହି କରି ଅଣାଯାଇଥିଲା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ । ଏହିପରି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ବ୍ଲକ କିରକିଟା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କପରଗଡ ଗାଁରେ। ଗାଁର ଉକାଳୁ ମାଝିଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପୁନିତା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପ୍ରସବକାଳୀନ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ସୁବିଧା ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଖଡିଆଳ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ କାନ୍ଧରେ ବୋହି ଆତ୍ମୀୟ ପରିଜନ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ୪ କି.ମି. ପଥ ଅତିକ୍ରମ କରି ଆଣିଥିଲେ ପାହାଡ ତଳଗାଁ କିରକିଟାକୁ।

ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଭବାନୀପାଟଣା,୪।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଭବାନୀପାଟଣା ସହରର ନକଟିଗୁଡା (କୁମ୍ଭାରପଡା)ରେ ଭଡାରେ ରହୁଥିବା ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର କାଳିଆ ବିଶି (୨୫) ତାଙ୍କର ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀ ପୂଜା ପୂଝାରୀ (୨୧)ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରବିବାର ପୋଲିସ କାଳିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୋଲିସ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୋତା ହୋଇଥିବା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଭବାନୀପାଟଣା ବ୍ଲକର କୁଟୃଖମାର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଗୋବରା ଗ୍ରାମର କେଶନ ବିଶିଙ୍କ ପୁଅ କାଳିଆ ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଏକ ଘରୋଇ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। କାଳିଆ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକର ସିର୍ଲିଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଗଣେଷ ପୂଝାରୀଙ୍କ ବଡ ଝିଅ ପୂଜାଙ୍କୁ ଭଲପାଇ ଏକବର୍ଷ ତଳେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ କରିବା ପରେ କାଳିଆ ଭବାନୀପାଟଣା ନକଟିଗୁଡାର କୁମ୍ଭାରପଡାରେ ଭଡାନେଇ ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ରହୁଥିଲେ। ୨ ତାରିଖ ହୋଲିପର୍ବ ଯୋଗୁ କାଳିଆ ସକାଳୁ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ହୋଲି ଖେଳିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ଦିନ ୨ଟାରେ ସେ ମଦନିଶାରେ ଥାଇ ହୋଲି ଖେଳି ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଖାଇସାରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ ସାଙ୍ଗମାନେ ଫୋନ୍‌ କରିବାରୁ କାଳିଆ ଘରୁ ୭ ଶହ ଟଙ୍କା ନେଇ ଯିବା ସମୟରେ ପୂଜା ବାରଣ କରିଥିଲେ।