ସମ୍ବଲପୁର

କୃମିନାଶକ ଔଷଧର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା: ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

କୃମିନାଶକ ଔଷଧର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା: ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ସଇଁତଲା, ୨୫ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)
କୃମିନାଶକ ଔଷଧର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଯୋଗୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁତଲା ବ୍ଳକ ଘୁନସର ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସୋମବାର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୧ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଥିଲା। 

ୟୁରିଆ ସାର ଗୋଦାମରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ

ୟୁରିଆ ସାର ଗୋଦାମରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ

କେସିଙ୍ଗା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଚଳିତବର୍ଷ ଭଲ ଚାଷ ହୋଇଥିବାରୁ ଚାଷରେ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ୟୁରିଆ ସାରର ଚାହିଦା ରହିଛି । ଚାଷୀ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ଧାନ, କପାରେ ୟୁରିଆ ସାର ପ୍ରୟୋଗ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ ।

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଖଡିଆଳ,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ସହର ଲକ୍ଷ୍ମିଚୌକଠାରେ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ରୁ ୨୮ ତାରିଖ ୬ଦିନ ବ୍ୟାପି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏ ନେଇ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକ ନିଷ୍ପିତି ନିଆଯାଇଛି । 

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚଳିତବର୍ଷ ପ୍ରଥମ କରି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପାଳନ କରୁଛି ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ। ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ସମସ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଚଳିତମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଏଭଳି ସମାରୋହର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। 

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌

କେସିଙ୍ଗା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭବାନୀପାଟଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାୟକ ଅନାମ ନାଏକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘାଟ ଉତ୍କୋଲ ବଜାର ପଡିଆଠାରେ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସୋମବାରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ। ଏଥିରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୬ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯଯବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୬ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯଯବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଟଲି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)
ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାନ ଦରମା ଓ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ, ଅଗ୍ନିଶମ ସଂସ୍ଥାର ହାବିଲଦାର ଏବଂ ପାୟାରମ୍ୟାନ ସଂଘକୁ ତୁରନ୍ତ ପଞ୍ଜୀକରଣଭୁକ୍ତ, ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ନିୟମିତ ଦରମା, ନିଜ ଜିଲା କିମ୍ବା ନିକଟସ୍ଥ ଜିଲାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ଏବଂ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପଦବୀଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ କରିବା ଆଦି ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଭଟଲି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।

୬ଦଫା ଦାବିରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

୬ଦଫା ଦାବିରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବିଜେପୁର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ୬ ଦଫା ଦାବିରେ ହାବିଲଦାର ଓ ଫାୟାରମ୍ୟାନମାନେ ସୋମବାର ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ସମାନ ଦରମା ଓ ଭତ୍ତା, ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିୟମିତ କରିବା, ଅବସରକାଳୀନ ଭତ୍ତା ଆଦି ୬ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଅବ୍ୟାହତ ରହିବ ବୋଲି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଗଣ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏସିଡ୍‌ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଏସିଡ୍‌ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) 
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଆଇନସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ତରଫରୁ ରବିବାର ଏସିଡ୍‌ ଆର୍କମଣରେ ଶୀକାର ହେଉଥିବା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସଚେତନତା ଶିବିର ଭବାନୀପାଟଣାସ୍ଥିତ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି : ଭବାନୀପାଟଣା ଓକିଲ ସଂଘର କୋର୍ଟ ବର୍ଜନ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)
କଳାହାଣ୍ଡିରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚତ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ନେଇ କଳାହାଣ୍ଡି ଓକିଲ ସଂଘ ସଭାପତି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଓ ସମ୍ପାଦକ ଅଶୋକ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମାସର ଶେଷ ସୋମବାରରେ ଭବାନୀପାଟଣାର ସମସ୍ତ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଅଦାଲତର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ବିଚାରପତିମାନେ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଓକିଲମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାରଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବିଚାରପତିମାନେ ଫେରିଆସିଥିଲେ।

ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଜଣେ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଜଣେ ମୃତ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) 
ଭବାନୀପାଟଣା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଷ୍ଟିପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଭୋଇ (୪୧) ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କରେଣ୍ଟ ଆଘାତ ପାଇ ମୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ପାଷ୍ଟିପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଭୋଇଙ୍କ କପା ଜମି ଉପରେ ୧୧ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଓହଳି ପଡ଼ିଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗକୁ ବାରମ୍ବାର ଜଣାଇ ଆସୁଥିଲେ।

କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ବୀରମହାରାଜପୁର ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ

କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ବୀରମହାରାଜପୁର ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)
୬ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରର ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଭଳି ସମାନ ଦରମା ଓ ଭତ୍ତା, ଫାୟାରମ୍ୟାନ ଆସୋସିଏଶନକୁ ସରକାରୀ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଭୁକ୍ତ କରିବା, ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିୟମିତ କରାଯିବା, ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପେନସନ୍‌ ଓ ଅବସରକାଳୀନ ପ୍ରାପ୍ୟ ପ୍ରଦାନ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଭଳି ଦୈନିକ ୮ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ମୁତୟନ ଏବଂ ଖାଲି ପଡିଥିବା ପଦବୀ ଯଥାଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ଦାବିରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଫାୟାର ଷ୍ଟେସନ ସମ୍ମୁଖରେ ସୋମବାର ସକାଳୁ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସର ମୋ ବୁଥ୍‌, ମୋ ଗୌରବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଂଗ୍ରେସର ମୋ ବୁଥ୍‌, ମୋ ଗୌରବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜୁନାଗଡ,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗୌଡ଼ଛେଣ୍ଡିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କାନ୍ଦୁଲବନ୍ଦ ଓ ଚିକିଲିଠାରେ ରବିବାର କଂଗ୍ରେସର ମୋ ବୁଥ, ମୋ ଗୌରବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଜୋନ୍‌ ସଭାପତି ତଥା ଯୁବ ଆଇନଜୀବୀ ଚିତ୍ତ ରଞ୍ଜନ ନିଆଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା।

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୨ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ବଣାଇଁରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୨ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ବଣାଇଁରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ

ବଣାଇଁ,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇଁ ଉପଖଣ୍ଡରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଘଟିଛି ୨ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁଅର ଠେଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ  ବାପାଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ଏହି ଡବଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା ବଣାଇଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ  ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ପୋଲିସ ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଟିକାୟତପଲ୍ଲୀ ଥାନା ଟିକଟମାଟି ଗ୍ରାମର ଗଁ।ଦରୁ ଓରାମ ସ୍ତ୍ରୀ ବନ୍ଦିତା (୨୦)ଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଛି।

ଯାଦବ ସମାଜର ବନ୍ଧୁ ମିଳନ

ଯାଦବ ସମାଜର ବନ୍ଧୁ ମିଳନ

ଜାମଟିକ୍ରା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) 
ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସମାଜର ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ସ୍ଥାନୀୟ ବାବା ମଠଠାରେ ଦଶରଥ ବାଗଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଯାଦବ ସମାଜର ସାମାଜିକ, ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି କିପରି ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ଅତାବିରାଠାରେ ଯାଦବ ଭବନ ସହ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ : ଦୁଲଦୁଲି ବାଜାରେ ଦୁଲକିଲା ମଞ୍ଚ

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ : ଦୁଲଦୁଲି ବାଜାରେ ଦୁଲକିଲା ମଞ୍ଚ

ଜାମଟିକ୍ରା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) 
ସୋମବାର ଅତାବିରା ଫଟୋ ଆସୋସିଏଶନ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଆନ୍ଧ୍ର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସୋସିଏଶନର ସଭାପତି ସଞ୍ଚୟ ରଥଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ପ୍ରଥମେ ମାଁ ସମଲେଇଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଅତିଥି ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ଶିକ୍ଷକ ବବ୍ରୁବାହନ ମିଶ୍ର।

ରିଷିଡାରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ : ଲୋକଗୀତ, ବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତା ଆସର

ରିଷିଡାରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ : ଲୋକଗୀତ, ବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତା ଆସର

ରିଷିଡା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)
କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଷିଡାରେ ରବିବାର ରାତିରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜ୍ୟୋତି ବିକାଶ ଯୁବକ ସଂଘ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମ.ରାମପୁର ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ପୁଷ୍ପେନ୍ଦ୍ର ସିଂଦେଓ, ନାଟ୍ୟଭୂଷଣ ଜଗଦାନନ୍ଦ ଛୁରିଆ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ରସରାଜ ଅଚ୍ୟୁତ ପୁରୋହିତ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା, ପଦ୍ମଲୋଚନ ମିଶ୍ର ସମ୍ମାନିତ ବକ୍ତା ଏବଂ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ସଭାପତି ଅଶୋକ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ, ଯୁବନେତା ଶରତ କୁମାର ସାହୁ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ। ସଂଘର ସଭାପତି ଫକୀର ଚରଣ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା।

କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ

କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୪।୯-
ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ୬ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସୋମବାରରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଯୁବକ ମୃତ, ଉତ୍ତେଜନା : ୱେସ୍କୋ ଅଫିସରେ ଶବ ପୂରାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଯୁବକ ମୃତ, ଉତ୍ତେଜନା : ୱେସ୍କୋ ଅଫିସରେ ଶବ ପୂରାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୪।୯-
ବରଗଡ଼ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନବାସପାଲି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ବିଦ୍ୟୁତ ମରାମତିବେଳେ   ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସୋହେଲା ବ୍ଲକ ଭାତବିଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବିବାହିତ ଯୁବକ କୁମର ରଣା(୩୩)ଙ୍କ ଏଥିରେ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସୋମବାର କ୍ଷୁବ୍ଧ ଗ୍ରାମବାସୀ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିବା ମୃତଦେହକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ୱେସ୍କୋ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖି ମୃତକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ୱେସ୍କୋ ବିଭାଗରେ ଚାକିରି ସହ ପରିବାରକୁ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଛନ୍ତି।

ହୁମା ମନ୍ଦିର ଘାଟରେ ଗାଧୋଉଥିବାବେଳେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ

ହୁମା ମନ୍ଦିର ଘାଟରେ ଗାଧୋଉଥିବାବେଳେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ

ଧମା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) 
ଧମା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହୁମା ମନ୍ଦିର ଘାଟରେ ଗାଧୋଉଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧମା ପୋଲିସ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଖୋଜାଖୋଜି ଚଳାଇଥିଲେ ହେଁ ଯୁବକଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ମିଳିପାରି ନାହିଁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ହୋଇଯିବାରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ଧମା ଥାନାଧିକାରୀ ରାଜେଶ୍ୱରୀ ଭୋଇ କହିଛନ୍ତି । 

ଜଳଖିଆ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ମାରପିଟ, ୪ ଦୋକାନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା : ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଜଳଖିଆ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ମାରପିଟ, ୪ ଦୋକାନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା : ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା

ସମ୍ବଲପୁର୨୪।୯(ବ୍ୟୁରୋ) 
ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ଫାଟକରେ ଥିବା ଜଳଖିଆଦୋକାନୀ ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କୁ ମାର୍‌ପିଟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହ ନିକଟରେ ଥିବା ୪ ଦୋକାନରେ ଭାଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଫାଟକ ଅଞ୍ଚଳ ବଣିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅଇଁଠାପାଲି-ଲକ୍ଷ୍ମୀଟକିଜ ରାସ୍ତା ୧ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିକାଶ ମୁଣ୍ଡା ଓ ତାଙ୍କ ୪ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବାକୁ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଇନରହ୍ବିଲ୍‌ ସମ୍ବଲପୁର ହେଣ୍ଡଲୁମ୍‌ ସିଟି ପକ୍ଷରୁ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ

ଇନରହ୍ବିଲ୍‌ ସମ୍ବଲପୁର ହେଣ୍ଡଲୁମ୍‌ ସିଟି ପକ୍ଷରୁ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୪।୯(ବ୍ୟୁରୋ) 
ଇନରହ୍ବିଲ୍‌ କ୍ଲବ ଅଫ୍‌ ସମ୍ବଲପୁର ହେଣ୍ଡଲୁମ୍‌ ସିଟି ପକ୍ଷରୁ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କ୍ଲବ ଲିଟେରେସି କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁନିତା ରଥଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ପୂର୍ବତନ ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ଡିଷ୍ଟିକ୍‌ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଡ. ପ୍ରମୋଦ ରଥ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କ୍ଲବ ସଭାନେତ୍ରୀ ସୁଜାତା ପାଢ଼ୀ, ସମ୍ପାଦିକା ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତୀ ମେହେର ଉତ୍ସବ ପରିଚାଳନାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା : ୩ ଗିରଫ

ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା : ୩ ଗିରଫ

ରେଙ୍ଗାଲି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) 
ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ବ୍ଲକ ଠେଲକୁଲି ଥାନାଞ୍ଚଳ ଲପଙ୍ଗା ନିକଟରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଚୋରା ବାଇକ, ଭୁଜାଲି, ୨ ଛୁରା ଆଦି ମାରଣାସ୍ତ୍ର ସମେତ ମୋବାଇଲ, ୧୯୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଜମନକିରା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) 
ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ୫ ବର୍ଷ ଧରି ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ପରେ ପ୍ରତାରଣା। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ଥାନାରେ ହୋଇଛି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ। ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକାଙ୍କ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ (୨୫)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ନେଇ ଜମନକିରା ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ. ୧୩୧/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି।