ସମ୍ବଲପୁର

ମୁଖ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ମୁଖ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଦେବଗଡ,୩୧। ୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଦେବଗଡ ସହର ବାବୁ ସାହି ସ୍ଥିତ ମୁଖ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରେ ପଶି ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଜମନକିରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୩୩ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଜମନକିରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୩୩ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଜମନକିରା,୩୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୩୩ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଓ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା କମିଟି ଗାୟତ୍ରୀ ଶକ୍ତି ପାଠ ସମ୍ବଲପୁର ପକ୍ଷରୁ ଜ୍ଞାନ ଦୀକ୍ଷା ସଂକଳ୍ପ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗୁଳିମାଡରେ ଗର୍ଭବତୀ ମାଙ୍କଡ ମୃତ

ଗୁଳିମାଡରେ ଗର୍ଭବତୀ ମାଙ୍କଡ ମୃତ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୩୧। ୭: ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର କଂସାରୀପଡା ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ଏକ ପାଚେରୀ ଉପରେ ବସିଥିବା ଏକ ମାଙ୍କଡ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହଠାତ୍‌ ଟଳି ପଡିଥିଲା ।

ବେନାଳପାଟ ସିଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମଯଜ୍ଞ

ବେନାଳପାଟ ସିଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମଯଜ୍ଞ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩୧।୭: ବରଗଡ଼ ଜିଲାର ସୋହେଲା ଥାନା ଦୁଆନପାଲି ଓ ଅଏଁଲାପାଲି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେନାଳପାଟସ୍ଥିତ ବ୍ରହ୍ମବଧୂତ ସିଦ୍ଧାଚାର୍ଯ୍ୟ ବୈଷ୍ଣବ ଚରଣ ବାବାଙ୍କ ସଂସ୍ଥାପିତ ସିଦ୍ଧାଶ୍ରମଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଡେଙ୍ଗୁ ନିରାକରଣ ଉପରେ ସଚେତନତା

ଡେଙ୍ଗୁ ନିରାକରଣ ଉପରେ ସଚେତନତା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩୧।୭: ବରଗଡ଼ ସ୍ବୟଂସିଦ୍ଧା ଭବନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଡେଙ୍ଗୁ ନିରାକରଣ ଉପରେ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲାପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ତ୍ରିପାଠୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ।

ଘୁନସର ଗାଁରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଘୁନସର ଗାଁରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ପ୍ରଗତି ପଞ୍ଚାୟତ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଲୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମୋ ସ୍କୁଲ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବୀମା ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଭଟଲି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ବୀମା ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଭଟଲି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଭଟଲି,୩୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ଖରିଫ ଋତୁର ଫସଲ ବୀମା ଟଙ୍କା ଶୀଘ୍ର ଯୋଗାଇଦେବା ସହ କୃଷକମାନଙ୍କ ଅସୁବିଧାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି ।

ପାଣି ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ପିଲା ଡହଳ ବିକଳ

କୁଅଁ।ରମୁଣ୍ଡା,୩୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବୀରମିତ୍ରପୁର ଓ୍ବେସ୍କୋ ଅଧୀନ ଲାସେ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ୫ଟାରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିଭାଗ ଏହାକୁ ନେଇ ଖାମ୍‌ ଖିଆଲି ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରୁଛି।

ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିନି ଫସଲବୀମା, ଅନଶନରେ ବସିଲେ ବିଧାୟକ

ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିନି ଫସଲବୀମା, ଅନଶନରେ ବସିଲେ ବିଧାୟକ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ପଦ୍ମପୁର,୩୧।୭: ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ୨୦୧୮ଖରିଫ୍‌ ଚାଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମଗାର ପାଲଟିଛି ଭୁତକୋଠି

ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମଗାର ପାଲଟିଛି ଭୁତକୋଠି

ଅତାବିରା,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗୋଡଭଗା-ତୁରୁମ ୫୪ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଡାଲବ ହାଟପଦା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଏକଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମଗାର ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ଭୂତକୋଠି ପାଲଟିଯାଇଛି ।

ଚାଷୀ ମୁହଁରେ ହସ ଫୁଟାଇଲା ଜୁଲାଇ  ବୃଷ୍ଟିପାତ

ଚାଷୀ ମୁହଁରେ ହସ ଫୁଟାଇଲା ଜୁଲାଇ ବୃଷ୍ଟିପାତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩୧।୭: ଜୁନ୍‌ରେ ମୌସୁମୀ ଧୋକା ଦେଇଥିଲା । ସ୍ବାଭାବିକ ପରିମାଣକୁ ମଧ୍ୟ ସେହି ମାସର ବର୍ଷା ଛୁଇଁ ପାରି ନ ଥିଲା । ଫଳରେ ଖରିଫ ଚାଷ ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା

ଧର୍ମଗଡ,୩୧। ୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ କ୍ୟାପଟେନ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ମାରି ଦେବା ଧମକ ଦେବା ଘଟଣା ଧିରେ ଧିରେ ଘନେଇବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଝାଉଁଯୋର ବନ୍ୟାରେ ଶତାଧିକ ଏକର ଜମିରେ ବାଲିଚର

ଝାଉଁଯୋର ବନ୍ୟାରେ ଶତାଧିକ ଏକର ଜମିରେ ବାଲିଚର

ଅତାବିରା,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବନ୍ୟାରେ ବରଗଡ ଜିଲା ଭେଡେନ ତହସିଲ ଦେଶଭଟିଲି ରାଜସ୍ବ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧିନସ୍ଥ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି।

ଧଣ୍ଡାମୁଣ୍ଡାରେ ଆତ୍ମରକ୍ଷା କୌଶଳ ତାଲିମ ଶିବିର

ଧଣ୍ଡାମୁଣ୍ଡାରେ ଆତ୍ମରକ୍ଷା କୌଶଳ ତାଲିମ ଶିବିର

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଧଣ୍ଡାମୁଣ୍ଡା ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆତ୍ମରକ୍ଷା କୌଶଳ ତାଲିମ ଶିବିର ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଫେଇ କଲେ, ଗଛ ଲଗାଇଲେ କୃଷି କର୍ମଚାରୀ

ସଫେଇ କଲେ, ଗଛ ଲଗାଇଲେ କୃଷି କର୍ମଚାରୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁରସ୍ଥିତ କୃଷି ସୂଚନା ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ସଭାଗୃହଠାରେ ଖରିଫ ଚାଷର ଅଗ୍ରଗତି ନେଇ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଖପ୍ରାଖୋଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ସାର

ଖପ୍ରାଖୋଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ସାର

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୩୧।୭(ଡି୍‌.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୃଷିନିତୀରେ ଅନେକ ଯୋଜନା କରି ଚାଷୀଙ୍କୁ ସାର ବିହନ ତଥା କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ରିହାତି ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଛନ୍ତି।

ଦିନକର କାହାଣୀ: ଖବରକାଗଜ ବିତରଣ କରି ଗ୍ରାଜୁଏଟ

ଦିନକର କାହାଣୀ: ଖବରକାଗଜ ବିତରଣ କରି ଗ୍ରାଜୁଏଟ

ଦେବଗଡ ,୩୧ ।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନାଁ ତାଙ୍କର ରାକେଶ ବେହେରା(୨୪)। ଦେବଗଡ ସହର ୱାର୍ଡ ନଂ୩ ମଠ ସାହିରେ ଘର । ଦେବଗଡ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାଠ ପଢି ବିଏ ପାସ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।

କଲେଜରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ କମିଟିର ଉଦ୍‌ବେଗ

କଲେଜରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ କମିଟିର ଉଦ୍‌ବେଗ

ଦେଓଗାଁ,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜରାସିଂହା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ଓ ଶାଶ୍ୱତ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

ବିନ୍ଧ୍ୟଗିରି ପାହାଡରୁ  ମଣିଷ କଙ୍କାଳ ଉଦ୍ଧାର

ବିନ୍ଧ୍ୟଗିରି ପାହାଡରୁ ମଣିଷ କଙ୍କାଳ ଉଦ୍ଧାର

ଲେଫ୍ରିପଡା,୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ଲେଫ୍ରିପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁର୍ଗୁଡା ବିନ୍ଧ୍ୟଗିରି ପାହାଡରୁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାୟ ୩୦ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକଙ୍କ କଙ୍କାଳ ସୋମବାର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଅପହଞ୍ଚ ଇଲାକାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ

ଅପହଞ୍ଚ ଇଲାକାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୩୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିକାଶର ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏମିତି କେତେକ ସ୍ଥାନ ରହିଛି ୟେଉଁଠି ବିକାଶ ସାତସପନ।

ଆଧୁନିକ୍‌ ଗିଅଁ।ନ୍‌ କଉଶଲ୍‌ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଚାଷୀ

ବିଜେପୁର, ୩୧।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଚାଷ୍‌ ଆର୍‌ ଚାଷୀର ବଡତି ଲାଗି ସରକାର୍‌ ଭିନେ ଭିନେ ଯୋଜ୍‌ନା କରୁଛନ୍‌।

ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଫେରାଦ

ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଫେରାଦ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩୧।୭-ମାସିକ ଭତ୍ତା ବାବଦକୁ ୫ଶହ ଟଙ୍କା ମିଳୁଛି। କିନ୍ତୁ ରହିବା ପାଇଁ ନିଜର ଘରଟିଏ ନାହିଁ ।

କାମରେ ଲାଗୁନି ସୋନପୁର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ

କାମରେ ଲାଗୁନି ସୋନପୁର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ

ସୋନପୁର,୩୧।୭(ନି.ପ୍ର.)- କ୍ରୀଡ଼ାର ବିକାଶ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ସଦର ମହକୁମା ସୋନପୁରଠାରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ।

ପାଟଣାଗଡ଼ ଶୀର୍ଷକ ସିନେମାକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି

ପାଟଣାଗଡ଼ ଶୀର୍ଷକ ସିନେମାକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି

ପାଟଣାଗଡ,୩୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାଟଣାଗଡ଼ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା ଦେଶବ୍ୟାପୀ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଏଭଳି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଓ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ‘ପାଟଣାଗଡ଼’ ଶୀର୍ଷକରେ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।