ସମ୍ବଲପୁର

୭ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ପିସ୍ତଲ, ଭୁଜାଲି, ନଗଦ ୪୦ ହଜାର ଜବତ

୭ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ପିସ୍ତଲ, ଭୁଜାଲି, ନଗଦ ୪୦ ହଜାର ଜବତ

ପାଟଣାଗଡ,୨୯।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ପାଟଣାଗଡ ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟ, ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ୭ ଜଣ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ପାଟଣାଗଡ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୋଟିଏ ପିସ୍ତଲ, ଗୋଟିଏ ଭୁଜାଲି, ନଗଦ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୫ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ, ୪ଟି ମୋଟର ସାଇକେଲ ଜବତ କରିଛି। 

ବର୍ଷାଭାବରୁ ଜମିଫାଟି ଆଁ, ଚକଡା କବଳରେ ୩ଶହ ହେକ୍ଟର

ବର୍ଷାଭାବରୁ ଜମିଫାଟି ଆଁ, ଚକଡା କବଳରେ ୩ଶହ ହେକ୍ଟର

ଲଇକେରା,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ଲଇକେରା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷାଭାବ ଯୋଗୁ ଜମିଫାଟି ଆଁ କରିଥିବାବେଳେ ବ୍ଲକର ୩ଶହ ହେକ୍ଟର ଚାଷ ଜମି ଚକଡା କବଳରେ ରହିଥିବାରୁ ଚାଷୀ ମୁହଁରେ ହତାଶର ବହ୍ନି ଦେଖାଦେଇଛି।

ସୁବଳୟା କଲେଜରେ ରାଧାନାଥ ରାୟଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ

ସୁବଳୟା କଲେଜରେ ରାଧାନାଥ ରାୟଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକର ସୁବଳୟା କଲେଜରେ ଶୁକ୍ରବାର କବିବର ରାଧାନାଥ ରାୟଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ମୃତ ଯୁବ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

ମୃତ ଯୁବ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ):  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର କଳାପଥର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ଜଗନ୍ନାଥପାଲି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶିକ୍ଷକ ଭଗବାନ ମହାକୁର(୪୮)ଙ୍କର ଅକାଳ ବିୟୋଗ ଘଟିଛି ।

ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟୋଗ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ

ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟୋଗ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକର ସୁବଳୟା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଲଗାଁଠାରେ ମହିଳା ଏସଏଚଜି ସଭ୍ୟାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ ତଥା ଉଦ୍ୟୋଗ ପରିଚାଳନା ସମ୍ପର୍କିତ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ପାଞ୍ଚଖଣ୍ଡ ଗାଁ ଲୋକେ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ପାଞ୍ଚଖଣ୍ଡ ଗାଁ ଲୋକେ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ରେଢ଼ାଖୋଲ ଥାନା ଅଧୀନ ରାଇଲ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସ୍କୁଲ ପଡିଆକୁ ନେଇ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି। 

ପୋଲିସ ଜୁଡୋ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ରେଫରି

ପୋଲିସ ଜୁଡୋ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ରେଫରି

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୯। ୯: ତୃତୀୟ ସର୍ବଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ଜୁଡୋ କ୍ଲଷ୍ଟର-୨୦୧୮ କଟକଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହା ନଭେମ୍ବର ୧୫ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧୯ରେ ଶେଷ ହେବ।

କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭା : ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଲାଭାଂଶ ପ୍ରଦାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି

କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭା : ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଲାଭାଂଶ ପ୍ରଦାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୨୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) : ସ୍ଥାନୀୟ ବିକାଶ ଭବନଠାରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ୬୨ତମ ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭା ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଭୋଟର ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭୋଟର ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୨୯।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରୀ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଭୋଟର ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରୁନି ମାତୃ, ଶିଶୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରୁନି ମାତୃ, ଶିଶୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

ସୋନପୁର, ୨୯।୯(ନି.ପ୍ର.): ପ୍ରଶାସନିକ ଉଦାସୀନତା ଓ ରାଜନୈତିକ ଇଛାଶକ୍ତିର ଅଭାବ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ବିକାଶରେ ବାଧକ ସାଜିଛି। 

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକୁଁ ଘାରୁଛେ ସଁ।ପ୍‌ କଁଟିଆ ଭଏ

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକୁଁ ଘାରୁଛେ ସଁ।ପ୍‌ କଁଟିଆ ଭଏ

ଜାମଟିକ୍ରା, ୨୯।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଅତାବିରା ବ୍ଲକ୍‌ ବୁଗବୁଗା ପଁନ୍‌ଚେତର ଜାମଟିକ୍ରା ଗାନ୍ଧୀ ଏମ.ଇ. ସ୍କୁଲ ଏହେଦେ ନାନା ପର୍‌କାର ସମସିଆରେ ଛଁଦି ହେଇ ରହିଛେ। ୧୯୭୦ ସାଲେ ଥାପିତ୍‌ ଇ ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ି ବହୁତ୍‌ଟେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭଲ୍‌ ଭଲ୍‌ ଚାକ୍‌ରୀ କରୁଛନ୍‌।

୩୩ ପରିବାରକୁ ଶହେ ଦିନର କାମ

୩୩ ପରିବାରକୁ ଶହେ ଦିନର କାମ

ବିଜେପୁର, ୨୯।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ସଭା କକ୍ଷରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମନରେଗା ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

‘କଳାହାଣ୍ଡି ଡାଏଲଗ୍‌’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

‘କଳାହାଣ୍ଡି ଡାଏଲଗ୍‌’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାର କଳା, ସଂସ୍କୃତି, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, କୃଷି, ଗମନାଗମନ, ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି, ଶିକ୍ଷା ତଥା ଜିଲାର ସର୍ବାଙ୍ଗୀନ ବିକାଶକୁ ନେଇ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ‘କଳାହାଣ୍ଡି ଡାଏଲଗ’ ଶୁକ୍ରବାର ଓୟୁଏଟି ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ଅନଶନରେ ବସିବେ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରୁ ଅନଶନରେ ବସିବେ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୯।୯ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ରାଉରକେଲା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ, ଆଇଜିଏଚ୍‌କୁ ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ ଓ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ।

ବାରଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଛି ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା

ବାରଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଛି ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାର ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାର ଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାର ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ବିତିଥିଲେ ହେଁ ଆବଶ୍ୟକ ଭିତ୍ତିଭୂମୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି।

ଦୁର୍ଦ୍ଦିନରେ ମକା ଚାଷୀ

ଦୁର୍ଦ୍ଦିନରେ ମକା ଚାଷୀ

ସେରଗଡ଼,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ତୁଳାପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯାମପଦର ଗାଁରେ ଦିନକୁ ଦିନ ମକା ଚାଷୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଗଁ।ର ପ୍ରାୟ ୫୦ ଭାଗ ଚାଷୀ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ହେବ ମକା ଚାଷ କରି ଆସୁଛନ୍ତି। 

ମାତୃ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ନେଲେ

ମାତୃ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ନେଲେ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୯।୯: ନୂଆପଡା ରାଜ୍ୟର ଉପନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଲୋକଙ୍କୁ ଅପହଞ୍ଚ ହେଉଛି।  

ମାଡୁଛି ଚକଡ଼ା, ମିଳୁନି କୀଟନାଶକ

ମାଡୁଛି ଚକଡ଼ା, ମିଳୁନି କୀଟନାଶକ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୯।୯: ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଖରିଫ ଧାନ ଫସଲ ଅମଳ ପାଖେଇ ଆସୁଛି । ମାତ୍ର ବିଗତବର୍ଷ ଭଳି ପୁଣି ଜିଲାରେ ଏଥର ଚକଡ଼ା ରୋଗ ପୋକ ଦେଖାଦେଇଛି ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ଅଭିଳାଷ ପ୍ରଥମ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ଅଭିଳାଷ ପ୍ରଥମ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୯ା୯
ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ରିଜିଓନାଲ ସାଇନ୍ସ ସେଣ୍ଟରଠାରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ା ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ଜିଲାରୁ  ୩୦ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଚଳିତବର୍ଷର ମୁଖ୍ୟ ବିଷୟ ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ରାନ୍ତି (୪.୦): ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କି? ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ବାଟବନା ଯୋଜନା, ବୁନାକାର ଅବହେଲିତ

ବାଟବନା ଯୋଜନା, ବୁନାକାର ଅବହେଲିତ

ଲୋଇସିଂହା,୨୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): 
ବୁଣାକାରମାନକର ବିକାଶ ଲାଗି ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଭିନେ ଭିନେ ଯୋଜ୍‌ନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ଖରଚ୍‌ କରୁଥିବାର କୁହାଯାଉଛେ। ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ୍‌ର ବହୁତ୍‌ଟେ ବୁଣାକାର ପରିବାର ଲାଗି ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନା ପର୍‌ହସନ ପାଲ୍‌ଟିଛେ। 

ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପୁନଃସ୍ଥାପନ ଦାବି: ମିଳିତ   କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ଧାରଣ

ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପୁନଃସ୍ଥାପନ ଦାବି: ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ଧାରଣ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୯ା୯
ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀବେଞ୍ଚ ପୁନଃସ୍ଥାପନ ଦାବିରେ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓ ସିଭିଲ କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା ା 

  କପାଚାଷ  ଫସଲ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ ଶିବିର

କପାଚାଷ ଫସଲ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ ଶିବିର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ) : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ କପାଚାଷ ଆବୃତି ହେଉଥିବାରୁ କପାଚାଷୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଫସଲ ପରିଚାଳନା ସମ୍ପର୍କିତ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଘରଯୁଗିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ଘରଯୁଗିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୮। ୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସମାଜରେ ତିଷ୍ଠି ରହିବା ପାଇଁ ଜୀବନ ସହିତ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରଖିଥିବା ଅସହାୟ ବିଧବା ମହିଳା ଘରଯୁଗୀ ଧଳଙ୍କୁ ଶେଷରେ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଛି। ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଠାବ କରାଯିବା ସହ ମଧୁବାବୁ ପେନସନ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବେଲଖଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବେଲଖଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ତୁଣ୍ଡଳା,୨୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲଖଣ୍ଡି ଉତ୍କଳ ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ପରିଚାଳକ ରାଧାମୋହନ ବାଣୁଆଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର, ପଶୁ ସହାୟକ କେନ୍ଦ୍ର, ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିସରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗାଧୁଆତୁଠ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫେଇ କରାଯାଇଛି।