ସମ୍ବଲପୁର

କୁଟୁମବସିଆ ଯାଇଛନ୍‌ ଦାଦନ ଖଟି  :ଘର ଜୁଗିଛନ୍‌ ୯୦ ବଛ୍‌ରିଆ ବୁଢ଼ୀ ମା’

କୁଟୁମବସିଆ ଯାଇଛନ୍‌ ଦାଦନ ଖଟି :ଘର ଜୁଗିଛନ୍‌ ୯୦ ବଛ୍‌ରିଆ ବୁଢ଼ୀ ମା’

ଖପ୍ର୍ରାଖୋଲ,୨୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଗରିବ୍‌ ଦୁଖିକର ଲାଗି ଯୋଜ୍‌ନା ଉପରେ ଯୋଜ୍‌ନା କରି ଲୁକ୍‌କୁ ଜିଁବାର ଖାଏବାର ରଂଗୀନ ସପନ ଦେଖଉଛନ୍‌। ହେଲେ ଆଏଜ୍‌ ବି ଅନେକ ଗଁାଗଁଲିରେ ଭୁଖ୍‌ମରିର ଫଟିକ୍‌ ଚିତ୍‌ର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। ଗରିବ୍‌ ଦୁଖିକର ଲାଗି ଯୋଜ୍‌ନାମାନ ତିଆର ହେଉଛେ ସତ୍‌ ହେଲେ ହକ୍‌ଦାର ହିତାଧିକାରୀକଁର ପାସେ ପୁହୁଁଚି ନାଇଁପାରବାର। 

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ଗଡିଲା ମିଶନ ଶକ୍ତି ରଥ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ଗଡିଲା ମିଶନ ଶକ୍ତି ରଥ

ସୋନପୁର,୨୧।୧(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ସୋମବାର ଦୁଇଟି ମିଶନ ଶକ୍ତି ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଜିଲାପାଳ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ର ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇ ଏହି ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ରଥ ୬୦ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲାର ୬ଟି ବ୍ଲକ ଓ ସହରର ସମସ୍ତ ୱାର୍ଡ ପରିକ୍ରମା କରିବ। ମିଶନ ଶକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଓ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ସଚେତନ କରାଯିବ। 

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର : ମୋଟ ଭୋଟର ୪ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ୭୯୫

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର : ମୋଟ ଭୋଟର ୪ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ୭୯୫

 ସୋନପୁର,୨୧।୧(ନି.ପ୍ର.):ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଚୂଡାନ୍ତ ଭୋଟର ତାଲିକା। ଏହିକ୍ରମରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାରେ ମୋଟ ୪ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ୭୯୫ ଭୋଟର ଅଛନ୍ତି। ୬୫-ସୋନପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୨ଲକ୍ଷ ୪୬ ହଜାର ୧୧ ଭୋଟର ଓ ୬୪-ବୀରମହାରାଜପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୨ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୭୮୪ ଜଣ ଭୋଟର ରହିଛନ୍ତି। 

ଚରିତ୍ର ଗଠନରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଚରିତ୍ର ଗଠନରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ତରଭା, ୨୧ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ତରଭା ସରକାରୀ ବାଳକ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡିଆରେ ତରଭା ବ୍ଲକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ତରଫରୁ ତୃତୀୟ ଶିକ୍ଷକ ମହୋସତ୍ବ-୧୯ ଓ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ବସନ୍ତ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଡ. ହଳଧର ନାଗ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିଲେ ପ୍ରଣୟ ସାହୁ

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିଲେ ପ୍ରଣୟ ସାହୁ

ମଥୁରାନଗରୀ,୨୧।୧: ବରଗଡ଼ ଜିଲାର ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ଗତ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥି ରହିଥିବା ପ୍ରଣୟ କୁମାର ସାହୁ ସୋମବାର ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ କେଉଁ ଦଳରେ ସେ ଯୋଗଦେବେ ସେ ନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହାନ୍ତି ।

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ନିଆଁ

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ନିଆଁ

ରାଉରକେଲା, ୨୧।୧:  ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ସୋମବାର ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି। ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟେଶନ ପୂର୍ବରୁ ତିଲ୍‌କା ନଗର ନିକଟରେ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ଟ୍ରେନ୍‌ଟି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲା। 

କ୍ଷମତାର ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ ନ ହେଲେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର କିଛି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ

କ୍ଷମତାର ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ ନ ହେଲେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର କିଛି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ

ସୋନପୁର,୨୧।୨(ନି.ପ୍ର.)ଭାରତର ବିଶେଷତା ହେଉଛି ଭିନ୍ନତା ମଧ୍ୟରେ ଏକତା। ଭିଭିନ୍ନ ଜାତି, ଧର୍ମ, ବର୍ଣ୍ଣ ଓ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକ ଏଠାରେ ବସବାସ କରନ୍ତି। ଏହି ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡର ଅଧିବାସୀଙ୍କ ଭାଷା, ଚାଲିଚଳନ ମଧ୍ୟରେ ସମାନତା ନାହିଁ। ଆଞ୍ଚଳିକତା ବାଦ ମଧ୍ୟ ଭରି ରହିଛି। ତେଣୁ ଭାରତୀୟ ସଂଘୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିବିଧତା ବଜାୟ ରହିବା ସହ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ଭବ ବୋଲି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପୁସ୍ତକ ଓ ସାହିତ୍ୟ ମେଳା ଇଙ୍କ୍‌ଫେଷ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମତପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ରୁଣ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ୧୪ ବୁଣାକାର ପରିବାର

ରୁଣ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ୧୪ ବୁଣାକାର ପରିବାର

ଲାଠୋର, ୨୧ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ସରକାର ବୁଣାକାର ପରିବାରମାନକୁ ଭିନେ ଭିନେ ପରକାର ସାହାଯ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌। ହେଲେ ବଭାଗୀୟ ଅବହେଲା କାରନ୍‌ରୁ ଅନେକ ପରିବାର ଇ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଉଛନ୍‌। 

ଠକାଭଁଡାରେ ଚାଲିଛେ ବିଶାଲପାଲିର ବିକାଶ କାଯ୍‌

ଠକାଭଁଡାରେ ଚାଲିଛେ ବିଶାଲପାଲିର ବିକାଶ କାଯ୍‌

ଲୋଇସିଂହା,୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବିଶାଲପାଲି ଗଁାରେ ବିକାଶ ମୂଲକ କାମରେ ଠକାଭଁଡା ହେଇଥିବାର ଗଁାବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍‌। ଆଦର୍ଶ ଗୁହାଲ ଯୋଜ୍‌ନାରେ କେତେ ହିତାଧିକାରୀ ଗୋଚର ଜମି ଆର ସରକାରୀ ଜମିରେ ଗୁହାଲ ତିଆର କରିଥିବାର ଲେଖେଁ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। ସେନ୍‌ତା ପଁଚେତ୍‌ ତାର କ୍ଷମତାର ଅପବେଭାର କରି ଇରିଗେସନ ଅଧିନରେ ଥିବାର ରାସ୍‌ତାରେ ଏମଜିଏନଆରଇଜିଏସ ଟଁକା ପକେଇ ଉନ୍‌ନତିକରନ କରୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। 

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର : ୧୦୬୮ ଜଣଙ୍କୁ ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର : ୧୦୬୮ ଜଣଙ୍କୁ ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ

ଲେଫ୍ରିପଡା, ୨୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଲେଫ୍ରିପଡା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁରୁଗୁଡା ସିପିଜିପି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୬୫ଦିନରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଜିଲା ଦାବି ଧାରଣା

୬୫ଦିନରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଜିଲା ଦାବି ଧାରଣା

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି, ୨୦ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଜିଲା ଦାବି ଧାରଣା ରବିବାର ୬୫ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ନାଟ ମେଳା ପାଇଁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ନାଟ ମେଳା ପାଇଁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

  ସୋନପୁର,୨୦।୧(ନି.ପ୍ର.):ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନାଟ୍‌ ମେଳା-୧୯ ପାଇଁ ନାଟ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ନାନାବିଧ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଜ୍ଞାଭାରତୀ ଆବାସିକ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଭିନ୍ନ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରାୟ ୫୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏକକ ଅଭିନୟ ଏବଂ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଅସମ୍ଭବକୁ ସମ୍ଭବ କରେ

ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଅସମ୍ଭବକୁ ସମ୍ଭବ କରେ

ଦେଓଗାଁ,୨୦ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅର୍ଜୁନପୁର ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଆଡ୍‌ମିଟ କାର୍ଡ ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଏଏସ୍‌ଓ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇପାରିଲେନି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ଆଡ୍‌ମିଟ କାର୍ଡ ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଏଏସ୍‌ଓ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇପାରିଲେନି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ମଥୁରାନଗରୀ,୨୦।୧: ଆଡ୍‌ମିଟ କାର୍ଡ ଥିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ(ଦୃଷ୍ଟିହୀନ)ଙ୍କୁ ରବିବାର ଓଡ଼ିଶା ପବ୍ଲିକ ସର୍ଭିସ କମିଶନ(ଓପିଏସସି) ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଫିସର(ଏଏସ୍‌ଓ) ପରୀକ୍ଷାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯିବା ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ଘଟଣାଟି ବରଗଡ଼ ମହିଳା କଲେଜ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ସରକାରୀ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ସରକାରୀ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

କଣ୍ଟାମାଳ, ୨୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ଖଟଖଟିଆଠାରେ ରବିବାର ସକାଳ ୬ଟା ୩୦ ରେ ପୁରୀ- କଣ୍ଟାମାଳ ସରକାରୀ ବସ୍‌  ପୋଲ ତଳକୁ ଖସି ଦୁର୍ଘଟଣାଗସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଚେତି ଶୁଇଛେ ବିଭାଗ: ରାସ୍‌ତା ତରେ ଚାଲିଛେ ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟି

ଚେତି ଶୁଇଛେ ବିଭାଗ: ରାସ୍‌ତା ତରେ ଚାଲିଛେ ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟି

ଜୁନାଗଡ,୨୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ଼ ତହସିଲ ଅଂଚଲରେ ଏହେଦେ ବେଉସାୟୀମାନେ ଇଟାଭାଟି କାମ ଆରମ୍‌ କରିଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। 

ଜଙ୍ଗଲିଆକେ ସାତ୍‌ ସପନ ଇନ୍ଦିରା ଅବାସ

ଜଙ୍ଗଲିଆକେ ସାତ୍‌ ସପନ ଇନ୍ଦିରା ଅବାସ

ଅତାବିରା, ୨୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ):  କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଗରିବ୍‌ ଦୁଖିକୁ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନାରେ ଘର ଯୁଗେଇ ଦେବାର ଲାଗି ବହୁତ୍‌ଟେ ଯୋଜ୍‌ନା ତିଆର କରିଛନ୍‌। 

ବଲାଙ୍ଗୀର ଆକାଶବାଣୀ କେନ୍ଦ୍ରର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମାନ ବଢାଇବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଆକାଶବାଣୀ କେନ୍ଦ୍ରର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମାନ ବଢାଇବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୦ା୧- ବଲାଙ୍ଗୀର ଆକାଶବାଣୀ କେନ୍ଦ୍ରର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ୍‌ ହଲଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ବିଶ୍ୱବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀବାଦର ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ରହିଛି

ବିଶ୍ୱବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀବାଦର ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ରହିଛି

ସୋନପୁର, ୨୦।୧(ନି.ପ୍ର.)- ଅହିଂସାର ପୂଜାରୀ ଥିଲେ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ। ସେ ରାମ ରାଜ୍ୟର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ। ଗାଁର ବିକାଶ ହେଲେ ଦେଶର ବିକାଶ ହେବ ବୋଲି କହୁଥିଲେ।

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ଲାଗି ଧାରନାରେ ବସଲେ ଗାଁବାସୀ

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ଲାଗି ଧାରନାରେ ବସଲେ ଗାଁବାସୀ

ଲୋଇସିଂହା,୨୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ):  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକର ପତ୍ରାପାଲି ଗଁାର ଗରିବ୍‌ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକ୍‌ ଆଏଜତକ୍‌ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଇ ରହିଛନ୍‌। 

‘ମୋ ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷା’ ସ୍ବାକ୍ଷର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

‘ମୋ ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷା’ ସ୍ବାକ୍ଷର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୯।୧-ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବିରୋଧୀ ନୀତି  ପ୍ରତିବାଦରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତିଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜୁ ଯୁବ-ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ‘ମୋ ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷା ସ୍ବାକ୍ଷର’ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ନାଇକେନସିରା ବିଜୟୀ

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ନାଇକେନସିରା ବିଜୟୀ

ଦେଓଗାଁ, ୧୯ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଉଡାର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶିରାବାହାଲରେ ଚାଲିଥିବା ଷଷ୍ଠବର୍ଷ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶନିବାର ଥିଲା ତୃତୀୟ ଦିବସ ା ଏହି  ଦିବସରେ କୁଲିଆବାହାଲ ଓ ନାଇକେନସିରା ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଜଗନ୍ନାଥ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା :  ସବିତା ବାଳିକା, ରମେଶ ବାଳକ ଚାମ୍ପିୟନ

ଜଗନ୍ନାଥ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା : ସବିତା ବାଳିକା, ରମେଶ ବାଳକ ଚାମ୍ପିୟନ

ଦେଓଗାଁ, ୧୯ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ସାହାଜବାହାଲ ଜଗନ୍ନାଥ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଶୁକ୍ରବାର  ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ: ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ୨ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ: ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ୨ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି

ଦେବଗଡ଼,୧୯।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଅଷ୍ଟମଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରସବ ପରେ ନବଜାତ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଝି ଓ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲଙ୍କୁ ଅବିଳମ୍ବେ ବହିଷ୍କାର ଓ ଦୁଇ ସଚିବଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବା  ଦାବିରେ  ଜିଲା ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ  ଶନିବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।