ସମ୍ବଲପୁର

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର

 ସୋନପୁର,୧୨।୧(ନି.ପ୍ର.)ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ, ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଏବଂ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର କଲିକତା ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଗତ ୭ ତାରିଖରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବା ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ,  ପୋଷ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ ସରିଲା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ, ପୋଷ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ ସରିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୨ା୧

 ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିରାଟ ସମାବେଶରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାଜପା ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡିଛି ା 

ଧିମା ଗତିରେ ଚାଲିଛି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ

ଧିମା ଗତିରେ ଚାଲିଛି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ

 ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୨ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡରେ ମିଲର୍ସମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଶାଜନକ ସହଯୋଗ ମିଳୁ ନ ଥିବା ଫଳରେ ବହୁ ମଣ୍ଡିରେ ହଜାରହଜାର ବସ୍ତା ଧାନ ପଡି ରହିଛି। 

ପୋର୍‌ଛାହନ୍‌ ଅଭାବୁ ମୁହୁଁ ଫିରଉଛନ୍‌ ଚାଷୀ:   ଲୋପ୍‌ ପାଉଛେ ସୁର୍‌ଷୋ ଚାଷ୍‌

ପୋର୍‌ଛାହନ୍‌ ଅଭାବୁ ମୁହୁଁ ଫିରଉଛନ୍‌ ଚାଷୀ: ଲୋପ୍‌ ପାଉଛେ ସୁର୍‌ଷୋ ଚାଷ୍‌

ଜାମଟିକ୍ରା, ୧୨।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଆମର ଭାରତୀୟ ଖାଏଦ୍‌ ପାଏନ୍‌ରେ ସୁର୍‌ଷୋର ଅଲଗ୍‌ ପହେଚାନ୍‌ ଅଛେ। ଖୁଜ୍‌ଲେ ସମକର ରଁଧାଘରେ ଗୁଟା ସୁର୍‌ଷୋ ଆର ତେଲ ମିଲବା। ସୁର୍‌ଷୋ ଖାଲି ରଁଧାବଢ଼ାଥି ବେଭାର ହେସି ହେନ୍‌ତା ନୁହେ, ଇଟାକେ ନାନା ପକରକାର ଉଷୋକଷା ହିସାବେ ବି ବେଭାର କରାହେସି। 

କପା ଚାଷ  କର୍ମଶାଳା:  ଆଧୁନିକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଚାଷ, ବିକ୍ରି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କପା ଚାଷ କର୍ମଶାଳା: ଆଧୁନିକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଚାଷ, ବିକ୍ରି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

 ସୋନପୁର,୧୧।୧(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ କପା ଚାଷ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଦିବସୀୟ କର୍ମଶାଳା ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ କୃଷି ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଓ କପା ଚାଷୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ,  ୪କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ

ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ, ୪କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ

ପାଟଣାଗଡ, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ  ଲରମ୍ଭା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରେଙ୍ଗାଲି ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ଶୁକ୍ରବାର  ୭୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ ଏବଂ ୪୦୦ କେଜି ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ କରିଛି। 

 ପାଟଣା କପ: ବିଶାଖାପାଟନମ ସେମିରେ

ପାଟଣା କପ: ବିଶାଖାପାଟନମ ସେମିରେ

ପାଟଣାଗଡ, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ ରମାଇ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୧୮ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ  ପାଟଣା କପ୍‌  କ୍ରିକେଟ-୧୯ର ପୁଲ ‘ବି’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଶୁକ୍ରବାର  ବିଳାସପୁର ଏବଂ ବିଶାଖାପାଟନାମ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଶିଳ୍ପପତିଙ୍କ ଘରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୧।୧: ଶିଳ୍ପପତି ଦୀପ୍ତିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। 

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ହକି ନର୍ସରି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆଶା: ହୃଦୟର କଥା କହିଲେ ୨ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ତାରକା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ହକି ନର୍ସରି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆଶା: ହୃଦୟର କଥା କହିଲେ ୨ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ତାରକା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୧।୧-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ହକି ନର୍ସରୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ବିଶିଷ୍ଟ ମହିଳା ହକି ତାରକା ତଥା ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ବିଜୟିନୀ ସୁଭଦ୍ରା ପ୍ରଧାନ ଓ ଅର୍ଜୁନ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ତଥା ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟିକା ଜ୍ୟୋତିସୁନୀତା କୁଲୁ। ମାନସିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପରେ ଏହାକୁ କିପରି ସାକାର ରୂପ ଦିଆଯିବ ସେ ନେଇ ଚେଷ୍ଟା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ ହକି ତାରକା। 

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ :  ମନମୋହିଲା  ଓଡିଶୀ, ଡାଲଖାଇ ନୃତ୍ୟ

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ : ମନମୋହିଲା ଓଡିଶୀ, ଡାଲଖାଇ ନୃତ୍ୟ

ସୋନପୁର,୧୧।୧(ନି.ପ୍ର.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ, ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି ୨୬ ତମ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ। 

ଅଚଲ ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ୨ ନଲ୍‌ଚୁଆଁ:  ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଯାତ୍‌ରି ହଟ୍‌ହଟା

ଅଚଲ ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ୨ ନଲ୍‌ଚୁଆଁ: ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଯାତ୍‌ରି ହଟ୍‌ହଟା

ସିଂଘିଯୁବା,୧୧ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଅସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା-ଏସ୍‌.ରାମପୁର ମୁଖିଆ ରାସ୍‌ତା ମଝିଥି ଅଛେ ବିଶାଲପାଲି ଛକ୍‌। ଆସର ପାସର ଗାଁଗଁଡ଼ାର ଲୋକ୍‌ ଫିଦିନ୍‌ ଇ ଛକୁ ବସ୍‌ରେ ଯିବାର ଆଏବାର କରୁଛନ୍‌। 

ଜୋଙ୍କ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଘଟଣା:  ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅସହଯୋଗ କରିବୁ

ଜୋଙ୍କ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଘଟଣା: ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅସହଯୋଗ କରିବୁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୧ା୧-ଜୋଙ୍କ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ଜିରୋହ୍ୟାଡରୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ସହ ଅନିୟମିତତାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଉପର ମୁଣ୍ଡର ଚାଷୀମାନେ ଆଜକୁ ୧୭ ଦିନ ଧରି ଧାରଣା ଦେଇ ଆସିଛନ୍ତି ।

୫ ବଛର ହେଲା କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ:  ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବୁ ଖଟେ ପଡ଼ିରହିଛନ୍‌ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର

୫ ବଛର ହେଲା କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ: ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବୁ ଖଟେ ପଡ଼ିରହିଛନ୍‌ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର

ପଲମ,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ପଲମ ପଁଚେତ୍‌ର ପଲମ ରାସ୍ତାମାଲ ଗାଁର ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ମାଝୀ(୩୦)। 

ମାଟି ମୁର୍‌ତି ଜୁଗଉଛେ ପରିବାରକେ ଆହାର

ମାଟି ମୁର୍‌ତି ଜୁଗଉଛେ ପରିବାରକେ ଆହାର

ଅତାବିରା, ୧୧।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ):  କଥାରେ ଅଛେ ବୁଧି, ବିବେକ ଆର ପରିଶ୍‌ରମ ବଲେ କିଛି ବି ସାଧାନ କରିହେବା।

ଜାତୀୟ ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜାତୀୟ ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୧।୧-ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ବୟନିକା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲେଙ୍ଗୁ ମିଶ୍ର ମିନି ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ପରିସରରେ ଜାତୀୟ ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା-୨୦୧୯ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ।

ଆଜିଠୁ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା

ଆଜିଠୁ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୧।୧-ବୃହତ୍‌ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ହାଟପଦା ରାଜଦରବାର ମଞ୍ଚରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେବ । 

ଶରୀର ଦାନ କରିବେ: ଠାକୁର ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟ

ଶରୀର ଦାନ କରିବେ: ଠାକୁର ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟ

ବେଲପଡା,୧୧ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ପ୍ରତି ଲୋଭ, ମୋହ ଓ ସମ୍ପତି ଆହରଣର ପ୍ରବଳତା ବଢିବଢି ଚାଲିଛି। ବସ୍ତୁଗତ ଆକର୍ଷଣର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ମଣିଷ ତା’ର ହିତାହତ ଜ୍ଞାନ ଭୁଲି ଯାଉଛି। 

ଦେବ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ସରିଲା, ଲୋକଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ

ଦେବ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ସରିଲା, ଲୋକଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୧ା୧-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୧୫ ତାରିଖ ବଲାଙ୍ଗୀର  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସକାଶେ ଭାଜପା ତରଫରୁ ଦଳମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା|

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଶାଳ ଚାଷୀ ସମାବେଶ

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଶାଳ ଚାଷୀ ସମାବେଶ

କୋକସରା/ଲଡୁଗାଁ,୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ବଡପୋଡାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବଜାର ପଡିଆଠାରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ବିଶାଳ ଚାଷୀ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆମପାଣି ଜୋନ କଂଗ୍ରେସ ଯୁବ ଆଦିବାସୀ ନେତା ଋତୁରାଜ ମାଝିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଷୀ ସମାବେଶରେ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ନେତା ଓ କର୍ମୀାମାନେ ଯୋଗଦେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କୃଷକମାରଣ ନୀତୀ ଉପରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ବର୍ଷିଥିଲେ। 

ବଲାଙ୍ଗୀର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା:  ୨ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ  ଗିରଫ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ୨ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧୦ା୧: ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ୪ମାସ ପରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶ୍ରୀପତି ସିଂ (୩୧) ଓ ପିଙ୍କୁ କରନ୍‌ (୩୩)। ଏହି ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ତାଲିକାରେ ରହିଥିଲେ। ବହୁ ଆପରାଧିକ ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିବା ଏହି ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବଲାଙ୍ଗୀର-ଟିଟିଲାଗଡ ରୋଡ ଜିତୁ ଢ଼ାବା ନିକଟ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। 

ଘରୋଇକଳିକୁ ନେଇ ଭାଗଚାଷୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଘରୋଇକଳିକୁ ନେଇ ଭାଗଚାଷୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ଟାଙ୍ଗରପାଲି ବ୍ଲକ ଲେଫ୍ରିପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲସରା ରଙ୍ଗିଆପଡାଠାରେ ଜଣେ ଭାଗଚାଷୀ ଘରୋଇକଳିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୁଧବାର ରାତିରେ ବିଷପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମୃତ ଚାଷୀଙ୍କ ନାମ ବଂଶୀଧର ବଡାଇକ।  ରାତିରେ ସ୍ବାମୀସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। 

ପରିଶ୍ରମ କର ସଫଳତା ପାଇବ

ପରିଶ୍ରମ କର ସଫଳତା ପାଇବ

ଅମରପାଲି, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁର୍ଷୁଣ୍ଢୀ ହରିହର ଆଶ୍ରମସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା: ମଶାଲ ଯାତ୍ରା ଓ ମିନି ମାରାଥନ

କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା: ମଶାଲ ଯାତ୍ରା ଓ ମିନି ମାରାଥନ

କେସିଙ୍ଗା, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା  କେସିଙ୍ଗା ଏନଏସିଠାରେ ୨୩ତମ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା  ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱମ୍ବର ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୪ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ

୪ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ

ଖଡିଆଳ, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଏକ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲାର କେଶକୁ ରଫାଦଫା କରିବା ବେଲ କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଭବାନୀଶଙ୍କର ଅଦା ନାମକ ଜନୈକ ଯୁବକଙ୍କ ଠାରୁ ୪ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ସମୟରେ ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଏଏସଆଇ ବିସେଶ୍ୱର ପଣ୍ଡା ଗୁରୁବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୮ ତାରିଖ ଦିନ ଖଡିଆଳ ସହରର ୧୨ ନଂ. ୱାର୍ଡ କୁଆଁରପଡାର ଭବାନୀଶଙ୍କର ଅଦା ଓ ଅଜୟ