ସମ୍ବଲପୁର

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆରମ୍ଭରୁ ଜଳକଷ୍ଟ

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆରମ୍ଭରୁ ଜଳକଷ୍ଟ

ଦେଓଗାଁ,୧୪ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ବନ୍ଧପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେପ୍ରେନରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଗ୍ରୀଷ୍ଣ ଆରମ୍ଭରୁ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଉକତ୍ଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି। ୩ ୱାର୍ଡ ବିଶିଷ୍ଟ ୨ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଗାଁରେ ଫ୍ଲୋରାଇଡ ପାଣି ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଲୋକେ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ନୂଆ ମୁହଁ

ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ନୂଆ ମୁହଁ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୪ା୩: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାର ୭ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ମଧ୍ୟରୁ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ରହିଛି ରଘୁନାଥପାଲ୍ଲୀ। ଷ୍ଟିଲ ଟାଉନଶିପ୍‌, ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନଶିପ୍‌ ସହ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକର ୭ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଗଠିତ। 

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ୩ ମାସ ପରେ ବି ମିଳୁନି ଘର: କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଫାଇଲ ଦେଇ ଫେରାଇ ନେଲେ

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ୩ ମାସ ପରେ ବି ମିଳୁନି ଘର: କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଫାଇଲ ଦେଇ ଫେରାଇ ନେଲେ

ନୂଅପାଡା ଅଫିସ,୧୪ା୩: ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆମକୁ ଡାକି ନିଆଗଲା। ସେଠାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଗଲା। ପରେ ତାକୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ନେଇଗଲେ। ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ କହି ପୁରୁଣା ଘରକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ କୁହାଗଲା ।

ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଂଗବାର ୩ ବଛର ହେଲା: କୃଷ୍ଣ ଲାଗି ସାତସପନ ହେଇଛେ ଆବାସ ଘର

ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଂଗବାର ୩ ବଛର ହେଲା: କୃଷ୍ଣ ଲାଗି ସାତସପନ ହେଇଛେ ଆବାସ ଘର

ଅତାବିରା, ୧୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ):  କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଗରିବ ଦୁଖିକୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ପକାଘର ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌। ହେଲେ ଥାନୀୟ ପରଶାସନର ଭୁଲଭଟକା ଆର ତଦଁତ ଲାଗି ହକ୍‌ଦାର ହିତାଧିକାରୀ ଯୋଜନାର ସୁଫଲ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଉଛନ୍‌।

ଅତାବିରା ବ୍ଲକରେ ବସୁନ୍ଧରା ଯୋଜନା ବାଟବନା: ଭୂମିହୀନକୁ ଘରଡିହ ଯୁଗାବାରେ ପରଶାସନ ବିଫଲ

ଅତାବିରା ବ୍ଲକରେ ବସୁନ୍ଧରା ଯୋଜନା ବାଟବନା: ଭୂମିହୀନକୁ ଘରଡିହ ଯୁଗାବାରେ ପରଶାସନ ବିଫଲ

ଜାମଟିକ୍ରା,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.):  ଭୂମିହୀନମାନକୁ ସରକାର ବସୁନ୍ଧରା ଯୋଜନାରେ ଘର ଡିହ ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌। ତାହାକୁ ଭିନେ ଭିନେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରି ପକା ଘର ବି ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌। 

ପକାଘର ଆଶ୍‌ରେ ବୁରୁଧ୍‌ ମହିଲା ବସନ୍ତ

ପକାଘର ଆଶ୍‌ରେ ବୁରୁଧ୍‌ ମହିଲା ବସନ୍ତ

ଲୋଇସିଂହା,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ ନଅଗଁା(ଖ) ଗଁାର ବୁରୁଧ୍‌ ବିଧବା ବସନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ(୭୫)। ବଏସ୍‌ର ଶେଷ୍‌ ମୁଡ଼ସାକେ ସେ ପୁହୁଁଚି ଯାଇଛନ୍‌।

ମେଲୋଡି ପାର୍ଟି ଝିଅଙ୍କୁ ପାଣି ଫୋପାଡ଼ିବାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଛୁରାମାଡ଼: ୩ ଗୁରୁତର, କେସିଙ୍ଗା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବରଯାତ୍ରୀ

ମେଲୋଡି ପାର୍ଟି ଝିଅଙ୍କୁ ପାଣି ଫୋପାଡ଼ିବାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଛୁରାମାଡ଼: ୩ ଗୁରୁତର, କେସିଙ୍ଗା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବରଯାତ୍ରୀ

କେସିଙ୍ଗା,୧୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁର୍ଲାଖମନ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ରୋଶଣି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମେଲୋଡି ପାର୍ଟି ଝିଅଙ୍କୁ ପାଣି ଫୋପାଡ଼ିବାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼ ହୋଇଛି। 

ବୀରମିତ୍ରପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ସବୁଦଳରେ ଟିକେଟ ଆଶାୟୀ ଅଧିକ

ବୀରମିତ୍ରପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ସବୁଦଳରେ ଟିକେଟ ଆଶାୟୀ ଅଧିକ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା, ୧୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୌଗୋଳିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ବୀରମିତ୍ରପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାର ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟକୁ ଲାଗିଛି। ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ବୀରମିତ୍ରପୁର ପୌରପାଳିକା ସମେତ କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା, ନୂଆଗାଁ ଓ ବିଶ୍ରା ବ୍ଲକକୁ ନେଇ ଗଠିତ। 

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ପୁଣି ଗଡ଼ ହରାଇପାରେ କଂଗ୍ରେସ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ପୁଣି ଗଡ଼ ହରାଇପାରେ କଂଗ୍ରେସ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୩।୩: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ କଂଗ୍ରେସର ଗଡ଼ କୁହାଯାଏ। ସ୍ବାଧୀନତା ପରଠାରୁ ୧୫ଥର ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଛି। ସେଥିରୁ କଂଗ୍ରେସ ୧୦ଥର ବିଧାୟକ ଆସନ ଦଖଲ କରିଛି। ଏକଦା ଏହି ଗଡ଼ରେ ଜନତା ଦଳ ଏବଂ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ଧସେଇ ପଶିଥିଲା। 

ବରଗଛ୍‌ ତଲ ହେଇଛେ ବୁର୍‌ଧାକଁର ଠିକ୍‌ନା

ବରଗଛ୍‌ ତଲ ହେଇଛେ ବୁର୍‌ଧାକଁର ଠିକ୍‌ନା

ସିଂଘିଯୁବା, ୧୩ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ଭଣ୍ଡାର ପଁଚେତର ପାପୀ ଗାଁର ମୁଖିଆ ରାସ୍‌ତା ତରେ ଥିବାର ଗୁଟେ ବରଗଛ୍‌ ତଲେ ଝନେ ବୁର୍‌ଧା ବନେ ମାସ୍‌କେତେ ହେଲା ଆଶ୍‌ରେ ନେଇଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ। 

ବାପର ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଦାଦନ ସାଜିଛେ ବଡ଼ଖା ପୁଓ:  ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଲିଙ୍ଗରାଜ

ବାପର ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଦାଦନ ସାଜିଛେ ବଡ଼ଖା ପୁଓ: ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଲିଙ୍ଗରାଜ

ଲାଠୋର,୧୩।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଲାଠୋର ଗାଁର ଲିଙ୍ଗରାଜ ଠେଲା(୫୦)। ପେସାରେ ସେ ଝନେ ପାଉଁରୁଟି କାରିଗର। 

୮୦ହେକ୍ଟର ଜମିକୁ କେନାଲ ପାଣି ଅପହଞ୍ଚ

୮୦ହେକ୍ଟର ଜମିକୁ କେନାଲ ପାଣି ଅପହଞ୍ଚ

ବିନିକା, ୧୨ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ଆଖିଦାଦର ଗ୍ରାମର ୫୧କେନାଲ ଆଡିର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ରବିଧାନ ଚାଷ କରୁଥିବା ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଖରେ କେନାଲ ପାଣି ପହଞ୍ଚୁନାହିଁ।

ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌ : ଜୀବନ୍‌ ମରନ୍‌ ସଂଗେ ଯୁଝୁଛନ୍‌ ବିଦ୍ୟାଧର

ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌ : ଜୀବନ୍‌ ମରନ୍‌ ସଂଗେ ଯୁଝୁଛନ୍‌ ବିଦ୍ୟାଧର

ଘଣ୍ଟାପଡା, ୧୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ କୁଲୁତାଯୋର ପଁଚେତ୍‌ ଗିଧାମାଳ ଗଁ। ର ବିଦ୍ୟାଧର ବକୁଳ(୪୦)। ତଁ। କର ପରିବାର କହେଲେ ମାଏକିନା, ପୁଓ, ଝି ଆର ବୁରୁଧ୍‌ ମା’ବାପ୍‌। ପେସାରେ ସେ ଝନେ ମିସ୍ତ୍ରୀ। ସେଥ୍‌ରୁ ସେ ଯାହା କମଉଥିଲେ ପରିବାରଟା ଖୁସିରେ ଚଲିଯାଉଥିଲା। ହେଲେ ଦିନେ କାମ୍‌ କଲା ସମିଆରେ ହଠାତ୍‌ ପଡ଼ିଗଲେ ଆର ଚାଲବୁଲ କରି ନାଇଁପାରଲେ। ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ତାହାକୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବଡ଼ ଡାକ୍‌ତରଖାନା ନିଆଗଲା। 

ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବନା:  ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା ଘରେ ବିତୁଛେ ଜୀବନ

ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବନା: ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା ଘରେ ବିତୁଛେ ଜୀବନ

ଜାମଟିକ୍ରା, ୧୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଗରିବ୍‌ ଦୁଖିକର ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଅନେକ ପରକାର ଆବାସ ଯୋଜନା କାଯ୍‌କାରୀ କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ଅନେକ୍‌ ଜାଗାରେ ଅଧ୍‌କାରୀମାନକର ଖାମଖିଆଲି ମନଭାବ ଆର ଥାନୀୟ ନେତାକର ଅଁାତରିକତା ଅଭାବ ଲାଗି ବହୁତ ଗରିବ୍‌ ଦୁଖି ଇ ମହତ୍‌ ଯୋଜନାର ସୁଫଲ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ହେଉଛନ୍‌। 

୩୫ କେଜି ଚାଉଲ ଦାବିରେ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଦୁଆରମୁହେଁ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ  : ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି କଥା ଦେଲା ପରଶାସନ

୩୫ କେଜି ଚାଉଲ ଦାବିରେ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଦୁଆରମୁହେଁ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ : ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି କଥା ଦେଲା ପରଶାସନ

ଲୋଇସିଂହା,୧୨।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀପାଲି ଗଁାର ସୁଧୀର ବାଗ। ୨୦୧୨ ସାଲେ ଗୁଟେ ଦୁରଘଟନାରେ ତାକର ଡେବରି ହାତ୍‌ ହରେଇଛନ୍‌। ସେଦିନ୍‌ଠାନୁ ସେ କାମ୍‌ବୁତା କରି ନାଇଁପାରବାର। ପଁଚେତ୍‌ରୁ ମାସିକ ମିଲୁଥିବାର ୧୫ କେ.ଜି. ଚାଉଲ ୩ ଝନିଅଁା କୁଟୁମକେ ନିହଁଟ ହେଉଛେ। ୩୫ କେ.ଜି. ଚାଉଲ ଦାବି ନେଇ ସେ କୁଟୁମବସିଆ ସୋମବାର ବ୍ଲକ ଅଫିସକେ ଆସିଥିଲେ। ବିଡିଓ ଗୁଟେ ସଭାରେ ବାଇ ଥିଲାରୁ ବ୍ଲକ ଯୋଗାଣ ଅଧ୍‌କାରୀ ସୌମ୍ୟ ମହାନନ୍ଦକୁଁ ଭେଟି ଗୁହାରି କରିଥିଲେ। ମହାନନ୍ଦ ଗୁଟେ ଅରଜି ଦାଖଲ କଲେ ୩୫ କେ.ଜି. ଚାଉଲ ଦେବାର ବେବସ୍‌ତା କରାଯିବା ବଲି କଥା ଦେଲାରୁ ସୁଧୀରକଁର କୁଟ୍‌ମର ମୁହେଁ ହଁସ୍‌ ଫୁଟିଥିଲା। 

ମଣ୍ଡି ବନ୍ଦ: ଚାଷୀ କଲେ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ମଣ୍ଡି ବନ୍ଦ: ଚାଷୀ କଲେ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଜହ୍ନାପଙ୍କ,୧୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବୌଦ୍ଧ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେଲିବନ୍ଧ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଫେବୃଆରୀ ୧୯ତାରିଖରୁ ଧାନ ମଣ୍ଡିଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । 

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ମହିଳାଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଲୋଇସିଂହା,୧୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହ ବ୍ଲକର ଗରିବ ଏବଂ ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ସୋମବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ  କରାଯାଇଥିଲା ା 

ଜମୁନାପୁର କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ  ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ୧ ଗୋଲରେ କୁଶୁର୍ଲା ବିଜୟୀ

ଜମୁନାପୁର କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ୧ ଗୋଲରେ କୁଶୁର୍ଲା ବିଜୟୀ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ବୋରପଦର ପଞ୍ଚାୟତ ଜମୁନାପୁରଠାରେ ରବିବାରଠାରୁ ଜମୁନାପୁର କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ଦୁଇଗୋଡ ଚଳୁନି: ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ଦୁଇଗୋଡ ଚଳୁନି: ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଲୋଇସିଂହା,୧୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ ଖଲିଆପାଲି ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ବୁଡେକ(୫୫) ।  ୫ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ହେଲା ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଗୋଡ କାମ କରୁନାହିଁ ।  ଆର୍ଥିକ ଅଭାବରୁ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି।  ଘରେ ବସି ରହିଛନ୍ତି।

ବିଜୁସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ବାଟବଣା:   ଖଟିଆରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ମୁକୁନ୍ଦ

ବିଜୁସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ବାଟବଣା: ଖଟିଆରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ମୁକୁନ୍ଦ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୧ା୩: ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗରିବ ଏବଂ ନିଃସ୍ବ ପରିବାରକୁ ମାଗଣାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ପରିଚାଳନା ଅଭାବରୁ ଠିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । 

ଦାଦନଙ୍କ ଆଉ ଏକ କରୁଣ ଚିତ୍ର: ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟିଲା

ଦାଦନଙ୍କ ଆଉ ଏକ କରୁଣ ଚିତ୍ର: ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟିଲା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୧ା୩:  ନୂଆପଡା ଭଳି ଦାଦନ ପ୍ରବଣ ଜିଲାରୁ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରମିକ ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ କାମ କରୁଥିବାବେଳେ କାହାରି ହାତ କଟୁଛି ତ କାହାରି ଗୋଡ କଟୁଛି । 

କଲମପୁର ବ୍ଲକରେ ଭିଭିପାଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଲମପୁର ବ୍ଲକରେ ଭିଭିପାଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କଲମପୁର,୧୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭା ଗୃହରେ ରବିବାର ଇଭିଏମ୍‌ ଭିଭିପାଟ (ଭୋଟର୍ସ ଭେରିଫାଏ ରୋଲ ପେପର ଅଡିଟ ଟ୍ରାଏଲ) ପ୍ରଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଡିଓ ହେମ ସାଗର ଭୋଇଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିର୍ବାଚିତ ଜନପ୍ରତିନିଧି, ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଭିଭିପାଟ ମେଶିନ ଦ୍ୱାରା କିଭଳି ମତଦାନ କରାଯାଏ ତାହା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ କରି ଦେଖିଥିଲେ ।

ରୋଶଣି ବାଣରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୯ ବଖରା

ରୋଶଣି ବାଣରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୯ ବଖରା

ଅମରପାଲି,୧୦।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଞ୍ଜିରିଆପାଲି ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର  ୯ ବଖରା  ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି।

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି

ସୋନପୁର, ୧୦।୩(ନି.ପ୍ର)- ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଡିଆରଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରର ଯୁବ ସଂଯୋଜକ ପ୍ରବୀର ପ୍ରଧାନ ସଭାରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।