ସମ୍ବଲପୁର

ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀକୁ ବିରୋଧ: ଜିପିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀକୁ ବିରୋଧ: ଜିପିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୬ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା କୋସଲ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ଉଲୁଣ୍ଡା ଶାଖା ତରଫରୁ ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀକୁ ବିରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ଓ୍ବେସ୍କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ପଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର

ଓ୍ବେସ୍କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ପଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୬।୭-ବରଗଡ଼ ସହରର ଗାନ୍ଧୀଛକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ଟା ସମୟରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସହରର ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ଓ ତାର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ହଠାତ୍‌ ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଯିବାରୁ ସେହି ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତା ମହିଳା ହେଲେ ବରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଟାପାଲି ଗ୍ରାମର ଶୁରୁବାଲି ବିଶ୍ୱାଳ । ସେହିପରି ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ ଓ୍ବେସ୍କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତାକୁ ଦାୟୀ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ରାସ୍ତା ଅ୍ରବରୋଧ ହଟିଥିଲା ।

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ କେନାଲରୁ ଅନିଶ୍ଚିତା ଭିତରେ ଜଳ ସେଚନ ଆରମ୍ଭ: ପାଣି ଅଭାବରୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ବନ୍ଦ

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ କେନାଲରୁ ଅନିଶ୍ଚିତା ଭିତରେ ଜଳ ସେଚନ ଆରମ୍ଭ: ପାଣି ଅଭାବରୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ବନ୍ଦ

ଜୟପାଟଣା, ୬।୭ (ଡି.ଏନ୍‌ .ଏ)-ଚଳିତ ବର୍ଷ ବର୍ଷା ଓ ଜଳ ସେଚନକୁ ନେଇ ଖରିଫ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଚାଷୀ ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ହାତୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଆବଶ୍ୟକ ଜଳ ପତ୍ତନ ନ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରତିକାତ୍ମକ ଭାବରେ ଜଳ ସେଚନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୬।୭-ଛଅ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶୁକ୍ରବାର ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବରଗଡ଼ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ବରାହଗୋଡ଼ା ନିକଟରେ ଏହା ଜାରି ରହିଛି। ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ଦୋକାନ କୋଠାଘର ବୋଲଡ଼େଜର ଲଗାଇ ହଟାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ଅନୁରାଗ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଚାଲିଛି। ବରଗଡ଼ ଏସଡ଼ିପିଓ, ସଦର ଥାନା ଆଇଆଇସି ଓ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ଅଛନ୍ତି।

ପଲିଥିନ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ପଲିଥିନ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୬।୭ ବରଗଡ଼ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ସିମେଣ୍ଟନଗର ବିକାଶ ସ୍କୁଲରେ ପଲିଥିନ ବର୍ଜନ ଉପରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କୋଶଲ ଟାଇମ ସହଯୋଗରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କୃଷିବିଜ୍ଞାନୀ ଡଃ ବିଭୁତି ଭୂଷଣ ମିଶ୍ର, ହସ୍ତତନ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞ ରାମକୃଷ୍ଣ ମେହେର ଏବଂ କୋଶଲ ଟାଇମର ସମ୍ପାଦକ ସଞ୍ଜୀବ ମହାପାତ୍ର ଅତିଥି ଭାବେ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ।

ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ଗଣବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ଗଣବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୬।୭ ବରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଟାପାଲି ଗ୍ରାମର ଏକ ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ଗତ ଜୁନ ୨୨ତାରିଖରେ ହୋଇଥିବା ଗଣବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣାର ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି ଜୋର୍‌ ଧରିଛି । ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ପାରି ନ ଥିବାବେଳେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଓ ଏହି ମାମଲାର ଜଣେ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ:ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ୨ ଯୁବକ ଗିରଫ

ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ:ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ୨ ଯୁବକ ଗିରଫ

ବେଲପାହାଡ଼,୬।୭(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଏକ ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସମୟରେ ୨ କାର୍ଯ୍ୟରତ ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ଥାନା ପୋଲିସ ବରଯାତ୍ରୀ ଦଳର ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ଏହି ଯୁବକଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଦଫା ୩୫୩, ୩୩୨, ୩୪୧, ୩୨୩, ୫୦୬ ଓ ୩୪ ଆଇପିସିରେ ଗିରଫ କରି ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଲେ ମହିଳା: ମଦପାଉଚ ଜବତ କରି ଗାଁଦାଣ୍ଡରେ ପୋଡ଼ିଲେ

ମଦ ବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଲେ ମହିଳା: ମଦପାଉଚ ଜବତ କରି ଗାଁଦାଣ୍ଡରେ ପୋଡ଼ିଲେ

ଲଖନପୁର,୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ରେମଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଦେଶୀମଦ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି । ଏସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ଓ ଅବକାରୀ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସୁଫଳ ମିଳୁନାହିଁ । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ପଞ୍ଚାୟତର ମହିଳାମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି ।

ଚିନ୍ତାମଣି ହତ୍ୟା ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ

ଚିନ୍ତାମଣି ହତ୍ୟା ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୬।୭- ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ପାଟଣା ହୋଟେଲ ଛକର ଏକ ଗାରମେଣ୍ଟସ୍‌ ଦୋକାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୨୦୧୪ରେ ସଂଘଟିତ ଚିନ୍ତାମଣି ବରାଡ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଗୁରୁବାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କର ଅଭିଯୁକ୍ତ ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାଏକଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ଆଜୀବନ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି।

ପଦ୍ମପୁର ସବଜେଲ୍‌ରୁ କଏଦୀ ଚମ୍ପଟ

ପଦ୍ମପୁର,୬।୭(ଡି.ଏନ.ଏ) ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ସବଜେଲରୁ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ସମୟରେ ଜଣେ କଏଦୀ ପାଚେରୀ ଡେଇଁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି । ସମ୍ପୃକ୍ତ କଏଦୀ ଜଣକ ହେଲେ ମେଲଛାମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଝାଙ୍କରପାଲି ଗ୍ରାମର ଜେଠୁ ବାଗ(୪୦) । ସେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଏହି ସବଜେଲରେ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିଲେ ।

ଅବାଧରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଚୋରା ଚାଲାଣ: ରାଜ୍ୟ ବାହାର ଦଲାଲ ସକ୍ରିୟ

ମାନେଶ୍ୱର,୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଯୁଯୁମୁରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଲରୁ ଅବାଧରରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ରାଜ୍ୟ ବହାରୁ ବେପାରୀ ଆସି ଏଠାରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ବେପାରୀ ସମ୍ବଲପୁର ସହରରେ ରହି ନେଟୱାର୍କ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମଗୁଡ଼ିକରେ ଦଲାଲମାନେ ରହୁଛନ୍ତି।

ପୁଣି ଘର ଭାଙ୍ଗି ଚାଉଳ ଖାଇଲା ହାତୀ

ପୁଣି ଘର ଭାଙ୍ଗି ଚାଉଳ ଖାଇଲା ହାତୀ

ପଡ଼ିଆବାହାଲ,୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବୁଧବାର କବରାପାଲି ଓ ଜୟନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ହାତୀ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଘର ନିକଟରେ ବନ ବିଭାଗ ଓ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ ପହଞ୍ଚି ନ ଥିବାବେଳେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପୁଣି ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ତାଣ୍ଡବ କରିଛି।

ସବୁଜ, ସ୍ବଚ୍ଛ ମହାନଦୀ ପାଇଁ ୮ରେ ମାନବଶୃଙ୍ଖଳ: ୧୬୦ ଗ୍ରାମରେ ହେବ ୧୦ ଲକ୍ଷ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ସବୁଜ, ସ୍ବଚ୍ଛ ମହାନଦୀ ପାଇଁ ୮ରେ ମାନବଶୃଙ୍ଖଳ: ୧୬୦ ଗ୍ରାମରେ ହେବ ୧୦ ଲକ୍ଷ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ସମ୍ବଲପୁର,୬।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲରେ ମହାନଦୀକୁ ସବୁଜ ଓ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଆସନ୍ତା ୮ ତାରିଖରେ ରିଂ ରୋଡ୍‌ ବାଲିବନ୍ଧାଠାରେ ଏକ ମାନବଶୃ୍‌ଙ୍ଖଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ। ବୃକ୍ଷରୋପଣ, ଲୋକକଳାକୁ ନେଇ ନାଚଗୀତ, ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜିଲପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାରେ ‘ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ତଦାରଖ ଆଳରେ ଶାରଦାଙ୍କ ଗଡ଼ରେ ମଙ୍ଗଳା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାରେ ‘ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ତଦାରଖ ଆଳରେ ଶାରଦାଙ୍କ ଗଡ଼ରେ ମଙ୍ଗଳା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୬।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ‘ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଉ ଦିନକ ପରେ ଅର୍ଥାତ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏ ନେଇ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିକଟସ୍ଥ ଫୁଟବଲ ପଡ଼ିଆରେ ବିରାଟ ଆୟୋଜନ ଚାଲୁରହିଛି। ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପଡିଆର ଏକ ବିଶାଳ ଅଂଶରେ ତମ୍ବୁ ଭିଡା ଚାଲିଛି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମହିଳା ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମହିଳା ମୃତ

ବାଲିଶଙ୍କରା, ୬।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ତଳସରା ଥାନା ବନଡେଗା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫଲସା ଗ୍ରାମରେ ରାତିରେ ବିଷଧର ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଗ୍ରାମର ମଞ୍ଜୁଲତା ଏକ୍କା(୪୨) ନାମକ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୋଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଶାଗବାହାଲ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଫଲସା ଗ୍ରାମରେ ଦେଓନିଶ ଏକ୍କା ଓ ତାଙ୍କ ପନତ୍ୀ ମଞ୍ଜୁଲତା ଖାଇପିଇ ରାତ୍ରିରେ ଶୋଇଥିଲେ।

ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଚାନ୍ଦା ମାଗିଲେ ପେସା ଗ୍ରାମସଭା କର୍ମକର୍ତ୍ତା: ଥାନାରେ ଏତଲା

ବଡ଼ଗଁ।, ୬।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପଥରଗଡ଼ା ବା ପେସା ଗ୍ରାମସଭାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିବାଦ, ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଦେଖାଦେଉଥିଲାବେଳେ ପେସା ଗ୍ରାମସଭା କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବଡ଼ଗଁ। ଥାନା, ଝଣ୍ଟେଲବୁଡ଼, ଲିଟାପଡ଼ାରେ ଥିବା ଦିଆ ଡାଏରୀ ଫାର୍ମର ମାଲିକ ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ ଅଫିସର ଲିବନୁସ୍‌ କିଣ୍ଡୋଙ୍କୁ ପଥରଗଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାବି କରିବା ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ତଦାରଖ କମିଟିର ସମୀକ୍ଷା: ଶିଳ୍ପସଂସ୍ଥାର ବୃକ୍ଷରୋପଣ ହାର ନୈରାଶ୍ୟଜନକ

ତଦାରଖ କମିଟିର ସମୀକ୍ଷା: ଶିଳ୍ପସଂସ୍ଥାର ବୃକ୍ଷରୋପଣ ହାର ନୈରାଶ୍ୟଜନକ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ, ୬।୭- ସବୁଜ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ଓଡ଼ିଶାରେ ଶିଳ୍ପର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସାର ଯୋଗୁ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ, ବାୟୁମଣ୍ଡଳରେ ଅମ୍ଲଜାନ ପରିମାଣ ହ୍ରାସ, ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ସରକାର ଚିନ୍ତିତ ଏବଂ ବୃକ୍ଷରୋପଣକୁ ସର୍ବାଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି।

ପାୟଲଙ୍କ ନାପକିନ୍‌ ୟୁନିଟ୍‌ରେ ଡବ୍ଲୁଓଡିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

ପାୟଲଙ୍କ ନାପକିନ୍‌ ୟୁନିଟ୍‌ରେ ଡବ୍ଲୁଓଡିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୬।୭- ନିଜସ୍ବ ଉଦ୍ୟମରେ ସାନିଟାରୀ ନାପକିନ୍‌ ଉଦ୍ୟୋଗ ସ୍ଥାପନ କରିଥିବା ଝିଅ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ। ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ କିର୍ମିରା ବ୍ଲକ୍‌ ବରପାନ୍‌ ଗାଁର ଝିଅ ପାୟଲ ପଟେଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର କୁମାର ମହାନ୍ତି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମୁକ୍ତିକାନ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ରାଜନୀତି: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୬।୭-କେନ୍ଦ୍ର ଆଦିବାସୀ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମଙ୍କୁ ରାଉରକେଲା ବିଧାୟକ ଦିଲୀପ ରାୟ ଅପଦସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ତୁମେମାନେ ଚୁପ୍‌ ରହିବା ଠିକ୍‌ ହେବ ନାହିଁ। ତୁରନ୍ତ ଲୋକ ଯୋଗାଡ କରି ଦିଲୀପଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କର। ଏହା ଯେମିତି ପାର୍ଟି ଲାଇନରେ ନ ହୁଏ ଧ୍ୟାନ ଦେବ।

ମଣିଷ ଓ ଗଛର ସମ୍ପର୍କ ବହୁ ପୁରୁୁଣା

ମଣିଷ ଓ ଗଛର ସମ୍ପର୍କ ବହୁ ପୁରୁୁଣା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୬।୭:ଦିନ ଥିଲା ମାନବ ସମାଜ, ବୃକ୍ଷ ଏବଂ ଜୀବଜନ୍ତୁ ଏକ ପରିବାର ଭଳି ଗୋଟିଏ ପରିଧି ଭିତରେ ରହୁଥିଲେ । ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଅନାବିଳ ଥିଲା । ହେଲେ ଧିରେ ଧିରେ ଆମେ ଯେତିକି ସଭ୍ୟ ସମାଜ ଆଡ଼କୁ ଗତି କରୁଛୁ ବୋଲି ଭାବୁଛୁ ସେତିକି ଜଙ୍ଗଲ ନଷ୍ଟ କରି ଆମେ ଆମ ପାଇଁ ଘାତକ ପାଲଟିଗଲୁଣି। ଏଥିଯୋଗୁ ଆମର ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଯେତିକି ପ୍ରଭାବିତ ହେଲାଣି ଆମେ ମରୁଡି, ବନ୍ୟା ଭଳି ନାନାଦି ଦୁର୍ବିପାକର ଶୀକାର ହେଉଛୁ ।

ବଡଦୋହେଲରେ ପିଡିଏସ ନ ମିଳିବା ଘଟଣା:୧୭ଜଣଙ୍କୁ ୨ମାସର ଚାଉଳ ମିଳଲା

ବଡଦୋହେଲରେ ପିଡିଏସ ନ ମିଳିବା ଘଟଣା:୧୭ଜଣଙ୍କୁ ୨ମାସର ଚାଉଳ ମିଳଲା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୬।୭:ସରକାର କାହାରିକୁ ଭୋକ ଉପାସରେ ରଖିବାକୁ ଦେବେନାହିଁ । ସରକାରୀ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଏଥିପାଇଁ ସବୁବେଳେ ତପତ୍ର ହୋଇ ରହିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ହେଲେ କେତେକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଖାମଖିଆଲି ମନୋଭାବ ଯୋଗୁ ବହୁ ଗରିବ ଲୋକେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହୁଛନ୍ତି ା ଖଡିଆଳ ବ୍ଲକ ବଡଦୋହେଲ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଲୋକେ ମାସାଧିକ କାଳ ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ପାଉ ନ ଥିବା ନେଇ ଧରିତ୍ରୀରେ ଏକ ତଥ୍ୟ ଭିତ୍ତିକ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ପ୍ରଶାସନର ଚେତା ପଶିଛି । ଗୁରୁବାର ତୁରନ୍ତ ବିଡିଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଗା୍ରମପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯାଇ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି ା ଆଗକୁ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ/ବେଦବ୍ୟାସ(ଡି.ଏନ.ଏ.)୬। ୭-ବ୍ରାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଲଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ କାରଖାନାରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ନାଁ ରାଜେଶ ହାଜରା(୩୨)। ସେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବାଙ୍କୁରା ଅଞ୍ଚଳ ବାସିନ୍ଦା ।

ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼ ନେଲା ୬ ମାସର ପ୍ରେମ ବିବାହ: ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗର୍ଭ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ

ନାଟକୀୟ ମୋଡ଼ ନେଲା ୬ ମାସର ପ୍ରେମ ବିବାହ: ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗର୍ଭ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୬।୭- ବଲାଙ୍ଗୀର ସହରରେ ଏକ ପ୍ରେମ ବିବାହ ମାତ୍ର ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ନାଟକୀୟ ମୋଡ ନେବା ସହ ବିବାଦୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ସ୍ତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଜାଣି ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ଓ ସେଥିରେ ବିଫଳ ହେବାରୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛାଡି ସ୍ବାମୀ ଫେରାର ହେଇଯିବା ଘଟଣା ଏଠାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ମିଳିଲାନି: ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ: ରେଳଷ୍ଟେଶନରୁ ପଦଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚାଲିଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୬।୭-ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଯୋଗେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେ ରାଜଧାନୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବାବା ବଳିଆଙ୍କ ଆଶ୍ରମରେ ରାତ୍ରୀଯାପନ କରିବେ। ଶନିବାର ରାତିରେ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ତପସ୍ବିନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନରେ ଆସି ରବିବାର ସକାଳୁ ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟେଶନରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ଏହି ଖବର ରାଉରକେଲାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।