ସମ୍ବଲପୁର

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ : ଭାଗନେଲେ ୩ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ : ଭାଗନେଲେ ୩ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ) 
ଅଷ୍ଟମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖଟେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ସ୍ମାରକୀ ସନ୍ତରଣ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌‌-୨୦୧୮ ରବିବାର ସମ୍ବଲପୁରସ୍ଥିତ ଡା. ଝସକେତନ ସାହୁ ସୁଇମିଂପୁଲଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟର ୧୭ ୟୁନିଟ୍‌ର ୩ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ୫ରୁ ୮୦ ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ମିଟର ଫ୍ରି ଷ୍ଟାଇଲ, ବଟର ଫ୍ଳାଏ, ବ୍ୟାକ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍‌, ବ୍ରେଷ୍ଟ ଷ୍ଟ୍ରୋକ ହୋଇଥିଲା। ଓଡ଼ିଶା ମାଷ୍ଟର୍ସ ସୁଇମର୍ସ କ୍ଲବ ଆୟୋଜିତ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ବିଜେଡିର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ

ବିଜେଡିର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ

ସମ୍ବଲପୁର,୧।୧0(ବ୍ୟୁରୋ) 
ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ସମ୍ବଲପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ- ୨୦୧୮ ରବିବାର ରାତିରେ ଅଇଁଠାପାଲି ପିଏଚଡି ପଡ଼ିଆଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଲୋକନୃତ୍ୟ, ଲୋକଗୀତରେ ମଞ୍ଚ ଦୁଲୁକି ଉଠିଥିଲା। ନୃତ୍ୟ ଓ ଗୀତର ତାଳେତାଳେ ଉପସ୍ଥିତ ଶତାଧିକ ଜନସାଧାରଣ ଝୁମି ଉଠିଥିଲେ। ସେହିପରି ନୂଆଁଖାଇ ଭୋଜିରେ ସମସ୍ତେ ଆପ୍ୟାୟିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିସହ କ୍ରୀଡ଼ା, ସଂସ୍କୃତି, ସଙ୍ଗୀତ, ନୃତ୍ୟ, ସମାଜସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଭାପତି ଆର୍ତ୍ତତ୍ରାଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଉତ୍ସବ ହୋଇଥିଲା। ସମ୍ବଲପୁର ବିଧାୟିକା ରାସେଶ୍ୱରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସ୍ବାଗତ ଭାଷଣ ଓ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟର ମହତ୍ତ୍ୱ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ। 

ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ୍‌, ୧।୧୦: ବାସନ୍ତିନଗର ଇଏମ୍‌ ବ୍ଲକ ପାଖ ବସ୍ତିରେ ଜଣେ ମହିଳା ବେକରେ ରସିି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ୍‌, ୧।୧୦: ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ରାଉରକେଲା ମାଲଗୋଦାମ ଖଟାଲ ବସ୍ତିରୁ ସୋମବାର ଜଣେ ନାବାଳକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଚୋରା ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଚୋରା ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୧।୧୦ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧରୁଆଡିହି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇଛି। ସେଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ବନବିଭାଗ ତରଫରୁ ଚୋରାକାଠ ମହଜୁଦ ରଖିଥିବା 

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌ ଆଳରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌ ଆଳରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୧।୧୦ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ଆଗକୁ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ। ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକର ସଙ୍ଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ କରି  ଭୋଟରଙ୍କ ନିକଟତର ହେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି। ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ଗଣପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ସନ୍ଥ ସାହିତ୍ୟ ଓ ସନ୍ଥକବି ଚନ୍ଦ୍ରମଣି ଦାସ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ସନ୍ଥ ସାହିତ୍ୟ ଓ ସନ୍ଥକବି ଚନ୍ଦ୍ରମଣି ଦାସ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

 ସୋନପୁର,୧ା୧୦(ନି.ପ୍ର.) ସନ୍ଥ ସାହିତ୍ୟ ଓ ସନ୍ଥକବି ଚନ୍ଦ୍ରମଣି ଦାସ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଡିଆରଡିଏ ସଭାଗୃହରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଗ୍ରଣୀ ସାହିତ୍ୟ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମହାନଦୀ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ 

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବାହ୍ୟ ଶୌଚମୁକ୍ତ ସହର ଘୋଷିତ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବାହ୍ୟ ଶୌଚମୁକ୍ତ ସହର ଘୋଷିତ

ସୋନପୁର,୧।୧୦(ନି.ପ୍ର.) ଅକ୍ଟୋବର ୨ ତାରିଖ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ପୂର୍ବରୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଞ୍ଚଳକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ଶୌଚମୁକ୍ତ ସହର ଭାବେ ରବିବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ ହଲ ପରିସରରେ ଏକ ସମାରୋହର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଉଲୁଣ୍ଡାରେ ବିଜେଡିର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ: ନେତାଏ ବଖାଣିଲେ ବିକାଶର ଗାଥା

ଉଲୁଣ୍ଡାରେ ବିଜେଡିର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ: ନେତାଏ ବଖାଣିଲେ ବିକାଶର ଗାଥା

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା କଲେଜ ପଡିଆରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ତରଫରୁ ବୀରମହାରାଜପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଧାୟକ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ 

ଓପିଜିସି ଅଫିସର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ର ବୈଠକ: ସମାନ କାମକୁ ସମାନ ଦରମା ଦାବି

ଓପିଜିସି ଅଫିସର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ର ବୈଠକ: ସମାନ କାମକୁ ସମାନ ଦରମା ଦାବି

ଲଖନପୁର,୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଓଡିଶା ବିଦ୍ୟୁତ ଉପତ୍ାଦନ ନିଗମ (ଓପିଜିସି)ର ବନହରପାଲିସ୍ଥିତ ଇବ୍‌ ଥର୍ମାଲ କ୍ଲବ୍‌ରେ ରବିବାର ଓପିଜିସି ଅଫିସର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ର ସଭାପତି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସାହାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟରେ କୋଶଲି କବିତା ପାଠ

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟରେ କୋଶଲି କବିତା ପାଠ

ମୁରିବାହାଲ, ୩୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ ହଳଦୀ ସପ୍ତରଙ୍ଗ ସାଂସ୍କୃତିକ ସଂସଦ ଓ ଜୟରାମ ମହାନନ୍ଦ ପାଠାଗାର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶନିବାର ହଳଦୀ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କୋକସରାଠାରେ ମୁଁ ହିରୋ ମୋ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋକସରାଠାରେ ମୁଁ ହିରୋ ମୋ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଲଡୁଗାଁ,୩୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଯୁକ୍ତ ୩ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମୁଁ ହିରୋ ମୋ ଓଡିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଧର୍ମଗଡ ବିଧାୟକ ପୁଷ୍ପେନ୍ଦ୍ର ସିଂଦେଓ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । 

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟରେ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟରେ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବେଲପଡ଼ା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବେଲପଡ଼ା ନିକଟସ୍ଥ ଭରୁଆମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ସାଂସ୍କୃତିକ କଳାପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଆଦିବାସୀ ସଂଘ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ବିଶି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ପୂର୍ବତନ ବିଆର୍‌ସିସି ହରେକୃଷ୍ଣ ବାରିକ, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ 

କୋକସରାରେ ମିଳୁନି କୀଟନାଶକ

କୋକସରାରେ ମିଳୁନି କୀଟନାଶକ

ଭବାନୀପାଟଣା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକର ଶତାଧିକ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଫସଲରେ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗପୋକ ଲାଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ରୋଗପୋକ ଦମନ ପାଇଁ ଚାଷୀ ବ୍ଲକ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ବିଭାଗ ପାଖରେ କୀଟନାଶକ ନ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଫଳରେ ବାଧ୍ୟହୋଇ 

ଫାର୍ସାରେ ହାଣି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ଫାର୍ସାରେ ହାଣି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ବଡ଼ଗାଁ,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାମରା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ରବିବାର ସକାଳେ ଫାର୍ସାରେ ହାଣି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସକାଳ ୭ଟାରେ ଗ୍ରାମର ଦୁଃଖି ବାରିକ (୬୩) ବ୍ୟାଗରେ ପରିବା ନେଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଘରୁ ବାହାରୁଥିବାବେଳେ ପଡ଼ୋଶୀ ରାମ ବାରିକ 

କୁଳି ସମାଜ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

କୁଳି ସମାଜ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଭେଡ଼େନ,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ କୁଲିସ ଓ କୁଲି ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର କରିଥିବା ଅପିଲ ନଂ-୭୩୬୨/୧୩ର ଶୁଣାଣି କରି ଜଷ୍ଟିସ ବି. ଲୋକୁର ଏବଂ ଦୀପକ ଗୁପ୍ତା ଗତ ୨୭ ତାରିଖରେ ରାୟ ପ୍ରଦାନ କଲେ ଯେ ଇଂଲିଶରେ କୁଲିସ 

ଥୁ.ରାମପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି: ଜଣେ ମୃତ, ୧୩ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଥୁ.ରାମପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି: ଜଣେ ମୃତ, ୧୩ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭବାନୀପାଟଣା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଥୁଆମୂଳ-ରାମପୁର ମହୁଲପାଟଣା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକିଲିପଦର ଗାଁରେ ପୁଣି ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରୋଗ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ। ଶନିବାର ପୁଣି ୧୦ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରଶ୍ମିତା ନାଏକ (୨୨) 

ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ା, ରାସ୍ତା ସଫାକଲେ ଯୁବକ

ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ା, ରାସ୍ତା ସଫାକଲେ ଯୁବକ

ବେଲପଡ଼ା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗିର ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଝସକେତନ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବେଲପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଥୁଡ଼ିବାହାଲ ଗ୍ରାମର ସ୍ବାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ କ୍ଲବ ସଦସ୍ୟମାନେ  ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ା ଓ ରାସ୍ତା ସଫା କରିଛନ୍ତି। ବହୁ ଦିନରୁ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ା ଓ ରାସ୍ତା ଅନାବନା ଗଛ ଓ ଖାଲଖମାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ 

ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମନ୍ବୟ ସମିତି ବୈଠକ

ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମନ୍ବୟ ସମିତି ବୈଠକ

ଟିଟିଲାଗଡ,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ଼ଠାରେ ଉପଜିଲାପାଳ ସୁଧାକର ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆସନ୍ତା ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ନଗରପାଳ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ନାଗ, ଏସ୍‌ଡିପିଓ ସରୋଜ ମହାପାତ୍ର, ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଭାତରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି, ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ 

ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବଧିର ଦିବସରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବଧିର ଦିବସରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩୦।୯-ବରଗଡ଼ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସ୍କୁଲ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବଧିର ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। ବରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ତ୍ରିପାଠୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ସହିତ ଏଥିରେ ସାମିଲ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ସହର ପରିକ୍ରମା ସାରି

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ, ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ଅନ୍ୟ ଦଳର କର୍ମୀ

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ, ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ଅନ୍ୟ ଦଳର କର୍ମୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୦।୯-ବରଗଡ଼ ଲୋକମଣ୍ଡପ ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାର ବିଜେଡିର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଲ୍ଲିକ, ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ବରଗଡ଼ ଏମ୍‌ପି ଡ. ପ୍ରଭାସ ସିଂ, ବିଧାୟକ ଦେବେଶ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ବିଜେପୁର ବିଧାୟିକା ରୀତା ସାହୁ, ବରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମଞ୍ଜୁ ପଣ୍ଡା, 

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ

ଲହୁଣୀପଡ଼ା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡ଼ା ବ୍ଲକ ପଡ଼ିଆଠାରେ ରବିବାର ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲା ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ତ୍ରିପାଠୀ, ପୂର୍ବତନ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରଣଜିତ କିଷାନ, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଭୀମସେନ ଚୌଧୁରୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଏମା ଏକ୍କା, 

ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଗାଁ ସଫେଇ କଲେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ

ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଗାଁ ସଫେଇ କଲେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଜିଲା ଜଳ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗ ମିଳିତ ପ୍ରୟାସରେ ଶନିବାର ଚମ୍ପାମାଳ ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଭାଗନେଇ କଲେଜର ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ ଏବଂ ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା 

ଭଟିଲିରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଜଣ୍ଡିସ : ଜଣେ ମୃତ, ୧୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭଟିଲିରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଜଣ୍ଡିସ : ଜଣେ ମୃତ, ୧୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭଟିଲି, ୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାୟଶୋଭା ଗ୍ରାମରେ ଜଣ୍ଡିସ ରୋଗରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୧୭ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।