ସମ୍ବଲପୁର

ପରଶାସନିକ ଅଧ୍‌କାରୀକଁର ପାହା ନାଇଁପଡ଼ିଥିବାର ଗଁ।

ପରଶାସନିକ ଅଧ୍‌କାରୀକଁର ପାହା ନାଇଁପଡ଼ିଥିବାର ଗଁ।

କୋକସରା, ୨୯ା୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ ସରକାର ଲୁକ୍‌କୁ ମଉଲିକ ସୁବିଧା ଯୁଗେଇ ଦେବାକେ ଯୋଜ୍‌ନା ଉପରେ ଯୋଜ୍‌ନା କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ଆମର ରାଏଜେ ଆଏଜ୍‌ ବି ଏନ୍‌ତା ବହୁତଟେ ଅତଡ଼ିଆ ପାହାଡ଼ି ଅଂଚଲ ଅଛେ ଯେନ୍‌ଠାନେ ଲୁକ୍‌କର ଲାଗି ନିରମଲ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ସପନ୍‌ ହେଇଛେ। 

୧୦ ଫୁଟ ତଲକେ ଦବ୍‌ଲା ମଶାନପଦାର ଚଟାନ୍‌:  ଅଲପ୍‌କେ ବଁଚ୍‌ଲେ ମୁରଦାର ପୁଡାଲି

୧୦ ଫୁଟ ତଲକେ ଦବ୍‌ଲା ମଶାନପଦାର ଚଟାନ୍‌: ଅଲପ୍‌କେ ବଁଚ୍‌ଲେ ମୁରଦାର ପୁଡାଲି

ଗଣ୍ଡତୁରୁମ, ୨୯।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ ମହୁଲପାଲି ପଁଚେତ୍‌ର ଗଣ୍ଡତୁରୁମ ଜିରା ନଏଦ୍‌ ଖଁଡ଼ିରେ ତିଆର ହେଇଥିବାର ମଶାନପଦାରେ ରଏବାର ରାତିରେ ମୁରଦାର ପୁଡାଲା ବେଲେ ହଠାତ୍‌ ଚଟାନ୍‌ ୧୦ ଫୁଟ୍‌ ତଲକେ ଦବିଯାଇଥିଲା। ଯେନ୍‌ଥିରଲାଗି କିଛି ଲୋକ୍‌ ଖଁଡ଼ିଆଖବରା ହେଇଛନ୍‌। 

ଦାଦନ ଯାଇ ବାପ୍‌ ନିଖୋଜ, କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ମା’ ଆରପାରେ:  ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି କାଲେ ନାତି, ନାତେନ୍‌ର ବୋଝ୍‌

ଦାଦନ ଯାଇ ବାପ୍‌ ନିଖୋଜ, କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ମା’ ଆରପାରେ: ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି କାଲେ ନାତି, ନାତେନ୍‌ର ବୋଝ୍‌

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୯।୧- ବାପ ରାଏଜ୍‌ ବାହାରକେ ଦାଦନ ଖଟି ଗଲାବାଟେ ୨୦୧୪ ସାଲୁ ହଜିଗଲେ। ଆଏଜ୍‌ତକ୍‌ ତାକର ଖୋଜ୍‌ଖବର ନାଇଁ ମିଲ୍‌ଲା। ଇଆଡ଼େ ୩ ମାସ ତଲେ କିଡ଼୍‌ନୀ ରୋଗ୍‌ରେ ପଡ଼ି ମା’ ଆରପାରକେ ଚାଲିଗଲେ। ଏନ୍‌ତାଥି ଦୁଇ ଝି’ପୁଓ ଅସାହା ହେଇଯାଇଛନ୍‌। 

ଲାଲମନି କ୍ରିକେଟ୍‌ : ସେମିରେ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା

ଲାଲମନି କ୍ରିକେଟ୍‌ : ସେମିରେ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା

 ସୋନପୁର, ୨୮।୧(ନି.ପ୍ର.) ସୋନପୁର ଗାନ୍ଧୀ ପଡିଆରେ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ୩୩ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଲାଲମନି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସୋମବାର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା) ବିଜୟୀ ହୋଇ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।  ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା) ଓ ସ୍କୁଲ ଅଫ କ୍ରିକେଟ୍‌(ଜାମସେଦପୁର) ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଟସ୍‌ ଜିତି ଜାମସେଦପୁର  ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଖୋର୍ଦ୍ଧାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। 

ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା :  ଧରା ପଡିଲେ ୫ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା : ଧରା ପଡିଲେ ୫ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୮ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେବା ଘଟଣାରେ ଫେରାର୍‌ ଥିବା ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାଢେ ତିନିବର୍ଷ ପରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି।  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ରବିବାର ରାତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା।  

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଗୁରୁଣ୍ଡିଆ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ହିସାବ ରକ୍ଷକ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଗୁରୁଣ୍ଡିଆ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ହିସାବ ରକ୍ଷକ

ବଣାଇ, ୨୮।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡ ଗୁରୁଣ୍ଡିଆ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ହିସାବ ରକ୍ଷକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପତି ସୋମବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ: ୨ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ: ୨ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

କେସିଙ୍ଗା , ୨୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ଜୋଲକୋ ନିକଟରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସୋମବାର ଭୋରରୁ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ ଖସି ପଡିବା ଫଳରେ ୨ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିବା ସହ ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବିଜେପୁରରେ ପୁଷ୍‌ପୁନି ତିହାର ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବିଜେପୁରରେ ପୁଷ୍‌ପୁନି ତିହାର ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବିଜେପୁର, ୨୮।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଏନଏସି ସଦର ମହକୁମାର ଶଙ୍କର୍ଷଣ ଟିଓ ୟୁପି ସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ପୁଷ୍‌ପୁନି ତିହାର-୨୦୧୯ ଶନିବାର ବେଲବୁଡ଼େ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଯାଇଛେ।

ଆଂଚଲିକ ଲୋକ୍‌ମହୋଛବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:  ଦେଖନହାରିକର ମନ୍‌ମୁହିଲା ଲୋକ୍‌ନାଚ

ଆଂଚଲିକ ଲୋକ୍‌ମହୋଛବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଦେଖନହାରିକର ମନ୍‌ମୁହିଲା ଲୋକ୍‌ନାଚ

ରିଷିଡ଼ା, ୨୮।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଷିଡା, ପୌରକେଲା, ଗଜବାହାଲ ପଁଚେତ୍‌ର ମିଲିତ ଉଦିଅମରେ ପହେଲାକରି ରିଷିଡ଼ାରେ ଅଂଚଲିକ ଲୋକ୍‌ ମହୋଛବ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଇଯାଇଛେ। 

 ଟିକ୍ରାପଡା କପ ଫୁଟବଲ:  ଖଜୁରପଡା ଚାମ୍ପିୟନ

ଟିକ୍ରାପଡା କପ ଫୁଟବଲ: ଖଜୁରପଡା ଚାମ୍ପିୟନ

ଟିକ୍ରାପଡା, ୨୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) : ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁନ୍ତଳା ବ୍ଲକ ଟିକ୍ରାପଡା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ କଳା ଓ ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତ୍ରିଦିବସୀୟ ଟିକ୍ରାପଡା କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ଖଜୁରପଡା ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା

ଯୁବକଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ୍‌, ୨୭।୧: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବଡ଼ମାଳ ଥାନା ବେହେରାପାଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଛି।

ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା

ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା

କୁଆରମୁଣ୍ଡା, ୨୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା କୁଆରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଲୋସିହିରିଆ ପୁନର୍ବାସ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ଚାଟ ବ୍ୟବସାୟୀ ବାବୁଲାଲ ସିଂ(୫୮)ଙ୍କୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହେଲା ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ

ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହେଲା ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୨୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) କୋହଲା ପାଗ, ତୁହାକୁ ତୁହା ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦରଗଡରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମା’ଭୈରବୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି

ମା’ଭୈରବୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି

ବୌଦ୍ଧ, ୨୬।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାର ପୁରୁଣାକଟକସ୍ଥିତ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ଭୈରବୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି  ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ରାଉରକେଲାରେ ୨ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା

ରାଉରକେଲାରେ ୨ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା

ରାଉରକେଲା,୨୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଉରକେଲା ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନ୍‌ଶିପ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ୧୨ଟା ୧୫ମିନଟ୍‌ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଘଟି ୨ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

 ବରଗଡ଼ରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ବରଗଡ଼ରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୬।୧: ବରଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ କଲେଜ ପଡ଼ିଆ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ଏଠାରେ ଜିଲାପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ତ୍ରିପାଠୀ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ସହିତ ସମ୍ମିଳିତ ପରେଡରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । 

ବଣାଇରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ: ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୫ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ବଣାଇରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ: ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୫ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ବଣାଇ,୨୬।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡ କୋଇଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନ ଇନ୍ଦୁପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ମୃତଦେହକୁ କୂଅରେ ପକାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ଥାନାରେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଟାଙ୍ଗର ମୁଣ୍ଡା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

ଯୁବକ୍‌କଁର ଅଜବ୍‌ ନିଶା: ପରିବେଶକେ ସାଫ୍‌ସୁତର ରଖ୍‌ବାର ପରତିଗିଆଁ କରିଛନ୍‌

ଯୁବକ୍‌କଁର ଅଜବ୍‌ ନିଶା: ପରିବେଶକେ ସାଫ୍‌ସୁତର ରଖ୍‌ବାର ପରତିଗିଆଁ କରିଛନ୍‌

ପାଇକମାଳ, ୨୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):  ପାଇକମାଳ ଅଂଚଲର ଭିନେ ଭିନେ ଗାଁକେ ଯାଇ ଝନେ ଯୁବକ ରାସ୍‌ତାର ମଏଲା ଜଗଡ଼ା ନିଜର ହାତେ ସଫାକରି ଗାଁମୁଡ଼େ ପୁଡ଼େଇ ଦେଉଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ।

ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ପଦ୍ମା: ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଗାଁରେ ପୁହୁଁଚିଲେ ଡାକ୍‌ତରି ଦଲ

ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ପଦ୍ମା: ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଗାଁରେ ପୁହୁଁଚିଲେ ଡାକ୍‌ତରି ଦଲ

ଲଡୁଗାଁ,୨୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଲଡୁଗାଁ ଭିରକାପଡ଼ାର ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଧଙ୍ଗଡାମାଝୀ(୧୭)। ବାପର ମୁର୍‌ତୁ ଉତାରୁ ନିଜର ପାଠ୍‌ପଢ଼ା ବଁଦ୍‌ କରି ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ମା’ ପଦ୍ମା ଆର ଦୁଇ ବହେନ୍‌  ସୁନୀତା(୧୧) ଆର ରିନା(୬)କଁର ସାହାରା ପାଲଟିଛନ୍‌। 

ଗର୍ଜନପାଟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଗର୍ଜନପାଟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭେଡ଼େନ,୨୬।୧ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ କୁବେଡ଼େଗା ପଁଚେତ୍‌ର ଖଗସିପାଲି ଗାଁରେ ଗର୍ଜନପାଟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଶୁକୁରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଇଯାଇଛେ। କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥ କମିଶନକଁର ୧୨ ଲାଖ୍‌ ଟଁକାରେ ତିଆର ହେଇଛେ ଗର୍ଜନପାଟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ। 

ଭତା ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ଶୁବେନ୍ଦ୍ର

ଭତା ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ଶୁବେନ୍ଦ୍ର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ଲୋଇସିଂହା,୨୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ନିରବାଚନ ମଂଡ଼ଲିର ପୁଇଁତଳା ବ୍ଲକ ସଉନ୍ତପୁର ଗଁାର ଶୁବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ(୪୪)। ୮ ବଛର ହେଲା ତାକରନେ ୭୦ ପରତିଶତ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରମାନପତର ରହିଛେ। 

ଭୋଟର ସଚେତନତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଭୋଟର ସଚେତନତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,  ୨୫। ୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ କ୍ଷୀରୋଦିନି ଭୋଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବାବେଳେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ତରଣୀ ସୁନା, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ  ଜିପିଇଓ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ପାଣି, କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ହୋତା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ଭୋଟର ଦିବସ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ ।

 ଶୁକଦେବ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: ଏଏଫସିସି ବଲାଙ୍ଗୀର ସେମିରେ

ଶୁକଦେବ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: ଏଏଫସିସି ବଲାଙ୍ଗୀର ସେମିରେ

ଅମରପାଲି/ରେଢ଼ାଖୋଲ, ୨୫।୧(ଡ଼ି. ଏନ.ଏ.): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଢ଼ାଖୋଲ ବ୍ଲକ  ରେଙ୍ଗାଲିଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଶହୀଦ ଶୁକଦେବ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶୁକ୍ରବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅନ୍ତିମ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ଏଏଫସିସି ବଲାଙ୍ଗୀର  ରେଙ୍ଗାଲିକୁ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ପ୍ରସବର ମାସକ ପରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ: ମୋତେ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି,  ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ପ୍ରସବର ମାସକ ପରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ: ମୋତେ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା, ୨୫।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବୀରମିତ୍ରପୁର ଥାନା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମଦେବାର ମାସକ ପରେ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି|