ସମ୍ବଲପୁର

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନାରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ଶୀତବସ୍ତ୍ର ସୂତାରେ ରଶି ଲଗାଇଥିବା କହିଲା ପୋଲିସ

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନାରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ଶୀତବସ୍ତ୍ର ସୂତାରେ ରଶି ଲଗାଇଥିବା କହିଲା ପୋଲିସ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନାରେ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଏକ ଠକେଇ ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଯୁବକଜଣଙ୍କ ହେଲେ କୁତ୍ରା ଥାନା ରାଏକାକଚ୍ଛାର ଗ୍ରାମର ଜୟ କୁମାର ଲାକ୍ରା(୩୦)।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ବିଜେପୁର,୬।୧୨: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୈରଖପାଲି ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଏକ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଟ୍ରକ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା ପରିବାର

କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଟ୍ରକ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା ପରିବାର

ଦେବଗଡ଼,୬।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସହର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୪୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗୁରୁବାର ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଏକ କାର୍‌ ଚୁରମାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ବଁଚବାର ରାହା ଖୁଜୁଛନ୍‌ ଆଦିବାସୀ ସମାଜ

ବଁଚବାର ରାହା ଖୁଜୁଛନ୍‌ ଆଦିବାସୀ ସମାଜ

କୋକସରା, ୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ୍‌ ବରାଡୋଙ୍ଗା ପଁଚେତ୍‌ର ଝୁଲେନବର ଗାଁ। ଇ ଗାଁରେ ପାଖାପାଖି ୩୦ରୁ ୪୦ ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ବାସ କରୁଥିଲାବେଲେ ସଭେ ଜଂଗଲଜାତ ଦରବ୍‌ ଉପରେ ନିରଭର କରି ଜୀବନ୍‌ ଜୀବ୍‌କା ଚଲଉଛନ୍‌। 

ଆଁଖିରେ ବଢ଼ୁଛେ ଆବୁ, ଚିନ୍‌ତାରେ ଗରିବ୍‌ ମା’ବାପ୍‌

ଆଁଖିରେ ବଢ଼ୁଛେ ଆବୁ, ଚିନ୍‌ତାରେ ଗରିବ୍‌ ମା’ବାପ୍‌

ଲୋଇସିଂହା, ୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ):  ସ୍କୁଲରେ ପାଠ୍‌ ପଢ଼ବାର ଇଛା, ଗାଁ  ଖୁଲିରେ ସାଂଗସାଥିକର ସଂଗେ ଖେଲବାର ଇଛା। ହେଲେ ଦୁଖର କଥା ଅଜିତ ଥପ୍ପା(୧୪)କଁର ଭୁଜନି ଆଏଁଖ୍‌ଥି ବଢ଼ୁଥିବାର ଗୁଟେ ଆବୁ ତାହାକୁ ସବୁଥିରୁ ବଁଚିତ କରୁଛେ। ଅଜିତର ଚିକିତ୍ସା କରେଇ କରେଇ ଗରିବ୍‌ ମା’ବାପ୍‌ ଝଲା ହେଇଗଲେନ। 

ଥାନା ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଥାନା ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ହାଜତରେ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଜୟକୁମାର ଲାକ୍ରା(୩୦)। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁରରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ ସେଠାରେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି। 

ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଲାଗୁଛି ନିମ୍ନମାନର ହ୍ୟୁମ୍‌ ପାଇପ

ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଲାଗୁଛି ନିମ୍ନମାନର ହ୍ୟୁମ୍‌ ପାଇପ

ସମ୍ବଲପୁର,୫।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର-ଅନୁଗୋଳ ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରି ଥାକିଆରେ ପରିଣତ ହେବ। ଏଥିଲାଗି କାମ ଚ ାଲିଛି। ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବିଭାଗ କାମ ତଦାରଖ କରୁଛି। ଗାୟତ୍ରୀ କନଷ୍ଟ୍ରକସନ ନାମକ ଏକ ଠିକା କମ୍ପାନୀ ଟେଣ୍ଡର ପାଇ କାମ କରୁଛି । ଏହି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ପୂର୍ବରୁ କମ୍ପାନୀ ନାମରେ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି । 

 ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର: ୧୬୧ ପଞ୍ଜିକୃତ

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର: ୧୬୧ ପଞ୍ଜିକୃତ

ଦେଓଗାଁ, ୫ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଜିଲା ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କ୍ଷୀରୋଦ୍ର କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ରୀନା ମେହେର ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଦୋକାନୀ ଜଳିଯିବା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ପେଟ୍ରୋଲ ଢ଼ାଳି ଜୀଅନ୍ତା ଜଳିଥିଲେ

ଦୋକାନୀ ଜଳିଯିବା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ପେଟ୍ରୋଲ ଢ଼ାଳି ଜୀଅନ୍ତା ଜଳିଥିଲେ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୫।୧୨- ବଲାଙ୍ଗୀର ପିପି ଏକାଡେମୀ ଛକ ତଥା ଆଇନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଚେରି କଡରେ ରହିଥିବା ଏକ ଉଠା ଦୋକାନ ଗତ ୨୭ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଳିଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୋକାନ ସହ ଦୋକାନୀ ସୁରଜ କ୍ଷେତୀ(୩୦) ଜଳିଯାଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଅଁ।  ଲିଭାଇଥିଲେ । 

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପୁନଃ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି:  ମୁଣ୍ଡନ ହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପୁନଃ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ମୁଣ୍ଡନ ହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୫।୧୨- ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଗତ ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଓ ଜିଲା ଓକିଲ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋରଦାର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରି ମଦନ ମୋହନ ସେଠ୍‌ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଧବାର ଆନ୍ଦୋଳନସ୍ଥଳୀ ସମ୍ମୁଖରେ ମୁଣ୍ଡନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପୁନଃ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି:  ଜିଲା କରଣ ସମାଜ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପୁନଃ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ଜିଲା କରଣ ସମାଜ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୫।୧୨- ବଲାଙ୍ଗୀରଠାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଏବଂ ଜିଲା ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓ ସିଭିଲ କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ବୁଧବାର ଜିଲା କରଣ ସମାଜ ଓ ଜିଲା କରଣ ସମାଜ ମହିଳା ସମିତି ସାମିଲ ହୋଇ ସମର୍ଥନ ଘୋଷାଣା କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓ ସିଭିଲ କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ପିକେଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା।

କଏନକେ ନେଇ ଚିନ୍‌ତାରେ ଖୁଚରା ବେଉସାୟୀ

କଏନକେ ନେଇ ଚିନ୍‌ତାରେ ଖୁଚରା ବେଉସାୟୀ

ଲୋଇସିଂହା, ୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ):  ଏହେଦେ ବଜାରରେ ଖୁଚରା ଟଁକା ଯାହାକୁ ଯେତେ।  ହେଲେ ଖୁଚରା ଟଁକା ରିଟେଲର, ହୋଲସେଲର, ବଡ଼ବଡ଼ ବେଉସାୟୀ ଆର ବ୍ୟାଙ୍କ ବାଲେ ନେବାକେ ନାରାଜ। ଏହେଦେ ଇ ଖୁଚ୍‌ରା ଟଁକା ସବୁ ଖୁଚ୍‌ରା ବେଉସାୟୀକର ପାସେ ମହଜୁଦ ହେଇ ରହିଯାଉଛେ।

ନଲ୍‌ଚୁଆଁରୁ ବାହାରୁଛେ ଗୁଲିଆ ପାଏନ୍‌

ନଲ୍‌ଚୁଆଁରୁ ବାହାରୁଛେ ଗୁଲିଆ ପାଏନ୍‌

ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା, ୫ା୧୮(ଡିଏନ୍‌ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ୍‌ ଚୁଲିଫୁଙ୍କା ପଁଚେତ୍‌ର ବରକାନୀ ଗଁାର ନୂଆପଡାରେ ଥିବାର ଗୁଟେବଲି ନଲ୍‌ଚୁଆଁରୁ ଦୂଷିତ ପାଏନ୍‌ ବାହାରୁଛେ। 

ଡିସେମ୍ବର ଶେଷସୁଦ୍ଧା ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ହେବ ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକ

ଡିସେମ୍ବର ଶେଷସୁଦ୍ଧା ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ହେବ ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୪ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକକୁ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ବ୍ଳକରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରହିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏ ନେଇ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସାଭା ଗୃହଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲା ଗ୍ରାମ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ଦାଶ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ କରିଥିଲେ। 

ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ଇଭିଏମ୍‌, ଭିଭିପେଡ୍‌ ମେଶିନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ଇଭିଏମ୍‌, ଭିଭିପେଡ୍‌ ମେଶିନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୪ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକର ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତିକରଣ ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସଭା ଓ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ସକାଶେ ବିଶେଷ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

୧୨୦ ଛାତ୍ରୀନେଲେ ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ

୧୨୦ ଛାତ୍ରୀନେଲେ ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୪ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର କଲେଜରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ ୧୨୦ଜଣ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା କୌଶଳ ତାଲିମ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।  ଅଧ୍ୟାପିକା ଜାମିନି ଦାଶ ଓ ସାଗରିକା ବିଶିଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷିକା ସୂର୍ଯ୍ୟଯୋତି ପ୍ରଧାନ ଓ ଶିବାନୀ ପଧାନ ଯୁକ୍ତ ୩ ଶ୍ରେଣୀର ୧୨୦ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୧୨ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା କୈଶଳ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଲିମ ଦେଇଥିଲେ। 

ମୃତଦେହ କାନ୍ଧେଇ ୨ କିମି ଶ୍ମଶାନକୁ ନେଲେ ବିଡିଓ: ସହଯୋଗ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ

ମୃତଦେହ କାନ୍ଧେଇ ୨ କିମି ଶ୍ମଶାନକୁ ନେଲେ ବିଡିଓ: ସହଯୋଗ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୪।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାଜ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଗତି କରିଥିଲେ ବି ବଞ୍ଚି ରହିଛି ଅନେକ କୁସଂସ୍କାର। ଏହାର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ଲୋକେ ମାନବିକତା ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି। ବେଳେବେଳେ କୌଣସି ଅସହାୟ, ଅପରିଚିତ କିମ୍ବା ସାମାଜିକ ବାସନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଡ଼ି ରହିଲେ ବି ସଂସ୍କାର ପାଇଁ କେହି ଆଗକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି।

ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦାବି; ୧୨ଘଣ୍ଟା ଲାଠୋର ବନ୍ଦ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦାବି; ୧୨ଘଣ୍ଟା ଲାଠୋର ବନ୍ଦ

ଲାଠୋର, ୪ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲାଠୋର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ତଥା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ମାନ୍ୟତା ଦେବା ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ଲାଠୋର ବନ୍ଦ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣଭାବେ ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍କୁଲର ୧୩ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ

ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍କୁଲର ୧୩ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ

କେସିଙ୍ଗା,୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କେନ୍ଦୁପଡାସ୍ଥିତ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍କୁଲର ୧୩ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି କର୍ମଚାରୀ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି କର୍ମଚାରୀ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଲଖନପୁର,୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ ବିଦ୍ୟୁତ ସେକ୍‌ସନ୍‌ ଅଧିନ ଝାରୁପଡା ସବ୍‌ଷ୍ଟେଶନ୍‌ର ରେଙ୍ଗାଲି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ସକାଳ ସାଢେ ୮ଟାରେ ଜଣେ ଲାଇନ୍‌ମ୍ୟାନ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରରେ ଜର ବାନ୍ଧୁଥିବାବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। 

ପାଣି ପାଇଁ ଶ୍ରେଣୀ ବର୍ଜନ

ପାଣି ପାଇଁ ଶ୍ରେଣୀ ବର୍ଜନ

ଦେବଗଡ଼, ୩।୧୦ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦେବଗଡ଼ ସୁନାମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପାଣି ଆସୁନଥିବାରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଶ୍ରେଣୀ ବର୍ଜନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଆଜି ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ

ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଆଜି ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ୍‌, ୩।୧୨: ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ସୋମବାର ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲା ଓକିଲ ସଂଘ ଓ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି।

ବାର-ବେଞ୍ଚ ସମ୍ପର୍କ ନ୍ୟାୟିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବ

ବାର-ବେଞ୍ଚ ସମ୍ପର୍କ ନ୍ୟାୟିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୩-୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ନ୍ୟାୟିକ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆଇନଜୀବୀ ହେଉଛନ୍ତି ଜାଗ୍ରତ ପ୍ରହରୀ। ତେଣୁ ସେମାନେ ପରିଶ୍ରମୀ ହେବାସହ ନିର୍ଭିକ ଓ ନିଷ୍ଠାପର ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କଲେ ବିଚାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଗମ ହୋଇ ପାରିବ ଓ ଠିକଣା ବାଟରେ ଯିବ।

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

   ସୋନପୁର,୨।୧୨(ନି.ପ୍ର): ଭାରତ ତାର ପୂର୍ବ ଗୌରବ ହରାଇଛି। ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଭାବନା ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରଚଳିତ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଶତାଧିକ ବର୍ଷର ବିଦେଶୀ ଶାସନ ଓ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବାରମ୍ବାର ଲୁଣ୍ଠନ ଯୋଗୁଁ ଏପରି ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମ ଜାଗ୍ରତ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।