ସମ୍ବଲପୁର

ପରିଶ୍ରମ କର ସଫଳତା ପାଇବ

ପରିଶ୍ରମ କର ସଫଳତା ପାଇବ

ଅମରପାଲି, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁର୍ଷୁଣ୍ଢୀ ହରିହର ଆଶ୍ରମସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା: ମଶାଲ ଯାତ୍ରା ଓ ମିନି ମାରାଥନ

କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା: ମଶାଲ ଯାତ୍ରା ଓ ମିନି ମାରାଥନ

କେସିଙ୍ଗା, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା  କେସିଙ୍ଗା ଏନଏସିଠାରେ ୨୩ତମ କଳାହାଣ୍ଡି ଉତ୍ସବ ଘୁମୁରା  ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱମ୍ବର ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୪ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ

୪ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ

ଖଡିଆଳ, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଏକ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲାର କେଶକୁ ରଫାଦଫା କରିବା ବେଲ କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଭବାନୀଶଙ୍କର ଅଦା ନାମକ ଜନୈକ ଯୁବକଙ୍କ ଠାରୁ ୪ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ସମୟରେ ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଏଏସଆଇ ବିସେଶ୍ୱର ପଣ୍ଡା ଗୁରୁବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୮ ତାରିଖ ଦିନ ଖଡିଆଳ ସହରର ୧୨ ନଂ. ୱାର୍ଡ କୁଆଁରପଡାର ଭବାନୀଶଙ୍କର ଅଦା ଓ ଅଜୟ 

ଆଲବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ୍‌ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ

ଆଲବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ୍‌ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୦।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁରୀ ଆଲବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମ୍‌ରନ୍‌ ସିଂହଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ବୁର୍ଲା ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ସିମ୍‌ରନ୍‌ଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ଡ୍ରେନର ଆବର୍ଜନା ପାଣିରେ ଭାସୁଛି କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଚେକଗେଟ୍‌ ରାସ୍ତା

ଡ୍ରେନର ଆବର୍ଜନା ପାଣିରେ ଭାସୁଛି କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଚେକଗେଟ୍‌ ରାସ୍ତା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଯୋଜନାରେ ସରକାର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଯୋଜନା କେତେଦୂର କାର୍ଯ୍ୟରେ ପରିଣତ ହେଉଛି, ତାହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏହାର ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ହେଉଛି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଆଦିବାସୀବହୁଳ କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ପ୍ରବେଶ ପଥ କୁହାଯାଉଥିବା ଚେକ୍‌ଗେଟ ରାସ୍ତା। ଦୀର୍ଘ ୧୮ ଦିନରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେଲା ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ଡ୍ରେନ ଫାଟି ମଇଳା ପାଣି ରାସ୍ତାରେ ଜମା ହେଉଛି। ଫଳରେ ପଚା ଓ 

ପଦ୍ମପୁରକୁ ଜିଲା ଘୋଷଣା ଦାବି ତେଜିଲା : ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଧାରଣା

ପଦ୍ମପୁରକୁ ଜିଲା ଘୋଷଣା ଦାବି ତେଜିଲା : ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଧାରଣା

ପଦ୍ମପୁର, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁରକୁ ଜିଲା ଘୋଷଣା କରିବା ପାଇଁ ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ତରଫରୁ ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ଏକ ୭ଦଫା ସମ୍ମଳିତ ଦାବିପତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଅପେକ୍ଷା ପଦ୍ମପୁର ଜିଲା ହେବାର ସବୁ ପ୍ରକାର ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଜିଲା ଘୋଷଣା କରାଯିବାକୁ ଯୁକ୍ତି ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସବଡିଭିଜନ ମଧ୍ୟରୁ ପଦ୍ମପୁର ଏକ ବଡ ସବଡିଭିଜନ। 

ଭିଖ୍‌ମାଗି କୁଟୁମ ପୁଷୁଛନ୍‌ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବୁରୁଧ୍‌

ଭିଖ୍‌ମାଗି କୁଟୁମ ପୁଷୁଛନ୍‌ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବୁରୁଧ୍‌

ଗଣ୍ଡତୁରୁମ, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ କୁଦୋପାଲି ଗାଁର ଅଗ୍ନି ମଲ୍ଲିକ(୬୦)। ଜମିବାଡ଼ି ବଲି କିଛି ନାଇଁ, ପୂରା ସୁଖବାସୀ ଆଏ। ସେ ବିହାଚୁରା ହେଇ ଘର ସଁସାର କରିଛନ୍‌। ହେଲେ ବିହାର ବଛର କେତେଟା ଉତାରୁ କେହେନ୍‌ସି କାରନ୍‌ରୁ ତାକର ଗୋଡ଼ ଦୁଇଟାକ ଅଚଲ ହେଇଗଲା। 

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍‌ : ୩ ମୃତ

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍‌ : ୩ ମୃତ

ନୂଆପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୦ା୧: ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନୂଆପଡ଼ା-ବରଗଡ଼  ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରାସ୍ତାର ପଗାରପାଣି ଗାଁ ନିକଟରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଏକ ପୋଲ ତଳକୁ ବାଇକ୍‌ ଖସିପଡିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । 

ଛତିଶଗଡ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁରେ ଓଡିଶାସୀମା ପ୍ରଦୂଷିତ

ଛତିଶଗଡ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁରେ ଓଡିଶାସୀମା ପ୍ରଦୂଷିତ

ଲଖନପୁର,୧୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଛତିଶଗଡ଼ ଦାଦାଗିରିରେ ଓଡ଼ିଶାର ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାରେ  ଏଥିରେ ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଶେଷଭାବେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଭାବିତ ଗ୍ରାମବାସୀ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲାପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳୁନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ତରଫରୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି 

ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ: ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ: ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

ଦେବଗଡ, ୧୦ା୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର) -ଦେବଗଡ ଥାନା ଅଧିନ ବଳମ ଗ୍ରାମର ହାତୀସାହିରେ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇ ଜଣେ ନାବାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ମଧୁସୂଦନ ହାତୀଙ୍କ ପୁଅ ଶିବାଜୀ (୯)। 

ଖାଏଦ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜ୍‌ନା ବାଟବନା:   ଯୋଜ୍‌ନାରୁ ବଁଚିତ ୬ ଗରିବ ପରିବାର

ଖାଏଦ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜ୍‌ନା ବାଟବନା: ଯୋଜ୍‌ନାରୁ ବଁଚିତ ୬ ଗରିବ ପରିବାର

ବେଲପାହାଡ଼,୧୦।୧(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପୌରାଞ୍ଚଲରେ ରାଏଜ୍‌ ସରକାରକଁର ଖାଏଦ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜ୍‌ନା ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାଯ୍‌କାରୀ ନାଇଁ ହେଇପାରବାର। ଏହେଦେ ବି ପରିଷଦର ଭିନେ ଭିନେ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ବାସ କରୁଥିବାର ବହୁତ ଗରିବ ଆର ଅଭାବିଆ ଲୋକ୍‌  ରାଶନ କାର୍ଡ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଇଛନ୍‌। ଯେନ୍‌ଥିରଲାଗି ସେମାନେ ଟଁକାକିଆ ଚାଉଲ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଇ ରହିଛନ୍‌। 

ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ତ୍ରିଦିବସୀୟ ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହର ୧ମ ଦିବସ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଜ୍ୟୋତି ଓ କଳସ ଯାତ୍ରା ପରେ ଜ୍ୟୋତି ସ୍ଥାପନ ଓ ଗାୟତ୍ରୀ ଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ସ୍କାଉଟ୍‌ ରେଞ୍ଜର, ରୋଭର ସମାବେଶ ଓ ମହୋତ୍ସବ:  ବନ୍ଧୁତ୍ୱ, ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି କରିବ

ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ସ୍କାଉଟ୍‌ ରେଞ୍ଜର, ରୋଭର ସମାବେଶ ଓ ମହୋତ୍ସବ: ବନ୍ଧୁତ୍ୱ, ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି କରିବ

ବଡଗାଁ, ୧୦।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ) ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁ ସ୍ଥିତ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର (ଆଇଟିଆଇ) ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ସ୍କାଉଟ୍‌ ଏବଂ ଗାଇଡ୍‌ ରେଞ୍ଜର ରୋଭର ସମାବେଶ ମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି ।

୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ତହସିଲ ଅଫିସ ଘେରାଉ

୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ତହସିଲ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଭବାନୀପାଟଣା,୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର କଳାହାଣ୍ଡି ସଚେତନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ, କଳାହାଣ୍ଡି ଚାଷୀ ବିକାଶ ସମିତି, ଗୁଣ୍ଡିରାଣୀ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି, ଖଣ୍ଡୁଆଳ ମାଳି ସ୍ଥାୟୀ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି, ରେଣ୍ଡୋ ମାଝି ଆଦର୍ଶ ଛାତ୍ର ଓ ଯୁବକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ତହସିଲ ଅଫିସ୍‌ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି । 

ବେଆଇନ ବାଲି, ପଥର ଚାଲାଣ

ବେଆଇନ ବାଲି, ପଥର ଚାଲାଣ

ଭଟଲି,୯ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଭଟଲି ତହସିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଲି ଓ ପଥର ବେଆଇନ ଭାବେ ଖନନ କରି ଚୋରାଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲା ।

ଲୋକନୃତ୍ୟର ତାଳରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ଲୋକନୃତ୍ୟର ତାଳରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ସୋନପୁର, ୯।୧(ନି.ପ୍ର.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବର ମଙ୍ଗଳବାର ଥିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। ଗାନ୍ଧୀ ପଡିଆସ୍ଥିତ ଫକୀର ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁକ୍ତମଞ୍ଚରେ ଏହି ମହୋତ୍ସବ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

୪ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୬ଛୁଇଁଲା

୪ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୬ଛୁଇଁଲା

ଜୁନାଗଡ,୯।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ବଳଦିଆମାଲ ଗ୍ରାମରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଝାଡାବାନ୍ତି ପାର୍ଦୁଭାବ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। 

କାଗଜପତରରେ ସୀମିତ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ

କାଗଜପତରରେ ସୀମିତ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ

ଲୋଇସିଂହା,  ୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ୍‌ ସଦର ପଁଚେତର ପତ୍ରାପାଲି ଗାଁ ପରଶାସନର ନାକତଲେ ଅଛେ। ହେଲେ ଗାଁ ବାସୀ ନିରମଲ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ନୁ ମୂଲ୍‌ କରି ବିଦ୍ୟୁତ, ରାଶନ କାର୍ଡ, ବିଧବା ଭତା, ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ୀ ଭତା, ଆବାସ ଘର ଲେଖେଁ ମଉଲିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ୍‌ନୁ ବଁଚିତ ହେଇ ରହିଛନ୍‌। 

କୁମ୍ଭମେଳାକୁ ରାମେଶ୍ୱର ସଙ୍ଗମରୁ ଜଳ ନିଆଗଲା

କୁମ୍ଭମେଳାକୁ ରାମେଶ୍ୱର ସଙ୍ଗମରୁ ଜଳ ନିଆଗଲା

ସୋନପୁର, ୮।୧(ନି.ପ୍ର.): ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଲ୍ଲାବାଦରେ କୁମ୍ଭମେଳା ମହାସମାରୋହରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏହି କୁମ୍ଭମେଳା ପାଇଁ ମହାନଦୀ, ତେଲନଦୀ ଓ କର୍ପୁର ନଦୀର ସଙ୍ଗମ ସ୍ଥଳୀ ସୋନପୁରର ପବିତ୍ର ରାମେଶ୍ୱର ଘାଟରୁ ଜଳ ଯିବ।

ରକ୍ତରେ ଭିଜିଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ

ରକ୍ତରେ ଭିଜିଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୮ା୧: ଆଦିବାସୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧାର୍ମିକସ୍ଥଳୀ ଶୁଲିଆ ପୀଠରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସହସ୍ରାଧିକ ପଶୁପକ୍ଷୀ ବଳି ଦିଆଯାଇଛି ।  ପୌଷ ମାସ ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମଙ୍ଗଳବାର ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ପାଳିତ ହୋଇଆସୁଥିବା ଏହି ଶୁଲିଆ ଯାତ୍ରା ବଳିପ୍ରଥାକୁ ନେଇ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇରହିଛି । 

ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଦେବଗଡ଼ରେ ଧର୍ମଘଟ

ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଦେବଗଡ଼ରେ ଧର୍ମଘଟ

ଦେବଗଡ଼, ୮।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୧୧ ଦଫା ଦାବିନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦୁଇ ଦିନିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୮।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିନେଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ନିଷ୍ପତ୍ତିକ୍ରମେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରଠାରୁ ୩ଦିନିଆଁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

୬ରେଳ ଲୋଡିଂ ସାଇଡିଂରେ ରେଳ ଅବରୋଧ:ଖଣିକ୍ଷେତ୍ରରୁ କଞ୍ଚାମାଲ ପରିବହନ ବନ୍ଦ

୬ରେଳ ଲୋଡିଂ ସାଇଡିଂରେ ରେଳ ଅବରୋଧ:ଖଣିକ୍ଷେତ୍ରରୁ କଞ୍ଚାମାଲ ପରିବହନ ବନ୍ଦ

ଲହୁଣୀପଡା, ୮ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଣାଇ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ମାୈଳିକ ସୁବିଧା ଦାବିନେଇ ସୋମବାର ସକାଳ ୬ ଟାରୁ ସିପିଆଇଏମ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ସିଆଇଟିୟୁ ପକ୍ଷରୁ କୋଇଡା ଖଣି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ୬ଟି ରେଳ ଲୋଡିଂ ସାଇଡିଂଠାରେ  ରେଳ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। 

ନୃତ୍ୟଗୀତରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ନୃତ୍ୟଗୀତରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ସୋନପୁର, ୮।୧(ନି.ପ୍ର.)ସାଂସ୍କୃତିକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ଲୋକନୃତ୍ୟର ତାଳେତାଳେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ-୧୯ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଲୋକ ବାଦ୍ୟ ଓ ଲୋକ ନୃତ୍ୟରେ ସୋନପୁର ରାଜରାସ୍ତା ଦୁଲୁକି ଉଠିଥିଲା।