ସମ୍ବଲପୁର

ଝଡତୋଫାନ ସହ ବଜ୍ରପାତ:  ୧୯ ଗୋରୁ ମୃତ, ୨୩ ନିଖୋଜ

ଝଡତୋଫାନ ସହ ବଜ୍ରପାତ: ୧୯ ଗୋରୁ ମୃତ, ୨୩ ନିଖୋଜ

ବାରକୋଟ, ୧୯।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦେବଗଡ ଜିଲା ବାରକୋଟ ବ୍ଲକ ଧରମପୁର ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଝଡତୋଫାନ ସହ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୧୯ ଗୋରୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୩ ଗୋରୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। 

ହରଭଙ୍ଗାରେ ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଅଭିଯାନ

ହରଭଙ୍ଗାରେ ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଅଭିଯାନ

ପୁରୁଣାକଟକ,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୌଦ୍ଧ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର  ୭ଦିନ ଧରି ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଅଭିଯାନ ରବିବାର ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ପୁରୁଣାକଟକ ଠାରେ ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ନକଲି ବିହନ: ଆରମ୍ଭରୁ ଉଜୁଡ଼ିଲା ଧାନ ଫସଲ

ନକଲି ବିହନ: ଆରମ୍ଭରୁ ଉଜୁଡ଼ିଲା ଧାନ ଫସଲ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୯।୩-ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଚାଷୀ ସମସ୍ୟା ଅସମାହିତ ରହିଛି। ମରୁଡ଼ି, ରୋଗପୋକ ଉପଦ୍ରବ ଯୋଗୁ ଏଠାରେ କ୍ରମାଗତ ଫସଲକ୍ଷତି ହେଉଥିବାବେଳେ ଧାନର ଅଭାବିବିକ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ସାଧାରଣରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। 

ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ ବଢ଼ିଲା ଉଷ୍ମତା: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱକୁ ନେଇ ଉଲ୍ଲାସ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୯।୩-ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ତତ୍ପରତା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ସୋମବାର ବିଜେଡ଼ିର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ବରଗଡ଼ ଲୋକସଭା ଆସନ ସମେତ ଜିଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ଏହା ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥକ ମହଲରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳି ଯାଇଛି।

ଦରଖଁଡ଼ିଆ ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ : ଭତାର ଲାଗି ଆବେଦନ କରି ବୁରୁଧ୍‌ ନିରାଶ

ଦରଖଁଡ଼ିଆ ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ : ଭତାର ଲାଗି ଆବେଦନ କରି ବୁରୁଧ୍‌ ନିରାଶ

ଲୋଇସିଂହା,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବୁର୍ଡ଼ା ଗଁାର ବୁଡ଼ୁ ପଧାନ(୬୫)। ବଏସ ତାକର ୬୦ ଟପିଥିଲେ ବି ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି ଭତା ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଇ ରହିଛନ୍‌। ଏନ୍‌ତା କି ସେ ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି ଭତା ପାଏବାର ଲାଗି ପଁଚେତ୍‌ରେ ଅନେକ ଥର ଆବେଦନ କରି ନିରାଶ ହେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍‌। 

ଭିଜିଲାନସ ଜାଲରେ ବୌଦ୍ଧ ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଷ୍ଟେନୋ

ଭିଜିଲାନସ ଜାଲରେ ବୌଦ୍ଧ ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଷ୍ଟେନୋ

ବୌଦ୍ଧ, ୧୮।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-   ବୌଦ୍ଧ ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଷ୍ଟେନୋ  ସୋମବାର ବୌଦ୍ଧ ଭିଜିଲାନସ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭିଲାନସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାର ଜାମପାଲି ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ନିଜ ଘରର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ ରେଗୁଲାର ପୈଠ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ (ସାଉଥକୋ) ପକ୍ଷରୁ ୪୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ କରିଛନ୍ତି। 

୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲପୋଚ, ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ ଜବତ

୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲପୋଚ, ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ ଜବତ

କୋଲାବିରା,୧୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେଶୀରନ୍ଧା ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ବ୍ୟବସାୟ କରାଯାଉଛି। ଲୋକେ ଏହାକୁ ଆୟର ପନ୍ଥା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ନେଉଛନ୍ତି। 

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଲୁହାଛଡ଼ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର : ଜଣେ ମୃତ, ୧ ଗୁରୁତର

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଲୁହାଛଡ଼ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର : ଜଣେ ମୃତ, ୧ ଗୁରୁତର

 ପଦ୍ମପୁର,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଅଙ୍ଗନଦୀ ପୋଲ ତଳକୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ଲୁହା ଛଡ଼ ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର ଖସି ପଡ଼ିଛି। 

ଦୋଳଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବୀରମହାରାଜପୁର, କଳସ ଯାତ୍ରା

ଦୋଳଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବୀରମହାରାଜପୁର, କଳସ ଯାତ୍ରା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୮ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଦୋଳଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ୩୬ ପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ

  ସୋନପୁର,୧୮।୩(ନି.ପ୍ର): ବଲାଙ୍ଗୀର କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ଜାମଛପର ସେକ୍ସନରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରାଯାଉଛି। 

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ, ତେଜିଲା ଶ୍ରମିକ ଅସନ୍ତୋଷ: ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମାଡରେ ୨ ମୃତ୍ୟୁ, ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ, ତେଜିଲା ଶ୍ରମିକ ଅସନ୍ତୋଷ: ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମାଡରେ ୨ ମୃତ୍ୟୁ, ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର

ଲାଞ୍ଜିଗଡ/ଭବାନୀପାଟଣା,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତ କାରଖାନା ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନରତ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଯାଇ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମାତ୍ରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ ତେଜିଛି ଜନଆନ୍ଦୋଳନ ।

ଚିକିତ୍ସକ ଭଗବାନଙ୍କ  ୨ୟ ଅବତାର

ଚିକିତ୍ସକ ଭଗବାନଙ୍କ ୨ୟ ଅବତାର

ପାଇକମାଲ, ୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ନୃସିଂହନାଥ ଆୟୁର୍ବେଦ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଯୋଗ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଶିବିର ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଙ୍କଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଙ୍କଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଗୁଡଭେଲା,୧୮ା୩(ଡିଏନଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଗୁଡଭେଲା, ସଇଁତଲା ଓ ଟିଟିଲାଗଡ ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଭାଜପାର  ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା  ସୋମବାର ଶେଷ ହୋଇଛି।

ସମ୍ବଲପୁରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାବିକାରେ ଲଗାମ ନାହିଁ

ସମ୍ବଲପୁରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାବିକାରେ ଲଗାମ ନାହିଁ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଖୋଲା ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବା ପାଇଁ ବାହର ରାଜ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । 

ଯୁଯୁମୁରା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୋଠା କାମ ସରିପାରୁନି

ଯୁଯୁମୁରା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୋଠା କାମ ସରିପାରୁନି

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରତି ବ୍ଲକରେ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ୯ଟି ବ୍ଲକରେ ଏହି ସ୍କୁଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। 

କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା, ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡକ

କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା, ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡକ

ସରଣ୍ଡା, ୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ ଜିଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରଣ୍ଡାରେ ସୋମବାର ସକାଳୁ କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। 

ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହେଉନି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା

ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହେଉନି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୧୮।୩ (ଜୟନାରାୟଣ ମେଣ୍ଡୁଳି) -ସୁନ୍ଦରଗଡ ଲୋକସଭା ଓ ଏହି ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୭ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୮ରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ସକାଶେ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। 

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଶୋଷଣର ଶିକାର:  ୭ମାସ କାମ ପରେ ବି ପାରିଶ୍ରମିକ ମିଳିଲାନି

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଶୋଷଣର ଶିକାର: ୭ମାସ କାମ ପରେ ବି ପାରିଶ୍ରମିକ ମିଳିଲାନି

ବାମରା, ୧୮।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଦାଦନ ସମସ୍ୟା ଥମୁନାହିଁ। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଗୋଆକୁ ଯାଇ ଖାଲିହାତରେ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ କାର୍‌ରୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ : କୁଚିଣ୍ଡା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ପୋଲିସ

ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ କାର୍‌ରୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ : କୁଚିଣ୍ଡା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ପୋଲିସ

କୁଚିଣ୍ଡା, ୧୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗାଡିମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବାବେଳେ ଶନିବାର ରାତିରେ ମହୁଲପାଲି ପୋଲିସ କୁଚିଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅର୍ଡାବାହାଲ ଛକଠାରେ ଏକ କାରରୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି।

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୩ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୩ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବଡ଼ଗାଁ, ୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-୧୦ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜରଙ୍ଗଲୋଇ ଫ୍ଲାଇଓଭର ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଏକ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। 

ମାଳୀ ସମାଜ ବିକାଶ ପରିଷଦର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ  ଶିକ୍ଷା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ସମାଜର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ

ମାଳୀ ସମାଜ ବିକାଶ ପରିଷଦର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ ଶିକ୍ଷା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ସମାଜର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖଡିଆଳ,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଶିକ୍ଷା ସମାଜକୁ ବାଟ ଦେଖାଇଥାଏ । ଶିକ୍ଷା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ସମାଜର ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶ ହୋଇଥାଏ । 

ଦେବଗଡରେ କାଳବୈଶାଖୀ: ଝଡ଼ତୋଫାନ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା

ଦେବଗଡରେ କାଳବୈଶାଖୀ: ଝଡ଼ତୋଫାନ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା

ଦେବଗଡ/ବାରକୋଟ,୧୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.) ଦେବଗଡ ସହର ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟରେ କାଳବୈଶାଖୀ  ପ୍ରଭାବରେ ଝଡ଼ତୋଫନ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। 

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସୁଖୀରାମଙ୍କ ହାତରେ ଯାଦୁକରି

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସୁଖୀରାମଙ୍କ ହାତରେ ଯାଦୁକରି

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୮ା୩: କୌଣସି ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ହେଉକି ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ କିମ୍ବା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଗୀତ ଗାଈ ନିଜ ହାତରେ ମାଦଳ ବଜାଇ ଚମକାଇ ଦେଉଥିବା କୌଣସି ଏକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ (ଅନ୍ଧ) ଯୁବକଙ୍କୁ ଯଦି ଦେଖୁଥିବେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସୁଖୀରାମ ହୋଇଥିବ।

ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲା କଂଗ୍ରେସ

ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲା କଂଗ୍ରେସ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୮ା୩: ବଲାଙ୍ଗୀର ପୌରାଞ୍ଚଳ  ୭ନମ୍ବର  ୱାର୍ଡ ରାମେଶ୍ୱରନଗରସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା କରିଥିବା ନେଇ ନଗର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।