ସମ୍ବଲପୁର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପୁଞ୍ଜିଲାଲଙ୍କ ବୟାନ: ପାଟଣାଗଡ଼   ଜେଲରେ ଦିଆଯାଉଥିଲା ନିର୍ଯାତନା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପୁଞ୍ଜିଲାଲଙ୍କ ବୟାନ: ପାଟଣାଗଡ଼ ଜେଲରେ ଦିଆଯାଉଥିଲା ନିର୍ଯାତନା

ପାଟଣାଗଡ଼,୮ା୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପାଟଣାଗଡ଼ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ପାଟଣାଗଡ଼ ସବ୍‌ଜେଲରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । 

 ଦେବଗଡ଼ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ନିକଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମୃତ

ଦେବଗଡ଼ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ନିକଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମୃତ

ଦେବଗଡ଼,୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦେବଗଡ଼ ପୁରୁଣାଗଡ଼ ନିକଟ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବଳୁଆ।

ନକଲି ଆର୍‌ଟିଓ ସାଜି କରୁଥିଲେ ବଟି ଆଦାୟ: ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ; ସ୍କର୍ପିଓ, ମୋବାଇଲ ଜବତ

ନକଲି ଆର୍‌ଟିଓ ସାଜି କରୁଥିଲେ ବଟି ଆଦାୟ: ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ; ସ୍କର୍ପିଓ, ମୋବାଇଲ ଜବତ

ବଣାଇଁ,୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର କୋଇଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ତିନି ଦିନ ଧରି ଆର୍‌ଟିଓ ନାଁ ରେ ଲୁଟ ତରାଜ ଚଳାଇ ଥିବା ଏକ ଚାରି ଜଣିଅl ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ କୋଇଡ଼ା ପୋଲିସ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି।

 ପାଟଣାଗଡ଼ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା:  ପାଟଣାଗଡ଼ରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲକୁ  ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପୁଞ୍ଜିଲାଲ

ପାଟଣାଗଡ଼ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ପାଟଣାଗଡ଼ରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପୁଞ୍ଜିଲାଲ

ପାଟଣାଗଡ଼,୮ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ପାଟଣାଗଡ଼ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର  ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ପାଟଣାଗଡ଼ ସବ୍‌ଜେଲରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଗାଁ ଖଲିଆଭଟା: ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୧ ବର୍ଷ ପରେ ବି ବିଜୁଳି ନାହିଁ; ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନାହିଁ

ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଗାଁ ଖଲିଆଭଟା: ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୧ ବର୍ଷ ପରେ ବି ବିଜୁଳି ନାହିଁ; ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନାହିଁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୮ା୨- ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ସହରଠାରୁ ମାତ୍ର ୧୫ କି.ମି. ଦୂର ରହିଛି କିରକିଟା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଖଲିଆଭଟା ଗାଁ । ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତାର ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଲୋକଙ୍କୁ ଅପହଞ୍ଚ ହୋଇଛି ।

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ପଲିଥିନ୍‌ ବଁଦ୍‌: ବେଭାରକାରୀକଁର ଉପରେ ହେବା ଜରିମାନା

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ପଲିଥିନ୍‌ ବଁଦ୍‌: ବେଭାରକାରୀକଁର ଉପରେ ହେବା ଜରିମାନା

ବୌଦ୍ଧ,୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର): - ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ପଲିଥିନ୍‌ ବଁଦ୍‌କେ ନେଇ ଏହେଦେ ପରଶାସନ୍‌ ତତ୍‌ପର ହେଇଛେ। ଆଏବାର ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ଜିଲାରେ ପଲିଥିନ୍‌ ବେଭାରକେ ପୂରାପୂରି ଭାବେ ବଁଦ୍‌ କରବାକେ ନିଷ୍‌ପତି ନିଆଯାଇଛେ। 

ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ: ସୋନପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ  ଦାବି

ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ: ସୋନପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାମ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ଦାବି

ସୋନପୁର, ୮।୨(ନି.ପ୍ର.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବା ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଦାବି ହୋଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା: ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ରାଜଧାନୀ ଗଲେ  ୮୪ କର୍ମଚାରୀ

ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା: ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ରାଜଧାନୀ ଗଲେ ୮୪ କର୍ମଚାରୀ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୭ା୨: ଆଜକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ନୂଆପଡା ଭଳି ଉପାନ୍ତ ଜିଲାରେ ଅହର୍ନିଶ କମ ଦରମାରେ କାମ କରିଆସୁଛୁ । ତଥାପି ଚାକିରୀ ନିୟମିତି କରଣ କରିବାରେ ସରକାର ଟାଳଟୁଳ ନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି । ଏପଟେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ଲାଗୁ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଓଡିଶା ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନିୟୋଜିତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ରାଜ୍ୟ ସଂଘର ଡାକରାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରି ରାଜଧାନୀକୁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି ।

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ଗର୍ଜିଲେ ଚାଷୀ: କୃଷିଋଣ ଛାଡ, ଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ଦାବି

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ଗର୍ଜିଲେ ଚାଷୀ: କୃଷିଋଣ ଛାଡ, ଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ଦାବି

ସୋନପୁର,୭।୨(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ଚାଷୀମାନେ ଗୁରୁବାର ୧୪ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ରାଲି ଓ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀମାନେ ଗଣଧାରଣା ଦେବା ସହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରତିବାଦ ସଭାରେ ଗର୍ଜିଛନ୍ତି। 

ବାଲ୍ୟବିବାହ ନ କରିବାକୁ ଶପଥ

ବାଲ୍ୟବିବାହ ନ କରିବାକୁ ଶପଥ

ଅମରପାଲି, ୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହଲପଦର ପଞ୍ଚାୟତର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅମରପାଲିଠାରେ ଏକ ସଚେତନ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ସଚେତନ କରିବା ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଝିଅଙ୍କୁ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନ କରାଇବା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ। 

ବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତାର ମଜା ଉଠାଇଲେ ଦର୍ଶକ

ବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତାର ମଜା ଉଠାଇଲେ ଦର୍ଶକ

ଟିଟିଲାଗଡ଼, ୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ସହରର ଅଗ୍ରଣୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ କୋଶଲି ସାଂସ୍କୃତିକ  ମହାଜୋଟ  ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପୁଷପୁନି ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥାନୀୟ ପୌର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ   ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

କଣ୍ଟାମାଳ, ୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ-ମନମୁଣ୍ଡା ରାସ୍ତା ବଡ କୁସୁମ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଏଲଆଇସି ଏମଡିଆରଟି ଏଜେଣ୍ଟ ରାଜ କିଶୋର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମୋଦିଙ୍କୁ ରାଫାଲ୍‌, ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡରେ ଟାର୍ଗେଟ

ମୋଦିଙ୍କୁ ରାଫାଲ୍‌, ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡରେ ଟାର୍ଗେଟ

ଭବାନୀପାଟଣା/ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୭ା୨:ଗତମାସ ୨୫ ତାରିଖରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ।

ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକରେ ଗାଈ ଖାଉଛନ୍‌ ଛତୁଆ ଘଟନା: ତଲୁ ଉପର ତକ୍‌ ସାମିଲ ଥିବାର ଅଭିଯୋଗ୍‌

ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକରେ ଗାଈ ଖାଉଛନ୍‌ ଛତୁଆ ଘଟନା: ତଲୁ ଉପର ତକ୍‌ ସାମିଲ ଥିବାର ଅଭିଯୋଗ୍‌

ସମ୍ବଲପୁର,୭।୨(ବ୍ୟୁରୋ):  ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକରେ ଗରଭିନି, ପିଲାତି ମହିଲା ଆର ୧ରୁ ୬ ବଛର୍‌ର ପିଲାମାନକୁ ଛତୁଆ ବଁଟାଯାଉଛେ। ପିଲା ଆର ମା’ର ସୁଆସ୍‌ତିଅକେ ଧିଆନ୍‌ ଦେଇ ସରକାର ଇ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଏଦ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌।

ଗରିବ ହେବାରଟା ଦୋଷ୍‌ ନୁହେ:  କମେଇ ଖାଏବାର ଇଛା ଥିତ୍ବାର ଦରକାର

ଗରିବ ହେବାରଟା ଦୋଷ୍‌ ନୁହେ: କମେଇ ଖାଏବାର ଇଛା ଥିତ୍ବାର ଦରକାର

ଅତାବିରା,୭।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ):  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା କେଉଟିପାଲି ଗଁାର କୈଳାଶ ମହାନନ୍ଦ(୪୦)। ପରିବାର କହେଲେ ମାଏକିନା, ପୁଓ ଝି’କେ ନେଇ ତାକର ସୁଖର ସଁସାର। ଜମିବାଡ଼ି ବଲି କିଛିନାଇଁ, ପରିବାରଟା ନିହାତି ଗରିବ୍‌। ହେଲେ ସେ ନିଜେ ଗରିବ୍‌ ହେବାରଟାକେ କେଭେ ଦୋଷ୍‌ ନାଇଁ ଦେଇ।

ହଜିଯାଉଛି ବାଉଁଶ ତିଆରି ଜିନିଷ, ଭୋକ ଉପାସରେ ୫୦ ପରିବାର

ହଜିଯାଉଛି ବାଉଁଶ ତିଆରି ଜିନିଷ, ଭୋକ ଉପାସରେ ୫୦ ପରିବାର

ବାଲିଶଙ୍କରା, ୭ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ ବାଲିଶଙ୍କରା ବ୍ଲକ ଶାଗବାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଶାଗବାହାଲ ତୁରୀପଡ଼ାଠାରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ରହିଆସୁଛନ୍ତି ତୁରୀ ସମ୍ପଦ୍ରାୟର ୫୦ ପରିବାର। ସେମାନେ ବାଉଁଶରେ ବିଭିନ୍ନ ଘର ଉପକରଣ ଜିନିଷ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଗାଁ, ବଜାରରେ ବିକି ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷ କରନ୍ତି। 

ରାଜେନ୍ଦ୍ର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜାତୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର : ବିଶ୍ୱ ଇତିହାସରେ ବୁଦ୍ଧ ହିଁ ସମତାର ଉଦ୍‌ଘୋଷକ

ରାଜେନ୍ଦ୍ର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜାତୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର : ବିଶ୍ୱ ଇତିହାସରେ ବୁଦ୍ଧ ହିଁ ସମତାର ଉଦ୍‌ଘୋଷକ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୭ା୨: ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ହେଉଛନ୍ତି ଜ୍ଞାନ, କରୁଣା ଓ ସମତାର ଉଦ୍‌ଘୋଷକ ା ମଣିଷ ସଭ୍ୟତାଟି ଅନେକ ବିସମତା, ବିସଙ୍ଗତିି,  ବିଭେଦ, କୁସଂସ୍କାର, ଶୋଷଣ ଓ ବ୍ୟଭିଚାର ଦେଇ ଗତି କରିଛି ା ବିଭିନ୍ନ ସମାଜରେ ବିଭିନ୍ନ ରକମର କୁସଂସ୍କାର ଓ ପ୍ରଥା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି ା

ସହରର ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ମିଳୁନି

ସହରର ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ମିଳୁନି

ସୋନପୁର, ୭।୨(ନି.ପ୍ର.): ସହରାଞ୍ଚଳର ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଆଉ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯିବ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଜମିର ଅଧିକାର ମିଳିବ। ଏଭଳି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ଏଥିପାଇଁ ସର୍ଭେ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।  ହେଲେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣେ ବି ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ମିଳିନି।

ପୁଣି ମୋଦି, ନବୀନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ରାହୁଲ

ପୁଣି ମୋଦି, ନବୀନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ରାହୁଲ

ଭବାନୀପାଟଣା,୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.):କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଭବାନୀପାଟଣାଠାରେ ଆୟୋଜିତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇ ସେ କେନ୍ଦ୍ରର ରାଫେଲ୍‌ ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନୀତି କଥା ଉଠାଇ ଜୋରଦାର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ା ଚୌକିଦାରଙ୍କ ହାତରେ ନବୀନଙ୍କ ରିମୋଟ ବୋଲି ସେ ପୁଣି ଥରେ କହିଛନ୍ତି ା ଓଡ଼ିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୃଷିଋଣ ଛାଡ ହେବ ବୋଲି ସେ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ା    

 କୋଇଲା ଖଣି ମୁଖ୍ୟ ସିଭିଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

କୋଇଲା ଖଣି ମୁଖ୍ୟ ସିଭିଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା,୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବ୍ରଜରାଜନଗର ଥାନା ଇବ୍‌ଭେଲି କୋଇଲା ଖଣିର ମୁଖ୍ୟ ସିଭିଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର କୌଶଲ୍ୟ କୁମାର(୫୩) ନିଜ ଅଫିସ ଚାମ୍ବରରେ ବୁଧବାର ରଶି ଲଗାଇ  ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

 ରାମଲୀଳା ଦେଖି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା:  ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ରାମଲୀଳା ଦେଖି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଭେଡ଼େନ,୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବରଗଡ଼ ଜିଲା କୁତପାଲି ତାଲଧାଡ଼ି ବୁଲାଣିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିଚିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଧନଞ୍ଜୟ ମେହେରଙ୍କ ପୁତ୍ର ରଞ୍ଜିତ (୨୩)। ଗୁରୁତର  ହେଲେ ବଳରାମ ଝାଙ୍କର। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସତ୍ତ୍ବେ ମିଳିଲାନି ଘର: ପର ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛନ୍ତି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସୁନୀତା

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସତ୍ତ୍ବେ ମିଳିଲାନି ଘର: ପର ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛନ୍ତି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସୁନୀତା

ଅମରପାଲି, ୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଟସମଲାଇ ଗ୍ରାମରେ ପକ୍କାଘର ଖଣ୍ଡେ ନ ପାଇବାରୁ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପର ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ବାପଛେଉଣ୍ଡ ସୁନିତା ମନ୍ତ୍ରା  ମୂକ ଓ ବଧିର। 

ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ପାତାଳି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ପାତାଳି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଟସମଲାଇସ୍ଥିତ ଐତିହ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ପାତାଳି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ପାତାଳି ମହୋତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

୨୨ ବର୍ଷ ହେଲା କୁଡିଆଘରେ ଚାଲିଛି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର: ଆଦିବାସୀ ଇଲାକାରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି ସେବା ଠପ

୨୨ ବର୍ଷ ହେଲା କୁଡିଆଘରେ ଚାଲିଛି ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର: ଆଦିବାସୀ ଇଲାକାରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି ସେବା ଠପ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୬ା୨- ସରକାର ସବୁବେଳେ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିବା ନେଇ କହୁଥିବାବେଳେ ନୂଆପଡା ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଉପାନ୍ତ ତଥା ଆଦିବାସୀ ଇଲାକାରେ ଏଥିରେ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ହେଉଥିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି ।