ସମ୍ବଲପୁର

ବିବାହର ୫ ଦିନ ପୂରିନି : ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହ କରାଇଲେ ସ୍ବାମୀ

ବିବାହର ୫ ଦିନ ପୂରିନି : ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହ କରାଇଲେ ସ୍ବାମୀ

ବଡ଼ଗଁ।,୧୨।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପ୍ରେମରୁ ପ୍ରତାରଣା, ହତ୍ୟା, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଚାଲିଛି। ଏହି ପ୍ରେମକୁ ନେଇ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗଁ। ଥାନା ଅଧୀନ ପାମରା ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ସପ୍ତାହ ତଳେ ବାହା ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରାଇଛନ୍ତି। ଯୁବକଜଣକ ଯେଉଁ ବେଦିରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲେ ସେହି ବେଦିରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ରାତିରେ ଘର ଭିତରକୁ ବୋତଲବୋମା ମାଡ଼: ପରିବାର ନିପାତ ଲାଗି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର

ରାତିରେ ଘର ଭିତରକୁ ବୋତଲବୋମା ମାଡ଼: ପରିବାର ନିପାତ ଲାଗି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର

ବୌଦ୍ଧ/ପୁରୁଣାକଟକ ,୧୧।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଏକ ପରିବାରର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାରିଦେବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ରାତିରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ବୋତଲବୋମା ମାଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଏଥିରେ ଗୃହକର୍ତ୍ତା ନିଜର ଦୁଇ ଆଖି ଓ ଗୋଟିଏ ହାତପାପୁଲି ହରାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଥିବାରୁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ପରିବାରର ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପାଇଛି। ସେମାନେ ଏଥିରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ବୀରନସିଂହପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କରଡି ଗ୍ରାମରେ ଏହିଭଳି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଘଟଣାରେ ବ୍ୟବହୃତ ବୋତଲ ବୋମା ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ତଥ୍ୟ ପାଇନାହିଁ।

ସାଲେଗ୍ରାମଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଇଂ. ପ୍ରିୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ ହାତ ବଢାଇଲେ

ସାଲେଗ୍ରାମଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଇଂ. ପ୍ରିୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ ହାତ ବଢାଇଲେ

ଧମା, ୧୧ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ହୁମା ଗ୍ରାମର ୧ନଂ. ୱାର୍ଡ ନିବାସୀ ସାଲେଗ୍ରାମ ରନବିଡା (୪୨)ଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସହାୟତାର ହାତ ଲମ୍ବୁଛି। ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ଟଙ୍କା ବାଧକ ନେଇ ୬ ତାରିଖ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏହା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ନଜରକୁ ଆସିଥିଲା। ଏଣୁ ୭ ତାରିଖ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆ ଯାଇଛି। ଏବେ କିନ୍ତୁ ରାଜଧାନୀରୁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜୟଦେବ ବିହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଯୁବ ସଫ୍ଟୱେର ଇଞ୍ଜିନିୟର ପ୍ରିୟରଞ୍ଜନ ସାହୁ ୬ ତାରିଖ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଧରିତ୍ରୀ ସଂସ୍କରଣରୁ ସାଲେଗ୍ରାମଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ପଢିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମନ ବଳାଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ସେ ସାଲେଗ୍ରାମଙ୍କ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୧।୩: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବରପାଲି ବ୍ଲକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ରବିବାର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବରପାଲି ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ବରପାଲି ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୨ ବଖରା ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୧୨ ବଖରା ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ

ତଳଗାଁ,୧୧।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ପ୍ରଧାନ ସାହିରେ ଶନିବାର ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୯ଟି ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ୧୨ ବଖରା ଘର ସମେତ ପ୍ରାୟ ୨୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜଳିପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଘରଦ୍ୱାର ପୋଡି ବାସହରା ହୋଇପଡିଥିବା ୯ ଟି ପରିବାରର ୪୦ ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଦସ୍ୟ ଏବେ ହରଭଙ୍ଗା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି ।

ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା:୫ ଯୁବକ ଗିରଫ

ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା:୫ ଯୁବକ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ବିଜେପୁର, ୧୧।୩ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁରରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଗୁଡ୍ଡୁ ଓରଫ୍‌ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ସକାଳେ ୫ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ବିଜେପୁର ହରିଜନପଡ଼ାର କ୍ଷୀରେଶ୍ୱର ଓରଫ୍‌ ପଲଉ ମହାନନ୍ଦ(୨୯), ପିଣ୍ଟୁ ଓରଫ୍‌ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମହାନନ୍ଦ(୨୩), ତରଣୀ ମହାନନ୍ଦ(୩୦), ହେମନ୍ତ ଦୀପ୍‌(୪୦) ଏବଂ ବୁଲୁ ଓରଫ୍‌ ଲୋକନାଥ ଭୋସାଗର(୨୦)। ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପୁର ଥାନାରେ ଦଫା ୧୪୭/୧୪୮/୩୦୨/୧୪୯ରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୫୭/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଶନିବାର ସୋହେଲା କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସୋହେଲା ସବ୍‌ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଜେପୁର ଥାନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇ ପଦ୍ମପୁର ଏସ୍‌ଡ଼ିପିଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିବାହର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ବିଷ ପିଇଲେ ପ୍ରେମିକା ପ୍ରେମିକ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧୧।୩: ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ମାଗୁରବେଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁମିଆପାଲି ଗାଁରେ ପ୍ରେମିକା ପ୍ରେମିକ ଶନିବାର ରାତିରେ ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଚିପିଲିମା ପାଓ୍ବାର ଚ୍ୟାନେଲରେ ଅଜଣା ମୃତଦେହ

ଚିପିଲିମା ପାଓ୍ବାର ଚ୍ୟାନେଲରେ ଅଜଣା ମୃତଦେହ

ବୁର୍ଲା,୧୧।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବୁର୍ଲା ଥାନା ଅଧୀନ ଚିପିଲିମା ଜଳ ବିଦ୍ୟୁତ ପ୍ରକଳ୍ପସ୍ଥିତ ପାୱାର ଚ୍ୟାନେଲ ଫୋର ୱେରେ ରବିବାର ଏକ ମୃତଦେହ ଭାସୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟଲୋକେ ଦେଖିଥିଲେ। ଖବରପାଇ ଚିପିଲିମା ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତକ ଜଣେ ପୁରୁଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ମିଳିପାରି ନାହିଁ।

ବଢ଼ିଚାଲିଛି ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ସମସ୍ୟା

କୋକସରା, ୧୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ସମେତ କୋକସରା ବ୍ଲକରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ସମସ୍ୟା ବଢିଚାଲିଛି। ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ବିଫଳତା ଓ ପ୍ରଶାସନର ସ୍ଥାଣୁତା ହେତୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ଅଣାୟତ୍ତ ହେଉଛି ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

ଜହର ପାଲଟିଛି ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପାଣି: ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନାହିଁ

ଜହର ପାଲଟିଛି ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପାଣି: ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନାହିଁ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୦।୩- ଜହର ପାଲଟିଛି ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀର ପାଣି। ଏହି ପାଣିରେ ମିଶୁଛି ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ବିଷାକ୍ତ ଜଳ। ଏହାଦ୍ୱାରା ନଦୀର ମାଛ ମରୁଛନ୍ତି।

ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ପ୍ରକଳ୍ପ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୦।୩- ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ବିପୁଳ ବିଜୟ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୫ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି କ୍ରମରେ ସୋନପୁର ବିଧାୟକ ତଥା ଶିଳ୍ପ, ଗୃହନିର୍ମାଣ ଏବଂ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୂଜାରୀଙ୍କୁ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିଥିଲା।

ସୌଦି ଆରବକୁ ମହିଳା ଚାଲାଣ: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ସୌଦି ଆରବକୁ ମହିଳା ଚାଲାଣ: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୦।୩- ସୌଦି ଆରବକୁ ଯୁବତୀ, ମହିଳା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି ରଘୁନାଥପାଲି ଥାନା ପୋଲିସ। ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱଜିତ ଓରଫ ମୁନା ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ମୁନା ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟିକ୍ରିୟାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଆସିଥିଲେ।

 ଗୁଡ୍ଡୁ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଗୁଡ୍ଡୁ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୦।୩: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁରରେ ହୋଇଥିବା ଗୁଡ୍ଡୁ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବିଜେପୁର ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ନେଇ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା ବିଜେପୁର ଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାସକର ଦରମା ଛାଡିଲେ ଡାକ୍ତର ଶଙ୍କର  ରାମଚନ୍ଦାନୀ

ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାସକର ଦରମା ଛାଡିଲେ ଡାକ୍ତର ଶଙ୍କର ରାମଚନ୍ଦାନୀ

ସମ୍ବଲପୁର ୯।୩ (ବ୍ୟୁରୋ) ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆଉ ଅନ୍ୟ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ହୋଇ ଆସୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଶଙ୍କର ରାମଚନ୍ଦାନୀ ଏବେ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ। ବରଗଡ ଜିଲା ସୋହେଲା ମେଡିକାଲରୁ ଆସି ଏବେ ସେ ବୁର୍ଲା ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାରିଶ୍ରମିକ ବା ଦରମା ୬୮ ହଜାର ଟଙ୍କାକୁ ସେ ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଛାଡିଛନ୍ତି।

ମିଳିଲାନି ରାଶନକାର୍ଡ, ଆଖିବୁଜିଲେ ତ୍ରିନାଥ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି। ହେଲେ ମୂଲଲାଗି ବଞ୍ଚୁଥିବା ଅନେକ ପରିବାର ବି ରାଶନକାର୍ଡ ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ପଞ୍ଚାୟତଠୁ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଯାଏ ଦୌଡ଼ି ନୟାନ୍ତ ହେଲା ପରେ ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜିଦେଉଛନ୍ତି। ଏହିପରି ଏକ

ନାହିଁ ରାଶନ କାର୍ଡ,  ମିଳୁନି ଭତ୍ତା: ଚର୍ଚ୍ଚ ବାରଣ୍ଡାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧ

ନାହିଁ ରାଶନ କାର୍ଡ, ମିଳୁନି ଭତ୍ତା: ଚର୍ଚ୍ଚ ବାରଣ୍ଡାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧ

ଲୋଇସିଂହା, ୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ପନେସରା ଗାଁର ଈଶ୍ୱର ନନ୍ଦ (୬୫)। ନିଜର ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ନ ଥିବାରୁ ଗାଁ ଚର୍ଜ ବାରଣ୍ଡରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି ସେ। ପରହାତ ଟେକା ଖାଦ୍ୟରେ ଦିନ ବିତୁଛି। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଯେମିତି ଅପହଞ୍ଚ ହୋଇ ରହିଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ୍‌ରୁ ବାହାରୁଛି ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର

ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ୍‌ରୁ ବାହାରୁଛି ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୯।୩- ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ବାହାରୁଛି ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର। ସେମାନେ ଏହି ନିଶା ସେବନ କରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏହାର କରାଳ ଛାୟା ସେମାନଙ୍କୁ ଗ୍ରାସ କରୁଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କଠାରୁ ମାସିକିଆ ବଟି ନେଇ ମୁହଁ ଚୁପ ରଖୁଛି। ଫଳରେ ନିଶା ବେପାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଡେଣା

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାହା ହେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ, କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଧରି ଥାନାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାମୀ

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାହା ହେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ, କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଧରି ଥାନାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ବାମୀ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୯।୩- ଜଣେ ଯୁବକ ଦୁଇଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଅପ୍ରୀତିକର ଘଟଣା ମନରୁ ନ ଯାଉଣୁ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଘଟଣା ଷ୍ଟିଲ୍‌ ସିଟିରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ବାହାଘରରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ

ସମାଜସେବୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ସମାଜସେବୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୯।୩: ବରଗଡ ଜିଲା ବିଜେପୁରଠାରେ ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ବିଜେପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଗୁଡ୍ଡୁ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ମାଇନର କେନାଲ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

କୋକସରା,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ଓ ଜୟପାଟଣା ସୀମାରେ ଥିବା ରଣମାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ମୋତେଲଗୁଡାଠାରୁ ଅରେବେଡା ସଂଯୋଗ କରିଥିବା ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ମାଇନର କେନାଲ ମୋତେଲଗୁଡା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଭୁଶୁଡ଼ି ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଫଳରେ ୨୦ଏକର ଚାଷ ଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି। ଚାଷ ସମୟରେ କେନାଲ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ଘଟଣା ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇ ଦେଇଛି। ତୁରନ୍ତ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମରାମତି କରିବାକୁ ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ସମାନ ଜାଗାରେ ସବୁବର୍ଷ କେନାଲ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଊଠିଛି ବୋଲି ଚାଷୀମାନେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସୌମ୍ୟ

ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସୌମ୍ୟ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୮।୩- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା ପଛର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ଏଯାଏଁ ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୩ ଦିନ ବିତିଛି। ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସ୍‌ପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଏକ ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କ୍‌ ମିଳିଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଉକ୍ତ ପ୍ରେମଲିଙ୍କ୍‌ ରିମା ନଁ। ସୌମ୍ୟଙ୍କର ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ଏବେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପରିବାର ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଛି। ସୌମ୍ୟଶେଖର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ କୁଆଡେ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ସହକର୍ମୀ ଜଣକ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଝିଅଟି ନିଜ ଆଡୁ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପ୍ରାୟ ୨ବର୍ଷ ତଳର କଥା ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି।

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳୁନି ଚିକିତ୍ସା

ଜମନକିରା, ୭।୩ ( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ବ୍ଲକ୍‌ ଫାଶିମାଲ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଗତ ଦେଢ଼ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ହେବ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅଭାବ ଥିବାରୁ ରୋଗୀ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି।

ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ

ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ

ସୋନପୁର,୭।୩(ନି.ପ୍ର.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ କେନଝରିଆପାଲି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଡିଏସ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଚାଉଳ, ଗହମ ଓ କିରୋସିନ ହଡ଼ପ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସମ୍ପୃକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ହିତାଧିକାରୀ।

ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ନୋଡାଲ କମିଶନର

ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ନୋଡାଲ କମିଶନର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୭।୩- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ତଥା ନୂଆପଡା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ନୋଡାଲ କମିଶନର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତ କରି ରାଜଧାନୀକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ।