ସମ୍ବଲପୁର

କାର ଗ୍ଲାସ ଭାଙ୍ଗି ୩ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

କାର ଗ୍ଲାସ ଭାଙ୍ଗି ୩ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ, ୨୪।୧୨: ଝାରସଗୁଡା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସାମ୍ନାରୁ ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ କାର ଗ୍ଲାସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଘର ଭାଂଗବାର ୬ ମାସ ବିତଲା, ପଡ଼ିଶା ଘରେ ଅଶ୍‌ରେ ନେଇଛନ୍‌ କୁଟୁମ ବସିଆ

ଘର ଭାଂଗବାର ୬ ମାସ ବିତଲା, ପଡ଼ିଶା ଘରେ ଅଶ୍‌ରେ ନେଇଛନ୍‌ କୁଟୁମ ବସିଆ

ଅତାବିରା, ୨୪।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ)-  ଆଏଜକେ ୬ ମାସ ତଲେ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଝରି ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଂଗି ଗଲାରୁ ଗୁଟେ ପରିବାରର ୭ ଝନ୍‌ ବେସାହାରା ହେଇଯାଇଛନ୍‌। ଏହେଦେ କୁଟୁମ୍‌ ବସିଆ ସେମାନେ ପଡ଼ିଶା ଘରେ ଆଶ୍‌ରେ ନେଇ ରହୁଛନ୍‌।

ବାରକୋଟ ଓ ଦେବଗଡରେ ବିଜେଡିର ୱାର୍ଡ କମିଟି କର୍ମଶାଳା

ବାରକୋଟ ଓ ଦେବଗଡରେ ବିଜେଡିର ୱାର୍ଡ କମିଟି କର୍ମଶାଳା

ଦେବଗଡ,୨୪।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର) -ଜିଲାର ବାରକୋଟ ବ୍ଲକ ଜୋନ ୧ ଓ ୨, ଦେବଗଡ ସହରର ସାନ ଶୁଳିଆପଦାଠାରେ ଜିଲା ବିଜେଡି ତରଫରୁ ୱାର୍ଡ କମିଟି କର୍ମଶାଳା ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସମିଆର ସଂଗେ ହଜି ଯାଉଛେ ରିକ୍‌ସା

ସମିଆର ସଂଗେ ହଜି ଯାଉଛେ ରିକ୍‌ସା

ଜାମଟିକ୍ରା, ୨୪।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଦିନ୍‌ଥିଲା ଅତାବିରା ସହରର ରାଜ୍‌ ରାସ୍‌ତାରେ ଗଡ଼ୁଥିଲା ଶତାଥିକ୍‌ ରିକ୍‌ସା। ସହରର ତଲି ଅଂଚଲରେ ବାସକରୁଥିବାର ଗରିବ୍‌ଦୁଖି ଲୋକ୍‌ମାନେ ରିକ୍‌ସା ଚଲେଇ ତାକର କୁଟୁମ୍‌ ପୁଷୁଥିଲେ। 

ଆନ୍ଧ୍ରରେ ବନ୍ଧା ପଡିଥିବା ୫ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ

ଆନ୍ଧ୍ରରେ ବନ୍ଧା ପଡିଥିବା ୫ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୨୪।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଜୟନଗରମ୍‌ଠାରେ ଏକ ଇଟାଭାଟିରେ ନିୟୋଜିତ  ହୋଇ ବନ୍ଧାପଡିଥିବା ୫ ଶ୍ରମିକ ସେହି ରାଜ୍ୟର ଆନ୍ତଃ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ ସୁରକ୍ଷା ସେଲ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର ପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ  ଫେରିଛନ୍ତି। 

ନାବାଲିକ୍‌ ଝି’ର ଉପରେ ଘରର ବୋଝ୍‌, ଦୟନୀୟ ଅବସ୍‌ତାରେ ପରିବାର

ନାବାଲିକ୍‌ ଝି’ର ଉପରେ ଘରର ବୋଝ୍‌, ଦୟନୀୟ ଅବସ୍‌ତାରେ ପରିବାର

ଲାଠୋର, ୨୪ା୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ): ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ସୁନାବେଡା ପାସର ସସେଙ୍ଗ ଗାଁର ତୁଲସେ ମାଝୀକଁର ସାନପୁଓ ଗଣେଶ ଆର ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା କୋମନା ବ୍ଲକ୍‌ ମାଲିମୁଡା ଗାଁର ଉଦେସିଂ ମାଝୀକର ତୁରତୀଅ ଝି’ ବାସନ୍ତି ଉଦ୍‌ଲିଆ ବିହା ହେଇ ଘର ଛାଡିଦେଇଥିଲେ। 

ଲୁତୁରପଙ୍କ କ୍ରିକେଟ:ସୋନପୁରକୁ ହରାଇ ରାୟପୁର ସେମିରେ

ଲୁତୁରପଙ୍କ କ୍ରିକେଟ:ସୋନପୁରକୁ ହରାଇ ରାୟପୁର ସେମିରେ

ଅମରପାଲି, ୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଲୁତୁରପଙ୍କସ୍ଥିତ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା ୨୩ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଜୟଜଗନ୍ନାଥ ଲୁତୁରପଙ୍କ କ୍ରିକେଟ କପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ରବିବାର ଏସଡିସିଏ ସୋନପୁରକୁ ହରାଇ ବିବି ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ରାୟପୁର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଦିବସର ମ୍ୟାଚ ଟି-୨୦ ଓ ଟି-୧୦ ଫର୍ମାଟରେ ହୋଇଥିଲା। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ ମହୋତ୍ସବ: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲାର ୫ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ ମହୋତ୍ସବ: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲାର ୫ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ବେଲପାହାଡ଼,୨୩ା୧୨(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲାର ୫ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଆମ୍ବେଡକର ପଡାରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ପୋଲିସ ମୁତୟନ, ୫ ଗିରଫ

ଆମ୍ବେଡକର ପଡାରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ: ପୋଲିସ ମୁତୟନ, ୫ ଗିରଫ

ସୋନପୁର,୨୩।୧୨(ନି.ପ୍ର.): ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ସୋନପୁର ସହର ଆମ୍ବେଡକର ପଡାର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶନିବାର ସଂଘର୍ଷ ଘଟିଥିଲା। ଘର ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିଲା।

ଭଲ ପାଠ ସହ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷା ଜରୁରୀ

ଭଲ ପାଠ ସହ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷା ଜରୁରୀ

ସୋନପୁର,୨୩।୧୨(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀ ବିହାରସ୍ଥିତ ବିଶ୍ୱଭାରତୀ ଚିନ୍ତନ ଶିକ୍ଷା ନିକେତନର ଦୁଇଦିନିଆ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଝରାମଲୀ-୨୦୧୮ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜାନୁୟାରୀ ୧୧ରୁ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା: କଳାକାରଙ୍କ ରିହର୍ସାଲ ଆରମ୍ଭ

ଜାନୁୟାରୀ ୧୧ରୁ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା: କଳାକାରଙ୍କ ରିହର୍ସାଲ ଆରମ୍ଭ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୧୨: ବୃହତ୍‌ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ଜାନୁୟାରୀ ୧୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ।  ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା  ୭୦ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରୁଥିବାରୁ  ମହୋତ୍ସବକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି । 

ଛାତ୍ର ଜୀବନରେ ଶିକ୍ଷା ଅଭୁଲା ହୋଇ ରହେ

ଛାତ୍ର ଜୀବନରେ ଶିକ୍ଷା ଅଭୁଲା ହୋଇ ରହେ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୩ା୧୨: ବଲାଙ୍ଗୀର ସେଞ୍ଚୁରିଆନ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ୍‌ର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ଅନୁଷ୍ଠାନ ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ଅତିଥିଭାବେ ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସର୍ଜରୀ ବିଭାଗର ପ୍ରଫେସର ଡା ଭଞ୍ଜନ ମେହେର ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ସଂସ୍କାର  ଶିକ୍ଷାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣତା ଆଣିଥାଏ

ସଂସ୍କାର ଶିକ୍ଷାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣତା ଆଣିଥାଏ

 ଉଲୁଣ୍ଡା, ୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ଝାରବାହାଲି ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ତୃତୀୟ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଔଷଧ ଶିଳ୍ପରେ ବିଦେଶୀ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ

ଔଷଧ ଶିଳ୍ପରେ ବିଦେଶୀ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୩ା୧୨: ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ଓଡିଶା ସେଲ୍‌ସ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭ ୟୁନିୟନ୍‌ (ଓଶ୍ରୁ)ର ୩୪ତମ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୩୦ଟି ଜିଲା ଓଶ୍ରୁ ଶାଖା ପ୍ରତିନିଧି ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଲୁତୁରପଙ୍କ କ୍ରିକେଟ: ଲୁତୁରପଙ୍କକୁ ହରାଇ ସୋନପୁର ବିଜୟୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଲୁତୁରପଙ୍କ କ୍ରିକେଟ: ଲୁତୁରପଙ୍କକୁ ହରାଇ ସୋନପୁର ବିଜୟୀ

ଅମରପାଲି, ୨୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଲୁତୁରପଙ୍କସ୍ଥିତ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡିଆରେ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ସ୍ପୋର୍ଟସ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ହେଉଥିବା ୨୩ତମ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଲୁତୁରପଙ୍କ କ୍ରିକେଟ କପ୍‌ର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଆୟୋଜକ ଲୁତୁରପଙ୍କକୁ ହରାଇ ଏସଡିସିଏ ସୋନପୁର ବିଜୟୀ ହୋଇଛି।

ତୋର୍ରା ହାଇସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିିକ ଉତ୍ସବ: ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାକୁ ଉନ୍ମୋଚିତ କରିଥାଏ

ତୋର୍ରା ହାଇସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିିକ ଉତ୍ସବ: ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାକୁ ଉନ୍ମୋଚିତ କରିଥାଏ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୨ା୧୨  :ସ୍ଥାନୀୟ ତୋର୍ରା ସରକାରୀ ଉନ୍ନୀତ ହାଇସ୍କୁଲରେ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଦେବଗଡ଼, ୨୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ତିଲେଇବଣୀ ବ୍ଲକ ହାଦମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ନାଏକ(୫୮)। 

ପେଥାଇ ଉତାରୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ହାଡ଼ଭଂଗା ଶୀତ୍‌

ପେଥାଇ ଉତାରୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ହାଡ଼ଭଂଗା ଶୀତ୍‌

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରା ରାଏଜ୍‌ ଏହେଦେ ଶୀତରେ ଥରୁଛେ। ୨୨ ତାରିଖ୍‌ ବେଲକେ ଭବାନୀପାଟଣା ସହର ସମେତ ଜିଲାରେ ହାଡ଼ଭଂଗା ଶୀତ ହେବା ବଲି ପାନିପାଗ ବିଭାଗ ଆକଲନ୍‌ କରିଛେ। ଦିନାକେତେ ହେଲା ମେଘୁଆ ପାଗ୍‌ଟା ରାସ୍‌ତା ତରେ ବାସ କରୁଥିବାର ଲୋକ୍‌ ଆର ଥୁ.ରାମପୁର, ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼, ମ.ରାମପୁର, କୋକସରା, ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଲେଖେଁ ପାହାଡିଆ ଅଂଚଲରେ ରହୁଥିବାର ଲୁକ୍‌କର ଉପରେ ବଡ଼ଭାରି ପରଭାବ ପକେଇଛେ। 

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହେଲେବି ସକ୍ଷମ: ହାରମାନିଛେ ବଏସ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହେଲେବି ସକ୍ଷମ: ହାରମାନିଛେ ବଏସ

ଅତାବିରା, ୨୨।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ୍‌ ମାନପୁର ପଁଚେତ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗଁର ମୂଲବାସି ବୁରୁଧ୍‌ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ କୁମ୍ଭାର(୬୫)। ପୁଓ ସନ୍ତୋଷ କୁମ୍ଭାର ତାକର କୁଟୁମ ସଂଗେ ଇଚ୍ଛାପୁରରେ ଗୁଟେ ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା କୁରିଆରେ ରହୁଛନ୍‌। 

ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବ: ଖଳାରେ ଗଜା ହେଲା ଧାନ

ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବ: ଖଳାରେ ଗଜା ହେଲା ଧାନ

ଲୋଇସିଂହା,୨୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)

ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବରେ ୩ଦିନର ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକରେ ଖରିଫ ଅମଳ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ହୋଇଛି ା ଦୁଇଦିନ ଧରି ବ୍ଲକର କୃଷି ଓ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ପୃଥକ ଭାବେ  ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ସରିଛି ା

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିୟନ ଧର୍ମଘଟ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିୟନ ଧର୍ମଘଟ

ସୋନପୁର,୨୧।୧୨(ନି.ପ୍ର.): ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫିସର୍ସ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହିକ୍ରମରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାରେ ପ୍ରାୟ ୩୪ଜଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫିସର୍ସମାନେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ।

ସୁଜନ ନାଗ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ : ସେମିରେ ସୋନପୁର ରୟାଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ

ସୁଜନ ନାଗ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ : ସେମିରେ ସୋନପୁର ରୟାଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ

ସୋନପୁର,୨୧।୧୨(ନି.ପ୍ର.): ସୋନପୁର ରୟାଲ ପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୭ମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସୁଜନ ନାଗ ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶୁକ୍ରବାର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆୟୋଜକ ସୋନପୁର ରୟାଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। 

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ୯୦ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ହାଟ

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ୯୦ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ହାଟ

ଲାଠୋର,୨୧।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ) :ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଲାଠୋରଠାରେ ଥିବା ୯୦ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ଏବେ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟଦେଇ ଗତି କରୁଛି। 

 ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ ଆତ୍ମରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର

ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ ଆତ୍ମରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର

ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା, ୨୧।୧୨୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚାଲିଥିବା  ଆତ୍ମରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।