ସମ୍ବଲପୁର

ଆର୍‌ଡି, ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ବିଭାଗରେ ଦୁରନୀତିର ଚେର : ଫସକା କାମ୍‌କେ ବିରୋଧ କଲେ ୨ ଗଁ।ବାସୀ

ଆର୍‌ଡି, ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ବିଭାଗରେ ଦୁରନୀତିର ଚେର : ଫସକା କାମ୍‌କେ ବିରୋଧ କଲେ ୨ ଗଁ।ବାସୀ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼,୧୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାର ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଆର ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ନିଜର ଠିକାଦାର ପୁଷା ନୀତିର ଲାଗି ରାଏଜେ ବଦନାମ ହେଇକରି ଅଛନ୍‌। ଇଆଡ଼େ ଲୋକ୍‌ ଯେତେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବି ଠିକାଦାରମାନକୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧ୍‌କାରୀମାନେ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍‌। ହେଲେ ଏହେଦେ ଲୁକ୍‌କର ଅସନ୍‌ତୋଷର ଶିକାର ହେଉଛନ୍‌ ଇ ଦୁରନୀତିଖୋର ଅଧ୍‌କାରୀମାନେ। କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକର ମଧୁପୁର ଗଁାରେ ୨ଟା ଜାଗାରେ ରାସ୍‌ତା ଆର ଗାଡଓ୍ବାଲ କାମ୍‌ ଚାଲିଛେ। ହେଲେ କାମ୍‌ ଅତି ହଲ୍‌କା ହେଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରି ଗଁାବାସୀ କାମ୍‌ ବଁଦ୍‌ କରିଦେଇଛନ୍‌। 

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କଲା ପରଶାସନ

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କଲା ପରଶାସନ

ଲୋଇସିଂହା,୧୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ଯୋଗୀସର୍ଡା ପଁଚେତ ସଦର ଗଁାର ରଘୁନାଥ ମିଶ୍ର(୬୧)। ସେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍‌ତାରେ ଅସାହା ହେଇ ଗୁଟେ କୁରିଆରେ ପଡ଼ି ରହିଥିଲେ। ଇ ବାବ୍‌ଦେ ଧରିତ୍ରୀରେ ଗଲା ଡିସେମ୍ବର ୧୩,୧୪ ଆର ୧୫ ତାରିଖ୍‌ରେ ଲାଗ୍‌ ଲଗ୍‌ ତିନ୍‌ଟା ଖବର ବାହାରିଥିଲା। ହେଲେ ସେ ଆଏଜ୍‌ତକ୍‌ ପୂରାପୂରି ଠିକ୍‌ ନାଇଁ ହେଇପାରି। ହେଲେ ତାହାକୁ ଖାଏଦ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ଆର ଆବାସ ଯୋଜ୍‌ନାରେ ଥାନୀୟ ବ୍ଲକ ପରଶାସନ ସାମିଲ କରିଛେ। 

ରବି ଆଣ୍ଡ ଅନାଦି ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:    ୟୁନାଇଟେଡ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ବରଗଡ ବିଜୟୀ

ରବି ଆଣ୍ଡ ଅନାଦି ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ୟୁନାଇଟେଡ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ବରଗଡ ବିଜୟୀ

  ସୋନପୁର,୧୧।୨(ନି.ପ୍ର.): ଓଡିଶାର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ତଥା ସମ୍ମାନଜନକ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଭାବେ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଅଲ ଓଡିଶା ରବି ଆଣ୍ଡ ଅନାଦି ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୧୩ତମ ସଂସ୍କରଣ ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

ପାତାଳି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ରୋପ ୱେ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଶିଳାନ୍ୟାସ

ପାତାଳି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ରୋପ ୱେ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଉଲୁଣ୍ଡା ୧୧ା୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ଅନ୍ୟତମ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ପାତାଳି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ଲାଗି ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛି ପ୍ରଶାସନ। ସୁଉଚ୍ଚ ତ୍ରିକୂଟ ପର୍ବତରେ ଥିବା ଐତିହାସିକ ଗଁାଗୁଡିକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସୁଷମ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ଦିନରୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ତରଫରୁ ଦାବି ହେଉଥିବା ରୋପ ୱେ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ସୋମବାର ଭୂମିପୂଜନ କରାଯାଇଛି। 

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ

ବେଦବ୍ୟାସ, ୧୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟିସିଆଇ ଛକରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁତ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ୧୪ ଚକିଆ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ଟ୍ରକ୍‌ ଲାଗି ଛିଣ୍ଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରକ୍‌ ଲାଗି ଛିଣ୍ଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୧।୨: ବରଗଡ଼ ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା ଉପର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସୋମବାର ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଲାଗି ଛିଣ୍ଡି ପଡ଼ିଛି । ତାର ଛିଣ୍ଡିବା ପରେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଖାକିରେ କଳଙ୍କ ଘଟଣା: ଏଏସଆଇ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

ଖାକିରେ କଳଙ୍କ ଘଟଣା: ଏଏସଆଇ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

ସୋହେଲା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବରଗଡ ଜିଲା ମେଲଛାମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ସୋହେଲା ଥାନାର ଏଏସଆଇ ବନମାଳୀ କୁଅଁରଙ୍କୁ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏସପି ମୁକେଶ କୁମାର ଭାମୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ଖାକିରେ କଳଙ୍କ:ଥାନା ପରିସରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ଖାକିରେ କଳଙ୍କ:ଥାନା ପରିସରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ସୋହେଲା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବରଗଡ ଜିଲା ମେଲଛାମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଦଶମଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ପରେ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସମେତ ସୋହେଲା ଥାନାର ଜଣେ ପୋଲିସ ଏଏସ୍‌ଆଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ନାଟକ ସମାଜର ଦର୍ପଣ

ନାଟକ ସମାଜର ଦର୍ପଣ

      ସୋନପୁର,୧୧।୨(ନି.ପ୍ର.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର ନାଟ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଭୀମଭୋଇ କଳାମଣ୍ଡପଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ବହୁ ଭାଷୀୟ ନାଟକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନାଟ୍‌ ମେଳା ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ନାଟକ ଦରମରା ରାବଣ। 

ମଉଲିକ୍‌ ସୁବିଧାରୁ ବଁଚିତ ମହିନାଲ, ତେତେଲପଡ଼ାବାସୀ

ମଉଲିକ୍‌ ସୁବିଧାରୁ ବଁଚିତ ମହିନାଲ, ତେତେଲପଡ଼ାବାସୀ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଭୂର୍ଟିଗଡ଼ ପଁଚେତ୍‌ର ମହିନାଲ ଆର ତେତେଲପଡ଼ା ଗାଁବାସୀ ଆଏଜ୍‌ ବି ମଉଲିକ୍‌ ସୁବିଧାନୁ ବଁଚିତ୍‌ ହେଇ ରହିଛନ୍‌। ୨୫ଟା ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ରହୁଥିବାର ଇ ଗାଁରେ ରାସ୍‌ତାଘାଟ, ସ୍କୁଲ, ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ନାଁଇଁନ। 

ସଚେତନତା ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ଘଟଣା ହ୍ରାସ ପାଇବ

ସଚେତନତା ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ଘଟଣା ହ୍ରାସ ପାଇବ

   ସୋନପୁର,୧୧।୨(ନି.ପ୍ର.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରେ ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଟାଉନ ହଲ ପରିସରରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆୟୋଜିତ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ଜିଲାପାଳ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜନସାଧାରଣ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ ହେଲେ ଦୁର୍ଘଟଣା ବହୁ ପରିମାଣରେ ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଶୈକ୍ଷିକ ପରିବେଶ ଭଲମଣିଷ ତିଆରି କରେ

ଶୈକ୍ଷିକ ପରିବେଶ ଭଲମଣିଷ ତିଆରି କରେ

 ଉଲୁଣ୍ଡା,  ୧୦ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଢେଇପଙ୍କ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ନବମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦର ସଭାପତି ଶ୍ରୀବନ୍ତ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ କୁମାର ପଣ୍ଡା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ସାରାବଙ୍ଗ ମଣ୍ଡିରେ ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ ତେଜୁଛି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସରେ ଧାନ ବସ୍ତା ଗଦା କରିବେ

ସାରାବଙ୍ଗ ମଣ୍ଡିରେ ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ ତେଜୁଛି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସରେ ଧାନ ବସ୍ତା ଗଦା କରିବେ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୦ା୨ - ଧାନ ଚାଷ କରିବାଠାରୁ ଧାନବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବେଶୀ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ସରକାର ସବୁବେଳେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଠିକ ସମୟରେ ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନାହିଁ।

ଅଭିଯୋଗକାରୀ ନିଜେ ଲୁଟେରା

ଅଭିଯୋଗକାରୀ ନିଜେ ଲୁଟେରା

ସଇଁତଲା, ୧୦ା୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁତଲା ଥାନା କୁମ୍ଭାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅର୍ନ୍ତଗତ ଡୁମେରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଗତ ୪ ତାରିଖ ଦିନ ୭୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ା ମାଇକ୍ରୋଫାଇନାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ଯତୀନ୍ଦ୍ର ନାଗ ୩ଜଣ ଲୁଟେରା  ତାଙ୍କଠାରୁ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ା 

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନାଟ୍‌ ମେଳା : ସଂଘର୍ଷମୟ ଜୀବନର ୩ଟି ପ୍ରତିଛବି

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନାଟ୍‌ ମେଳା : ସଂଘର୍ଷମୟ ଜୀବନର ୩ଟି ପ୍ରତିଛବି

 ସୋନପୁର, ୧୦।୨(ନି.ପ୍ର.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର ନାଟ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଭୀମଭୋଇ କଳାମଣ୍ଡପଠାରେ  ଚାଲିଥିବା ବହୁଭାଷୀୟ ନାଟକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନାଟ୍‌ ମେଳାର ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୩ଟି ନାଟକ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଶିବଲାଲ ସାଗରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଓ ନାଟ୍ୟକାର ଜୟବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ହିନ୍ଦୀ ନାଟକ ମଧ୍ୟାନ୍ତର ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା।

ଚଲକି କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ମୁରିବାହାଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ଚଲକି କପ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ମୁରିବାହାଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ଟିକ୍ରାପଡା/ମୁରିବାହାଲ, ୯ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ ଚଲକି ଗ୍ରାମରେ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଫୁଟବଲ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ୨୪ତମ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶନିବାର ଉତ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି 

ବଲାଙ୍ଗୀର-ନୂଆପଡା ରେଳ ଲାଇନ ନିର୍ମାଣ ଦାବି:ତେଜିଲା, ରେଳରୋକୋ

ବଲାଙ୍ଗୀର-ନୂଆପଡା ରେଳ ଲାଇନ ନିର୍ମାଣ ଦାବି:ତେଜିଲା, ରେଳରୋକୋ

ଲାଠୋର, ୯ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର-ନୂଆପଡା ଭାୟା ପାଟଣାଗଡ ରେଳ ଲାଇନ ନିର୍ମାଣ ଦାବିନେଇ ଶନିବାର ହରିଶଙ୍କର ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନଠାରେ ରେଳକୋକୋ କରାଯାଇଥିଲା। ପାଟଣାଗଡ ସିଟିଜେନ ଫୋରମ୍‌ ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।  

ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଅଶ୍ୱିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, କ୍ୟାନ୍‌ସର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲୁଣ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଅଶ୍ୱିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା, କ୍ୟାନ୍‌ସର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲୁଣ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

ସମ୍ବଲପୁର/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଭିମ୍‌ସାରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଅଶ୍ୱିନୀ ପୂଜାହାରୀ। ଲୁଣ ଚିକିତ୍ସାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଥିବା ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପୂଜାହାରୀ ଶନିବାର ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଇସ୍ତଫା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନ ଥିଲା ବୋଲି ସେ ଇସ୍ତଫାପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।  

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୯।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ନିୟମିତ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ ହେବ।  ଏ ନେଇ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏସ୍‌.କେ ଚୌହାନ ଶନିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦେଶର ୩ଟି ସ୍ଥାନ ଦିଲ୍ଲୀ, କୋଲକାତା ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ସ୍ପାଇସ ଜେଟ୍‌ ଉଡ଼ିବ।

ବଲାଙ୍ଗୀର-ନୂଆପଡ଼ା ରେଳଲାଇନ ଦାବିରେ ପାଟଣାଗଡ଼ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବଲାଙ୍ଗୀର-ନୂଆପଡ଼ା ରେଳଲାଇନ ଦାବିରେ ପାଟଣାଗଡ଼ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ପାଟଣାଗଡ଼,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର-ନୂଆପଡା ପାଟଣାଗଡ଼ ରେଳ ଲାଇନ ଦାବି ନେଇ ଶନିବାର ପାଟଣାଗଡ଼ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ସିରିଜ ଦୁର୍ଘଟଣା: ପଛକୁ ପଛ ପିଟିହେଲା ୧୧ ଗାଡ଼ି; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ସିରିଜ ଦୁର୍ଘଟଣା: ପଛକୁ ପଛ ପିଟିହେଲା ୧୧ ଗାଡ଼ି; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼/ବଣାଇଁ,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ/ସ୍ବ.ପ୍ର.):  ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାର କୁତ୍ରା ଥାନା ଗଡ଼ପୋଷ ଛକ ନିକଟରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଏକ ସିରିଜ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ୧୧ଟି ଗାଡ଼ି ପଛକୁ ପଛ ପିଟିହେବା ଯୋଗୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘନକୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

୫ଟି ମଣ୍ଡିରେ ୯୦ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ ପଡିଛି:ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା କାଳ ସାଜିଛି

୫ଟି ମଣ୍ଡିରେ ୯୦ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ ପଡିଛି:ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା କାଳ ସାଜିଛି

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୯ା୨ଚଳିତ ଖରିଫ ଋତୁରେ ଚାଷୀ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ଯାଏଁ ହଇରାଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାରେ ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା ହୋଇଥିବାରୁ ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେଇ ଧାନ ବସ୍ତା ସହ ନିଜେ ଭିଜି ମଣ୍ଡିରେ ଜଗି ରହିଛନ୍ତି । ଜିଲାର ୫ଟି ପ୍ରମୁଖ ମଣ୍ଡିରେ ୯୦ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଅର୍ଥାତ ୧ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ବସ୍ତା ଧାନ ପଡି ରହି ଥିବାବେଳେ ମିଲର୍ସଙ୍କ ମର୍ଜିରେ ଚାଷୀ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି । ଟାର୍ଗେଟ ସରିଯାଇଥିବା ବାହାନା ଦେଖାଇ ମିଲର୍ସ ଆସୁ ନ ଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଚାଷୀମାନେ ଦିନ ରାତି ଶୀତ ବର୍ଷାରେ ଜଗି ରହୁଛନ୍ତି ।

ରାସ୍‌ତା କାମ୍‌ ବଁଦ୍‌ କଲେ ଗଁ। ବାସୀ

ରାସ୍‌ତା କାମ୍‌ ବଁଦ୍‌ କଲେ ଗଁ। ବାସୀ

ମନମୁଣ୍ଡା, ୯।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ): ମନମୁଣ୍ଡା ଥାନା ମାଝିପଡ଼ା ପିଡବ୍ଲୁଡି ରାସ୍‌ତା କାମ୍‌ରେ ସୂଚ୍‌ନା ଫଲକ୍‌ ନାଇଁ ଲଗେଇ ଶୁକୁରବାର କାମ୍‌ କରାଯାଉଥିଲା। ଯେନ୍‌ଥିର ଲାଗି ଗଁାବାସୀ କାମ୍‌କେ ବିରୋଧ କରି ବଁଦ୍‌ କରି ଦେଇଛନ୍‌। 

ଅସ୍‌କୁରା ପରିବେଶରେ ଚାଲିଛେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ଅସ୍‌କୁରା ପରିବେଶରେ ଚାଲିଛେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ଜାମଟିକ୍ରା, ୯।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ବୁଗବୁଗା ପଁଚେତ୍‌ ଜାମଟିକ୍ରା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଟେ ଅସ୍‌କୁରା ପରିବେଶରେ ଚାଲିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। ଯେନ୍‌ଥିରଲାଗି ଅଭିଭାବକ ମହଲରେ ଅସନ୍‌ତୋଷ ପରକାଶ ପାଇଛେ।