ସମ୍ବଲପୁର

 ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌, ୨୫।୩: ବରଗଡ଼ ଲୋକ ସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ ସୋମବାର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । 

  ବିଜେଡି, ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋଳାକୋଳି

ବିଜେଡି, ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋଳାକୋଳି

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୫।୩: ବରଗଡ଼ ଲୋକ ସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସୋମବାର ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ।

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୫।୩: ବରଗଡ଼ ଲୋକ ସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସୋମବାର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ।

ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କେ.ଭି.

ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କେ.ଭି.

ପାଟଣାଗଡ଼,୨୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ ଟାରେ କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂଦେଓ ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। 

ବିଜେପୁର ଆସନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ  ଦାଖଲ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବିଜେପୁର ଆସନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ପଦ୍ମପୁର,୨୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଅନୀଲ ଆହତ

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଅନୀଲ ଆହତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୫ା୩ : ରାଉରକେଲା ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରୁଟକୁପିଢ଼ି-ଚିକଟଚଣ୍ଡୀ ଫରେଷ୍ଟ ରୋଡ୍‌ରେ ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଅନୀଲ ତିର୍କୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆଇଜିଏଚ୍‌୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଆଜି ବିଜେପୁରରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆଜି ବିଜେପୁରରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ସୋହେଲା,୨୫ା୩:ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବେ।

ସପନ ହେଇ ରହିଗଲା ଆବାସ ଘର  କିଡ଼୍‌ନୀ ବେମାରରେ ଆଏଁଖ୍‌ ମୁଜ୍‌ଲେ ଲାଲଧର

ସପନ ହେଇ ରହିଗଲା ଆବାସ ଘର କିଡ଼୍‌ନୀ ବେମାରରେ ଆଏଁଖ୍‌ ମୁଜ୍‌ଲେ ଲାଲଧର

ଖଡିଆଳ,୨୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଉଭଏ କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ ସରକାର ଗରିବ୍‌ ଦୁଖି, ନିଆଁସିମାନକର ଲାଗି ଅନେକ ଆବାସ ଯୋଜନା କାଯ୍‌କାରୀ କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ସରକାରକଁର ଇ ସବୁ ମହତ୍‌ ଯୋଜନା ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲାରେ ବାଟବନା ହେଉଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। 

ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ରୋହିତ

ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ରୋହିତ

ପଲମ, ୨୫ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):   କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ଘଣ୍ଟମାଲ ପଁଚେତ୍‌ର ତିଲେଇମାଲ ଗାଁର ରୋହିତ ବାଗ(୧୪)। ସେ ଜନମୁ ମୁକ ଆର ବେମାରିଆଟା। ରୋହିତକେ ୬ ବଛର ହେଲାବେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଡାକ୍‌ତରଖାନା ବୋର୍ଡ ତା.୧.୧.୨୦୧୦ରେ ୭୫ ପରତିଶତ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥିବାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେଇଥିଲା। 

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌  ଦମୟନ୍ତୀର ଚିନ୍‌ତାରେ ଘାରି ହେଉଛନ୍‌ ମା’ବାପ୍‌

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌ ଦମୟନ୍ତୀର ଚିନ୍‌ତାରେ ଘାରି ହେଉଛନ୍‌ ମା’ବାପ୍‌

କୋକସରା, ୨୫ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ବଡ଼ପୋଡ଼ାଗୁଡ଼ା ପଁଚେତ୍‌ର ତଲାଗାଁର ପବିତ୍ର ନାଏକ ଆର ଲୋଚନିକର ତୁରତିଅ ଝି’ ଦମୟନ୍ତୀ ନାଏକ(୨୦)।

ଦାଉ ସାଧୁଛେ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ୍‌   ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ ଘଇସାନ

ଦାଉ ସାଧୁଛେ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ୍‌ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ ଘଇସାନ

ବିନିକା,୨୫ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ବାଙ୍କିଘିର୍ଡ଼ି ପଁଚେତ୍‌ ସାରଙ୍ଗପାଲି ଗାଁ ର ମଛିନ୍ଦ୍ର ସୁନା(୭୦)। ଇ ବୁଢ଼ାକାଲେ ମଛିନ୍ଦ୍ର ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିବାର ମାଏକିନା ଘଇସାନ(୬୯) ଆର ଛାର୍‌ରି ଝି’ ସତ୍ୟଭାମା(୩୩)ର ବୋଝ୍‌ ଉଠଉଛନ୍‌। 

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

କୁତ୍ରା, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁତ୍ରାର ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ପାଖରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସଫରି ନାମକ ଏକ ଘରୋଇ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଅଳ୍ପକେ ଏକ ବଡଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବସଯାତ୍ରୀ ବଞ୍ଚିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବସ ରାଉରକେଲାରୁ କୁତ୍ରାକୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ କୁତ୍ରା ଚୁନିପଡା ଛକରେ ଥିବା ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ପାଖରେ ବସରେ ବସିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ପାଟି କରିଥିଲେ। 

କୋସଲି କବିତା ଆସର ପଲଶା ଫୁଲ

କୋସଲି କବିତା ଆସର ପଲଶା ଫୁଲ

 ସୋନପୁର,୨୪।୩(ନି.ପ୍ର): ସୋନପୁରର  ମହିଳା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସୁବର୍ଣ୍ଣା ନାରୀ ଜାଗରଣ କେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କୋସଲି କବିତା ଆସର ପଲଶା ଫୁଲ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ତାଲିମ ନେଲେ ୨ଶହ ପ୍ରିଜାଇଡିଂ, ପୁଲିଂ ଅଫିସର

ତାଲିମ ନେଲେ ୨ଶହ ପ୍ରିଜାଇଡିଂ, ପୁଲିଂ ଅଫିସର

ରେଢାଖୋଲ,୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିର ୨୪୭ଟି ପୁଲିଂ ବୁଥ୍‌ ଗୁଡିକରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଓ ଭିଭିପିଏଟିକୁ ଭୋଟରମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇ ସାରିଛି। ନିର୍ବାଚନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରିଜାଇଡିଂ ଅଫିସର ଓ ପୁଲିଂ ଅଫିସରମାନଙ୍କୁ ୨୩ ତାରିଖଠାରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି।

୫୦ ଏକର ଜମିରେ ଗୋରୁ ଚରିଗଲେ, ରବି ଚାଷ ମରିଗଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବୁ

୫୦ ଏକର ଜମିରେ ଗୋରୁ ଚରିଗଲେ, ରବି ଚାଷ ମରିଗଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବୁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୪ା୩: ସରକାର ସବୁବେଳେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ସକାଶେ କାମ କରୁଥିବା କହୁଥିବାବେଳେ ପ୍ରକୃତପକ୍ଷେ ଚାଷୀମାନେ ସେସବୁରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି । ଚାଷୀଙ୍କ ପେଟ କଥା ବୁଝିବାକୁ କେହି ଆସୁନାହାନ୍ତି । ନେତା, ଅଧିକାରୀମାନେ କେବଳ ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜନୀତି ଚଳାଉଛନ୍ତି । ଗତ ଦିନମାନଙ୍କରେ ପତୋରା ଡ୍ୟାମରୁ ପାଣି ନେଇ ରବି ଚାଷ କରି ପେଟପାଟଣା ଚଳାଇ ନେଉଥିଲୁ ।

ଲୁମା ଜଙ୍ଗଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ହାତୀ ମୃତ: ଦାନ୍ତ କାଟି ନେଇଗଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବନବିଭାଗର ତନାଘନା

ଲୁମା ଜଙ୍ଗଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ହାତୀ ମୃତ: ଦାନ୍ତ କାଟି ନେଇଗଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବନବିଭାଗର ତନାଘନା

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼,୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଶ୍ୱନାଥପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ହାତୀଶାଲ ବିଟ୍‌ ଲୁମା ଜଙ୍ଗଲରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ହାତୀର ଦୁଇଟି ଦାନ୍ତକୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ କାଟି ନେଇଯାଇଥିବା  ଜଣାପଡିଛି । 

ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ମୁକୁଟ ଚୋରି, ଯୁବକ ଗିରଫ

ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ମୁକୁଟ ଚୋରି, ଯୁବକ ଗିରଫ

ବେଲପାହାଡ଼,୨୪।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗୁମାଡେରା ସାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ରୁପା ମୁକୁଟ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ଥାନା ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଯୁବକ ହେଲେ ଗୁମାଡେରା ଗୁଆଲାପଡ଼ାରେର ଶୁଭମ ଦୁବେ (୨୦)।

କୋଡିବାହାଲରେ ମେଣ୍ଢା ଲଢ଼େଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

କୋଡିବାହାଲରେ ମେଣ୍ଢା ଲଢ଼େଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଘଣ୍ଟାପଡା, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କୋଡିବାହାଲ ଗ୍ରାମରେ ମାଁ ମାହେଶ୍ୱରୀ ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମେଣ୍ଢା ଲଢେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବ୍ରଜ ଗୁରାଣ୍ଡି, ହେମନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଓ ଦୁଷ୍ଟ ଖମାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ମେଣ୍ଢା ଲଢ଼େଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨ ଦାନ୍ତିଆ ୨୦ଟି ଓ ୬ ଦାନ୍ତିଆ ୧୦ଟି ମେଣ୍ଢା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । 

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହେଲେ ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳମୟ ହୁଏ

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହେଲେ ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳମୟ ହୁଏ

ଦେଓଗାଁ,୨୪ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା  ଦେଓଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ ରବିବାର ଅଭିଭାବକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ କଲେଜ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭାପତିଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହେଲେ ଭବିଷ୍ୟତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳମୟ ହୁଏ ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ା

ପ୍ରତାରଣା: ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଯୁବତୀ

ପ୍ରତାରଣା: ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଯୁବତୀ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା, ୨୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କଲୋନୀର ଜନୈକା ଯୁବତୀ (୨୬)ଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ପ୍ରତାରଣା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶେଷରେ ଯୁବତୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। 

କାଠ ଫାଳିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପିଟି ହତ୍ୟା

କାଠ ଫାଳିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପିଟି ହତ୍ୟା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ/କୋମନା/ତରବୋଡ, ୨୪।୩- ଏହି ଜିଲା କୋମନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଲେଟପାଣି ଗାଁର  ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳହ ଶେଷରେ କାଳ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ବାମୀ କୁରୁପତି ମାଝି(୨୨)ଙ୍କ କାଠ ଫାଳିଆ ମାଡରେ ସ୍ତ୍ରୀ ସୁମତୀ (୨୦)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

‘ଜୋସନ୍‌-୨୦୧୯’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଦେବାଶିଷ ଚାମ୍ପିୟନ

‘ଜୋସନ୍‌-୨୦୧୯’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଦେବାଶିଷ ଚାମ୍ପିୟନ

ଦେବଗଡ, ୨୪।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର) -ଦେବଗଡ଼ ସହର ମହୁଲଢିପା ସାହି ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଯାତ୍ରା କମିଟି  ଏବଂ ବୀଣାପାଣି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତବର୍ଷର ଦୁଇଦିନ ଧରି ଆୟୋଜିତ ‘ଜୋସନ-୨୦୧୯’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନାଟବାଦୀ, ଗୀତିନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା : ନାଟକ ଲାଲ୍‌ସା

ନାଟବାଦୀ, ଗୀତିନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା : ନାଟକ ଲାଲ୍‌ସା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୪ା୩- ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦାଇପାଲିସ୍ଥିତ ସାଇଟ୍‌ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମଣ୍ଡପରେ ଅଷ୍ଟମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନାଟବାଦୀ ଓ ଗୀତିନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ା ନଅଦିନ ବ୍ୟାପୀ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କୋସଲୀ ଭାଷାର ୧୫ଟି ନାଟକ ଓ ୮ଟି ଗୀତିନାଟ୍ୟ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେବ |

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଲହୁଣୀପଡା, ୨୩।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଠିଆବେର୍ଣ୍ଣା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବିଷ୍ଣୁ ମୁଣ୍ଡା (୬) ନାମକ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।