ସମ୍ବଲପୁର

ଚୋରା କୋଇଲା ଖଣି ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ : ୬୯.୦୭୦ ଟନ୍‌ କୋଇଲା ଜବତ

ଚୋରା କୋଇଲା ଖଣି ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ : ୬୯.୦୭୦ ଟନ୍‌ କୋଇଲା ଜବତ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୧।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ହେମଗିର ବ୍ଲକ ଘୋଘରପାଲି ଜଙ୍ଗଲରେ ଚାଲିଥିବା ଚୋରା କୋଇଲା ଖଣି ଉପରେ ଖଣି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଚଢାଉ କରାଯାଇଛି। ସେଠାରୁ ୬୯.୦୭୦ ଟନ୍‌ କୋଇଲା ଜବତ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଗତ ୩ଦିନ ତଳେ ଏସ୍‌.ପି ସୌମ୍ୟା ମିଶ୍ରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଏହି ଚୋରା କୋଇଲା ଖଣିରୁ କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଏକ ଟ୍ରକ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ୯ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ଏହି 

କୂଅରେ ପଡି ୬ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ସହ ମା’ ମୃତ: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କୂଅରେ ପଡି ୬ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ସହ ମା’ ମୃତ: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ନୂଆଗାଁ, ୧।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ବିଶ୍ରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାରିଲେପ୍‌ଟା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡୁଗୁଡା ଟେୟଁଟୋଲି ବସ୍ତିରେ ବୁଧବାର ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଚାଷ ଜମିରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରୁ ୬ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ସମେତ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଖବରପାଇ ଅପରାହ୍ନରେ ବିଶ୍ରା ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ମୃତଦେହ ଦୁଇଟି ଜବତ କରିବା ସହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି। ଏନେଇ ବିଶ୍ରା ଥାନାରେ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇନାହିଁ। 

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧।୧୧-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ଆଗରେ ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପେରେଣ୍ଟସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଅସ୍ଥିଶଲ୍ୟ ବିଭାଗର ଡାକ୍ତର ନ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଇସ୍ୟୁ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସେମାନେ ଧାରଣରେ ବସିଥିଲେ । ପରେ ପେରେଣ୍ଟସ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖିତ ରହିଛି, ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଜିଲାର 

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଜାରି, ବ୍ୟାନର ଜବତ୍‌ କଲା ପୋଲିସ

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଜାରି, ବ୍ୟାନର ଜବତ୍‌ କଲା ପୋଲିସ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ଅମ୍ବାଭୋନା,୧।୧୧-
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଛି। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଏହି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କର୍ଲା ପଞ୍ଚାୟତର ଯୁନାନୀ ଗ୍ରାମ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ବାରପାହାଡ଼ ଜଙ୍ଗଲର ଗଛରେ ଟଣା ଯାଇଥିବା ଏକ ଲାଲ ବ୍ୟାନରକୁ ଜବତ୍‌ କରିଛି। ଜବତ୍‌ ବ୍ୟାନରରେ ଛତିଶଗଡ଼ ମାଓବାଦୀ ଲେଖାଯାଇ ଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରି ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଲେଖା ହୋଇଛି। ତାହା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର ବୋଲି ସାଧାରଣରେ 

ପଦ୍ମପୁର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପଦ୍ମପୁର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପଦ୍ମପୁର, ୧।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ଭାଜପା ତରଫରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଗୁରୁବାର ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ବରଗଡ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମୁକ୍ତା ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଓ ନେତା ସ୍ଥାନୀୟ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରି ଏକ ବିରାଟ ପଟୁଆରରେ ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିବାଦ ସଭାରେ ରାଜ୍ୟ 

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର, ୧।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା କାଂଶବାହାଲ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିନ ନୂଆଗାଁ ଭଗତଟୋଲା ଗ୍ରାମର ମାଙ୍ଗୁଚିରମ ଖୋଖୋ (୫୦) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଧବାର ସକାଳ ୮ଟାରେ ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଜିଲାର କୁତ୍ରା ଓ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିିଛି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅଧିନ କୁଟୁଣିଆ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର 

ଟିଟିଲାଗଡକୁ  ଜିଲା ମାନ୍ୟତା ଦାବି

ଟିଟିଲାଗଡକୁ ଜିଲା ମାନ୍ୟତା ଦାବି

ଟିଟିଲାଗଡ, ୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ଟିଟିଲାଗଡ ଉପଖଣ୍ତକୁ  ଜିଲା ମାନ୍ୟତା ଦାବି ନେଇ ଗୁରୁବାରଠାରୁ କୋଟ ସମ୍ମୁଖରେ ଜିଲାା କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ତରଫରୁ ଗଣଧାରଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦର

ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଝାରସୁଗୁଡା, ୧।୧୧: ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦର ନାମ ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ। ଗୁରୁବାର ଏହାକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ ଟ୍ବିଟ୍‌ ଯୋଗେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜନ୍ମମାଟି ଘୁଷୁରାମୁଣ୍ଡାରେ ସରିଲା ଶେଷକୃତ୍ୟ: ଶହୀଦ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଅଶ୍ରୁଳ ବିଦାୟ

ଜନ୍ମମାଟି ଘୁଷୁରାମୁଣ୍ଡାରେ ସରିଲା ଶେଷକୃତ୍ୟ: ଶହୀଦ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଅଶ୍ରୁଳ ବିଦାୟ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୩୧।୧୦- ଛତିଶଗଡ ଦାନ୍ତେୱାଡା ଠାରେ ମାଓବାଦୀ ହମ୍‌ଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଦୂରଦର୍ଶନ ନ୍ୟୁଜ୍‌ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ୍‌ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ସାହୁ (୩୫)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜନ୍ମମାଟି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ଥାନା ଘୁଷୁରାମୁଣ୍ଡାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦାରେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଅନର ଦିଆଯିବା ପରେ ବଡଭାଇ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସାହୁ ମୁଖାଗ୍ନି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ବଲାଙ୍ଗୀର 

ନଭେମ୍ବର ୫ରୁ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଆରମ୍ଭ ହେବ: ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା

ନଭେମ୍ବର ୫ରୁ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଆରମ୍ଭ ହେବ: ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା

ସମ୍ବଲପୁର,୩୧।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ନଭେମ୍ବର ୫ରୁ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ସେଦିନ ପ୍ରଥମେ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୫୫ ଲକ୍ଷ ଟନ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି ବୋଲି ବୁଧବାର କୃଷି ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ସମ୍ବଲପୁର ଏମସିଏଲ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜୋନାଲ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଉପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ସମ୍ବଲପୁର ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ବ କମିଶନର 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସଚିବଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ରୋହିତ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସଚିବଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ରୋହିତ

ସମ୍ବଲପୁର,୩୧।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଦିନିକିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଓ ସମବାୟ ସଚିବ ରଞ୍ଜନା ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ରେଢାଖୋଲ ବିଧାୟକ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ଭେଟିଛନ୍ତି। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନରେ କମ୍ପାନୀ ବିଭ୍ରାଟ କରିଛି । 

ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୁପ୍ତ ବୈଠକ

ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୁପ୍ତ ବୈଠକ

ସମ୍ବଲପୁର,୩୧।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ଏମସିଏଲ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜୋନାଲ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଉପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଏହି ବୈଠକରେ ସମ୍ବଲପୁର ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ବ କମିସନର ଅଧୀନ ସମସ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । କୃଷି ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।

ମାଓବାଦୀ ହମଲାରେ  ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ମାଓବାଦୀ ହମଲାରେ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ବୀରମହାରାଜପୁର,୩୧।୧୦-(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଛତିଶଗଡ଼ ଦାନ୍ତଓ୍ବୋଡାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନକ୍ସଲ ହମଲା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ୨ ଜଣ ପୋଲିସ ଶହୀଦ ହାଇଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଦୂରଦର୍ଶନରେ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକ ଅତ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ସାହୁ ମଧ୍ୟ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ବୀରମହାରାଜପୁରରେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଛି। 

ଜଙ୍ଗଲରୁ କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଫସିଗଲେ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକ, ହେଲପର

ଜଙ୍ଗଲରୁ କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଫସିଗଲେ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାଳକ, ହେଲପର

ଜମନକିରା,୩୧।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ରେଞ୍ଜ ଗୁଦୁରାପଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରୁ ବୁଧବାର ଭୋର ୫ଟାରେ ଚୋରା କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଧରା ପଡିଛି। 

ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୨ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଫସିଲେ

ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୨ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଫସିଲେ

ବରଗଡ ଅଫିସ,୩୧।୧୦-
ଡେବ୍ରିଗଡ଼ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ପାଦଦେଶ ଅର୍ଥାତ୍‌ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ ଖଜୁରିଆ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଦାମୋଦରପଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରୁ ଏକ ବାଘର ପଚା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାରେ ୨ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଫସିଛନ୍ତି।

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏକତା ଦିବସରେ ଗଣଦୌଡ, ସାମିଲ ହେଲେ ଷ୍ଟେଶନ କର୍ମଚାରୀ

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏକତା ଦିବସରେ ଗଣଦୌଡ, ସାମିଲ ହେଲେ ଷ୍ଟେଶନ କର୍ମଚାରୀ

ରେଢାଖୋଲ,୩୧।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଧବାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏକତା ଦିବସ ଅବସରରେ ରେଢାଖୋଲ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଗଣଦୌଡ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ସମ୍ବଲପୁରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଓକିଲଙ୍କ ବିରୋଧର ଶିକାର ହେଲେ

ସମ୍ବଲପୁରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଓକିଲଙ୍କ ବିରୋଧର ଶିକାର ହେଲେ

ସମ୍ବଲପୁର,୩୧।୧୦ (ବୁରୋ)-ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ବୁଧବାର ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି।

ହୋସ୍‌ ଉଡାଉଛି ଚକଡା

ହୋସ୍‌ ଉଡାଉଛି ଚକଡା

ସିଂଘିଯୁବା, ୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚକଡା ପୋକର ପ୍ରାଦୃଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି। ଶହଶହ ଏକର ଚାଷଜମିର ଫସଲ ଚକଡା ପୋକ ଉପଦ୍ରବରେ  ଶେଷ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି। ଯେତେ ଓଷଧ ସିଞ୍ଚନ କଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ। ଏସବୁ ଦେଖି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅନୁକୂଳ ପାଗ ଥିବାରୁ ଅଧିକ ଅମଳ କରିବାର ଆଶା ରଖିଥିବା ଚାଷୀ ହତାଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦିଗହରା

ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦିଗହରା

ଦେଓଗାଁ,୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ନିଶ୍ଚିତ ଗ୍ରାମୀଣ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।   ବିଡିଓ ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ସାହୁଙ୍କ  ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଓସାକର ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିନୟ କୁମାର ଦାଶ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ତୁରେକେଲା ବ୍ଲକରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଭାଜପାର ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ତୁରେକେଲା ବ୍ଲକରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଭାଜପାର ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ତୁରେକେଲା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦୁର୍ନୀତିର ସୀମା ଟପି ଯାଇଥିବାବେଳେ ଅଞ୍ଚଳର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ  କରାଯାଉଛି । 

ବିଭିନ୍ନ ସସସ୍ୟା ନେଇ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୃଷକ ସଂଗଠନ

ବିଭିନ୍ନ ସସସ୍ୟା ନେଇ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୃଷକ ସଂଗଠନ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ମରୁଡି ସମସ୍ୟା ନେଇ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ କୁମାର ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସବୁଜ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସଭ୍ୟ ବୃନ୍ଦ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନରଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ମରୁଡି ଘୋଷଣା ସହ କୃଷକମାନଙ୍କର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଷୟ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। 

ବଲାଙ୍ଗୀର-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରେଳପଥ: ଭଇଁଷାପାଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଡିଲା ଟ୍ରାଏଲ ଟ୍ରେନ୍‌

ବଲାଙ୍ଗୀର-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରେଳପଥ: ଭଇଁଷାପାଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଡିଲା ଟ୍ରାଏଲ ଟ୍ରେନ୍‌

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୩୦।୧୦: ବଲାଙ୍ଗୀର-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରେଳପଥରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ପଟରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଗଡିବା ସମୟ ପାଖେଇ ଆସିଛି ।

ଛତିଶଗଡରେ ମାଓବାଦୀ ହମ୍‌ଲା, ଦୂରଦର୍ଶନ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ୍‌ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ  ନିହତ

ଛତିଶଗଡରେ ମାଓବାଦୀ ହମ୍‌ଲା, ଦୂରଦର୍ଶନ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ୍‌ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ନିହତ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ଲୋଇସିଂହା,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛତିଶଗଡର ଦାନ୍ତୋୱାଡା ଜିଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସଂଘଠିତ ମାଓବାଦୀ ହମ୍‌ଲାରେ ଦୂରଦର୍ଶନ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲର କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ୍‌ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ସହ ଦୁଇ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ବାରହା ଫାସ ସହ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ: ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ଫେରାର

ବାରହା ଫାସ ସହ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ: ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ଫେରାର

ନାକଟିଦେଉଳ,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଲାଶୁଣୀ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରୁ କିସିଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ବାରହା ମାଂସ ସହ ଏକ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଶୀକାରିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।