ସମ୍ବଲପୁର

ଡୁଆଝର ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀରେ କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ

ଡୁଆଝର ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀରେ କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ

ଖଡ଼ିଆଳ, ୩୦।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡ଼ିଆଳ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଡୁଆଝର ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ଏ କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅନୁଦାନ ପଡିଛି , ମିଳୁନି ସରକାରୀ ଜମି

ଅନୁଦାନ ପଡିଛି , ମିଳୁନି ସରକାରୀ ଜମି

ଲୋଇସିଂହା,୩୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ସହରରେ ସ୍ଥାୟୀ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନୁଦାନ ଆସିଛି । ତେବେ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସରକାରୀ ଜମି ସମସ୍ୟା ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଲୋଇସିଂହାବାସୀଙ୍କ କାହାର  ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ଶବଦାହ ପାଇଁ  ହଟହଟା ହେଉଛନ୍ତି ।  ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି ସ୍ଥାନୀୟ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଏ ସବୁ ଅବଗତ ଥାଇ ସୁଦ୍ଧା  ଶବଦାହ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଦିଗରେ  ପଦକ୍ଷେପ କିମ୍ବା ଆନ୍ତରିକତା  ଦେଖାଉନାହିଁ । 

ଟେନସାରେ ବରଫବର୍ଷା

ଟେନସାରେ ବରଫବର୍ଷା

ଟେନସା, ୩୦ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା କୋଇଡା ବ୍ଲକର ଟେନସା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ନିକଟ ବୀର ପଏଣ୍ଟ୍‌ ନିକଟରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ତାପମାତ୍ରା ଶୂନ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଛି।

କୁମ୍ଭୀର ସହ ୨୦ ବର୍ଷ

କୁମ୍ଭୀର ସହ ୨୦ ବର୍ଷ

ଥାଇଲାଣ୍ଡ, ଫିତସାନୁଲୋକ୍‌ର ୫୩ ବର୍ଷୀୟା କଣଥିପ୍‌ ନଥିପ୍‌ଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଗଲେ ଚୋରି ଭୟରେ ତାଲା ପକେଇବାକୁ ପଡ଼ି ନ ଥାଏ। ଚୋର ବି ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଶିବାର ସାହସ କରନ୍ତି ନାହିଁ। 

୨୦ଦିନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରିଂ ରୋଡ ଡିଜାଇନ

୨୦ଦିନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରିଂ ରୋଡ ଡିଜାଇନ

ସୋନପୁର,୩୦।୧୨(ନି.ପ୍ର.)ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରିଂ ରୋଡ ମିସିଂ ଲିଙ୍କର କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୂର୍ତ୍ତ ଓ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗ(ଡିଜାଇନ)ର ଅଧିକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଇଂ ଅନୀଲ ତ୍ରିପାଠୀ । 

ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ଆହତ ଦନ୍ତାହାତୀ ଭାଙ୍ଗିଲା ୨ ଘର

ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ଆହତ ଦନ୍ତାହାତୀ ଭାଙ୍ଗିଲା ୨ ଘର

ବଡ଼ଗାଁ, ୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗାଁ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନକୁ ଦେଢବର୍ଷ ହେଲା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଆସିଥିବା ହାତୀପଲ ଉପଦ୍ରବ କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ଋଣ ପ୍ରଦାନ

ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ଋଣ ପ୍ରଦାନ

ସୋନପୁର,୨୯।୧୨(ନି.ପ୍ର): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସୋନପୁର ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ଋଣପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସକାଶେ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଋଣ ପ୍ରଦାନ ମେଳାର ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା। 

‘ଶିଶୁ ଓ ମାତୃ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତି ଅଗ୍ରାଧିକାର’ ଶୀର୍ଷକ କର୍ମଶାଳା

‘ଶିଶୁ ଓ ମାତୃ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତି ଅଗ୍ରାଧିକାର’ ଶୀର୍ଷକ କର୍ମଶାଳା

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲା ପ୍ଲାନିଂ ଓ ମନିଟରିଂ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହଠାରେ ‘ଶିଶୁ ଓ ମାତୃ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପ୍ରତି ଅଗ୍ରାଧିକାର’ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । 

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବାଇକ୍‌ ରାଲି

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବାଇକ୍‌ ରାଲି

ଜୁନାଗଡ,୨୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କଳାହାଣ୍ଡି ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସଡକ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଏକ ସଚେତନତା ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଛିନ୍ଦେଇକେଲା କପ୍‌: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଫାଇନାଲ୍‌ରେ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଛିନ୍ଦେଇକେଲା କପ୍‌: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଫାଇନାଲ୍‌ରେ

ପାଇକମାଳ, ୨୯।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ);ପାଇକମାଳ ବ୍ଲକ ଛିନ୍ଦେଇକେଲାର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଖେଳ ପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ୨୪ତମ ଛିନ୍ଦେଇକେଲା କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶନିବାର ବି ଗ୍ରୁପ୍‌ର ସେମି ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଇଷ୍ଟ କୋଷ୍ଟ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଓ ଜାମସେଦପୁର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଘଣ୍ଟାପଡ଼ା ଆର୍‌ଆଇ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଘଣ୍ଟାପଡ଼ା ଆର୍‌ଆଇ

କଣ୍ଟାମାଳ, ୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଘଣ୍ଟାପଡ଼ା ଆର୍‌ଆଇ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ରାଉତ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ବୌଦ୍ଧ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। 

ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା: କୂଅରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା: କୂଅରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆଗଁ।, ୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ହାତୀବାରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚୁଆଁବାହାଲ ବଡ଼ାଇକବସ୍ତି ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ କୂଅରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଜନୈକା ୩୩ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। 

ବ୍ରୁକ୍ସ ହିଲ୍‌ ରାମ ମନ୍ଦିରରୁ ବାହାରିଲା ବାଇକ ରାଲି: ୩୦ରେ ବିଶାଳ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ

ବ୍ରୁକ୍ସ ହିଲ୍‌ ରାମ ମନ୍ଦିରରୁ ବାହାରିଲା ବାଇକ ରାଲି: ୩୦ରେ ବିଶାଳ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୯।୧୨ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମିରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ସକାଶେ ବିଶାଳ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ ଆସନ୍ତା ୩୦ ତାରିଖ ସମ୍ବଲପୁର ମନ୍ଦଲିଆ ପଡିଆଠାରେ ହେବ । ଏ ନେଇ ପଶ୍ଚିମ ପ୍ରାନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଇକ ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ଆଜିଠୁ ନାକଟିଦେଉଳରେ ଧାନ କିଣାବିକା ସ୍ବାଭାବିକ ହେବ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକରେ ଶନିବାରଠାରୁ ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ଧାନ କିଣାବିକା କରାଯିବ। ସେଠାରେ ଧାନ କିଣାବିକାକୁ ନେଇ ଅଚଳା ଅବସ୍ଥା ଲାଗି ରହିଥିଲା । ମାର୍କେଟ ଖୋଲା ବିବାଦକୁ ନେଇ ସରାପାଲି, ସାଇବି, ନାକଟିଦେଉଲ ପଞ୍ଚାୟତରେ ୪ ଦିନ ଧାନ କିଣା ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା । 

ହାତୀକୁ ବିପଦରେ ପକାବା ଗାତ୍‌

ହାତୀକୁ ବିପଦରେ ପକାବା ଗାତ୍‌

ବାମରା, ୨୯।୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): 

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ସୀମାନା ଅଂଚଲରେ ଦିନ୍‌କେ ଦିନ୍‌ ଜଂଗଲି ହାତୀକର ଉତ୍‌ପାତ ଲାଗି ଚାଷ୍‌ବାସ, ଧନ୍‌ଜୀବନ୍‌ର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହେଉଛେ। ଇଥିର ଉପରେ ଲଗାମ କସବାକେ ବନବିଭାଗ ତରଫୁ ଜଂଗଲ ଭିତରେ ଗାତ୍‌ କୁଡ଼ାଯାଇଛେ। ହେଲେ ଇତାକେ ଥାନୀୟ ଲୋକ୍‌ ବିରୋଧ୍‌ କରିଛନ୍‌।

ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକରେ ୩ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ହେଲା

ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକରେ ୩ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ହେଲା

ନାକଟିଦେଉଲ,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରାପାଲି ଏବଂ ବଳମ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଛି। ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଲ୍ଲିକ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି। 

ମାନେଶ୍ୱର ମେଡିକାଲରେ ନିରାମୟ ଯୋଜନାରେ ଔଷଧ ମିଳୁନି

ମାନେଶ୍ୱର ମେଡିକାଲରେ ନିରାମୟ ଯୋଜନାରେ ଔଷଧ ମିଳୁନି

ସମ୍ବଲପୁର,୨୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)

ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି । ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ନିରାମୟ ଯୋଜନା ରହିଛି । 

ସମ୍ବଲପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୩୯୯ ଭିଭିପ୍ୟାଟ ମେଶିନ

ସମ୍ବଲପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୩୯୯ ଭିଭିପ୍ୟାଟ ମେଶିନ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୯।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)

ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଯୋଗେ ୩୯୯ ଭିଭିପ୍ୟାଟ (ଭୋଟର ଭେରିଫେବଲ ପେପର ଅଡିଟ୍‌ ଟ୍ରାଏଲ) ମେଶିନ ସମ୍ବଲପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହା ବ୍ୟବହାର ହେବ। 

ବିଜେଡିର ବିକାଶ ସମାବେଶରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ରେଢାଖୋଲ ବିଧାୟକ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ

ବିଜେଡିର ବିକାଶ ସମାବେଶରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ରେଢାଖୋଲ ବିଧାୟକ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଢ଼ାଖୋଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ବିକାଶ ସମାବେଶରେ ବିଧାୟକ ଇଂ ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ନିଜର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। 

ହାତୀକୁ ବିପଦ ଜଂଗଲ ବିଭାଗର ଗାତ୍‌ଖୁଲା

ହାତୀକୁ ବିପଦ ଜଂଗଲ ବିଭାଗର ଗାତ୍‌ଖୁଲା

ବାମରା, ୨୯।୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): 

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ସୀମାନା ଅଂଚଲରେ ଦିନ୍‌କେ ଦିନ୍‌ ଜଂଗଲି ହାତୀକର ଉତ୍‌ପାତ ଲାଗି ଚାଷ୍‌ବାସ, ଧନ୍‌ଜୀବନ୍‌ର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହେଉଛେ। ଇଥିର ଉପରେ ଲଗାମ କସବାକେ ବନବିଭାଗ ତରଫୁ ଜଂଗଲ ଭିତରେ ଗାତ୍‌ କୁଡ଼ାଯାଇଛେ। ହେଲେ ଇତାକେ ଥାନୀୟ ଲୋକ୍‌ ବିରୋଧ୍‌ କରିଛନ୍‌। 

 ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ, କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟରଙ୍କ ସଲାସୁତରାରେ ଚାଲିଛି କାମ

ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ, କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟରଙ୍କ ସଲାସୁତରାରେ ଚାଲିଛି କାମ

ଲଖନପୁର,୨୯।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)

ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ୩ନଂ ଜୋନ୍‌ କୁମ୍ଭାରବନ୍ଧ ଭଟ୍ଟାରିକା ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଡେଙ୍ଗସର୍ଗି ଓ ଖୁଟପାଲି ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାମ ଚାଲିଛି ା ଏଥିରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ମୋରମ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରୁ ବେଆଇନ୍‌ଭାବେ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଉଛି ା 

ଝାରସୁଗୁଡା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ବଢୁଛି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

ଝାରସୁଗୁଡା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ବଢୁଛି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୨୯ା୧୨ଝାରସୁଗୁଡା ରାଜନୀତିରେ ଘଡିକେ ଘୋଡା ଛୁଟୁଛି। ଖାସ୍‌ କରି ଝାରସୁଗୁଡା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏହି ପରିମାଣ ଢେର ଅଧିକ। ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମାନନ୍ଦ ବିଶ୍ୱାଳ, ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତି କିଶୋର ମହାନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଧାୟକ ନବ କିଶୋର ଦାସଙ୍କ ଭଳି ତୁଙ୍ଗ ନେତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ଆଶାୟୀ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। 

ବଏସ୍‌ ୧୬ ଟପ୍‌ଲା, ଝି’ର ଚିନ୍‌ତାରେ ମା’ବାପ୍‌

ବଏସ୍‌ ୧୬ ଟପ୍‌ଲା, ଝି’ର ଚିନ୍‌ତାରେ ମା’ବାପ୍‌

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୯।୧୨: ବଏସ୍‌ ୧୬ ଟପ୍‌ଲାନ, ହେଲେ ସେ ହିସାବେ ଝି’ ଡେଂଗା ନାଇଁ ହେବାର। ଏହେଦେ ବି ଟୁକେଲଟା ୫ ବଛ୍‌ରିଆ ଛୁଆ ମିତାନ ଦିଶୁଛେ। ଇ ଘଟ୍‌ନାକେ ନେଇ ପରିବାର ଲୋକ୍‌ ଚିନ୍‌ତାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍‌। 

ଅସାହା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଜୀବନ୍‌:   କ୍ଲବଘର ପାଲଟିଛେ ଗୁରୁଚରଣକଁର ଠିକ୍‌ନା

ଅସାହା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଜୀବନ୍‌: କ୍ଲବଘର ପାଲଟିଛେ ଗୁରୁଚରଣକଁର ଠିକ୍‌ନା

ଅତାବିରା, ୨୯।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-

କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଗରିବ୍‌ଦୁଖି କର ଲାଗି ଯେତେ ଯୋଜ୍‌ନା ତିଆର କଲେବି କାହିଁ ନାଇଁ କାହିଁ ଖେଲ୍‌ଢ଼େପ ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। ବହୁତ୍‌ ଲୋକ୍‌ ଯୋଜ୍‌ନାର ସୁଫଲ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ ହେଉଛନ୍‌। ଶୁକୁରବାର ଗୋଡ଼ଭଗା-ତୁରୁମ ୫୪ ନଂ. ରାଜପଥରେ ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ କରୁନ୍‌ ଦୁରୁଶ୍‌ ଦେଖି ବାଟ ଭାଂଗିଥିଲେ ଆମର ଥାନୀୟ ଧରିତ୍ରୀ ପରତିନିଧି। ଝନେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଦୁଇ ଖଁଦେ ୨ଟା ଝୁଲା ବ୍ୟାଗ୍‌, ଦୁଇ ହାତେ ଦୁଇଟା ଆଶାବାଡ଼ି ଧରି ରାସ୍‌ତା ତରେ ଭିଖ୍‌ମାଗୁଥିଲେ।