ସମ୍ବଲପୁର

ଦେବଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ: ବିଜୟ ଆଶାରେ ସବୁ ଦଳ

ଦେବଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ: ବିଜୟ ଆଶାରେ ସବୁ ଦଳ

ଦେବଗଡ଼, ୨।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୭୦ ପଞ୍ଚାୟତ, ୩ ବ୍ଲକ ଓ ଗୋଟିଏ ପୌର ସଂସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଦେବଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଗଠିତ । ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୨ଲକ୍ଷ ୩୩ ହଜାର। ଦେବଗଡ଼ ଜିଲାର ଏକମାତ୍ର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ । ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ  ଏହି ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟତଃ ବିରୋଧୀ ଦଳର କବ୍‌ଜାରେ ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ରହିଆସିଛି। 

ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବନା  : ଖୁଲା ଆକାଶ ତଲେ ପରିବାର

ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବନା : ଖୁଲା ଆକାଶ ତଲେ ପରିବାର

ସିନାପାଲି,୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ ସରକାର ଗରିବ ଦୁଖିକର ଲାଗି ଅନେକ ପରକାର ଆବାସ ଯୋଜନା କାଯ୍‌କାରି କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଇ ଯୋଜନା ବାଟବନା ହେଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। ଘର ଖଁଡ଼େ ଅଭାବୁ ପରହର ଘରେ ଆଶ୍‌ରେ ନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ଜାଗାଠାନ୍‌ ଅଭାବୁ କୁଟୁମବସିଆ ପଲେଇ ଆସି ଜଂଗଲ ତରେ ଗୁଟେ କୁରିଆ କରି ରହୁଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ। ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଘଟନା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ସନାପାଲି ବ୍ଲକ ସରଧାପୁର ଗଁ। ରେ। 

୬୦ ବଛର ପୁରନା ହାସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଭାବ : ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା ଘରେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

୬୦ ବଛର ପୁରନା ହାସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଭାବ : ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା ଘରେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

କେସିଙ୍ଗା, ୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ସରକାର ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ଲାଗି ଭିନେ ଭିନେ ଯୋଜନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ଖରଚ୍‌ କରୁଛନ୍‌। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକର ୟୁନିଫର୍ମ, ଜୁତା, ବହି, ଖାଏବାରଟା, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ, ନୂତନ ପଢ଼ାକୁଠି ତିଆର କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ଅନେକ ଜାଗାରେ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଭାବୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍କୁଲ ବାରନ୍‌ଡ଼ା, ଗଛ୍‌ତଲେ ପଢ଼ୁଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଉଦାହରନ୍‌ ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ସିରୋଲ ଗଁାରେ ଥିବାର ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲରେ। 

ଜଡ଼ିବୁଟି ବେପାର ଦେଉଛେ ପରିବାରକେ ଆହାର

ଜଡ଼ିବୁଟି ବେପାର ଦେଉଛେ ପରିବାରକେ ଆହାର

ଅତାବିରା, ୨ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ମୁନୁଷ ନିଜର ପେଟ ପାଲବାର ଲାଗି ନାନା ଉପେ ପଁାଚୁଛେ। କିଏ ନିଜର ବାହା ଜାଂଗଲ ମାଜି ତ କିଏ ନିଜର ବୁଧି ଅକଲ ଲଗେଇ ନିଜର ପେଟ ପାଲୁଛେ। ଏନ୍‌ତା ଝନେ ବୁଧିଆ ଲୋକ୍‌ ହେଉଛନ୍‌ ବିଡିଓ ଶବର(୨୬)। ପାଠ୍‌ଶାଠ୍‌ କିଛି ନାଇଁ ହେଲେ ବାପ୍‌ ଅଜାରନୁ ଶିଖିଥିବାର ବୁରତିକେ ସେ ଆଦରି, ନିଜର ବୁଧି ବିବେକ ଲଗେଇ କୁଟ୍‌ମର ପେଟ ପାଲୁଛନ୍‌। 

ଚିକିସତ୍ା ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି ଅସାହା ବାପର ଆକୁଲ ନିବେଦନ : ଶିଁକ୍‌ଲା ବଁଧା ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଛନ୍‌ କୁଶ

ଚିକିସତ୍ା ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି ଅସାହା ବାପର ଆକୁଲ ନିବେଦନ : ଶିଁକ୍‌ଲା ବଁଧା ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଛନ୍‌ କୁଶ

ଖପ୍ରାଖୋଲ, ୨ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ନାନ୍ଦୁପଲା ଗଁାରେ ମାନସିକ୍‌ ରୋଗ୍‌ରେ ଆକ୍‌ରଁାତ ହେଇ ଝନେ ଯୁବକ ୩ ବଛର ହେଲା ଶିଁକ୍‌ଲା ବଁଧା ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଥିବାର ଜନାଯାଇଛେ। ହେଲେ ପଛେ କେତେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଖବର ପାଇ ଯୁବକକୁଁ ଘରୁ ବାହାର କରବାକେ କହେଲାରୁ ଅସାହା ବାପ୍‌ ପୁଓକେ ଘରୁ ବାହାର କରିଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ। 

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି: ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବନ୍ଦ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି: ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବନ୍ଦ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.):କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବନ୍ଦ ଓ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଛି। ଆନ୍ଦୋଳନାକାରୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଠାକୁରାଣୀ ଛକଠାରେ ଏକତ୍ର ହୋଇ ଧର୍ମଗଡ-ସିନାପାଲି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଥିଲେ।

ଆହତ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ପଚାରି ବୁଝିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆହତ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ପଚାରି ବୁଝିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓଏସ୍‌ପି ସେକେଣ୍ଡ ବାଟାଲିୟନ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ଯୋଗୁ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ପଚାରିବୁଝିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। 

ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଯବାନ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଯବାନ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ଲଖନପୁର/ବେଲପାହାଡ଼,୧।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ୪୯ରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

 ବିଜ୍ଞାନ ଜରିଆରେ ସମୃଦ୍ଧି ସମ୍ପନ୍ନ ସମାଜ ଗଠନ ସମ୍ଭବ   

 ବିଜ୍ଞାନ ଜରିଆରେ ସମୃଦ୍ଧି ସମ୍ପନ୍ନ ସମାଜ ଗଠନ ସମ୍ଭବ   

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧ା୩- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କଲେଜଛକ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ :  କାମ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଲେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ   

ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ :  କାମ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଲେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ   

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧ା୩- ବଲାଙ୍ଗୀରର ବହୁପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାମ ପ୍ରାୟ ୭ ମାସ ହେଲା ବନ୍ଦ ରହିଛି| ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ ଫଳରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାମ ବନ୍ଦ ପଡିଥିବା କୁହାଯାଉଛି| 

କୁଲିହାରୀରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ୪ ସଫଳ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ

କୁଲିହାରୀରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ୪ ସଫଳ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ

ଜୁନାଗଡ,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ କଲେଇଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ କୁଲିହାରୀରେ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚାଷୀ ନେତା ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରଣବୀରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ ଦିବ୍ୟ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇ କୃଷକର ଉନ୍ନତି ହେଲେ ଦେଶର ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ। 

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ : ସେମିରେ ସୋନପୁର

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ : ସେମିରେ ସୋନପୁର

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ୨୬ତମ ସମ୍ମାନଜନକ ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଏସଡିସିଏ ସୋନପୁର ଦଳ ଜେସିସି ସମ୍ବଲପୁରକୁ ୬ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । 

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ   ଆରୋହୀ ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୨୮।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କୁତମେଣ୍ଡା ଛକଠାରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ  ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲେସର ଗ୍ରାମର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଖୁରା(୨୮)। 

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଦେଓଗାଁ, ୨୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଡିଭିଜନ  ତଥା ସଦର ବ୍ଲକ ଶିକାଛିଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅସୁରଡୁଙ୍ଗୁରୀ ଗାଁରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଫଡିଘର କରିବା ଦାବି ନେଇ  ଗାଁର ୫୦ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ଦେଓଗାଁ ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଭିଜିଲ୍ଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଭିଜିଲ୍ଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ୍‌/ କୋଲବିରା,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା କୋଲବିରା ବ୍ଲକ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଭିଜିଲ୍ଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡିଛନ୍ତି। 

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବିମାନ ବନ୍ଦର:ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଉଡ଼ିବ ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବିମାନ ବନ୍ଦର:ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଉଡ଼ିବ ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୮ା୨:ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ (ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌) ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଦେଶର ୩ ମେଟ୍ରୋ ସହରକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌ ବିମାନ ସଂସ୍ଥା ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ କୋଲକାତାକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିବ ବୋଲି ବୁଧବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ବୁଧବାରଠାରୁ ଏହି ୩ ସହରକୁ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିମାନ ଚଳାଚଳର ସମୟସୂଚୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ବୁର୍‌ଧାକଁର ୩ ମାସର ଭତା ହଡ଼ପ:  ଥାନା, ଏନଏସିରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଫୁଲବାସନ

ବୁର୍‌ଧାକଁର ୩ ମାସର ଭତା ହଡ଼ପ: ଥାନା, ଏନଏସିରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଫୁଲବାସନ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୮ା୨- ସରକାର ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି, ଅସାହା, ନିସାହା, ବିଧବା, ଭିନ୍ନକ୍ଷମମାନକୁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରି ଭତା ଯୁଗେଇଦେଉଛନ୍‌। ହେଲେ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖରିଆରରୋଡ଼ ସହରର ଓ୍ବାର୍ଡ ନଂ.୧୬ର ବୁର୍‌ଧା ଫୁଲବାସନ ମାଝୀ(୭୫)କଁର ନାଁରେ ଜାଲ ଟିପ୍‌ ଚିନ୍‌ହାଁ ଦେଇ ତାକର ୩ ମାସର ଭତା ହଡ଼ପ କରାଯାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। 

ଡୁମ୍ବେରବାହାଲ ସ୍କୁଲ:  ତାଲ୍‌ବରଡ଼ା ଛାଉଁନି ତଲେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

ଡୁମ୍ବେରବାହାଲ ସ୍କୁଲ: ତାଲ୍‌ବରଡ଼ା ଛାଉଁନି ତଲେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

ପାଇକମାଳ,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ) ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପାଇକମାଳ ବ୍ଲକ ଡୁମ୍ବେରବାହାଲ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଲୟରେ ବାଡ଼ା ଆର ପଢ଼ାକୁଠିର ଅଭାବ ରହିଛେ।  ସ୍କୁଲରେ ୮ଟା ଶ୍ରେଣୀ ଲାଗି ୩ଟା ନ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଛେ। ସେଥିରଲାଗି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍କୁଲ ବାରନ୍‌ଡ଼ା ଆର ତାଲବରଡ଼ା ଛାଉଁନି ହେଇଥିବାର କୁରିଆ ତଲେ ବସି ପାଠ୍‌ ପଢ଼ୁଛନ୍‌। 

ମାଟି ମାଫିଆକର ଦାଦାଗିରି : ରୟତି, ସରକାରୀ ସବୁ ଜମି କୁଡ଼ିଦେଲେ

ମାଟି ମାଫିଆକର ଦାଦାଗିରି : ରୟତି, ସରକାରୀ ସବୁ ଜମି କୁଡ଼ିଦେଲେ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୮ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):  ସମ୍ବଲପୁର ସହର ଆର ଆସର ପାସର ଅଂଚଲରେ ରେଲ ଲାଇନ ତିଆରି କାମ୍‌ ଚାଲିଛେ। ଇଥିରଲାଗି ଜମି ସମାନ କରବାର, ରାସ୍‌ତା ଆର ରେଲ ଲାଇନ ଉପରେ ଲାଖ୍‌ ଲାଖ୍‌ କ୍ୟୁବିକମିଟରର ମାଟି ଦରକାର ପଡ଼ୁଛେ। 

ହୋମଗାର୍ଡରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ:  ୩୪ ବର୍ଷ ସେବା କରି ଭଗବାନ ଦାସ ବେସାହାରା

ହୋମଗାର୍ଡରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ: ୩୪ ବର୍ଷ ସେବା କରି ଭଗବାନ ଦାସ ବେସାହାରା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୮ା୨: ସ୍ବାଧୀନତା ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରୁ ସରକାର ହୋମଗାର୍ଡମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ସେବାରେ ଲଗାଇଆସିଛି। ଏମାନେ ଦିନରାତି ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ହେଉ କି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । 

ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ପକ୍ଷରୁ ଆଶା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର

ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ପକ୍ଷରୁ ଆଶା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର

ଜୁନାଗଡ,୨୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ସହର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ବୁଧବାର ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକର ଆଶା ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦିନିକିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ପାଇଁ ପିଏଚ୍‌ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣ ଧାରଣା

ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ପାଇଁ ପିଏଚ୍‌ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣ ଧାରଣା

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭବାନୀପାଟଣା ସହରକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଇବା ଦାବିରେ ବୁଧବାର ପିଏଚ୍‌ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଭବାନୀପାଟଣା ଟାଉନ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। 

ମାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: ନବକଳେବର ସହ ଦେବୀଙ୍କ ଗମ୍ଭିରା ପ୍ରବେଶ

ମାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: ନବକଳେବର ସହ ଦେବୀଙ୍କ ଗମ୍ଭିରା ପ୍ରବେଶ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଳକ କଳାପଥରରେ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ମାହେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଏବଂ ପୁରାତନ ବିଗ୍ରହଙ୍କ ନବକଳେବର ମହୋସତ୍ବ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। 

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକର ମୁଷୁଣ୍ଢୀଠାରେ  ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।