ସମ୍ବଲପୁର

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବାରିକ ସମାଜର ସମାବେଶ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବାରିକ ସମାଜର ସମାବେଶ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ହରିଶଙ୍କର ପାନ୍ଥନିବାସ ପରିସରରେ ନିଖିଳ ଉକତ୍ଳ ବାରିକ ସମିତି ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବାରିକ ସମାଜର ସମାବେଶ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନ ସଭା ଘେରାଉରେ ଓଡିଶା କୁଡମି ସେନା ସାମିଲ

ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନ ସଭା ଘେରାଉରେ ଓଡିଶା କୁଡମି ସେନା ସାମିଲ

ବେତନଟୀ,୧୯ା୭.(ଡି.ଏନ.ଏ)-କୁଡମି ଜାତିକୁ ଆଦିବାସି ବର୍ଗରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଗୁରବାର ହୋଇଥିବା ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉରେ ଓଡିଶା କୁଡମି ସେନାର ଏକ ଦଳ ସାମିଲ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜୟମୁନି ମହାନ୍ତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ତୁଷୁରାବାହାଲରେ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ

ତୁଷୁରାବାହାଲରେ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୯ା୭: ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଷୁରାବାହାଲଠାରେ ଚୁଡାପାଲି ଏସବିଆଇ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଚୁଡାପାଲି ଗ୍ରାହକ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଟିକ୍ରାପଡା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିଲା ନୂଆ ୧୦୮ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ଟିକ୍ରାପଡା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିଲା ନୂଆ ୧୦୮ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ଟିକ୍ରାପଡା,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇନ୍ତଲା ବ୍ଳକ ଅଧିନ ଟିକ୍ରାପଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି ନୂଆ ୧୦୮ଆମ୍ବୁଲନ୍ସ। ଫଳରେ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ ୪୦ଖଣ୍ଡ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଦେଓଗାଁ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ:ଉଦ୍‌ଘାଟନର ୧୫ଦିନ ନ ପୁରୁଣୁ ଛାତରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି

ଦେଓଗାଁ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ:ଉଦ୍‌ଘାଟନର ୧୫ଦିନ ନ ପୁରୁଣୁ ଛାତରୁ ଗଳୁଛି ପାଣି

ଦେଓଗାଁ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଗରପାଲି ନିକଟରେ ନବନିର୍ମିତ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବେ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟଦେଇ ଚାଲିଛି। ଓଡିଶା ଆରକ୍ଷୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ କଲ୍ୟାଣ ନିଗମ ନିର୍ମାଣ କାରୀ ସଂସ୍ଥା ତରଫରୁ ୪୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନବନିର୍ମିତ ଅଗ୍ନିଶମ କୋଠାକୁ ଚଳିତ ମାସ ୭ତାରିଖରେ ଏମ୍‌ପି କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ରବିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନର ସହାୟତା

ରବିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଚାଷୀ ସଙ୍ଗଠନର ସହାୟତା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ମହାନଗର ସାପଲହରା ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ରବି ମିର୍ଦ୍ଧାଙ୍କ ସୋମବାର ବିଜଳି ଆଘାତ ପାଇ ମୃତ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ଜିଲା କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ରବିଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ଆର୍ଥତ୍କ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଭ୍ୟାନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ସଞ୍ଜୀବ ନାଥ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଭ୍ୟାନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ସଞ୍ଜୀବ ନାଥ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୯।୭ (ବ୍ୟୁରୋ) ସେଣ୍ଟ୍‌ ଯୋଶେଫ୍‌ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଭ୍ୟାନ ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ନିକଟରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ୧୫ ମିନିଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳ ନିକଟରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ସଞ୍ଜୀବ ନାଥ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଖଟାଇ ଭ୍ୟାନ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଆହତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସଦର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା, ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା, ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଜିଲାପାଳ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୈଠକରେ ବନ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ ଜିଲାପାଳ ବର୍ମା ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ମିଳିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ମିଳିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ

ନାକଟିଦେଉଳ,୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୪ଟା ସମୟରେ ଗିରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ରେଢ଼ାଖୋଲ ବିଧାୟକ ତଥା ଉପମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ଇଂ. ରୋହିତ ପୂଜାରୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଫିତା କାଟି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ସେବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ୨ ଗୁରୁତର ମୃତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ୨ ଗୁରୁତର ମୃତ

ବୁର୍ଲା,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) ପୃଥକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଭୀମସାର ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ୨ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୁଇସିଂହା ଥାନା ପଣ୍ଡୋନିନୀ ଗ୍ରାମର ଗୁଣନିଧି ଧରୁଆ (୪୦)। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାଇକଲରେ ଆସୁଥିବା ବେଳେ, ଏକ ମଟରସାଇକଲ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଏେ ନଇ ବୁର୍ଲା ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ. ୬୧୪/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଆଦର୍ଶ ବିବାହ :ଅନାଥ ଝିଅଙ୍କୁ ଜୀବନସାଥୀ କଲେ ଦୀପକ

ଆଦର୍ଶ ବିବାହ :ଅନାଥ ଝିଅଙ୍କୁ ଜୀବନସାଥୀ କଲେ ଦୀପକ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୯।୭(ବ୍ୟୁରୋ) ସୁଖମୟ ଦାମ୍ପତ୍ତ୍ୟ ଜୀବନ ପାଇଁ କେବଳ ମନ ପସନ୍ଦର ଜୀବନସାଥୀଟିଏ ଲୋଡ଼ା। ଏହି ଆଦର୍ଶ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ଯାଇ ବରଗଡ଼ର ଦୀପକ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଜଣେ ଅନାଥ ଝିଅ କ୍ରୀଷ୍ଣାଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ସାଥୀ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜୁଜୁମୁରା ବ୍ଳକ ଫୁଲଝରଣ ଆଇଜାକ୍‌ ସାନ୍ଥ୍ରା ବାଲ୍‌ନିକେତନ ପରିସରରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି।

ଛତାବର ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ  ଘଟଣା: ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଜମି ଚିହ୍ନଟ, ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ଛତାବର ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ଘଟଣା: ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଜମି ଚିହ୍ନଟ, ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ଦେବଗଡ,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.) -ଛତାବର ରାସ୍ତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଥିବାବେଳେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ, ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ, ଗ୍ରାମବାସୀ ବାରମ୍ବାର ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ପରେ ଶେଷରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନ ବାଧ୍ୟହୋଇ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସଂପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଅଧିକୃତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଜମିର ଚିହ୍ନଟ ଓ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:ବ୍ଲକ ଅଫିସରେ ତାଲା ମାରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧମକ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:ବ୍ଲକ ଅଫିସରେ ତାଲା ମାରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧମକ

ସଇଁତଲା, ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ସଇଁତଲା ବ୍ଲକର କେରମେଲି ପଞ୍ଚାୟତର ସାନଦାସମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମଠାରୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ରାସ୍ତା ତିଆରି ହେଉଛି। ହେଲେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନମାନର କରାଯାଉଛି। ବୁଧବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଡିଓଙ୍କଠାରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ୨ ଦିନରେ ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ନ ହେଲେ ବ୍ଲକ ଅଫିସରେ ତାଲା ମାରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସତୀଘାଟ ଗାଁରେ ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ସତୀଘାଟ ଗାଁରେ ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ମୁରିବାହାଲ, ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମୁରିବାହାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାନ୍ଦୁପଲା ପଞ୍ଚାୟତ ସତୀଘାଟ ଗଁ।ରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ବାପା କିନ୍ତୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମୁରିବାହାଲ ଥାନା ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୭୨/୧୮) ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀକୁ ଅଟକ ରଖିଛି ।

ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସକାଶେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସଙ୍କଳ୍ପ ନେବା ଉଚିତ

ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସକାଶେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସଙ୍କଳ୍ପ ନେବା ଉଚିତ

ସୋନପୁର,୧୯।୭(ନି.ପ୍ର.)-ଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିପାରିବ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ, ପାରିବାରିକ ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସମାଧାନ ଦିଗରେ ଯୋଗ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ରୋଗମୁକ୍ତ ରହିବା ତଥା ବଳିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ଲାଭ ଦାୟକ । ତେଣୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଯୋଗର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ସଙ୍କଳ୍ପ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ପତଞ୍ଜଳି ଯୋଗପୀଠର ସ୍ବାମୀ ଓମ୍‌ ଦେବଜୀ କହିଛନ୍ତି।

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ, ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ: ଜଣେ ଅଟକ, ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପାଟଣାଗଡ ଉପଖଣ୍ଡ ଲରମ୍ଭା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାସିଂହା ଗ୍ରାମରୁ ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଲରମ୍ଭା ପୋଲିସ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଉଭୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଗାଁରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଏହି ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଚଳାଇ ଆସୁଥିଲେ ବୋଲି ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଚାଷୀଙ୍କ ଅଂଶଧନ ୧୨.୨୪ ଲକ୍ଷ ହେରଫେର ଘଟଣା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୯।୭ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ନିରାପତ୍ତା ମିଶନ (ଏନଏଫଏସଏ)ରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା କୃଷି ବିଭାଗରେ କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତିରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଅଂଶଧନ ବାବଦକୁ ସଂଗୃହୀତ ୧୨.୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଭାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିଜ ହାତକୁ ନେଇଛି। ତଦନ୍ତ ହାତକୁ ନେବା ପରେ ବରଗଡ଼ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି ବି. କେ ନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍‌ ଏହାକୁ ନେଇ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

ଫସରଫାଟିଲା ନବଙ୍କ ବିଶାଳ ଯୋଜନା: ଥଇଥାନ ପାଇଁ ଦଳବଦଳ ହିଁ ବିକଳ୍ପ

ଫସରଫାଟିଲା ନବଙ୍କ ବିଶାଳ ଯୋଜନା: ଥଇଥାନ ପାଇଁ ଦଳବଦଳ ହିଁ ବିକଳ୍ପ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୭- ଭାରତୀୟ ରାଜନୀତିରେ ବଂଶବାଦ ନୁଆକଥା ନୁହେଁ। ଜାତୀୟ ସ୍ତରରୁ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରେ ରାଜନୀତିକୁ ପାରିବାରିକ ଉତ୍ତରାଧିକାର ସୂତ୍ରରେ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥାଏ। ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜ୍ୟରେ ପଟ୍ଟନାୟକ ପରିବାର ଏହି ସୂତ୍ରରେ ବନ୍ଧା। କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କ ‘ଗୋଟିଏ ପରିବାରକୁ ଗୋଟିଏ ଟିକଟ’ ଘୋଷଣା କରିବା ଓ ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତିଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲାରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।

ହେବନି ହୀରାକୁଦର ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ: ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ହେବନି ହୀରାକୁଦର ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ: ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୭- ବିଶାଖାପାଟଣା-ଅମ୍ରିତସର ହୀରାକୁଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ଗତିପଥ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଗୁରୁବାର ହେବାକୁ ଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। କାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଦାବିକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ରେଳ ବିଭାଗ ହୀରାକୁଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନିଷ୍ପତ୍ତିରୁ ଓହରିଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ସମ୍ବଲପୁର ରେଳ ଡିଭିଜନ୍‌କୁ ଚିଠି ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ଚିଠି ମିଳିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବା ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବନ୍ଦ ଏବଂ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଭତ୍ତା ପାଇଁ ୨ଶହ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ

ଭତ୍ତା ପାଇଁ ୨ଶହ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ

ଲଖନପୁର,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭତ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚିତ ବୃଦ୍ଧା, ବୃଦ୍ଧ, ବିଧବା ଓ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ଏହି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠିରୁ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ମାସରୁ ୩ଶହ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି।

ପୋଖରୀରୁ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ହତ୍ୟା

ଖଡିଆଳ, ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଥାନା ଡୁଆଝର ଗାଁର ରଜାମୁଣ୍ଡା ପୋଖରୀରୁ ଗାଁର ଦୟା ଜାନୀ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାରେ ଖଡିଆଳ ପୋଲିସ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ତଦନ୍ତ କରି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି। ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ପରେ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଏପରି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

 ହୃଦଘାତରେ ଏବିଇଓଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହୃଦଘାତରେ ଏବିଇଓଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଜୁନାଗଡ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସହକାରୀ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ(ଏବିଇଓ) ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମହାଲିକଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଧର୍ମଗଡ ଉପଖଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ୫୮ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ତାଙ୍କ ଦେହ ହଠାତ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲା।

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୯।୭-ସହରର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ରାଉରକେଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଥିଲା। ପରିଣ଼ାମ ସ୍ବରୂପ ବୁଧବାର ବିଶ୍ରା ଛକରୁ ଅବକାରୀ ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପ୍ରତୀକ୍ଷାଳୟ ଅଭାବରୁ ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ: ବରଗଛମୂଳ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ପ୍ରତୀକ୍ଷାଳୟ ଅଭାବରୁ ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ: ବରଗଛମୂଳ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୯।୭-ଯାତ୍ରୀ ପ୍ରତୀକ୍ଷାଳୟ ଅଭାବରୁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟ ପ୍ରମୁଖ ଅଞ୍ଚଳ ସାରନା ଛକରେ ପଥଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀ ପାଖ ବରଗଛ ମୂଳରେ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।