ସମ୍ବଲପୁର

କଟକରେ ଚିକିସତ୍ା ହେବେ ଦୁଇ ଭାଇ  ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼ାଲେ ସହୁରୁଦ୍‌ ଲୋକ୍‌

କଟକରେ ଚିକିସତ୍ା ହେବେ ଦୁଇ ଭାଇ ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼ାଲେ ସହୁରୁଦ୍‌ ଲୋକ୍‌

ସଇଁତଲା,୧୫ା୧ (ଡିଏନଏ):  ସଇଁତଲା ବ୍ଲକ ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ପଁଚେତ ଟୁର୍ଚ୍ଚାଉପେର ଗଁାର ବାହାଦୂର ସାହୁକଁର ଦୁଇ ପୁଓ ବହୁତ୍‌ ଦିନ ହେଲା ଗୁଟେ ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍‌। ଇ ବାବ୍‌ଦେ ଗଲା ୧୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ଧରିତ୍ରୀ ସମ୍ବଲପୁର ସଂସ୍କରଣରେ ‘ଦୁଇ ପୁଓକୁ ଦାନ କରବାର ନିସପତି ନେଲେ ବାପା’ ଶୀରଷକ୍‌ରେ ନିକିନିଖିନୁ ଖବର ବାହାରିଥିଲା। 

କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ମନବୋଧ : ବାପର ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଦାଦନ ଖଟୁଛନ୍‌ ପଢ଼ୁଆ ଝି

କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ମନବୋଧ : ବାପର ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଦାଦନ ଖଟୁଛନ୍‌ ପଢ଼ୁଆ ଝି

ଲାଠୋର,୧୫।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ କରୁଅଁାଝର ପଁଚେତ୍‌ର ସାନଗୁର୍ଜିଭଟା ଗଁାର ମନବୋଧ ସୂର୍ଯ୍ୟ କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍‌। ଏହେଦେ ସେ ସରକାରୀ ଚିକିସତ୍ା ସାହାଯ୍‌ର ଅପେକ୍ଷାରେ ଅଛନ୍‌, ହେଲେ ଏଭ୍‌ତକ୍‌ ନାଇଁ ମିଲିପାରି। ଖବର ଅନ୍‌ସାରେ ପହେଲା ତାକର ଟଁଟିରେ ଗୁଟେ ଆବୁ ବାହାରି ଦରଜ୍‌ ହେଇଥିଲା। 

ଖଡିଆଳ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୯ ପାଇଁ ଶୁଭସ୍ତମ୍ଭ ସ୍ଥାପନ

ଖଡିଆଳ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୯ ପାଇଁ ଶୁଭସ୍ତମ୍ଭ ସ୍ଥାପନ

ଖଡିଆଳ,୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଅଞ୍ଚଳର ବିଲୁପ୍ତ କଳା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତିର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ବିନା ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଖଡିଆଳ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ପାଳନ ହେଉଛି ଖଡିଆଳ ମହୋତ୍ସବ । 

ଖଡିଆଳ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୯ ପାଇଁ ଶୁଭସ୍ତମ୍ଭ ସ୍ଥାପନ

ଖଡିଆଳ,୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଅଞ୍ଚଳର ବିଲୁପ୍ତ କଳା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତିର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ବିନା ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଖଡିଆଳ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ପାଳନ ହେଉଛି ଖଡିଆଳ ମହୋତ୍ସବ । 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଅଭିଯୋଗ ଶିବିର

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଅଭିଯୋଗ ଶିବିର

କେସିଙ୍ଗା,୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷଠାରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଅଭିଯୋଗ ଶିବିର ବିଡିଓ ଭୀମସେନ ଶବରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ନାଗାପର୍ବ, ମକର ମେଳା

ନାଗାପର୍ବ, ମକର ମେଳା

ଭଟଲି,୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲି ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦଧିବାମନ ପୀଠରେ ନାଗାପର୍ବ ଓ ମକର ମେଳା ସୋମବାର ସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି । 

ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଦିବସରେ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଦିବସରେ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଅମରପାଲି, ୧୪ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚମ୍ପାମାଳ ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ ଓ ଅଙ୍ଗନୱାଡି ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଯୁବ ସମାଜ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ସର୍ବଦା ଅନୁକରଣୀୟ

ଯୁବ ସମାଜ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ସର୍ବଦା ଅନୁକରଣୀୟ

 ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଗାନ୍ଧୀଜୀଙ୍କ ବିଚାର, ଆଦର୍ଶ, କର୍ମନିଷ୍ଠତା, ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତିତା ଏବଂ ସତ୍ୟକୁ ଆଧାର କରି ଜୀବନଶୈଳୀ ଗଢ଼ିବାକୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବ୍ରତୀ ହୁଅନ୍ତୁ।

ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ କପାମଣ୍ଡି ଖୋଲିିବାକୁ ଦାବି

ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ କପାମଣ୍ଡି ଖୋଲିିବାକୁ ଦାବି

ଦେଓଗାଁ, ୧୩ା୧(ଡିି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକରେ ଧଳାସୁନା କୁହାଯାଉଥିବା କପାଚାଷ କରୁଥିବା ଚାଷୀ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି।  ଧାନଚାଷ ପରି କପାର ଉଚିତ ବଜାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବା ବେଳେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଜନିତ ସରକାରୀ ସହାୟତା ନ ଥିବାରୁ କପାଚାଷୀ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ସହୁଛି। ଏଥିଯୋଗୁ   ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀର କପାଚାଷ ପ୍ରତି  ଆଗ୍ରହ କମିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ପାଟଣା କପ : ପ୍ରଗତି ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଚାମ୍ପିୟନ

ପାଟଣା କପ : ପ୍ରଗତି ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଚାମ୍ପିୟନ

ପାଟଣାଗଡ, ୧୩ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ ରମାଇ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୧୮ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ପାଟଣା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛି ୨୦୧୯ ପ୍ରଗତି ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର। ରବିବାର ଖେଳା ଯାଇଥିବା ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳ  ପାଟଣାଗଡକୁ ହରାଇ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। 

ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ

ଜମନକିରା, ୧୩।୧ : ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ବ୍ଲକ୍‌ ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଆଇରନ୍‌ ଚେଷ୍ଟରେ ଲାଗିଥିବା ସାଇରନ ବାଜି ଉଠିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଲୁଟ କରିନପାରି ଫେରାର ହେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବେଆଇନ ସ୍କ୍ରାପ ଗୋଦାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର: ଲୋଡ ସ୍କ୍ରାପ ଟ୍ରକ ଜବତ

ବେଆଇନ ସ୍କ୍ରାପ ଗୋଦାମରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର: ଲୋଡ ସ୍କ୍ରାପ ଟ୍ରକ ଜବତ

ବେଦବ୍ୟାସ,୧୩।୧: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବ୍ରାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲୁଙ୍ଗା କରତକଳ ଛକସ୍ଥିତ ଏକ ବେଆଇନ ସ୍କ୍ରାପ ଗୋଦାମରେ ରବିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆଧୁନିକତା ଭିତରେ ହଜି ଯାଉଛେ ପୁଷ୍‌ପୁନି

ଆଧୁନିକତା ଭିତରେ ହଜି ଯାଉଛେ ପୁଷ୍‌ପୁନି

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଆମର ଦେଶ୍‌ରେ ଭିନେ ଭିନେ ରାଏଜ୍‌ରେ ଅଲଗ୍‌ ଅଲଗ୍‌ ମାସେ ଅନେକ ପରକାର କୃଷି ଭିତିକ ପରବ୍‌ ପାଲନ ହେଉଛେ।  ସେନ୍‌ତା ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ନୂଅଁାଖାଇ ଲେଖେଁ ପୁଷ୍‌ପୁନି ବି ଗୁଟେ କୃଷି ଭିତିକ୍‌ ସିଘା ପରବ୍‌। ପୁଷ୍‌ ମାସର ପୁନିରେ ଇ ପରବ୍‌ ଗଁାଗଁଲିନୁ ସହର ତକ୍‌ ସବୁନେ ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଥିଲା। ହେଲେ ବେଶୀକରି ଗଁାଗଁଲିରେ ଇତାର ମହକ୍‌ଟା ଅଲଗ୍‌ ପରକାର ଥିଲା। 

ଅସାହା ପରିବାରକେ ଭେଟଲେ, ଦୁଖ୍‌ସୁଖ୍‌ ହେଲେ : ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼ାଲେ ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ

ଅସାହା ପରିବାରକେ ଭେଟଲେ, ଦୁଖ୍‌ସୁଖ୍‌ ହେଲେ : ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼ାଲେ ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ

ସଇଁତଲା,୧୩ା୧ (ଡିଏନଏ):  ସଇଁତଲା ବ୍ଲକ ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ପଁଚେତ ଟୁର୍ଚ୍ଚାଉପେର ଗଁାରେ ବାସ କରୁଥିବାର ବାହାଦୂର ସାହୁକଁର ଅସାହା ପରିବାରକେ ଭେଟି ସଇଁତଲା ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ ସାହାଯ୍‌ର ହାତ୍‌ ବଢ଼େଇଛନ୍‌। 

ଅବେବସ୍‌ତା ଘେରରେ ୭୦ ବଛର୍‌ର ପୁରନା ବନାଞ୍ଚଲ

ଅବେବସ୍‌ତା ଘେରରେ ୭୦ ବଛର୍‌ର ପୁରନା ବନାଞ୍ଚଲ

ଲାଠୋର, ୧୩ା୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): 

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଲାଠୋର ବନାଞ୍ଚଲକେ ୭୦ ବଛର ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ଅବହେଲିତ ଅବସ୍‌ତାରେ ପଡ଼ିଛେ। ଯେନ୍‌ଟାକି ଜଂଗଲି ଜୀବ୍‌ଜଁତୁ ଆର ଜଂଗଲ ଉପରେ ବିପଦ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କରୁଛେ। 

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଇକୋ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଇକୋ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୨।୧: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଇକୋ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଦ୍ୱୟ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଥିଲେ। ହେଲେ ବିଟିଏସ୍‌ ଅଞ୍ଚଳର ସୁନ୍ଦରମ୍‌ ଝା(୧୭), ବଢ଼େଇମୁଣ୍ଡାର ହ୍ରିତିକ୍‌ କେଶରୀ(୨୦)। 

ଚେତି ଶୁଇଛେ ପରଶାସନ : ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛେ ଅସାଧୁ ବେପାରିକର ରାଜୁତି

ଚେତି ଶୁଇଛେ ପରଶାସନ : ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛେ ଅସାଧୁ ବେପାରିକର ରାଜୁତି

ସମ୍ବଲପୁର,୧୨ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ ବିଲମ୍‌ରେ ଧାନ ଘିନା ଆରମ୍‌ ହେଇଥିଲା। ହେଲେ ଏହେଦେ ବଡ଼ଭାଗି ଚାଷୀକର ଧାନବିକା ସରିଯାଇଛେ। ଜିଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ ତରଫୁ ଆଗ୍‌ରୁ ଜିଲା ପରଶାସନକେ ଚଲତି ବଛର ଶେଷ ଆଡ଼କେ ଧାନ ଚୁରା ଚାଲାନ ହେବା ବଲି ସଚେତନ କରିଥିଲା। 

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତଲେ ରାସ୍‌ତା: ବିପଦକେ ଡକରା

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତଲେ ରାସ୍‌ତା: ବିପଦକେ ଡକରା

ବାମରା, ୧୨।୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ବ୍ଲକ କୁଟାରୀମାଲ ଗଁାର ରାସ୍‌ତାରେ ଗୁଟେ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ମେଲା ହେଇ ପଡ଼ିଛେ। ଲୋକ୍‌ମାନେ ବିପଦମୁଢ଼େଇ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତଲେ ଗଲି କରି ଯିବାର ଆଏବାର କରୁଛନ୍‌। 

୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଅଲ୍‌ ଓଡିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡି ଲେଡିଜ୍‌ ୱାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି । 

ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ  :ସାହାଯ୍‌ ଅପେକ୍ଷାରେ କର୍କଟ ପୀଡ଼ିତ

ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ :ସାହାଯ୍‌ ଅପେକ୍ଷାରେ କର୍କଟ ପୀଡ଼ିତ

ଖପ୍ର୍ରାଖୋଲ,  ୧୨ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ପଡ଼ିଆବାହାଲ ପଁଚେତ୍‌ର ସାନଉଡେନ ଗଁାର ଟିକେରାମ ତାଣ୍ଡିକଁର ପୁଓ ମନୋରଞ୍ଜନ(୩୦) କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍‌। ଗଲା ୭ ମାସ ତଲେ ତାକର ଟୁଁଡ଼େ ଆର ଜିଭେ କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ ହେଇଥିବାର ଜନାପଡ଼ିଥିଲା।

ଓଭରହେଡ ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରୁଛି

ଓଭରହେଡ ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରୁଛି

ଲୋଇସିଂହା,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ସାପ୍ତାହିକ ବଜାରଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ  ଓଭରହେଡ ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରୁଛି ା ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗଣ ଓ ଖାଉଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ରା ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ା ଉଦ୍‌ଘାଟନର  ୪ମାସ ମଧ୍ୟରେ  ଟାଙ୍କିରୁ ପାଣି ଝରିବାରୁ ଏହାର  ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଉଠିଛ ା 

ବଲାଙ୍ଗୀର ବହିହାଟ: ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତାରେ ଆସର ଜମିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ବହିହାଟ: ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତାରେ ଆସର ଜମିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୨ା୧

ବଲାଙ୍ଗୀର ବହିହାଟର ସପ୍ତମ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତା ଆସରରେ କୋଶଳ କଳାମଣ୍ଡଳ ପଡିଆ ଜମିଥିଲା ା ହାସ୍ୟବ୍ୟଙ୍ଗ କବି, କବୟିତ୍ରୀମାନେ ନିଜସ୍ବ ବ୍ୟଙ୍ଗ କବିତା ମାଧ୍ୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସର ଖୋରକ ଯୋଗାଇଥିଲେ ା 

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର

 ସୋନପୁର,୧୨।୧(ନି.ପ୍ର.)ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ, ଓଡିଆ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଏବଂ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର କଲିକତା ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଗତ ୭ ତାରିଖରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବା ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ,  ପୋଷ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ ସରିଲା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ, ପୋଷ୍ଟର ଉନ୍ମୋଚନ ସରିଲା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୨ା୧

 ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିରାଟ ସମାବେଶରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାଜପା ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡିଛି ା