ସମ୍ବଲପୁର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ : ପୂର୍ବତନ ଜେଇଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଜେଲ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ : ପୂର୍ବତନ ଜେଇଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଜେଲ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧।୪ ସରକାରଙ୍କୁ ଠକିବା ପାଇଁ ଆପରାଧିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିବା ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରାୟ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଧିକ ପ୍ରାପ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର ସ୍ପେଶାଲ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜଜ୍‌ ଚିନ୍ତାମଣି ପଣ୍ଡା। ରାୟରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ବ୍ଳକର ପୂର୍ବତନ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ(ଜେଇ) ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟର ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସଙ୍କୁ ୨୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ସହ ୨ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ବଲାଙ୍ଗୀର ସଦର ବ୍ଳକରେ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନାରେ ଏକ କଂକ୍ରିଟ୍‌ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣବେଳେ ବ୍ଳକର ତତ୍କାଳୀନ ଜେଇ ଦାସ ଓ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ପେଟ୍ରିକ୍‌ ଇକ୍କା ଆପରାଧିକ ଷଡୟନ୍ତ୍ର କରି ମେଜରମେଣ୍ଟ ବୁକ୍‌ରେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ପରିମାପ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଉକ୍ତ କଂକ୍ରିଟ୍‌ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨ଲକ୍ଷ ୫୫ ହଜାର ୨୫୭ ଟଙ୍କାର ଅଧିକ ପ୍ରାପ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ତତ୍କାଳୀନ ବଲାଙ୍ଗୀର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସ୍‌ପି ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ।

ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତ ଖାଲି

ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତ ଖାଲି

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୩୧। ୩- ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପାଟଣାଗଡ଼ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ୨୪ ତାରିଖରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ସ୍ପେଶାଲ ଇନ୍‌ଭେଣ୍ଟିଗେସନ୍‌ ଟିମ୍‌ (ଏସ୍‌ଆଇଟି)ର ୪ ଜଣିଆ ସଦସ୍ୟ ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ପାଟଣାଗଡ଼ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଇତିମଧ୍ୟରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତକୁ ସପ୍ତାହେ ପୂରି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ବିଶେଷ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ୩ ଜଣିଆ ସଦସ୍ୟ ରାୟପୁର ଯାଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ତେବେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ହାତ ଖାଲି ରହିଛି।

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଜଳ ପ୍ରଦୂଷିତ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଜଳ ପ୍ରଦୂଷିତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୩୧।୩: ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ଜଳ ଦିନକୁ ଦିନ ପ୍ରଦୂଷିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତା’ର ଶାଖା ନଦୀ ଓ ଉପନଦୀ ଜଳ ବି ବିଷାକ୍ତ ହୋଇପଡିଛି । ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଉପରୋକ୍ତ ନଦୀର ଜଳ ପରୀକ୍ଷାରୁ ଜଣାପଡିଛି ।

ଶମ୍ବର ଶିକାର: ୪ ଗିରଫ

ଶମ୍ବର ଶିକାର: ୪ ଗିରଫ

ଲହୁଣୀପଡ଼ା, ୩୧।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡ଼ା ବ୍ଲକ କୁଳିପୋଷ ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ କୁଳିପୋଷ କଲୋନୀକୁ ପଶି ଆସିଥିବା ଏକ ଶମ୍ବରକୁ କେତେକ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଶିକାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବନ ବିଭାଗ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରିଛି।

 ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନୂଆ ଠିକଣା ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲ

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନୂଆ ଠିକଣା ବଲାଙ୍ଗୀର ଜେଲ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୩୧।୩: ଜେଲ କୋଠରିରୁ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଅଦାଲତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କୁ ଝାରପଡ଼ାରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା କାରାଗାରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଟେଲିଫୋନ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଟେଲିଫୋନ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧।୩: ବରଗଡ଼ ପୌର ପରିଷଦ ୧୮ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ନିବାସୀ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ସାହୁ(୫୭) ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ବରଗଡ଼ ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ଅଫିସ୍‌ରେ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ।

ସମଲେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଗଙ୍ଗା ଜଳାଭିଷେକ: ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼

ସମଲେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଗଙ୍ଗା ଜଳାଭିଷେକ: ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୧।୩: ବରଗଡ଼ର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ସମଲେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଗଙ୍ଗା ଜଳାଭିଷେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଚୈତ୍ର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ହେଉଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଛି। ଗଙ୍ଗା ଜଳରେ ଦେବୀଙ୍କ ଅଭିଷେକ କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ଲମ୍ବା ଧାଡ଼ିରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ବଢୁଛି ଦୁର୍ଘଟଣା: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣା

ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା: ବଢୁଛି ଦୁର୍ଘଟଣା: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣା

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼,୩୦।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଅଣ ଓସାରିଆ ରାସ୍ତା, ରାସ୍ତା ସାରା ଖାଲଖମା ତଥା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସୁରକ୍ଷାର ଅଭାବ କାଳସାଜିଛି। ଭବାନୀପାଟଣାରୁ ରାୟଗଡ଼ା ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଛଅ ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକର ପୋଖରୀବନ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଗାଡ଼ି ଓ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକଗୁଡିକ ପାଇଁ ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା। କଳାହାଣ୍ଡି ପିଡବ୍ଲୁଡି ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଏହି ରାସ୍ତା ଏକ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ତଥା ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ରାଜପଥ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦୈନିକ ଶହଶହ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାତାୟତ କରିଥାଏ। ସେହିପରି କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ବର୍ଷ ତମାମ ନୂତନ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଓ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବସ୍ଥା ସୁଧୁରିନାହିଁ। ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ, ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ କତିପୟ ତଥା ମୁଷ୍ଟିମେୟ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କାର ଅନୁଦାନକୁ ହରିଲୁଟ୍‌ କରି ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଓ ମରାମତି ଯୋଗୁ ଜନସାଧାରଣ ତାହାର ଫଳ ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଦୈନିକ ଦଶରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ ଏହି ରାସ୍ତାର କିଡିଙ୍ଗ, ସିକେରକୁପା, ଢେପଗୁଡା, ପୋଖରୀବନ୍ଧ ରାସ୍ତାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଥିବାବେଳେ ଧନଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି।

ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାଏବ: ଲଣ୍ଡନ୍‌ରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ଶପିଂରୁ ଉଠାଣ ହୋଇଛି

ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାଏବ: ଲଣ୍ଡନ୍‌ରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ଶପିଂରୁ ଉଠାଣ ହୋଇଛି

ଧର୍ମଗଡ,୩୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ବଜାର ବ୍ରାଞ୍ଚ ଶାଖାରେ ଥିବା ସହରର ଜଣେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଆପେ ଆପେ ୮ହଜାର ୯୬୦ ଟଙ୍କା ଗାଏବ ହୋଇଥିବା ଘଟଣା ନଜରକୁ ଆସିଛି। ଏହି ଟଙ୍କା ଲଣ୍ଡନରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ଶପିଂ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବିବରଣୀରୁ ଜଣାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମହଲରେ ଛନକା ପଶିଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୩୦।୩: ବରଗଡ଼ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଡାଙ୍ଗ ନଦୀପଡ଼ାର ସାର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ନିକଟ ଏକ ଘର ସମ୍ମୁଖରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ନଦୀପଡ଼ାର କାହ୍ନୁ ମେହେର(୨୬)। ପୁଅର ମୃତଦେହ ପଡ଼ିଥିବା ବାପା ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଦେଖିବା ପରେ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

ଲୋକପାଳ, ଲୋକାୟୁକ୍ତ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି: ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଲୋକପାଳ, ଲୋକାୟୁକ୍ତ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି: ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୨୯।୩: ରାଜ୍ୟରେ ଲୋକାୟୁକ୍ତ ଏବଂ ଦେଶରେ ଲୋକପାଳ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି ନେଇ ଗୁରୁବାର ବରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ଥାନୀୟ କିଛି ସଚେତନ ନାଗରିକ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି।

ବରଗଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ-୨୦୧୮

ବରଗଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ-୨୦୧୮

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୯।୩: ବଡ଼ଗାଁସ୍ଥିତ ଆଇଟିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ-୨୦୧୮ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ବରଗଡ଼ ସହରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଟ୍ରାଫିକ୍‌, ରକ୍ତଦାନ, ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ବଚ୍ଛତାର ବାର୍ତ୍ତାନେଇ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗାଁରୁ ଏହି ଅଭିଯାନ ବାହାରିଥିଲା।

କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ ଉତ୍ସବ

କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ ଉତ୍ସବ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭବାନୀପାଟଣାର ବିଜୁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଓ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୃହନୀତିର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ବିଶ୍ୱ ଖାଉଟି ଅଧିକାର ଦିବସ ପାଳିତ

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ବିଶ୍ୱ ଖାଉଟି ଅଧିକାର ଦିବସ ପାଳିତ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଭବାନୀପାଟଣାଠାରେ ବୁଧବାର ବିଶ୍ୱ ଖାଉଟି ଅଧିକାର ଦିବସ-୨୦୧୮ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାର୍ସଲ ବୋମା ପଠାଇଥିଲେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୮।୩-ପାଟଣାଗଡ଼ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ସୁରାକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ଲାଗିଛି। ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗଠିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଦଳ (ଏସ୍‌ଆଇଟି) ମଙ୍ଗଳବାର ଖିଅ ଖୋଜିଖୋଜି ରାୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଉପହାର ବୋମା ଆସିଥିବା ସ୍କାଏକିଙ୍ଗ୍‌ କୋରିଅର ସଂସ୍ଥାର ମାଲିକଙ୍କ ସମେତ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ପଚରାଉଚରା କରିଛି।

ଟୋଲ୍‌ ଗେଟ୍‌ ଅସନ୍ତୋଷ: ଗୁରୁବାର ବାଇକ୍‌ ରାଲି, ଏପ୍ରିଲ ୨ରେ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ

ଟୋଲ୍‌ ଗେଟ୍‌ ଅସନ୍ତୋଷ: ଗୁରୁବାର ବାଇକ୍‌ ରାଲି, ଏପ୍ରିଲ ୨ରେ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୮।୩ (ବ୍ୟୁରୋ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ହାଇୱେ ୟୁଜର୍ସ ଫୋରମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶା ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାଜ ଭବନଠାରେ ଏକ ଜୁରୁରୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୯ ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ ଡାକରାକୁ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଦିନ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ବାଇକ ରାଲି ବାହାରି କାଚେରି ଛକ, ଜେଲ ଛକ, ଭିଏସଏସ ମାର୍ଗ, ମୁଦିପଡା ଛକ, ହସ୍ପିଟାଲ ରୋଡ, ଫାଟକ, ବୁଢ଼ାରଜା, ଅଇଁଠାପାଲି ପରିକ୍ରମା କରି ରେଙ୍ଗାଲିରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବ। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଥିବାରୁ ୨୯ ତାରିଖ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏପ୍ରିଲ ୨ ତାରିଖରେ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସରେ ତାଲା ପକାଇଦେଲେ ଭିମସାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସରେ ତାଲା ପକାଇଦେଲେ ଭିମସାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ବୁର୍ଲା,୨୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି ନ ଥିବା ଦେଖି ଭିମସାର (ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜ) ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ପୂଜାହାରୀ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପୂଜାହାରୀ ୯ଟା ୪୦ରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତେବେ ସେତେବେଳକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଗୋପାଳ ସ୍ବାମୀ ନାଇଡୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ନ ଥିଲେ।

ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ: ଡୁମେରଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ: ଡୁମେରଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

ଧର୍ମଗଡ଼, ୨୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡୁମେରଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ବୁଧବାର ଗ୍ରାମବାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଏସବୁ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସରପଞ୍ଚ, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାରୀ, ଜିଆରଏସ୍‌, କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅନଶନ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅନଶନ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୮।୩: ବରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଭଟଲି ବ୍ଲକର ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକମାନେ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି। ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ସେମାନେ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ଦକ୍ଷତା ତାଲିମ ଶିବିରରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ସେହି ସମୟରେ ଜଣପିଛା ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା।

ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁହାରି ପରେ ବି ଦାବି ପୂରଣ ହେଲା ନାହିଁ: ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗୁହାରି ପରେ ବି ଦାବି ପୂରଣ ହେଲା ନାହିଁ: ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୨୮।୩: ବରଗଡ଼ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ହଲଦୀପାଲି ଛକରେ ବୁଧବାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ୟାରେଣ୍ଟସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। ରାସ୍ତାରୋକୋ ଯୋଗୁ ସ୍ଥାନୀୟ ୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ରାଜପଥର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଯାନବାହନ ଅଟକି ରହିଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଛି।

ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଯୁବକ: ମୋବାଇଲ୍‌ ବଦଳରେ ଆସିଲା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ମାଳ

ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଯୁବକ: ମୋବାଇଲ୍‌ ବଦଳରେ ଆସିଲା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ମାଳ

ଅମରପାଲି, ୨୭।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ବହଲପଦର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୌଡଗାଡ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ସିଗୁନୁ ଘିବିଲା(୨୩)। ସେ ଅନଲାଇନରେ ଏକ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ମଗାଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତିବଦଳରେ ଏକ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ମାଳ ଆସିଛି।

ସରକାରୀ ସହାୟତା ଅପେକ୍ଷାରେ ଦାଦନ

ସରକାରୀ ସହାୟତା ଅପେକ୍ଷାରେ ଦାଦନ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୨୭।୩: ନୂଆପଡା ଜିଲା କୋମନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉଲଭା ଗାଁର ହସ୍ତକଟା(୪୫) ନାମକ ଜନୈକ ଶ୍ରମିକ ଜିଲା ବାହାରକୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଟ୍ରେନରୁ ଖସିପଡି ଗୋଡ ହରାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସ୍ବଚ୍ଛଳ ନ ଥିବାରୁ ସେ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇ ନ ପାରି ସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରୁନାହାନ୍ତି।

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ

ବୁର୍ଲା,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱ ନାଟ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ପ୍ରସ୍ତାବ: ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଲା ରାଉରକେଲା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୭।୩- ଦେଶରେ ଥିବା ୯୦ଟି ପ୍ରମୁଖ ଷ୍ଟେଶନକୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଷ୍ଟେଶନରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ରେଳ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ଓଡିଶାର ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ସମ୍ବଲପୁର ଓ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାକୁ ଏହି ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି।