ସମ୍ବଲପୁର

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ : ସେମିରେ ସୋନପୁର

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ : ସେମିରେ ସୋନପୁର

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ୨୬ତମ ସମ୍ମାନଜନକ ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଏସଡିସିଏ ସୋନପୁର ଦଳ ଜେସିସି ସମ୍ବଲପୁରକୁ ୬ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । 

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ   ଆରୋହୀ ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୨୮।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କୁତମେଣ୍ଡା ଛକଠାରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ  ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପୁଲେସର ଗ୍ରାମର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଖୁରା(୨୮)। 

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଦେଓଗାଁ, ୨୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଡିଭିଜନ  ତଥା ସଦର ବ୍ଲକ ଶିକାଛିଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅସୁରଡୁଙ୍ଗୁରୀ ଗାଁରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଫଡିଘର କରିବା ଦାବି ନେଇ  ଗାଁର ୫୦ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ଦେଓଗାଁ ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଭିଜିଲ୍ଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଭିଜିଲ୍ଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ୍‌/ କୋଲବିରା,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା କୋଲବିରା ବ୍ଲକ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଭିଜିଲ୍ଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡିଛନ୍ତି। 

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବିମାନ ବନ୍ଦର:ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଉଡ଼ିବ ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ବିମାନ ବନ୍ଦର:ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଉଡ଼ିବ ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୮ା୨:ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ (ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌) ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଦେଶର ୩ ମେଟ୍ରୋ ସହରକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସ୍ପାଇସ୍‌ଜେଟ୍‌ ବିମାନ ସଂସ୍ଥା ଭିଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ କୋଲକାତାକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିବ ବୋଲି ବୁଧବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ବୁଧବାରଠାରୁ ଏହି ୩ ସହରକୁ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିମାନ ଚଳାଚଳର ସମୟସୂଚୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ବୁର୍‌ଧାକଁର ୩ ମାସର ଭତା ହଡ଼ପ:  ଥାନା, ଏନଏସିରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଫୁଲବାସନ

ବୁର୍‌ଧାକଁର ୩ ମାସର ଭତା ହଡ଼ପ: ଥାନା, ଏନଏସିରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଫୁଲବାସନ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୮ା୨- ସରକାର ବୁଢ଼ାବୁଢ଼ି, ଅସାହା, ନିସାହା, ବିଧବା, ଭିନ୍ନକ୍ଷମମାନକୁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରି ଭତା ଯୁଗେଇଦେଉଛନ୍‌। ହେଲେ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖରିଆରରୋଡ଼ ସହରର ଓ୍ବାର୍ଡ ନଂ.୧୬ର ବୁର୍‌ଧା ଫୁଲବାସନ ମାଝୀ(୭୫)କଁର ନାଁରେ ଜାଲ ଟିପ୍‌ ଚିନ୍‌ହାଁ ଦେଇ ତାକର ୩ ମାସର ଭତା ହଡ଼ପ କରାଯାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। 

ଡୁମ୍ବେରବାହାଲ ସ୍କୁଲ:  ତାଲ୍‌ବରଡ଼ା ଛାଉଁନି ତଲେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

ଡୁମ୍ବେରବାହାଲ ସ୍କୁଲ: ତାଲ୍‌ବରଡ଼ା ଛାଉଁନି ତଲେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

ପାଇକମାଳ,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ) ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପାଇକମାଳ ବ୍ଲକ ଡୁମ୍ବେରବାହାଲ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଲୟରେ ବାଡ଼ା ଆର ପଢ଼ାକୁଠିର ଅଭାବ ରହିଛେ।  ସ୍କୁଲରେ ୮ଟା ଶ୍ରେଣୀ ଲାଗି ୩ଟା ନ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଛେ। ସେଥିରଲାଗି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍କୁଲ ବାରନ୍‌ଡ଼ା ଆର ତାଲବରଡ଼ା ଛାଉଁନି ହେଇଥିବାର କୁରିଆ ତଲେ ବସି ପାଠ୍‌ ପଢ଼ୁଛନ୍‌। 

ମାଟି ମାଫିଆକର ଦାଦାଗିରି : ରୟତି, ସରକାରୀ ସବୁ ଜମି କୁଡ଼ିଦେଲେ

ମାଟି ମାଫିଆକର ଦାଦାଗିରି : ରୟତି, ସରକାରୀ ସବୁ ଜମି କୁଡ଼ିଦେଲେ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୮ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):  ସମ୍ବଲପୁର ସହର ଆର ଆସର ପାସର ଅଂଚଲରେ ରେଲ ଲାଇନ ତିଆରି କାମ୍‌ ଚାଲିଛେ। ଇଥିରଲାଗି ଜମି ସମାନ କରବାର, ରାସ୍‌ତା ଆର ରେଲ ଲାଇନ ଉପରେ ଲାଖ୍‌ ଲାଖ୍‌ କ୍ୟୁବିକମିଟରର ମାଟି ଦରକାର ପଡ଼ୁଛେ। 

ହୋମଗାର୍ଡରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ:  ୩୪ ବର୍ଷ ସେବା କରି ଭଗବାନ ଦାସ ବେସାହାରା

ହୋମଗାର୍ଡରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ: ୩୪ ବର୍ଷ ସେବା କରି ଭଗବାନ ଦାସ ବେସାହାରା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୮ା୨: ସ୍ବାଧୀନତା ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରୁ ସରକାର ହୋମଗାର୍ଡମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ସେବାରେ ଲଗାଇଆସିଛି। ଏମାନେ ଦିନରାତି ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ହେଉ କି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । 

ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ପକ୍ଷରୁ ଆଶା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର

ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ପକ୍ଷରୁ ଆଶା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର

ଜୁନାଗଡ,୨୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ସହର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ବୁଧବାର ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକର ଆଶା ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦିନିକିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ପାଇଁ ପିଏଚ୍‌ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣ ଧାରଣା

ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ପାଇଁ ପିଏଚ୍‌ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣ ଧାରଣା

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭବାନୀପାଟଣା ସହରକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଇବା ଦାବିରେ ବୁଧବାର ପିଏଚ୍‌ଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଭବାନୀପାଟଣା ଟାଉନ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। 

ମାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: ନବକଳେବର ସହ ଦେବୀଙ୍କ ଗମ୍ଭିରା ପ୍ରବେଶ

ମାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: ନବକଳେବର ସହ ଦେବୀଙ୍କ ଗମ୍ଭିରା ପ୍ରବେଶ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଳକ କଳାପଥରରେ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ମାହେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଏବଂ ପୁରାତନ ବିଗ୍ରହଙ୍କ ନବକଳେବର ମହୋସତ୍ବ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। 

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ଯୋଜନାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକର ମୁଷୁଣ୍ଢୀଠାରେ  ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୩୭୮ଏକର ଜମି ଅଛି : ଠାକୁରଙ୍କ ଭୋଗ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ନିଅଣ୍ଟ 

୩୭୮ଏକର ଜମି ଅଛି : ଠାକୁରଙ୍କ ଭୋଗ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ନିଅଣ୍ଟ 

ସୋନପୁର,୨୭।୨(ନି.ପ୍ର.) ୩୭୮.୮୫୯ ଏକର ଜମି ଓ କୋଟିକୋଟି ଟଙ୍କାର ରତ୍ନ ଅଳଙ୍କାରର ମାଲିକ ଥିବା ଠାକୁରଙ୍କୁ ଭୋଗ ପାଇଁ ମିଳୁଛି ଦୈନିକ ୧୦ରୁ ୪୦ ଟଙ୍କା । ଏହି ଟଙ୍କାରେ ପୂଜକଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡୁଛି ତିନି ଓଳି ଅନ୍ନ ଭୋଗ ଓ ନୈବେଦ୍ୟ । 

ଘୋଷନାରେ ଅଟକିଛେ ଦେବଝରନର ବିକାଶ

ଘୋଷନାରେ ଅଟକିଛେ ଦେବଝରନର ବିକାଶ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୭|୨(ବ୍ୟୁରୋ):  ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକରେ ରହିଛେ ଦେବଝରନ ଜଳପ୍ରପାତ ଆର ଡ୍ୟାମ। ବଛରକୁତା ଇଠାନକେ ରାଏଜ୍‌ ଆର ରାଏଜ୍‌ ବାହାରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସୁଛନ୍‌। ଅଂଚଲବାସୀକର ଦାବି ହିସାବେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଥଲର ବିକାଶ ଲାଗି ଜିଲା ପରଶାସନ ଆର ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ରୋହିତ ପୁଜାରୀ ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗକେ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

ଯୁଯୁମୁରାରେ ମାତିଛନ୍‌ ପଥର ମାଫିଆ

ଯୁଯୁମୁରାରେ ମାତିଛନ୍‌ ପଥର ମାଫିଆ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):  ରାଏଜ୍‌ ଆର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପଥର ଖାଦାନ ଲାଗି ଖାସ୍‌ ନିୟମ କରିଛନ୍‌। ତହସିଲ, ମାଇନିଙ୍ଗ ବିଭାଗ ଇଥିରଲାଗି କାମ କରୁଛନ୍‌। 

ସାଇବର କ୍ରାଇମ ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର: ସାଇବର କ୍ରାଇମର କୌଣସି ସୀମା ନାହିଁ

ସାଇବର କ୍ରାଇମ ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର: ସାଇବର କ୍ରାଇମର କୌଣସି ସୀମା ନାହିଁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୭ା୨- ବର୍ତ୍ତମାନ ବୈଷୟିକ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଯେତିକି ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି । ହିଂସା ମଧ୍ୟ ସେହି ଅନୁସାରେ ନୂତନ କୌଶଳ ସହ ବଢୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଇବର କ୍ରାଇମ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥାର କାରଣ ହୋଇଛି ।

ଭୋଟ ବରଜନର ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ମାଳପଡ଼ାବାସୀ

ଭୋଟ ବରଜନର ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ମାଳପଡ଼ାବାସୀ

ଭବାନୀପାଟଣା,୨୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ବ୍ଲକ ମୀନଗୁର ପଁଚେତ୍‌ର ଭଇଁରି ଗାଁର ମାଳପଡ଼ା। ଇ ଗାଁ ଥାପନା ହେବାର ଆଏଜ୍‌କେ ୪ ପିଢ଼ି ହେଲାନ, ହେଲେ ସବୁପରକାର ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗନୁ ବଁଚିତ ହେଇଛନ୍‌ ଗାଁବାସୀ।

ତୁଷୁରା ଡାକ୍‌ତରଖାନା: ରୁଗୀକର ଲାଗି ଉଷୋ, ବେଡସିଟ୍‌ ଅଭାବ

ତୁଷୁରା ଡାକ୍‌ତରଖାନା: ରୁଗୀକର ଲାଗି ଉଷୋ, ବେଡସିଟ୍‌ ଅଭାବ

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୨୭ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଉଚ ମାନର ସୁଆସ୍‌ତିଅ ସେବା ଯୁଗେଇ ଦେବାରଲାଗି ସରକାର ଭିନେ ଭିନେ ସରକାରୀ ଡାକ୍‌ତରଖାନାରେ ମାହାଲିଆ ଉଷୋ ଯୁଗେଇ ଦେଉଛନ୍‌। 

ତୁଷୁରା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମିଳୁନି ଔଷଧ, ବେଡ୍‌ସିଟ

ତୁଷୁରା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମିଳୁନି ଔଷଧ, ବେଡ୍‌ସିଟ

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୨୬ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମାଗଣାରେ ଔଷଧ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ତୁଷୁରା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଔଷଧ ମିଳୁନାହିଁ। ଏଥି ସହିତ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ ବେଡସିଟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ସିପିଆଇଏମ୍‌ଏଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବି : ବ୍ଲକ, ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ସିପିଆଇଏମ୍‌ଏଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବି : ବ୍ଲକ, ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୨୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର କୃଷି ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ୧୧ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସିପିଆଇଏମଏଲ କଳାହାଣ୍ଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଓ ତହସିଲ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି।

ଶହ ଶହ ଗଛ କାଟିଦେଲା ଠିକା ସଂସ୍ଥା

ଶହ ଶହ ଗଛ କାଟିଦେଲା ଠିକା ସଂସ୍ଥା

ବାମରା, ୨୬।୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.):  ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ବ୍ଲକ ଜରାବଗା ପଁଚେତ୍‌ର ସର୍ଗିଡ଼ିହି-କର୍ଲିଆଡ଼ିହି ରାସ୍‌ତା କାମ୍‌ ଏହେଦେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଅଧିନ୍‌ରେ ଚାଲିଛେ। ହେଲେ ଠିକା ସଂସ୍ଥା ବିନା ଅନୁମତିରେ ଶହ ଶହ ଦାମ୍‌କିଆ ଗଛ୍‌ କାଟି ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। 

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡ

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡ

ସୋନପୁର,୨୬।୨(ନି.ପ୍ର.)  ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସଂଘ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ   ରାଲି ଓ ବିକ୍ଷୋଭ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ୫ଦଫା ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ସୁଧୁରିଲାନି ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା: ଭାଇରାଲ ପରେ ଖୋଲାଖୋଲି କପି

ସୁଧୁରିଲାନି ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା: ଭାଇରାଲ ପରେ ଖୋଲାଖୋଲି କପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬ା୨(ବ୍ୟୁରୋ)/ କଟକ ଅଫିସ/ ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ - ପୂର୍ବବର୍ଷଗୁଡିକରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ତ୍ରୁଟିକୁ ସୁଧାରି ଚଳିତବର୍ଷ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ(ବୋର୍ଡ) ଅନେକ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ନାନା ସଫେଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।