ସମ୍ବଲପୁର

ମୋଦିଙ୍କ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବିଫଳ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୩। ୪-୨୦୧୪ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶର କୋଟିକୋଟି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦେଶୀ କଳାଧନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଲକ୍ଷପତି ହେବାର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଥିବା କେନ୍ଦ୍ରର ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନଡିଏ ସରକାରଙ୍କ ଆଉ ଏକ ବିଫଳତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୀବନ ନେଲା

ଖଡିଆଳ, ୩। ୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ସହରଠାରୁ ୨କିଲୋମିଟର ଦୂର ବୁଦ୍ଧିଆ ଡଙ୍ଗର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗତ ୩୦ ତାରିଖ ଦିନ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା ।

ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି କାଟି ହତ୍ୟା ପରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟି କାଟି ହତ୍ୟା ପରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ବିଜେପୁର,୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସ୍ତ୍ରୀର ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସ୍ବାମୀ ଦଉଡି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ବରଗଡ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଚାରପାଲି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଘଟିଛି ।

ଡ୍ରେନ୍‌ ନିର୍ମାଣ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଡ୍ରେନ୍‌ ନିର୍ମାଣ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଧର୍ମଗଡ,୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଡ୍ରେନ କାମ ଚାଲିଛି। ଏନଏଚ-୧୩୦/ସି ରାସ୍ତା କଡରେ ଚଲିଥିବା ଡ୍ରେନ ନିର୍ମାଣ କାମ ଗତ ୧୦ ମାସ ହେଲା ଚାଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଭାଗୀୟ ଅପାରଗତା ଏବଂ ଠିକାଦାର ମନଇଚ୍ଛା କାମ ଯୋଗୁ ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ନୂଆପଡ଼ା ଅଫିସ/ଖଡ଼ିଆଳ, ୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କିଛି ଦିନ ତଳେ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଦର ଗାଁର ଛାତ୍ର ବୈଭବ ସରାଫ(୧୫)ଙ୍କ ମୃହଦେହ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଖଡ଼ିଆଳ ପୋଲିସ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ତାଲପଦର ଗ୍ରାମକୁ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ଗ୍ରାମ ଗଢିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ତାଲପଦର ଗ୍ରାମକୁ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ଗ୍ରାମ ଗଢିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ବୁର୍ଲା, ୩।୪(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ): ସମଲପୁର ଜିଲା ଧନକୌଡ଼ା ବ୍ଲକ ତାଲପଦର ଗ୍ରାମର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସରପଞ୍ଚ ଉଦୟ ମିର୍ଦ୍ଧାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶିବିରରେ ଆଇଏଏସ୍‌ ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି ପରିଡା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ: ଭୋଟଦାନ ଆରମ୍ଭ

ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ: ଭୋଟଦାନ ଆରମ୍ଭ

ବରଗଡ ଅଫିସ, ୩।୪: ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଭୋଟଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ସରିବ। ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ୧୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୩ଟି ବୁଥ କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ୧୩ ହଜାର ୨୦୫ ଭୋଟର ଥିବା ଏହି ଏନ୍‌ଏସିର ୧୨ କାଉନସିଲ ପାଇଁ ୩୮ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ହେଉଛି।

ମାରୁତି ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ମାରୁତି ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୩।୪: ବରଗଡ ଜିଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼ଧରା-ଚିଚୋଲିର ମରଘାଟି ଛକ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୭ଟାରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକ କଣ୍ଡପଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନ ଜାମପାଲି ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ନାଏକଙ୍କ ଝିଅ ଲିପି।

ଲୋକନୃତ୍ୟ ତାଳରେ ଦର୍ଶକ ବିଭୋର

ଲୋକନୃତ୍ୟ ତାଳରେ ଦର୍ଶକ ବିଭୋର

ସୋନପୁର,୨।୪(ନି.ପ୍ର.)- ସୋନପୁର ଗାନ୍ଧୀ ପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ, ଜିଲା ଉନ୍ନୟନୀ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳାର ସୋମବାର ଥିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। ଏହି ସନ୍ଧ୍ୟା ଲୋକନୃତ୍ୟର ଢୋଲ, ନିଶାନର ତାଳ ଓ ଝଙ୍କାରରେ ମୁଖରିତ ହୋଇଉଠିଥିଲା।

ପୁଅଝିଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ମା’ର ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପୁଅଝିଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ମା’ର ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ବେଲପଡା, ୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ବେଲପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କପାଣି ଗଁ।ରେ ସୋମବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏକ ଘର ଭିତରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ପୁଅଝିଅଙ୍କ ସହ ମା’ଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ।

ଗଛ ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଯୁବକ ମୃତ

ବଡ଼ଗଁ।,୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗଁ। ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାମରା ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ପବନରେ ଏକ ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଗଛର ବଡ଼ ଗଣ୍ଡି ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିବାରୁ ଏହା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ଯୁବକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯବାନ ମୃତ

ବାରକୋଟ,୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦେବଗଡ ଜିଲା ବାରକୋଟ ଥାନାଠାରୁ ୫ କିମି ଦୂର ୪୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜୟପିଛୁଳା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କଣ୍ଢଳ ଗ୍ରାମର ଆଇଆରବି ଯବାନ ଆଲୋକ ରଞ୍ଜନ ସାହୁ (୨୫) ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ରବିବାର ଘରୁ ମଟର ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ବମ୍ପରଡ଼ା କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଯାଉଥିବ ବେଳେ ପଛପଟୁ ଏକ ଗାଡି ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସେ ବାଇକ୍‌ରୁ ଛିଟିକି ପଡ଼ି ଏକ କଲଭର୍ଟରେ ପିଟି ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ପ୍ରଧାନପାଲି ଟୋଲ ଆଦାୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ

ପ୍ରଧାନପାଲି ଟୋଲ ଆଦାୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ

ସମ୍ବଲପୁର,୨।୪: ସମ୍ବଲପୁର-ରାଉରକେଲା ବିଜୁ ଏକ୍ସଓ୍ବେ ପ୍ରଧାନପାଲି ଟୋଲ ଆଦାୟ ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ହାଇଓ୍ବେ ୟୁଜର ଫୋରମ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

୩ରେ ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ

୩ରେ ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ

ସରଣ୍ଡା,୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାଚନ ଏପ୍ରିଲ ୩ ଅର୍ଥାତ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର। ଏ ନେଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ୧୩ ହଜାର ୨୦୫ ଭୋଟର ଅତାବିରା ଏନ୍‌ଏସିର ୧୨ କାଉନସିଲ ପାଇଁ ୩୮ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବେ। ସକାଳ ୮ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ଯାଏ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହେବ। ଗୁରୁବାର ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ।

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: ୨ ମୃତ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: ୨ ମୃତ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଠେଲକୋପଡ଼ାରେ ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ୨ଟି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ସକାଳ ୭ଟାରେ ସୁଜିତ ନାଗ(୩୦) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ପାଣ୍ଡବ ମୁଖି ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ଜୁନାଗଡ଼ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ଜୁନାଗଡ଼ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ଜୁନାଗଡ଼, ୨।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଏସ୍‌ସି ଏବଂ ଏସ୍‌ଟି ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିଶନ ଦାଏର ଦାବିରେ ସୋମବାର ଦଳିତ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ବନ୍ଦ ପାଳନ ହୋଇଛି।

ଦୁର୍ଗାମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: କଳସ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସହସ୍ରାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ଦୁର୍ଗାମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ: କଳସ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସହସ୍ରାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୨।୪: ବରଗଡ଼ ହାଟପଦାସ୍ଥିତ ମା’ ଦୁର୍ଗାଦେବୀଙ୍କ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ସୋମବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ହଜାର ହଜାର ମହିଳା ପୁରୁଷ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଜୀରାନଦୀରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କଳସ ଧରି ସେମାନେ ଏକ ବର୍ଣ୍ଣାଢ଼୍ୟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଏସ୍‌ସି/ଏସ୍‌ଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବରଗଡ଼ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଏସ୍‌ସି/ଏସ୍‌ଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବରଗଡ଼ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୨।୪: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଏସ୍‌ସି/ଏସ୍‌ଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବରଗଡ଼ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ସକାଳୁ ମଞ୍ଚର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ସଭ୍ୟମାନେ ପିକେଟିଂ କରି ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦୋକାନ ବଜାର ସହ ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ଦପ୍ତର ବନ୍ଦ ରହିଛି।

ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ନୂଆପଡ଼ା ଅଫିସ,୧।୪: ନୂଆପଡ଼ା ପୋଲିସ ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାର ଜିଲା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଏବଂ ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ପିଡି ଡିଆର୍‌ଡିଏ ବୃଷଭ ଚନ୍ଦ୍ର ନାଏକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଜିଲାପାଳ ଡା. ଶୋମା ଟୁଡୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ଖଡିଆଳ କଲେଜ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ଫଣିନ୍ଦମ୍‌ ସିଂଦେଓ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଏବଂ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନମିତା ପ୍ରଧାନ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାନୁ ପ୍ରତାନ ସିଂ ମାଝୀ, ଉପ ଜିଲାପାଳ ଶରତ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ପ୍ରମୁଖ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବୁର୍ଲା ଥାନାରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ବୁର୍ଲା ଥାନାରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ବୁର୍ଲା,୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୁର୍ଲା ଭିମ୍‌ସାର ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ରବିବାର ବୁର୍ଲା ଥାନାରେ ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ମୃତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ମୃତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧।୪: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବାଇପାସ୍‌ଠାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତ ଯୁବକ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁର୍ଶିଦାବାଦ ଜିଲା ସୁତିଆନ ଥାନା ରମକାନ୍ତପୁରର ଝାଟୁ ସେଖ୍‌(୨୪) ଓ ମୌସୁଦ ସେଖ୍‌(୧୭)।

ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଭାଜପାର ଧାରଣା

ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଭାଜପାର ଧାରଣା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧।୪: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲା କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରୁ ଭାଜପା ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର କିଙ୍ଗ୍‌ପିନ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳନକୁ ବିରୋଧ କରି ଶୋଭାଯାତ୍ରା, କଳାପତାକା ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳନକୁ ବିରୋଧ କରି ଶୋଭାଯାତ୍ରା, କଳାପତାକା ପ୍ରଦର୍ଶନ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୧।୪-ରବିବାର ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପି ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ବରଗଡ଼ରେ କୋଶଳ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଦିବସ ପାଳନକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇ ରବିବାର ସକାଳେ ସହରରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହ ନାରାବାଜି କରାଯାଇଥିଲା। ବରଗଡ଼ ସହରର ଗାନ୍ଧିଛକଠାରେ କୋଶଳ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର କର୍ମକର୍ତ୍ତା କଳାପତାକା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଛି। କୋଶଳ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତିର ଯୁଗ୍ମ ଆବାହକ ସୁନୀଲ ପୁରୋହିତ, ବେଣୁଧର ମହାପାତ୍ର, ସୁନୀଲ ଶର୍ମା, ପବନ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ହେଉଥିଲା।

ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ୪ ଗିରଫ

ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ୪ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ/ସୋହେଲା, ୧।୪: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲା କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ସା ସାଢେ ୫ଟାରେ ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଇରାସିସ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୪ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ରାଜକୁମାର ସା(୩୨), ବିକାଶ ପ୍ରଧାନ(୨୯), ସନ୍ତୋଷ ସୁନା(୩୨) ଏବଂ ଜିରୋ କୁମାର ମାଝି(୩୦)। ଏଥିସହ ଘଟଣାରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ସମ୍ପୃକ୍ତି ନ ଥିବା ରବିବାର ଏସଡିପିଓ ଅଫିସରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଯଶୋବନ୍ତ ସେନାପତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।