ସମ୍ବଲପୁର

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବୀ ନେଇ ଆଇନଜୀବିଙ୍କ ତରଫରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ପୁଣିଥରେ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି। 

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,ତା୧୮। ୯(ଡିଏନଏ): କେବିକେ ପ୍ରଶାସକ ସୁଦର୍ଶନ ପାଲ ଠାକୁର କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ସୋମବାର ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ଖମାରହଲଦୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚୟତକୁ ଆସି କୃଷି ବିଭାଗ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ହୋଇଥିବା ଚିନାବାଦାମ ଚାଷ ଦେଖିଥିଲେ । 

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋହେଲା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବରଗଡ ଜିଲା ସୋହେଲା ଶ୍ରୀରାମ ଜୁନିୟର କଲେଜଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୨ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୨ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ବ୍ୟବଧାନରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ  ପୁଣି ଆଉ ଏକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଭାବ ଚେତନା ଓ ଏକତାର ପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ଭାବ ଚେତନା ଓ ଏକତାର ପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ

ବିଜେପୁର,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତିରେ ନୂଆଁଖାଇ ପର୍ବର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ରହିଛି । ଭାବର ଆଦାନପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମଇତ୍ରଗଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଢ଼ିଆ ଦିଆନିଆ ସହଯୋଗର ଆସର ଜମେ ।

କୁଲୁଣ୍ଡାରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମା

କୁଲୁଣ୍ଡାରେ ପୂଜା ପାଇଲେ ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମା

ଜାମଟିକ୍ରା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଲୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପୂଜାରେ ଅଧିକାରୀ ସାହୁ କର୍ତ୍ତା ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଳାଇଥିବାବେଳେ ପଣ୍ଡିତ ନିରଞ୍ଜନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପୌରହିତ କାମ କରିଥିଲେ ।

କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ଚାଷୀ

କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ଚାଷୀ

ବେଦବ୍ୟାସ, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ସୁବ୍ରତ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଲାଠିକଟା ବ୍ଳକର ପ୍ରାୟ ୫୦ଜଣ କୃଷକ ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଇମେଜଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କୃଷକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । 

ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରେନରେ ଗୋଡ଼ କଟି ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଟିଟିଲାଗଡ଼,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ଼ ରେଳଷ୍ଟେଶନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟା ସମୟରେ ଯଶବନ୍ତପୁର ହାଟିଆ ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରେନରୁ ପଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବଙ୍କ ଗୋଡ଼ କଟିଯାଇଛି। 

ସାର୍ବଜନୀନ ପୂଜାକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ

ସାର୍ବଜନୀନ ପୂଜାକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡର ଉଲୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଣେଷ ମେଢ଼ ଭଷାଣୀ ଉତ୍ସବକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତା ରୋକୋ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥାଯାଇଛି । 

ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କଲେ ଜନସାଧାରଣ

ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କଲେ ଜନସାଧାରଣ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.); ରେଢ଼ାଖୋଲ ଉପଖଣ୍ଡର ଚାରମାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଛି। ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୩ଜଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣ ଡାକ୍ତର ଅଛନ୍ତି।

ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ

ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ/ବେଦବ୍ୟାସ (ଡି.ଏନ.ଏ.)୧୮।୯: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲାଠିକଟା ବ୍ଲକ ବଲଣ୍ଡାଠାରେ ଥିବା କେଡିଆ କାର୍ବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଯୁବ ଆଇଏନଟିୟୁସି ପକ୍ଷରୁ ୨ ଦିନିଆ ଧାରଣା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିପଜ୍ଜନକ ବସ୍‌ଯାତ୍ରା

ବିପଜ୍ଜନକ ବସ୍‌ଯାତ୍ରା

ଅତାବିରା, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଗୋଡଭଗା- ତୁରୁମ- ସୋନପୁର ୫୩ ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ରେ ବିପଜ୍ଜନକ ଭାବେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଯାତାୟାତ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ସହାୟିକା ନିଯୁକ୍ତି ବିବାଦ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ସହାୟିକା ନିଯୁକ୍ତି ବିବାଦ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୮।୯: ବରଗଡ଼ ପୌର ପରିଷଦ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଙ୍ଗାଧର ନଗର ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର-୨ରେ ସହାୟିକା ପଦବୀ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ପୁଣି ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। 

ପରିବାରକେ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାକେ ଦାବି

ପରିବାରକେ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାକେ ଦାବି

ସିଂଘିଯୁବା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଲା ୧୨ ତାରିଖ୍‌ ବୁଧବାର ଦିନ ସିଂଘିଯୁବା ଆର୍‌ ବାବୁପାଲିର ମଝି ହରିହର ମଠ ପାସେ ବାଇକ୍‌ ଧକାରେ ଝନ୍‌କର ମୁର୍‌ତୁ ହେଇଥିବାର ଜନାଯାଇଛେ।

ଚାଷୀ ଜଳକର ଦେଉଛନ୍ତି, ଜମିକୁ ପାଣି ମାଡୁନି

ଚାଷୀ ଜଳକର ଦେଉଛନ୍ତି, ଜମିକୁ ପାଣି ମାଡୁନି

ସୋନପୁର,୧୮।୯(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର କୋଟସମଲାଇ ଗାଁରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡକ ଯୋଜନାରେ ରାସ୍ତା ଯୋଗୁ କୁହିମାଲକୁ ଯାଇଥିବା ପାଣି ନାଳ ପୋତି ହୋଇଯାଇଛି ।

ରାସାୟନିକ ସାର ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ

ରାସାୟନିକ ସାର ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୮।୯: ସମବାୟ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରତି ଚାଷୀ ତଥା ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ସହ ଚାଷୀଙ୍କୁ ରାସାୟନିକ ସାର, କୀଟନାଶକ, କୃଷି ଯନ୍ତ୍ରପାତି ଆଦି ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଯୋଗାଣ ସରକାରଙ୍କ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମୂଳଲକ୍ଷ୍ୟ ।

ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ କାଠ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ

ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ କାଠ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ

ରେଙ୍ଗାଲି, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶରଆପାଲି ଫରେଷ୍ଟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଉଁରା ଜଙ୍ଗଲରୁ ଦିନ ଦ୍ୱିପହରରେ କାଠ ମାଫିଆମାନେ କାଠ ଚୋରି କରୁଛନ୍ତି।

ପକ୍ଷାଘାତରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର

ପକ୍ଷାଘାତରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର

କୋଲାବିରା,୧୮।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଏକ ହାତୀ ପକ୍ଷାଘାତର ଶିକାର ହୋଇ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଛି। ବନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେହି ହାତୀକୁ ଦିନରାତି ଜଗି ରହିଛନ୍ତି।

ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୮।୯:  ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖରେ ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବିମାନବନ୍ଦରର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ। 

ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି କରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ

ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି କରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ

ଦେଓଗାଁ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଜରାସିଂହା ପଞ୍ଚାୟତ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଡକୁଆପଡାରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୂଅଁ।ଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଭାଷା, ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରହରୀ ହୁଅ

ଭାଷା, ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରହରୀ ହୁଅ

 ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୮।୯: ବଲାଙ୍ଗୀର ଟାଉନ୍‌ ହଲଠାରେ ପର୍‌ବାସୀ କୁଟୁମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଡାକ୍ତର ନ ଥିବାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଡାକ୍ତର ନ ଥିବାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା

ବୌଦ୍ଧ, ୧୮।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ପୁରୁଣାକଟକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ନ ଥିବାରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଣେ ୮ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପୁରୁଣାକଟକର ଅକ୍ରୁର ଭୋକ୍ତାଙ୍କ ୮ବର୍ଷର ଝିଅ ତପସ୍ବନୀ।

ନିମ୍ନମାନର କାମ ଅଭିଯୋଗ: ନିର୍ମାଣର  ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ କଙ୍କ୍ରିଟରେ ଫାଟ

ନିମ୍ନମାନର କାମ ଅଭିଯୋଗ: ନିର୍ମାଣର ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ କଙ୍କ୍ରିଟରେ ଫାଟ

ଲୋଇସିଂହା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)
 ପନେସର-କେଉଁଟିପାଲି ରାସ୍ତାର କଙ୍କ୍ରିଟ କରଣର ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ  ମଧ୍ୟରେ କଙ୍କ୍ରିଟରେ  ଫାଟ ଦେଖା ଦେଇଛି ା କାମ ନିମ୍ନମାନର ହୋଇଥିବାରୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ପନେସରା ଗ୍ରାମାବସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ା

କୋଶଲ ତିହାର ନୂଆଁଖାଇ ଜୁହାର

କୋଶଲ ତିହାର ନୂଆଁଖାଇ ଜୁହାର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧୮ା୯
ବଲାଙ୍ଗୀର ଟାଉନହଲଠାରେ ଯୁବ କଳାକାର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୋଶଲ ତିହାର ନୂଆଁଖାଇ ଜୁହାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା  ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସମଲେଇଙ୍କ ନିକଟରେ ୧୦୮ ଆଳତୀ ପୂଜା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ା