Dharitri News

ସମ୍ବଲପୁର

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଶେଷ ନିଶୁଆସ ନେଲେ ପ୍ରସୂତି

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଶେଷ ନିଶୁଆସ ନେଲେ ପ୍ରସୂତି

ବାମରା, ୨୮।୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଗରଭବତୀ ମହିଲା ଆର ନିରାପଦ ମାତୃତ୍ୱର ଲାଗି ସରକାର ବହୁତଟେ ଯୋଜନା କରିଛନ। ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି, ଆଶା କର୍ମୀ ଭିଲ ଅଛନ। ୧୦୨, ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୁଗେଇ ଦିଆଯାଇଛେ। ହେଲେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବମରା ବ୍ଲକରେ ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଘଟନା ଘଟିଛେ ଯେନ୍‌ଟା କି ସରକାରୀ ଯୋଜନାମାନକୁ ଉପହାସ କରୁଛେ।

କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବ ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥା: ପୀଡିତା ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ

କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବ ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥା: ପୀଡିତା ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)-୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା ବଳତ୍କାର ଘଟଣା ପରେ ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଜଣେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି। ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥାର କାଗଜପତ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ। ଏହାପରେ ନିୟମାନୁସାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥାକୁ କଳାତାଲିକା ଭୁକ୍ତ କରାଯିବ।

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ :୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ବଳାତ୍କାର କରି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଗିରଫ

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ :୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ବଳାତ୍କାର କରି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଗିରଫ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ସଦର ଡାକ୍ତରଖାନା ଶିଶୁକେୟାର ୟୁନିଟରେ ଜଣେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଜଣେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଘଟଣା ଏବେ ସମ୍ବଲପୁର ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ଶିଶୁଟିର ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହେଲା ପରେ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର, ଜଣେ ଅଟକ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର, ଜଣେ ଅଟକ

ଲଖନପୁର,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ଥାନା ଅଧୀନ ସାହାସବଗା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗଣବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପା ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ରେଙ୍ଗାଲି ଥାନାକୁ ଆସି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭତ୍ତି କରି ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଚଳାଇଛି।

ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ: କୋଶଲୀ ଧନୁଯାତ୍ରାର ପ୍ରଥମ ସନ୍ଧ୍ୟା

ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ: କୋଶଲୀ ଧନୁଯାତ୍ରାର ପ୍ରଥମ ସନ୍ଧ୍ୟା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୮।୧୨- କୋଶଳ ଭାଷାର ଗବେଷଣା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ନୂଆପଡା ରଙ୍ଗ ମଞ୍ଚରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କୋଶଲୀ ଧନୁଯାତ୍ରାର ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭିନ୍ନ ସାଂସ୍କୃତିକ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିବା ନୃତ୍ୟଗୀତରେ ମଞ୍ଚ ଦୁଲୁକି ଉଠିଥିଲା।

କୋଶଲୀ ଧନୁଯାତ୍ରା ଏକ ଅନନ୍ୟ ପରମ୍ପରା: ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମତ

କୋଶଲୀ ଧନୁଯାତ୍ରା ଏକ ଅନନ୍ୟ ପରମ୍ପରା: ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମତ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୮।୧୨- ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବୃହତ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗ ମଞ୍ଚରେ ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରାରେ କଂସ ରାଜୁତି କରୁଥିବାବେଳେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ପ୍ରଥମ କୋଶଲୀ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ନୂଆପଡାର ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗ ମଞ୍ଚରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିିଶାରେ କୋଷଳାଞ୍ଚଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସକାଶେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରିରହିଛି।

ସିନାପାଲି ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜ୍ଞାପୀଠର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ: ମହିଳାଙ୍କ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ସିନାପାଲି ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜ୍ଞାପୀଠର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ: ମହିଳାଙ୍କ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ସିନାପାଲି,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନୂଆପଡା ଜିଲା ସିନାପାଲି ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜ୍ଞାପୀଠର ୩୭ ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସିନାପାଲି ସହର ତଥା ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ମହିଳା ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ମା’ ଓ ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ହେମଗିର,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ହେମଗିର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟିକିଲିପଡାଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ଜନକ ଭାବରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବସୁନ୍ଧରା କୋଇଲା ଖଣିରେ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା କୁତ୍ରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କହପାଣି ଗ୍ରାମର ପତ୍ରିକ ମିଞ୍ଜଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନନ୍ଦିଆ ମିଞ୍ଜ (୨୬) ଓ ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ଶ୍ରୁତି।

ରାସ୍ତା ନାହିଁ: ୬ କି.ମି ପାହାଡ ତଳକୁ ଭାରାରେ ବୁହା ହେଲେ ପ୍ରସୂତି

ରାସ୍ତା ନାହିଁ: ୬ କି.ମି ପାହାଡ ତଳକୁ ଭାରାରେ ବୁହା ହେଲେ ପ୍ରସୂତି

ଜୁନାଗଡ,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଗମନାଗମନ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ପାନୀୟ ଜଳ, ଶିକ୍ଷା ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ସର୍ବନିମ୍ନ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିବର୍ଷ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ।

ନୂଆପଡା ଲାଜିଂରେ ଚାଷୀ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆପଡା ଲାଜିଂରେ ଚାଷୀ ମୃତ୍ୟୁ

ଖଡିଆଳ, ୨୬।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ଥାନା ଲାଜିଂ ଗାଁରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଫସଲହାନୀ ଓ ଋଣ ବୋଝ ସହି ନ ପାରି ଗାଁର ଜଣେ ଚାଷୀ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଧର୍ମଗଡ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ

ଧର୍ମଗଡ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ

ଧର୍ମଗଡ,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଲାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ବସ୍ତିପଡାଠାରେ ଥିବା ଭବାନୀପାଟଣା କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ (ବିସିସି)ରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି । ବ୍ୟାଙ୍କର ପିଆନ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲି ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ପଛପଟ ଗେଟ ଖୋଲା ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।

ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରାର ୪ର୍ଥ ଦିବସ, ଗୋପପୁରରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବାଲ୍ୟଲୀଳା ଆରମ୍ଭ ହେଲା

ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରାର ୪ର୍ଥ ଦିବସ, ଗୋପପୁରରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବାଲ୍ୟଲୀଳା ଆରମ୍ଭ ହେଲା

ମଥୁରାନଗରୀ/ଗୋପପୁର, ୨୬।୧୨-ବରଗଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଥୁରାନଗରୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ମଥୁରାନଗରୀର ପ୍ରବଳପ୍ରତାପି ମହାରାଜ କଂସଙ୍କ ଶାସନରେ ରାଜ୍ୟବାସୀ ଥରହର ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। କୃଷ୍ଣବଳରାମଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଆଜି ଗୋପପୁରକୁ ଅସୁରଗଣଙ୍କୁ ମହାରାଜ କଂସ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ଋଣ ବୋଝ: ବିଷ ପିଇ ଜୀବନ ହାରିଲେ ବରଗଡ ଟୁକୁର୍ଲାର ଚାଷୀ

ଋଣ ବୋଝ: ବିଷ ପିଇ ଜୀବନ ହାରିଲେ ବରଗଡ ଟୁକୁର୍ଲାର ଚାଷୀ

ଭଟଲି/ବୁର୍ଲା,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭାତହାଣ୍ଡି ଭାବେ ନାଁ କରିଥିବା ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଏବେ ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ନାଁ କରୁଛି। ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ଚାଷୀ ଜୀବନ ହାରୁଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏଭଳି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟଛି ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟୁକୁର୍ଲା ଗ୍ରାମରେ । ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ଗରିବ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଋଣ ବୋଝ ସହି ନ ପାରି କୀଟନାଶକ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ରୋକି ପାରିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଶୁଲିଆ ପୀଠରେ ପଡିଲା ବଳି

ରୋକି ପାରିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଶୁଲିଆ ପୀଠରେ ପଡିଲା ବଳି

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୬।୧୨-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୁଲିଆ ଯାତ୍ରା ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳିତ ହୋଇଛି। ରକ୍ତରଞ୍ଜିତ ହୋଇଛି ଶୁଲିଆ ପୀଠ। ନୀରିହ ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ବଳି ନ ଦେବାକୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବୁଝାଇ ଆସୁଥିବା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଥର ବି ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଜିଦ୍‌ ଆଗରେ ହାର ମାନିଛି। ଏପରିକି ପ୍ରଶାସନର ନାଲି ଆଖିକୁ ବି ପରମ୍ପରା ଆଗରେ ଟକ୍କର ଦେଇଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ। ଅବଶ୍ୟ ସଚେତନତା ଯୋଗୁ ଏଥର ପୂର୍ବ ବର୍ଷଗୁଡିକ ଅପେକ୍ଷା ବଳି ସଂଖ୍ୟା କମିଛି।

‘ମହାନଦୀକୁ ନେଇ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ’

‘ମହାନଦୀକୁ ନେଇ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ’

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୫। ୧୨- ମୁଁ ଏଠାକୁ ଏକ ଧର୍ମସଭାରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଆସିଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ସଭାସମିତି ନୁହେଁ। ଏଥିରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ କୋଣଅନୁକୋଣରୁ ସାଧୁସନ୍ଥମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ମହାନଦୀକୁ ନେଇ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ (ଇସମେ କୋଇ ବିବାଦ ନେହିଁ)।

ପହରିଆଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଆଦିବାସୀ ମାନ୍ୟତା

ଖଡିଆଳ, ୨୫। ୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ନୂଆପଡା ଜିଲାର ବଣ ପାହାଡରେ ବସବାସ କରି ଆସୁଥିବା ଆଦିମ ଜନଜାତି କମାର ବା ପହରିଆ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକେ ଅବହେଳିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ଦାବି ପରେ ବି ଏମାନେ ଆଦିବାସୀ ମାନ୍ୟତା ପାଉ ନାହାନ୍ତି।

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ

ମାନେଶ୍ୱର, ୨୫।୧୨( ଡି.ଏନ.ଏ ) -ସମ୍ବଲପୁର ବନଖଣ୍ଡ ସଦର ରେଞ୍ଜ ଯୁଯୁମରା ଥାନା ବୁଡିଆ କଟାଁ ଗ୍ରାମର କବି ବାବା (୩୮) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରବିବାର ରାତିରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବନବିଭାଗ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଚିତ୍ରରେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା

ଚିତ୍ରରେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୫। ୧୨- ସମ୍ବଲପୁରୀ ଲୋକ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରାର ଝଲକ ସୋମବାର କାନଭାସରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ ୪ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସମ୍ବଲପୁର ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ସୁକ୍ଷ୍ମ ତୁଳି ଓ ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗର ସ୍ପର୍ଷରେ କାନଭାସ ଜୀବନ୍ତ ହୋଇ ଉଠିଥିଲା ।

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ୨ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ୨ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ଧର୍ମଗଡ, ୨୫।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଦଣ୍ଡପାଟ ଅଞ୍ଚଳର ଭାଲୁଚୁଅଁ।ରେ ସୋମବାର ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ପଡିଛି। ଫଲରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମହିଳା, ଶିଶୁ ଡେସ୍କ ପ୍ରହସନ : ନ୍ୟାୟ ନ ଦେଇ ମହିଳାକୁ ଭୟଭୀତ କରାଉଛି ପୋଲିସ

ବାମରା, ୨୫। ୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବାମରା ବ୍ଲକ ଉଚ୍ଚକାପାଟ ପଞ୍ଚାୟତ କେଛୁପାଣି- ବାରଗାଡ ଗ୍ରାମର ଜନୈକା ପୀଡିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ନ ଦେଇ ବାରମ୍ବାର ଭୟ ଦେଖାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି । ନ୍ୟାୟ ନ ପାଇ ମହିଳା ଜଣକ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମର୍ମାହତ ହୋଇ ନିଜ ଅନ୍ତର ବ୍ୟଥା ଓ କଥା ଶୁଣାଇଥିଲେ।

ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ବରଗଡ଼ରେ କଂସ ରାଜୁତି

ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ବରଗଡ଼ରେ କଂସ ରାଜୁତି

ମଥୁରାନଗରୀ,୨୩।୧୨ ବୃହତ୍‌ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚ ବରଗଡ଼ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ଶନିବା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଇଟାଭାଟିରେ ୩୪ ଦାଦନ ନିର୍ଯାତିତ: ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଇଟାଭାଟିରେ ୩୪ ଦାଦନ ନିର୍ଯାତିତ: ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୩।୧୨ ଘର ଘର ବୁଲି ଶ୍ରମିକ ସର୍ଦ୍ଦାରମାନେ ଭୁତାଇ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ନେଇ

ଗୁରୁକୁଳ ଆଶ୍ରମର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ

ଗୁରୁକୁଳ ଆଶ୍ରମର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖରିଆରରୋଡ,୨୩।୧୨-ସଂସ୍କୃତ ଏକ ପ୍ରାଚୀନ ଭାଷା । ଏହା ରୁଷିମ

ଆଗେଇ ପାରୁନି ଟାଉନ ହଲ୍‌ ନିର୍ମାଣ କାମ

ଆଗେଇ ପାରୁନି ଟାଉନ ହଲ୍‌ ନିର୍ମାଣ କାମ

ରେଢାଖୋଲ, ୨୩।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଢାଖୋଲରେ ଟାଉନ ହଲ୍‌ର ନୂଆ କୋଠା ନିର୍ମା