ସମ୍ବଲପୁର

ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ନୂତନ ଗୃହ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜନ

ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ନୂତନ ଗୃହ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜନ

ମୁରିବାହାଲ, ୫ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘର ନୂତନ  ଭବନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର  ମୁରିବାହାଲ ଚେରେଗୁଡି (ଷ୍ଟେଶନପଡା)ଠାରେ ଭୂମିପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ  ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ଭୂମିପୂଜନ ସ୍ଥାନକୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା  ଆସିବା ପରେ  ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବଣା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବଣା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୫ା୩ଦେଶର ସମସ୍ତ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସକାଶେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଭଳି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଅବହେଳା ଏବଂ ଉଦାସୀନତା ଯୋଗୁ ଗରିବ ଲୋକମାନେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଉଦାହରଣ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ବୋଡେନ ବ୍ଲକ କର୍ଲାକୋଟ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । 

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌: ଗୋଡଭଗା ବିଜୟୀ

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌: ଗୋଡଭଗା ବିଜୟୀ

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ୨୬ତମ ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ର ଶେଷ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଡଭଗା ଜିସିସିଟି ଦଳ ସମ୍ବଲପୁର ଫୋରସିକୁ ଉଭୟ ଫର୍ମାଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ଭାଜପାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ   ଶହୀଦ ପରିବାରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଗଲା

ଭାଜପାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ ଶହୀଦ ପରିବାରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଗଲା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୪ା୩: ଜିଲା ଭାଜପା  ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି ।

ବିନିକା ବ୍ଲକରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା ବାଟବନା:  ଡିବ୍‌ରିରେ ପାଠ୍‌ ପଢ଼ୁଛନ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବିନିକା ବ୍ଲକରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା ବାଟବନା: ଡିବ୍‌ରିରେ ପାଠ୍‌ ପଢ଼ୁଛନ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବିନିକା,୪ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ଭଣ୍ଡାର ପଁଚେତ୍‌ର ଝାର-କଦଲିପାଲି ଗାଁ। ଗାଁଟା ଗୁଟେ ଓ୍ବାର୍ଡ ହେଇଥିଲାବେଲେ ମିଶିଗୁଲି ସବୁବରଗର  ପାଖାପାଖି ୮ ଶହ ଲୋକ୍‌ ବାସ୍‌ କରୁଛନ୍‌। ସେନ୍‌ତା ଗାଁର ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ୫୫୦। ଗାଁର ବଡ଼ଭାଗି ଲୋକ୍‌ ଚାଷ୍‌ବାସ ଉପରେ ନିରଭର କରି ଚଲୁଛନ୍‌।

ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ଫାଟିଲା: ପୁଅ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ମା’

ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ଫାଟିଲା: ପୁଅ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ମା’

ଭବାନୀପାଟଣା,୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେମିରି ଗାଁରେ ରବିବାର ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବା ଯୋଗୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର କପିଲ ପଟେଲଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ସଞ୍ଜୀବ ପଟେଲ(୨୧)। ତେବେ ଏଥିରୁ ସଞ୍ଜିବଙ୍କ ମା’ ସୁକାନ୍ତି ପଟେଲ ଅଳ୍ପକେ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ବଧୂ:ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମିଳିଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ବଧୂ:ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମିଳିଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ଭବାନୀପାଟଣା,୩।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ପରମାନନ୍ଦପୁରର କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏକ ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଘରଡିହ ପଟ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିତ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ତାତିଲେ : ତହସିଲ, ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଘରଡିହ ପଟ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିତ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ତାତିଲେ : ତହସିଲ, ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୩।୩  (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସୁନ୍ଦରଗଡ ସହରରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ବସବାସ କରିଆସୁଥିବା ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ନାନା ଆଳଦେଖାଇ ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଶନିବାର ଘରଡ଼ିହ ପଟ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ତାତିଛନ୍ତି। 

ମାଓବାଦୀ ନାଁରେ  ଦାବାବଟି ଦାବି ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା:  ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ମାଓବାଦୀ ନାଁରେ ଦାବାବଟି ଦାବି ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା: ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ରାଏବୋଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୈଷାଲବାଡି ଅଞ୍ଚଳର ୩ଜଣ ଯୁବକ ମାଓବାଦୀ ନାଁରେ ଦାଦାବଟି ମାଗିବା ଓ ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବା ପାଇଁ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଲେଖାଥିବା ପାମ୍ପଲେଟ୍‌ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଶନିବାର ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ଆଇଟିଡିଏ ଘୋଷଣା

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ଆଇଟିଡିଏ ଘୋଷଣା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ, ୩।୩- ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ଲଇକେରା ଓ କିର୍ମିରା ବ୍ଲକକୁ ନେଇ ସମନ୍ବିତ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା (ଆଇଟିଡିଏ) ଗଠନ କରିବାକୁ ଆଦିବାସୀ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡିକ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। 

ଜମିପଟ୍ଟା ଦାବି: ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା

ଜମିପଟ୍ଟା ଦାବି: ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨।୩ : ବରଗଡ଼ରେ ଜାଗା ମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ସାଙ୍ଗକୁ ସମସ୍ତ ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଜମିପଟ୍ଟା ଯୋଗାଇବା ଦାବି ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋର ଧରିଛି । ଏହି କ୍ରମରେ ଏଠାରେ ଜମିପଟ୍ଟା ପାଇଁ ସାମୂହିକ ଆବେଦନ, ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଦି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଜୟ କୋଶଲ ଭୂମିହୀନ ସଂଗ୍ରାମ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

 ୧୬ଦଫା  ଦାବି:  ବଲାଙ୍ଗୀର-ବରଗଡ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

୧୬ଦଫା ଦାବି: ବଲାଙ୍ଗୀର-ବରଗଡ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ଲୋଇସିଂହା,୨।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବିରେ ଆମ୍ବେଦକ୍ରାଇଟ୍‌ ପାର୍ଟି ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଲୋଇସିଂହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ବଣାଇଁରେ ହାତୀପଲ ଆତଙ୍କ, କାନ୍ଥତଳେ ଚାପିହୋଇ ଶିଶୁ ମୃତ

ବଣାଇଁରେ ହାତୀପଲ ଆତଙ୍କ, କାନ୍ଥତଳେ ଚାପିହୋଇ ଶିଶୁ ମୃତ

ବଣାଇଁ,୨।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡ ତଥା ବଣାଇଁ ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରଘାଟ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବଣୁଆ ହାତୀପଲଙ୍କ ଆତଙ୍କ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ଦେବଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ: ବିଜୟ ଆଶାରେ ସବୁ ଦଳ

ଦେବଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ: ବିଜୟ ଆଶାରେ ସବୁ ଦଳ

ଦେବଗଡ଼, ୨।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୭୦ ପଞ୍ଚାୟତ, ୩ ବ୍ଲକ ଓ ଗୋଟିଏ ପୌର ସଂସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଦେବଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଗଠିତ । ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୨ଲକ୍ଷ ୩୩ ହଜାର। ଦେବଗଡ଼ ଜିଲାର ଏକମାତ୍ର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ । ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ  ଏହି ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟତଃ ବିରୋଧୀ ଦଳର କବ୍‌ଜାରେ ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ରହିଆସିଛି। 

ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବନା  : ଖୁଲା ଆକାଶ ତଲେ ପରିବାର

ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବନା : ଖୁଲା ଆକାଶ ତଲେ ପରିବାର

ସିନାପାଲି,୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ ସରକାର ଗରିବ ଦୁଖିକର ଲାଗି ଅନେକ ପରକାର ଆବାସ ଯୋଜନା କାଯ୍‌କାରି କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଇ ଯୋଜନା ବାଟବନା ହେଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। ଘର ଖଁଡ଼େ ଅଭାବୁ ପରହର ଘରେ ଆଶ୍‌ରେ ନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ଜାଗାଠାନ୍‌ ଅଭାବୁ କୁଟୁମବସିଆ ପଲେଇ ଆସି ଜଂଗଲ ତରେ ଗୁଟେ କୁରିଆ କରି ରହୁଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ। ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଘଟନା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ସନାପାଲି ବ୍ଲକ ସରଧାପୁର ଗଁ। ରେ। 

୬୦ ବଛର ପୁରନା ହାସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଭାବ : ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା ଘରେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

୬୦ ବଛର ପୁରନା ହାସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଭାବ : ଭଂଗା ଦଦ୍‌ରା ଘରେ ଚାଲିଛେ ପାଠ୍‌ପଢ଼ା

କେସିଙ୍ଗା, ୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ସରକାର ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ଲାଗି ଭିନେ ଭିନେ ଯୋଜନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ଖରଚ୍‌ କରୁଛନ୍‌। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକର ୟୁନିଫର୍ମ, ଜୁତା, ବହି, ଖାଏବାରଟା, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ, ନୂତନ ପଢ଼ାକୁଠି ତିଆର କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ଅନେକ ଜାଗାରେ ପଢ଼ାକୁଠି ଅଭାବୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍କୁଲ ବାରନ୍‌ଡ଼ା, ଗଛ୍‌ତଲେ ପଢ଼ୁଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲୁଛେ। ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଉଦାହରନ୍‌ ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ସିରୋଲ ଗଁାରେ ଥିବାର ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲରେ। 

ଜଡ଼ିବୁଟି ବେପାର ଦେଉଛେ ପରିବାରକେ ଆହାର

ଜଡ଼ିବୁଟି ବେପାର ଦେଉଛେ ପରିବାରକେ ଆହାର

ଅତାବିରା, ୨ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ମୁନୁଷ ନିଜର ପେଟ ପାଲବାର ଲାଗି ନାନା ଉପେ ପଁାଚୁଛେ। କିଏ ନିଜର ବାହା ଜାଂଗଲ ମାଜି ତ କିଏ ନିଜର ବୁଧି ଅକଲ ଲଗେଇ ନିଜର ପେଟ ପାଲୁଛେ। ଏନ୍‌ତା ଝନେ ବୁଧିଆ ଲୋକ୍‌ ହେଉଛନ୍‌ ବିଡିଓ ଶବର(୨୬)। ପାଠ୍‌ଶାଠ୍‌ କିଛି ନାଇଁ ହେଲେ ବାପ୍‌ ଅଜାରନୁ ଶିଖିଥିବାର ବୁରତିକେ ସେ ଆଦରି, ନିଜର ବୁଧି ବିବେକ ଲଗେଇ କୁଟ୍‌ମର ପେଟ ପାଲୁଛନ୍‌। 

ଚିକିସତ୍ା ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି ଅସାହା ବାପର ଆକୁଲ ନିବେଦନ : ଶିଁକ୍‌ଲା ବଁଧା ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଛନ୍‌ କୁଶ

ଚିକିସତ୍ା ସାହାଯ୍‌ ଲାଗି ଅସାହା ବାପର ଆକୁଲ ନିବେଦନ : ଶିଁକ୍‌ଲା ବଁଧା ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଛନ୍‌ କୁଶ

ଖପ୍ରାଖୋଲ, ୨ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ନାନ୍ଦୁପଲା ଗଁାରେ ମାନସିକ୍‌ ରୋଗ୍‌ରେ ଆକ୍‌ରଁାତ ହେଇ ଝନେ ଯୁବକ ୩ ବଛର ହେଲା ଶିଁକ୍‌ଲା ବଁଧା ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଥିବାର ଜନାଯାଇଛେ। ହେଲେ ପଛେ କେତେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଖବର ପାଇ ଯୁବକକୁଁ ଘରୁ ବାହାର କରବାକେ କହେଲାରୁ ଅସାହା ବାପ୍‌ ପୁଓକେ ଘରୁ ବାହାର କରିଥିବାର ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ। 

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି: ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବନ୍ଦ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି: ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବନ୍ଦ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,୧।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.):କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବନ୍ଦ ଓ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଛି। ଆନ୍ଦୋଳନାକାରୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଠାକୁରାଣୀ ଛକଠାରେ ଏକତ୍ର ହୋଇ ଧର୍ମଗଡ-ସିନାପାଲି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଥିଲେ।

ଆହତ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ପଚାରି ବୁଝିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆହତ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ପଚାରି ବୁଝିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓଏସ୍‌ପି ସେକେଣ୍ଡ ବାଟାଲିୟନ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ଯୋଗୁ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥାବସ୍ଥା ପଚାରିବୁଝିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। 

ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଯବାନ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନ୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଯବାନ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ଲଖନପୁର/ବେଲପାହାଡ଼,୧।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ୪୯ରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

 ବିଜ୍ଞାନ ଜରିଆରେ ସମୃଦ୍ଧି ସମ୍ପନ୍ନ ସମାଜ ଗଠନ ସମ୍ଭବ   

 ବିଜ୍ଞାନ ଜରିଆରେ ସମୃଦ୍ଧି ସମ୍ପନ୍ନ ସମାଜ ଗଠନ ସମ୍ଭବ   

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧ା୩- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କଲେଜଛକ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ :  କାମ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଲେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ   

ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ :  କାମ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଲେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ   

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧ା୩- ବଲାଙ୍ଗୀରର ବହୁପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଲୋୟର ସୁକ୍‌ତେଲ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାମ ପ୍ରାୟ ୭ ମାସ ହେଲା ବନ୍ଦ ରହିଛି| ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ ଫଳରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାମ ବନ୍ଦ ପଡିଥିବା କୁହାଯାଉଛି| 

କୁଲିହାରୀରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ୪ ସଫଳ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ

କୁଲିହାରୀରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା: ୪ ସଫଳ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ

ଜୁନାଗଡ,୨୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ କଲେଇଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ କୁଲିହାରୀରେ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚାଷୀ ନେତା ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରଣବୀରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ କ୍ୟାପ୍‌ଟେନ ଦିବ୍ୟ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇ କୃଷକର ଉନ୍ନତି ହେଲେ ଦେଶର ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ।